Об утверждении форм проверочных листов в сфере частного предпринимательства за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, охранной деятельностью, а также оборотом гражданского и служебного оружия и патронов к нему, взрывчатых веществ, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
Совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 марта 2011 года № 131 и Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 11 апреля 2011 года № 101. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 апреля 2011 года № 6917. Утратил силу совместным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 июня 2015 года № 556 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 465
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра внутренних дел РК от 23.06.2015 № 556 и Министра национальной экономики РК от 29.06.2015 № 465 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок совместного приказа в редакции совместного приказа Министра внутренних дел РК от 29.05.2013 № 359 и Первого заместителя Премьер-Министра РК - Министра регионального развития РК от 27.06.2013 № 113/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 5.
В соответствии с пунктом 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемые формы проверочных листов:
1) в сфере частного предпринимательства за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) в сфере частного предпринимательства за охранной деятельностью, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) в сфере частного предпринимательства за деятельностью физических и юридических лиц, занятых в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) в сфере частного предпринимательства с хранением взрывчатых веществ, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) в сфере частного предпринимательства с хранением гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) исключен совместным приказом Министра внутренних дел РК от 29.05.2013 № 359 и Первого заместителя Премьер-Министра РК - Министра регионального развития РК от 27.06.2013 № 113/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);

Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету, күзет қызметі, сондай-ақ азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, жарылғыш заттар, азаматтық пиротехникалық заттар мен оларды қолданып жасалған бұйымдардың айналымы бойынша қызметіне жеке кәсіпкерлік саласында тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2011 жылғы 28 наурыздағы № 131 және азақстан Республикасы Эконамикалық даму және сауда министрінің 2011 жылғы 11 сәуірдегі № 101 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде № 6917 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 465 Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 23 маусымдағы № 556 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 29.06.2015 № 465 және ҚР Ішкі істер министрінің 23.06.2015 № 556 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың атауы жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 29.05.2013 № 359 және ҚР Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - ҚР Өңірлік даму министрінің 27.06.2013 № 113/НҚ бірлескен бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Қазақстан Республикасында мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мынадай:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жеке кәсіпкерлік саласында күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыратын;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жеке кәсіпкерлік саласында күзет қызметі субъектілерін;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жеке кәсіпкерлік саласында азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының айналымы саласында жұмыспен қамтылған жеке және заңды тұлғаларды;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жеке кәсіпкерлік саласында жарылғыш заттарды сақтайтын субъектілерді;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жеке кәсіпкерлік саласында азаматтық пиротехникалық заттар мен оларды қолданып жасалған бұйымдарды сақтайтын субъектілерді;
6) Алынып тасталды - ҚР Ішкі істер министрінің 29.05.2013 № 359 және ҚР Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - ҚР Өңірлік даму министрінің 27.06.2013 № 113/НҚ бірлескен бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

7) исключен совместным приказом Министра внутренних дел РК от 29.05.2013 № 359 и Первого заместителя Премьер-Министра РК - Министра регионального развития РК от 27.06.2013 № 113/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
8) исключен совместным приказом Министра внутренних дел РК от 29.05.2013 № 359 и Первого заместителя Премьер-Министра РК - Министра регионального развития РК от 27.06.2013 № 113/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными совместным приказом Министра внутренних дел РК от 29.05.2013 № 359 и Первого заместителя Премьер-Министра РК - Министра регионального развития РК от 27.06.2013 № 113/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Председателю комитета административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Тыныбеков К.С.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Начальникам Департаментов внутренних дел областей, городов Астана, Алматы, и на транспорте организовать изучение и выполнение требований настоящего приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан Кулинич А.В.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел         Министр экономического развития
Республики Казахстан           и торговли Республики Казахстан
____________ С. Баймаганбетов  _____________ Ж. Айтжанова
"___" ___________ 2011 года    "___" ___________ 2011 года
Приложение 1
к совместному приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
№ 131 от 28 марта 2011 года
и Министра экономического развития
и торговли Республики Казахстан
№ 101 от 11 апреля 2011 года
форма
Проверочный лист
в сфере частного предпринимательства за
деятельностью по монтажу, наладке и техническому
обслуживанию средств охранной сигнализации
Сноска. Приложение 1 в редакции совместного приказа Министра внутренних дел РК от 29.05.2013 № 359 и Первого заместителя Премьер-Министра РК - Министра регионального развития РК от 27.06.2013 № 113/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование органа __________________________________________
Акт о назначении проверки ____________________________________
(дата, №)
Объект _______________________________________________________
(юридическое лицо/индивидуальный предприниматель)
______________________________________________________________
(адрес, телефон)
БИН __________________________________________________________
ИИН __________________________________________________________
Лица, участвующие в проверке:
Ответственное лицо (руководитель или его доверенный сотрудник)
______________________________________________________________
(должность, Фамилия, Имя и при наличии Отчество)
Сотрудник ОВД ________________________________________________
(должность, Фамилия, Имя и при наличии Отчество)
Вопросы, охватываемые в ходе проверки
Комментарии
Да
Нет
НТ/П
Для юридических лиц
1.*
Специалист, производящий работы по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, имеет высшее или среднее техническое образование, соответствующее отрасли работ
2.*
Субъект имеет помещение с оборудованием (или договор на его аренду) для осуществления наладки, технического обслуживания средств охранной сигнализации и проверки технического состояния монтируемого оборудования
