О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 20 декабря 2009 года № 243 "Об областном бюджете Костанайской области на 2010-2012 годы"
Решение маслихата Костанайской области от 19 октября 2010 года № 336. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 20 октября 2010 года № 3736
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "Об областном бюджете Костанайской области на 2010-2012 годы" от 20 декабря 2009 года № 243 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3700, опубликовано 7 января 2010 года в газетах "Қостанай таңы" и "Костанайские новости") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Костанайской области на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 90386143,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3843876,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 442487,6 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4609,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 86095171,1 тысячи тенге;
2) затраты – 90103031,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 298852,7 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 718164,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 419311,3 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 493392,5 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 493392,5 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета – -509132,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 509132,8 тысячи тенге.";
в пункте 6-1 указанного решения:
цифры "37961,0" заменить цифрами "76649,1";
цифры "32030,0" заменить цифрами "55696,0";
цифры "5931,0" заменить цифрами "20953,1";
пункт 7 указанного решения изложить в следующей редакции:
"7. Учесть, что в областном бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие бюджетам районов и городов, в том числе:
на укрепление материально-технической базы организаций образования - 178905,0 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности – 214950,0 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования – 227290,0 тысяч тенге;
на развитие, обустройство и приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 60000,0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения – 179205,0 тысяч тенге;
на развитие объектов культуры - 9628,0 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2009 жылғы 20 желтоқсандағы № 243 "Қостанай облысының 2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2010 жылғы 19 қазандағы № 336 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 20 қазанда № 3736 тіркелді
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Қостанай облысының 2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" мәслихаттың 2009 жылғы 20 желтоқсандағы № 243 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 3700 нөмірімен тіркелген, 2010 жылғы 7 қаңтарда "Қостанай таңы" және "Костанайские новости" газеттерінде жарияланған) мына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысының 2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2010 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 90386143,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3843876,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 442487,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 4609,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 86095171,1 мың теңге;
2) шығындар – 90103031,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 298852,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 718164,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 419311,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 493392,5 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 493392,5 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -509132,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 509132,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 6-1 тармағында:
"37961,0" деген сандар "76649,1" деген сандармен ауыстырылсын;
"32030,0" деген сандар "55696,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"5931,0" деген сандар "20953,1" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 7-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"7. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте нысаналы ағымдағы трансферттер және аудандар мен қалалар бюджеттерін дамытуға арналған трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 178905,0 мың теңге;
коммуналдық меншік нысандарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 214950,0 мың теңге;
білім беру нысандарының құрылысына және қайта жаңғыртуға – 227290,0 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және сатып алуға – 60000,0 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 179205,0 мың теңге;
мәдениет нысандарын дамытуға – 9628,0 мың теңге;

на развитие теплоэнергетической системы – 21804,0 тысячи тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 844867,1 тысячи тенге;
на текущее содержание организаций образования – 95982,0 тысячи тенге;
на капитальный ремонт организаций образования – 386382,0 тысячи тенге;
на текущий ремонт дошкольных организаций и школ – 30300,0 тысяч тенге;
на мероприятия для проведения областной спартакиады "Тын-2010" - 70000,0 тысяч тенге;
на разработку проектов застройки - 51556,0 тысяч тенге;
на социальную помощь молодежи из числа социально защищаемых слоев населения – 44545,0 тысяч тенге;
на покрытие разницы в цене природного газа государственным коммунальным газоснабжающим и теплоснабжающим предприятиям – 195833,3 тысячи тенге;
на ремонт электрических сетей - 15000,0 тысяч тенге;
на содержание и ремонт объектов коммунальной собственности, благоустройство населенных пунктов и подготовку к отопительному сезону – 291258,7 тысячи тенге;
на капитальный и средний ремонт улиц – 162404,0 тысячи тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог и улиц населенных пунктов – 818421,0 тысяча тенге;
на ремонт объектов культуры – 5000,0 тысяч тенге;
на установку обелиска - 4700,0 тысяч тенге;
на зарыбление водоемов – 5000,0 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы" или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне - 49087,0 тысяч тенге;
на текущий ремонт здания поселкового акимата - 3600,0 тысяч тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 47828,0 тысяч тенге;
на капитальный ремонт кровли здания районного акимата – 18376,6 тысячи тенге;
на компенсацию потерь доходов – 535700,0 тысяч тенге;
на строительство объектов спорта – 125000,0 тысяч тенге;
на выплату государственных детских пособий до 18 лет – 4058,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области";
в пункте 7-1 указанного решения:
цифры "143068,0" заменить цифрами "275832,0";

