Об утверждении формы налоговой учетной политики для налогоплательщиков, применяющих специальный налоговый режим для субъектов малого бизнеса, специальный налоговый режим для крестьянских или фермерских хозяйств
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 июня 2011 года № 335. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июля 2011 года № 7087. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2011 года № 687
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 30.12.2011 № 687 (вводится в действие с 01.01.2012).
В соответствии с пунктом 4 статьи 56 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить форму налоговой учетной политики для налогоплательщиков, применяющих специальный налоговый режим для субъектов малого бизнеса, специальный налоговый режим для крестьянских или фермерских хозяйств, согласно Приложению к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года № 619 "Об утверждении формы налоговой учетной политики для налогоплательщиков, применяющих специальный налоговый режим для субъектов малого бизнеса, специальный налоговый режим для крестьянских или фермерских хозяйств" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5438, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 27 января 2009 года № 12 (1609));
2) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года № 620 "О некоторых вопросах ведения налогового учета" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5431, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 27 января 2009 г. № 12 (1609)).
3. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в средствах массовой информации.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникающие с 1 января 2011 года.
Министр финансов
Республики Казахстан                       Б. Жамишев
Приложение к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 28 июня 2011 года № 335
Форма
Налоговая учетная политика
для налогоплательщиков, применяющих специальный налоговый режим
для субъектов малого бизнеса, специальный налоговый режим для
крестьянских или фермерских хозяйств
____________________________________________________________________
(Ф.И.О./наименование налогоплательщика)

Шағын бизнес субъектілері үшін арнаулы салық режимін, шаруа және фермер қожалықтары үшін арнаулы салық режимін қолданатын салық төлеушілерге арналған салықтық есепке алу саясаты нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2011 жылғы 28 маусымдағы № 335 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 27 шілдеде № 7087 тіркелді
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2011.12.30 № 687 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 56-бабы 4-тармағына сәйкес БҰЙРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес шағын бизнес субъектілері үшін арнаулы салық режимін, шаруа және фермер қожалықтары үшін арнаулы салық режимін қолданатын салық төлеушілерге арналған салықтық есепке алу саясаты нысаны бекітілсін.
2. Мыналар күшін жойды деп танылсын:
1) "Шағын бизнес субъектілері үшін арнаулы салық режимін, шаруа және фермер қожалықтары үшін арнаулы салық режимін қолданатын салық төлеушілерге арналған салықтық есепке алу саясаты нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 619 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5438 тіркелген, 2009 жылы 27 қаңтардағы № 12 (1435) "Заң газеті" газетінде жарияланған);
2) "Салық есебін жүргізудің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 620 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5431 тіркелген, 2009 жылы 27 қаңтардағы № 12 (1435) "Заң газеті" газетінде жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Ерғожин Д.Е.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуін және кейінгі бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындайтын қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы Министрі                            Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2011 жылғы 18 маусымдағы
№ 335 бұйрығына қосымша
Нысан
Шағын бизнес субъектілері үшін арнаулы салық режимін, шаруа және фермер қожалықтары үшін арнаулы салық режимін қолданатын салық төлеушілерге арналған салықтық есепке алу саясаты___________________________________________________________________
(Салық төлеушінің аты-жөні/атауы)

1. Регистрационный номер налогоплательщика (РНН)__________________
2. Индивидуальный или бизнес идентификационный номер (ИИН/БИН) при
его наличии ____________________________________________________________
3. Виды осуществляемой деятельности ______________________________
________________________________________________________________________
4. Метод отнесения зачета по налогу на добавленную стоимость (НДС)
________________________________________________________________________
(раздельный, пропорциональный)
5. Перечень налоговых регистров, формы которых разработаны самостоятельно _________________________________________________________
________________________________________________________________________
_________________________________________________________________
6. Ведение налогового учета индивидуальными предпринимателями,
применяющими специальный налоговый режим на основе патента (отметьте Х
в соответствующей ячейке):
1) по Книге налогового учета для индивидуальных предпринимателей,
применяющих специальный налоговый режим на основе патента и не являющихся
плательщиками налога на добавленную стоимость, согласно приложению 1
к настоящей форме
2) по Книге налогового учета для индивидуальных предпринимателей,
применяющих специальный налоговый режим на основе патента и являющихся
плательщиками налога на добавленную стоимость, согласно приложению 2
к настоящей форме
3) ведение ведомости учета обязательств по плате за эмиссии в
окружающую среду, согласно приложению 3 к настоящей форме
Приложение 1
к форме налоговой учетной политики
для налогоплательщиков, применяющих
специальный налоговый режим для
субъектов малого бизнеса, специальный
налоговый режим для крестьянских или
фермерских хозяйств
Книга налогового учета
для индивидуальных предпринимателей, применяющих специальный
налоговый режим на основе патента и не являющихся плательщиками
налога на добавленную стоимость
(титульный лист)
Фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя ______________________________
Регистрационный номер налогоплательщика (РНН)
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) при его наличии
Вид осуществляемой предпринимательской деятельности _________________________________
Дата начала и окончания деятельности ________________________________________________
Ведомость учета доходов
(в тенге)
Дата
Наименование операций
Сумма
1
2
3
Итого за день
х
Итого за месяц
х
Итого за квартал
х
Итого за год
х
Примечание: Книга заполняется ежедневно, в хронологическом порядке с
подведением итогов на конец рабочего дня. В конце месяца, квартала,
года подводятся итоговые данные за месяц, квартал, год.
