О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Астаны от 30 марта 2004 года № 28/6-III "О правилах благоустройства, санитарного содержания, организации уборки и обеспечения чистоты на территории города Астаны"
Решение маслихата города Астаны от 29 июня 2011 года № 463/65-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 3 августа 2011 года № 688. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 20 июля 2017 года № 166/21-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата г. Астаны от 20.07.2017 № 166/21-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-2 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 2) пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения маслихата города Астаны от 23.09.2015 № 413/57-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Внести в решение маслихата города Астаны от 30 марта 2004 года № 28/6-III "О правилах благоустройства, санитарного содержания, организации уборки и обеспечения чистоты на территории города Астаны" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 5 мая 2004 года за № 326, опубликовано в газетах "Вечерняя Астана" № 63-64 от 22 мая 2004 года, "Астана ақшамы" № 62-63 от 15 мая 2004 года) следующие изменения и дополнения:
в Правилах благоустройства, санитарного содержания, организации уборки и обеспечения чистоты на территории города Астаны, утвержденных указанным решением:
в главе 2:
дополнить пунктами 2-1, 11-1, 15-1, 17-1, 20-1, 20-2 следующего содержания:
"2-1. Брошенный транспорт – транспортное средство, от которого собственник в установленном порядке отказался и (или) находящееся в недвижимом состоянии более 30 дней.
11-1. Мусоровывозящая организация – организация, осуществляющая вывоз коммунальных отходов специализированным транспортом, имеющая договорные отношения со специализированными предприятиями, производящими сортировку, обезвреживание и переработку коммунальных отходов с последующей его утилизацией.

Астана қаласы мәслихатының 2004 жылғы 30 наурыздағы № 28/6-III "Абаттандыру, санитарлық жабдықтау, жинау жұмыстарын ұйымдастыру және Астана қаласының аумағында тазалықты қамтамасыз ету қағидалары туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2011 жылғы 29 маусымдағы № 463/65-IV Шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2011 жылғы 3 тамызда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 688 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 20 шілдедегі № 166/21-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 20.07.2017 № 166/21-VI (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2-2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңының 22-бабының 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 23.09.2015 № 413/57-V (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Астана қаласы мәслихатының 2004 жылғы 30 наурыздағы № 28/6-III "Абаттандыру, санитарлық жабдықтау, жинау жұмыстарын ұйымдастыру және Астана қаласының аумағында тазалықты қамтамасыз ету қағидалары туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2004 жылғы 5 мамырда № 326 болып тіркелген, 2004 жылғы 22 мамырдағы № 63-64 "Вечерняя Астана", 2004 жылғы 15 мамырдағы № 62-63 "Астана ақшамы" газеттерінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Аталған шешіммен бекітілген Абаттандыру, санитарлық жабдықтау, жинау жұмыстарын ұйымдастыру және Астана қаласының аумағында тазалықты қамтамасыз ету қағидаларында:
Қағидалардың атауында және мәтін бойынша "аббаттандыру" сөзі "абаттандыру" сөзіне ауыстырылсын.
2-тарауда:
мынадай мазмұндағы 2-1, 11-1, 15-1, 17-1, 20-1, 20-2 тармақтармен толықтырылсын:
"2-1. Тасталған автокөлік – меншік иесі белгіленген тәртіпте бас тартқан және (немесе) 30 күннен аса жылжымайтын күйде тұрған көлік құралы.
11-1. Қоқыс тасушы ұйым – сұрыптауды, залалсыздандыруды және кейіннен жойылатын етіп коммуналдық қалдықтарды қайта өңдеуді жүзеге асыратын мамандандырылған кәсіпорындармен шарттық қатынастары бар коммуналдық қалдықтарды мамандандырылған көлікпен шығаруды жүзеге асыратын ұйым.

15-1. Паспорт благоустройства, уборки и содержания территории - составленный по результатам обследования объекта и утвержденный акимом района документ установленной формы, содержащий технические, идентификационные характеристики объекта, необходимые для организации работ по благоустройству и санитарному содержанию.
17-1. Разукомплектованный транспорт – транспорт с отсутствующими на нем основными узлами и агрегатами, кузовных деталей и оперения, стекол и колес, подверженное глубокой коррозии, делающим невозможным их идентификацию.
