Об утверждении формы отчета № ДТП-1 "О лицах, пострадавших в дорожно-транспортных происшествиях" и форм карточек № ДТП-1 "Карточка учета дорожно-транспортного происшествия" и № ДТП-2 "Карточка на лицо, пострадавшее в результате дорожно-транспортного происшествия" и Инструкции по их заполнению
Совместный приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 6 апреля 2011 года № 27, Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 апреля 2011 года № 155 и Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 апреля 2011 года № 185. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 мая 2011 года № 6942. Утратил силу совместным приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 29 июня 2012 года № 78, Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 июня 2012 года № 378 и Министра здравоохранения Республики Казахстан от 28 июня 2012 года № 438
Сноска. Утратил силу совместным приказом Генерального прокурора РК от 29.06.2012 № 78, Министра внутренних дел РК от 28.06.2012 № 378 и Министра здравоохранения РК от 28.06.2012 № 438.
В целях общей регламентации функционирования единой государственной системы учета показателей, использования учетных информаций и формирования отчетных данных в сфере дорожной безопасности, ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить:
1) форму отчета № ДТП-1 "О лицах, пострадавших в дорожно-транспортных происшествиях" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) формы карточек № ДТП-1 "Карточка учета дорожно-транспортного происшествия" и № ДТП-2 "Карточка на лицо, пострадавшее в результате дорожно-транспортного происшествия" согласно приложениям 2 и 3 к настоящему приказу;
3) Инструкцию по формированию формы отчета № ДТП-1 "О лицах, пострадавших в дорожно-транспортных происшествиях" и заполнению форм карточек № ДТП-1 "Карточка учета дорожно-транспортного происшествия" и № ДТП-2 "Карточка на лицо, пострадавшее в результате дорожно-транспортного происшествия" согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить:
1) на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) в министерства внутренних дел и здравоохранения Республики Казахстан, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета, на заместителей министров внутренних дел и здравоохранения по направлениям деятельности.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Генеральный Прокурор           Министр внутренних дел
Республики Казахстан           Республики Казахстан
_______________ К. Мами        _____________ С. Баймаганбетов
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
_____________ С. Каирбекова
Приложение 1
к совместному приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 6 апреля 2011 года № 27
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 8 апреля 2011 года № 155
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 апреля 2011 года № 185
Форма
Отчет № ДТП-1 "О лицах, пострадавших в дорожно-транспортных происшествиях"
Наименование
Всего
дорожно-
транс-
портного
проис-
шествия
(далее -
ДТП)
Коли-
чество
лиц,
постра-
давших
в резуль-
тате ДТП
Количество раненых
Количество
погибших
В
с
е
г
о
госпи-
тали-
зиро-
ванных
М
у
ж
ч
и
н
Ж
е
н
щ
и
н
Несо-
вершен-
нолетних
В
с
е
г
о
М
у
ж
ч
и
н
Ж
е
н
щ
и
н
Несо-
вершен-
нолетних
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Актюбинская
область
1
город Алматы
2
Алматинская
область
3
Акмолинская
область
4
город Астана
5
Атырауская
область
6
Восточно-
Казахстанская
7
Жамбылская
область
8
Западно-
Казахстанская
область
9
Карагандинская область
10
Костанайская
область
11
Кызылординская область
12
Мангистауская
область
13
Павлодарская
область
14
Северо-
Казахстанская
область
15
Южно-
Казахстанская
область
16
Всего
Приложение 2
к совместному приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 6 апреля 2011 года № 27
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 8 апреля 2011 года № 155
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 апреля 2011 года № 185
Форма
Карточка № ДТП-1 "Карточка  учета дорожно-транспортного
происшествия"
(данная карточка заполняется сотрудником Управления дорожной
полиции (далее - УДП) для дальнейшего пополнения банка данных
Управления Комитета по правовой статистике и специальным
учетам (далее - УКПСиСУ)

"Жол-көлік оқиғаларынан зардап шеккен тұлғалар туралы" № ЖКО-1 есебінің нысанын және "Жол-көлік оқиғасын есепке алу карточкасы" № ЖКО-1, сондай-ақ "Жол-көлік оқиғасы нәтижесінен зардап шеккен тұлғаға арналған карточка" № ЖКО-2 карточкаларының нысандарын және оларды толтыру Нұсқаулығын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2011 жылғы 6 сәуірдегі № 27, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2011 жылғы 8 сәуірдегі N 155 және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2011 жылғы 12 сәуірдегі N 185 Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылы 11 мамырда № 6942 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2012 жылғы 29 маусымдағы № 78, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 28 маусымдағы № 378 және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2012 жылғы 28 маусымдағы № 438 Бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 29.06.2012 № 78, ҚР Ішкі істер министрінің 28.06.2012 № 378 және ҚР Денсаулық сақтау министрінің 28.06.2012 № 438 бірлескен бұйрығымен.
Көрсеткіштерді есепке алудың бірыңғай мемлекеттік жүйесінің әрекет етуін жалпы регламентациялау, есепке алу мәліметтерін пайдалану және жол қауіпсіздігі саласындағы есептік деректерді қалыптастыру мақсатында, БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Бекітілсін:
1) «Жол-көлік оқиғаларынан зардап шеккен тұлғалар туралы» № ЖКО-1 есебінің нысаны осы бұйрыққа қоса берілетін 1-қосымшаға сәйкес;
2) «Жол-көлік оқиғасын есепке алу карточкасы» № ЖКО-1, сондай-ақ «Жол-көлік оқиғасы нәтижесінен зардап шеккен тұлғаға арналған карточка» № ЖКО-2 қарточкаларының нысандары осы бұйрыққа қоса берілетін 2 және 3-қосымшаларға сәйкес;
3) «Жол-көлік оқиғаларынан зардап шеккен тұлғалар туралы» № ЖКО-1 есебінің нысанын және «Жол-көлік оқиғасын есепке алу карточкасы» № ЖКО-1, сондай-ақ «Жол-көлік оқиғасы нәтижесінен зардап шеккен тұлғаға арналған карточка» № ЖКО-2 карточкаларының нысандарын толтыру бойынша Нұсқаулық осы бұйрыққа қоса берілетін 4-қосымшаға сәйкес.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) осы бұйрықты:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін;
2) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және Ішкі істер министрліктеріне, сондай-ақ Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына және министрлердің қызмет бағыттары бойынша орынбасарларына жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының            Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                        Ішкі істер Министрі
__________________Қ. Мәми            __________С. Баймағанбетов
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау Министрі
_____________С. Қайырбекова
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
6 сәуір 2011 жылғы № 27,
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
8 сәуір 2011 жылғы № 155
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
12 сәуір 2011 жылғы № 185
бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Нысан
"Жол-көлік оқиғасында зардап шеккен тұлғалар туралы"
№ ЖКО-1 есебі
Атауы
Жол-көлік оқиғасының барлығы (бұдан әрі - ЖКО)
ЖКО нәтижесінде зардап шеккен тұлғалардың саны
Жарақаттанғандар саны
Қаза болғандар саны
Барлығы
ауруханаға орналастырылғандар саны
Ер адамдар
Әйел адамдар
Кәмелетке толмағандар
Барлығы
Ер адамдар
Әйел адамдар
Кәмелетке толмағандар
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Ақтөбе облысы
1
Алматы қаласы
2
Алматы облысы
3
Ақмола облысы
4
Астана қаласы
5
Атырау облысы
6
Шығыс Қазақстан облысы
7
Жамбыл облысы
8
Батыс Қазақстан облысы
9
Қарағанды облысы
10
Қостанай облысы
11
Қызылорда облысы
12
Маңғыстау облысы
13
Павлодар облысы
14
Солтүстік Қазақстан облысы
15
Оңтүстік Қазақстан облысы
16
Барлығы
17
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
6 сәуір 2011 жылғы № 27,
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
8 сәуір 2011 жылғы № 155
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
12 сәуір 2011 жылғы № 185
бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Нысан
«Жол-көлік оқиғасын есепке алу карточкасы» № ЖКО-1 карточкасы
(бұл карточка Жол полициясы басқармасының қызметкерімен (одан әрі - ЖПБ) Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті басқармасының (одан әрі - ҚСжАЕБ) деректер банкісінің одан толықтырылуы үшін толтырылады.

