Об организации социальных рабочих мест для целевых групп населения
Постановление акимата города Жанаозен от 29 декабря 2010 года № 949. Зарегистрировано Управлением юстиции города Жанаозен 31 декабря 2010 года № 11-2-151
В соответствии с подпунктом 13 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и статьи 18 - 1 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», в целях оказания социальной поддержки безработным гражданам относящихся к целевым группам, акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Согласно приложению 1 утвердить размер оплаты труда и перечень предприятий предлагающих и создающих социальные рабочие места для безработных из целевых групп на 2011 год.
2. Согласно приложению 2 утвердить порядок отбора работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест для трудоустройства безработных из целевых групп.
3. Государственное учреждение «Жанаозенский городской отдел занятости и социальных программ» (далее - уполномоченный орган) в установленном законом порядке организовать временные социальные рабочие места для трудоустройства безработных граждан из целевых групп.
4. Признать утратившими силу:
1) постановление акимата города от 14 декабря 2009 года № 1740 «Об организации социальных рабочих мест для целевых групп населения» (зарегистрирован в реестре нормативных правовых актов под № 11-2-124, опубликован в газете «Жанаозен» от 31 декабря 2009 года № 52 (1439);
2) постановление акимата города от 19 июля 2010 года № 616 «О внесение дополнений в постановление акимата города от 14 декабря 2009 года № 1740 «Об организации социальных рабочих мест для целевых групп населения» (зарегистрирован в реестре нормативных правовых актов под № 11-2-142, опубликован в газете «Жанаозен» от 10 августа 2010 года № 32 (1471).
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города К.Боранбаеву.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Аким города                             О. Сарбопеев
СОГЛАСОВАНО:
Боранбаева К.К.
29 декабря 2010г.
Начальник государственного учреждения
«Жанаозенский городской отдел
экономики и бюджетного планирования»
Гумарова Н.Б.
29 декабря 2010г.
Начальник государственного учреждения
«Жанаозенский городской отдел финансов»
Джантлеуова Р.К.
29 декабря 2010г.
Начальник государственного учреждения
«Жанаозенский городской отдел занятости и
социальных программ»
Абубикиров М.И.
29 декабря 2010г.
Приложение 1
к постановлению акимата
города Жанаозен
от 29 декабря № 949
Размер оплаты труда и перечень предприятий предлагающих и создающих социальные рабочие места для безработных из целевых групп на 2011 год.
Наименования организации социальные рабочие места (чел.) Размер зара-
ботной платы оплачи-ваемой из местно-го бюджета /тысяч тенге/
Срок работы
Объем работы
Всего В том числе инва-
лиды
Орал-маны

Халықтың нысаналы топтарына арналған әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы
Жаңаөзен қаласының әкімдігінің 2010 жылғы 29 желтоқсандағы № 949 Қаулысы. Жаңаөзен қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 31 желтоқсанда № 11-2-151 тіркелді
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31 - бабының 1 - тармағының 13) тармақшасына және «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 18 - 1 бабына сәйкес, нысаналы топтарға жататын жұмыссыз азаматтарға әлеуметтік қолдау көрсету мақсатында, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2011 жылға арналған нысаналы топтардан жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын беруші және құрушы шаруашылық мекемелердің тізбесі және еңбекақы мөлшері қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Нысаналы топтардағы жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынатын жұмыс берушілердің іріктеу Тәртібі 2 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. «Жаңаөзен қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – жұмыспен қамту бөлімі) заңда белгіленген тәртіппен жұмыссыздыққа нысаналы топтарға жататын жұмыссыз азаматтарды уақытша жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын құру бойынша жұмыстарды ұйымдастырсын.
4. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) «Халықтың нысаналы топтарына арналған әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы» қала әкімдігінің 2009 жылы 14 желтоқсандағы № 1740 қаулысы (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11-2-124 тіркелген, 2009 жылы 31 желтоқсандағы № 52 (1439) «Жаңаөзен» газетінде жарияланған);
2) «Халықтың нысаналы топтарына арналған әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы» 2009 жылғы 14 желтоқсандағы № 1740 қаулысына толықтырулар енгізу туралы» қала әкімдігінің 2010 жылы 19 шілдедегі № 616 қаулысы (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11-2-142 тіркелген, 2010 жылы 10 тамыздағы № 32(1471) «Жаңаөзен» газетінде жарияланған).
5. Осы қаулының орындалысын бақылау қала әкімінің орынбасары Қ.Боранбаеваға жүктелсін.
6. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі                              О.Сарбөпеев
КЕЛІСІЛДІ:
Қ.Қ. Боранбаева
29 желтоқсан 2010 ж
Н.Б.Ғұмарова
29 желтоқсан 2010 ж
«Жаңаөзен қалалық экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы
Р.К.Джантлеуова
29 желтоқсан 2010 ж
«Жаңаөзен қалалық қаржылар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы
М.И.Абубикиров
29 желтоқсан 2010 ж
«Жаңаөзен қалалық жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы
2010 жылғы 29 желтоқсандағы № 949
Жаңаөзен қала әкімдігінің қаулысына
1 - қосымша
2011 жылы халықтың нысаналы топтарына арналған әлеуметтік жұмыс орындарын беруші және құрушы шаруашылық мекемелердің тізбесі және еңбекақы мөлшері
N Мекемелердің атаулары әлеуметтік жұмыс орын (адам) Жергілік-ті бюджеттен төленетін еңбекақы мөлшері /теңге/ Жұмыс мерзімі Жұмыс көлемі
барлығы Соның ішінде
мүге-
дектер
Орал-ман-
дар саны

1036 32 424
Приложение 2
к постановлению акимата
города Жанаозен
от 29 декабря № 949
Порядок отбора работодателей, предлагающий организацию социальных рабочих мест для трудоустройства безработных из целевых групп.
1. Работодатель подает заявку на организацию социальных рабочих мест в государственное учреждение «Жанаозенский городской отдел занятости и социальных программ» (далее – уполномоченный орган).
2. При отборе работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест, уполномоченный орган учитывает следующие требования:
1) платежеспособность предприятия;
2) своевременность выплаты заработной платы;
3) соответствие рабочего места нормам техники безопасности;
4) соблюдение на предприятии норм Трудового кодекса Республики Казахстан;
5) возможность предоставления безработному постоянное рабочее место по истечении срока действия договора заключенного с уполномоченным органом.
3. Разрешается обеспечение социальными рабочими местами безработных сроком до двенадцати месяцев.
4. Работодатель заключает договор с уполномоченным органом на организацию социальных рабочих мест. В договоре указываются предмет договора, размер и условия оплаты труда, сумма затрат, ответственность сторон и особые условия, срок действия договора. Работа носит временный характер и для ее организации не могут быть использованы постоянные рабочие места и вакансии.
5. Уполномоченный орган выдает направление безработным из целевых групп населения для трудоустойства на социальные рабочие места.
6. Заработная плата безработных в размере 15999 (пятнадцать тысяч девятьсот девяносто девять) тенге оплачивается из средств местного бюджет и средств работодателя по соглосованию.
7. Работадатель для возмещения расходов по оплате труда ежемесячно до 20 числа следующего за отчетным, предоставляет в уполномоченный орган в установленном порядке заявку о финансирование из местного бюджета заработную плату безработных принятых на социальные рабочие места, выписку из приказа о приеме на работ, табель учета рабочего времени.
8. Контроль за исполнением настоящего Порядка отбора работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих возлагается на уполномоченный орган.
Приложение 3
к постановлению акимата
города Жанаозен
от 29 декабря № 949
Размер оплаты труда перечень предприятий предлагающих
и создающих социальные рабочие места для безработных
из целевых групп в рамках Программы занятости 2020
Сноска. Приложение дополнено постановлением акимата города Жанаозен от 21.11.2011 № 684 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование предприятий, организаций и учреждений
Социаль-ное рабочее место (человек)
Виды, объемы и сроки работ
Источники финансирования и размер заработной платы
Размер месячной заработной платы (тенге)
Размер компенсации из республи-
канского бюджета (тенге)
1
Товарищество с ограниченной ответствен-
ностью «Жаңаөзен политехникалық колледжі»
1
Согласно договору
Согласно договору
26000
2
Товарищество с ограниченной ответствен-
ностью «Тулпар курлыс фирмасы»
7
Согласно договору
Согласно договору
26000
3
Индивидуальный предпринима-
тель «Айтанов Олжас Есенбайұлы»
4
Согласно договору
Согласно договору
26000
4
Товарищество с ограниченной ответствен-
ностью «Темир-Н»
6
Согласно договору
Согласно договору
26000
5
Товарищество с ограниченной ответствен-
ностью «Батша Куан»
1
Согласно договору
Согласно договору
26000
6
Товарищество с ограниченной ответствен-
ностью «Жанарыс»
1
Согласно договору
Согласно договору
26000
7
Товарищество с ограниченной ответствен-
ностью « Бейбарыс - LTD»
4
Согласно договору
Согласно договору
26000
8
Государствен-
ное коммунальное предприятий «Озенинвест»
4
Согласно договору
Согласно договору
26000
9
Товарищество с ограниченной ответствен-
ностью «KUNAN HOLDING»
2
Согласно договору
Согласно договору
26000
Всего
30

1036 32 424
2010 жылғы 29 желтоқсандағы № 949
Жаңаөзен қала әкімдігінің қаулысына
2 - қосымша
Нысаналы топтардағы жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынатын жұмыс берушілердің іріктеу Тәртібі
1. Жұмыс беруші "Жаңаөзен қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі-уәкілетті орган) әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруға өтінім береді.
2. Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу барысында уәкілетті орган келесі талаптарды ескереді:
1)кәсіпорынның төлем төлеуге қабілеттілігі;
2)еңбекақының уақытында төленуі;
3)жұмыс орнының қауіпсіздік техникасының нормаларына сәйкестігі;
4)кәсіпорында Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің сақталуы;
5)уәкілетті органмен жасалған шарттың мерзімі өткенде жұмыссыз адамға тұрақты жұмыс орнын беру мүмкіндігі.
3. Жұмыссыздардың әлеуметтік жұмыс орындарында жұмыспен қамтылу мерзімі он екі айға дейін жол беріледі.
4. Жұмыс беруші Уәкілетті органмен әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы шарт жасайды. Шартта шарттың мәні, еңбекақының мөлшері мен оны төлеу шарттары, шығындар сомасы, тараптардың жауапкершілігі мен ерекше жағдайлар, шарттың қолданылу мерзімі көрсетіледі. Жұмыс уақытша сипатта болады және әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру үшін тұрақты жұмыс орындары пайдаланылмайды.
5. Уәкілетті орган халықтың нысаналы топтардағы жұмыссыздарға әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналасу үшін жолдама береді.
6. Жұмыссыздардың еңбек ақысы 15999 (он бес мың тоғыз жүз тоқсан тоғыз) теңге айлық жалақы мөлшерінде жергілікті бюджет есебінен және жұмыс берушінің келісім бойынша қаражатынан қосымша ақымен төленеді.
7. Жұмыс берушілер еңбекке ақы төлеу жөніндегі шығындарын қалалық бюджеттен өтеу үшін, ай сайын ағымдығы айдың 20-на дейін заңнамамен белгіленген тәртіпте жергілікті уәкілетті органдарға жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың үзіндісі, жұмыс уақыты есебінің табелін, әлеуметтік жұмыс бұйрықтың үзіндісі, жұмыс уақыты есебінің табелін,әлеуметтік жұмыс.
8. Осы әлеуметтік жұмыс орындарын ұсынатын жұмыс берушілерді іріктеу Тәртібінің орындалуы бақылау уәкілетті органдарға жүктеледі.
2010 жылғы 29 желтоқсандағы № 949
Жаңаөзен қала әкімдігінің қаулысына
3 - қосымша
Жұмыспен қамту 2020 шеңберінде халықтың нысаналы топтарына арналған әлеуметтік жұмыс орындарын беруші және құрушы шаруашылық мекемелердің тізбесі және еңбекақы мөлшері
Ескерту. Қосымша толықтырылды - Жаңаөзен қаласы әкімдігінің 2011.11.21 № 684 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Кәсіпорындар, ұйымдар мен мекемелердің тізімі
Әлеуметтік жұмыс орны (адам)
Жұмыс түрлері, көлемі және мерзімі
Қаржыландыру көздері мен еңбекақы мөлшері
Айлық еңбекақы мөлшері (теңге)
Респуб-
ликалық бюджет-
тен өтемақы (теңге)
1
«Жаңаөзен политехникалық колледжі» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
1
Келісімге сай
Келісімге сай
26000
2
«Тулпар курлыс фирмасы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
7
Келісімге сай
Келісімге сай
26000
3
Жеке кәсіпкер «Айтанов Олжас Есенбайұлы»
4
Келісімге сай
Келісімге сай
26000
4
«Темир-Н» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6
Келісімге сай
Келісімге сай
26000
5
«Батша Куан» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
1
Келісімге сай
Келісімге сай
26000
6
«Жанарыс» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
1
Келісімге сай
Келісімге сай
26000
7
«Бейбарыс-LTD» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
4
Келісімге сай
Келісімге сай
26000
8
«Өзенинвест» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорын
4
Келісімге сай
Келісімге сай
26000
9
«KUNAN HOLDING» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
2
Келісімге сай
Келісімге сай
26000
Барлығы
30