20-1. Специальная коммунальная охраняемая стоянка – стоянка для хранения задержанных транспортных средств, маломерных судов, изъятых за нарушение настоящих Правил и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан.
20-2. Твердые бытовые отходы (далее ТБО) – бытовые отходы потребления, являющиеся составной частью коммунальных отходов.";
в главе 3:
подпункт 4) пункта 26 изложить в следующей редакции:
"4) покос и вывоз камыша, бурьяна, травы и иной дикорастущей растительности;";
дополнить пунктами 52-1, 52-2 и 52-3 следующего содержания:
"52-1. Ответственность за уборку мусора с акваторий рек, водоемов, каналов на территории города и содержание территорий, прилегающих к ним, возлагается на обслуживающие предприятия. Контроль за работой обслуживающих предприятий осуществляют аппараты акимов районов.
52-2. Содержание ограждений на проезжей части, тротуарах и газонах, других элементов благоустройства дороги возлагается на предприятия, на балансе которых они находятся.
52-3. Очистка дворовых территорий, внутридворовых проездов и тротуаров от смета, пыли, мелкого и крупногабаритного мусора, их мойка, очистка от снега и наледи, а также поддержание чистоты, обеспечивается субъектами закрепленных территорий.";
в подпункте 2) пункта 62 после слова "сооружений" добавить словосочетание ", пандусы зданий и сооружений";
в пункте 64 после слова "пешеходов" добавить словосочетание "на срок не более 24 часов.";
пункт 65 изложить в следующей редакции:
"65. Не допускается складирование скола льда, снега на внутридворовых территориях.";
пункт 68 изложить в следующей редакции:
"68. Очистка крыш зданий от снега, наледеобразований со сбросом его на тротуары допускается с 10.00 до 16.00 часов с поверхности ската кровли, обращенной в сторону улицы. Сброс снега с остальных скатов кровли, а также плоских кровель производится на внутренние дворовые территории. Перед сбросом снега необходимо провести охранные мероприятия (установка ограждений), во избежание несчастных случаев с пешеходами и повреждений воздушных сетей, светильников и насаждений. Сброшенный с кровель зданий снег и ледяные сосульки убираются собственником (балансодержателем) здания (объекта) на проезжую часть и размещаются для последующего вывоза предприятием, убирающим проезжую часть улицы.
Очистка крыш от снега и удаление ледяных наростов на карнизах, крышах и водосточных трубах производится не реже одного раза в пятнадцать дней силами и средствами собственников (балансодержателей) зданий и сооружений.";
в главе 4:

15-1. Аумақтарды абаттандыру, жинау және жабдықтау паспорты – объектілерге тексеріс жүргізу нәтижелері бойынша құрастырылған және аудан әкімімен бекітілген, абаттандыру және санитарлық жабдықтау жұмыстарын ұйымдастыру үшін қажет болып табылатын объектінің техникалық, идентификациялық сипаттамалары көрсетілген бекітілген нысанды құжат.
17-1. Шашылған автокөлік – негізгі тораптар мен агрегаттар, шанақ бөлшектері және тиеу, шыны және доңғалағы жоқ көлік, сондай-ақ олардың идентификациясын мүмкін емес етіп тұрған терең коррозиясының расталуы.
20-1. Арнайы коммуналдық қорғалатын тұрақ – ұсталған көліктер құралын, осы Қағидаларды және Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілерін бұзғаны үшін алып қойылған аз мөлшерлі ыдысты сақтауға арналған тұрақ.
20-2. Қатты тұрмыстық қалдықтар (бұдан әрі – ҚТҚ) – коммуналдық қалдықтардың құрамдас бөлігі болып табылатын тұтыну тұрмыстық қалдықтары.";
3-тарауда:
26-тармағының 4-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) қамысты, құрайды, шөптерді және басқа да жабайы өсімдіктерді шабу және шығару";
мынадай мазмұндағы 52-1, 52-2 және 52-3 тармақтармен толықтырылсын:
"52-1. Қала аумағындағы өзендер, сутоғандар, арналар акваторияларынан қоқыс шығару және оларға жапсарласқан аумақтарды жабдықтау жауапкершілігі қызмет көрсетуші кәсіпорынға жүктеледі. Қызмет көрсетуші кәсіпорындардың жұмысын бақылауды аудандар әкімдерінің аппараттары жүзеге асырады.
