О реализации решения Узункольского районного маслихата от 22 декабря 2009 года № 230 "О районном бюджете на 2010-2012 годы"
Постановление акимата Узункольского района Костанайской области от 29 января 2010 года № 57. Зарегистрировано Управлением юстиции Узункольского района Костанайской области 4 марта 2010 года № 9-19-121. Утратило силу - Постановлением акимата Узункольского района Костанайской области от 24 февраля 2011 года № 55
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Узункольского района Костанайской области от 24.02.2011 № 55 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2011 года).
В соответствии со статьей 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с пунктом 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, решением Узункольского районного маслихата от 22 декабря 2009 года № 230 "О районном бюджете на 2010–2012 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 9-19-118, опубликовано в газете "Нұрлы жол" от 15 января 2010 года) акимат Узункольского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить социальные выплаты из районного бюджета в виде социальной помощи:
1) ежемесячную социальную помощь на бытовые нужды участникам, инвалидам Великой Отечественной войны в размере трех с половиной месячных расчетных показателей, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год;
2) к международным дням пожилых людей и инвалидов в размере трех тысяч тенге участникам, инвалидам Великой Отечественной войны;
3) единовременную социальную помощь на погребение умерших безработных в размере десятикратного месячного расчетного показателя, выплачивается членам семьи умершего, совместно проживающим с ним на день смерти, либо лицам, осуществившим погребение;
4) единовременную социальную помощь на погребение умерших несовершеннолетних детей в размере десятикратного месячного расчетного показателя, выплачивается, если один из родителей или иной законный представитель на день смерти зарегистрирован в качестве безработного в уполномоченном органе по вопросам занятости;
5) единовременную социальную помощь гражданам, больным заразной формой туберкулеза на дополнительное питание в период амбулаторного лечения в размере пятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий год;

Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № 230 "2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешімін іске асыру туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 29 қаңтардағы № 57 қаулысы. Қостанай облысы Ұзынкөл ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 4 наурызда № 9-19-121 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 24 ақпандағы № 55 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы әкімдігінің 2011.02.24 № 55 (алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2011 жылдың 1 қаңтарынан туындаған іс–қимылдарға таратылады) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабының 1-тармағына, "Ұзынкөл ауданының 2010-2012 жылға арналған аудандық бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 9-19-118 нөмірімен тіркелген, "Нұрлы жол" 2010 жылдың 15 қаңтарда жарияланған) Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № 230 шешіміне сәйкес, Ұзынкөл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Аудандық бюджеттен әлеуметтік көмек түрінде әлеуметтік төлемдер белгіленсін:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне тұрмыстық қажеттіліктеріне белгіленген айлық есептік көрсеткіштің үш жарым көлемінде ай сайынғы әлеуметтік көмек;
2) халықаралық қарттар және мүгедектер күніне, Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне үш мың теңге мөлшерінде;
3) қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеу үшін қайтқан адамның отбасы мүшелеріне, қайтқан күні бірге тұрған немесе жерлеуді жүзеге асырған тұлғаларға айлық есептік көрсеткіштің он есе көлемінде біржолғы әлеуметтік көмек;
4) қайтыс болған кәмелетке толмаған балаларды жерлеу үшін айлық есептік көрсеткіштің он есе көлемінде егер ата-ананың біреуі немесе заңды өкіл жұмыспен қамту мәселелері бойынша өкілетті органда қайтыс болған күні тіркелген болса біржолғы әлеуметтік көмек төленеді;
5) туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын науқастарға амбулаториялық емделу кезеңінде қосымша тамақтануға тиісті жылға республикалық бюджет туралы заңымен белгіленген бес айлық есептік көрсеткіштің мөлшерінде азаматтарға біржолғы әлеуметтік көмек;