1. Номер карточки /___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/
2. Дата поступления карточки в УКПСиСУ "___" ___________ 20___ года.
3. Первоначальная регистрация: Журнал учета информации (1), Алфавитный журнал (2),
Журнал учета входящей корреспонденции (3), другие источники (4), № _______
"___" ___________ 20__ г.
4. Дата совершения дорожно-транспортного происшествия (далее - ДТП)
"___" ___________ 20__ года.
5. Время суток совершения ДТП "_____" час. "_____" мин.
6. Место совершения ДТП: в населенном пункте (1), на дороге (2).
7. Дорожные условия, способствовавшие возникновению ДТП: вид дорожного покрытия:
мокрая (1), заснеженная (2), обледеневшая (3), ремонт дорог (4); освещенность:
день (6), сумерки (7); в темное время наружное освещение: включено (8), не включено
(9), отсутствует (10); элементы улицы, дороги: мост (путепровод) (11), виадук (12),
эстакада (13), зона остановки общественного транспорта (14), пешеходный переход (15),
перекресток регулируемый (16), перекресток нерегулируемый (17), железнодорожный
переезд со шлагбаумом (18), железнодорожный переезд без шлагбаума (19), насыпь высотой
более 3 м (20).
8. Вид ДТП: столкновение (1), опрокидывание (2), наезд на стоящее транспортное
средство (далее - ТС) (3), наезд на препятствие (4), наезд на пешехода (5), наезд на
велосипедиста (6), наезд на гужевой транспорт (7), наезд на животное (8), иные виды
происшествий (9).
9. Нарушение Правил дорожного движения (далее - ПДД): управление ТС в состоянии
опьянения (1), превышение скорости, установленной ПДД или дорожными знаками (2),
неподчинение сигналам регулирования, несоблюдение требований дорожных знаков или
разметки (3), перевозки людей (4), маневрирования (5), проезда пешеходных переходов
(6), проезда остановок общественного транспорта (7), пользование осветительными
приборами (8), предоставление беспрепятственного проезда ТС, пользующихся
преимущественным правом проезда (9), остановки и стоянки ТС (10), проезда
железнодорожных переездов (11), перевозки грузов (12), буксировки (13), выезд на
полосу встречного движения (14), нарушение правил обгона (15), несоблюдение
очередности проезда нарушение правил проезда перекрестков (16), несоблюдение дистанции
(17), управление ТС с неисправностями, с которыми запрещена их эксплуатация (18),
переутомление, сон за рулем (19), иные нарушения водителями, велосипедистами,
возчиками (20), переход пешехода через проезжую часть в неустановленном месте (81),
игра на проезжей части (84), пешеход в возрасте до 7 лет без сопровождения взрослого
(85), иные нарушения ПДД пешеходами (87).

1. Карточка нөмірі /___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/
2. Карточканың ҚСжАЕБ келіп түскен күні 20___ жылғы «___»________________________
3. Бастапқы тіркеу: Ақпаратты есепке алу журналы (1), Әліпбилік журнал (2), Кіріс құжаттарын есепке алу журналы (3), басқа да көздер (4), №___ «__»_____________20__жыл
4. Жол-көлік оқиғасы (одан әрі - ЖКО) болған күн «____»_____________________ 20 жыл
5. ЖКО болған тәулік «_____» сағат «_______» минут
6. ЖКО болған орын: ауыл-аймақта (1), жолда (2).
7. ЖКО болуына септігін тигізген жол жағдайы: жол беткейінің түрі: дымқыл (1), қар басқан (2), мұз қатқан (3), жол жөндеу кезінде (4); жарықтығы: күндіз (6), ақшам уақыт (7); қараңғы уақытта сырттағы жарық: қосылған (8), қосылмаған (9), жарық жоқ (10); көше, жол элементтері: көпір (жол өтпесі) (11), виадук (12), эстакада (13), қоғамдық көліктің тоқтайтын аймағы (14), жаяу жүргіншілерге арналған жол (15), реттелетін көше қиылысы (16), реттелмейтін көше қиылысы (17), шлагбаум қойылған темір жолдан өткелі (18), шлагбаум қойылмаған теміржол өткелі (19), 3 м биіктіктегі үйінді (20).
8. ЖКО түрі: соқтығысу (1), аударылу (2), тоқтап тұрған көлік қозғалысын қағып өту (одан әрі - КҚ) (3), кедергілерді қағып өту (4), жаяу жүргіншіні қағып өту (5), велосипед жүргізушісін қағып өту (6), жегін көлікті қағып өту (7), жануарды қағып өту (8).
9. Жол қозғалысы ережесін бұзу (одан әрі - ЖҚЕ): көлікті мас күйінде жүргізу (1), ЖҚЕ немесе жол белгілерімен белгіленген жылдамдықтан асыру (2), реттеу белгі берулеріне бағынбау, жол белгілері мен белгі қою талаптарын сақтамау (3), адам тасымалдау (4), маневрлену (5), жаяу жүргіншілер жолымен жүріп өту (6), қоғамдық көліктердің тоқтайтын тұрақтарынан өту (7), жарық беру құралдарын қолдану (8), жүру кезінде артықшылық құқықтары берілген КҚ кедергісіз жүруіне (9), КҚ тоқтауына және тұрағы (10), темір жол өткелдерінен өту (11), жүк тасымалдау (12), буксирлеу (13), қарама-қарсы жол қозғалысы сызығына шығу (14), басып озу ережесін бұзу (15), жүру кезектілігін сақтамау, жол қиылыстарынан ету ережелерін бұзу (16), ара-қашықтықты сақтамау (17), жөндеу жұмыстары жүргізілмеген пайдалануға тыйым салынған КҚ-мен жүру (18), шаршаған күйде, жол жүру үстінде ұйқығы кету (19), жүргізушілер, велосипедшілер және тасушылардың басқа да бұзушылықтары (20), белгіленбеген орында жаяу жүргіншінің жолдан өтуі (81), жол жүретін бөліктегі ойын (84), ересек адамның жетегінсіз жолдан өткен 7 жасқа дейінгі жолаушы (85), жаяу жүргіншілермен ЖҚЕ бұзудың басқа да түрлері (87).

10. Количество транспортных средств, участвовавших в ДТП: ____________________________
11.
Категория ТС
Расположение
рулевого
управления
(правое\
левое)
Государст-
венный
номер ТС
Марка,
модель ТС
Фамилия,
имя,
отчество (далее -
Ф.И.О.)
водителя
води-
тельского
удостове-
рения
Количество
пассажиров
12. Фабула ДТП: ______________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
13. Количество: раненых ______ (1), погибших ______ (2).
14. Виновный участник ДТП: имеющий водительские права, соответствующей категории
ТС (1), лишенный водительских прав (2), не имеющий водительских прав (3), скрывшийся
с места ДТП (4), пешеход (5), велосипедист или возчик (6).
15. Ф.И.О., должность и подпись сотрудника УДП, заполнившего карточку ________________
______________________________________________________________________________________
16. Ф.И.О., должность и подпись сотрудника УКПСиСУ, принявшего карточку ______________
______________________________________________________________________________________
Приложение 3
к совместному приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 6 апреля 2011 года № 27
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 8 апреля 2011 года № 155
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 апреля 2011 года № 185
Форма
Карточка № ДТП-2 "Карточка на лицо, пострадавшее в
результате дорожно-транспортного происшествия
(данная карточка заполняется сотрудником Управления дорожной полиции
(далее - УДП) для дальнейшего пополнения банка данных Управления
Комитета по правовой статистике и специальным учетам
(далее - УКПСиСУ)
1. Номер карточки /___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/
2. Дата поступления карточки в УКПСиСУ "___" _______________ 20__ года
3. Дата и время суток совершения дорожно-транспортного происшествия (далее - ДТП)
"___" _______________ 20__ года "_____" час. "_____" мин.
4. Порядковый номер транспортного средства (далее - ТС), в котором находился
пострадавший (согласно нумерации ТС, указанной в пункте 11 карточки № ДТП - 1, для
пешеходов или иных участников движения проставляется "0"):
________________________________________________________________________________________
5. Участник ДТП: пешеход (1), водитель (2), пассажир (3), велосипедист (4), возчик (5).
6. Состояние лица, совершившее ДТП: трезвый (1), алкогольного опьянения (2),
наркотического опьянения (3), токсикоманического опьянения (4).

