Об утверждении форм годовой финансовой отчетности специальной финансовой компании и исламской специальной финансовой компании
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2011 года № 44. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 июня 2011 года № 6992. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2012 года № 271
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.08.2012 № 271 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Постановление вводится в действие с 01.07.2011.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" и от 20 февраля 2006 года "О секьюритизации" и в целях совершенствования порядка составления финансовой отчетности специальными финансовыми компаниями и исламскими специальными финансовыми компаниями Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить следующие формы годовой финансовой отчетности по собственным средствам специальной финансовой компании и исламской специальной финансовой компании:
1) форму № 1 - бухгалтерский баланс (приложение 1 к настоящему постановлению);
2) форму № 2 - отчет о прибылях и убытках (приложение 2 к настоящему постановлению);
3) форму № 3 - отчет о движении денежных средств (косвенный метод) (приложение 3 к настоящему постановлению);
4) форму № 4 - отчет об изменениях в капитале (приложение 4 к настоящему постановлению).
Пояснительная записка специальной финансовой компанией и исламской специальной финансовой компанией составляется в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности.
2. Специальная финансовая компания дополнительно к годовой финансовой отчетности по собственным средствам представляет форму № 5 - бухгалтерский баланс по выделенным активам и облигациям (приложение 5 к настоящему постановлению).
3. Исламская специальная финансовая компания дополнительно к годовой финансовой отчетности по собственным средствам представляет:
форму № 6 - бухгалтерский баланс по выделенным активам (приложение 6 к настоящему постановлению);
форму № 7 - отчет о прибылях и убытках по выделенным активам (приложение 7 к настоящему постановлению).
4. Годовая финансовая отчетность специальной финансовой компанией и исламской специальной финансовой компанией составляется за период с 1 января по 31 декабря отчетного года.

Арнайы қаржы компаниясының және ислам арнайы қаржы компаниясының жылдық қаржылық есептілігінің нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 44 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 6 маусымда № 6992 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 тамыздағы № 271 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.08.24 № 271 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
«Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы» 1995 жылғы 30 наурыздағы, «Бағалы қағаздар рыногы туралы» 2003 жылғы 2 шілдедегі және «Секьюритилендіру туралы» 2006 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес және арнайы қаржы компанияларының және ислам арнайы қаржы компанияларының қаржылық есептілікті жасау тәртібін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Арнайы қаржы компаниясының және ислам арнайы қаржы компаниясының өз қаражаты бойынша жылдық қаржылық есептілігінің мынадай нысандары бекітілсін:
1) № 1 нысан – бухгалтерлік баланс (осы қаулыға 1-қосымша);
2) № 2 нысан – пайдалар мен зияндар туралы есеп (осы қаулыға 2-қосымша);
3) № 3 нысан – ақша қаражатының қозғалысы туралы есеп (жанама әдіс) (осы қаулыға 3-қосымша);
4) № 4 нысан – капиталдағы өзгерістер туралы есеп (осы қаулыға 4-қосымша).
Түсіндірме жазбаны арнайы қаржы компаниясы және ислам арнайы қаржы компаниясы халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасайды.
2. Арнайы қаржы компаниясы өз қаражаты бойынша жылдық қаржылық есептілікке қосымша № 5 нысанды – бөлінген активтер мен облигациялар бойынша бухгалтерлік балансты (осы қаулыға 5-қосымша) ұсынады.
3. Ислам арнайы қаржы компаниясы өз қаражаты бойынша жылдық қаржылық есептілікке қосымша:
№ 6 нысанды – бөлінген активтер бойынша бухгалтерлік балансты (осы қаулыға 6-қосымша);
№ 7 нысанды – бөлінген активтер бойынша пайдалар мен зияндар туралы есепті (осы қаулыға 7-қосымша) ұсынады.
4. Арнайы қаржы компаниясы және ислам арнайы қаржы компаниясы жылдық қаржылық есептілікті есепті жылдың 1 қаңтарынан бастап  31 желтоқсан аралығындағы кезең үшін жасайды.

14.1
формирование
резервного
капитала
14.2
Прочие
операции
15
Сальдо на
начало
отчетного
периода
16
Изменения в
учетной
политике и
корректировка
ошибок
17
Пересчитанное
сальдо на
начало
отчетного
периода
18
Переоценка
основных
средств
19
Изменение
стоимости
ценных бумаг,
имеющихся в
наличии для
продажи
20
Хеджирование
денежных
потоков
21
Прибыль
(убыток) от
прочих
операций
22
Прибыль
(убыток),
признанная (-ый)
непосредст-
венно в самом
капитале
23
Прибыль
(убыток) за
период
24
Всего прибыль
(убыток) за
период
25
Дивиденды
26
Выпуск акций
(вклады
участников)
27
Выкупленные
акции (вклады
участников)
28
Внутренние
переводы
29
из них:
изменение
накопленной
переоценки
основных
средств
29.1
формирование
резервного
капитала
29.2
Прочие
операции
30
Сальдо на
конец
отчетного
периода
31
Графы «Капитал родительской организации» и «Доля меньшинства» заполняются при составлении консолидированной финансовой отчетности.
При составлении неконсолидированной финансовой отчетности или отсутствии дочерних организаций специальные финансовые компании заполняют графы 2-6.
Первый руководитель
(на период его отсутствия
– лицо, его замещающее)     _______________    дата    ____________
Главный бухгалтер           _______________    дата    ____________
Исполнитель                 _______________    дата    ____________
Телефон                     _______________
Место для печати
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 апреля 2011 года № 44
Форма № 5
Бухгалтерский баланс по выделенным активам и облигациям
_______________________________________________________________
(полное наименование специальной финансовой компании)
по состоянию на "__" _________ 20___ года

14.1
резервтік капиталды қалыптастыру
14.2
Басқа операциялар
15
Есепті кезеңнің басындағы сальдо
16
Есеп саясатындағы өзгерістер және қателерді түзету
17
Есепті кезеңнің басында қайта саналған сальдо
18
Негізгі құралдарды қайта бағалау
19
Сату үшін қолда бар бағалы қағаздар құнының өзгеруі
20
Ақша ағындарын хеджирлеу
21
Басқа операциялардан болған пайда (зиян)
22
Капиталдың тікелей өзінде танылған пайда (зиян)
23
Кезеңдегі пайда (зиян)
24
Кезеңдегі пайданың (зиянның) барлығы
25
Дивидендтер
26
Акцияларды шығару (қатысушылардың салымдары)
27
Сатып алынған акциялар (қатысушылардың салымдары)
28
Ішкі аударымдар
29
олардың ішінде:
негізгі құралдарды жинақталған қайта бағалаудың өзгеруі
29.1
резервтік капиталды қалыптастыру
29.2
Басқа операциялар
30
Есепті кезеңнің аяғындағы сальдо
31
«Негізгі ұйымның капиталы» және «Азшылық үлесі» бағандары шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау кезінде толтырылады.
Шоғырландырылмаған қаржылық есептілікті жасаған немесе еншілес ұйымдар болмаған кезде арнайы қаржы компаниялары 2-6-бағандарды толтырады.
Бірінші басшы (ол болмаған
кезеңде – оның орнындағы тұлға)  _____________ күні ___________
Бас бухгалтер                    _____________ күні ___________
Орындаушы                        _____________ күні ___________
Телефон                          _____________
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2011 жылғы 29 сәуірдегі
№ 44 қаулысына 5-қосымша