О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2010 года № 141 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 мая 2011 года № 285. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июня 2011 года № 6996. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71
Сноска. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования РК от 13.03.2013 № 71 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2010 года № 141 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6148), следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному приказу:
в классификации поступлений бюджета:
в категории 2 "Неналоговые поступления":
в классе 04 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан":
в подклассе 1 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора":
наименование специфики 10 "Средства, полученные от природопользователей по искам о возмещении вреда, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, а также средства от реализации конфискованных орудий охоты и рыболовства, незаконно добытой продукции" изложить в новой редакции:
"10 Средства, полученные от природопользователей по искам о возмещении вреда, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора";
в приложении 1 к указанному приказу:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 03 "Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности":
по администраторам бюджетных программ 201 "Министерство внутренних дел Республики Казахстан", 221 "Министерство юстиции Республики Казахстан":
в наименовании бюджетной программы 111 "Проведение мероприятий в рамках реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной группе 05 "Здравоохранение":
в функциональной подгруппе 2 "Охрана здоровья населения":
по администратору бюджетных программ 226 "Министерство здравоохранения Республики Казахстан":
в наименовании бюджетной программы 111 "Проведение мероприятий в рамках реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по администратору бюджетных программ 253 "Управление здравоохранения области":

"Қазақстан Республикасының бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2010 жылғы 1 сәуірдегі № 141 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 30 мамырдағы № 285 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылғы 8 маусымда № 6996 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 71 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 13.03.2013 № 71 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 1 сәуірдегі № 141 «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» туралы бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік ресімдеу тізбесінде № 6148 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған бұйрыққа 1-қосымшада:
бюджет түсімдері сыныптамасында:
«Салықтық емес түсімдер» 2-санатында:
04 «Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Халық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасы) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімақылар, ықпалшаралар, өндіріп алулар» сыныбында:
1 «Мұнай секторын ұйымдастырудан түсетін түсімдерден басқа, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Халық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасы) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімақылар, ықпалшаралар, өндіріп алулар» кіші сыныбында:
10 «Мұнай секторын ұйымдастырудан түсетін түсімдерден басқа залалдың орнын толтыру туралы өтініштер бойынша табиғатты пайдаланушылардан алынатын қаражат, сондай-ақ аулау және балық аулау, заңсыз қол жеткізілген өнімді тәркілеуді іске асырудан түскен қаражат» ерекшелігінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«10 Мұнай секторын ұйымдастырудан түсетін түсімдерден басқа залалдың орнын толтыру туралы өтініштер бойынша табиғатты пайдаланушылардан алынатын қаражат»;
аталған бұйрыққа 1-қосымшада:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
03 «Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, соттық, қылмыстық-атқарушы қызмет» функционалдық тобында:
9 «Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер» функционалдық кіші тобында:
201 «Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі», 221 «Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
111 «Қазақстан Республикасының 2011-2013 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» денсаулық сақтауды дамытудың Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру аясында іс-шаралар өткізу» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«111 «Қазақстан Республикасының 2011-2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» денсаулық сақтауды дамытудың Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру аясында іс-шаралар өткізу»;
05 «Денсаулық сақтау» функционалдық тобында:
2 «Халықтың денсаулығын сақтау» функционалдық кіші тобында
226 «Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
111 «Қазақстан Республикасының 2011-2013 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» денсаулық сақтауды дамытудың Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру аясында іс-шаралар өткізу» бюджеттік бағдарламаның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«111 «Қазақстан Республикасының 2011-2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» денсаулық сақтауды дамытудың Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру аясында іс-шаралар өткізу»;
253 «Облыстың Денсаулық сақтау басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
012 «2011-2013 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» Мемлекеттік бағдарлама аясында бостандықтан айыру орындарында отырған және босап шыққан тұлғалар арасында АҚТҚ - инфекциясының алдын-алуға әлеуметтік жобаларды іске асыру» бюджеттік бағдарламаның атауы мынадай редакцияда жазылсын:

в наименовании бюджетной программы 012 "Реализация социальных проектов на профилактику ВИЧ-инфекции среди лиц находящихся и освободившихся из мест лишения свободы в рамках Государственной программы "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по администратору бюджетных программ 261 "Управление образования области":