10. ЖКО қатысқан көлік құралдарының саны:_____________
11.
КҚ санаты
Руль басқаруының орналасуы (оң/сол)
КҚ мемлекеттік нөмірі
КҚ маркасы, моделі
Жүргізушінің аты-жөні (одан әрі аты-жөні)
Жүргізуші куәлігінің №
Жолаушылар саны
12. ЖКО фабуласы: ________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________
13. Саны: жарақаттанғандар (1), қаза болғандар (2).
14. ЖКО кінәлі қатысушысы: КҚ тиісті санаты бойынша жүргізуші құқығы бар (1), жүргізуші құқығынан айырылған (2), жүргізуші құқығы жоқ (3), ЖКО орнынан жасырынған (4), жаяу жүргінші (5), велосипедші немесе тасушы (6).
15. Карточканы толтырған ЖПБ қызметкерінің аты-жөні, лауазымы және қолы ___________
___________________________________________________________________________________
16. Карточканы қабылдаған ҚСжАЕБ қызметкерінің аты-жөні, лауазымы және қолы _______
___________________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
6 сәуір 2011 жылғы № 27,
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
8 сәуір 2011 жылғы № 155
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
12 сәуір 2011 жылғы № 185
бірлескен бұйрығына
3-қосымша
Нысан
«Жол-көлік оқиғасы нәтижесінен зардап шеккен тұлғаға арналған карточка» № ЖКО-2
(осы карточканы Жол полициясы басқармасының қызметкері (одан әрі – ЖПБ) Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті басқармасының (одан әрі - ҚСжАЕКБ) деректер банкін одан әрі толықтыру үшін толтырады
1. Карточка нөмірі/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/
2. Карточканың ҚСжАЕКБ түскен күні 20______ жылғы «____»_____________________________
3. Жол-көлік оқиғасы (одан әрі - ЖКО) болған күн мен тәулік уақыты
20______жылғы «____»_____________________ «_____» сағ. «_____» мин.
4. Зардап шегушілер болған көлік құралының (одан әрі – КҚ) реттік нөмірі (№ ЖКО-1 карточкасы 11-тармақта көрсетілген КҚ нөмірленуіне сәйкес, жүргіншілер немесе басқа да қозғалыс қатысушыларына «0» қойылады):________________________________________________
5. ЖҚО қатысушы: жүргінші (1), жүргізуші (2), жолаушы (3), велосипедші (4), тасушы (5).
6. ЖКО жасаған тұлғаның күйі: сау күйінде (1), алкогольдік мас күйінде (2), есірткілік масаңдану күйінде (3), токсикомандық масаңдану күйінде (4).

7. Ремень безопасности\шлем: пристегнут (1)\одет (2), не пристегнут (3)\не одет (4).
8. Сведение о пострадавшем в ДТП: ранено (1), погибло (2).
9. Фамилия, имя, отчество (далее - Ф.И.О.) пострадавшего в ДТП:
Фамилия
Имя
Отчество
10. Пол: мужской (1), женский (2).
11. Дата рождения "___" ___________________ года.
12. Гражданство: гражданин Республики Казахстан (1), гражданин стран Содружества
Независимых Государств (2), иностранный гражданин (3), лицо без гражданства (4).
13. Возраст: до 14 лет (1), 14-17 лет (2), 18-20 лет (3), 21-29 лет (4), 30-39 лет (5),
40-49 лет (6), 50-59 лет (7), 60 лет и выше (8).
14. Лицо, совершившее ДТП: имеющее водительские права, соответствующей категории ТС (1),
лишенное водительских прав (2), не имеющее водительских прав (3), скрылся с места ДТП
(4), пешеход (5), велосипедист или возчик (6).
15. Ф.И.О., должность, подпись сотрудника УДП, заполнившего карточку ___________________
________________________________________________________________________________________
16. Дата сдачи отрывного талона в медицинскую организацию "___" ______________ 20__ года
17. Наименование медицинской организации _______________________________________________
18. Дата поступления пострадавшего в медицинскую организацию "___" ___________ 20__ года
19. Ф.И.О., должность и подпись медицинского работника, принявшего отрывного талона ____
________________________________________________________________________________________
20. Ф.И.О., должность и подпись сотрудника УКПСиСУ, принявшего карточку ________________
________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________
---------------------------------------------------------------------
ОТРЫВНОЙ ТАЛОН
(для медицинских организаций заполняется медицинским работником
для дальнейшего пополнения банка данных УКПСиСУ)
1. Номер карточки /___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/
2. Ф.И.О., должность и подпись сотрудника УДП, передавшего отрывной талон ____________
______________________________________________________________________________________
3. Ф.И.О. раненого (1), погибшего (2) в ДТП:
______________________________________________________________________________________
4. Дата поступления пострадавшего в медицинскую организацию "___" __________ 20____ г.
5. Диагноз пострадавшего (либо причина смерти) _______________________________________
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________

7. Қауіпсіздік белбеуі\шлем: тағылған (1)\киген (2), тағылмаған (3)\кимеген (4).
8. ЖКО зардап шеккендер туралы мәліметтер: жарақаттанғандары (1), қаза болғандары (2).
9. ЖКО зардап шеккендердің аты-жөні:
Аты
Тегі
Әкесінің аты
10. Ер адам (1), әйел адам (2).
11. Туған күні 20___ жылғы «____»_________________________________________
12. Азаматтығы: Қазақстан Республикасының азаматы (1), Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдерінің азаматы (2), шетел азаматы (3), азаматтығы жоқ тұлға (4).
13. Жасы: 14 жасқа дейін (1), 14-17 жас (2), 18-20 жас (3), 21-29 жас (4), 30-39 жас (5), 40-49 жас (6), 50-59 жас (7), 60 жаста және одан да жоғары (8).
14. ЖКО жасаған тұлға: КҚ санатына сәйкес келетін жүргізуші құқығы бар (1), жүргізуші құқығынан айыру (2), жүргізуші құқығы жоқ (3), ЖКО болған жерден жасырынған (4), жүргінші (5), велосипедші немесе тасушы (6).
15. Карточканы толтырған ЖПБ қызметкерінің аты-жөні, лауазымы, қолы ______________ __________________________________________________________________________________
16. Медициналық ұйымға жыртылмалы талонды тапсырған күні 20__жылғы «__»___________
17. Медициналық ұйымның атауы ____________________________________________________
18. Зардап шеккен тұлғаның медициналық ұйымға түскен күні 20__жылғы «__»__________
19.Жыртылмалы талонды қабылдаған медицина қызметкерінің аты-жөні, лауазымы және қолы _____________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________
20.Карточканы қабылдаған ҚСжАЕКБ қызметкерінің аты-жөні, лауазымы және қолы ______
__________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________
ЖЫРТЫЛМАЛЫ ТАЛОН
(медициналық ұйымдардың ҚСжАЕКБ деректер банкін одан әрі толықтыру үшін медициналық қызметкерлері толтыру үшін)
1. Карточка нөмірі  /___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/___/
2. Жыртылмалы талонды берген ЖПБ қызметкерінің аты-жөні, лауазымы және қолы __________________________________________________________________________________
3. ЖКО салдарынан жарақаттанған (1), қаза болғанның (2) аты-жөні: __________________________________________________________________
4. Зардап шеккен тұлғаның медициналық ұйымға түскен күні 20__жылғы «__»___________
5. Зардап шеккен тұлғаның диагнозы (немесе қаза болу себебі) _____________________
__________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________

6. Наименование медицинской организации, заполняющей отрывной талон __________________
______________________________________________________________________________________
7. Ф.И.О., должность и подпись медицинского работника, заполнившего отрывного талона,
скрепленной печатью медицинской организации __________________________________________
______________________________________________________________________________________
8. Ф.И.О., должность и подпись сотрудника УКПСиСУ, принявшего талон __________________
______________________________________________________________________________________
Приложение 4
к совместному приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 6 апреля 2011 года № 27
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 8 апреля 2011 года № 155
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 12 апреля 2011 года № 185
Инструкция
по заполнению форм карточек № ДТП-1 "Карточка учета
дорожно-транспортного происшествия" и № ДТП-2 "Карточка на
лицо, пострадавшее в результате дорожно-транспортного
происшествия", а также формированию формы отчета № ДТП-1
"О лицах, пострадавших в дорожно-транспортных происшествиях"
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция предназначена для заполнения форм карточек № ДТП-l "Карточка учета дорожно-транспортного происшествия" и № ДТП-2 "Карточка на лицо, пострадавшее в результате дорожно-транспортного происшествия" (далее - ИУД) и формирования формы отчета № ДТП-1 "О лицах, пострадавших в дорожно-транспортных происшествиях" (далее - отчет), которые отражают учет показателей аварийности и дорожно-транспортного травматизма, смертности.
2. Показатели учитываются в отчете после документального оформления фактов аварийности, дорожно-транспортного травматизма и смертности.
3. Дорожно-транспортное происшествие (далее - ДТП) - это событие, возникшее в процессе движения по дороге транспортного средства (далее - ТС) и с его участием, в результате чего погибли или ранены люди, повреждены транспортные средства, грузы, сооружения либо причинен иной материальный ущерб.
4. Погибший - лицо, скончавшееся от полученных телесных повреждений на месте ДТП или в течение тридцати суток с момента происшествия при наличии документально подтвержденной причинно-следственной связи между наступлением смерти и дорожно-транспортным происшествием.
5. Раненый - лицо, которое получило телесные повреждения при происшествии, вызвавшие потерю трудоспособности или необходимость госпитализации либо назначение амбулаторного лечения после оказания первой медицинской помощи на срок не менее одного дня.

