О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 22 декабря 2009 года № 230 "О районном бюджете на 2010-2012 годы"
Решение маслихата Узункольского района Костанайской области от 15 января 2010 года № 242. Зарегистрировано Управлением юстиции Узункольского района Костанайской области 22 января 2010 года № 9-19-120. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Узункольского района Костанайской области от 17 апреля 2013 года № 77)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Узункольского района Костанайской области от 17.04.2013 № 77).
Рассмотрев постановление акимата Узункольского района, в соответствии со статьей 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Узункольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете на 2010-2012 годы" от 22 декабря 2009 года № 230 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 9-19-118, опубликовано 15 января 2010 года в газете "Нұрлы жол") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Узункольского района на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 328 554,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 288 860,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 357,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 850,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 038 487,0 тысяч тенге;
2) затраты – 1 328 555,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13 343,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 13 343,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) – -13 344,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 344,2 тысячи тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Учесть в районном бюджете на 2010 год возврат целевых трансфертов в сумме 1,2 тысяча тенге.";
дополнить указанное решение пунктами 4-14-24-34-44-5 следующего содержания:
"4-1. Учесть в районном бюджете на 2010 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
2 123,0 тысячи тенге – на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание";

"2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" мәслихаттың 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № 230 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2010 жылғы 15 қаңтардағы № 242 шешімі. Қостанай облысы Ұзынкөл ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 22 қаңтарда № 9-19-120 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2013 жылғы 17 сәуірдегі № 77 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 17.04.2013 № 77 хатымен).
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 109 бабына сәйкес, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Ұзынкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" мәслихаттың 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № 230 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 9-19-118 нөмірімен тіркелген, 2010 жылғы 15 қаңтарда "Нұрлы жол" газетінде жарияланған) мына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Ұзынкөл ауданының 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2010 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 328 554,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 288 860,0 мың теңге;
салыққа жатпайтын түсiмдер бойынша – 357,0 мың тенге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 850,0 мың тенге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 038 487,0 мың теңге;
2) шығындар – 1 328 555,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13 343,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 13 343,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 344,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 344,2 мың теңге.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 3-1, тармақшаларымен толықтырылсын:
"3-1. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте 1,2 мың теңге сомада нысаналы трансферттер қайтарымы ескерілсін.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 4-14-24-34-44-5 тармақтармен толықтырылсын:
"4-1. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің мынадай мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарын, орта, техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, "Өзін-өзі тану" пәні бойынша біліктілігін арттыру институттарын оқу кұралдарымен жабдықтауға – 2 123,0 мың тенге;

11 830,0 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
5 945,0 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной Войне к 65-летию Победы в Великой Отечественной Войне;
17,0 тысяч тенге – на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной Войне к 65-летию Победы в Великой Отечественной Войне;
16 317,0 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
9 189,0 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий.
4-2. Учесть в районном бюджете на 2010 год поступление из республиканского бюджета:
целевых текущих трансфертов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 1 883,0 тысячи тенге;
бюджетных кредитов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 13 343,0 тысячи тенге.
4-3. Учесть в районном бюджете на 2010 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 19 276,0 тысяч тенге, в том числе:
8 194,0 тысячи тенге – оснащение учебным оборудованием кабинетов биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
11 082,0 тысячи тенге – создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования.
4-4. Учесть в районном бюджете на 2010 год поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 17 400,0 тысяч тенге.
4-5. Учесть в районном бюджете на 2010 год поступления трансфертов из республиканского бюджета на развитие системы водоснабжения в сумме 98 240,0 тысяч тенге, в том числе:
13 413,0 тысяч тенге – на реконструкцию Ишимского группового водопровода в Узункольском районе;
84 827,0 тысяч тенге – на реконструкцию водораспределительных сетей по селу Узунколь Узункольского района.".
Приложения 123 решения изложить в новой редакции, согласно приложениям 123 к настоящему решению.