в наименованиях бюджетных программ 028 "Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мероприятий в рамках реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы", 030 "Целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мероприятий в рамках реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы" внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по администратору бюджетных программ 353 "Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы":
в наименовании бюджетной программы 012 "Реализация социальных проектов на профилактику ВИЧ-инфекции среди лиц находящихся и освободившихся из мест лишения свободы в рамках Государственной программы "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по администратору бюджетных программ 360 "Управление образования города республиканского значения, столицы":
в наименовании бюджетной программы 028 "Реализация мероприятий в рамках Государственной программы "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области здравоохранения":
по администратору бюджетных программ 202 "Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан":
в наименовании бюджетной программы 111 "Проведение мероприятий в рамках реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной группе 06 "Социальная помощь и социальное обеспечение":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения":
по администратору бюджетных программ 213 "Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан":
в наименовании бюджетной программы 111 "Проведение мероприятий в рамках реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по администратору бюджетных программ 355 "Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы":
наименование бюджетной программы 019 "Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета" изложить в следующей редакции и дополнить бюджетными подпрограммами 011, 015 следующего содержания:
"019 Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 2 "Коммунальное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 354 "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города республиканского значения, столицы":

«012 «2011-2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» Мемлекеттік бағдарлама аясында бостандықтан айыру орындарында отырған және босап шыққан тұлғалар арасында АҚТҚ - инфекциясының алдын-алуға әлеуметтік жобаларды іске асыру»;
261 «Облыстың Білім басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімгерлері бойынша:
028 «Қазақстан Республикасының 2011-2013 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» денсаулық сақтауды дамытудың Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру аясында іс-шаралар өткізуге аудан (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер», 030 «Қазақстан Республикасының 2011-2013 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» денсаулық сақтауды дамытудың Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру аясында іс-шаралар өткізуге аудан (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер» бюджеттік бағдарламалар атаулары мынадай редакцияда жазылсын:
«028 «Қазақстан Республикасының 2011-2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» денсаулық сақтауды дамытудың Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру аясында іс-шаралар өткізуге аудан (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер», 030 «Қазақстан Республикасының 2011-2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» денсаулық сақтауды дамытудың Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру аясында іс-шаралар өткізуге аудан (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер»;
353 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Денсаулық сақтау басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
012 «2011-2013 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» Мемлекеттік бағдарламалар аясында бостандықтан айыру орындарында отырған және босап шыққан тұлғалар арасында АҚТҚ инфекцияларының алдын алу әлеуметтік жобаларын іске асыру» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«012 «2011-2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» Мемлекеттік бағдарламалар аясында бостандықтан айыру орындарында отырған және босап шыққан тұлғалар арасында АҚТҚ инфекцияларының алдын алу әлеуметтік жобаларын іске асыру»;
360 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы» бюджеттік бағдарламаның әкімшілері бойынша:
028 «Саламатты Қазақстан» 2011-2013 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарлама аясындағы іс-шараларды іске асыру» бюджеттік бағдарламаның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«028 «Саламатты Қазақстан» 2011-2015 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарлама аясындағы іс-шараларды іске асыру»;
9 «Тұрғындардың денсаулығын қорғау» функционалдық тобында:
«202 Қазақстан Республикасы төтенше жағдайлар жөніндегі министрлігі» бюджеттік бағдарламаның әкімшілері бойынша:
111 Қазақстан Республикасы «Саламатты Қазақстан» 2011-2013 жылдарға арналған Мемлекеттік денсаулық сақтауды дамыту бағдарламасын іске асыру аясында іс-шараларды жүргізу» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«111 Қазақстан Республикасы «Саламатты Қазақстан» 2011-2015 жылдарға арналған Мемлекеттік денсаулық сақтауды дамыту бағдарламасын іске асыру аясында іс-шараларды жүргізу»;
06 «Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету» функционалдық тобында:
9 «Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету саласындағы басқа да қызметтер» функционалдық тобында:
«213 Қазақстан Республикасы халықты әлеуметтік қорғау және еңбек министрлігі» бюджеттік бағдарламаның әкімшілері бойынша:
111 Қазақстан Республикасы «Саламатты Қазақстан» 2011-2013 жылдарға арналған Мемлекеттік денсаулық сақтауды дамыту бағдарламасын іске асыру аясында іс-шараларды жүргізу» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«111 Қазақстан Республикасы «Саламатты Қазақстан» 2011-2015 жылдарға арналған Мемлекеттік денсаулық сақтауды дамыту бағдарламасын іске асыру аясында іс-шараларды жүргізу»;