3.*
Руководитель субъекта является гражданином Республики Казахстан
4.*
Руководитель субъекта не состоит на учете в органах здравоохранения по поводу психического заболевания
5.*
Руководитель субъекта не имеет непогашенной или неснятой в установленном законом порядке судимости
6.*
Руководитель субъекта не освобожден от уголовной ответственности по не реабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан
7.*
Работники субъекта являются гражданами Республики Казахстан
8.*
Работники субъекта не состоят на учете в органах здравоохранения по поводу психического заболевания
9.*
Работники субъекта не имеют непогашенной или неснятой в установленном законом порядке судимости
10.*
Работники субъекта не освобождены от уголовной ответственности по не реабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан
11.*
Физическое лицо имеет высшее или среднее техническое образование, соответствующее отрасли работ
12.*
Физическое лицо имеет помещение с оборудованием (или договор на его аренду) для осуществления наладки, технического обслуживания средств охранной сигнализации и проверки технического состояния монтируемого оборудования
13.*
Физическое лицо является гражданином Республики Казахстан
14.*
Физическое лицо не состоит на учете в органах здравоохранения по поводу психического заболевания
15.*
Физическое лицо не имеет непогашенной или неснятой в установленном законом порядке судимости
16.*
Физическое лицо не освобождено от уголовной ответственности по не реабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан
Примечание:
Расшифровка использованных обозначений
* – значительные нарушения;
ДА – да, есть, соответствует, удовлетворительно;
НЕТ – нет, не имеется, не соответствует, неудовлетворительно;
НТ/П – не требуется/не предусмотрено;
ОВД – орган внутренних дел;

7) Алынып тасталды - ҚР Ішкі істер министрінің 29.05.2013 № 359 және ҚР Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - ҚР Өңірлік даму министрінің 27.06.2013 № 113/НҚ бірлескен бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8) Алынып тасталды - ҚР Ішкі істер министрінің 29.05.2013 № 359 және ҚР Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - ҚР Өңірлік даму министрінің 27.06.2013 № 113/НҚ бірлескен бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 29.05.2013 № 359 және ҚР Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - ҚР Өңірлік даму министрінің 27.06.2013 № 113/НҚ бірлескен бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Әкімшілік полиция комитетінің төрағасы (Қ.С. Тыныбеков):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрық Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны ресми жариялауды қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ресми интернет-ресурсына жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Астана және Алматы қалаларының, облыстардың және көліктегі ішкі істер департаменттерінің бастықтары осы бұйрықты зерделеуді және талаптарының орындалуын ұйымдастырсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Ішкі істер министрінің орынбасары А.В. Кулиничке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының          Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрінің             Экономикалық даму және
_____________ Баймағанбетов        сауда министрі
2011 жылғы 28 наурыз               ___________ Ж Айтжанова
2011 жылғы 11 сәуір
Қазақстан  Республикасы
Ішкі істер министрінің
2011 жылғы 28 наурыздағы № 131
және Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және сауда
министрінің
2011 жылғы 11 сәуірдегі № 101
бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Жеке кәсiпкерлiк саласында күзет сигнализациясы құралдарын
монтаждау, ретке келтiру және оларға техникалық қызмет көрсету
жөнiндегi қызметтi тексеру парағы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 29.05.2013 № 359 және ҚР Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - ҚР Өңірлік даму министрінің 27.06.2013 № 113/НҚ бірлескен бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Органның атауы ______________________________________________________
Тексерiс белгiлеу туралы актi _______________________________________
(күнi, №)
Объект ______________________________________________________________
(заңды тұлға/жеке кәсiпкер)
_____________________________________________________________________
(мекенжайы, телефоны)
БСН _________________________________________________________________
ЖСН _________________________________________________________________
Тексерiске қатысушы адамдар:
Жауапты адам (басшы немесе оның сенiм бiлдiрген қызметкерi) _________
_____________________________________________________________________
(лауазымы, Тегі, Аты бар болса Әкесінің аты)
IIО-ның қызметкері __________________________________________________
(лауазымы, Тегі, Аты бар болса Әкесінің аты)
Тексерiс барысында қамтылатын мәселелер
Түсiнiктеме
Иә
Жоқ
ҚЕ/Қ
Заңды тұлғалар үшiн
1.*
Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі жұмысты жүргізетін маманның жұмыс саласына сәйкес келетiн жоғары немесе орта техникалық бiлiмi бар
2.*
Субъектінің күзет сигнализациясы құралдарын ретке келтiрудi, оларға техникалық қызмет көрсетудi және монтаждалатын құрал-жабдықтың техникалық жай-күйiн тексерудi жүзеге асыруға арналған құрал-жабдығы бар үй-жайы (немесе оны жалға алу келiсiмшарты) бар
3.*
Субъект басшысы Қазақстан Республикасының азаматы болып табылады
4.*
Субъект басшысы денсаулық сақтау органдарында психикалық ауру бойынша есепте тұрған жоқ
5.*
Субъекті басшысының заңмен белгіленген тәртіпте өтелмеген немесе алынбаған соттылығы жоқ
6.*
Субъект басшысы Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шегiндегi мерзiм өткенге дейiн ақталмайтын негiздер бойынша қылмыстық жауапкершіліктен босатылмаған
7.*
Субъект қызметкерлері Қазақстан Республикасының азаматы болып табылады
8.*
Субъект қызметкерлері денсаулық сақтау органдарында психикалық ауру бойынша есепте тұрған жоқ
9.*
Субъект қызметкерлерінің белгіленген заңды тәртіпте өтелмеген немесе алынбаған соттылығы жоқ
10.*
Субъект қызметкерлері Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шегiндегi мерзiм өткенге дейiн ақталмайтын негiздер бойынша қылмыстық жауапкершіліктен босатылмаған
Жеке тұлғалар үшiн
11.*
Жеке тұлғаның жұмыс саласына сәйкес келетiн жоғарғы немесе орта техникалық бiлiмi бар
12.*
Жеке тұлғаның күзет сигнализациясы құралдарын ретке келтiрудi, оларға техникалық қызмет көрсетудi және монтаждалатын құрал-жабдықтың техникалық жай-күйiн тексерудi жүзеге асыруға арналған құрал-жабдығы бар үй-жайы (немесе оны жалға алу келiсiмшарты) бар
13*
Жеке тұлға Қазақстан Республикасының азаматы болып табылады
14*
Жеке тұлға денсаулық сақтау органдарында психикалық ауру бойынша есепте тұрған жоқ
15.*
Жеке тұлғаның заңмен белгіленген тәртіпте өтелмеген немесе алынбаған соттылығы жоқ
16.*
Жеке тұлға Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шегiндегi мерзiм өткенге дейiн ақталмайтын негiздер бойынша қылмыстық жауапкершіліктен босатылмаған
Ескертпе:         Пайдаланылған белгілердің мағынасы
* – елеулі заң бұзушылықтар;
ИӘ – иә, бар, сәйкес келеді, қанағаттанарлық;
ЖОҚ – жоқ, болмаған, сәйкес келмейді,
қанағаттанарлықсыз;
ҚЕ/Қ – қажет емес/қарастырылмаған;
ІІО – ішкі істер органдары;

под словом «работники» в пунктах 7.*-10.* понимается специалисты, осуществляющие работы по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации.