6. Жыртылмалы талонды толтыратын медициналық ұйымның атауы _______________________
__________________________________________________________________________________
7. Медициналық ұйымның мөрі соғылған талонды толтырған медициналық қызметкердің аты-жөні, лауазымы және қолы _____________________________________________________
__________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________
8. Карточканы қабылдаған ҚСжАЕБ қызметкерінің аты-жөні, лауазымы және қолы
__________________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2011 жылғы 6 сәуірдегі № 27,
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2011 жылғы 8 сәуірдегі
№ 155 және
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау Министрінің
2011 жылғы 12 сәуірдегі
№ 185 бірлескен бұйрықтарына
4-қосымша
«Жол-көлік оқиғаларынан зардап шеккен тұлғалар туралы» ЖКО-1 нысанын қалыптастыру және «Жол-көлік оқиғасын есепке алу карточкасы» № ЖКО-1, «Жол-көлік оқиғасы нәтижесінен зардап шеккен тұлғаға арналған карточка» № ЖКО-2 карточкаларын
толтыру бойынша
Нұсқаулық
1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық авария және жол-көлік жарақаты, адам өлімі көрсеткіштерін есепке алуды бейнелейтін «Жол-көлік оқиғаларынан зардап шеккен тұлғалар туралы» № ЖКО-1 есептің (одан әрі - есеп) нысанын қалыптастыру, «Жол-көлік оқиғасын есепке алу карточкасы» № ЖКО-1 карточкасын» және «Жол-көлік оқиғасы нәтижесінен зардап шеккен тұлғаға арналған карточка» № ЖКО-2» карточкасын (одан әрі - АЕҚ) толтыру үшін берілген.
2. Бұл жұмыс авария, жол-көлік жарақаты, адам өлімі фактілері құжаттамалық түрде рәсімделгеннен кейін ескеріледі.
3. Жол-көлік оқиғасы (одан әрі - ЖКО) - бұл жол бойында көлік құралының (одан әрі - КҚ) қозғалысы процессінде және соның қатысуымен пайда болған, нәтижесінде адамдар қаза болған немесе жарақаттанған, көліктер мен жүктер қираған немесе өзге де материалды залал келтірілген оқиға.
4. Қаза болған тұлға - ЖКО болған жерде алынған жарақаттардан қаза болған немесе оқиға болған сәттен бастап өлімі отыз тәулік ішінде құжаттамалық нақтыланған және жол-көлік оқиғасы арасындағы себеп-салдар байланысында қаза болған тұлға.
5. Жарақаттанған - оқиға салдарынан жұмысқа жарамсыз болып табылатын немесе ауруханаға жатқызылатын, не болмаса бірінші жедел жәрдем көрсетілгеннен кейін, кем дегенде бір күн амбулаторлық ем қабылдау тағайындалған дене жарақатын алған тұлға.

6. Другие уполномоченные органы - подразделения органов автомобильных инспекций военных полиций Вооруженных сил Республики Казахстан, Комитета национальной безопасности Республики Казахстан и Комитета внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
7. В отчет включаются только сведения о ДТП, повлекших гибель или ранение (телесные повреждения) людей.
8. В отчет не включаются сведения о ДТП, совершенных:
на огороженных и охраняемых территориях предприятий, организаций, аэродромов, воинских частей и других объектов;
на прилегающих территориях, не предназначенных для сквозного движения ТС (дворы, жилые массивы, автостоянки, автозаправочные станции, гаражи);
во время проведения мероприятий по автомобильному или мотоциклетному спорту (соревнования, тренировки), когда пострадали зрители, участники и персонал, обслуживающий спортивные мероприятия;
при выполнении ТС технологических производственных операций, не связанных с перевозкой людей или грузов (прокладка траншей, производство сельскохозяйственных работ, лесозаготовка, погрузочно-разгрузочные работы, установка мачт, опор);
в результате стихийных бедствий;
вследствие нарушения правил техники безопасности и эксплуатации ТС (запуск двигателя при включенной передаче, при сцепке-расцепке ТС, механизмов, приспособлений);
в связи с попыткой покончить жизнь самоубийством или действиями, совершенными в состоянии невменяемости;
в результате умышленных посягательств на жизнь и здоровье граждан или действий, направленных на причинение имущественного ущерба;
вне дорог.
9. Учет ДТП и их последствий, в том числе материального ущерба, в результате их совершения, осуществляется подразделениями дорожной полиции территориальных органов внутренних дел (далее - УДП).
10. Медицинские организации (учреждения), независимо от форм собственности, учитывают сведения и немедленно сообщают письменно или телефонограммой в УДП:
о раненых в ДТП, обратившихся по месту жительства либо по месту совершения ДТП или доставленных для оказания медицинской помощи, и направленных в другие медицинские организации;
о лицах, смерть которых наступила в течение срока, определенного понятием "погибший" с момента ДТП.
11. Учет показателей аварийности и дорожно-транспортного травматизма, смертности ведется Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - КПСиСУ) и его территориальными органами (далее - УКПСиСУ), группами УКПСиСУ, дислоцированными в районных и приравненных к ним прокуратурах.
КПСиСУ осуществляет информационное обеспечение Министерства внутренних дел Республики Казахстан и Министерства здравоохранения Республики Казахстан посредством удаленного доступа к республиканским данным и отчетам с возможностью поиска и формирования отчетов по любому реквизиту ИУД.

6. Басқа уәкілетті органдар - Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ішкі әскер комитеті әскери полициясының автокөлік инспекциясы органдарының бөлімшелері болып табылады.
7. Есептілікке адамдардың қаза болуы мен жарақаттануын (дене жарақаттары) туғызған жол-көлік оқиғалары туралы мәліметтер ғана енгізіледі.
8. Есептілікке келесі мәліметтер енгізілмейді:
кәсіпорындардың, ұйымдардың, аэродромдар, әскери бөлімдер және басқа да объектілердің қоршалған және қорғалған аумағында;
КҚ-ның қозғалуына арналмаған іргелес аумақтарда (алаңдар, тұрғын-үй массивтері, автотұрақтар, автоқұйғыштар, гараждар);
автомобильдік немесе мотоциклдік іс-шаралар өткізу кезінде (жарыстар, турнирлер) көрермендер, қатысушылар және спорт іс-шараларына қызмет көрсету персоналы зардап шеккен жағдайда;
көлік құралдарымен адамдарды немесе жүктерді тасымалдауға жатпайтын технологиялық өндірістік операциялар өткізген кезде (оржолды салу, ауылшаруашылық жұмыстар өндірісі, ағаш дайындау, жүк тиеу-түсіру жұмыстары, мачталарды, тіреуішті орнату);
табиғи апат кезінде;
қауіпсіздік техникасын және көлік құралдарын пайдалану ережелерін бұзған кезде (қозғалғыштың қосылуы, көлік құралдарын, механизмдерді, жабдықтарды ілестіру-ағыту кезінде);
өзіне-өзі қол жұмсау немесе есі дұрыс емес жағдайда жасалған әрекеттер кезінде;
азаматтардың өмірі мен денсаулығына қасақана қол сұғу немесе мүліктік залал келтіруге бағытталған әрекеттер кезінде;
жолдан тыс жағдайларда жасалған ЖКО туралы.
9. ЖКО, олардың салдарларын, соның ішінде оларды жасау нәтижесіндегі материалды залалдарды аумақтық ішкі істер органдарының жол полициясы бөлімшелері (одан әрі - ЖПБ) есепке алады.
10. Медициналық ұйымдар (мекемелер) меншік түріне қарамастан, мәліметтерді есепке алып:
ЖКО нәтижесінде жарақат алғандар, ЖКО болған орын немесе тұрғылықты орны бойынша жүгінгендер немесе медициналық көмек көрсету үшін жолданған тұлғалар және медициналық көмек үшін басқа медициналық ұйымдарға жолданған тұлғалар туралы;
ЖКО сәтінен бастап «қаза болған» түсінігінде белгіленген мерзім ішінде қаза болған тұлғалар туралы ЖПБ-на дереу жазбаша немесе телефонограммамен хабарлайды.
11. Авария және жол-көлік жарақаттары, адам өлімі көрсеткіштерін Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (одан әрі - ҚСжАЕК) және оның аумақтық органдарымен (одан әрі - ҚСжАЕБ), аудандық және оларға теңестірілген прокуратураларда орналасқан ҚСжАЕБ-ның топтары есепке алады.
АЕҚ кез келген деректемесі бойынша есепті іздей және қалыптастыра отырып, республикалық деректер мен есептерге қашықтан қатынау арқылы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ақпараттық қамтамасыз етуін ҚСжАЕК жүзеге асырады.