355 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік бағдарламалар және жұмыспен қамту басқармасы» бюджеттік бағдарламаның әкімшілері бойынша:
019 «Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер есебінен үкіметтік емес секторларға орналастыру» бюджеттік бағдарламалар атауы мынадай редакцияда көрсетілсін және 011, 015 бюджеттік кіші бағдарламалар мынадай мазмұнда толықтырылсын:
«019 Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты үкіметтік емес секторларға орналастыру»;
«011 Республикалық бюджеттің трансферттер есебінен»;
«015 Жергілікті бюджет есебінен»;
07 «Тұрғын-үй шаршуашылығы» функционалдық тобында:
2 «Коммуналдық шаруашылық» функционалдық кіші тобында:
354 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың табиғат ресурстары және табиғатты пайдалану басқармасы» бюджеттік бағдарламаның әкімшілері бойынша:

бюджетную программу 015 дополнить бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 371 "Управление энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы":
бюджетную программу 010 дополнить бюджетной подпрограммой 015 следующего содержания:
"015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 3 "Информационное пространство":
дополнить администратором бюджетных программ 378 с бюджетными программами 001, 002, 003, 004, 005 следующего содержания:
"378 Управление по развитию языков, архивов и документации города республиканского значения, столицы
001 Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков, по управлению архивным делом
002 Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
003 Обеспечение сохранности архивного фонда
004 Создание информационных систем
005 Капитальные расходы государственных органов";
дополнить бюджетной программой 006 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"006 Капитальный, текущий ремонт объектов культуры в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 100, 106, 107, 108, 109, 115, 123, 124 следующего содержания:
"100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы, консультативное сопровождение концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги по организации культуры, спорта и информационного пространства":
по администратору бюджетных программ 205 "Министерство туризма и спорта Республики Казахстан":
в наименовании бюджетной программы 111 "Проведение мероприятий в рамках реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по администратору бюджетных программ 603 "Министерство связи и информации Республики Казахстан":
в наименовании бюджетной программы 111 "Проведение мероприятий в рамках реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 1 "Сельское хозяйство":
по администратору бюджетных программ 375 "Управление сельского хозяйства города республиканского значения, столицы":
наименование бюджетной программы 107 "Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа" изложить в следующей редакции:
"107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты";
в функциональной группе 12 "Транспорт и связь":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций":
по администратору бюджетных программ 368 "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 012 следующего содержания:
"012 Формирование и (или) увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта Новая транспортная система города Астаны";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":

015 Бюджеттік бағдарлама мынадай мазмұндағы 015 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
«015 Жергілікті бюджет есебінен»;
371 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және коммуалдық шаруашылық басқармасы» бюджеттік бағдарламаның әкімшілері бойынша:
010 бюджеттік бағдарлама мынадай мазмұндағы 015 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
«015 Жергілікті бюджет есебінен»;
08 «Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік» функционалдық тобында:
3 «Ақпараттық кеңістік» функционалдық тобында:
бюджеттік бағдарлама әкімшісі 378 бюджеттік бағдарламаны 001, 002, 003, 004, 005 бюджеттік бағдарламалармен мынадай мазмұнда толықтырсын:
378 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тілдерді дамыту, мұрағаттар және құжаттама басқармасы» бюджеттік бағдарламасы
001 Жергілікті деңгейдегі тілдерді дамыту, мұрағаттар басқармасы бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
002 Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
003 Мұрағат қорын сақтауды қамтамасыз ету
004 Ақпараттық жүйені құру
005 Мемлекеттік органдардың күрделі шығындары»;
011 және 015 бюджеттік бағдарламалары мынадай мазмұндағы 006 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«006 Аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта дайындау Стратегиясын іске асыру аясында мәдениет нысандарын негізгі, ағымды жөндеуден өткізу
011 Республикалық бюджеттің трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет есебінен»;
мынадай мазмұндағы 100, 106, 107, 108, 109, 115, 123, 124 кіші бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше жағдайлар резерві есебінен іс-шараларды өткізу
106 Табиғи төтенше мен техногендік характердегі жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органдардың төтенше жағдайларды іске асыру резерві есебінен іс-шараларды өткізу
107 Кезек күттірмейтін шығындарға жергілікті органдарға атқарушы органның резервінің есебінен іс шаралар өткізу
108 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобаларының және концессиялық жобалардың техника-экономикалық негіздемесіне әзірлеу және түзету, оған сараптама жасау, концессиялық жобаларға кеңестік ілестірме
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің кезек күттірмейтін шығындар есебінен іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органдардың резерві есебінен сот шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттерін орындау