Приложение 2
к совместному приказу Министра
внутренних дел Республики Казахстан
от 28 марта 2013 года № 131
и Министра экономического
развития и торговли
Республики Казахстан
от 11 апреля 2013 года № 101
Проверочный лист
в сфере частного предпринимательства за охранной деятельностью
Сноска. Приложение 2 в редакции совместного приказа Министра внутренних дел РК от 20.09.2014 № 625 и Министра национальной экономики РК от 03.10.2014 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование органа _________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(дата, №)
Объект ______________________________________________________________
(юридическое лицо)
_____________________________________________________________________
(адрес, телефон)
БИН _________________________________________________________________
ИИН _________________________________________________________________
Лица, участвующие в проверке:
Ответственное лицо (руководитель или его доверенный сотрудник) ______
_____________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
Сотрудник ОВД _______________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
Перечень требований, охватываемых
в ходе проверки
Комментарии
Да
Нет
НТ/П
1.*
Наличие у руководителя частной охранной организации высшего юридического образования или стажа работы не менее трех лет на командных должностях в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формирований или на руководящих должностях в правоохранительных и специальных органах
2.*
Руководитель частной охранной организации является гражданином Республики Казахстан
3.*
Наличие у руководителя частной охранной организации свидетельства о прохождении подготовки по специальной программе
4.*
Наличие у руководителя частной охранной организации свидетельства о прохождении курсов повышения квалификации по специальной программе
5.*
Руководитель частной охранной организации не состоит на учете в органах здравоохранения по поводу психического заболевания, алкоголизма или наркомании
6.*
Руководитель частной охранной организации не имеет судимости за совершение преступления
7.*
Руководитель частной охранной организации не освобожден от уголовной ответственности по не реабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан
8.*
Руководитель частной охранной организации не привлекался к административной ответственности ранее в течение года до принятия на работу руководителем охранной организации за совершение умышленных административных правонарушений, посягающих на собственность, институты государственной власти, установленный порядок управления, общественный порядок и нравственность
9.*
Руководитель частной охранной организации не был уволен менее трех лет назад по отрицательным мотивам с государственной, воинской службы, из правоохранительных органов, судов и органов юстиции
10.*
Руководитель частной охранной организации не был уволен менее трех лет назад по отрицательным мотивам с должности охранника частной охранной организации
11.*
Работники частной охранной организации, занимающие должности охранников являются гражданами Республики Казахстан
12.*
Возраст работников частной охранной организации, занимающих должности охранников не моложе 19 лет
13.*
Наличия у Работника частной охранной организации, занимающие должности охранников свидетельства о прохождении подготовки по специальной программе
14.*
Наличия у Работника частной охранной организации, занимающие должности охранников свидетельства о прохождении курсов повышения квалификации по специальной программе
15.*
Работники частной охранной организации, занимающие должности охранников не имеют судимости за совершение преступления
16.*
Работники частной охранной организации, занимающие должности охранников годны по состоянию здоровья к занятию охранной деятельности (отсутствуют противопоказания к владению оружием, связанные с нарушением зрения, психическим заболеванием, алкоголизмом или наркоманией)
17.*
Частная охранная организация имеет помещение, предназначенное для хранения оружия и боеприпасов (либо договор на их хранение в помещениях, отвечающих установленным требованиям), в случае использования им служебного и гражданского оружия
18.*
Работники частной охранной организации, занимающие должности охранников, не освобождены от уголовной ответственности по не реабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан
19.*
Работники частной охранной организации, занимающие должности охранников, не привлекались к административной ответственности ранее в течение года до принятия на работу охранником за совершение умышленных административных правонарушений, посягающих на собственность, институты государственной власти, установленный порядок управления, общественный порядок и нравственность
20.*
Работники частной охранной организации, занимающие должности охранников, не были уволены менее трех лет назад по отрицательным мотивам с государственной, воинской службы, из правоохранительных органов, судов и органов юстиции
21.*
Работники частной охранной организации, занимающие должности охранников, не были уволены менее трех лет назад по отрицательным мотивам с должности охранника частной охранной организации
22.*
Работники частной охранной организации, занимающие должности охранника, обеспечены документами, удостоверяющими их личность и принадлежность к частной охранной организации
23.
Соответствие документа удостоверяющий личность охранников и принадлежность их к частной охранной организации, требованиям установленным постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2002 года № 407
24.
Частной охранной организацией соблюдается письменная форма заключения договоров об оказании охранных услуг
25.
Частной охранной организацией соблюдаются требования об обязательном страховании работников, занимающих должности охранников
26.*
Штатная численность охранников частной охранной организации соответствует нормативу, установленному постановлением  ПравительстваРеспублики Казахстан от 5 апреля 2002 года № 407
27.*
Охранниками частной охранной организации не допущено совершения преступлений при исполнении служебных обязанностей
28.
Охранниками частной охранной организации не допущено совершения умышленных преступлений вне работы
29.
Частной охранной организацией соблюдаются требования по ношению охранниками специальной одежды
30.*
Охранная организация национальной компании имеет согласование уполномоченного органа по осуществлению контроля за охранной деятельностью на территории Республики Казахстан на право учреждения
31.*
Юридические лица и граждане Республики Казахстан не вправе быть одновременно учредителями, участниками и (или) собственниками более чем одной организации, занимающейся охранной деятельностью
32.*
Частная охранная организация не является дочерним предприятием организации, осуществляющей иную деятельность, кроме охранной. Для учредителя (участника) субъекта данный вид деятельности – основной
33.*
Учредителями (участниками) частной охранной организации не являются учредители либо должностные лица организаций, в отношении которых оказываются охранные услуги
34.*
Учредителями (участниками) частной охранной организации не являются граждане, имеющие судимость за совершение преступления, а также юридические лица, в составе учредителей (участников) которых имеются указанные лица
35.*
Учредителями (участниками) частной охранной организации не являются юридические лица, в отношении которых оказываются охранные услуги, и аффилиированные с ними юридические лица
36.*
Учредителями (участниками) частной охранной организации не являются общественные объединения
Примечание:
Расшифровка использованных обозначений
* – значительные нарушения;
ДА – да, есть, соответствует, удовлетворительно;
НЕТ – нет, не имеется, не соответствует, неудовлетворительно;
НТ/П – не требуется/не предусмотрено;
ОВД – орган внутренних дел.
В соответствии с законом Республики Казахстан от 4 июля 2014 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования уголовно-процессуального законодательства» пункты 7 и 18 настоящего проверочного листа действуют до 31 декабря 2014 года.
Приложение 3
к совместному приказу Министра
внутренних дел Республики Казахстан
№ 131 от 28 марта 2011 года
и Министра экономического развития
и торговли Республики Казахстан
№ 101 от 11 апреля 2011 года
Проверочный лист
в сфере частного предпринимательства за деятельностью
физических и юридических лиц, занятых в сфере оборота
гражданского и служебного оружия и патронов к нему
Наименование органа ________________________________________________
Акт о назначении проверки __________________________________________
(дата, №)
Объект _____________________________________________________________
(юридическое лицо/индивидуальный предприниматель)
____________________________________________________________________
(адрес, телефон)
РНН ________________________________________________________________
БИН ________________________________________________________________
ИИН ________________________________________________________________
Лица, участвующие в проверке:
Ответственное лицо (руководитель или его доверенный сотрудник)______
____________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
Сотрудник ОВД ______________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
Вопросы, охватываемые в ходе проверки
Комментарии
Да
Нет
НТ/П
Требования к хранилищу (помещению) для хранения
служебного оружия и патронов к нему
1.*
Имеется разрешение на право хранения:
№ __, выданное "__" __________ 20___г.
_________________________________
(наименование ОВД)
сроком до "___"_____________ 20__ г.
Ответственным лицом
является _________________________
(должность, фамилия, имя,
отчество)
2.
На хранении (в пользовании) находятся
(наименование предметов и веществ, их
количество, номера, в случае большого
количества оружия оформляется приложением на
отдельном листе)
3.*
Имеется разрешение на перевозку
№__, выданное "__" __________ 20___ г.
_________________________________
(наименование ОВД)
сроком до "___" _____________ 20__ г.
Ответственным лицом является
___________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество)
4.*
Имеются акты об отстреле нарезного
служебного оружия (периодичность отстрела 5
лет) (проверяется каждая единица нарезного
оружия, сверяется акт отстрела и наличие
отстрелянных пуль и гильз к отстрелянному
оружию)
5.
Помещение изолированно от других подсобных,
служебных помещений
6.*
Помещение имеет капитальные стены
7.*
Помещение имеет прочные потолочные
перекрытия и пол
8.