12. УКПСиСУ осуществляет контроль за полнотой и качеством составления ИУД, достоверностью отражаемых в них информаций и своевременностью их представления.
13. Разработка и введение единой формы ИУД, осуществляется КПСиСУ по согласованию с заинтересованными государственными органами.
2. Формирование формы отчета № ДТП-1 "О лицах, пострадавших
в дорожно-транспортных происшествиях" и заполнение форм
карточек № ДТП-l "Карточка учета дорожно-транспортного
происшествия" и № ДТП-2 "Карточка на лицо, пострадавшее
в результате дорожно-транспортного происшествия"
14. Формирование отчета осуществляется на основании форм карточек № ДТП-1 "Карточка учета дорожно-транспортного происшествия" (далее - ИУД № ДТП-1) и № ДТП-2 "Карточка на лицо, пострадавшее в результате дорожно-транспортного происшествия" (далее - ИУД № ДТП-2).
15. На каждое ДТП заполняется ИУД № ДТП-1 и на каждое лицо, пострадавшее в ДТП заполняется ИУД № ДТП-2.
16. ИУД заполняются в строгом соответствии с материалами ДТП и в 3-х дневный срок после совершения ДТП представляются сотрудником УДП, занятым формированием отчетности, при необходимости с участием представителей других уполномоченных органов, в группы УКПСиСУ, дислоцированные в районных и приравненных к ним прокуратурах. Медицинскими организациями ИУД представляются в группы УКПСиСУ в течение 7 дней с момента совершения ДТП. Группы УКПСиСУ на основе принятых ИУД обеспечивают их регистрацию, автоматизированную обработку и формирование (учета) показателей аварийности и дорожно-транспортного травматизма.
17. В УДП сотрудники заполняют ИУД в бумажном варианте, разборчиво, без подчисток и исправлений, печатными буквами, синими или черными чернилами от руки или на компьютере.
Примечание: при направлении ИУД в УКПСиСУ в электронном виде, оригиналы хранятся в УДП сроком на 1 год.
18. УКПСиСУ, на основании ИУД формирует местную информационную базу данных с последующим направлением поступающих сведений в автоматизированный банк данных "Единая унифицированная статистическая система (далее - АБД ЕУСС) КПСиСУ в срок не позднее 24-х часов с момента их поступления в электронном режиме.
19. Сотрудник, заполнивший ИУД и должностное лицо УДП, подписавшее ИУД, обеспечивают полноту и достоверность информаций, содержащихся в ИУД.
20. Сотрудник УКПСиСУ обеспечивает своевременность ввода ИУД в АБД ЕУСС.
3. Заполнение ИУД № ДТП-1
21. Реквизиты ИУД № ДТП-1 заполняются следующим образом:
в реквизите 1 обозначается первой парой - год заполнения карточки, второй парой - код области, городов Астана и Алматы, третьей парой - код района или города, четвертой парой - код ведомства, девятой цифрой - резервный номер и последними цифрами (5 знаков) обозначается порядковый номер карточки, зарегистрированный в журнале учета ДТП УДП и заполняется в цифровом выражении;
реквизит 2 содержит дату поступления карточки в УКПСиСУ;

12. ҚСжАЕБ АЕҚ құрудың толықтығы мен дұрыстығына, оларда бейнеленетін ақпараттардың дұрыстығына, уақытында ұсынылуына бақылауды жүргізеді.
13. ҚСжАЕК мүдделі мемлекеттік органдармен келісе отырып, АЕҚ әзірлейді және бірыңғай нысанын енгізеді.
2. Жол-көлік оқиғаларынан зардап шеккен тұлғалар туралы» ЖКО-1 есеп нысанын қалыптастыру және «Жол-көлік оқиғасын есепке алу карточкасы» № ЖКО-1, сондай-ақ «Жол-көлік оқиғасы нәтижесінен зардап шеккен тұлғаға арналған карточка» № ЖКО-2 карточкаларын толтыру
14. «Жол-көлік оқиғаларынан зардап шеккен тұлғалар туралы» ЖКО-1 есептің нысанының қалыптасуы «Жол-көлік оқиғасын есепке алу карточкасы» № ЖКО-1 (бұдан әрі - № ЖКО-1 АЕҚ) және «Жол-көлік оқиғасы нәтижесінен зардап шеккен тұлғаға арналған карточка» № ЖКО-2 карточкалары (бұдан әрі -№ ЖКО-2 АЕҚ) негізінде жүзеге асырылады.
15. Әрбір ЖКО-ға арналып № ЖКО-1 АЕҚ толтырылады және ЖКО-дан зардап шеккен әр тұлғаға № ЖКО-2 АЕҚ толтырылады.
16. АЕҚ қатаң түрде ЖКО материалдарына сәйкес толтырылады және ЖКО болғаннан кейін 3 күн мерзім ішінде есептілікті қалыптастыратын ЖПБ қызметкері, ал қажет жағдайда, басқа да уәкілетті органдар өкілдерінің қатысуымен, аудандық және оларға теңестірілген прокуратураларда орналасқан ҚСжАЕБ аумақтық топтарына ұсынады. Медициналық ұйымдар АЕҚ-ты ҚСжАЕБ аумақтық топтарына ЖКО болған сәттен бастап 7 күн ішінде ұсынады. ҚСжАЕБ топтары қабылданған АЕҚ-ның негізінде олардың тіркелуін, автоматтандырылған өңделуін және авария, сондай-ақ, жол-көлік жарақаты көрсеткіштерінің қалыптасуын қамтамасыз етеді.
17. ЖПБ-нда жауапты қызметкерлер АЕҚ-ын қағаз жүзінде түсінікті етіп, шимайлаусыз және түзетулерсіз, баспа әріптерімен, көк немесе қара сиямен, қолмен немесе компьютер арқылы толтырады.
Ескерту: АЕҚ-ны электронды түрде ҚСжАЕК-не жолдаған кезде ЖПБ-да түпнұсқалары 1 жыл сақталады.
18. ҚСжАЕК АЕҚ-ның негізінде келіп түсетін мәліметтерді ҚСжАЕК «Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе» (ББСЖ) (бұдан әрі - ББСЖ АДБ) автоматтандырылған деректер банкіне олардың келіп түскен сәтінен электрондық режимде 24 сағаттан кешіктірмей жолдау арқылы жергілікті ақпараттық деректер базасын қалыптастырады.
19. АЕҚ қамтылған ақпараттардың толықтығы мен дұрыстығын АЕҚ толтырған қызметкер және АЕҚ қол қойған ЖПБ-ның лауазымды тұлғасы қамтамасыз етеді.
20. АЕҚ ББСЖ АДБ-не уақытында енгізуін ҚСжАЕБ-ның тиісті қызметкері қамтамасыз етеді.
3. № ЖКО-1 АЕҚ толтыру
21. № ЖКО-1 АЕҚ-ның деректемелері келесідей толтырылады:
1-деректемеде бірінші жұп болып - карточканы толтырған жыл, екінші жұбы - облыстар, Астана, Алматы қалаларының коды, үшінші - ауданның немесе қаланың коды, төртінші - ведомство коды, тоғызыншы санда - резервті нөмір және соңғы сандармен (5 белгі) ЖПБ-ның ЖКО есепке алу журналында тіркелген карточканың реттік нөмірі белгіленеді  және ол сандық түрде толтырылады;
2-деректемеде карточканың ҚСжАЕБ келіп түскен күні көрсетіледі;

в реквизите 3 указываются сведения о первоначальной регистрации УДП в Журнале учета информаций (далее - ЖУИ) (1), Алфавитном журнале (2), Журнале учета входящей корреспонденции (3), другие источники (4) с соответствующей кодировкой;
реквизит 4 содержит дату совершения ДТП (указывается цифрами: число - первое - 01, пятнадцатое - 15, месяц - 01 - январь, 12 - декабрь, год - 2011 г.);
в реквизите 5 указывается время суток совершения ДТП (проставляется цифрами и производится от 00 час до 23);
в реквизите 6 место совершения ДТП в населенном пункте (1) или на дороге (2) вписывается непосредственно текстом с соответствующей кодировкой, место совершения ДТП на дороге (заполняется при совершении ДТП на дороге, за исключением дороги, проходящие по территории населенных пунктов);
в реквизите 7 указываются дорожные условия, способствовавшие возникновению ДТП: вид дорожного покрытия: мокрая (1), заснеженная (2), обледеневшая (3), ремонт дорог (4) и другие (5); освещенность: день (6), сумерки (7); в темное время наружное освещение: включено (8), не включено (9), отсутствует (10); элементы улицы, дороги: (мост (путепровод (11), виадук (12), эстакада (13), зона остановки общественного транспорта (14), пешеходный переход (15), перекресток регулируемый (16), перекресток нерегулируемый (17), железнодорожный переезд со шлагбаумом (18), железнодорожный переезд без шлагбаума (19), насыпь высотой более 3 м (20);
в реквизите 8 указывается вид ДТП путем соответствующей кодировки: 1 - столкновение, 2 - опрокидывание, 3 - наезд на стоящее ТС, 4 - наезд на препятствие, 5 - наезд на пешехода, 6 - наезд на велосипедиста, 7 - наезд на гужевой транспорт, 8 - наезд на животное, 9 - иные виды происшествий;
в реквизите 9 указываются виды нарушения Правил дорожного движения (далее - ПДД): 1 - управление ТС в состоянии опьянения, 2 - превышение скорости, установленной ПДД или дорожными знаками, 3 - неподчинение сигналам регулирования, несоблюдение требований дорожных знаков или разметки, 4 - перевозки людей, 5 - маневрирования, 6 - проезда пешеходных переходов, 7 - проезда остановок общественного транспорта, 8 - пользование осветительными приборами, 9 - предоставление беспрепятственного проезда ТС, пользующихся преимущественным правом проезда, 10 - остановки и стоянки ТС, 11 - проезда железнодорожных переездов, 12 - перевозки грузов, 13 - буксировки, 14 - выезд на полосу встречного движения, 15 - нарушение правил обгона, 16 - несоблюдение очередности проезда нарушение правил проезда перекрестков, 17 - несоблюдение дистанции, 18 - управление ТС с неисправностями, с которыми запрещена их эксплуатация, 19 - переутомление, сон за рулем, 20 - иные нарушения водителями, велосипедистами, возчиками, 81 - переход пешехода через проезжую часть в неустановленном месте, 84 - игра на проезжей части, 85 - пешеход в возрасте до 7 лет без сопровождения взрослого, 87 - иные нарушения ПДД пешеходами;
в реквизите 10 указывается количество ТС, участвовавших в ДТП;
в реквизите 11 указываются категория, расположение рулевого управления (правое\левое), государственный номер, марка и модель ТС, фамилия, имя, отчество водителя, номер водительского удостоверения и количество пассажиров (категория, марка, модель и государственный номер ТС заполняется в соответствии с их кодификатором и вписываются текстом). В случае если количество транспортных средств, участвовавших в ДТП, более трех, то на обороте ИУД в бумажном варианте заполняются аналогичные сведения на остальные ТС;
реквизит 12 содержит фабула ДТП, где дается краткое описание аварийной ситуации с указанием маневрирования ТС и действий участников движения, которые привели к возникновению ДТП;