123 Әкімшіліктік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою бойынша ағымдағы шығындарға, жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар іс-шараларды облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінің нысаналы трансферттері есебінен жүргізу
124 Әкімшіліктік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою бойынша дамыту шығындары, ал жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шараларды облыс, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінің нысаналы трансферттерінің есебінен жүргізу»;
9 «Мәдениет, спорт және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі басқа да қызметтер» функционалдық тобында:
205 «Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі» бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
111 «Қазақстан Республикасының 2011-2013 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» денсаулық сақтауды дамытудың мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асырудың аясында іс-шараларды жүргізу» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«111 «Қазақстан Республикасының 2011-2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» денсаулық сақтауды дамытудың мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асырудың аясында іс-шараларды жүргізу»;
603 «Қазақстан Республикасының Байланыс және ақпарат министрлігі» бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
111 «Қазақстан Республикасының 2011-2013 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» денсаулық сақтауды дамытудың мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асырудың аясында іс-шараларды жүргізу» бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«111 «Қазақстан Республикасының 2011-2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» денсаулық сақтауды дамытудың мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асырудың аясында іс-шараларды жүргізу»;
10 «Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары» функционалдық тобында:
1 «Ауыл шаруашылығы» функционалдық кіші тобында:
375 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы басқармасы» бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
«107 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу»;
12 «Көлік және байланыс» функционалдық тобында:
9 «Көлік және коммуникация саласындағы басқа да қызметтер» функционалдық кіші тобында:
368 «Республикалық деңгейде маңызы бар қалалардың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы» бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 012 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«012 Астана қаласының жаңа көлік жүйесі жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру және (немесе) ұлғайту»;
13 «Өзгелер» функционалдық тобында:
9 «Өзгелер» функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 255 с бюджетной программой 065 следующего содержания:
"255 Управление сельского хозяйства области
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц";
по администратору бюджетных программ 261 "Управление образования области":
дополнить бюджетной программой 065 следующего содержания:
"065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц";
дополнить администратором бюджетных программ 263 с бюджетной программой 065 следующего содержания:
"263 Управление внутренней политики области
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц";
по администратору бюджетных программ 265 "Управление предпринимательства и промышленности области":
дополнить бюджетной программой 065 следующего содержания:
"065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц";
дополнить администратором бюджетных программ 268 с бюджетной программой 065 следующего содержания:
"268 Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц";
по администратору бюджетных программ 271 "Управление строительства области":
дополнить бюджетной программой 065 следующего содержания:
"065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц";
по администратору бюджетных программ 279 "Управление энергетики и коммунального хозяйства области":
дополнить бюджетной программой 065 следующего содержания:
"065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц";
по администратору бюджетных программ 281 "Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области":
дополнить бюджетной программой 065 следующего содержания:
"065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц";
в приложении 1 к указанному приказу:
в экономической классификации расходов:
в подклассе 110:
дополнить спецификой 112 следующего содержания:
"112 Дополнительные денежные выплаты";
в подклассе 150:
дополнить спецификой 154 следующего содержания:
"154 Оплата обучения стипендиатов за рубежом";
в подклассе 410:
дополнить спецификой 413 следующего содержания:
"413 Материально-техническое оснащение государственных предприятий";
в подклассе 430:
дополнить спецификой 433 следующего содержания:
"433 Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений государственных предприятий";
в подклассе 460:
специфику 461 "Капитальные трансферты юридическим лицам" исключить;
в подклассе 470:
специфику 472 "Капитальные трансферты на оплату обучения стипендиатов за рубежом" исключить;
в приложении 2 к указанному приказу:
в структуре специфик экономической классификации расходов:
в подклассе 430:
в специфике 433 "Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений государственных предприятий":
графу "Определение":
"Затраты связанные с капитальным ремонтом зданий, сооружений, системы теплоснабжения, водоснабжения и канализации, находящихся в республиканской или коммунальной собственности." изложить в следующей редакции:
"Затраты связанные с капитальным ремонтом помещений, зданий, сооружений, системы теплоснабжения, водоснабжения и канализации, а также финансирование государственных предприятий для проведения реставрации и капитального ремонта помещений, зданий, сооружений государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности.".

