О бюджете Житикаринского района на 2011-2013 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 22 декабря 2010 года № 307. Зарегистрировано Управлением юстиции Житикаринского района Костанайской области 28 декабря 2010 года № 9-10-153
Рассмотрев постановление акимата Житикаринского района, в соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2011-2013 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год, в следующих объемах:
1) доходы – 2 805 468,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 094 952 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 5 776,6 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8 893 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 695 847,2 тысячи тенге;
2) затраты – 2 748 995,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 664,4 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 9 792 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1127,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 68139,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 68139,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -20 330,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 20 330,1 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 01.11.2011 № 385 (вводится в действие с 01.01.2011); с изменениями от 11.11.2011 № 398 (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Учесть, что объем субвенции, передаваемой из областного бюджета бюджету района на 2011 год, установлен в сумме 1168285,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет составляет 0,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
1) 2 208,0 тысяч тенге – на укрепление материально-технической базы организаций образования;
2) 50000,0 тысяч тенге – на реконструкцию улиц микрорайона "Желтоксан", в границах от улицы Жибек-Жолы и до въезда в садоводческое общество "Строитель" (въезд в микрорайон) и трех улиц микрорайона "Желтоксан" города Житикары;
3) 25000,0 тысяч тенге – на реконструкцию обводного водосбросного канала плотины Желкуарского водохранилища;

Жітіқара ауданының 2011-2013 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № 307 шешімі. Қостанай облысы Жітіқара ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 28 желтоқсанда № 9-10-153 тіркелді
Жітіқара ауданы әкімдігінің қаулысын қарап, 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджеттiк кодексiнiң 75 бабы 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға, мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 805 468,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 094 952 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5 776,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 8 893 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 695 847,2 мың теңге;
2) шығындар – 2 748 995,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 8 664,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 9 792 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1127,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 68139,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 68139,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -20 330,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 20 330,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2011.11.01 № 385 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді); өзгерту енгізілді - 2011.11.11 № 398 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2. 2011 жылға арналған аудан бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін, субвенцияның көлемі, 1168285,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
3. Облыстық бюджетке аудан бюджетінен бюджеттік алулар көлемі, 0,0 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
4. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте нысаналы ағымдағы трансферттер және облыстық бюджеттен дамытуға арналған трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) 2 208,0 мың теңге – білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға;
2) 50000,0 мың теңге - Жібек-Жолы көшесінен "Строитель" бақ шаруашылығы қоғамына кіруге дейін (шағын ауданға кіру) және Жітіқара қаласы "Желтоқсан" шағын ауданының үш көшесі шегінде, "Желтоқсан" шағын ауданының көшелерін қайта құруға;
3) 25000,0 мың теңге – Желқуар су қоймасы бөгетінің айналмалы суағытқыш каналын қайта құруға;

4) 11899,0 тысяч тенге – на укрепление материально-технической базы государственного коммунального предприятия "Житикаракоммунэнерго" государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Житикаринского района" акимата Житикаринского района;
5) 1058,0 тысяч тенге - на приобретение компьютерной и организационной техники для внедрения системы "Казначейство-Клиент.
6) 15866,0 тысяч тенге – на строительство водовода от водоочистного сооружения - 2 до водоочистного сооружения-1 в городе Житикаре.
7) 2 923,0 тысячи тенге – на строительство водовода из Шортандинского месторождения подземных вод для водоснабжения районного центра Житикаринского района.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 22.01.2011 № 320 (вводится в действие с 01.01.2011); от 19.04.2011 № 343 (вводится в действие с 01.01.2011); от 22.07.2011 № 372 (вводится в действие с 01.01.2011); от 01.11.2011 № 385 (вводится в действие с 01.01.2011).
4-1. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
1) 8 519,4 тысячи тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2) 1 711 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
3) 12 402,0 тысячи тенге – на реализацию государственного общеобразовательного заказа в дошкольных организациях образования;
4) 12 288 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
5) 5 316,6 тысяч тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
6) 2 706,0 тысяч тенге – на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
7) 16 186 тысяч тенге – на развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях;
8) 21 637 тысяч тенге – на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), оставшегося без попечения родителей;
9) 3 120,0 тысяч тенге – на поддержку частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020";
10) 69761,2 тысяч тенге – на строительство газораспределительных сетей в микрорайоне "Желтоксан" в городе Житикаре;
11) 154597,0 тысяч тенге – на строительство водовода от водоочистного сооружения - 2 до водоочистного сооружения - 1 в городе Житикаре;

