Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 июня 2011 года № 14-1/358. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июля 2011 года № 7091. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11 декабря 2015 года № 18-06/1085
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 11.12.2015 № 18-06/1085.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета".
2. Департаменту стратегии использования природных ресурсов (Мейрембеков К.А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Мамытбеков
Утвержден приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 24 июня 2011 года № 14-1/358
Регламент
государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета" (далее – регламент) разработан в соответствии  со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
В настоящем регламенте используются следующие основные понятия:
лесорубочный билет - документ, дающий право лесопользователю на проведение заготовки и вывозки древесины (деловая и дровяная в коре), порубочных остатков (дрова из кроны), живицы, древесных соков и второстепенных древесных ресурсов;
государственная услуга – выдача лесорубочного и лесного билета;
лесной билет – документ, предоставляющий право на осуществление побочных лесных пользований, пользование участками государственного лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства, научно-исследовательских, культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей;
лесопользование – юридически и экономически регламентированная деятельность по использованию лесных ресурсов и полезных свойств леса;
потребитель – физическое или юридическое лицо, которому оказывается государственная услуга.
2. Государственную услугу предоставляют природоохранные и государственные учреждения лесного хозяйства и предприятия Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – лесовладельцы).

"Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2011 жылғы 24 маусымдағы № 14-1/358 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 27 шілдеде № 7091 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 11 желтоқсандағы 18-06/1085 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 11.12.2015 № 18-06/1085 бұйрығымен.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген «Ағаш кесу және орман билетін беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Табиғат ресурстарын пайдалану стратегиясы департаменті (Мейрембеков Қ.А.) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
бұйрығымен бекітілген
2011 жылғы 24 маусымдағы
№ 14-1/358
«Ағаш кесу және орман билетін беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Ағаш кесу және орман билетін беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (бұдан әрі – регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабына сәйкес әзірленді.
Осы регламентте келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
ағаш кесу билеті – орман пайдаланушыға сүрек (кәделік және отындық қабығымен), кесім қалдықтарын (бұтақ отындар), шайыр, ағаш шырындарын және қосалқы сүрек ресурстарын дайындауға және тасып әкетуге құқық беретін құжат;
мемлекеттік қызмет көрсету – ағаш кесу және орман билетін беру;
орман билеті – жанама орман пайдалануды жүзеге асыруға, мемлекеттік орман қоры учаскелерін аң шаруашылығы, ғылыми-зерттеу, мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттар қажеттігі үшін пайдалануға құқық беретін құжат;
орман пайдалану – орман ресурстары мен орманның пайдалы қасиеттерін пайдалану жөніндегі заңдық және экономикалық жағынан регламенттелген қызмет;
тұтынушы – мемлекеттік қызмет көрсетілетін заңды және жеке тұлғалар.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуді Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің табиғат қорғау және орман шаруашылығы мемлекеттік мекемелері мен кәсіпорындары ұсынады (бұдан әрі - орман иеленушілер).

3. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании:
1) статьи 36 Лесного кодекса Республики Казахстан;
2) постановления Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года № 1287 "Об утверждении Правил отпуска древесины на корню на участках государственного лесного фонда" (далее – Правила отпуска древесины на корню);
3) постановления Правительства Республики Казахстан от 9 марта 2004 года № 291 "Об утверждении Положения о государственной лесной охране Республики Казахстан";
4) постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 403 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области лесного и охотничьего хозяйства и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745" (далее – Постановление).
5. В процессе оказания государственной услуги участие других органов не предусмотрено.
2. Требования к оказанию государственной услуги
6. Полная информация о предоставлении государственной услуги и предоставляемых документах размещены на интернет-ресурсах Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.minagri.gov.kz, Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.fhc.kz и на стендах в помещениях контор лесовладельцев.
7. Максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – 30 (тридцать) минут;
максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – 30 (тридцать) минут.
Государственная услуга предоставляется бесплатно.
Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем предоставляемых документов – в течение 3 (трех) рабочих дней.
8. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется одним специалистом.
9. Результатом предоставляемой государственной услуги является выдача лесорубочного и/или лесного билета, дубликата лесорубочного и/или лесного билета (на бумажном носителе) или мотивированного отказа в его выдаче в письменной форме.
Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является предоставление не в полном объеме документов, указанных в пункте 11 Стандарта государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета", утвержденного Постановлением (далее – Стандарт).
10. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет перечень документов, определенных в пункте 11 Стандарта.
