О бюджете города Экибастуза на 2011 - 2013 годы
Решение маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 23 декабря 2010 года N 309/27. Зарегистрировано Управлением юстиции города Экибастуза Павлодарской области 29 декабря 2010 года N 12-3-283. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 28 августа 2014 года N 1-17/2-01/221)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 28.08.2014 N 1-17/2-01/221).
На основании статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан,  подпункта 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решения Павлодарского областного маслихата (XXIX сессия, IV созыв) от 13 декабря 2010 года N 324/29 "Об областном бюджете на 2011 - 2013 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3177) и в целях определения централизованного денежного фонда города, источников его формирования и расходов Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый бюджет города Экибастуза на 2011 - 2013 годы согласно приложениям 123 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы - 8 551 700 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям - 5 894 501 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 18 053 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 58 155 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 2 580 991 тысяч тенге;
2) затраты - 8 681 095 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 1 617 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 1 855 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 238 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 180 800 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 188 800 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 8 000 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - -311 812 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета - 311 812 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 15.02.2011 N 322/29 (вводится в действие с 01.01.2011); от 31.03.2011 N 342/31 (вводится в действие с 01.01.2011); от 12.07.2011 N 361/33 (вводится в действие с 01.01.2011); от 25.10.2011 N 382/36 (вводится в действие с 01.01.2011); от 15.11.2011 N 399/37 (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Учесть на 2011 год норматив распределения доходов в областной бюджет в следующих размерах:

2011 - 2013 жылдарға арналған Екібастұз қаласының бюджеті туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2010 жылғы 23 желтоқсандағы N 309/27 шешімі. Павлодар облысы Екібастұз қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 29 желтоқсанда N 12-3-283 тіркелген. Күші жойылды - қолдану мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2014 жылғы 28 тамыздағы N 1-17/2-01/221 хатымен)
Ескерту. Күші жойылды - қолдану мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 28.08.2014 N 1-17/2-01/221 хатымен).
Қазақстан Республикасы Бюджеттік Кодексінің 75-бабы, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1-тармақшасы, Павлодар облыстық мәслихатының 2010 жылғы 13 желтоқсандағы (IV шақырылған XXIX сессия) "2011 - 2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 3177 болып тіркелген) N 324/29 шешімі негізінде және қаланың орталықтандырылған ақшалай қорын, оны құру көздерін және шығыстарын анықтау мақсатында, Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырған 2011 - 2013 жылдарға арналған Екібастұз қаласының бюджеті 123 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 8 551 700 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 5 894 501 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 18 053 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 58 155 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 2 580 991 мың теңге;
2) шығындар - 8 681 095 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 1 617 мың теңге;
бюджеттік кредиттер - 1 855 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 238 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 180 800 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 188 800 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 8 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (бюджет тапшылығы) - -311 812 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (бюджет тапшылығын қаржыландыру) - 311 812 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2011.02.15 N 322/29 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.03.31 N 342/31 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.07.12 N 361/33 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді);  2011.10.25 N 382/36 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.11.15  N 399/37 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2. 2011 жылға облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативы келесі мөлшерде ескерілсін:

по индивидуальному подоходному налогу – 41,8 процентов;
по социальному налогу - 100 процентов.
Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты из вышестоящих бюджетов в следующих размерах:
131939,0 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
38058,0 тысяч тенге - на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
16500,0 тысяч тенге - на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
16384,0 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
10694,0 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
2013,0 тысяч тенге - на введение стандартов специальных социальных услуг;
1628,0 тысяч тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов;
16658,0 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
13160,0 тыс.тенге – на поддержку частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020" для финансирования мероприятий по организации молодежной практики;
523761,0 тысяч тенге - на строительство объектов образования;
142000,0 тысяч тенге - на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
110307,0 тысяч тенге - на развитие коммунального хозяйства;
961908,0 тысяч тенге - на развитие объектов водного хозяйства;
953,0 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов;
33321,0 тысяч тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
25450,0 тысяч тенге - на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020;
54700,0 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации по строительству объектов образования;
385010,0 тыс.тенге – на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда по Программе занятости 2020;
30000,0 тысяч тенге – проведение капитального ремонта объектов культуры;
67500,0 тысяч тенге - на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 15.02.2011 N 322/29 (вводится в действие с 01.01.2011) с изменениями, внесенными решениями маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 31.03.2011 N 342/31 (вводится в действие с 01.01.2011); от 12.07.2011 N 361/33 (вводится в действие с 01.01.2011); от 25.10.2011 N 382/36 (вводится в действие с 01.01.2011); от 15.11.2011 N 399/37 (вводится в действие с 01.01.2011).