Внутренние стены (перегородки) помещения
эквивалентны по прочности спаренным
гипсобетонным панелям толщиной 80 мм каждая,
с проложенной между ними стальной решеткой
или кирпичной стенке толщиной не менее 120
мм, армированной металлической сеткой1
9.*
Помещение оснащено двумя дверями:
9.1
Наружная - однодольная дощатая дверь,
толщиной не менее 40 мм, обитая с двух
сторон оцинкованной кровельной сталью с
загибом краев листа на торец двери
9.2
Запирается на два внутренних замка
и опечатывается или опломбируется
9.3.
Внутренняя - решетчатая стальная
9.4.
Запирается на внутренний или навесной замок
10.
Обрамление дверного проема оружейной комнаты
(дверная коробка) выполнено из стального
профиля2
11.*
На оконных проемах с внутренней стороны
помещения или между рамами имеются стальные
решетки
12.*
Для помещений, расположенных на первом этаже

7.*-10.*-тармақтарда «қызметкерлер» деген сөз күзет
қызметі сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке
келтіру және оларға техникалық қызмет көрсету
жөніндегі жұмысты жүзеге асыратын мамандар деп
түсініледі
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2011 жылғы 28 наурыздағы № 131
және Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және сауда
министрінің
2011 жылғы 11 сәуірдегі № 101
бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Жеке кәсіпкерлік саласында күзет қызметін тексеру парағы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің м.а. 20.09.2014 № 625 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 03.10.2014 № 42 Бірлескен бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап  күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Органның атауы ______________________________________________________
Тексерiс белгiлеу туралы актi _______________________________________
(күнi, №)
Объект ______________________________________________________________
(заңды тұлға)
(мекенжайы, телефоны)
БСН _________________________________________________________________
ЖСН _________________________________________________________________
Тексерiске қатысушы адамдар:
Жауапты адам (басшы немесе оның сенiм бiлдiрген қызметкерi)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
IIО-ның қызметкері __________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
Тексерiс барысында қамтылатын талаптар тізбесі
Түсiнiктеме
Иә
Жоқ
ҚЕ/Қ
1.*
Жеке күзет ұйымы басшысының жоғары заңгерлiк бiлiмi немесе Қарулы Күштерде, басқа да әскерлер мен әскери құрылымдарда басшылық лауазымдарда немесе құқық қорғау және арнайы органдарда басшы лауазымдарда кемiнде үш жыл жұмыс өтiлi бар
2.*
Жеке күзет ұйымының басшысы Қазақстан Республикасының азаматы болып табылады
3.*
Жеке күзет ұйымы басшысының арнайы бағдарлама бойынша даярлықтан өткені туралы куәлігі бар
4.*
Жеке күзет ұйымы басшысының арнайы бағдарлама бойынша біліктілікті арттыру курстарын өткені туралы куәлігі бар
5.*
Жеке күзет ұйымы басшысының денсаулық сақтау органдарында психикалық ауру, маскүнемдiк немесе нашақорлық бойынша есепте тұрған жоқ
6.*
Жеке күзет ұйымы басшысының қылмыс жасағаны үшiн соттылығы жоқ
7.*
Жеке ұйымының басшысы Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шегiндегi мерзiм өткенге дейiн ақталмайтын негiздер бойынша қылмыстық жауапкершіліктен босатылмаған
8.*
Жеке күзет ұйымының басшысы жеке меншiкке, мемлекеттiк билiк институттарына, белгiленген басқару тәртiбiне, қоғамдық тәртiпке және адамгершiлiкке қол сұғатын қасақана әкiмшiлiк құқық бұзушылық жасағаны үшiн күзет ұйымы басшысы болып бұрын жұмысқа қабылданғанға дейiн бiр жыл iшiнде әкiмшiлiк жауапкершiлiкке тартылмаған
9.*
Жеке күзет ұйымының басшысы мемлекеттiк, әскери қызметтен, құқық қорғау органдарынан, соттардан және әдiлет органдарынан жағымсыз себептермен үш жыл бұрын босатылмаған
10.*
Жеке күзет ұйымының басшысы жеке күзет ұйымының күзетшісі лауазымынан жағымсыз себептермен үш жыл бұрын босатылмаған
11.*
Күзетшілер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмысшылары Қазақстан Республикасының азаматы болып табылады
12.*
Күзетшiлер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымы жұмысшыларының жасы 19-дан төмен емес
13.*
Күзетшiлер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскері арнайы бағдарлама бойынша даярлықтан өттi
14.*
Күзетшiлер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері арнайы бағдарлама бойынша бiлiктiлiгiн арттыру курсынан өттi
15.*
Күзетшiлер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлерінің қылмыс жасағаны үшiн соттылығы жоқ
16.*
Күзетшiлер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері денсаулық жағдайы бойынша күзет қызметiмен айналысуға жарамды (көздiң нашар көруiне, психикалық ауруына, маскүнемдiкке немесе нашақорлыққа байланысты қаруды қолдануға қарсы көрсетiмдер жоқ)
17.*
Жеке күзет ұйымының қызметтiк және азаматтық қару пайдаланған жағдайда қару мен оқ-дәрiлердi сақтауға арналған үй-жайлары (не белгiленген талаптарға жауап беретiн үй-жайларда оларды сақтауға келiсiм-шарт) бар
18.*
Күзетшiлер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шегiндегi мерзiм өткенге дейiн ақталмайтын негiздер бойынша қылмыстық жауаптылықтан босатылмаған
19.*
Күзетшiлер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері жеке меншiкке, мемлекеттiк билiк институттарына, белгiленген басқару тәртiбiне, қоғамдық тәртiпке және адамгершiлiкке қол сұғатын қасақана әкiмшiлiк құқық бұзушылық жасағаны үшiн күзетші болып бұрын жұмысқа қабылданғанға дейiн бiр жыл iшiнде әкiмшiлiк жауапкершiлiкке тартылмаған
20.*
Күзетшiлер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері мемлекеттiк, әскери қызметтен, құқық қорғау органдарынан, соттардан және әдiлет органдарынан жағымсыз себептермен үш жыл бұрын босатылмаған
21.*
Күзетшiлер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері жеке күзет ұйымының күзетшісі лауазымынан жағымсыз себептермен үш жыл бұрын босатылмаған
22.*
Күзетшiлер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері жеке басын және олардың жеке күзет ұйымына тиесілігін куәландыратын құжаттармен қамтамасыз етілген
23.
Күзетшілердің жеке басын және олардың жеке күзет ұйымына тиесілігін куәландыратын құжат Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 5 сәуірдегі № 407 қаулысымен белгіленген талаптарға сәйкес келеді
24.
Жеке күзет ұйымы күзет қызметтерiн көрсету туралы келiсiмшарт жасасудың жазбаша нысанын сақтайды
25.
Жеке күзет ұйымы күзетшiлер лауазымын атқаратын қызметкерлердi мiндеттi сақтандыру туралы талаптарды сақтайды
26.*
Жеке күзет ұйымы күзетшiлерiнiң штат саны Қазақстан Республикасының Үкiметiнің 2002 жылғы 5 сәуірдегі № 407 қаулысымен белгiлеген нормативке сәйкес келедi
27.*
Жеке күзет ұйымы жұмыскерлерінің қызметтiк мiндеттерiн орындау кезiнде қылмыс жасауға жол берілмеген
28.