11. Документом, подтверждающим, что потребитель сдал документы, является талон, с указанием даты и номера регистрации и даты получения государственной услуги.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мына негіздерде ұсынылады:
1) Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 36 бабы;
2) «Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде өсіп тұрған сүректі босату ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 22 желтоқсандағы № 1287 қаулысына (бұдан әрі - Өсіп тұрған сүректі босату ережесі);
3) «Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман күзеті туралы ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 9 наурыздағы № 291 қаулысы;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 403 «Орман және аңшылық шаруашылығы саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгертулер енгізу туралы» қаулысы (бұдан әрі – Қаулы).
5. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында басқа органдардың қатысуы қарастырылмаған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызмет көрсету және ұсынылатын құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің - www.minаgri.gov.кz, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің интернет-ресурстарында - www.fhc.кz және орман иеленушілер кеңселерінің қабырға тақталарында берілген.
7. Мемлекеттік қызмет алуды күту уақытының максималды уақыты – 30 (отыз) минут;
мемлекетік қызмет алушыға қызмет көрсетудің максималды уақыты – 30 (отыз) минут.
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі тұтынушы ұсынылатын құжаттарды тапсырған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күн ішінде.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды бір маман жүзеге асырады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ағаш кесу билетін немесе оның дубликатын және орман билетін (қағаз жүзінде) беру немесе берілмейтіндігі туралы хат жүзінде дәлелді жауап беру болып табылады.
Қаулымен бекітілген «Ағаш кесу және орман билетін беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 11-тармағында көрсетілген құжаттарды толық көлемінде ұсынбау мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
10. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін стандарттың 11-тармағында анықталған құжаттар тізімін тапсыру керек.
11. Тұтынушының құжаттарды тапсырғанын растайтын құжат, мемлекеттік қызмет алу күні және тіркелген нөмері мен күні көрсетілген талон болып табылады.

3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы рассматриваются, ставятся на контроль специалистом канцелярии лесовладельца;
2) зарегистрированные, оформленные надлежащим образом документы передаются руководителю лесовладельца и в последующем инженеру по лесопользованию;
3) инженер по лесопользованию проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, выписывает лесорубочный и/или лесной билет либо подготавливает письменный мотивированный отказ за подписью руководителя лесовладельца;
4) оформленный лесорубочный и/или лесной билет подписывается руководителем лесовладельца и заверяется печатью.
13. Лесорубочные и лесные билеты заполняются в трех экземплярах, которые имеют одинаковый номер:
1) первый - выдается потребителю, который хранит его до окончания лесопользования и предъявляет по требованию должностных лиц лесовладельца, уполномоченного органа в области лесного хозяйства и его территориальных органов, представителей органов государственного контроля за лесами и природоохранного контроля;
2) второй - направляется в лесничество, он служит основанием для предоставления участка, допуска к лесопользованию и сдается лесничим лесовладельцу вместе с актом освидетельствования;
3) третий - остается у лесовладельца и, по которым операции закончены и составлены акты освидетельствования заготовленной древесины, мест рубок и других видов лесопользования, сдаются в службу бухгалтерского учета лесовладельца для хранения.
14. Бланки лесорубочного и лесного билета заполняются с помощью компьютера, а в случае его отсутствия – шариковой ручкой синего цвета, помарки не допускаются.
15. При выдаче лесорубочного или лесного билета лесовладелец знакомит потребителя с Правилами отпуска древесины на корню (при выдаче лесорубочного билета), с Правилами пожарной безопасности в лесах Республики Казахстан, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 февраля 2011 года № 25-2-02/71 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6840), о чем потребитель расписывается в билете.
16. Требований к информационной безопасности не предусмотрено.
17. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) специалист канцелярии;
2) руководитель лесовладельца;
3) инженер по лесопользованию.
18. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ, приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында қызмет тәртібін сипаттау
12. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттар қарастырылады, орман иеленуші кеңсесінде маман қадағалауға алады;
2) тиісті түрде ресімделген, тіркелген құжаттар орман иеленушінің басшысына және содан кейін орман пайдалану жөніндегі инженерге беріледі;
3) орман пайдалану жөніндегі инженер тапсырылған құжаттардың дұрыс толтырылғанын және толықтығын тексереді, ағаш кесу және орман билетін жазып береді немесе орман иеленуші басшысының қолымен жазбаша түрдегі дәлелді бастарту дайындайды;
4) ресімделген ағаш кесу билетіне немесе орман билетіне орман иеленуші басшысы қол қояды және мөрмен куәландырады.