52-2. Өту бөліктерінің қоршауларын, жиекжолдар және гүлзарларды, жолдарды абаттандырудың басқа да элементтерін жабдықтау олар теңгерімінде болып табылатын кәсіпорындарға жүктеледі.
52-3. Аула аумақтарын, аулаішілік өту жолдарын және жиекжолдарды көктемгі-күзгі кезеңде лайдан, шаңнан, шағын және көп қоқыстан тазалау, оларды жуу, қардан және мұздан тазалау, сондай-ақ тазалықты қолдау абаттандыру бекітілген аумақтардың субъектілерімен қамтамасыз етіледі.";
62-тармағының 2-тармақшасында "орын-жайлар" сөзінен кейін ",ғимараттар мен орын-жайлардың пандустары" деген сөз тіркестерімен толықтырылсын;
64-тармақта "жаяу жүргіншілер" сөзінен кейін "24 сағаттан аспайтын мерзімге" деген сөз тіркесімен толықтырылсын;
65-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"65. Мұздың, қардың жиынтықтарын аула ішілік аумақтарға жинауға тыйым салынады.";
68-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"68. Ғимараттардың шатырын қардан, мұз құрылымдарынан оларды көше жаққа қарайтын жабынның сырғымасы бар жиекжолдарға тастап тазартуға сағат 10.00-ден 16.00-ге дейін рұқсат беріледі. Қарды қалған жабын сырғымасынан, сондай-ақ тегіс төсемінен тастау ішкі аулалық аумақтан жүргізілуі тиіс. Қарды тастар алдында жаяу жүргіншілермен және әуе желілерімен, шамдармен және отырғызғылармен байланысты жазатайым уақиғалардың алдын алу үшін қорғаныс іс-шараларын (қоршаулар орнату) жүргізу қажет. Ғимараттың шатырынан тасталған қар мен сүңгі мұзды ғимараттың (объект) меншік иесі (теңгерім ұстаушы) өту бөлігіне алып тастайды және көшенің өту бөлігінен алып тастайтын кәсіпорын кейіннен шығару үшін орналастырылады.
Шатырларды қардан тазалауды және кенереден, шатырдан және су ағатын құбырлардан мұз шорларын жоюды он бес күнде бір реттен артық ғимараттың және орын-жайлардың меншік иелері (теңгерім ұстаушы) жүргізулері тиіс.";
4-тарауда:

дополнить пунктами 70-1 и 70-2 следующего содержания:
"70-1. При проведении уборки, санитарной очистки эксплуатирующая организация несет ответственность за сохранность всех видов элементов благоустройства (дорог, тротуаров, газонов, малых архитектурных форм, освещения, водоотвода), которые находятся в местах проведения санитарной очистки.
70-2. Всем субъектам, независимо от форм собственности, необходимо иметь паспорт благоустройства, уборки и содержания территории согласно приложения 4 к настоящим Правилам.";
в главе 5:
дополнить пунктами 80-3, 80-4 и 80-5 следующего содержания:
"80-3. Вывоз коммунальных отходов у юридических лиц (в том числе КСК), иных хозяйствующих субъектов, осуществляющих свою деятельность на территории города, а также у владельцев и квартиросъемщиков индивидуальных жилых домов производится на договорной основе подрядными мусоровывозящими организациями, выигравшими конкурс (тендер) по вывозу отходов, проводимым уполномоченным органом в области энергетики и коммунального хозяйства.
80-4. Мусоровывозящие организации оказывают услуги по мусороудалению в сроки, указанные в договоре, и осуществляют доставку коммунальных отходов на специализированные предприятия, производящие сортировку, обезвреживание и переработку коммунальных отходов с последующей их утилизацией.
Договор между мусоровывозящей организацией и специализированным предприятием подлежит согласованию с уполномоченным органом в области энергетики и коммунального хозяйства.
