Об утверждении образцов удостоверения, личной печати частного судебного исполнителя
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 августа 2011 года № 296. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 августа 2011 года № 7146.
Сноска. Наименование приказа в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 07.03.2014 № 96 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 154 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) образец удостоверения частного судебного исполнителя согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) образец личной печати частного судебного исполнителя согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) исключен приказа и.о. Министра юстиции РК от 07.03.2014 № 96(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра юстиции РК от 07.03.2014 № 96 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Р. Тусупбеков
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 августа 2011 года № 296
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра юстиции РК от 27.05.2016 № 357 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Образец удостоверения частного судебного исполнителя
Описание удостоверения частного судебного исполнителя:
1. Удостоверение частного судебного исполнителя (далее - удостоверение) состоит из обложки и вкладыша.
2. Обложка изготавливается из высококачественной кожи, кожзаменителя или бумвинила красного цвета, размером в развернутом виде 65х190 мм. На лицевой стороне обложки по центру позолоченным типографским шрифтом изображается надпись "КУӘЛІК".
3. Вкладыш удостоверения выполняется типографским способом с использованием высокопроизводительной компьютерной техники, специализированных компьютерных программ, отпечатывается на высококачественной офсетной технике, имеет многостепенную защиту от подделки и копировки, как на стадии предпечатной подготовки, так и в процессе печати.
4. Основной фон вкладыша удостоверения имеет голубой цвет. Вкладыш состоит из двух половин - левой и правой.
5. Левая часть вкладыша заполняется на государственном языке.
Сверху печатными заглавными буквами красного цвета жирным шрифтом Arial располагаются надпись "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ЖЕКЕ СОТ ОРЫНДАУШЫЛАРЫНЫҢ РЕСПУБЛИКАЛЫҚ ПАЛАТАСЫ" и печатными заглавными буквами красного цвета шрифтом Arial наименование региональной палаты.

Жеке сот орындаушысы куәлігінің, жеке мөрінің үлгілерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 25 тамыздағы № 296 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 31 тамызда № 7146 тіркелді
Ескерту. Бұйрықтың атауы жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 07.03.2014 № 96 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңының 154-бабына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мына үлгілер бекітілсін:
1) Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жеке сот орындаушысы куәлігінің үлгісі;
2) Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жеке сот орындаушысының жеке мөрінің үлгісі;
3) алып тасталды - ҚР Әділет министрінің м.а. 07.03.2014 № 96 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Әділет министрінің м.а. 07.03.2014 № 96 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Р. Түсіпбеков
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2011 жылғы 25 тамыздағы
№ 296 бұйрығына
1-қосымша
Жеке сот орындаушысының куәлігінің үлгісі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 27.05.2016 № 357 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жеке сот орындаушысы куәлігінің сипаттамасы:
1. Жеке сот орындаушысының куәлігі (бұдан әрі – куәлік) мұқабасы мен жапсырмасынан тұрады.
2. Мұқабасы қызыл түсті жоғары сапалы былғарыдан, былғары алмастырғыштан немесе бумвинилден жасалады, ашық түріндегі көлемі – 65 х 190 мм. Мұқабасының сыртқы бетінің ортасында алтындалған баспаханалық шрифтімен «КУӘЛІК» сөзі белгіленеді.
3. Куәліктің жапсырмасы жоғары өнімді компьютерлік техниканы, арнайы компьютерлік бағдарламаларды пайдалану арқылы баспаханалық тәсілмен жасалады, жоғары сапалы офсеттік техникада басып шығарылады, басып шығару алдында және басып шығару кезеңінде қолдан жасау және көшіруден көп деңгейлі қорғалады.
4. Куәліктің жапсырмасының негізгі түсі көгілдір. Жапсырмасы екі оң және сол бөліктен тұрады.
5. Жапсырманың сол жағы мемлекеттік тілде толтырылады.
Жоғарғы жағында қызыл түсті Arial қою қаріппен «ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ЖЕКЕ СОТ ОРЫНДАУШЫЛАРЫНЫҢ РЕСПУБЛИКАЛЫҚ ПАЛАТАСЫ» жазуы және қызыл түсті Arial қою қарпімен өңірлік палатаның атауы жазылады.

С левой стороны левой части вкладыша место для вклейки фотографии частного судебного исполнителя размером 3x4 см.
Снизу левой части вкладыша с отступом по левому краю указывается должность, место для подписи, фамилия и инициалы руководителя региональной палаты (выполняется печатными буквами черного цвета, первая буква - заглавная, шрифт Arial).
