О внесении изменений и дополнений в постановление акимата от 3 марта 2010 года № 217 "Об исполнении бюджетной программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" а 2010 году"
Постановление акимата города Рудного Костанайской области от 24 мая 2010 года № 481. Зарегистрировано Управлением юстиции города Рудного Костанайской области 1 июля 2010 года № 9-2-162
В соответствии с подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Рудненского городского маслихата от 23 декабря 2009 года № 267 "О городском бюджете города Рудного на 2010-2012 годы", номер в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 9-2-150, акимат города Рудного ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата "Об исполнении бюджетной программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" в 2010 году" от 3 марта 2010 года № 217 (номер в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 9-2-155, опубликовано 2 апреля 2010 года в газете "Рудненский рабочий") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 дополнить подпунктами 14), 15), 16) следующего содержания:
"14) ежеквартальная социальная помощь на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, лицам, приравненным к ним, а также другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны, в размере 7,5 минимальных расчетных показателей.
15) единовременная социальная помощь на приобретение твердого топлива инвалидам, проживающим в жилых домах, в которых отсутствует центральное теплоснабжение, в размере 15 минимальных расчетных показателей;
16) ежемесячная социальная помощь на приобретение молочной смеси детям в возрасте до 6 месяцев, нуждающимся в искусственном вскармливании, из семей со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума в размере 3,5 минимальных расчетных показателей.".
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Социальная помощь назначается:
1) единовременная и ежемесячная - с месяца обращения, но не ранее наступления обстоятельств, служащих основанием для назначения социальной помощи;
2) ежеквартальная - за квартал, предшествующий кварталу обращения, но не ранее наступления обстоятельств, служащих основанием для назначения социальной помощи.".
в приложении 1 к вышеуказанному постановлению:
в пункте 2:
во втором абзаце подпункта 1) слово "удостоверение" заменить словами "копия удостоверения";
в первом абзаце подпункта 12) слова "детского сада" заменить словами "за питание в детских садах";

Әкімдіктің 2010 жылғы 3 наурыздағы № 217 " 2010 жылы "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша көмекке мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету" бюджеттік бағдарламасын орындау туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Рудный қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 24 мамырдағы № 481 қаулысы. Қостанай облысы Рудный қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 1 шілдеде № 9-2-162 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағы 1-1)-тармақшасына, Рудный қалалық мәслихатының 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 267 "Рудный қаласының 2010-2012 жылдарға арналған қалалық бюджеті туралы", Нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде нөмірі 9-2-150 шешіміне сәйкес Рудный қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1."2010 жылы "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша көмекке мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасын орындау туралы" әкімдіктің 2010 жылғы 3 наурыздағы № 217 (Нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде нөмірі 9-2-155, 2010 жылғы 2 сәуірде "Рудненский рабочий" газетінде жарияланған) қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мына мазмұндағы 14), 15), 16)–тармақшаларымен толықтырылсын:
"14) Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және мүгедектеріне, оларға теңестірілген тұлғаларға, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғыс қатысушыларына теңестірілген тұлғалардың басқа санаттарына тұрмыстық қажеттілігіне 7,5 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшеріндегі тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек;
15) орталық жылумен жабдықтауы жоқ тұрғын үйлерде тұратын мүгедектерге қатты отын сатып алуға 15 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшеріндегі біржолғы әлеуметтік көмек;
16) орта есеппен жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен отбасылардың жасанды емізуге мұқтаж, жасы 6 айға дейінгі балаларына сүт қоспасын сатып алуға 3,5 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшеріндегі ай сайынғы әлеуметтік көмек".
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Әлеуметтік көмек:
1) біржолғы және ай сайынғы - өтініш білдірген айдан, бірақ әлеуметтік көмекті тағайындау үшін негіз болатын жағдайлардың пайда болуынан бұрын емес тағайындалады;
2) тоқсан сайынғы - өтініш білдіру тоқсанның алдындағы тоқсан бойынша, бірақ әлеуметтік көмекті тағайындау үшін негіз болатын жағдайлардың пайда болуынан бұрын емес тағайындалады.".
жоғарыда көрсетілген қаулымен бекітілген 1-қосымшада:
2-тармақта:
1)-тармақшаның екінші абзацында "куәлік" сөзі "куәлік көшірмесі" сөздерімен ауыстырылсын;
12)-тармақшаның бірінші абзацында "балабақшаға" сөздері "балабақшаларда тамақтануға" сөздерімен ауыстырылсын:

дополнить подпунктами 14), 15), 16) следующего содержания:
"14) на бытовые нужды:
копия документа, подтверждающего статус участника или инвалида Великой Отечественной войны, лица, приравненного к ним, а также других категорий лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны (предоставляются один раз в год при первичном обращении);
15) на приобретение твердого топлива:
копия справки медико-социальной экспертизы об установлении инвалидности;
16) на приобретение молочной смеси (предоставляются ежеквартально):
сведения о доходах родителей за предыдущий квартал (безработные, зарегистрированные в уполномоченном органе, подтверждают факт регистрации соответствующей справкой);
копия свидетельства о рождении ребенка;
справка из медицинского учреждения о нуждаемости в искусственном вскармливании.".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Рудного Ишмухамбетова А.А.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Рудного                        Н. Денинг

мына мазмұндағы 14), 15), 16)-тармақшаларымен толықтырылсын:
"14) тұрмыстық қажеттілігіне:
Ұлы Отан соғысына қатысушысы немесе мүгедегі, оларға теңестірілген тұлға, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғыс қатысушыларына теңестірілген тұлғалар мәртебесін растайтын құжаттың көшірмесі (алғашқы өтініш білдіргенде жылына бір рет беріледі);
15) қатты отын сатып алуға:
мүгедектікті белгілеу туралы медициналық-әлеуметтік сараптама анықтамасының көшірмесі.
16) сүт қоспасын сатып алуға (тоқсан сайын беріледі):
ата-аналардың өткен тоқсан бойынша табысы туралы мәліметтер (уәкілетті органда тіркелген жұмыссыздар тіркелу фактісін тиісті анықтамамен растайды);
баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі;
медициналық мекемеден жасанды емізуге мұқтаждығы туралы анықтама.".
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Рудный қаласы әкімінің орынбасары А.А. Ишмұхамбетовке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Рудный қаласының әкімі                     Н. Денинг