Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории города Алматы
Постановление акимата города Алматы от 29 июня 2010 года N 2/450. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 12 июля 2010 года за N 854. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 21 июля 2014 года № 3/588
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 21.07.2014 № 3/588.
Руководствуясь пунктом 3) статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года «О карантине растений» и на основании представления Территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по городу Алматы от 26 января 2010 года № 04-09/131 об обнаружении на территории города Алматы особо опасных карантинных вредителей: восточная плодожорка (Grapholitha molesta (Busck)), калифорнийская щитовка (Quadraspidiotus perniciosus (Comst)), червец Комстока (Pseudococcus comstocki (Kuw)) и сорных растений: амброзия полыннолистная (Ambrosia artemisiifolia (L)), повилика (Cuscuta Campestris (Yuncker)) (далее по тексту – карантинный объект), акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить карантинную зону на территории города Алматы с введением карантинного режима до полного уничтожения карантинного объекта, согласно приложению.
2. Рекомендовать Территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по городу Алматы (по согласованию) разработать порядок проведения мероприятий по локализации и ликвидации очагов распространения карантинных объектов и осуществить контроль за их проведением.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы Е.Шорманова.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы                      А.Есимов
Приложение
к постановлению акимата
города Алматы № 2/450
от 29 июня 2010 года
Карантинная зона
с введением карантинного режима
на территории города Алматы
п/
п
Наименование районов
Площадь заражения в гектарах по видам карантинных объектов
Восточ-
ная
плодо-
жорка
Кали-
форний-
ская
щитовка
Червец
Ком-
стока
Амбро-
зия
полынно-
листная
Пови-
лика
1
Алмалинский район, всего:
2
5
0,052
0,046
в том числе:
сквер Оперного театра
0,3
1
сквер на площади «Астана»
0,4
1
сквер «Каздрамтеатра»
0,5
1
сквер на улице Жарокова-Жамбыла
0,6
1
сквер по улице Толе би (между улицами Жарокова и Розыбакиева)
0,2
1
улицы
0,052
0,046
2
Ауэзовский район, всего:
15
25
-

Алматы қаласы аумағында карантин режимін енгізе отырып, карантин аймағын белгілеу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 29 маусымдағы N 2/450 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2010 жылғы 12 шілдедегі N 854 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 21 шілдедегі N 3/588 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 21.07.2014 N 3/588 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 ақпандағы «Өсімдіктердің карантині туралы» Заңының 9-1 бабы 3) тармағын басшылыққа ала отырып және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіп кешеніндегі мемлекеттік инспекция Комитеті Алматы қаласы бойынша Аумақтық инспекциясының 2010 жылғы 26 қаңтардағы № 04-09/131 Алматы қаласы аумағында аса қауіпті карантинді зиянкестердің: шығыс жеміс жемірінің (Grapholitha molesta (Busck)), калифорниялық бітенің (Quadraspidiotus perniciosus (Comst)), Комсток сымырының (Pseudococcus comstocki (Kuw)) және арам шөптердің: жапырақты жусан ойраншөбінің (Ambrosia artemisiifolia (L)), арамшырмауықтың (Cuscuta Campestris (Yuncker)) (бұдан әрі мәтін бойынша – карантинді нысан) табылғаны туралы ұсынысы негізінде Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы қаласының аумағында карантин нысанын толық жойғанға дейін карантин режимін енгізу арқылы, қосымшаға сәйкес, карантин аймағы белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіп кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитеті Алматы қаласы бойынша Аумақтық инспекциясына (келісім бойынша) карантин нысандарының таралу ошағын оқшауландыру және жою бойынша іс-шаралар өткізу тәртібін әзірлеу және олардың өткізілуіне бақылауды жүзеге асыру ұсынылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары Е. Шормановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы бірінші ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін күшіне енеді.
Алматы қаласының әкімі               А. Есімов
Алматы қаласы әкімдігінің
2010 жылғы 29 маусымдағы
N 2/450 қаулысына
қосымша
Алматы қаласы аумағында карантин режимін енгізе отырып,
карантин аймағын белгілеу туралы
р/с
Аудандар атаулары
Карантин нысандарын түрлері бойынша залалданған гектарлы алаңдар
Шығыс
жеміс жемірі
Калифор-ниялық біте
Комсток сымыры
Жапырақты
жусан
ойраншөбі
Арамшыр-
мауық
1.
Алмалы ауданы, барлығы:
2
5
0,052
0,046
оның ішінде:
Опера театрының сквері
0,3
1
«Астана» алаңындағы сквер
0,4
1
«Қаздрамтеатрының» сквері
0,5
1
Жароков-Жамбыл көшесіндегі сквері
0,6
1
Төле би көшесіндегі (Жароков және Розыбақиев көшелерінің арасындағы) сквер
0,2
1
көшелер
0,052
0,046
2.
Әуезов ауданы, барлығы:
15
25
-