6. Правая часть вкладыша заполняется на русском языке.
Сверху печатными заглавными буквами красного цвета жирным шрифтом Arial располагаются надпись "РЕСПУБЛИКАНСКАЯ ПАЛАТА ЧАСТНЫХ СУДЕБНЫХ ИСПОЛНИТЕЛЕЙ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН" и печатными заглавными буквами красного цвета шрифтом Arial наименование региональной палаты.
С левой стороны правой части вкладыша в круге голубого цвета диаметром 26 мм изображена эмблема в виде правильного круга синего цвета который разделен двумя ободками.
Внутри первого ободка размещен казахский орнамент цвета золота в верхней части которого расположены буквы синего цвета ЖСО и в нижней части буквы ЧСИ которые являются аббревиатурами ЖСО - жеке сот орындаушысы, ЧСИ – частный судебный исполнитель.
Внутри второго ободка размещен геральдический щит цвета золота с закругленными нижними углами, заостренный в оконечности.
В нижней части щита размещен силуэтом синего цвета золотистый орел с распахнутыми крыльями изображающий свободный полет.
По центру размещен четырехугольный, с закругленными нижними углами, заостренный в оконечности геральдический щит синего цвета внутри которого расположены, два меча правосудия скрещены между собой и опущены вниз.
Над щитом синего цвета изображены весы олицетворяющие законность, равенства сторон и судебной власти.
Снизу правой части вкладыша номер лицензии и дата выдачи (выполняется цифрами, печатными буквами черного цвета, первая буква - заглавная, курсивным шрифтом Arial).
7. С правой стороны левой и правой частей вкладыша по центру располагаются номер удостоверения (выполняется цифрами, печатными заглавными буквами красного цвета, шрифт Arial), фамилия (выполняется печатными заглавными буквами черного цвета, шрифт Arial), имя, отчество (при его наличии) частного судебного исполнителя (выполняется печатными буквами черного цвета, первая буква - заглавная, шрифт Arial), наименование исполнительного округа (выполняется печатными буквами черного цвета, первая буква - заглавная, курсивный шрифт Arial).
8. После подписи удостоверения частного судебного исполнителя на правый нижний угол фотографической карточки накладывается оттиск печати региональной палаты, затем лицевая часть ламинируется и тыльной стороной приклеивается к внутренней части обложки удостоверения.

Жапсырманың сол бөлігінің сол жағында жеке сот орындаушысының суретін жабыстыруға арналған 3 x 4 см көлеміндегі орын болады.
Жапсырманың сол бөлігінің төменгі жағында өңірлік палата жетекшісінің лауазымы, қол қоятын орны, тегі және аты-жөні көрсетіледі (қара түсті баспа әріптерімен жазылады, бірінші әріп - бас әріп, Arial қарпі).
6. Жапсырманың оң жағы орыс тілінде толтырылады.
Жоғарғы жағында қызыл түсті Arial қою қарпімен «РЕСПУБЛИКАНСКАЯ ПАЛАТА ЧАСТНЫХ СУДЕБНЫХ ИСПОЛНИТЕЛЕЙ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН» және қызыл түсті Arial қою қарпімен өңірлік палата атауы жазылады.
Көк түсті шеңберлі жапсырманың оң бөлігінің сол жағында диаметрі 26 мм екі шеңбермен бөлінген көк түсті дұрыс шеңбер түрінде эмблема бейнеленген.
Бірінші шеңбердің ішінде алтын түсті қазақ оюы орналасқан, оның жоғарғы бөлігінде көк түсті ЖСО әріптері және төменгі бөлігінде ЧСИ әріптері орналасқан, олар ЖСО – жеке сот орындаушысы, ЧСИ – частный судебный исполнитель қысқартылған түрі болып табылады.
Екінші шеңбердің ішінде төменгі жағы дөңгелектенген, ұшы үшкірленген алтын түсті геральдикалық қалқан орналасқан.
Қалқанның төменгі бөлігінде көк түстің үстінен алтын түспен еркіндікті бейнелеген қанатын жайған бүркіт орналасқан.
Ортасында төменгі жағы дөңгелектенген, ұшы үшкірленген төрт бұрышты көк түсті геральдикалық қалқан орналасқан, оның ішінде өзара айқастырылған және төмен қаратылған сот әділдігінің екі семсері орналасқан.
Қалқанның үстінгі бөлігінде заңдылықты, тараптардың теңдігін және сот билігін көрсететін көк түсті таразы бейнеленген.