3-деректемеде ЖПБ-ның ақпараттарды есепке алу Журналына (1), Әліпбилік журналға (2), кіріс хат-хабарларды есепке алу журналына (3), басқа да көздер (4) тиісті кодировканы белгілей отырып, басқа мәліметтердің бастапқы тіркелуі туралы ақпарат белгіленеді;
4-деректемеде ЖКО-ның болған тәулік (санмен көрсетіледі: бірінші сан - 01, он бесінші - 15, айы - 01-қаңтар, 12 - желтоқсан, жылы - 2010 ж.) көрсетіледі;
5-деректемеде ЖКО болған тәулік уақыты (санмен көрсетіледі және 00 сағаттан 23 сағатқа дейін жүргізіледі);
6-деректемеде ауыл-аймақта (1) немесе жолда (2) болған ЖКО тиісті коды қойылған мәтінде жазылады, жолда болған ЖКО орны (ауыл-аймақ аумағы бойынша өтілетін жолдарды қоспағанда ЖКО жолда болған кезде толтырылады);
7-деректемеде ЖКО пайда болуына әсер еткен жолдың жағдайы көрсетіледі: жолдың түрі: дымқыл (1), қар басқан (2), мұз қатқан (3), жолды жөндеу кезінде (4), жарықтығы: күндіз (6), ақшам уақыт (7), қараңғы уақытта сырттағы жарық: қосылған (8), қосылмаған (9), жарық жоқ (10), көше, жол элементтері: (көпір (жол өтпесі (11), көпір (виадук) (12), эстакада (13), қоғамдық көліктердің тоқтайтын аймағы (14), жаяу жүргіншілерге арналған жол (15), реттелетін көше қиылысы (16), реттелмейтін көше қиылысы (17), шлагбаум қойылған темір жол өткелі (18), шлагбаум қойылмаған теміржол өткелі) (19), 3 метр биіктіктегі үйінді (20);
8-деректемеде ЖКО түрі тиісті кодировка арқылы көрсетіледі: соқтығысу (1), аударылу (2), тоқтап тұрған КҚ қағып өту (3), кедергілерді қағып өту (4), жаяу жүргіншіні қағып өту (5), велосипед жүргізушісін қағып өту (6), жегін көлікті қағып өту (7), жануарды қағып өту (8);
9-деректемеде Жол қозғалысы ережесін одан әрі - (ЖҚЕ) бұзудың түрлері: көлікті мас күйінде жүргізу (1), ЖҚЕ немесе жол белгілерімен белгіленген жылдамдықтан асыру, реттеу белгі берулеріне бағынбау (2), реттеу белгі берулеріне бағынбау, жол белгілері мен белгі қою талаптарын сақтамау (3), адам тасымалдау (4), маневр жасау (5), жаяу жүргіншілер жолымен жүріп өту (6), қоғамдық көліктердің тоқтайтын тұрақтарынан өту (7), жарық беру құралдарын қолдану (8), жүру кезінде артықшылық құқықтары берілген КҚ кедергісіз жүруіне (9), КҚ тоқтауына және тұрағы (10), теміржол өткелдерінен өту (11), жүк тасымалдау (12), буксирлеу (13), қарама-қарсы жол қозғалысы сызығына шығу (14), басып озу ережесін бұзу (15), жүру кезектілігін сақтамау, жол қиылыстарынан өту ережелерін бұзу (16), ара-қашықтықты сақтамау (17), жөндеу жұмыстары жүргізілмеген пайдалануға тыйым салынған КҚ-мен жүру (18), шаршаған күйде, жол жүру үстінде ұйқыға кету (19), жүргізушілер, велосипедшілер, тасушылардың басқа да бұзушылықтары (20), белгіленбеген орында жаяу жүргіншінің жолдан өтуі (81), жол жүретін бөліктегі ойын (84), ересек адамның жетегінсіз жолдан өткен 7 жасқа дейінгі жолаушы (85), жаяу жүргіншілермен ЖҚЕ бұзудың басқа да түрлері (87) тиісті кодировкамен белгіленеді;
10-деректемеде ЖКО-нда болған көліктердің саны көрсетіледі;
11-деректемеде рульдік басқарудың санаты мен орналасуы (оң жақта, сол жақта), мемлекеттік нөмірі, маркасы мен моделі, жүргізушінің аты-жөні, жүргізу куәлігінің нөмірі және жолаушылар саны көрсетіледі (көліктің санаты, маркасы, моделі және мемлекеттік нөмірі олардың кодификаторына сәйкес толтырылады және мәтінмен жазылады). Егер ЖКО қатысқан көліктердің саны коп болса, онда АЕҚ-ның артқы жағына қағаз жүзінде қалған КҚ-на ұқсас мәліметтер толтырылады;
12-деректеме ЖКО фабуласын қамтиды, мұнда авариялық жағдайдың қысқаша сипаттамасы көліктің маневрленуі және ЖКО пайда болуын туғызған жол қозғалысына қатысушылардың әрекеттері коса көрсетіледі;

в реквизите 13 указывается количество раненых (1) и погибших (2);
в реквизите 14 указывается виновный участник ДТП: имеющий водительские права, соответствующей категории ТС (1), лишенный водительских прав (2), не имеющий водительских прав (3), скрывшийся с места ДТП (4), пешеход (5), велосипедист или возчик (6);
фамилия, имя, отчество, должность и подпись сотрудника УДП, заполнившего карточку указывается в реквизите 15;
фамилия, имя, отчество, должность и подпись сотрудника УКПСиСУ, принявшего карточку указывается в реквизите 16.
4. Заполнение ИУД № ДТП-2
22. ИУД № ДТП-2 состоит из двух частей: карточки на лицо, а также отрывного талона и заполняются следующим образом:
в реквизите 1 обозначается первой парой - год заполнения карточки, второй парой - код области, городов Астана и Алматы, третьей парой - код района или города, четвертой парой - код ведомства, девятой цифрой - резервный номер и последними цифрами (5 знаков) обозначается порядковый номер карточки, зарегистрированный в журнале учета ДТП УДП и заполняется в цифровом выражении;
реквизит 2 содержит дату поступления карточки в УКПСиСУ;
реквизит 3 содержит дату совершения ДТП (указывается цифрами: число - первое - 01, пятнадцатое - 15 и т.д., месяц - 01 - январь, 12 - декабрь, год - 2010 г. и т.д., время суток совершения ДТП проставляется цифрами и производится от 00 час до 23);
в реквизите 4 указывается порядковый номер ТС, в котором находился пострадавший (согласно нумерации ТС, указанной в пункте 11 Карточки № ДТП-1, для пешеходов или иных участников движения проставляется "0");
в реквизите 5 указывается сведение об участнике ДТП: пешеход (1), водитель (2), пассажир (3), велосипедист (4) и возчик (5);
в реквизите 6 отражается сведение о лице: трезвый (1), в состоянии алкогольного (2), наркотического (3) и токсикоманического (4) опьянения;
в реквизите 7 указываются данные о ремне безопасности: пристегнутом (1) либо не пристегнутом (3); шлеме: одетом (2) либо не одетом (4);
реквизит 8 содержит сведение о пострадавшем в ДТП: ранено (1), погибло (2) в ДТП;
реквизит 9 содержит данные лица: фамилию, имя, отчество пострадавшего в ДТП;
в реквизите 10 пол указывается соответствующее значение: 1 - мужской, 2 - женский;
в реквизите 11 указывается число, месяц и год рождения пострадавшего;

