О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 644 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности уполномоченными органами по исполнению бюджета"
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 3 августа 2011 года № 393. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 августа 2011 года № 7135. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра финансов РК от 31.07.2014 № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 644 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности уполномоченными органами по исполнению бюджета" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5489) следующие изменения:
в Правилах составления и представления бюджетной отчетности уполномоченными органами по исполнению бюджета, утвержденных указанным приказом:
подпункт 2) пункта 46 изложить в следующей редакции:
"2) годовой отчет об исполнении бюджета области, города республиканского значения, столицы - не позднее 10 февраля года, следующего за отчетным годом, в виде электронной базы данных в полном объеме, в которой раздел отчета об исполнении местного бюджета, включающий поступления в бюджет должен содержать категории, классы, подклассы и специфики классификации поступлений бюджета, а разделы отчета, включающие расходы бюджета, должны содержать функциональные группы, функциональные подгруппы, администраторов бюджетных программ, программы, подпрограммы и специфики классификации расходов бюджета, а на бумажном носителе, сформированный в соответствии с пунктами 7 и 8 настоящих Правил, до 10 марта года, следующего за отчетным.";
пункт 48 изложить в следующей редакции:
"48. Ведомство представляет структурному подразделению центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, ответственному за формирование отчета об исполнении государственного бюджета:
1) данные об исполнении показателей республиканского бюджета за отчетный месяц, без учета кассовых операций последнего месяца отчетного периода за счет внешних займов, - не позднее 3 числа месяца, следующего за отчетным, с учетом кассовых операций последнего месяца отчетного периода за счет внешних займов - не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным, в виде электронной базы данных и на бумажном носителе в агрегированной форме, в которой раздел отчета об исполнении республиканского бюджета, включающий поступления в бюджет должен содержать категории и классы поступлений классификации поступлений бюджета, а разделы отчета, включающие расходы бюджета, должны содержать функциональные группы и подгруппы классификации расходов бюджета.
Данные об исполнении показателей республиканского бюджета с учетом кассовых операций последнего месяца отчетного периода за счет внешних займов по состоянию на 1 января года, следующего за отчетным финансовым годом, используются для анализа и подготовки материалов к годовому отчету Правительства Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета;

"Бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органдардың бюджеттiк есептiлiктi жасау және беру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 644 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 3 тамыздағы № 393 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылғы 22 тамызда № 7135 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 31.07.2014 № 324 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органдардың бюджеттiк есептiлiктi жасау және беру ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 644 (Нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеудiң тiзiлiмiне № 5489 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органдардың бюджеттiк есептiлiктi жасау және беру ережесiнде:
46-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) облыс, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетiнiң атқарылуы туралы толық көлемдегі жылдық есептi - онда бюджетке түсетін түсімдерді қамтитын жергілікті бюджеттің атқарылуы туралы есептің бөлімі бюджет түсімдерінің санаттарын, сыныптарын, кіші сыныптарын және сыныптама ерекшелігін, ал бюджеттің шығыстарын қамтитын есептің бөлімі функционалдық топтарды, функционалдық ішкі топтарды, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерін, бағдарламаларды, кіші бағдарламаларды қамтуы тиіс толық көлемдегі электрондық деректер қоры түрiнде есептіден кейінгі жылдың 10 ақпанынан кешіктірмей, сондай-ақ қағаз тасушыда осы Ереженің 7 және 8-тармақтарына сәйкес қалыптастырылған есептiден кейінгі жылдың 10 наурызға дейін.»;
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«48. Ведомство мемлекеттiк бюджеттiң атқарылуы туралы есептi қалыптастыру үшiн жауапты бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесiне мынаны ұсынады:
1) сыртқы қарыздар есебiнен есептi кезеңнiң соңғы айының кассалық операцияларын есептемегендегi есептi айдағы республикалық бюджет көрсеткiштерiнiң атқарылуы туралы айлық есеп деректерi - сыртқы қарыздар есебiнен есептi кезеңнiң соңғы айының кассалық операцияларын ескере отырып есептiден кейiнгi айдың 3 күнiнен кешiктiрмей - электрондық дерек қоры түрiнде және бiрiктiрiлген нысанда қағаз тасушыда есептiден кейiнгi айдың 10 күнiнен кешiктiрмей ондағы бюджетке түсетiн түсiмдердi қамтитын республикалық бюджеттiң атқарылуы туралы есептiң бөлiмi бюджет түсiмдерi сыныптамасы түсiмдерiнiң санаттарын және сыныптарын ұстауы тиiс, ал бюджет шығыстарын қамтитын есептiң бөлiмдерi бюджет шығыстары сыныптамасының функционалдық тобын және кiшi тобын ұстауы тиiс.