Приложение 6 изложить в новой редакции, согласно приложению 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель
внеочередной сессии
Узункольского районного
маслихата IV созыва                    Г. Абильмажинова
Секретарь Узункольского
районного маслихата IV созыва               В. Вербовой
СОГЛАСОВАНО:
Государственное учреждение
"Отдел экономики и бюджетного
планирования Узункольского района", начальник
__________________ Н. Абдрахманова
15 января 2010 года
Государственное учреждение
"Отдел финансов Узункольского района", начальник
____________________ А. Сарсенова
15 января 2010 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 15 января 2010 года № 242
Районный бюджет на 2010 год
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
НАИМЕНОВАНИЕ
I. Доходы

ең төменгі күнкөріс мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек пен 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге – 11 830,0 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіске 65 жыл толуына Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектерге біржолғы материалдық көмек төлеуге 5 945,0 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіске 65 жыл толуына байланысты Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектердің жолақысын қамтамасыз етуге 17,0 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың ветеринария аласындағы бөлімшелерін ұстауға – 16 317,0 мың теңге;
эпизотикаға қарсы іс-шараларды өткізуге 9 189,0 мың теңге.
4-2. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен түсімдер ескерілсін:
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 1 883,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 13 343,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
4-3. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасында 2005-2010 жылдарға арналған Білім беруді дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 19 276,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерде биология кабинеттерін оқу құралдарымен жарақтандыруға – 8 194,0 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерді ашуға 11 082,0 мың теңге.
4-4. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 17 400,0 мың теңге сомасында түсімінің қарастырылғандығы ескерілсін.
4-5. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға республикалық бюджеттен 98 240,0 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттер сомасы түсімінің қарастырылғандығы ескерілсін, оның ішінде:
Ұзынкөл ауданындағы Есіл топтық су қубырын қайта жаңартуға 13 413,0 мың теңге;
Ұзынкөл ауданының Ұзынкөл селосы бойынша су таратушы желілерді қайта жаңартуға 84 827,0 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 123 қосымшалары осы шешімнің 123 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Көрсетілген шешімнің 6 қосымшасы осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
IV шақырылған Ұзынкөл аудандық
мәслихатының, кезектен тыс
сессиясының төрайымы                   Г. Абильмажинова
IV шақырылған Ұзынкөл аудандық
мәслихатының хатшысы                        В. Вербовой
КЕЛІСІЛДІ:
"Ұзынкөл ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттiк мекемесі, бастық
_____________ Н. Абдрахманова
2010 жылғы 15 қаңтар
"Ұзынкөл ауданының қаржы
бөлімі" мемлекеттiк мекемесі, бастық
_____________________ А. Сарсенова
2010 жылғы 15 қаңтар
Мәслихаттың
2010 жылғы 15 қаңтар
№ 242 шешіміне 1 қосымша
2010 жылға арналған аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
АТАУЫ
I. Кіріс

458
Отдел жилищно-коммунального
хозяйства, пассажирского транспорта
и автомобильных дорог района
(города областного значения)
4948,0
001
Услуги по реализации
государственной политики на местном
уровне в области
жилищно-коммунального хозяйства,
пассажирского транспорта и
автомобильных дорог
4948,0
III. Чистое бюджетное
кредитование