13-деректемеде осындай түрлердің біріне сәйкес келетін сандық кодпен толтырылатын жарақаттанғандар (1) мен қаза болғандардың (2) саны көрсетіледі;
14-деректемеде ЖКО-на кінәлі қатысушысы көрсетіледі: КҚ тиісті санаты бойынша жүргізуші құқығы бар (1), жүргізуші құқығынан айырылған (2), жүргізуші құқығы жоқ (3), ЖҚО орнынан жасырынған (4), жаяу жүргінші (5), велосипедші немесе тасушы (6).
карточканы толтырған ЖПБ-ның тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы мен қолы 15-деректемеде көрсетіледі;
ҚСжАЕБ карточканы қабылдаған қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы мен қолы 16-деректемеде көрсетіледі.
4. № ЖКО-2 АЕҚ толтыру
22. № ЖКО-2 АЕҚ екі бөлімнен тұрады: тұлғаға арналған карточка мен жыртылмалы талон және олар келесі түрде толтырылады:
1-деректемеде бірінші жұп болып - карточканың толтырылған жылы, екінші жұбы - облыстар, Астана, Алматы қалаларының коды, үшіншісі -ауданның немесе қаланың коды, төртінші - ведомство коды, тоғызыншы санда - резервті нөмір және соңғы сандармен (5 белгі) ЖПБ-ның ЖКО-ын есепке алу журналында тіркелген карточканың реттік нөмірі белгіленеді және ол сандық түрде толтырылады;
2-деректемеде карточканың ҚСжАЕБ келіп түскен күні көрсетіледі;
3-деректемеде ЖКО-ның болған күні (санмен көрсетіледі: бірінші сан-01, он бесінші- 15 және т.б., айы- 01-қаңтар, 12- желтоқсан, жылы - 2010 ж., және т.б., ЖКО болған тәулік санмен көрсетіледі және 00 сағаттан 23 сағатқа дейін жүргізіледі);
4-деректемеде зардап шеккен тұлға отырған көліктің реттік нөмірі көрсетіледі (№ ЖКО-1 карточкасы 11-тармақта көрсетілген КҚ нөмірленуіне сәйкес, жол қозғалысының жолаушылары мен басқа да қатысушыларына «0» қойылады);
5-деректемеде ЖКО зардап шеккен тұлға туралы мәліметтер қамтылады: жүргінші (1), жүргізуші (2), жолаушы (3), велосипедші (4) және қатысушының түрлерінің біріне сәйкес келетін санды коды бар тасушы (5);
6-деректемеде тұлға туралы мәліметтер қамтылады: сау күйінде (1), алкогольдік мае күйінде (2), түрлердің біріне сәйкес келетін сандық кодпен есірткі (3) және токсикомандық (4) масаңдану күйінде;
7-деректемеде қауіпсіздік белбеуі туралы мәліметтер көрсетіледі: тағылған (1) немесе тағылмаған (3); шлем: тиісті сандық кодпен киген (2) немесе кимеген (4);
8-деректеме ЖКО зардап шеккен туралы мәліметтерді қамтиды: жарақаттанғандары (1), тиісті кодпен ЖКО-нан қаза болғандары (2);
9-деректеме тұлға туралы мәліметтерді қамтиды: ЖКО-нан зардап шеккендердің тегі, аты және әкесінің аты;
10-деректемеде жынысы тиісті мәнде көрсетіледі: 1 - ер адам, 2 - әйел адам;
11-деректемеде зардап шеккеннің туған жылы, айы, күні көрсетіледі;

в реквизите 12 отражаются сведения о гражданстве пострадавшего: 1 - гражданин Республики Казахстан, 2 - гражданин стран Содружества Независимых Государств, 3 - иностранный гражданин, 4 - лицо без гражданства;
в реквизите 13 указывается возраст пострадавшего: 1- до четырнадцати лет, 2 - от четырнадцати до семнадцати лет, 3 - от восемнадцати до двадцати лет, 4 - от двадцати одного до двадцати девяти лет, 5 - от тридцати до тридцати девяти лет, 6 - от сорока до сорока девяти лет, 7 - от пятидесяти до пятидесяти девяти лет, 8 - от шестидесяти лет и выше;
в реквизите 14 заполняются данные о лице, совершившее ДТП: 1 - имеющее водительские права, 2 - лишенное водительских прав, 3 - не имеющее водительских прав, 4 - скрывшееся с места ДТП, 5 - пешеход, 6 - велосипедист или возчик;
фамилия, имя, отчество, должность и подпись сотрудника УДП, заполнившего карточку указываются в реквизите 15;
в реквизите 16 указывается дата сдачи отрывного талона в медицинскую организацию;
в реквизите 17 указывается наименование медицинской организации;
в реквизите 18 указывается дата поступления пострадавшего в медицинскую организацию;
фамилия, имя, отчество, должность и подпись медицинского работника, принявшего отрывной талон указываются в реквизите 19;
фамилия, имя, отчество, должность и подпись сотрудника УКПСиСУ, принявшего карточку указываются в реквизите 20.
23. Отрывной талон передается УДП в медицинские организации и заполняется медицинским работником для дальнейшего пополнения банка данных УКПСиСУ:
на погибшего, на месте ДТП - в течение 24 часов с момента выявления факта;
на госпитализированного пострадавшего ДТП - не позднее 7 суток с момента госпитализации пострадавшего.
24. После заполнения отрывной талон в течение 7-ми дней с момента совершения ДТП направляется на бумажном либо электронном носителе в группы УКПСиСУ для последующего ввода сведений в автоматизированный банк данных.
Примечание: при направлении отрывного талона в УКПСиСУ в электронном виде, оригиналы хранятся в УДП сроком на 1 год.
25. Реквизиты отрывного талона заполняются следующим образом:
в реквизите 1 обозначается первой парой - год заполнения карточки, второй парой - код области, городов Астана и Алматы, третьей парой - код района или города, четвертой парой - код ведомства, девятой цифрой - резервный номер и последними цифрами (5 знаков) обозначается порядковый номер карточки, зарегистрированный в журнале учета ДТП УДП и заполняется в цифровом выражении;
фамилия, имя, отчество, должность и подпись сотрудника УДП, передавшего талон указывается в реквизите 2;

12-деректемеде тиісті кодировка жолымен зардап шеккеннің азаматтығы туралы ақпараттар көрсетіледі: Қазақстан Республикасының азаматы (1), Тәуелсіз Мемлекеттер Достығы елдерінің азаматы (2), шетел азаматы (3), азаматтығы жоқ тұлға (4);
13-деректемеде тиісті кодировка жолымен зардап шеккеннің жасы көрсетіледі: 14 жасқа дейін (1), 14-17 жас (2), 18-20 жас (3), 21- 29 жас (4), 30-39 жас (5), 40-49 жас (6), 50-59 жас (7), 60 жаста және одан да жоғары (8);
14-деректемеде ЖКО жасаған тұлға туралы мәліметтер көрсетіледі: КҚ санатына сәйкес келетін жүргізу құқығы бар (1), жүргізу құқығынан айырылған (2), жүргізу құқығы жоқ (3), ЖКО болған жерден жасырынған (4), жаяу жүргінші (5), тиісті кодировкамен велосипед жүргізушісі (6)  және тасушы (7);
карточканы толтырған ЖГТБ қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты 15-деректемеде көрсетіледі;
16-деректемеде жыртылмалы талонды медициналық ұйымға тапсырған күні көрсетіледі;
17-деректемеде медициналық ұйымның атауы көрсетіледі;
18-деректемеде зардап шеккеннің медициналық ұйымға келіп түскен күні белгіленеді;
жыртылмалы талонды қабылдаған медициналық ұйым қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы және қолы 19-деректемеде көрсетіледі;
карточканы қабылдаған ҚСжАЕБ қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы және қолы 20-деректемеде көрсетіледі.
23. Жыртылмалы талонды ЖПБ медициналық ұйымға береді және медициналық қызметкер ҚСжАЕБ деректер банкісін одан әрі толықтырылу үшін толтырады:
ЖКО болған жерде қаза болған тұлғаға - фактінің анықталған сәтінен бастап 24 сағат ішінде;
ЖКО жарақат алып, ауруханаға орналастырылған тұлғаға - зардап шеккен адамды ауруханаға орналастырған сәттен бастап 7 тәуліктен кешіктірмей.
24. Толтырылғаннан кейін жыртылмалы талон ЖКО болған сәттен бастап 7 күн ішінде қағаз жүзінде немесе электронды жеткізуші арқылы мәліметтерді автоматтандырылған деректер банкіне енгізу үшін ҚСжАЕБ топтарына жолданады.
Ескерту: жыртылмалы талонды ҚСжАЕБ-на электронды түрде жолдаған кезде түпнұсқалары ЖПБ 1 жыл мерзім ішінде сақталады.
25. Жыртылмалы талонның деректемелері келесідей толтырылады: 1-деректемеде бірінші жүп болып - карточканы толтырған жыл, екінші жұбы - облыстар, Астана, Алматы қалаларының коды, үшінші - ауданның немесе қаланың коды, төртінші - ведомство коды, тоғызыншы санда - резервті нөмір және соңғы сандармен (5 белгі) ЖПБ-ның ЖКО-ын есепке алу журналында тіркелген карточканың реттік нөмірі белгіленеді және ол сандық түрде толтырылады;
карточканы толтырған ЖПБ қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты 2-деректемеде көрсетіледі;