80-5. Не допускается складирование и размещение коммунальных отходов на проезжей части улиц, а также на прилегающих территориях индивидуальных жилых домов.";
пункт 82 дополнить предложением следующего содержания:
"Не допускается сброс и складирование золы в контейнеры для твердых бытовых отходов и на контейнерные площадки. Собственники индивидуальных жилых и нежилых строений вправе иметь контейнеры емкостью не более 0,8 кубических метров для сбора золы.";
дополнить пунктом 83-1 следующего содержания:
"83-1. Вывоз пищевых и иных жидких отходов производится на специализированном автотранспорте в специально отведенные места. Контейнеры после опорожнения необходимо обрабатывать дезинфицирующим раствором на местах или заменять чистыми, прошедшими обработку на местах опорожнения. Места обработки контейнеров необходимо оборудовать установками для чистки, мойки и дезинфекции с подводкой горячей и холодной воды, организацией стока.
Контейнеры необходимо промывать не реже 1 раза в 10 дней.";
пункт 84 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:

мынадай мазмұндағы 70-1 және 70-2 тармақтармен толықтырылсын:
"70-1. "Жинау, санитарлық тазалау жүргізген кезде пайдаланушы ұйым санитарлық тазалау жүргізген орындардағы абаттандыру элементтерінің барлық түрлерінің (жолдар, жиекжолдар, гүлзарлар, шағын сәулет нысандары, жарықтандыру, суқашырту) сақталуын жауапкершіліке алады.
70-2. Барлық субъектілер меншік нысанына қарамастан, осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес абаттандыру, жинау және жабдықтау паспортына ие болу қажет."
5-тарауда:
мынадай мазмұндағы 80-3, 80-4 және 80-5 тармақтармен толықтырылсын:
"80-3. Заңды тұлғалардан (оның ішінде ПИК), басқа да өзінің қызметін қала аумағында жүзеге асыратын шаруашылық субъектілерінен, сондай-ақ жеке тұрғын үйлердің иелерінен және пәтер жалдаушылардан коммуналдық қалдықтарды шығару уәкілетті орган энергетика және коммуналдық шаруашылық саласында өткізген қалдықтарды шығару жөніндегі конкурсты (тендер) жеңіп алған қоқыс шығарушы ұйымдар шарт негізінде жүргізеді.
80-4. Қоқыс шығаратын ұйымдар қоқысты жою жөніндегі қызметтерді шартта көрсетілген мерзімде көрсетуі және коммуналдық қалдықтарды жинауды, залалсыздандыруды және кейіннен жойылатын етіп қайта өңдеуді жүргізетін мамандандырылған кәсіпорынға жеткізуді жүзеге асырады.
Қоқыс шығаратын ұйым және мамандандырылған кәсіпорын арасындағы шарт энергетика және коммуналдық шаруашылығы саласындағы уәкілетті органмен келісуге жатады.
80-5. Коммуналдық қалдықтарды көшелердің өту бөліктеріне, сондай-ақ жеке тұрғын үйлердің жапсарлас аумақтарына жинауға және орналастыруға жол берілмейді.";
82-тармағы мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Қатты тұрмыстық қалдықтарға және контейнерлерден арналған алаңдарға күл тастауға және жинауға жол берілмейді. Жеке кісі тұратын және кісі тұрмайтын құрылымдардың меншік иелері күл жинау үшін сыйымдылығы 0,8 метр кубтен аспайтын контейнерлерді иемденуге құқылы.";
мынадай мазмұнды 83-1 тармақпен толықтырылсын:
"83-1. Тамақ және басқа да сұйық қалдықтарды мамандандырылған автокөліктермен арнайы бөлінген орындарға шығару жүргізіледі. Контейнерлер босатылғаннан кейін сол жерде дезинфекциялайтын ерітінділермен өңделеді немесе босатылған орнында өңдеуден өткен таза контейнерлермен ауыстырылады. Контейнерлерді өңдеу орындары тазалауға, жууға және дезинфекциялауға арналған ыстық және суық су өткізілген, судың ағып кетуі ұйымдастырылған құрылғылармен жабдықталады.";
Контейнерлерді 10 күнде бір реттен кем емес жуып отыру қажет.";
84-тармақ мынадай мазмұндағы 7-тармақшамен толықтырылсын:

"7) контейнерные площадки необходимо оборудовать освещением не менее 20 люкс.";
пункт 86 изложить в следующей редакции:
"86. Расстояние для установки контейнерных площадок от жилых и общественных зданий, спортивных площадок, мест отдыха населения и от проезжей части определяются в соответствии с санитарно-эпидемиологическими требованиями к объектам коммунального хозяйства. Размер площадок определяется из расчета на установку необходимого количества контейнеров, с учетом увеличения объема коммунальных отходов.";
в пункте 89 слово "полгода" заменить на слово "месяц";
дополнить пунктом 89-2 следующего содержания:
"89-2. Не допускается складирование мусора на прилегающей территории.";
в главе 6:
пункт 107-7 исключить;
дополнить пунктами 107-10, 107-11, 107-12 и 107-13 следующего содержания:
"107-10. Юридическим, физическим лицам и иным хозяйствующим субъектам, осуществляющим на территории города Астаны деятельность, связанную с посещением населения, необходимо обеспечить наличие на закрепленных территориях стационарных туалетов (или биотуалетов при отсутствии канализации) как для сотрудников, так и для посетителей. Устройство выгребных ям на данных объектах не допускается.