Сыртқы қарыздар есебiнен есептi кезеңнiң соңғы айының кассалық операцияларын есепке алғанда есепті қаржы жылынан кейінгі келесі жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша республикалық бюджет көрсеткiштерiнiң атқарылуы туралы деректер Қазақстан Республикасы Үкіметінің республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есебіне материалдарды талдау және дайындау үшін пайдаланылады.

2) данные об исполнении показателей республиканского бюджета за отчетный год, сверенные с данными отчетов территориальных подразделений ведомства и бюджетной отчетности администраторов республиканских бюджетных программ - до 1 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом, в виде электронной базы данных и на бумажном носителе с отражением поступлений бюджета по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета, и расходов бюджета по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, программам, подпрограммам и спецификам классификации расходов бюджета.";
абзац первый пункта 49 изложить в следующей редакции:
"49. Месячный (годовой) отчет об исполнении бюджетных программ развития по местным бюджетам формируется местными уполномоченными органами по исполнению бюджета, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, с указанием итоговых данных по инвестиционным проектам, софинансированию концессионных проектов, инвестициям на формирование и увеличение уставного капитала юридических лиц, а также по бюджетным программам развития, не относящимся по своему содержанию к бюджетным программам, направленным на реализацию бюджетных инвестиционных проектов, софинансирование концессионных проектов и на формирование и увеличение уставных капиталов юридических лиц, которые указываются в разделе "Прочие".";
пункт 82 изложить в следующей редакции:
"82. Данные оперативного отчета о кредиторской задолженности за полугодие, за 9 месяцев и за истекший финансовый год, после сдачи администраторами бюджетных программ в уполномоченный орган по исполнению бюджета отчетов об исполнении планов финансирования бюджетных программ за отчетный период, уточняются, и отчет о кредиторской задолженности составляется повторно.";
пункт 83 изложить в следующей редакции:
"83. Ведомство, осуществляющее в пределах компетенции центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета обслуживание исполнения государственного бюджета и местные уполномоченные органы области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета уточненные отчеты за полугодие и за 9 месяцев представляют в соответствующее структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета, не позднее 20 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом, за истекший финансовый год - не позднее 1 числа третьего месяца, следующего за отчетным финансовым годом, вместе с аналитическими данными о состоянии кредиторской задолженности по расчетным статьям балансов администраторов бюджетных программ за соответствующие периоды.";
пункт 95 изложить в следующей редакции:

2) есептi жылғы республикалық бюджет көрсеткiштерiнiң атқарылуы туралы, ведомствоның аумақтық бөлімшелерінің есептерінің және республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік есептілік деректерімен салыстырылған деректер - санаттар, сыныптар, кiшi сыныптар және бюджет түсiмдерi сыныптарының ерекшелiктерi, бюджеттiк бағдарламалар, бағдарламалар, кiшi бағдарламалар әкiмшiлерi және бюджет шығыстары сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша бюджет түсiмдерiн және функционалдық топтар, функционалдық кiшi топтар бойынша бюджет шығыстарын көрсете отырып электрондық дерек қоры түрiнде және қағаз тасушыда есептi қаржы жылынан кейiнгi жылдың 1 ақпанына дейiн.»;
49-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«49. Жергiлiктi бюджеттер бойынша бюджеттiк даму бағдарламаларының атқарылуы туралы айлық (жылдық) есептi заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға және арттыруға инвестициялық жобалар, концессиялық жобаларды бірлесе қаржыландыру, инвестициялар бойынша, сондай-ақ өзінің мазмұны бойынша бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға, концессиялық жобаларды бірлесе қаржыландыруға және «Басқалар» деген бөлімде көрсетілген заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын қалыптастыруға және ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға жатпайтын бюджеттік даму бағдарламалары бойынша қорытынды деректердi көрсете отырып, осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдар қалыптастырады.»;
