О бюджете Аулиекольского района на 2011-2013 годы
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 14 декабря 2010 года № 207. Зарегистрировано Управлением юстиции Аулиекольского района Костанайской области 24 декабря 2010 года № 9-7-126
Аулиекольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2011-2013 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 2587649,9 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 669298,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5465,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1576,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1911310,9 тысяч тенге;
2) затраты – 2558892,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 35789,1 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 36560, 6 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 771,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 44565,0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -51597,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 51597,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 26.10.2011 № 261 (вводится в действие с 01.01.2011); с изменениями от 09.11.2011 № 266 вводится в действие с 01.01.2011).
2. Утвердить объем субвенции на 2011 год передаваемой из областного бюджета бюджету района в сумме 1 599 684,0 тысячи тенге.
3. Учесть в бюджете района на 2011 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 33 800,0 тысяч тенге, в том числе:
на строительство котельной "Южная" в поселке Кушмурун Аулиекольского района в сумме 8 800,0 тысяч тенге;
на строительство тепловых сетей от котельной "Южная" в поселке Кушмурун Аулиекольского района в сумме 25 000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 19.01.2011 № 213 (вводится в действие с 01.01.2011).
4. Учесть в бюджете района на 2011 год целевые трансферты из областного бюджета на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 30 200,0 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете района на 2011 год целевые текущие трансферты из областного бюджета на укрепление материально-технической базы организаций образования в сумме 2 400,0 тысяч тенге.
5-1. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 9902,7 тысяч тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 6893,0 тысячи тенге;

Әулиекөл ауданының 2011-2013 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2010 жылғы 14 желтоқсандағы № 207 шешімі. Қостанай облысы Әулиекөл ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 24 желтоқсанда № 9-7-126 тіркелді
Әулиекөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ауданның 2011-2013 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 2587649,92мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 669298,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5465,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1576,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1911310,9 мың теңге;
2) шығындар – 2558892,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 35789,1 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 36560,6 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 771,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 44565,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -51597,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 51597,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2011.10.26 № 261 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерту енгізілді - 2011.11.09 № 266 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін 2011 жылға арналған субвенция көлемі 1 599 684,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен дамуға арналған 33 800,0 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
Әулиекөл ауданының Құсмұрын кентінде "Южная" қазандығын салуға  8 800,0 мың теңге сомасында;
Әулиекөл ауданының Құсмұрын кентінде "Южная" қазандығынан жылыту желісін салуға 25 000,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2011.01.19 № 213 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 30 200,0 мың теңге сомасында.
5. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға 2 400,0 мың теңге сомасында.
5-1. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер сомаларының мынадай мөлшердегі түсімдері көзделгені ескерілсін:
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 9902,7 мың теңге сомасында;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 6893,0 мың теңге сомасында;

на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 32545,0 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 16384,0 тысячи тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 10633,2 тысячи тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому в сумме 3607,0 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 15785,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5-1 в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 09.11.2011 № 266 (вводится в действие с 01.01.2011).
5-2. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020" в сумме 1 560,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-2 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 19.01.2011 № 213 (вводится в действие с 01.01.2011).
5-3. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрено поступление бюджетных кредитов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 35 608,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-3 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 19.01.2011 № 213 (вводится в действие с 01.01.2011).
5-4. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие теплоэнергетической системы в сумме 79 200,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-4 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 19.01.2011 № 213 (вводится в действие с 01.01.2011).
5-5. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрен возврат неиспользованных в 2010 году целевых текущих трансфертов в сумме 6866,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-5 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 19.01.2011 № 213 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 09.11.2011 № 266 (вводится в действие с 01.01.2011).

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім тапсырысын іске асыруға 32545,0 мың теңге сомасында;
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жарақтандыруға 16384,0 мың теңге сомасында;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерді ашуға 10633,2 мың теңге сомасында;
үйінде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге 3607,0 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне 15785,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-1 тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2011.11.09 № 266 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-2. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен "Бизнестің жол картасы-2020" бағдарламасының шеңберінде өңірлерде жеке кәсіпкерлікті қолдауға 1 560,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-2 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2011.01.19 № 213 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-3. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 35 608,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-3 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2011.01.19 № 213 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-4. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте жылуэнергетикалық жүйесін дамытуға республикалық бюджеттен дамытуға 79 200,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-4 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2011.01.19 № 213 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-5. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде 2010 жылы пайдаланылмаған 6866,0 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттердің қайтарылуы көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-5 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2011.01.19 № 213 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 2011.11.09 № 266 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