6) гражданам, состоящим на учете в уполномоченном органе в качестве малообеспеченных ежемесячная социальная помощь в размере одного месячного расчетного показателя в связи с увеличением продовольственной корзины.
7) социальная помощь молодежи, относящейся к социально защищаемым слоям населения и обучающимся за счет средств местного бюджета, для возмещения расходов связанных с получением послесреднего и высшего образования.
8) социальная помощь молодежи, из семей со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума и обучающихся за счет средств местного бюджета, для возмещения расходов связанных с получением послесреднего и высшего образования.
9) единовременную социальную помощь ко Дню Победы участникам, инвалидам Великой Отечественной войны в размере тридцати пяти тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Узункольского района Костанайской области от 2010.04.05 № 141 (порядок введения в действие см. в п.2).
2. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Узункольского района" (далее - уполномоченный орган).
3. Определить перечень документов, необходимых для назначения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан, предусмотренной подпунктами 1), 3), 4), 5) пункта 1 настоящего постановления согласно приложения.
Определить, что ежемесячная социальная помощь на бытовые нужды участникам, инвалидам Великой Отечественной войны, малообеспеченным гражданам на увеличение размера продовольственной корзины, состоящим на учете как малообеспеченные, прекращается в связи со смертью заявителя, снятия с учета как малообеспеченный или выбытия за пределы территории Узункольского района.
Определить, что лицам, претендующим на получение социальной помощи предусмотренных подпунктами 7), 8) пункта 1 данного постановления социальная помощь выплачивается по одному основанию по их выбору.
Сноска. Пункт 3 с дополнениями, внесенными постановлением акимата Узункольского района Костанайской области от 2010.04.05 № 141 (порядок введения в действие см. в п.2).
4. Выплата социальной помощи осуществляется путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций, согласно спискам, представленным уполномоченным органом.
5. Финансирование социальной помощи производить по бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов".

6) өкілеттік органда есепте аз қамтылғандар ретінде тұрған азаматтарға азық-түлік корзинасының ұлғайуына байланысты айлық есептік көрсеткіштің көлемінде ай сайынғы әлеуметтік көмек;
7) орта және жоғары білім алуына байланысты шығындардың орнын толтыру үшін халықтың әлеуметтік қорғалатын қабатына жататын және жергілікті бюджеттің қаражаты есебінен оқытылатын жастарға әлеуметтік көмек;
8) орта және жоғары білім алуына байланысты шығындардың орнын толтыру үшін ең төмен күнкөріс деңгейдегі жан басына шаққандағы орташа табысты отбасылардағы және жергілікті бюджет қаражаты есебінен оқытылатын жастарға әлеуметтік көмек;
9) Жеңіс күніне Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне отыз бес мың теңге мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы әкімдігінің 2010.04.05 № 141 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
2. "Ұзынкөл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу бойынша уәкілетті орган болып анықталсын (әрі қарай - өкілетті орган).
3. Осы қаулының 1 тармағының 1), 3), 4), 5) тармақтарымен қарастырылған, жеке санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмекті алу үшін қажетті құжаттар тiзбесi қосымшаға сәйкес анықталсын.
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне тұрмыстық қажеттіліктеріне, азық - түлік корзинасының мөлшерінің өсуіне есепте тұрған аз қамтылған азаматтарға ай сайын берілетін әлеуметтік көмек арыз берген адамның қайтқанына байланысты, аз қамтылған азаматтар ретінде есептен шықса немесе Ұзынкөл ауданының аймағынан көшіп кетсе тоқтатылады деп анықталсын".
Берілген қаулының 1 тармағының 7), 8) тармақшаларында қарастырылған әлеуметтік көмек алуға үміткер тұлғаларға, олардың таңдауы бойынша бір негіз бойынша әлеуметтік көмек төленуі анықталсын.
Ескерту. 3-тармаққа толықтыру енгізілді - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы әкімдігінің 2010.04.05 № 141 (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
4. Әлеуметтік көмек төлеу уәкілетті орган берген тізімдерге сәйкес тиісті банктік операциялар жүргізуге Қазақстан Республикасының Ұлттық банкінің лицензиясы бар екінші деңгейдегі банктер немесе ұйымдар арқылы әлеуметтік көмек алушының есеп шотына ақшалай қаражат аударумен жүзеге асырылады.
5. Әлеуметтік көмекті қаржыландыру "Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына берілетін әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасы бойынша жүргізілсін.

6. Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя акима Узункольского района Слесарь М.В.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на действия возникшие с 1 января 2010 года.
Аким Узункольского района                  А. Сейфуллин
СОГЛАСОВАНО:
Государственное коммунальное
казенное предприятие "Узункольская
центральная районная больница",
главный врач _________ К. Ержанов
29 января 2010 года
Приложение
к постановлению акимата
Узункольского района
от 29 января 2010 года № 57
Перечень документов,
необходимых для назначения социальной помощи
отдельным категориям нуждающихся граждан
1. Обязательными документами для назначения социальной помощи являются:
заявление лица обратившегося за оказанием социальной помощи;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
копия книги регистрации граждан или документ, подтверждающий место жительства.
Кроме того:
1) на единовременную социальную помощь на погребение умерших несовершеннолетних детей:
копия свидетельство о смерти или справка о смерти;
копия свидетельства о рождении ребенка;
справка из уполномоченного органа по вопросам занятости о регистрации родителя или иного законного представителя в качестве безработного.
2) на единовременную социальную помощь на погребение умерших безработных граждан:
копия свидетельство о смерти или справка о смерти;
копия документа удостоверяющего личность умершего безработного;
справка из уполномоченного органа по вопросам занятости, подтверждающая, что умерший был зарегистрирован в качестве безработного;
если погребение осуществлено членами семьи, заявитель представляет документ, подтверждающий факт родственных отношений (оригинал, ксерокопия);
если погребение осуществлено не членами семьи умершего, заявитель представляет документ из ритуальной службы (оригинал, ксерокопия) или справку аппарата акима сельского округа, села, подтверждающего осуществление погребение.
3) ежемесячную социальную помощь на бытовые нужды участникам, инвалидам Великой Отечественной войны:
копия удостоверения участника или инвалида Великой Отечественной войны;
4) на единовременную социальную помощь для назначения социальной помощи гражданам, больным заразной формой туберкулеза:
справка медицинского учреждения.
2. Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки. После сверки подлинники документов возвращаются заявителю, а копии документов заверяются и формируются в дело.

6. Қаулының орындалуына бақылау жасау Ұзынкөл ауданың әкімінің орынбасары М.В. Слесарьға жүктелсін.
7. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2010 жылдың 1 қаңтардан туындаған іс–қимылдарға таратылады.
Ұзынкөл ауданының әкімі                    А. Сейфуллин
КЕЛIСIЛДI:
"Ұзынкөл орталық аудандық аурухана"
мемлекеттiк коммуналдық қазыналық
кәсіпорны, бас дәрігер
__________________ Қ. Ержанов
2010 жылғы 29 қаңтар
Ұзынкөл ауданы әкiмдiгiнiң
2010 жылғы 29 қаңтар № 57
қаулысына қосымша
Жеке санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтiк
көмектi тағайындау үшін қажеттi құжаттар тiзбесi
1. Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін арналған міндетті құжаттар болып табылады:
әлеуметтік көмек көрсету үшін өтініш беруші тұлғаның өтініші;
өтінушінің жеке басын куәландыратын құжатының көшiрмесi;
тұрғылықты жерді растайтын құжат немесе, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі немесе құжаты.
Сонымен бірге:
1)қайтыс болған кәмелетке толмаған балаларды жерлеуге біржолғы әлеуметтік көмекке:
қайтыс болуы туралы куәлігінің көшірмесі немесе қайтыс болуы туралы анықтамасы;
баланың тууы туралы куәлiгiнің көшiрмесi.
жұмыспен қамту мәселелері жөнiндегi өкілетті органның жұмыссыз ретiнде ата-ана немесе басқа заңды өкілдің тiркелгенi туралы анықтамасы;
2) қайтыс болған жұмыссыз азаматтарды жерлеуге біржолғы әлеуметтік көмекке:
қайтыс болуы туралы куәлігінің көшірмесі немесе қайтыс болуы туралы анықтамасы;
қайтыс болған жұмыссыздың жеке тұлғасын растайтын құжатының көшірмесі;
жұмыспен қамту мәселелері жөнiндегi уәкілетті органның қайтыс болған адамның жұмыссыз ретiнде тiркелгенiн растайтын анықтамасы;
егер жерлеу отбасы мүшелерінің тұрғысынан іске асырылған болса, өтініш иесі туыстық қатынастарды растайтын дерек ретінде құжатты табыс етеді (түпнұсқасы, көшiрмесi);
егер қайтыс болғанның жерлеуі отбасы мүшелермен емес, iске асырылған болса, өтiнiш иесi жол-жора қызметтерiн көрсететiн мекемеден алынған құжатты (түпнұсқасы, көшiрмесi) немесе жерлеудің іске асырылғандығын растайтын селолық округ, село әкімі аппаратынан алынған анықтамасын ұсынады.
3) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне тұратын тұрмыстық қажеттіліктеріне үшін ай сайынғы әлеуметтік көмекке:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары немесе мүгедектерінің куәлігінің көшірмесі;
4) туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын азаматтарға әлеуметтік көмек тағайындау үшін біржолғы әлеуметтік көмекке: медициналық мекеменің анықтамасы.
2. Салыстырып тексеру үшін құжаттар түпнұсқаларда және көшірмелерде беріледі. Салыстырып тексергеннен кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады, ал құжаттардың көшірмесі куәландырылады және іске қалыптастырылады.