О внесении изменений и дополнений в постановление от 2 апреля 2010 года N 322 "Об утверждении Инструкции по назначению и выплате социальной помощи"
Постановление акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 25 августа 2010 года N 931. Зарегистрировано Управлением юстиции города Семей Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 30 сентября 2010 года за N 5-2-134. Утратило силу постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 22 июля 2013 года N 1041
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 22.07.2013 N 1041.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года № 39 «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в Инструкцию по назначению и выплате социальной помощи, утвержденной постановлением от 2 апреля 2010 года № 322, (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 12 мая 2010 года № 5-2-128, опубликовано в газетах от 27 мая 2010 года № 21 «Семей таны» и 27 мая 2010 года № 21 «Вести Семей»), следующие изменения и дополнения:
1) в главе первой:
в пункте 1 после слов "подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстана от 23 января 2001 года № 148-II "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" дополнить слова «статьей 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года № 39 «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан»;
пункт 2 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
«7) дополнительный вид социальной помощи по бесплатной транспортной перевозке инвалидов с нарушением функций опорно-двигательного аппарата первой, второй группы, детей инвалидов, а также сопровождающих их лиц, специальным автомобильным транспортом, приспособленным для перевозки инвалидов.»;
пункт 3 изложить в новой редакции:
«3. Решение об оказании или об отказе социальной помощи принимает городская комиссия по оказанию социальной помощи отдельным категориям граждан (далее – Комиссия). Размер социальной помощи определяется в пределах предусмотренных бюджетных средств. Предоставление транспортных перевозок инвалидам оказывается согласно заявкам инвалидов.»;
пункт 6 изложить в новой редакции:

"Әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі N 322 қаулыға өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2010 жылғы 25 тамыздағы N 931 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Семей қаласындағы Әділет басқармасында 2010 жылғы 30 қыркүйекте N 5-2-134 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2013 жылғы 22 шілдедегі N 1041 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 22.07.2013 N 1041 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 31-бабы 1-тармағының 14) тармақшасына, «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі № 39 Заңының 16-бабына сәйкес, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2010 жылғы 2 сәуірдегі № 322 қаулымен бекітілген әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу жөніндегі Нұсқаулыққа (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылғы 12 мамырда № 5-2-128 тіркелген, «Семей таңы» және «Вести Семей» газеттерінде 2010 жылғы 27 мамырдағы № 21 жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) бірінші тарауда:
1 тармақта "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-II Заңының 31 бабы 1 тармағының 14) тармақшасына" деген сөздерден кейін «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі № 39 Заңының 16-бабына» деген сөздермен толықтырылсын;
2 тармақ мына мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
«7) қозғалу-тірек функцияларына зақым келген бірінші, екінші топ мүгедектерін, мүгедек балаларды, сондай-ақ оларды жетектеп жүретін тұлғаларды мүгедектерді тасымалдауға арналған арнайы көлікпен тегін тасымалдау бойынша әлеуметтік көмектің қосымша түрі.»
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«3. Әлеуметтік көмек көрсету немесе одан бас тарту туралы шешімді азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі қалалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) қабылдайды. Әлеуметтік көмек мөлшері қарастырылған бюджет қаражаты шегінде белгіленеді. Мүгедектерді көліктік тасымалдау олардың сұраныстарына сәйкес іске асады.»;
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

«6. Выплата социальной помощи осуществляется через банки второго уровня и отделения акционерного общества «Казпочта».;
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
«6-1. Уполномоченный орган проводит закуп услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках по бесплатной транспортной перевозке инвалидов с нарушением функций опорно-двигательного аппарата первой, второй группы, детей инвалидов, а также сопровождающих их лиц.»;
2) дополнить главой 6 и пунктами 141516 следующего содержания:
«6. Дополнительный вид социальной помощи по бесплатной транспортной перевозке инвалидов с нарушением функций опорно-двигательного аппарата первой, второй группы, детей инвалидов, а также сопровождающих лиц
14. Дополнительный вид социальной помощи по бесплатной транспортной перевозке оказывается инвалидам с нарушением опорно-двигательного аппарата первой, второй группы, детям инвалидам, а также сопровождающим их лицам.
Перевозка инвалидов производится автомобильным транспортом, приспособленным для перевозки инвалидов в пределах города в целях доставки инвалидов (туда и обратно) к месту работы или учебы, в учреждения здравоохранения, образования, исполнительные и представительные органы, суды, прокуратуры, к объектам социального и бытового обслуживания и другим объектам, необходимым для обслуживания инвалидов.
15. Уполномоченным органом по организации и контролю бесплатной транспортной перевозки инвалидов с нарушением функций опорно-двигательного аппарата первой, второй группы, детей инвалидов, а также сопровождающим их лицам является ГУ «Отдел занятости и социальных программ города Семей».
16. Отношения между уполномоченным органом и лицом, предоставляющим услугу по бесплатной транспортировке инвалидов с нарушением функций опорно-двигательного аппарата первой, второй группы, детей инвалидов, а также сопровождающим их лицам, оформляются договором о государственных закупках.»
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Семей                                М. Айнабеков

«6. Әлеуметтік көмек төлемі екінші деңгейдегі банктер және «Қазпошта» акционерлік қоғамының бөлімшелері арқылы жүргізіледі.»;
келесі мазмұндағы 6-1 тармақпен толықтырылсын:
«6-1. Уәкілетті орган қызметтерді сатып алуды қозғалу-тірек фунцияларына зақым келген бірінші, екінші топ мүгедектерін, мүгедек балаларды, сондай-ақ оларды жетектеп жүретін тұлғаларды, тегін тасымалдау бойынша мемлекеттік сатып алулар туралы Қазақстан Республикасының Заңнамасына сәйкес жүргізеді»;
2) келесі мазмұндағы 6-тараумен және 141516 тармақтармен толықтырылсын:
«6. Қозғалу-тірек фунцияларына зақым келген бірінші, екінші топ мүгедектерін, мүгедек балаларды, сондай-ақ оларды жетектеп жүретін тұлғаларды тасымалдау бойынша әлеуметтік көмектің қосымша түрі
14. Көлікпен тегін тасымалдау жөніндегі әлеуметтік көмектің қосымша түрі қозғалу-тірек функцияларына зақым келген, бірінші, екінші топтағы мүгедектерге, мүгедек балаларға, сондай-ақ оларды жетектеп жүретін адамдарға көрсетіледі.
Мүгедектерді тасымалдау мүгедектерді тасымалдауға арналған арнайы көлікпен қала шегінде мүгедектерді жұмыс орнына немесе оқу орнына, үйіне, денсаулық сақтау, білім беру, атқарушы және өкілетті органдарға, сотқа, прокуратураға, әлеуметтік және тұрмыстық қызмет көрсету және мүгедектерге қызмет көрсетуге қажетті басқа да нысандарға жеткізу мақсатында іске асырылады.
15. Қозғалу-тірек фунцияларына зақым келген бірінші, екінші топ мүгедектерін, мүгедек балаларды, сондай-ақ оларды жетектеп жүретін тұлғаларды тегін тасымалдауды ұйымдастыру және бақылау бойынша уәкілетті орган «Семей қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ.
16. Қозғалу-тірек фунцияларына зақым келген бірінші, екінші топ мүгедектерін, мүгедек балаларды, сондай-ақ оларды жетектеп жүретін тұлғаларды тегін тасымалдау қызметтерін ұсынатын тұлға мен уәкілетті орган арасындағы қатынастар мемлекеттік сатып алу туралы шартпен рәсімделеді.»
2. Осы қаулы бірінші рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Семей қаласының әкімі                             М. Айнабеков