Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов
Постановление акимата Денисовского района Костанайской области от 22 февраля 2010 года № 31. Зарегистрировано Управлением юстиции Денисовского района Костанайской области 19 марта 2010 года № 9-8-151. Утратило силу - Постановлением акимата Денисовского района Костанайской области от 29 декабря 2010 года № 347
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Денисовского района Костанайской области от 29.12.2010 № 347.
В соответствии с подпунктом 1-3) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпункта 11 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан", решением Денисовского районного маслихата от 21 декабря 2009 года № 170 "О бюджете Денисовского района на 2010-2012 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9-8-141) акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить социальные выплаты из районного бюджета в виде социальной помощи:
1) на погребение умерших несовершеннолетних детей в размере десятикратного месячного расчетного показателя;
социальная помощь назначается на умерших несовершеннолетних детей, если один из родителей (усыновитель, удочеритель, опекун, попечитель) на день смерти ребенка зарегистрирован в качестве безработного в уполномоченном органе;
2) на погребение умерших безработных в размере десятикратного месячного расчетного показателя;
социальная помощь назначается на погребение умерших безработных, которые на момент смерти были официально зарегистрированы в качестве безработных в уполномоченном органе и выплачивается членам семьи умерших, либо лицу, осуществившему погребение;
3) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере четырех тысяч пятьсот тенге ежемесячно на бытовые нужды;
4) на возмещение расходов, связанных с обследованием на компьютерном томографе детей-инвалидов до 18 лет в размере ста процентов от стоимости обследования на основании расчетных документов;
5) больным, заразной формой туберкулеза в поддерживающей фазе лечения на дополнительное питание и приобретение дезинфицирующих средств в размере пятикратного месячного расчетного показателя;
6) к 65-летию Победы в Великой Отечественной Войне единовременную материальную помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, вольнонаемным лицам в размере тридцать пять тысяч тенге;
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны в размере пять тысяч тенге;
родителям и не вступивших в повторный брак супругов военнослужащих, погибших (пропавших без вести) во время Великой Отечественной войны, в размере пять тысяч тенге;
женам умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также женам умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак в размере пять тысяч тенге;

Жергілікті өкілетті орындарының шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың кейбір санаттарына берілетін әлеуметтік көмек туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 22 ақпандағы № 31 қаулысы. Қостанай облысы Денисов ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 19 наурызда № 9-8-151 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Денисов ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 29 желтоқсандағы № 347 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Денисов ауданы әкімдігінің 2010.12.29 № 347 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылдың 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабы 1 тармағы 1-3) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы" Заңының 5 бабы 11) тармақшасына, Денисов аудандық мәслихатының 2009 жылдың 21 желтоқсандағы № 170 "2010-2012 жылдарға арналған Денисов ауданының бюджеті туралы" (нормативтік құқықтық келісімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіміне № 9-8-141 болып енгізілді) шешіміне сәйкес әкімдік ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Әлеуметтік көмек ретінде аудандық бюджеттен келесі әлеуметтік төлемдер төленсін:
1) айлық есептік көрсеткіштің он есе мөлшерінде, жасы кәмелетке толмаған қайтыс болған балаларды жерлеуге;
кәмелетке толмаған қайтыс болған балалардың ата-анасының біреуі (бала асырап алушы, қамқоршы, қорғаншы) баласының қайтыс болған күніне дейін жұмыссыз болса оған әлеуметтік көмек көрсетіледі;
2) айлық есептік көрсеткіштің он есе мөлшерінде қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеуге;
қайтыс болу мерзіміне уәкілетті органда ресми түрде жұмыссыз деп тіркелген, қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеуге, қайтыс болған адамның отбасы мүшелеріне немесе жерлеу жүргізген тұлғаға әлеуметтік көмек беріледі;
3) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, төрт мың бес жүз теңге мөлшерінде тұрмыстық мұқтажына ай сайын;
4) есеп айырысу құжаттар негізінде тексеру құнының жүз процент мөлшерінде, 18 жасына дейінгі мүгедек-балаларды компьютерлік томографпен тексеруге байланысты шығынды өтеуге;
5) айлық есептік көрсеткіштің бес есе мөлшерінде туберкулездің жұқпалы түрінің ауру адамдарға емделуге, қосымша тамақтандыруға және дезинфекциялық құралдар алуға;
6) Ұлы Отан соғысындағы Жеңісінің 65 жылдығына байланысты Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектерге, жалданба тұлғаларға отыз бес мың теңге мөлшерінде;
екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына, бес мың теңге мөлшерінде;
екінші Ұлы Отан соғысы кезінде қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) әскери қызметшілердің ата-аналарына, қайталап некеге тұрмаған зайыбына бес мың теңге мөлшерінде;
қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдеріне, сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың партизандардың, астыртын күрес жүргізген, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған азаматтарға, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезінде зақым алуының нәтижесінде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетіндерінен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екінші рет некеге тұрмаған әйелдеріне бес мың теңге мөлшерінде;

лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны в размере две тысячи тенге;
7) к Международному дню защиты детей - детям-инвалидам в размере двукратного месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий год;
8) молодежи, относящейся к социально-защищаемым слоям населения и обучающимся за счет средств местного бюджета для возмещения расходов, связанных с получением ими профессионального, технического, после среднего и высшего образования;
9) ко Дню инвалидов, инвалидам в размере двукратного месячного расчетного показателя.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Денисовского района Костанайской области от 16.04.2010 № 104 (порядок введения в действие см. в пункте 3).
2. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате перечисленных видов социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Денисовского района".
3. Определить перечень документов, необходимых для получения социальной помощи:
1) заявление, с указанием лицевого счета;
2) копия документа, удостоверяющая личность;
3) копия регистрационного номера налогоплательщика;
4) копия книги регистрации граждан или адресная справка;
5) справка с государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ Денисовского района" о регистрации в качестве безработного предусмотренных в подпункте 1), 2) пункта 1 настоящего постановления;
6) копия свидетельства о рождении ребенка, предусмотренная в подпунктах 4) пункта 1 настоящего постановления;
7) документ, подтверждающий стоимость обучения для       возмещения расходов связанных с получением образования, предусмотренных в подпункте 8) пункта настоящего постановления;
8) копия свидетельства о смерти, предусмотренные в подпункте 1), 2) пункта 1 настоящего постановления;
9) копия документа подтверждающего статус заявителя, предусмотренная в подпункте 6) пункта 1 настоящего постановления;
10) копия выписки из справки об инвалидности, копия пенсионного удостоверения, предусмотренные в подпункте 9) пункта 1 настоящего постановления.
Выплата социальной помощи осуществляется путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций, согласно спискам, представленным уполномоченным органом.

Ұлы Отан соғыс жылдарында қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызмет үшін бұрынғы Советтік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдерімен наградталған адамдарға және де Ұлы Отан соғысы кезінде 1941 жылдың 22 маусымынан бастап 1945 жылдың 9 мамырына дейін алты айдан кем емес жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген), тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызмет үшін және Советтік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдерімен наградталмаған адамдарға екі мың теңге мөлшерінде біржолғы материалдық көмек көрсету;
7) Халықаралық балаларды қорғау күніне байланысты - мүгедек-балаларға тиісті жылға белгіленген екі айлық есептік көрсеткіші мөлшерінде;
8) әлеуметтік қорғауға жататын жастарға жергілікті бюджет есебінен кәсіби, техникалық, орта және жоғары оқу орындарындағы шығындырын өтеу үшін;
9) Мүгедектер күніне орай мүгедектерге екі айлық есептік көрсеткіші мөлшерінде.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Денисов ауданы әкімдігінің 2010.04.26 № 104 (қолданысқа енгізілу тәртібін  3-тармақтан қараның) қаулысымен.
2. Әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті орган болып "Денисов ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі белгіленсін.
3. Әлеуметтік көмек алу үшін қажетті құжаттар тізбесі белгіленсін:
1) жеке есеп шоты көрсетілген арыз;
2) жеке куәлік құжаттың көшірмесі;
3) салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі;
4) азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі немесе мекен-жай анықтамасы;
5) осы қаулының 1 тармағы 1), 2) тармақшаларында көзделген "Денисов ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы анықтама;
6) осы қаулының 1 тармағы 4) тармақшасында көзделген, баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі;
7) осы қаулының 1) тармақтың 8) тармақшасында көрсетілген оқу орындағы төлем ақысын өтеу үшін төлемақысын құнын растайтын құжат; туралы анықтама;
8) 1 тармақтың 1), 2) тармақшасында көрсетілген, қайтыс болғаның анықтайтын куәлігінің көшірмесі;
9) осы қаулының 1 тармағы 6) тармақшасында көзделген, арыз берушінің статусын растайтын құжаттың көшірмесі;
10) осы қаулының 1 тармағы 9) тармақшасында көзделген мүгедектік туралы анықтама үзіндісінің, зейнеткер куәлігінің көшірмесі.
Әлеуметтік көмекті төлеу уәкілетті органмен ұсынылған тізімдерге сәйкес тиісті операциялар түрінде Қазақстан Республикасының Ұлттық банкінің лицензиясы бар ұйымдары мен екінші деңгейдегі банктар арқылы әлеуметтік көмек алушының есеп шотына қаржы аудару арқылы жүзеге асырылады.

4. Финансирование социальной помощи производить по бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов".
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Денисовского района Муратбекова М.Т.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2010 года.
Исполняющий обязанности
акима Денисовского района                  М. Муратбеков
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного учреждения
"Отдел занятости и социальных программ
Денисовского района"
____________________ Д. Мусулманкулова
Начальник государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного планирования
Денисовского района"
________________________________ Е. Подело

4. Әлеуметтік көмекті қаржыландыру "Жергілікті өкілетті органдарының шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың кейбір санаттарына берілетін әлеуметтік көмек" атты бюджеттік бағдарлама бойынша жүргізілсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Денисов ауданы әкімінің орынбасары М.Т. Мұратбековке жүктелсін.
6. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі және 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап орын алған қатынастарға таратылады.
Денисов ауданы әкімінің
міндетін атқарушы                          М. Мұратбеков
КЕЛІСІЛДІ:
"Денисов ауданының жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
__________________ Д. Мұсылманқұлова
"Денисов ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_____________________ Е. Подело