Приложение 2
к форме налоговой учетной политики
для налогоплательщиков, применяющих
специальный налоговый режим для
субъектов малого бизнеса, специальный
налоговый режим для крестьянских или
фермерских хозяйств
Книга налогового учета
для индивидуальных предпринимателей, применяющих специальный
налоговый режим на основе патента и являющихся плательщиками
налога на добавленную стоимость
(титульный лист книги)
Фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя ____________________________________
Регистрационный номер налогоплательщика (РНН)
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) при его наличии
Вид осуществляемой предпринимательской деятельности __________________________________
Свидетельство о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость:
серия _______________ номер ________________ дата выдачи _______________
дата постановки на учет ______________________
Дата начала и окончания деятельности ______________________________
Ведомость учета доходов
(в тенге)
Дата
Обороты по реализации
Обороты по счетам-фактурам,
выставленные поставщиками
Наимено-
вание операций
Общая
сумма
В том числе
Наимено-
вание
операций
Стоимость
без налога
на
добавленну
ю стоимость
Сумма
налога на
добавлен-
ную
стоимость
Оборот,
облагаемый
налогом на
добавленную
стоимость
Сумма
налога на
добавленную
стоимость
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого за
день
Итого за
месяц
Итого за
квартал
Итого за
год
Примечание: Книга заполняется ежедневно, в хронологическом порядке с подведением итогов на конец рабочего дня. В конце месяца, квартала, года подводятся итоговые данные за месяц, квартал, год.
Приложение 3
к форме налоговой учетной политики
для налогоплательщиков, применяющих
специальный налоговый режим для
субъектов малого бизнеса, специальный
налоговый режим для крестьянских или
фермерских хозяйств
Ведомость учета обязательств по плате
за эмиссии в окружающую среду
(в тенге)
Дата
Наименование операций
(выбросы, сбросы,
размещение отходов)
Вид загрязняющего
вещества, топлива,
отходов
Единица
измерения
Коли-
чество
Ставка
платы
Сумма
платы
1
2
3
4
5
6
7
ххх
ххх
Итого за день
ххх
ххх
Итого за квартал
Итого за год
ххх
ххх
Примечание: Ведомость заполняется ежедневно, в хронологическом порядке
с подведением итогов на конец квартала. В конце года подводятся итоговые
данные за год.

1. Салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН-і)____________________________
2. Жеке немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН) ол бар болғанда _______________
3. Жүзеге асыратын қызметтің түрі ___________________________________
_____________________________________________________________________
4. Қосылған құн салығын есепке жатқызу әдісі (ҚҚС)___________________
_____________________________________________________________________
(бөлек есептеу, барабарлық)
5. Нысандары өздігінше әзірлеген салық тіркелімінің тізбесі _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
6. Патент негізінде арнаулы салық режимін қолданатын жеке кәсіпкерлермен арналған салық есебін жүргізуі (тиісті төркөзде Х көрсетіңіз):
1) осы нысанның 1-қосымшасына сәйкес патент негізінде арнаулы салық режимін қолданатын және қосылған құн салығын төлеушілер болып табылмайтын жеке кәсіпкерлерге арналған салық есебі кітабы бойынша
2) осы нысанның 2-қосымшасына сәйкес патент негізінде арнаулы салық режимін қолданатын және қосылған құн салығын төлеушілер болып табылатын жеке кәсіпкерлерге арналған салық есебі кітабы бойынша
3) осы нысанның 3-қосымшасына сәйкес қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы арқылы міндеттеме есепке алу ведомісі
Шағын бизнес субъектілері үшін
арнаулы салық режимін, шаруа
және фермер қожалықтары үшін
арнаулы салық режимін қолданатын
салық төлеушілерге арналған
салықтық есепке алу саясатының
нысанына № 1 қосымша
Патент негізінде арнаулы салық режимін қолданатын және қосылған құн салығын төлеушілер болып табылмайтын жеке кәсіпкерлерге арналған салық есебі кітабы
(титул парағы)
Жеке кәсіпкердің аты–жөні _____________________________________
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН-і) |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН-і) _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
болуы кезінде                    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Жүзеге асыратын кәсіпкерлік қызметтің түрі _____________________
Қызметтің басталу және аяқталу күні ____________________________
Кірістерді есепке алу ведомосі
(теңге)
Күні
Операциялардың атауы
Сомасы
1
2
3
Бір күнде жиыны
х
Бір айда жиыны
х
Бір тоқсанда жиыны
х
Бір жылда жиыны
х
Ескертпе: кітап күн сайын, хронологиялық тәртіппен жұмыс күнінің соңында қорытындыны шығара отырып толтырылады. Айдың, тоқсанның, жылдың соңында ай, тоқсан, жыл үшін қорытынды деректер шығарылады.
Шағын бизнес субъектілері үшін
арнаулы салық режимін, шаруа
және фермер қожалықтары үшін
арнаулы салық режимін қолданатын
салық төлеушілерге арналған
салықтық есепке алу саясатының
нысанына № 2 қосымша
Патент негізінде арнаулы салық режимін қолданатын және қосылған құн салығын төлеушілер болып табылатын жеке кәсіпкерлерге арналған салық есебі кітабы
(титул парағы)
Жеке кәсіпкердің аты-жөні ______________________________________
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН-і) |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН-і) _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
болуы кезінде                    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН-і) болуы кезінде ________________
Қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлік:
сериясы _______________ нөмірі ___________________ берілген күні _______________ есепке қойған күні _____________________________
Қызметтің басталу және аяқталу күні ____________________________
Кірістерді есепке алу ведомосі
(теңге)
Күні
Сату жөніндегі айналымдар
Өнім берушілер берген шот-фактуралар (бақылау шоттары) бойынша айналымдар
Операциялардың атауы
Жалпы сомасы
Оның ішінде
Операция лардың атауы
Қосылған құн салығынсыз құны
Қосылғ ан құн салығы ның сомасы
Қосылған құн салығы салынатын айналым
Қосылған құн салығының сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
Бір күнде жиыны
Бір айда жиыны
Бір тоқсанда жиыны
Бір жылда жиыны
Ескертпе: кітап күн сайын, хронологиялық тәртіппен жұмыс күнінің соңында қорытындыны шығара отырып толтырылады. Айдың, тоқсанның, жылдың соңында ай, тоқсан, жыл үшін қорытынды деректер шығарылады.
Шағын бизнес субъектілері үшін
арнаулы салық режимін, шаруа
және фермер қожалықтары үшін
арнаулы салық режимін қолданатын
салық төлеушілерге арналған
салықтық есепке алу саясатының
нысанына № 3 қосымша
Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы арқылы міндеттемені есепке алу ведомосі
(теңге)
Күні
Операцияларды ң атауы (шығарындылар , төгінділер, орналастырылғ ан қалдықтар)
Ластағыш заттар, отын, қалдықтард ың түрі
Өлшем бірлігі
Саны
Төлем ставкасы
Төлем сомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
ххх
ххх
Бір күнде жиыны
ххх
ххх
Бір айда жиыны
Бір тоқсанда жиыны
Бір жылда жиыны
ххх
ххх
Ескертпе: ведомосі күн сайын, хронологиялық тәртіппен тоқсанның соңында қорытындыны шығара отырып толтырылады. Жылдың соңында жыл үшін қорытынды деректер шығарылады.