мынадай мазмұндағы 065 бюджеттік бағдарламасымен 255 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«255 Облыстың ауылшаруашылық басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру және (немесе) ұлғайту»;
261 «Облыстың білім беру басқармасы» бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 065 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру және (немесе) ұлғайту»;
мынадай мазмұндағы 065 бюджеттік бағдарламасымен 263 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«263 Облыстың ішкі саясат басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру және (немесе) ұлғайту»;
265 «Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 065 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру және (немесе) ұлғайту»;
мынадай мазмұндағы 065 бюджеттік бағдарламасымен 268 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«268 Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру және (немесе) ұлғайту»;
271 «Облыстың құрылыс басқармасы» бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 065 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру және (немесе) ұлғайту»;
279 «Облыстың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы» бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 065 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру және (немесе) ұлғайту»;
281 «Құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы» бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша:
келесідей мазмұндағы 065 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру және (немесе) ұлғайту»;
көрсетілген бұйрыққа 1-ші қосымшада:
шығыстардың экономикалық сыныптамасында:
110 кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 112 ерекшелікпен толықтырылсын:
«112 Қосымша ақшалай төлемдер»;
150 кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 154 ерекшелікпен толықтырылсын:
«154 Шетелдегі стипендиаттардың оқуларын төлеу»;
410 кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 413 ерекшелікпен толықтырылсын:
«413 Мемлекеттік кәсіпорындарды материалдық-техникалық жабдықтау»;
430 кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 433 ерекшелікпен толықтырылсын:
«433 Үй жайға, ғимаратқа, мемлекеттік кәсіпорындар құрылғыларына күрделі жөндеу»
460 кіші сыныбында:
461 «Заңды тұлғаларға күрделі трансферттерді» ерекшелігі алып тасталсын;
470 кіші сыныбында:
472 «Шет елдегі стипендиаттардың оқуларына күрделі трансферттер» ерекшелігі алып тасталсын;
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшада:
шығыстардың экономикалық сыныптамасы ерекшеліктерінің құрылымында:
430 кіші сыныбында:
«433 Үй жайға, ғимаратқа, мемлекеттік кәсіпорындар құрылғыларына күрделі жөндеу» ерекшелігінде:
«Анықтамалар»:
«Республикалық немесе коммуналдық меншіктегі ғимаратты, құрылғыларды, жылумен, сумен жабдықтау және кәрізді күрделі жөндеумен байланысты шығындар» бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Республикалық немесе коммуналдық меншіктегі ғимаратты, құрылғыларды, жылумен, сумен жабдықтау және кәрізді күрделі жөндеумен байланысты шығындар, сонымен қатар мемлекеттік кәсіпорындарды республикалық немесе коммуналдық меншіктегі ғимаратты, құрылғыларды, жылумен, сумен жабдықтау және кәрізді күрделі және қайта жөндеу үшін қаржыландыру.».

2. Департаменту методологии бюджетного процесса (А.Н. Калиева) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр                                    Б. Жамишев

2. Бюджеттік процесі әдіснамасы департаменті (А.Н. Қалиева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оны мемлекеттік тіркеу күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                           Б. Жәмішев