4) 11899,0 мың теңге - Жітіқара ауданы әкімдігінің "Жітіқара ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Житикаракоммунэнерго" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының материалдық–техникалық базасын нығайтуға;
5) 1058,0 мың теңге – "Қазынашылық-Клиент" жүйесін енгізу үшін компьютерлік және ұйымдық техниканы сатып алуға.
6) 15866,0 мың теңге – Жітіқара қаласындағы 2-су тазартқыш құрылысынан 1-су тазартқыш құрылысына дейін суаққының салынуына;
7) 2 923,0 мың теңге – Жітіқара ауданының аудандық орталығын сумен жабдықтау үшін жер асты суларының Шортанды кен орнынан суақының құрылысына.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2011.02.22 № 320 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді); 2011.04.19 № 343 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді); 2011.07.22 № 372 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді); 2011.11.01 № 385 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
4-1. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте нысаналы ағымдағы трансферттер және республикалық бюджеттен дамытуға арналған трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) 8 519,4 мың теңге - эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
2) 1 711 мың теңге - ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
3) 12 402,0 мың теңге - мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік жалпы білім беру тапсырысын іске асыруға;
4) 12 288 мың теңге - негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға;
5) 5 316,6 мың теңге - бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға;
6) 2 706,0 мың теңге - үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге;
7) 16 186 мың теңге - медициналық-әлеуметтік мекемелерде күндізгі тұру бөлімшелерінің желісін дамытуға;
8) 21 637 мың теңге - ата-аналарының қамқорынсыз қалған жетім баланы (жетім балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына (қорғаншыларына) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне;
9) 3 120,0 мың теңге - "Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға;
10) 69761,2 мың теңге - Жітіқара қаласының "Желтоқсан" шағын ауданындағы газ үлестіру тораптарының құрылысына;
11) 154597,0 мың теңге - Жітіқара қаласындағы 2-су тазартқыш құрылысынан 1-су тазартқыш құрылысына дейін суаққының салынуына;

12) 90 000,0 тысяч тенге – на строительство водовода из Шортандинского месторождения подземных вод для водоснабжения районного центра Житикаринского района;
13) 11917,0 тысяч тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
14) 6 323 тысячи тенге – на создание центра занятости;
15) 2124,0 тысячи тенге – на частичное субсидирование заработной платы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 22.01.2011 № 320 (вводится в действие с 01.01.2011); с изменениями от 19.04.2011 № 343 (вводится в действие с 01.01.2011); от 22.07.2011 № 372 (вводится в действие с 01.01.2011); от 01.11.2011 № 385 (вводится в действие с 01.01.2011); от 11.11.2011 № 398 (вводится в действие с 01.01.2011).
4-2. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление из республиканского бюджета бюджетного кредита для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 9 792,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 22.01.2011 № 320 (вводится в действие с 01.01.2011).
4-3. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в сумме 7 507,9 тысяч тенге, в том числе возврат в республиканский бюджет – 7 507,5 тысяч тенге, в областной бюджет - 0,4 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-3 в соответствии с решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 22.01.2011 № 320 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 11.11.2011 № 398 (вводится в действие с 01.01.2011).
4-4. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета в сумме 16886,7 тысяч тенге и обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 0,4 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-4 в соответствии с решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 22.01.2011 № 320 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 01.11.2011 № 385 (вводится в действие с 01.01.2011)..
4-5. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрен целевой текущий трансферт в областной бюджет на компенсацию потерь в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий в сумме 925,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-5 в соответствии с решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 22.07.2011 № 372 (вводится в действие с 01.01.2011).