0,0
IV. Сальдо по операциям с
финансовыми активами
0,0
V. Дефицит (-), профицит (+)
0,0
VI. Финансирование дефицита
(использование профицита)
0,0
Приложение 4
к решению маслихата
от 15 января 2010 года № 242
Бюджетные программы поселка, аула (села),
аульного (сельского) округа на 2010 год
№п/п
Исполнительный
орган-администратор
программ,
распределитель
лимитов
Код
Бюджетная программа
1
2
3
4
1
Государственное
учреждение "Аппарат
акима Бауманского
сельского округа
Узункольского
района"
01-1-123
-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима
района в городе, города
районного значения,
поселка, аула (села),
аульного (сельского)
округа
01-1-123
-023
Материально-техническое
оснащение
государственных органов
2
Государственное
учреждение "Аппарат
акима Ершовского
сельского округа
Узункольского
района"
01-1-123
-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима
района в городе, города
районного значения,
поселка, аула (села),
аульного (сельского)
округа
01-1-123
-023
Материально-техническое
оснащение
государственных органов
3
Государственное
учреждение "Аппарат
акима Киевского
сельского округа
Узункольского
района"
01-1-123
-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима
района в городе, города
районного значения,
поселка, аула (села),
аульного (сельского)
округа
01-1-123
-023
Материально-техническое
оснащение
государственных органов
4
Государственное
учреждение "Аппарат
акима Карлмаркского
сельского округа
Узункольского
района"
01-1-123
-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима
района в городе, города
районного значения,
поселка, аула (села),
аульного (сельского)
округа
01-1-123
-023
Материально-техническое
оснащение
государственных органов
5
Государственное
учреждение "Аппарат
акима Кировского
сельского округа
Узункольского
района"
01-1-123
-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима
района в городе, города
районного значения,
поселка, аула (села),
аульного (сельского)
округа
01-1-123
-023
Материально-техническое
оснащение
государственных органов
6
Государственное
учреждение "Аппарат
акима Суворовского
сельского округа
Узункольского
района"
01-1-123
-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима
района в городе, города
районного значения,
поселка, аула (села),
аульного (сельского)
округа
01-1-123
-023
Материально-техническое
оснащение
государственных органов
7
Государственное учреждение "Аппарат акима Узункольского сельского округа Узункольского района"
01-1-123
-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима
района в городе, города
районного значения,
поселка, аула (села),
аульного (сельского)
округа
01-1-123
-023
Материально-техническое
оснащение
государственных органов
8
Государственное
учреждение "Аппарат
акима Федоровского
сельского округа
Узункольского
района"
01-1-123
-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима
района в городе, города
районного значения,
поселка, аула (села),
аульного (сельского)
округа
01-1-123
-023
Материально-техническое
оснащение
государственных органов
9
Государственное учреждение "Аппарат акима Чапаевского сельского округа Узункольского района"
01-1-123
-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима
района в городе, города
районного значения,
поселка, аула (села),
аульного (сельского)
округа
01-1-123
-023
Материально-техническое
оснащение
государственных органов
10
Государственное
учреждение "Аппарат
акима села Узунколь
Узункольского
района"
01-1-123
-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима
района в городе, города
районного значения,
поселка, аула (села),
аульного (сельского)
округа
01-1-123
-023
Материально-техническое
оснащение
государственных органов

458
Ауданның (облыстық маңызы бар
қаланың) тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылық, жолаушылар көлігі және