82-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«82. Жарты жылдық, 9 айға және өткен қаржы жылы үшiн кредиторлық берешек туралы жедел есептің деректері бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органға бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi есептi кезең үшiн бюджеттiк бағдарламаларды қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы есептi бергеннен кейiн нақтыланады және кредиторлық берешек туралы есеп қайта жасалады.»;
83-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«83. Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның құзыретi шегiнде мемлекеттiк бюджеттiң атқарылуына қызмет көрсетудi жүзеге асыратын ведомство және бюджеттi атқару жөнiндегi облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi уәкiлеттi органдары жарты жылдық және 9 айға кредиторлық берешек туралы нақтыланған есептердi өткен қаржы жылы үшiн есептiден кейiнгi екiншi айдың 20 күнiнен кешiктiрмей, жаңа қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша – есептi қаржы жылының үшiншi айының 1 күнiнен кешiктiрмей, бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiнiң теңгерiмдерiн есептеу баптары бойынша тиiстi кезеңдерге есеп кредиторлық берешектiң жағдайы туралы талдамалық деректермен бiрге бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесiне бередi.»;
95-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"95. Данные оперативного отчета о дебиторской задолженности за полугодие, за 9 месяцев и за истекший финансовый год, после сдачи администраторами бюджетных программ в уполномоченный орган по исполнению бюджета отчетов об исполнении планов финансирования бюджетных программ за отчетный период, уточняются и отчет о дебиторской задолженности составляется повторно.";
пункт 96 изложить в следующей редакции:
"96. Ведомство, осуществляющее в пределах компетенции центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета обслуживание исполнения государственного бюджета и местные уполномоченные органы области, города республиканского значения, столицы по исполнению бюджета уточненные отчеты за полугодие и за 9 месяцев представляют в соответствующее структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета не позднее 20 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом, за истекший финансовый год - не позднее 1 числа третьего месяца, следующего за отчетным финансовым годом, вместе с аналитическими данными о состоянии дебиторской задолженности по расчетным статьям балансов администраторов бюджетных программ за соответствующие периоды.";
наименование приложения 2 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Отчет об исполнении бюджетных программ развития";
в приложении 18 к указанным Правилам:
в графе 2 строки, порядковый номер 5.4, слово "Поступление" заменить словом "Погашение".
2. Департаменту методологии бюджетного процесса (Калиева А.Н.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
И.о. Министра                              Б. Шолпанкулов

«95. Жарты жылдық, 9 айға және өткен қаржы жылы үшiн дебиторлық берешек туралы жедел есептің деректері бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi органға бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi есептi кезең үшiн бюджеттiк бағдарламаларды қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы есептi бергеннен кейiн нақтыланады және кредиторлық берешек туралы есеп қайта жасалады.»;
96-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«96. Бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның құзыретi шегiнде мемлекеттiк бюджеттiң атқарылуына қызмет көрсетудi жүзеге асыратын ведомство және бюджеттi атқару жөнiндегi облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi атқарушы органдары жарты жылдық және 9 айға дебиторлық берешек туралы нақтыланған есептердi өткен қаржы жылы үшiн есептiден кейiнгi екiншi айдың 20 күнiнен кешiктiрмей, жаңа қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша – есептi қаржы жылының үшiншi айының 1 күнiнен кешiктiрмей, бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiнiң теңгерiмдерiн есептеу баптары бойынша тиiстi кезеңдерге есеп дебиторлық берешектiң жағдайы туралы талдамалық деректермен бiрге бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесiне бередi.»;
көрсетілген Ережеге 2-қосымшаның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Бюджеттік даму бағдарламаларының атқарылуы туралы есеп»;
көрсетілген Ережеге 18-қосымшада:
реттік нөмірі 5.4-жолдың 2-бағанында «Түсімі» деген сөз «Өтелуі» деген сөзбен ауыстырылсын.
2. Бюджет процесінің әдіснамасы департаментi (А.Н.Қалиева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн және ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын заңнамада белгiленген тәртiппен қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрық оның Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Министрінің м.а.                                 Б. Шолпанқұлов