107-11. Туалеты размещаются в специально оборудованных помещениях или на выделенных площадках. Места для установки биотуалетов оборудуются ровными с удобным подъездом для транспорта площадками.
107-12. Уборка, санитарная обработка, дезинфекция туалетов производится балансодержателем по мере загрязнения, но не реже одного раза в день. Очистка биотуалетов производится специализированными организациями по договорам с балансодержателем в соответствие с графиком, но не реже одного раза в неделю. В зимнее время биотуалеты обрабатываются химическими реагентами во избежание промерзания. Переполнение туалетов фекалиями не допускается.
107-13. Ответственность за содержание туалетов возлагается на балансодержателя. Туалеты необходимо содержать в технически исправном состоянии. Ремонт и техническое обслуживание туалетов производится балансодержателем.";
в главе 7:
дополнить пунктами 111-1 и 111-2 следующего содержания:
"111-1. Орган управления кондоминиумом или иной орган управления жилого дома после завершения работ по благоустройству двора осуществляет дальнейшее текущее содержание, а также ежегодный ремонт в весенне-летний период бельевых, контейнерных, спортивных и детских площадок, малых архитектурных форм (скамеек, урн и т.д.).
111-2. Песочницы детских площадок в период с 15 апреля по 15 октября необходимо заполнять свежим песком не реже 1 раза в месяц.";
в главе 8:
в пункте 118 после слова "гаражей" добавить словосочетание ", крыш гаражей";

"7) контейнерлік алаңдарды кемінде 20 люкс жарықтандырылуымен қамтамасыз ету қажет.";
86-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"86. Тұрғын және қоғамдық ғимараттардан, спорт алаңдарынан және халықтың демалатын жерлерінен және өту жолдарынан контейнерлік алаңдарды орнату арақашықтығы коммуналдық шаруашылық объектілеріне қойылатын санитарлық - эпидемиологиялық талаптарына сәйкес анықталады. Коммуналдық қалдықтардың көлемінің ұлғаюын ескере отырып, қажет болып табылатын контейнерлердің қойылуы есептемесінен алаңдардың өлшемі дайындалады.";
89-тармақтағы "жарты жыл" сөзі "1 ай" деген сөзге ауыстырылсын:
мынадай мазмұндағы 89-2 тармақпен толықтырылсын:
"89-2. Қалдықтарды жапсарлас аумақтарға жинауға жол берілмейді.";
6-тарауда:
107-7-тармақ алынып тасталсын.
мынадай мазмұндағы 107-10, 107-11, 107-12 және 107-13 тармақтармен толықтырылсын:
"107-10. Астана қаласының аумағында халықтың келуіне байланысты қызметтерді жүзеге асыратын заңды, жеке тұлғалар және шаруашылық субъектілер бекітілген аумақтарда қызметкерлерге және келушілерге арналған стационарлық дәретханалардың (немесе кәріз болмаған жағдайда биодәретханалар) болуын қамтамасыз ету қажет.
Берілген объектілерде шұқырларды қазу құрылғысына рұқсат етілмейді.