Жапсырманың оң бөлігінің төменгі жағында лицензияның нөмірі және берілген күні (цифрлармен, қара түсті баспа әріптерімен толтырылады, бірінші әріп – бас әріп, Arial курсивті қарпімен).
7. Жапсырманың сол және оң бөліктерінің оң жағында ортада куәліктің нөмірі (цифрлармен, қызыл түсті баспа әріптерімен жазылады, Arial қарпі), жеке сот орындаушысының тегі (қара түсті бас баспа әріптерімен жазылады, Arial қарпі), аты, әкесінің аты (қара түсті баспа әріптерімен жазылады, бірінші әріп - бас әріп, Arial қарпі), атқарушылық округінің атауы (қара түсті баспа әріптерімен жазылады, бірінші әріп – бас әріп, Arial курсивті қарпі).
8. Жеке сот орындаушысының куәлігіне қол қойғаннан кейін фотосуреттің төменгі оң жақтағы бұрышта өңірлік палата мөрінің бедері қойылады, содан кейін сыртқы беті ламинатталады және сыртқы бетімен куәлік мұқабасының ішкі жағына жабыстырылады.

9. Удостоверения не соответствующие установленным требованиям оформления, с помарками и подчистками считаются недействительными.
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 августа 2011 года № 296
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра юстиции РК от 27.05.2016 № 357 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Образец личной печати частного судебного исполнителя
Описание личной печати частного судебного исполнителя:
1. Личная печать частного судебного исполнителя (далее - печать) изготавливается на специальном оборудовании, характеризуется высокой степенью защищенности от подделок, долговечностью и стойкостью к красителям. Диаметр печати составляет 40 мм.
2. Содержание всех надписей печати частного судебного исполнителя производится на государственном языке.
3. Текст печати частного судебного исполнителя состоит из наименования региональной палаты частных судебных исполнителей, наименования исполнительного округа частного судебного исполнителя, фамилии, имени, отчества (при его наличии) частного судебного исполнителя, номера и даты выдачи лицензии. Написание фамилии, имени и отчества (при его наличии) частного судебного исполнителя в тексте печати производится согласно документу, удостоверяющему личность.
4. В тексте печати отображаются три ободка. Толщина линии первого (наружного) ободка составляет 0,4 мм. Толщина линии второго ободка составляет 0,25 мм. Толщина линии третьего ободка составляет 0,35 мм.
5. Между вторым и третьим ободком изображаются:
сверху печатными заглавными буквами шрифтом Tahoma наименование региональной палаты частных судебных исполнителей;
в центре с двух сторон по бокам восьмиконечные звезды;
снизу цифрами, печатными буквами, первая буква - заглавная, шрифт Tahoma номер лицензии и дата выдачи.
6. Внутри третьего ободка изображаются: сверху печатными заглавными буквами шрифтом Tahoma наименования исполнительного округа частного судебного исполнителя; в центре эмблема в виде правильного круга синего цвета который разделен двумя ободками.
Внутри первого ободка размещен казахский орнамент в верхней части которого расположены буквы синего цвета ЖСО и в нижней части буквы ЧСИ которые являются аббревиатурами ЖСО - жеке сот орындаушысы, ЧСИ – частный судебный исполнитель.
Внутри второго ободка размещен геральдический щит с закругленными нижними углами, заостренный в оконечности.
В нижней части щита размещен силуэтом синего цвета орел с распахнутыми крыльями изображающий свободный полет.
По центру размещен четырехугольный, с закругленными нижними углами, заостренный в оконечности геральдический щит синего цвета внутри которого расположены, два меча правосудия скрещены между собой и опущены вниз.
Над щитом синего цвета изображены весы олицетворяющие законность, равенства сторон и судебной власти; снизу печатными заглавными буквами, шрифт Tahoma фамилия, печатными буквами, первая буква - заглавная, шрифт Tahoma имя, отчество (при его наличии) частного судебного исполнителя.
Примечание:
В случае изменения данных, содержащихся в утвержденном удостоверении частного судебного исполнителя и личной печати, частный судебный исполнитель в течение пятнадцати рабочих дней вносит соответствующие изменения и в течение пяти рабочих дней после их изготовления, уведомляет территориальный орган Министерства юстиции Республики Казахстан с обязательным предоставлением оттиска личной печати.
Удостоверения и печати старого образца, считаются действительными до истечения сроков их действия.
