О внесении изменений и дополнений в постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 1 июля 2010 года № 17-қ "Об утверждении Правил проведения оценки государственных программ, стратегических планов центральных государственных органов, программ развития территорий и стратегических планов исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета"
Постановление Председателя Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 31 августа 2011 года № 31-П. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 сентября 2011 года № 7184. Утратило силу нормативным постановлением Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 30 ноября 2015 года № 16-НҚ
Сноска. Утратило силу нормативным постановлением Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 30.11.2015 № 16-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 39 Правил разработки, реализации, проведения мониторинга, оценки и контроля Стратегического плана развития Республики Казахстан, Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны, государственных программ, программ развития территорий, стратегических планов государственных органов, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 4 марта 2010 года № 931 "О некоторых вопросах дальнейшего функционирования Системы государственного планирования в Республике Казахстан", Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 1 июля 2010 года № 17-қ "Об утверждении Правил проведения оценки государственных программ, стратегических планов центральных государственных органов, программ развития территорий и стратегических планов исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 2 августа 2010 года за № 6371, опубликовано в газете "Казахстанская правда" от 14 августа 2010 года № 215-216 (26276-26277)) следующие изменения и дополнения:
в Правилах проведения оценки государственных программ, стратегических планов центральных государственных органов, программ развития территорий и стратегических планов исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета, утвержденных указанным постановлением:
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттiк бағдарламаларға, орталық мемлекеттiк органдардың стратегиялық жоспарларына, аумақтарды дамыту бағдарламаларына және жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың стратегиялық жоспарларына бағалау жүргiзу ережесiн бекiту туралы" Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетiнiң 2010 жылғы 1 шiлдедегi № 17-Қ қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті төрағасының 2011 жылғы 31 тамыздағы № 31-П қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 12 қыркүйекте № 7184 тіркелді. Күші жойылды - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті Төрағасының 2015 жылғы 30 қарашадағы № 16-НҚ нормативтік қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті Төрағасының 30.11.2015 № 16-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттiк жоспарлау жүйесiнiң одан әрi жұмыс iстеуiнiң кейбiр мәселелерi туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының стратегиялық даму жоспарын, Елдiң аумақтық-кеңiстiктiк дамуының болжамды схемасын, мемлекеттiк бағдарламаларды, аумақтарды дамыту бағдарламаларын, мемлекеттiк органдардың стратегиялық жоспарларын әзiрлеу, iске асыру, мониторинг, бағалау және бақылау жүргiзу ережелерiнiң 39-тармағына сәйкес Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. «Мемлекеттiк бағдарламаларға, орталық мемлекеттiк органдардың стратегиялық жоспарларына, аумақтарды дамыту бағдарламаларына және жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың стратегиялық жоспарларына бағалау жүргiзу ережесiн бекiту туралы» Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетiнiң 2010 жылғы 1 шiлдедегi № 17-Қ қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 6371 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» 2010 жылғы 24 тамыздағы № 342-343 (26186) газетінде жарияланған) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
жоғарыда аталған қаулымен бекітілген Мемлекеттiк бағдарламаларға, орталық мемлекеттiк органдардың стратегиялық жоспарларына, аумақтарды дамыту бағдарламаларына және жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың стратегиялық жоспарларына бағалау жүргiзу ережесінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Оценка реализации программ развития территорий и стратегических планов исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета (далее - местные исполнительные органы), осуществляется ревизионными комиссиями областей, городов республиканского значения, столицы (далее - ревизионная комиссия) в рамках проводимых ими контрольных мероприятий в соответствии с их планами работы.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. По итогам контрольного мероприятия составляется акт контроля.";
дополнить пунктом 37-1 следующего содержания:
"37-1. Итоги оценки реализации государственной программы, программы развития территорий, а также стратегических планов центральных государственных и местных исполнительных органов проведенной, Счетным комитетом и ревизионной комиссией, оформляются по формам согласно приложениям 1, 2 к настоящим Правилам.";
дополнить приложениями 12 согласно приложениям 12 к настоящему постановлению соответственно.