жылу энергетикалық жүйесін дамытуға – 21804,0 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 844867,1 мың теңге;
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 95982,0 мың теңге;
білім беру ұйымдарын күрделі жөндеуге – 386382,0 мың теңге;
мектепке дейінгі ұйымдар мен мектептерді ағымдағы жөндеуге – 30300,0 мың теңге;
облыстық "Тың-2010" спартакиадасын өткізуге арналған іс-шараларға – 70000,0 мың теңге;
құрылыс салу жобаларын әзірлеуге – 51556,0 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан қорғалатын жіктері қатарынан шыққан жастарға әлеуметтік көмекке – 44545,0 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық газбен жабдықтау және жылумен жабдықтау кәсіпорындарына табиғи газ бағасының айырмашылығын жабуға – 195833,3 мың теңге;
электр желілерін жөндеуге – 15000,0 мың теңге;
коммуналдық меншік нысандарын ұстауға және жөндеуге, ауылдық елді мекендерді абаттандыруға және жылыту кезеңіне дайындауға – 291258,7 мың теңге;
көшелерді күрделі және орташа жөндеуге – 162404,0 мың теңге;
автомобиль жолдарының және елді мекендер көшелерінің жарамдылығын қамтамасыз етуге – 818421,0 мың теңге;
мәдениет нысандарын жөндеуге – 5000,0 мың теңге;
ескерткіш орнатуға – 4700,0 мың теңге;
су тоғандарын балықпен толтыруға – 5000,0 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген тұлғаларға, майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткерген, "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шығарылғандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет істеген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге – 49087,0 мың теңге;
кенттік әкімдіктің ғимаратын ағымдағы жөндеуге – 3600,0 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйі құрылысына және (немесе) сатып алуға – 47828,0 мың теңге;
аудандық әкімдік ғимаратының жабынын күрделі жөндеуге – 18376,6 мың теңге;
кірістердің ысырабын өтеуге – 535700,0 мың теңге;
спорт нысандарының құрылысына – 125000,0 мың теңге;
18 жасқа дейінгі мемлекеттік балалар жәрдемақысын төлеуге – 4058,0 мың теңге.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады";
көрсетілген шешімнің 7-1 тармағында:
"143068,0" деген сандар "275832,0" деген сандарымен ауыстырылсын;

цифры "29754,8" заменить цифрами "34201,2";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии                        С. Ещанов
Секретарь Костанайского
областного маслихата                       С. Тукенов
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного
учреждения "Управление
экономики и бюджетного
планирования акимата
Костанайской области"
______________ М. Щеглова

"29754,8" деген сандар "34201,2" деген сандарымен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            С. Есжанов
Қостанай облыстық
мәслихатының хатшысы                       С. Төкенов
КЕЛІСІЛДІ
"Қостанай облысы әкімдігінің экономика
және бюджеттік жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_____________________ М. Щеглова

029
Целевые текущие трансферты из
республиканского бюджета
бюджетам районов (городов
областного значения) на
обеспечение проезда участникам
и инвалидам Великой
Отечественной войны по странам
Содружества Независимых
Государств, по территории
Республики Казахстан, а также
оплаты им и сопровождающим их
лицам расходов на питание,
проживание, проезд для участия
в праздничных мероприятиях в
городах Москва, Астана к
65-летию Победы в Великой
Отечественной войне
5310,0
031
Целевые текущие трансферты из
республиканского бюджета
бюджетам районов (городов
областного значения) для
выплаты единовременной
материальной помощи участникам
и инвалидам Великой
Отечественной войны, а также
лицам, приравненным к ним,
военнослужащим, в том числе
уволенным в запас (отставку),
проходившим военную службу в
период с 22 июня 1941 года по 3
сентября 1945 года в воинских
частях, учреждениях, в
военно-учебных заведениях, не
входивших в состав действующей
армии, награжденным медалью "За
победу над Германией в Великой
Отечественной войне 1941-1945
гг." или медалью "За победу над
Японией", проработавшим
(прослужившим) не менее шести
месяцев в тылу в годы Великой
Отечественной войны к 65-летию
Победы в Великой Отечественной
войне
266621,0
032
Целевые текущие трансферты из
областного бюджета бюджетам
районов (городов областного
значения) для выплаты
единовременной материальной
помощи участникам и инвалидам
Великой Отечественной войны, а
также лицам, приравненным к
ним, военнослужащим, в том
числе уволенным в запас
(отставку), проходившим военную

029
Аудандардың (облыстық маңызы бар
қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан
соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына
орай Ұлы Отан соғысының
қатысушылары мен мүгедектеріне
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы
елдері бойынша, Қазақстан
Республикасының аумағы бойынша
жол жүруін, сондай-ақ оларға және
олармен бірге жүретін адамдарға
Мәскеу, Астана қалаларында
мерекелік іс-шараларға қатысуы
үшін тамақтануына, тұруына, жол
жүруіне арналған шығыстарды
төлеуді қамтамасыз етуге
берілетін республикалық бюджеттен
берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттер
5310,0
031
Аудандардың (облыстық маңызы бар
қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан
соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына
орай Ұлы Отан соғысының
қатысушылары мен мүгедектеріне,
сондай-ақ оларға теңестірілген,
оның ішінде майдандағы армия
құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22
маусымнан бастап 1945 жылғы 3
қыркүйек аралығындағы кезеңде
әскери бөлімшелерде, мекемелерде,
әскери-оқу орындарында әскери
қызметтен өткен, запасқа
босатылған (отставка), "1941-1945
жж. Ұлы Отан соғысында Германияны
жеңгенi үшiн" медалімен немесе
"Жапонияны жеңгені үшін"
медалімен марапатталған әскери
қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы
жылдарында тылда кемінде алты ай
жұмыс істеген (қызметте болған)
адамдарға біржолғы материалдық
көмек төлеу үшін республикалық
бюджеттен берілетін ағымдағы
нысаналы трансферттер
266621,0
032
Аудандардың (облыстық маңызы бар
қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан
соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына
орай Ұлы Отан соғысының
қатысушылары мен мүгедектеріне,
сондай-ақ оларға теңестірілген,
оның ішінде майдандағы армия