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 августа 2011 года № 296
Образец жетона частного судебного исполнителя

9. Белгіленген ресiмдердің қойылған талаптарына сәйкес келмейтін, түзетiлген жері және тазарту болған куәліктер жарамсыз болып есептеледi.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2011 жылғы 25 тамыздағы
№ 296 бұйрығына
2-қосымша
Жеке сот орындаушысының жеке мөрінің үлгісі
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 27.05.2016 № 357 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жеке сот орындаушысының жеке мөрінің сипаттамасы:
1. Жеке сот орындаушысының жеке мөрі (бұдан әрі – мөр) арнайы құрал-жабдықпен жасалады, жасандыларынан жоғары дәрежеде қорғалуымен, ұзақ мерзімділігімен және бояғыштарға төзімділігімен сипатталады. Мөрдің диаметрі 40 мм құрайды.
2. Жеке сот орындаушысының мөріндегі барлық жазулар мемлекеттік тілде жазылады.
3. Жеке сот орындаушысы мөрінің мәтіні жеке сот орындаушыларының өңірлік палатасының атауынан, жеке сот орындаушысының атқарушылық округінің атауынан, жеке сот орындаушысының тегі, аты, әкесінің атынан, лицензия нөмірі мен берілген күнінен тұрады. Жеке сот орындаушысының тегі, аты және әкесінің аты жеке басын растайтын куәлігіне сәйкес жазылады.
4. Мөр мәтінінде үш жиек бейнеленген. Бірінші жиектің (сыртқы) сызығының қалыңдығы 0,4 мм құрайды. Екінші жиек сызығының қалыңдығы 0,25 мм құрайды. Үшінші жиек сызығының қалыңдығы 0,35 мм. құрайды.
5. Екінші және үшінші жиектердің арасында:
жоғарғы жағында бас баспа әріптерімен Tahoma қарпімен жеке сот орындаушыларының өңірлік палатасының атауы;
ортасында екі бүйірінен сегіз бұрышты жұлдыздар;
төменгі жағында цифрлармен, бірінші әрпі – бас әріп, Tahoma қарпі лицензияның нөмірі және берілген күні бейнеленеді.
6. Үшінші жиектің ішінде жоғарғы жағында баспа бас әріптерімен Tahoma қарпімен жеке сот орындаушысының атқарушылық округінің атауы; ортасында екі шеңбермен бөлінген көк түсті дұрыс шеңбер түрінде белгі бейнеленген.
Бірінші шеңбердің ішінде алтын түсті қазақ оюы орналасқан, оның жоғарғы бөлігінде көк түсті ЖСО әріптері және төменгі бөлігінде ЧСИ әріптері орналасқан, олар ЖСО – жеке сот орындаушысы, ЧСИ – частный судебный исполнитель қысқартылған түрі болып табылады.
Екінші шеңбердің ішінде төменгі жағы дөңгелектенген, ұшы үшкірленген алтын түсті геральдикалық қалқан орналасқан.
Қалқанның төменгі бөлігінде көк түстің үстінен алтын түспен еркіндікті бейнелеген қанатын жайған бүркіт орналасқан.
Ортасында төменгі жағы дөңгелектенген, ұшы үшкірленген төрт бұрышты көк түсті геральдикалық қалқан орналасқан, оның ішінде өзара айқастырылған және төмен қаратылған сот әділдігінің екі семсері орналасқан.
Қалқанның үстінгі бөлігінде заңдылықты, тараптардың теңдігін және сот билігін көрсететін көк түсті таразы бейнеленген, төменгі жағында жеке сот орындаушысының тегі баспа бас әріптерімен Tahoma қарпімен, аты және әкесінің атының бірінші әрпі бас әріппен, Tahoma қарпімен жазылады.
Ескерту:
Жеке сот орындаушысының бекітілген куәліктегі және жеке мөрдегі мәліметтері өзгерген жағдайда, жеке сот орындаушысы он бес жұмыс күні ішінде тиісті өзгерістер енгізеді және олар әзірленгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде жеке мөрінің баспа-таңбасын міндетті түрде ұсынумен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органына хабарлайды.
Ескі үлгідегі куәліктер мен мөрлер олардың қолдану мерзімі өткенге дейін қолданыста болады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2011 жылғы 25 тамыздағы
№ 296 бұйрығына
3-қосымша
Жеке сот орындаушысының жетонның үлгісі

Сноска. Приложение 3 исключено приказом и.о. Министра юстиции РК от 07.03.2014 № 96 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 3-қосымша алып тасталды - ҚР Әділет министрінің м.а. 07.03.2014 № 96 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).