2. Руководителю аппарата Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в средствах массовой информации.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель                               О. Оксикбаев
Приложение 1
к постановлению Счетного комитета
по контролю за исполнением
республиканского бюджета
от 31 августа 2011 года № 31-п
Приложение 1
к Правилам проведения оценки
государственных программ,
стратегических планов центральных
государственных органов, программ
развития территорий и стратегических
планов исполнительных органов,
финансируемых из местного бюджета
Форма отчетной информации о ходе реализации
государственной программы/программы развития территории
________________________________________
(наименование государственной программы)
Реквизиты                           _______________________________
Государственный орган - разработчик _______________________________
Отчетный период                     _______________________________
Этап реализации                     _______________________________
1. Достижение целей
Наименование
Ед.
изм.
План
20__ года
Факт
Информация о
выполнении, при
неисполнении
указать причины
1
2
3
4
5
Основное направление
Цель
Целевой индикатор
Показатель
результата
……
2. Выполнение мероприятий
Мероприятия
Форма
завершения
Ответст-
венные
исполни-
тели
Срок
исполнения
Информация о
выполнении, при
неисполнении
указать причины
1
2
3
4
5
6

«5. Аумақтарды дамыту бағдарламаларының және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың (бұдан әрі - жергілікті атқарушы органдар) стратегиялық жоспарларының іске асырылуын бағалауды облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың тексеру комиссиялары (бұдан әрі - тексеру комиссиясы) өздерінің жұмыс жоспарларына сәйкес жүргізетін бақылау іс-шаралары шеңберінде жүзеге асырады.»;
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«29. Бақылау іс-шарасының қорытындысы бойынша бақылау актісі жасалады.»;
мынадай мазмұндағы 37-1-тармақпен толықтырылсын:
«37-1. Есеп комитетінің және тексеру комиссиясының мемлекеттік бағдарламаның, аумақтарды дамыту бағдарламасының, сондай-ақ орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың стратегиялық жоспарларының іске асырылуына жүргізген бағалауының қорытындысы осы Ережеге 1, 2-қосымшаларға сай нысандар бойынша ресімделеді.»;
осы қаулыға 12-қосымшаларға сәйкес тиісінше 12-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің Аппарат басшысы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы қаулының мемлекеттік тіркелуін және оның бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Төраға                                     О. Өксікбаев
Республикалық бюджеттің атқарылуын
бақылау жөніндегі есеп комитетінің
2011 жылғы 31 тамыздағы № 31-П
қаулысына 1-қосымша
Мемлекеттік бағдарламаларға, орталық
мемлекеттік органдардың стратегиялық
жоспарларына, аумақтарды дамыту
бағдарламаларына және жергілікті
бюджеттен қаржыландырылатын
атқарушы органдардың стратегиялық
жоспарларына бағалау жүргізу ережесіне
1-қосымша
___________________________________________
(мемлекеттік бағдарламаның атауы)
мемлекеттік бағдарламаның/аумақты дамыту бағдарламасының
іске асырылу барысы туралы есепті ақпараттың нысаны
Деректемелер                              ___________________________
Әзірлеуші мемлекеттік орган               ___________________________
Есепті кезең                              ___________________________
Іске асырылу кезеңі                       ___________________________
1. Мақсаттарға қол жеткізу
Атауы
Өлшем бірлігі
20__ жылғы жоспар
Іс жүзінде
Орындалуы туралы ақпарат, орындалмаған жағдайда себептерін көрсету
1
2
3
4
5
Негізгі бағыт
Мақсаты
Нысаналы индикатор
Нәтиже көрсеткіші
……
2. Іс-шаралардың орындалуы
Іс-шара
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Орындалуы туралы ақпарат, орындалмаған жағдайда себептерін көрсету
1
2
3
4
5
6

3. Освоение финансовых средств
Источник
финансирования
План,
тыс. тенге
Факт,
тыс. тенге
Причины
неиспользования
1
2
3
4
Источник 1
Источник 2
Итого
4. Анализ эффективности реализации государственной программы/программы развития территории
Анализ целевого использования средств;
Оценка эффективности реализованных мероприятий, в том числе по достижению показателей и индикаторов.