13. Ағаш кесу және орман билеті бір нөмірмен үш дана толтырылады:
1) біріншісі – тұтынушыға беріледі, ол оны орман пайдаланудың соңына дейін сақтайды және орман иеленуші, орман шаруашылығы саласының уәкілетті органдары мен оның аймақтың органдарының лауазымды тұлғаларының, орман және табиғат күзетін бақылаудың мемлекеттік бақылау органдары өкілдерінің талаптары бойынша көрсетіледі;
2) екіншісі – орманшылыққа жіберіледі, ол участокты беру, орман пайдалануға рұқсат беруге негіз болады және орманшы оны орман иеленушіге ағашы кесілген жерді куәландыру актісімен бірге тапсырады;
3) үшіншісі – орман иеленушіде қалдырылады, оны операция біткені туралы толтырылған ағашы кесілген жер мен сүрек дайындалғанын куәландырған актісімен және басқа орман пайдалану түрлерімен орман иеленушінің бухгалтерлік есеп қызметі бөліміне сақталуы үшін өткізіледі.
14. Ағаш кесу және орман билеті компьютердің көмегімен толтырылады, ол болмаған жағдайда – көк түсті шарикті қаламмен толтырылады, түзетуге жол берілмейді.
15. Ағаш кесу немесе орман билетін берер кезде орман иеленуші тұтынушыны Өсіп тұрған сүректі босату ережесімен, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2011 жылғы 17 ақпандағы № 25-2-02171 бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде № 6840 тіркелген Қазақстан Республикасы ормандарындағы өрт қауіпсіздігі ережелерімен таныстырады, ол туралы тұтынушы билетке қол қояды.
16. Ақпарат қауіпсіздігін талап ету қарастырылмаған.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекеттестірілген (бұдан әрі – ҚФБ):
1) кеңсе маманы;
2) орман иеленуші басшысы;
3) орман пайдалану жөніндегі инженері.
18. ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттері (рәсімдері) реттілігінің сипаттамасы мен өзара әрекеттесуі осы регламенттің 1-қосымшасында берілген.

19. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача лесорубочного и лесного билета"
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование
СФЕ
Специалист
канцелярии
Руководи-
тель
лесо-
владельца
Инженер по
лесополь-
зованию
Руководитель
лесовла-
дельца
Инженер по
лесополь-
зованию
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции)
и их
описание
Прием
заявления,
необходимых
документов,
сверка копий с
оригиналами,
Регистрация в
журнале
Ознакомле-
ние с
представ-
ленными и
докумен-
тами
Проверка
полноты и
правильности
оформления
представлен-
ных документов
Ознакомле-
ние рассмот-
ренные
документов
Выдача
лесного и/или
лесорубочого
билета
(дубликата)
потребителю
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоряди-
тельное
решение)
Выдача
талона
потребителю
Наложение
резолюции
Выписка
лесорубочного
и/или лесного
билета
(дубликата) либо
подготавливает
мотивированный
отказ
Подписание
оформленного
документа
и заверение
печатью
Роспись
потребителя в
лесорубочном
или лесном
билете
5
Сроки
исполнения
30 минут
1 день
1 день
1 день
30 минут
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс – в случае утверждения решения о предоставлении
государственной услуги
Основной процесс (ход, поток работ)
1
2
3
4
5
Специалист
канцелярии
Руководитель
лесовладельца
Инженер по
лесопользованию
Руководитель
лесовладельца
Инженер по
лесопользованию
Действие № 1
Принимает
заявления,
предоставляе-
мые
документы,
сверяет
копии с
оригиналами,
регистрирует
и выдает
талон
(30 мин)
Действие № 2
Ознакамли-
вается с
представлен-
ными
документами,
налагает
резолюцию
(1 день)
Действие № 3
Проверяет полноту
и правильность
оформления
представленных
документов,
выписывает
лесорубочный
и/или лесной билет
(дубликат) либо
подготавливает
мотивированный
отказ (1 день)
Действие № 4
Ознакамливается с
представленными
документами,
подписывает
оформленные
документы и
заверяет печатью
(1 день)
Действие № 5
Выдает лесной и/
или лесорубочный
билет (дубликат)
потребителю,
расписывается в
лесорубочном и/
или лесном билете
(30 мин)
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс – в случае утверждения решения об отказе
в представлении государственной услуги
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Специалист канцелярии
Руководитель лесовладельца
Инженер по лесопользованию
Действие № 1
Принимает заявления,
документы, сверяет копии с
оригиналами, регистрирует и
выдает талон (30 мин)
Действие № 2
Ознакамливается с представленными
документами, наложение резолюции
(1 день)
Действие № 3
Проверяет полноту и
правильность оформления
представленных документов,
подготовка мотивированного
отказа (1 день)
Действие № 4
Подписывает мотивированный отказ
Действие № 5
Выдает потребителю
мотивированный отказ
Приложение 2
к регламенту государственной услуг
"Выдача лесорубочного и лесного билета"
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий СФЕ

19. ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттерінің логикалық реттілігінің арасындағы байланысты көрсететін сұлба, осы регламенттің 2-қосымшасында берілген.