Жеке күзет ұйымының күзетшiлерiне жұмыстан тыс кезде қасақана қылмыстар жасауға жол берілмеген
29.
Жеке күзет ұйымы күзетшiлердiң арнайы киiм киюi бойынша талаптарды сақтайды
30.*
Ұлттық компанияның күзет ұйымы құрылтайшы құқығын алуға Қазақстан Республикасының аумағында күзет қызметін бақылауды жүзеге асыру жөнінде уәкілетті органмен келіскен
31.*
Заңды тұлғалардың және Қазақстан Республикасы азаматтарының бір уақытта бірден аса күзет қызметімен айналысатын ұйымның құрылтайшысы, қатысушысы және (немесе) меншік иесі болуға құқығы жоқ.
32.*
Жеке күзет ұйымы күзеттен басқа өзге қызметті жүзеге асыратын ұйымның еншілес кәсіпорны болып табылмайды. Субъектінің құрылтайшысы (қатысушысы) үшін қызметтің осы түрі – негізгі
33.*
Жеке күзет ұйымының құрылтайшысы (қатысушысы) өздерiне қатысты күзет қызметтерiн көрсететiн ұйымдардың құрылтайшылары не болмаса лауазымды адамдары болып табылмайды
34.*
Жеке күзет ұйымы құрылтайшысы (қатысушысы) қылмыс жасағаны үшiн соттылығы бар азаматтар, сондай-ақ құрылтайшылардың (қатысушылардың) құрамында көрсетiлген адамдар бар заңды тұлғалар болып табылмайды
35.*
Жеке күзет ұйымының құрылтайшысы (қатысушысы) өздерiне қатысты күзет қызметтерiн көрсететiн заңды тұлғалар және солармен аффилиирленген заңды тұлғалар болып табылмайды
36.*
Жеке күзет ұйымдарының құрылтайшысы (қатысушысы) қоғамдық бірлестіктер болып табылмайды
Ескертпе:
Пайдаланылған белгiлердiң мағынасы
* – елеулi заң бұзушылықтар;
ИӘ – иә, бар, сәйкес келедi, қанағаттанарлық;
ЖОҚ – жоқ, болмаған, сәйкес келмейдi,
қанағаттанарлықсыз;
ҚЕ/Қ – қажет емес/қарастырылмаған;
IIО – iшкi iстер органы.
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық процестік заңнаманы жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2014 жылғы
4 шілдедегі Заңына сәйкес осы тексеру парағының 7 және 18 тармақтары 2014 жылғы 31 желтоқсанға дейін әрекет етеді.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2011 жылғы 28 наурыздағы
№ 131 және
Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және сауда
министрінің
2011 жылғы 11 сәуірдегі
№ 101 бірлескен бұйрығына
3-қосымша
Жеке кәсіпкерлік саласында азаматтық және қызметтік қару мен
оның патрондарының айналымы саласында жұмыспен қамтылған
жеке және заңды тұлғаларды тексеру парағы
Органның атауы_______________________________________________________
Тексеріс белгілеу туралы акті _______________________________________
(күні, №)
Объект ______________________________________________________________
(заңды тұлға/жеке кәсіпкер)
_____________________________________________________________________
(мекен-жайы, телефоны)
СТН _________________________________________________________________
БСН _________________________________________________________________
ЖСН _________________________________________________________________
Тексеріске қатысушы тұлғалар:
Жауапты адам (басшы немесе оның сенім білдірген қызметкері) _________
_____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
ІІО-ның қызметкер ___________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
Тексеріс барысында қамтылатын мәселелер
Түсініктеме
Иә
Жоқ
ҚЕ/К ҚЕ/Қ М
Қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға арналған сақтау орнына (үй-жайға) қойылатын талаптар
1.*
Сақтауға құқық беретін рұқсаты бар:
20__ жылғы "___"_________ дейінгі мерзімге 20__ жылғы "__"_______
________________________ берген №__
(ІІО атауы)
Жауапты тұлға _______________ болып
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты) табылады
2.
Сақтауда (пайдалануда) бар (бұйымдар мен заттардың атауы, олардың саны, нөмірлері, қару саны көп болған жағдайда жеке парақтағы қосымшамен ресімделеді)
3.*
Тасымалдауға рұқсат бар
20__ жылғы "___"_________ дейінгі мерзімге 20__ жылғы "__"____ берген №__,_____________
(ІІО атауы)
Жауапты тұлға _______________ болып
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)
табылады
4*.
Қызметтік ойық қарудан атыс жүргізілгені туралы актілер бар (атыс жүргізу кезеңділігі 5 жыл) (ойық қарудың әр бірлігі тексеріледі, атыс жүргізу актісі және атыс жүргізілген қарудың атылған оқтары мен гильзалары салыстыра тексеріледі)
5.*
Үй-жай басқа қосалқы, қызметтік үй-жайлардан оқшауланған
6.*
Үй-жайдың күрделі қабырғалары бар
7.
Үй-жайдың төбе жабындары мен едені мықты
8.*
Үй-жайдың ішкі қабырғаларының (арақабырғалары) мықтылығы бойынша әрқайсысы қалыңдығы 80 мм болатын жұптасқан гипсбетон панельдерге тең, олардың арасына болат тор немесе металл торкөзден арматура қосылған қалыңдығы кемінде 120 мм болатын кірпіш қабырға
9.
Үй-жай екі есікпен жарақталған
9.1
Қалыңдығы кемінде 40 мм болатын тақтайдан жасалған бір танапты сыртқы есікпен жабдықталған, қаңылтыр табағының шеттері есіктің бүйіріне қайырылып, екі жағынан мырышталған төбе жабыны қаңылтырымен қапталған
9.2.
Екі ішкі құлыпқа жабылады және мөрленеді немесе пломба салынады
9.3.
Ішкі – болат торлы
9.4
Ішкі немесе ілмелі құлыпқа жабылады.
10.
Қару бөлмесінің есік орнының жақтаушалары (есік қорабы) болат профильден жасалған
11.*
Терезе ойықтарында үй-жайдың ішкі жағынан немесе рамаларының арасында болат торлар болады
12.*
Бірінші қабатта орналасқан үй-жайлар үшін

12.1
Оконные проемы оборудованы внутренними
металлическими или деревянными, обитыми с
двух сторон оцинкованной сталью, ставнями
12.2
Концы прутьев решеток заделаны в стену на
глубину не менее 80 мм и залиты бетоном
12.3
Ставни оконных проемов запираются на
навесные замки
13.*
Решетки, установленные в дверных проемах,
выполнены из стального прута диаметром не
менее 15 мм. Прутья сварены в каждом
перекрестии, образуя ячейки не более 150х150
мм
14.*
Решетки, установленные в оконных проемах,
выполнены из стального прута диаметром не
менее 15 мм. Прутья сварены в каждом
перекрестии, образуя ячейки не более 150х150
мм
15.
Решетки, установленные для усиления стен
(перегородок) выполнены из стального прута
диаметром не менее 15 мм. Прутья сварены в
каждом перекрестии, образуя ячейки не более
150х150 мм
16.