5-6. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 14 713,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-6 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 12.04.2011 № 227 (вводится в действие с 01.01.2011).
5-7. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 в сумме 8628,0 тысяч тенге, в том числе:
на создание центров занятости в сумме 6483,0 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы участникам Программы, трудоустроенным на социальные рабочие места в сумме 2145,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-7 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 12.04.2011 № 227 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 09.11.2011 № 266 (вводится в действие с 01.01.2011).
5-8. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на приобретение компьютерной и организационной техники для внедрения системы "Казначейство-Клиент" в сумме 3 376,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-8 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 12.04.2011 № 227 (вводится в действие с 01.01.2011).
5-9. Учесть в бюджете района на 2011 год возврат трансфертов в областной бюджет в связи с упразднением ревизионных комиссий и их аппаратов районов (городов областного значения) и созданием государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Костанайской области" в сумме 805,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-9 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 22.07.2011 № 245 (вводится в действие с 01.01.2011).
5-10. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на строительство средней школы с государственным языком обучения на 600 мест в селе Аулиеколь Аулиекольского района (проектно-изыскательские работы) в сумме 30 000,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-10 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 22.07.2011 № 245 (вводится в действие с 01.01.2011).

5-6. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен мектеп мұғалімдері мен білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарының тәрбиешілеріне 14 713,0 мың теңге сомасында біліктілік санаты үшін қосымша төлем мөлшерін ұлғайтуға нысаналы ағымдағы трансферттер сомасының түсімінің көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-6 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2011.04.12 № 227 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-7. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберіндегі іс-шараларды іске асыруға 8628,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, соның ішінде:
жұмыспен қамту орталықтарын құруға 6483,0 мың теңге сомасында;
әлеуметтік жұмыс орындарына орналастырылған Бағдарламаға қатысушыларға жалақыны ішінара субсидиялауға 2145,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 5-7 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2011.04.12 № 227 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 2011.11.09 № 266 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5-8. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен "Қазынашылық-Клиент" жүйесін енгізуге компьютерлік және ұйымдастырушылық техникасын алуға 3 376,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-8 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2011.04.12 № 227 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-9. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) тексеру комиссияларының және олардың аппараттарының жойылуына және "Қостанай облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің құрылуына байланысты облыстық бюджетке 805,0 мың теңге сомасындағы трансферттердің қайтарылуы ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-9 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2011.07.22 № 245 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-10. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен даму-ға Әулиекөл ауданының Әулиекөл селосында мемлекеттік тілде оқытылатын 600 орындық орта мектеп салуға (жобалау-ізденіс жұмыстары) 30 000,0 теңге сомасында нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-10 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2011.07.22 № 245 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

5-11. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов из областного бюджета на капитальный ремонт здания мини-центра государственного учреждения "Кушмурунская средняя школа № 28 отдела образования Аулиекольского района" в сумме 12000,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-11 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 26.10.2011 № 261 (вводится в действие с 01.01.2011).
5-12. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрен возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета в сумме 654,5 тысяч тенге и обслуживание долга по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета 1,3 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-12 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 26.10.2011 № 261 (вводится в действие с 01.01.2011).
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2011 год в сумме 6 478,0 тысяч тенге.
7. Учесть в бюджете района на 2011 год погашение бюджетных кредитов в размере 772,0 тысячи тенге.
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2011 год, согласно приложению 4.
9. Утвердить перечень бюджетных программ каждого района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа на 2011 год согласно приложению 5.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель четырнадцатой
сессии районного маслихата                 Ю. Волков
Секретарь районного маслихата              А. Бондаренко
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
Аулиекольского района"
__________ Т. И. Печникова
14 декабря 2010 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 14 декабря 2010 года № 207
Приложение 1
к решению маслихата
от 9 ноября 2011 года № 266
Бюджет Аулиекольского района на 2011 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 09.11.2011 № 266(вводится в действие с 01.01.2011).
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

5-11. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен "Әулиекөл ауданының білім бөлімінің № 28 Құсмұрын орта мектебі" мемлекеттік мекемесінің шағын орталығының ғимаратын түбегейлі жөндеуге 12000,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-11 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2011.10.26 № 261 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-12. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілген 654,5 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған бюджеттік кредиттердің қайтарылуы және республикалық бюджеттен 1,3 мың теңге сомасындағы қарыздар бойынша сыйақыны төлеу жөніндегі борышты және өзге төлемдерді өтеуге қызмет көрсету көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-12 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2011.10.26 № 261 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2011 жылға арналған резерві 6 478,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде 772,0 мың теңге мөлшеріндегі бюджеттік кредиттерді өтеу ескерілсін.
8. 2011 жылға арналған аудан бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Қаладағы әр ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, поселке, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің 2011 жылға бюджеттік бағдарлама-сының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
он төртінші сессиясының
төрағасы                                   Ю. Волков
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    А. Бондаренко
КЕЛІСІЛДІ
"Әулиекөл ауданының
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
бастығы
________ Т. И. Печникова
2010 жылғы 14 желтоқсанда
Мәслихаттың
2010 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 207 шешіміне 1 қосымша
Мәслихаттың
2011 жылғы 9 қарашада
№ 266 шешіміне қосымша
Әулиекөл ауданының 2011 жылға арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2011.11.09 № 266 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы,
мың
теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Табыстар