жеке табыс салығы бойынша – 41,8 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша – 100 пайыз.
Қалалық бюджеттің 2011 жылында жоғары тұрған бюджеттерден нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер келесі көлемде қарастырылғанын ескеру":
131939,0 мың теңге-мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
38058,0 мың теңге қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) қамтамасыз етуге ай сайын ақшалай қаражат төлеуге;
16 500,0 мың теңге - үйде оқытылатын мүгедек балаларды құрал-жабдықтармен, бағдарламалық жинақпен қамтамасыз етуге;
16384,0 мың теңге - негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу құрал жабдықтарымен жарақтандыруға;
10694,0 мың теңге - бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға;
2013,0 мың теңге - арнайы әлеуметтік қызмет көрсету стандарттарын енгізуге;
1628,0 мың теңге - мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
16658,0 мың теңге - эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге;
13160,0 мың теңге – жастар тәжірибесін ұйымдастыру жөніндегі іс-шараларды қаржыландыру үшін "Бизнестің жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке меншік кәсіпкерлікті қолдауға;
523761,0 мың теңге - білім беру объектілерінің құрылысына;
142000,0 мың теңге - мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға;
110307,0 мың теңге - коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
961908,0 мың теңге - су шаруашылығы объектілерін дамытуға;
953,0 - мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
33321,0 мың теңге -мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаттары үшін үстемақы мөлшерін арттыруға;
25450,0 мың теңге -жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының шеңберінде іс-шараларды іске асыруға;
54700,0 мың теңге - білім беру объектілерінің құрылысы бойынша жобалау – сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
385010,0 мың теңге – жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы бойынша мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға;
30000,0 мың теңге – мәдениет объектілерін күрделі жөндеуге;
67500,0 мың теңге - жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдардың дамуы.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2011.02.15 N 322/29 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімімен; өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2011.03.31 N 342/31 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.07.12 N 361/33 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.10.25 N 382/36 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді);  2011.11.15 N 399/37 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.

3. Сохранить на 2011 год повышение на 25 процентов окладов и тарифных ставок специалистам сферы социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в сельской местности и не являющихся государственными служащими по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2011 год в сумме 2238 тысяч тенге.

3. 2011 жылы ауылдық жерлерде жұмыс істейтін және мемлекеттік қызметші болып табылмайтын денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім, мәдениет және спорт саласындағы мамандардың еңбекақылары мен тарифтік ставкалары қалалық жағдайда осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда 25 пайызға көтерілуі сақталсын.
4. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2011 жылға арналған резерві 2238 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 31.03.2011 N 342/31 (вводится в действие с 01.01.2011); от 12.07.2011 N 361/33 (вводится в действие с 01.01.2011).
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2011 год (приложение 4).
6. Утвердить перечень бюджетных программ поселков, аул (сел), (аульных) сельских округов на 2011 год (приложение 5).

Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2011.03.31 N 342/31 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.07.12 N 361/33 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
5. Қаланың 2011 жылға арналған бюджетін атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін (4-қосымша).
6. Кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтердің 2011 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін (5-қосымша).

7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по экономике и бюджету.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии                        Б. Жумашева
Секретарь городского маслихата             Г. Балтабекова
Приложение 1
к решению Экибастузского
городского маслихата
(очередная XXVII сессия, IV созыв)
от 23 декабря 2010 года N 309/27
Бюджет города Экибастуза на 2011 год

7. Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Б. Жұмашева
Қалалық мәслихат хатшысы                   Ғ. Балтабекова
Екібастұз қалалық мәслихатының
2010 жылғы 23 желтоқсандағы
(IV шақырылған, кезекті XXVII сессия)
N 309/27 шешіміне
1 қосымша
2011 жылға арналған Екібастұз қаласының бюджеті