107-11. Дәретханалар арнайы жабдықталған орын-жайларда немесе бөлінген алаңдарда орналастырылады. Биодәретханалар орнатуға арналған алаңдар көліктердің жақындауына ыңғайлы, тегіс жер болуы керек.
107-12. Дәретханаларды жинау, санитарлық тазарту, дезинфекциялауды теңгерім ұстауды ластану шамасына қарай, бірақ күніне бір реттен кем емес жүргізеді. Биодәретханаларды тазалауды мамандандырылған ұйым теңгерім ұстаушымен шарт жасасу негізінде кестеге сәйкес аптасына бір реттен кем емес уақытта жүргізеді. Қыс уақытында биодәретханаларды мұздап қалуды болдырмау мақсатында арнайы реагенттермен өңдейді. Дәретханалардың шамадан тыс толуына жол берілмейді.
107-13. Дәретханаларды жабдықтау жауапкершілігі теңгерім ұстаушыға жүктеледі. Дәретханалардың техникалық талаптары дұрыс болуы керек. Дәретханаларды жөндеу және техникалық қызмет көрсетуді теңгерім ұстаушымен жүргізеді.";
7-тарауда:
мынадай мазмұндағы 111-1, 111-2 тармақтармен толықтырылсын:
"111-1. Кондоминимумды басқарушы орган немесе басқа тұрғын үйді басқару органы ауланы абаттандыру жұмыстары аяқталғаннан соң одан әрі ағымдағы ұстауды жүзеге асырады, сондай-ақ көктемгі-жазғы кезеңде жыл сайынғы кір жаятын және спорт алаңдарын, кіші сәулет нысандарын (орындықтар, урналар) жөндеу жұмыстарын жүргізеді.
111-2. Балалар ойынына арналған құм алаңдарды 15 сәуірден 15 қазанға дейінгі аралықта айына бір реттен артық жаңа құммен толтырып отыру қажет.";
8-тарауда:
118-тармағында "гараждар" сөзінен кейін ", гараждардың шатырлары" сөз тіркесімен толықтырылсын;

дополнить пунктами 118-1 – 118-17 следующего содержания:
"118-1. Каждый собственник имеет право хранить свое транспортное средство, в том числе не пригодное к эксплуатации, на принадлежащей ему территории или специально отведенных для этого местах (гаражи, автостоянки, станции техобслуживания, паркинги, пристани).
Собственники транспортных средств самостоятельно принимают меры по надлежащему хранению транспортных средств.
118-2. Транспортные средства, находящиеся на территории города Астаны, в отношении которых установлено, что они являются брошенными, бесхозяйными и (или) не имеют собственников подлежат эвакуации на специальные коммунальные стоянки, создаваемые по решению местного исполнительного органа.
118-3. Содержание и эксплуатация специальных коммунальных стоянок транспортных средств осуществляется уполномоченным органом. Работы по вывозу брошенных и (или) не имеющих собственников транспортных средств организуют аппараты акимов районов города Астаны.
118-4. Бесхозяйные, брошенные и/или разукомплектованные транспортные средства эвакуируются специализированным предприятием (поставщик услуг по вывозу брошенного транспорта и несущее ответственность по его сохранности) на специальную коммунальную охраняемую стоянку с применением эвакуатора или иной специальной техники. При этом эвакуации подлежат транспортные средства, подпадающие под любой из следующих признаков:
находящиеся в разукомплектованном состоянии, не представляющиеся возможности их нормальной эксплуатации;
находящиеся в недвижимом состоянии более 30 дней;
являющиеся очагом сбора мусора и металлолома;
создающие помехи для проезда во внутриквартальные территории оперативных и специальных служб при выполнении ими работ, связанных с непосредственным выполнением профессиональных обязанностей;
создающие помехи работе уборочной техники;
расположенные на газонах, детских и спортивных площадках;
расположенные на городских коммуникациях, лесопарковых зонах;
создающие помехи для служб осуществляющих аварийно-ремонтные работы, заправку газораспределительных установок, сбор коммунальных отходов с контейнерных площадок и иных коммунальных служб.