фамилия, имя, отчество раненого (1) и погибшего (2) в ДТП указывается в реквизите 3;
в реквизите 4 указывается дата поступления пострадавшего в медицинскую организацию;
в реквизите 5 указывается диагноз пострадавшего либо причина смерти (характер травм раненого, в случае смерти по причине травмы указывается вид травмы, в том числе полученных в результате ДТП, вне зависимости от сроков наступления смерти с момента происшествия, в соответствии с учетной формой первичной медицинской документации № 106\у-03 "Врачебное свидетельство о смерти");
в реквизите 6 указывается наименование медицинской организации, заполняющей отрывной талон;
фамилия, имя, отчество, должность и подпись медицинского работника, заполнившего талон, скрепленной печатью медицинской организации указываются в реквизите 7;
фамилия, имя, отчество, должность и подпись сотрудника УКПСиСУ, принявшего карточку указываются в реквизите 8.
26. Сведения отрывного талона вводятся в электронные ИУД сотрудником УКПСиСУ.
5. Ведение и постановка на учет ИУД № ДТП-1 и ИУД № ДТП-2
27. УДП в течение 3-х суток после совершения дорожно-транспортного происшествия направляет ИУД, за исключением отрывного талона, в электронном режиме в АБД ЕУСС.
28. УДП ежемесячно организует сверку с медицинскими учреждениями (по согласованию) сведений о раненых и погибших в ДТП с составлением акта сверки по форме.
29. Порядок проведения сверок с медицинскими учреждениями определяется министерствами внутренних дел и здравоохранения.
30. Запрещается внесение изменений в ИУД после их подписания должностным лицом УДП.
31. В случае необходимости корректировки реквизитов ИУД и ЕУСС, УДП не позднее одного месяца направляет в УКПСиСУ запрос о внесении изменений в соответствующие ИУД по следующим основаниям:
со дня обнаружения ошибок УДП;
по информации УКПСиСУ по результатам мониторинга;
в случае, когда раненый перешел в категорию погибших;
при выявлении дополнительных раненых при сверке с медицинскими организациями и установлении лиц, скрывшихся с места ДТП.
32. Если данная корректировка повлекла искажение отчетности предыдущих отчетных периодов, служебная записка о внесении корректировок в отчетность не позднее 24 часов УКПСиСУ направляются в КПСиСУ.
6. Составление отчета
33. Отчет состоит из 1 раздела и формируется на основании ИУД, реквизиты которых идентичны с его показателями, в которых отражаются следующие информации о ДТП, повлекших ранение или гибель людей:
в строке А отражаются наименование и в строке Б код регионов;

ЖКО жарақат алған (1) және қаза болған тұлғаның (2) тегі, аты, әкесінің аты тиісті кодировкамен 3-деректемеде көрсетіледі;
4-деректемеде зардап шеккеннің медициналық ұйымға келіп түскен күні көрсетіледі;
5-деректемеде зардап шеккен тұлғаның диагнозы немесе қаза болу себебі көрсетіледі (зардап шеккен тұлғаның жарақатының сипаты, алынған жарақат салдарынан қаза болған жағдайда, жарақаттың түрі көрсетіледі, сонымен қатар бастапқы медициналық құжаттаманың № 106/у-03 «Өлім туралы дәрігерлік куәлік» есепке алу нысанына сәйкес, оқиға болған сәттен бастап қаза болу мерзімін есептемегенде, ЖКО нәтижесінде алынған зардап);
6-деректемеде жыртылмалы талонды толтыратын медициналық ұйымның атауы көрсетіледі;
медициналық ұйымның мөрі басылған талонды толтырған медициналық қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы және қолы 7-деректемеде көрсетіледі;
карточканы қабылдаған ҚСжАЕБ қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы және қолы 8-деректемеде көрсетіледі.
26. Электронды АЕҚ-на жыртылмалы талонның мәліметтерін ҚСжАЕБ қызметкері енгізеді.
5. № ЖКО-1 АЕҚ және ЖКО-2 АЕҚ жүргізу және есепке алу
27. ЖПБ жол-көлік оқиғасы болғаннан кейін, 3 тәулік ішінде жыртылмалы талоннан басқа АЕҚ-ын электронды тәртіпте ББСЖ АДБ-не жолдайды.
28. ЖПБ-сы ЖКО салдарынан жарақат алған және қаза болған тұлғалар туралы мәліметтерді медициналық мекемелермен (келісу бойынша) нысан бойынша салыстыру актісін құрай отырып, ай сайын салыстыру жүргізуді ұйымдастырады;
29. Медициналық мекемелердің салыстыру жүргізу тәртібін ішкі істер және денсаулық сақтау министрліктері белгілейді.
30. АЕҚ-ға ЖПБ-ның лауазымды тұлғасы қол қойғаннан кейін өзгертулер енгізуге тыйым салынады.
31. Егер АЕҚ және ББСЖ деректемелеріне түзету енгізу кажет болса, ЖПБ бір айдан кешіктірмей, ҚСжАЕБ келесі негіздер бойынша тиісті АЕҚ-на өзгерістер енгізу туралы тиісті сауалды жолдайды:
ЖПБ қателік табылған күннен;
мониторинг нәтижесі бойынша ҚСжАЕБ ақпараты бойынша;
егер жарақаттанған тұлға қаза болғандар санатына ауыстырылса;
медициналық ұйымдар салыстырған кезде жарақаттанғандар қосымша анықталғанда және ЖКО болған жерден жасырынған тұлғаларды анықтаған жағдайда.
32. Егер осы түзету салдарынан бұрынғы есептік кезеңдерде бұрмалаушылықтар пайда болған жағдайда, ҚСжАЕБ есептілікке түзетулер енгізу туралы қажетті құжаттар 24 сағаттан кешіктірілмей ҚСжАЕК-не жолданады.
6. Есепті құрастыру
33. Есеп 1 бөлімнен тұрады және АЕҚ негізінде қалыптастырылады, деректемелері оның көрсеткіштерімен бірегей болып келеді және адамдардың жарақаттануын немесе қаза болуын туындатқан ЖКО туралы төмендегідей ақпаратты бейнелейді:
А жолында атауы және Б жолында аймақтардың кодтары бейнеленеді;

в строке 1 учитывается количество всего ДТП, в том числе: в строке 2 количество лиц, пострадавших в результате ДТП;
в строке 3 проставляется общее число раненых, из них в строках 4 госпитализированных, 5 - мужчин, 6 - женщин, 7 - несовершеннолетних;
в строке 8 проставляется общее количество погибших, из них в строках 9, 10, 11 отражаются количество мужчин, женщин и несовершеннолетних.
7. Сроки представления отчетов
34. Отчет составляется ежемесячно с нарастающим итогом и после подписания начальниками УКПСиСУ и уполномоченного органа представляется в КПСиСУ к 3 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
35. КПСиСУ составляет сводный отчет по Республике, который подписывается Председателем КПСиСУ либо должностным лицом, его замещающим и представляет его Генеральному Прокурору Республики Казахстан, в министерства внутренних дел и здравоохранения Республики Казахстан к 8 числу месяца, следующего за отчетным периодом.

1-жолда барлық ЖКО саны, сонымен қатар 2-жолда ЖКО нәтижесінде зардап шеккен тұлғалар саны ескеріледі;
3-жолда жарақаттанғандардың жалпы саны көрсетіледі, солардың ішінде 4-жолда ауруханаға орналастырылғандар, 5-ер адамдар, 6-әйел адамдар, 7-кәмелетке толмағандар көрсетіледі;
8-жолда қаза болғандардың жалпы саны көрсетіледі, солардың ішінен 9, 10, 11 жолдарда ер адамдардың, әйел адамдардың және кәмелетке толмағандардың саны бейнеленеді.
7. Есептерді ұсыну мерзімдері
34. Есеп ай сайын өсу қорытындысымен құрастырылып, ҚСжАЕБ және уәкілетті орган бастықтары қол қойғаннан кейін ҚСжАЕК-не келесі есептік кезеңдегі айдың 3 күні ұсынылады.
35. ҚСжАЕК Республика бойынша жинақталған есепті құрайды, оған ҚСжАЕК Төрағасы немесе оны ауыстыратын лауазымды тұлға қол қояды және сол жинақталған есеп келесі есептік кезеңдегі айдың 8 күні  Қазақстан Республикасының Бас Прокурорына ұсынады, сонымен қатар Қазақстан Республикасы ішкі істер және денсаулық сақтау министрліктеріне жолдайды.