При наличии вентиляционных окон, люков на
них установлены стальные решетки с ячейками

12.1
Терезе ойықтары екі жағынан мырышталған болатпен қапталған ішкі металл немесе ағаш қақпақтармен жабдықталған
12.2
Тор шыбықтарының шеттері қабырғаға кемінде 80 мм тереңдікке енгізілген және бетонмен құйылған
12.3
Терезе ойықтарының қақпақтары ілмелі құлыпқа жабылады
13.
Есік орындарына орнатылған торлар диаметрі кемінде 15 мм болатын болат шыбықтан жасалған. Шыбықтар әрбір қиылысатын жерде дәнекерленіп, кем дегенде 150х150 мм болатын торшаларды құрайды
14.*
Терезе ойықтарына торлар диаметрі кемінде 15 мм болат шыбықтан жасалған. Шыбықтар әрбір қиылысатын жерде дәнекерленіп, кем дегенде 150х150 мм болатын торшаларды құрайды
15*
Қабырғаларды (арақабырғаларды) күшейту үшін орнатылған торлар диаметрі кемінде 15 мм болат шыбықтан жасалған. Шыбықтар әрбір қиылысатын жерде дәнекерленіп, кем дегенде 150х150 мм болатын торшаларды құрайды
16.

19.5
Имеются датчики сигнализации на стенах
19.6
Имеются датчики сигнализации на потолках
19.7
Имеются датчики сигнализации на полах
20.
Охранная сигнализация срабатывает на
открывание или взлом сейфов, шкафов,
где хранятся оружие и патроны
21.
Охранная сигнализация срабатывает на
появление человека внутри помещения
22.*
Помещение передано под охрану с подключением
сигнализации на пульты централизованного
наблюдения фирм-операторов, имеющих выносные
рабочие места в дежурных частях органов
внутренних дел
23.*
Помещение оборудовано автономной
сигнализацией с установкой датчиков на
стенах, потолке, оконных рамах с выводом ее,
помимо караульного помещения (поста охраны),
на ближайший вооруженный пост
24.*
Имеются два комплекта ключей от оружейной
комнаты и металлических шкафов (сейфов)
с оружием и патронами

19.5
Қабырғаларда сигнализация датчиктері бар
19.6
Төбелерде сигнализация датчиктері бар
19.7
Едендерде сигнализация датчиктері бар
20.
Күзет сигнализациясы қару мен патрондар сақталатын сейфтерді, шкафтарды ашқан немесе бұзған кезде іске қосылады
21.
Күзет сигнализациясы үй-жай ішінде адам көрінген кезде іске қосылады
22.*
Үй-жай сигнализацияны ішкі істер органдарының кезекші бөлімдерінде жылжымалы жұмыс орындары бар оператор-фирмалардың орталықтандырылған қадағалау пульттеріне қоса отырып, күзетке берілген
23.*
Үй-жай автономды сигнализациямен жабдықталған, датчиктері қабырғаларға, төбеге, терезе рамаларына орнатылып, ол қарауыл үй-жайынан (күзет бекеті) басқа, жақын орналасқан қарулы бекетке шығарылған
24.*
Қару бөлмесінің және қару мен оның патрондары бар металл шкафтардың (сейфтердің) екі жиынтық кілттері бар

назначения 1-3 класса опасности (свободно продаваемые населению)
15.*
Специально оборудованное хранилище
изолировано от других подсобных, служебных
помещений
16.*
Имеет капитальные стены, прочные потолочные
перекрытия и пол (внутренние стены
(перегородки) должны быть эквивалентны по
прочности спаренным гипсобетонным панелям
толщиной 80 миллиметров каждая)
17.*
Имеет металлическую дверь, которая должна
запираться на два внутренних замка и
опечатывается или опломбируется
18.
Имеет на оконных проемах с внутренней
стороны помещения или между рамами стальные
решетки. Концы прутьев решеток заделаны в
стену на глубину не менее 80 мм и
заливаются бетоном. Решетки, установленные
в дверные, оконные проемы и для усиления
стен (перегородок), выполнены из стального
прута диаметром не менее 15 мм. Прутья
сварены в каждом перекрестии, образуют
ячейки не более 150х150 мм
19.
При наличии вентиляционных окон, люков на
них установлены стальные решетки с ячейками
размером не более 100х100 мм. Отверстия в
стенах, предназначенные для прохождения
инженерных сетей, имеют диаметр не более
200 мм
20.
От помещения для хранения изделий имеется
два комплекта ключей. Один комплект ключей
постоянно находится у лица, ответственного
за сохранность изделий, второй - в
опечатанном пенале у руководителя
организации, на имя которого выдано
разрешение на хранение
21.*
Нормы загрузки на складских помещениях
торговых организаций (магазинов) не
превышают - 5000 килограммов и согласованы
с органами государственной противопожарной
службы и промышленной безопасности
Склады хранения гражданских пиротехнических изделий технического
и специального назначения 4 класса опасности
22.*
Нормы загрузки на складах постоянного
хранения не превышают – 200 000 килограммов
и согласованы с органами государственной
противопожарной службы и промышленной
безопасности
23.*
Нормы загрузки на расходных складах не
превышают – 5000 килограммов и согласованы
с органами государственной противопожарной
службы и промышленной безопасности
24.*
Для проветривания хранилищ установлены
решетчатые металлические двери,
закрывающиеся на замки, на окнах и
вентиляционных люках установлены
металлические решетки и сетки. Размер ячеек
решетчатых дверей и решеток не более
150х150 мм, толщина прутка - не менее 10 мм
25.*
В каждом хранилище хранится не более того
количества гражданских пиротехнических
изделий, на которое имеется разрешение на
хранение гражданских пиротехнических
изделий, выданное территориальным органом
внутренних дел
26.
Расстояние между отдельными зданиями
промежуточных складов не менее 100 м без
обвалования и 50 м - с обвалованием
27.
Расстояние между отдельными хранилищами
базисного склада, не обнесенными валом, не
менее 200 м
28.