12) 90 000,0 мың теңге - Жітіқара ауданының аудандық орталығын сумен жабдықтау үшін жер асты суларының Шортанды кен орнынан суаққының құрылысына;
13) 11917,0 мың теңге - мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға;
14) 6 323 мың теңге – жұмыспен қамту орталығын құруға;
15) 2124,0 мың теңге - еңбек ақының жарым-жартылай субсидиялауына.
Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2011.02.22 № 320 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді); өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2011.04.19 № 343 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді); 2011.07.22 № 372 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді); 2011.11.01 № 385 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді); 2011.11.11 № 398 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
4-2. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 9 792,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттің түсімі қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-2 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2011.02.22 № 320 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
4-3. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте нысаналы трансферттердің қайтарылуы 7 507,9 мың теңге, оның ішінде республикалық бюджетке – 7 507,5 мың теңге, облыстық бюджетке – 0,4 мың теңге сомасында қайтарылуы қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-3 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2011.02.22 № 320 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді); жаңа редакцияда - 2011.11.11 № 398 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
4-4. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген, пайдаланылмаған бюджеттік кредиттердің қайтарылуы 16886,7 мың теңге сомасында және жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету 0,4 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-4 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2011.02.22 № 320 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді); жаңа редакцияда - 2011.11.01 № 385 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
4-5. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейінен жоғарғы деңгейіне беруге байланысты ысыраптарды өтеуге облыстық бюджетке берілетін 925,0 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферт қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 4-5 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2011.07.22 № 372 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімімен.

5. Утвердить резерв акимата Житикаринского района на 2011 год в сумме 3435,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 01.11.2011 № 385 (вводится в действие с 01.01.2011).
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2011 год, согласно приложению 4.
7. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов аулов, сел, сельских округов Житикаринского района на 2011 год, согласно приложению 5.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель четырнадцатой
сессии Житикаринского
районного маслихата                        З. Наурзалинова
Секретарь
Житикаринского
районного маслихата                        М. Кененбаева
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
Житикаринского района"
______________ Г. Жидебаева
Приложение 1
к решению маслихата

5. 2011 жылға арналған Жітіқара ауданы әкімдігінің резерві 3435,5 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2011.11.01 № 385 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
6. 4 қосымшаға сәйкес, 2011 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
7. 5 қосымшаға сәйкес 2011 жылға арналған Жітіқара ауданының ауылдар, селолар, селолық округтер әкiмдерi аппараттарының бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.
8. Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жітіқара аудандық
мәслихатының он төртінші
сессиясының төрайымы                       З. Наурзалинова
Жітіқара аудандық
мәслихатының хатшысы                       М. Кененбаева
КЕЛІСІЛДІ:
"Жітіқара ауданының
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
бастығы
___________ Г. Жидебаева

452
Отдел финансов района (города
областного значения)
85184
014
Формирование или увеличение
уставного капитала юридических
лиц
85184
V. Дефицит (профицит) бюджета
-10158,4
VI. Финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета
10158,4
Приложение 4
к решению маслихата
от 22 декабря 2010 года
№ 307
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих
секвестру в процессе исполнения районного бюджета
на 2011 год
НАИМЕНОВАНИЕ
Образование
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
Отдел образования района (города областного значения)
Общеобразовательное обучение
Приложение 5
к решению маслихата
от 22 декабря 2010 года
№ 307
Приложение 2
к решению маслихата
от 1 ноября 2011 года № 385
Бюджетные программы (подпрограммы) аппаратов аулов,
сел, сельских округов Житикаринского района на
2011 год
Сноска. Приложение 5 в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 01.11.2011 № 385 (вводится в действие с 01.01.2011).
Функциональная группа
Сумма,
тысяч
тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
НАИМЕНОВАНИЕ
Большевистский сельский округ
01
Государственные услуги общего
характера
6961
1
Представительные, исполнительные и
другие органы, выполняющие общие
функции государственного управления
6961

452
Ауданның (облыстық маңызы бар
қаланың) қаржы бөлімі
85184
014
Заңды тұлғалардың жарғылық
капиталын қалыптастыру немесе
ұлғайту
85184
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-10158,4
VІ. Бюджет тапшылығын
қаржыландыру (профицитті
пайдалану)
10158,4
2010 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 307 мәслихат шешіміне
4 қосымша
2011 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалу
барысындағы секвестрге жатпайтын, аудандық
бюджеттік бағдарламалар тізбесі
АТАУЫ
Білім беру
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беру
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
Жалпы білім беру
2010 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 307 мәслихат шешіміне
5 қосымша
2011 жылғы 1 қарашадағы
№ 385 мәслихат шешіміне
2-қосымша
2011 жылға арналған Жітіқара ауданының ауылдар,
селолар, селолық округтер аппараттарының бюджеттік бағдарламалары (кіші бағдарламалары)
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2011.11.01 № 385 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Функционалдық топ
Сома,
мың
теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
АТАУЫ
Большевик селолық округі
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк
қызметтер
6961
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы
функцияларын орындайтын өкiлдi,
атқарушы және басқа органдар
6961