«Ағаш кесу және орман билетін беру»
мемлекеттік қызметі регламентіне
1-қосымша
ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттері (рәсімдері) реттілігінің сипаттамасы мен өзара әрекеттесуі
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі процестің (жұмыс барысының, легінің) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекеттің № (жұмыс барысының, легінің)
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Канцелярия маманы
Орман иеленуші басшысы
Орман пайдалану жөн індегі инженер
Орман иеленуші басшысы
Орман пайдалану жөніндегі инженер
3
Іс-әрекеттің атауы (процестің,  рәсімнің, операцияны ) және олардың сипаттамасы
Өтініштердің , ұсынылатын құжаттарды қабылдау, көшірмелерді түпнұсқалармен салыстыру, журналға тіркеу
Ұсынылған құжаттармен танысу
Ұсынылған құжаттардың толықтығын және ресімделу дұрыстығын тексеру
Қаралған құжаттармен танысу
Ағаш кесу және/немесе орман билетін (дубликатын) тұтынушыға беру
4
Аяқталу нысаны (мә ліметтер, құжат, ұ йымдастыру-өкімдік шешім)
Тұтынушыға талон беру
Қарарды қою
Ағаш кесу жә не/немесе орман билетін (дубликатын) жазып беру, немесе дәлелді бас тарту дайындау
Ресімделг ен құжатқа қол қою және мөр мен куә ландыру
Тұтынушы ағаш кесу немесе орман билетіне қол қою
5
Орындау мерзімі
30 минут
1 күн
1 күн
1 күн
30 минут
2-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Негізгі жұмыс барысы – мемлекеттік қызметті көрсету туралы шешім бекітілген жағдайда
Негізгі жұмыс барысы (барысы, жұмыс легі)
1
2
3
4
5
Канцелярия маманы
Орман иеленуші басшысы
Орман пайдалану жөніндегі инженер
Орман иеленуші басшысы
Орман пайдалану жөніндегі инженер
№1 іс-әрекет
Өтініштерді, ұсынылатын құжаттарды қабылдап, көшірмені түпнұсқамен салыстырып, журналға тіркеп, талон береді (30 мин)
№ 2 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен танысады, қарады қояды (1 күн)
№ 3 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттардың толықтығын және ресімделу дұрыстығын тексереді, ағаш кесу және/немесе орман билетін (дубликатын) жазып береді, немесе дәлелді бас тартуды дайындайды (1 күн)
№ 4
іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен танысады, ресімделген құжаттарға қол қояды және мөрмен куәландырады (1 күн)
№ 5
іс-әрекет
Ағаш кесу және/немесе орман билетін (дубликатын) тұтынушға беру, ағаш кесу және/немесе орман билетінде қол қояды (30 мин)
3–кесте. Пайдалану нұсқалары
Баламалы процесс – мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім бекітілген жағдайда
Баламалы процесс (жұмыс барысы, легі)
Канцелярия маманы
Орман иеленуші басшысы
Орман пайдалану жөніндегі инженер
№ 1 іс-әрекет
Өтініштерді, ұсынылатын құжаттарды қабылдап, көшірмені түпнұсқамен салыстырып, журналға тіркейді және талон береді (30 мин)
№ 2 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен танысады, қарарды қояды (1 күн)
№ 3 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттардың толықтығын және дайындығын тексереді, ағаш кесу және/немесе орман билетін (дубликатын) жазып береді немесе дәлелді бас тартуды дайындайды (1 күн)
№ 4 іс-әрекет
Дәлелді бас тартуға қол қояды
№ 5 іс-әрекет
Тұтынушыға дәлелді бас тартуды береді
«Ағаш кесу және орман билетін беру»
мемлекеттік қызметі регламентіне
2-қосымша
ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттерінің логикалық реттілігінің арасындағы байланысты көрсететін сұлба