автомобиль жолдары бөлімі
4948,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы,
жолаушылар көлігі және автомобиль
жолдары саласындағы мемлекеттік
саясатты іске асыру жөніндегі
қызметтер
4948,0
III. Таза бюджеттік кредиттеу
0,0
IV. Қаржы активтермен операциялар
бойынша сальдо
0,0
V. Тапшылық (-), профицит (+)
0,0
VI. Тапшылықты қаржыландыру
(профицитті пайдалану)
0,0
Мәслихаттың
2010 жылғы 15 қаңтар
№ 242 шешіміне 4 қосымша
2010 жылға арналған кенттің, ауылдың (селолың),
ауылдық (селолық) округтің бюджеттік бағдарламалары
№ р/с
Атқарушы
орган-бюджеттік
бағдарламалар
әкімшісі, лимиттер
таратушылары
Код
Бюджеттік бағдарлама
1
2
3
4
1
"Ұзынкөл ауданы
Бауман селолық
округінің әкімі
аппараты"
мемлекеттік мекемесі
01-1-123
-001
Қаладағы аудан, аудандық
маңызы бар қаланың, кент
, ауыл (село), ауылдық
(селолық) округ әкімінің
қызметін қамтамасыз ету
жөніндегі қызметтер
01-1-123
-023
Мемлекеттік органдарды
материалдық-техникалық
жарақтандыру
2
"Ұзынкөл ауданы
Ершов селолық
округінің әкімі
аппараты"
мемлекеттік мекемесі
01-1-123
-001
Қаладағы аудан, аудандық
маңызы бар қаланың,
кент, ауыл (село),
ауылдық (селолық) округ
әкімінің қызметін
қамтамасыз ету жөніндегі
қызметтер
01-1-123
-023
Мемлекеттік органдарды
материалдық-техникалық
жарақтандыру
3
"Ұзынкөл ауданы Киев селолық округінің әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1-123
-001
Қаладағы аудан, аудандық
маңызы бар қаланың,
кент, ауыл (село),
ауылдық (селолық) округ
әкімінің қызметін
қамтамасыз ету жөніндегі
қызметтер
01-1-123
-023
Мемлекеттік органдарды
материалдық-техникалық
жарақтандыру
4
"Ұзынкөл ауданы
Карлмаркс селолық
округінің әкімі
аппараты"
мемлекеттік мекемесі
01-1-123
-001
Қаладағы аудан, аудандық
маңызы бар қаланың,
кент, ауыл (село),
ауылдық (селолық) округ
әкімінің қызметін
қамтамасыз ету жөніндегі
қызметтер
01-1-123
-023
Мемлекеттік органдарды
материалдық-техникалық
жарақтандыру
5
"Ұзынкөл ауданы
Киров селолық
округінің әкімі
аппараты аппараты"
мемлекеттік мекемесі
01-1-123
-001
Қаладағы аудан, аудандық
маңызы бар қаланың,
кент, ауыл (село),
ауылдық (селолық) округ
әкімінің қызметін
қамтамасыз ету жөніндегі
қызметтер
01-1-123
-023
Мемлекеттік органдарды
материалдық-техникалық
жарақтандыру
6
"Ұзынкөл ауданы
Суворов селолық
округінің әкімі
аппараты"
мемлекеттік мекемесі
01-1-123
-001
Қаладағы аудан, аудандық
маңызы бар қаланың,
кент, ауыл (село),
ауылдық (селолық) округ
әкімінің қызметін
қамтамасыз ету жөніндегі
қызметтер
01-1-123
-023
Мемлекеттік органдарды
материалдық-техникалық
жарақтандыру
7
"Ұзынкөл ауданы
Ұзынкөл селолық
округінің әкімі
аппараты"
мемлекеттік мекемесі
01-1-123
-001
Қаладағы аудан, аудандық
маңызы бар қаланың,
кент, ауыл (село),
ауылдық (селолық) округ
әкімінің қызметін
қамтамасыз ету жөніндегі
қызметтер
01-1-123
-023
Мемлекеттік органдарды
материалдық-техникалық
жарақтандыру
8
"Ұзынкөл ауданы
Федоров селолық
округінің әкімі
аппараты"
мемлекеттік мекемесі
01-1-123
-001
Қаладағы аудан, аудандық
маңызы бар қаланың,
кент, ауыл (село),
ауылдық (селолық) округ
әкімінің қызметін
қамтамасыз ету жөніндегі
қызметтер
01-1-123
-023
Мемлекеттік органдарды
материалдық-техникалық
жарақтандыру
9
"Ұзынкөл ауданы
Чапаев селолық
округінің әкімі
аппараты"
мемлекеттік мекемесі
01-1-123
-001
Қаладағы аудан, аудандық
маңызы бар қаланың,
кент, ауыл (село),
ауылдық (селолық) округ
әкімінің қызметін
қамтамасыз ету жөніндегі
қызметтер
01-1-123
-023
Мемлекеттік органдарды
материалдық-техникалық
жарақтандыру
10
"Ұзынкөл ауданы
Ұзынкөл селосының
әкімі аппараты"
мемлекеттік мекемесі
01-1-123
-001
Қаладағы аудан, аудандық
маңызы бар қаланың,
кент, ауыл (село),
ауылдық (селолық) округ
әкімінің қызметін
қамтамасыз ету жөніндегі
қызметтер
01-1-123
-023
Мемлекеттік органдарды
материалдық-техникалық
жарақтандыру