5. Результаты проведенных проверок:
принятые меры по фактам использования бюджетных средств с нарушениями бюджетного и иного законодательства при реализации программного документа;
результаты рассмотрения государственным органом-разработчиком (исполнителем) актов Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета (ревизионных комиссий).
6. Общая оценка реализации программного документа (выводы) и предложения
Приложение 2
к постановлению Счетного комитета
по контролю за исполнением
республиканского бюджета
от 31 августа 2011 года № 31-п
Приложение 2
к Правилам проведения оценки
государственных программ,
стратегических планов центральных
государственных органов, программ
развития территорий и стратегических
планов исполнительных органов,
финансируемых из местного бюджета
Форма отчетной информации
о реализации стратегического плана государственного органа
__________________________________________________________________
(наименование государственного органа - разработчика)
на _______________ годы,
(плановый период)
утвержденного _________________________________________
(наименование правового либо нормативного правового
акта, которым утвержден стратегический план
государственного органа)
от "___" ___________ 20__ года № ______
Период отчета: ______________________
1. Достижение целей, задач, целевых индикаторов,
мероприятий и показателей результатов
Стратегическое направление 1. _________________________________
Цель 1.1. _____________________________________________________
Коды бюджетной программы, направленной на достижение данной цели
___________________________________
Наименование целевого
индикатора, задачи и
показателей прямых
результатов с указанием
окончательного срока
(периода) достижения
Источник
инфор-
мации
Ед.
изм.
Отчетный
период
Причины
не достижения
План
Факт
1
2
3
4
5
6
Целевые индикаторы
….
Задачи
Показатели прямых
результатов
Мероприятия для достижения показателей прямых
результатов
2. Анализ бюджетных программ
Показатели
бюджетной
программы
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный
период
Причины недостижения
результатов/
неосвоение бюджетных
средств
План
Факт
1
2
3
4
5
6
наименование
бюджетной
программы
описание
вид бюджетной
программы
в зависимости от
содержания
в зависимости от
способа реализации
текущая/развитие
наименование
показателей
бюджетной
программы
показатели
прямого
результата
показатели
конечного
результата
показатели
качества
показатели
эффективности
объем
бюджет-
ных
расхо-
дов
всего
по про-
грамме
тыс. тг.
в том
числе
по под-
программе
тыс. тг.
по под-
программе
тыс. тг.

3. Қаражаттың игерілуі
Қаржыландыру көзі
Жоспар, мың теңге
Іс жүзінде, мың теңге
Пайдаланылмау себептері
1
2
3
4
1-көзі
2-көзі
Барлығы
4. Мемлекеттік бағдарламаның/аумақты дамыту бағдарламасының іске асырылу тиімділігін талдау
Қаражаттың нысаналы пайдаланылуын талдау;
Іске асырылған іс-шаралардың тиімділігін, соның ішінде көрсеткіштер мен индикаторларға қол жеткізу бойынша бағалау.
5. Жүргізілген тексерулердің нәтижелері:
Бағдарламалық құжатты іске асыру кезінде бюджет және өзге де заңнаманы бұза отырып бюджет қаражатын пайдаланудың фактілері бойынша қолданылған шаралар;
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің (тексеру комиссияларының) актілерін әзірлеуші мемлекеттік органның (орындаушының) қарау нәтижелері.
6. Бағдарламалық құжаттың іске асырылуын жалпы бағалау (қорытынды) және ұсыныстар.