Расходные склады располагаются на
безопасном расстоянии от жилых строений,
площадки показа фейерверка и от массового
скопления людей, но не ближе 100 м
29.*
Все виды складов расположены на расстоянии
не менее:
400 м - от шоссейных дорог не ниже
районного назначения, судоходных рек и
каналов, границы полосы отвода железных
дорог за исключением путей, ведущих к
складу, отдельно стоящих жилых строений;
1000 м - от границы полосы отвода
станционных зданий, складов и других
станционных построек;
800 и 1000 м - от границы территории
поселков и других населенных пунктов с
численностью населения соответственно до
10000 и свыше 10000 человек;
1500 м - от других производственных зданий
и сооружений, не принадлежащих складам
30*
Территория постоянных и расходных складов
ограждена колючей проволокой высотой не
менее 2,5 м
31
Склады одноэтажные из несгораемых
материалов (все виды)
32
Склад имеет два выхода (склады длиной менее
10 м могут иметь один выход):
Двери, ведущие в хранилища, открываются
наружу;
Стекла окон, выходящих на солнечную
сторону, матовые или выкрашены белой
краской;
Искусственное освещение наружное;
Дежурное освещение в помещениях складов,
наличие штепсельных розеток, эксплуатация
газовых плит, электронагревательных
приборов
33
Электрооборудование складов по окончании
его применения в ночное время суток
обесточивается. Аппараты, предназначенные
для отключения электропитания расположены
вне складского помещения, на стене из
несгораемых материалов или на отдельно
стоящей опоре, вмонтированы в шкаф или нишу
с возможностью пломбирования и закрывания
на замок
34*
Упаковки с пиротехническими изделиями
хранятся в штабелях или на стеллажах. Ящики
с изделиями при хранении на штабелях и на
стеллажах укладываются партиями
Деревянные ящики с изделиями для хранения в
штабелях уложены один на другой крышками
вверх, под нижними рядами имеется настил из
досок для обеспечения воздухообмена
На каждом штабеле и полке стеллажа имеется
табличка с указанием наименования или
индекса изделий, номера партии, количества
мест и даты поступления
35*
Размещение изделий в штабелях и на
стеллажах обеспечивает доступ для
вентиляции, осмотра и изъятия их из каждого
штабеля (стеллажа)
При укладке в штабели проходы между ними:
для осмотра - не менее 0,7 м, для погрузки
и разгрузки - не менее 1,5 м, расстояние от
конца штабеля до стенки со стороны входа -
не менее 1,25 м и расстояние от штабеля до
задней и торцевых стен - не менее 0,7 м.
Высота штабеля не более 2,5 м, ширина - не
более 5 м
Высота верхних полок стеллажей не более
1,65 м. от пола, расстояние от нижней полки
до пола - не менее 0,15 м. и от верхней
полки до потолка - не менее 1 м
Оседание и перекоса стеллажей при полной
загрузке не происходит
Все части стеллажей в хранилищах соединены
и укреплены между собой на шипах и нагелях
без применения металла. Доски стеллажей
скреплены гвоздями с утоплением их головок

Сауда ұйымдарындағы қауіптілігі 1-3-сыныптық
тұрмыстық мақсаттағы (халыққа еркін сатылатын)
азаматтық пиротехникалық бұйымдар
15.*
Арнайы жабдықталған сақтау орны басқа қосалқы, қызметтік үй-жайлардан оқшауланған
16.*
Күрделі қабырғалары, мықты төбе жабындары мен едені бар (ішкі қабырғалары (арақабырғалары) мықтылығы бойынша әрқайсысының қалыңдығы 80 мм жұпталған гипс-бетон панельдерге тең болуы тиіс)
17.*
Екі ішкі құлыпқа жабылуы тиіс және мөрленетін немесе пломба салынатын металл есігі бар
18.
Терезе ойығында үй-жайдың ішкі жағында немесе терезе рамаларының арасында болат торлар бар. Тор сымдарының шеттері қабырғаға кемінде 80 мм тереңдікке енгізілген және бетонмен құйылған. Есік орындарына, терезе ойықтарына және қабырғаларды (арақабырғаларды) күшейту үшін орнатылған торлар диаметрі кемінде 15 мм болатын болат сымнан жасалған. Сымдар әрбір қиылысатын жерлерінде дәнекерленіп, кем дегенде 150х150 мм болатын ұяшықтарды құрайды
19.
Желдеткіш терезелер, олардың люктері болған жағдайда оларға өлшемі кемінде 100х100 мм болатын ұяшықтары бар болат торлар орнатылады. Қабырғадағы инженерлік желілерді өткізуге арналған тесіктердің диаметрі кем дегенде 200 мм
20.
Бұйымдарды сақтауға арналған үй-жайлардың кілттерінің екі жиынтығы бар. Кілттердің бір жиынтығы бұйымдардың сақталуы үшін жауапты тұлғада ұдайы болады, ал екінші жиынтығы атына сақтауға рұқсат берілген ұйым бастығында мөрленген пеналда ұдайы болады
21.*
Сауда ұйымдарының (дүкендердің) қойма үй-жайларындағы тиеу нормалары 5000 килограмнан аспайды және мемлекеттік өртке қарсы қызмет пен өнеркәсіп қауіпсіздігі органдарымен келісілген
Қауіптілігі 4-сыныптық техникалық және арнайы мақсаттағы
азаматтық пиротехникалық бұйымдарды сақтау қоймалары
22.*
Ұдайы сақтау қоймаларындағы тиеу нормалары 200 000 килограмнан аспайды және мемлекеттік өртке қарсы қызмет пен өнеркәсіп қауіпсіздігі органдарымен келісілген
23.*
Шығыс заттары қоймаларындағы тиеу нормалары 5000 килограмнан аспайды және мемлекеттік өртке қарсы қызмет пен өнеркәсіп қауіпсіздігі органдарымен келісілген
24.*
Сақтау орындарын желдету үшін құлыпқа жабылатын торланған металл есіктер орнатылған, терезелер мен желдеткіш люктерде металл торлар мен торкөздер орнатылған. Торланған есіктердің ұяшықтары мен торларының өлшемі кемінде 150х150 мм, шыбықтың жуандығы кемінде 10 мм
25.*
Әрбір сақтау орнында азаматтық пиротехникалық бұйымдарды сақтауға аумақтық ішкі істер органы рұқсат бергеннен аспайтын көлемде азаматтық пиротехникалық бұйым сақталады
26.
Аралық қоймалардың жекелеген ғимараттарының арасындағы ара қашықтық қорғаныссыз 100 м кем емес және қорғаныспен 50 м
27.
Базистік қойманың қорғаныс қойылмаған жекелеген сақтау орындары арасындағы арақашықтық 200 м кем емес
28.
Шығыс заттары қоймалары тұрғын үйлерден, фейерверк көрсететін және адамдар көп жиналатын алаңнан қауіпсіз қашықтықта, бірақ 100 м жақын емес
29.*
Барлық қойма түрлері:
аудандық мақсаттағы тас жолдардан, кемелер жүретін өзендер мен каналдардан, қоймаға келетін жолдарды қоспағанда, темір жолдан бұрып әкететін жолақтардың шетінен, жеке тұрған тұрғын үйлерден - 400 м;
станция ғимараттарының, қоймалардың және басқа да станция құрылыстарының бұрып әкететін жолақтарының шетінен 1000 м;
халқының саны тиісінше 10000-ға дейін және 10000-нан жоғары кенттер мен басқа да елді мекендер аумағының шетінен 800 және 1000 м;
қоймаларға жатпайтын басқа да өндірістік ғимараттар мен құрылыстардан 1500 м астам қашықтықта орналасқан
30.*
Тұрақты және шығыс заттар қоймаларының аумағы биіктігі кем дегенде 2,5 м болатын тікенекті сыммен қоршалған
31.
Жанбайтын материалдардан салынған бір қабатты қоймалар (барлық түрлері)
32.
Қойманың екі шығатын есігі бар (ұзындығы кем дегенде 10 м болатын қоймаларда шығатын бір есік болуы мүмкін):
Сақтау орындарына апаратын есіктер сыртқа ашылады;
Күн түсетін жаққа шығатын терезелердің әйнектері күңгірт немесе ақ сырмен сырланған;
Жасанды жарық сыртқы;
Қоймалардың үй-жайларында кезекшілік жарық, ашалық розеткалардың бар-жоғы, газ плиталарын, электрмен қыздыру құрылғыларын пайдалану
33.
