О приеме и обустройстве оралманов, прибывающих по квоте иммиграции на 2010 год в город Алматы
Постановление Акимата города Алматы от 10 марта 2010 года N 1/154. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 2 апреля 2010 года за N 840
Руководствуясь Законом Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года «О миграции населения», Указом Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2008 года № 690 «О квоте иммиграции оралманов на 2009-2011 годы» и во исполнение постановления Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2010 года № 74 «О распределении квоты иммиграции оралманов на 2010 год» акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Рекомендовать, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан:
1) Департаменту Комитета по миграции по городу Алматы (по согласованию) осуществить:
прием, обустройство, регистрацию и учет 140 семей оралманов, прибывающих по квоте иммиграции на 2010 год в город Алматы (далее по тексту - оралманы);
выплату единовременных пособий и компенсаций оралманам и членам их семей, прибывшим по квоте иммиграции;
2) Управлению миграционной полиции Департамента внутренних дел города Алматы (по согласованию) принять меры по оформлению документов, необходимых для проживания на территории города Алматы и получения гражданства Республики Казахстан;
3) Департаменту юстиции города Алматы (по согласованию) своевременно проводить документирование и регистрацию оралманов, получивших гражданство Республики Казахстан;
4) Департаменту по контролю и социальной защите по городу Алматы и Алматинскому городскому филиалу Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр выплаты пенсий» (по согласованию) обеспечить оралманам своевременное начисление пенсий и пособий, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
2. Обеспечить, в соответствии с законодательством Республики Казахстан:
1) Управлению образования города Алматы предоставление нуждающимся оралманам мест в дошкольных организациях, школах и других учреждениях образования;
2) Управлению здравоохранения города Алматы получение оралманами гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
3) Управлению занятости и социальных программ города Алматы оказание оралманам государственной адресной социальной помощи, а также помощи в трудоустройстве, повышении квалификации и освоении новой профессии.

Алматы қаласында 2010 жылға арналған көшіп-келу квотасы бойынша қоныс аударатын оралмандарды қабылдау және орналастыру туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 10 наурыздағы N 1/154 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2010 жылғы 2 сәуірде N 840 тіркелді
«Халықтың көші-қоны туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Заңын, «Оралмандардың 2009-2011 жылдарға арналған көшіп келу квотасы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 17 қарашадағы № 690 Жарлығын басшылыққа алып, «Оралмандардың 2010 жылға арналған көшіп келу квотасы туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 5 ақпандағы № 74 қаулысын орындау мақсатында Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес ұсынылсын:
1) Көші-қон комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті (келісім бойынша):
жылға арналған Алматы қаласына көшіп-келу квотасы бойынша қоныс аударатын 140 оралмандар отбасыларын (бұдан әрі мәтін бойынша-оралмандар) қабылдауды, орналастыруды, тіркеуді және есебін жүргізуді;
көшіп-келу квотасы бойынша көшіп келген оралмандарға және олардың отбасы мүшелеріне біржолғы жәрдемақылар мен өтемақыларды төлеуді;
2) Алматы қаласы Ішкі істер департаментінің Көші-қон полициясы басқармасы (келісім бойынша) оралмандардың Қазақстан Республикасының азаматтығын алуға және Алматы қаласының аумағында тұруға рұқсат беретін құжаттар алып, дер кезінде тіркелуіне шаралар қабылдауды;
3) Алматы қаласы Әділет департаменті (келісім бойынша) Қазақстан Республикасының азаматтығын алғаннан кейін, оралмандарды дер кезінде тіркеуді және құжаттарын ресімдеуді;
4) Алматы қаласы бойынша Бақылау және әлеуметтік қорғау департаменті және «Мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығы» Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның Алматы қалалық филиалы (келісім бойынша) оралмандарға Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған зейнетақылар мен жәрдемақылардың уақытылы есептеп жазылуын жүзеге асырсын.
2. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
1) Алматы қаласы Білім басқармасы мұқтаж оралмандарға мектепке дейінгі ұйымдардан, мектептерден және басқа да білім мекемелерінен орындар беруді;
2) Алматы қаласы Денсаулық сақтау басқармасы оралмандардың тегін медициналық көмектің кепілді көлемін алуын;
3) Алматы қаласы Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы оралмандарға мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің көрсетілуін, сондай-ақ, жұмысқа орналасуларына, біліктіліктерін көтеруге және жаңа мамандықтарды игерулеріне жәрдемдесуді қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Алматы М. Мукашева.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы                            А.Есимов

3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің бірінші орынбасары М.Ш. Мұқашевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған соң он күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі                А. Есімов