Республикалық бюджеттің атқарылуын
бақылау жөніндегі есеп комитетінің
2011 жылғы 31 тамыздағы № 31-П
қаулысына 2-қосымша
Мемлекеттік бағдарламаларға, орталық
мемлекеттік органдардың стратегиялық
жоспарларына, аумақтарды дамыту
бағдарламаларына және жергілікті
бюджеттен қаржыландырылатын
атқарушы органдардың стратегиялық
жоспарларына бағалау жүргізу ережесіне
2-қосымша
_______________________________________________
(әзірлеуші мемлекеттік органның атауы)
мемлекеттік органның
20____ жылғы «___» _____________ № ______
_______________________________________________
(мемлекеттік органның стратегиялық жоспары
бекітілген құқықтық не нормативтік құқықтық
актінің атауы) бекітілген
________________жылдарға арналған
(жоспарлы кезең)
стратегиялық жоспарының іске асырылуы туралы
есепті ақпараттың нысаны
Есеп кезеңі:______________________
1. Мақсаттарға, міндеттерге, нысаналы индикаторларға,
іс-шараларға және нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізу
1-стратегиялық бағыт.
____________________________________________________
1.1-мақсат._________________________________________________________
Осы мақсатқа қол жеткізуге бағытталған бюджеттік бағдарламаның кодтары __________
Қол жеткізудің түпкілікті мерзімі (кезеңі) көрсетілген нысаналы индикатордың, міндеттердің және тікелей нәтижелер көрсеткіштерінің атауы
Ақпарат көзі
Өлш. бірлігі.
Есепті кезең
Қол жеткізбеу себептері
Жоспар
Іс жүзінде
1
2
3
4
5
6
Нысаналы индикаторлар
….
Міндеттер
Тікелей нәтижелер көрсеткіштері
Тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шаралар
Бюджеттік бағдарламаларды талдау
Бюджеттік бағдарламаның көрсеткіштері
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Нәтижелерге қол жеткізбеу/бюджет қаражатын игермеу себептері
Жоспар
Іс жүзінде
1
2
3
4
5
6
бюджеттік бағдарламаның атауы
сипаттамасы
бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына қарай
іске асыру тәсіліне қарай
ағымдағы/даму
бюджеттік бағдарламаның көрсеткіштер атауы
тікелей нәтиже көрсеткіштері
түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
сапа көрсеткіштері
тиімділік көрсеткіштері
Бюджет шығыстарының көлемі
барлығы, бағдарлама бойынша
мың. тг.
оның ішінде:
кіші бағдарлама бойынша
мың тг.
кіші бағдарлама бойынша
мың тг.

3. Анализ эффективности реализации стратегического плана
Анализ целевого использования средств;
Оценка эффективности реализованных мероприятий, в том числе по достижению показателей и индикаторов.
4. Результаты проведенных проверок:
принятые меры по фактам использования бюджетных средств с нарушениями бюджетного и иного законодательства при реализации стратегического плана;
результаты рассмотрения государственным органом-разработчиком (исполнителем) актов Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета (ревизионных комиссий).
5. Общая оценка реализации стратегического документа (выводы) и предложения

3. Мемлекеттік бағдарламаның іске асырылу тиімділігін талдау/
Қаражаттың нысаналы пайдаланылуын талдау;
Іске асырылған іс-шаралардың тиімділігін, соның ішінде көрсеткіштер мен индикаторларға қол жеткізу бойынша бағалау.
4. Жүргізілген тексерулердің нәтижелері:
стратегиялық құжатты іске асыру кезінде бюджет және өзге де заңнаманы бұза отырып бюджет қаражатын пайдаланудың фактілері бойынша қолданылған шаралар;
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің (тексеру комиссияларының) актілерін әзірлеуші мемлекеттік органның (орындаушының) қарау нәтижелері.
5. Стратегиялық құжаттың іске асырылуын жалпы бағалау (қорытынды) және ұсыныстар