Қоймалардың электр жабдықтары қолданылып болғаннан кейін тәуліктің түнгі уақытында токтан ажыратылады. Электрмен қоректендіруді сөндіруге арналған аппараттар қойма үй-жайынан тыс, жанбайтын материалдан жасалған қабырғаға немесе жеке тұрған тіреуге орналасқан, пломба салу және құлыпқа жабу мүмкіндігі бар шкафқа немесе текшеге ойып салынған
34.*
Пиротехникалық бұйымдары бар орамалар штабельдерде немесе сөрелерде сақталады. Штабельдер немесе сөрелерде сақталған кезде бұйымдары бар жәшіктер партиямен салынады.Бұйымдар салынған ағаш жәшіктер штабельдерде сақтау үшін бірінің үстіне бірі қақпағы жоғары қаратылған, төменгі қатардың астында ауа алмасуды қамтамасыз ету үшін тақтайдан төсеніш төселген
Әрбір штабельде немесе сөреде бұйымның атауы немесе индексі, партияның нөмірі, орын саны және келіп түскен уақыты көрсетілген табличка бар
35.*
Бұйымдары штабельдерде немесе сөрелерде орналастыру желдету, қарау және оларды әр штабельден (сөреден) алу үшін қолайлы
Штабельдерге салған кезде олардың арасындағы бос орын: қарау үшін кемінде 0,7 м, тиеу немесе түсіру үшін кемінде 1,5 м, штабельдің соңынан кіре беріс жақтағы қабырғаға дейінгі ара қашықтық кемінде 1,25 м және штабельден артқы және бүйірдегі қабырғаларға дейінгі ара қашықтық кемінде 0,7 м. Штабельдің биіктігі кем дегенде 2,5 м, ені кем дегенде 5 м
Стеллаждардың жоғарғы сөрелерінің биіктігі еденнен кем дегенде 1,65 м., төменгі сөреден еденге дейін кемінде 0,15 м. және жоғарғы сөреден төбеге дейін - кемінде 1 м
Толық тиеген кезде стеллаждар төмен түспейді және ауытқымайды

на 0,5 см и углубления замазаны шпатлевкой
36
Механизмы для погрузочно-разгрузочных работ
в складах пиротехнических изделий выполнены
во взрывозащищенном исполнении, а двигатели
внутреннего сгорания - имеют нейтрализаторы
выхлопных газов и искрогасители
37
Допущение фактов хищения или утраты
взрывчатых веществ и материалов
Примечание:  Расшифровка использованных обозначений
* - значительные нарушения;
ДА - да, есть, соответствует, удовлетворительно;
НЕТ - нет, не имеется, не соответствует, неудовлетворительно;
НТ/П - не требуется/не предусмотрено;
ОВД – орган внутренних дел.
Приложение 6
к совместному приказу Министра
внутренних дел Республики Казахстан
№ 131 от 28 марта 2011 года
и Министра экономического развития
и торговли Республики Казахстан
№ 101 от 11 апреля 2011 года
Проверочный лист
в сфере частного предпринимательства с хранением
ядовитых веществ
Сноска. Приложение 6 исключено совместным приказом Министра внутренних дел РК от 29.05.2013 № 359 и Первого заместителя Премьер-Министра РК - Министра регионального развития РК от 27.06.2013 № 113/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 7
к совместному приказу Министра
внутренних дел Республики Казахстан
№ 131 от 28 марта 2011 года
и Министра экономического развития
и торговли Республики Казахстан
№ 101 от 11 апреля 2011 года
Проверочный лист
в сфере частного предпринимательства с хранением
и использованием множительно-копировальной техники
цветного изображения
Сноска. Приложение 7 исключено совместным приказом Министра внутренних дел РК от 29.05.2013 № 359 и Первого заместителя Премьер-Министра РК - Министра регионального развития РК от 27.06.2013 № 113/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 8
к совместному приказу Министра
внутренних дел Республики Казахстан
№ 131 от 28 марта 2011 года
и Министра экономического развития
и торговли Республики Казахстан
№ 101 от 11 апреля 2011 года
Проверочный лист
в сфере частного предпринимательства субъектов
штемпельно-граверных предприятий
Сноска. Приложение 8 исключено совместным приказом Министра внутренних дел РК от 29.05.2013 № 359 и Первого заместителя Премьер-Министра РК - Министра регионального развития РК от 27.06.2013 № 113/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Сақтау орындарындағы стеллаждардың барлық бөліктері қосылып, металл қолданылмай, өзара тиектеліп бекітілген. Стеллаждардың тақтайлары шегелермен бекітілген, ал олардың ұштары қабырғаға 0,5 см енгізіліп, орындары сыланған
36.
Пиротехникалық бұйымдар қоймаларындағы тиеу-түсіру жұмыстарына арналған тетіктер жарылыстан қорғалып жасалған, ал іштен жанатын қозғалтқыштарда пайдаланылған газды бейтараптандырғыштар мен ұшқын өшіргіштер бар
37.*
Жарылғыш заттарды немесе материалдарды ұрлау және жоғалту фактілеріне жол беру
Ескертпе: Пайдаланылған белгілердің мағынасы
* - елеулі заң бұзушылықтар;
ИӘ - иә, бар, сәйкес келеді, қанағаттанарлық;
ЖОҚ - жоқ, болмаған, сәйкес келмейді, қанағаттанарлықсыз;
ҚЕ/Қ – қажет емес / қарастырылмаған;
ІІО – ішкі істер органдары.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2011 жылғы 28 наурыздағы
№ 131 және
Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және сауда
министрінің
2011 жылғы 11 сәуірдегі
№ 101 бірлескен бұйрығына
6-қосымша
Жеке кәсіпкерлік саласында улы заттарды сақтайтын
субъектілерді тексеру парағы
Ескерту. 6-қосымша алынып тасталды - ҚР Ішкі істер министрінің 29.05.2013 № 359 және ҚР Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - ҚР Өңірлік даму министрінің 27.06.2013 № 113/НҚ бірлескен бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2011 жылғы 28 наурыздағы
№ 131 және
Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және сауда
министрінің
2011 жылғы 11 сәуірдегі
№ 101 бірлескен бұйрығына
7-қосымша
Жеке кәсіпкерлік саласында түрлі-түсті бейнелі көбейткіш-
көшіргіш техниканы сақтайтын және пайдаланатын
субъектілерді тексеру парағы
Ескерту. 7-қосымша алынып тасталды - ҚР Ішкі істер министрінің 29.05.2013 № 359 және ҚР Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - ҚР Өңірлік даму министрінің 27.06.2013 № 113/НҚ бірлескен бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2011 жылғы 28 наурыздағы
№ 131 және
Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және сауда
министрінің
2011 жылғы 11 сәуірдегі
№ 101 бірлескен бұйрығына
8-қосымша
Ескерту. 8-қосымша алынып тасталды - ҚР Ішкі істер министрінің 29.05.2013 № 359 және ҚР Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - ҚР Өңірлік даму министрінің 27.06.2013 № 113/НҚ бірлескен бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).