118-5. Компетентными уполномоченными органами в области дорожного движения (речного судоходства) на основании заявлений жителей, представлений органов департамента внутренних дел города Астаны, обращений работников эксплуатационных, коммунальных и дорожных служб и личных заявлений собственников транспортных средств проводятся мероприятия по постановке на учет транспортных средств, являющихся бесхозяйными, брошенными и/или разукомплектованными и подлежащими эвакуации.

мынадай мазмұндағы 118-1 – 118-17 тармақтармен толықтырылсын:
"118-1. Әрбір иегер өзінің көлік құралын, оның ішінде өзіне тиесілі аумаққа немесе сол үшін арнайы бөлінген орынға (гараждар, автотұрақтар, техникалық қызмет көрсету станциялары) көшіруге жарамсыз көлік құралын сақтауға құқылы (паркинг, айлақтар).
Көлік құралын иегерлері өз беттерінше көлік құралын паркингтерде, автотұрақтарда, гараждарда жерлерде тиісті сақтау бойынша шаралар қабылдауға міндетті.
118-2. Астана қаласының аумағындағы иесіз деп танылған және (немесе) меншік иелері жоқ көлік құралын жергілікті атқарушы органның шешімімен құрылған арнайы коммуналдық тұраққа көшірілуге жатады.
118-3. Көлік құралының арнайы коммуналдық тұрағын жабдықтау және пайдалану уәкілетті органмен жүзеге асырылады. Тасталған және (немесе) меншік иелері жоқ көлік құралын шығару жөніндегі жұмыстарды Астана қаласы аудандары әкімдерінің аппараттары ұйымдастырады.
118-4. Меншік иелері жоқ, тасталған, және/немесе шашылған көлік құралдары мамандандарылған кәсіпорындармен (тасталған көлікті шығару жөніндегі қызмет көрсететін және оның сақталуына жауап беретін жеткізуші) арнайы коммуналдық қорғалатын тұраққа көшіріледі. Сондай – ақ, келесі белгілердің әрбіреуіне сәйкес келетін көлік құралдары көшірілуге жатады:
қалыпты көшіруге мүмкіндік жоқ шашылған күйде болып табылатын көлік құралын;
30 күннен аса жылжымайтын жағдайда тұрған;
кәсіби міндеттерін тікелей орындауға байланысты жедел және арнайы қызметтерге өз жұмыстарын орындау барысында орамішілік аумақтарға өту үшін бөгет жасайтын;
жол қозғалысына және жинау техникаларының жұмысына бөгет жасайтын;
гүлзарларда, балалар және спорт алаңдарында орналасқан;
қалалық коммуникациялық, орманды аймақтарда орналасқан;
авариялық - жөндеу жұмыстарына, газтаратушы қондырғыларды толтыру, контейнерлік алаңдардан коммуналдық қалдықтарды жинау және өзге коммуналдық қызметтерді жүзеге асыратын қызметтерге кедергі келтіретін.
118-5. Жол қозғалысы (өзен кеме қатынасы) саласындағы құзыретті уәкілетті органдармен тұрғындар өтініштері. Астана қаласы Ішкі істері департаментінің ұсынымы, пайдаланушы, коммуналдық және жол қызметтері қызметкерлерінің өтініштері және көлік құралын меншік иелерінің жеке өтініштері негізінде иесіз, тасталған және/немесе шашылған болып табылатын және көшіруге жататын көлік құралын есепке алу жөніндегі шараларды жүргізіледі.

118-6. Компетентными уполномоченными органами в области дорожного движения (речного судоходства) ведется учет и составление картотеки транспортных средств с разделением на три категории:
транспортные средства, подлежащие безусловной эвакуации;
транспортные средства, имеющие владельцев, которые подлежат выявлению;
транспортные средства, в течение 30 дней находящиеся без движения.
118-7. После получения сведений о нахождении на территории района брошенных и/или разукомплектованных транспортных средств, по запросу аппаратов акимов районов органами департамента внутренних дел города Астаны и компетентными уполномоченными органами в области дорожного движения (сельского хозяйства или речного судоходства) принимаются меры к их идентификации, установлению их собственников, места их регистрации и проживания.
118-8. В случае выявления владельца транспортного средства компетентные уполномоченные органы направляют ему письменное уведомление о необходимости в течение 5 календарных дней своими силами и за свой счет эвакуировать транспортное средство к месту утилизации или иное допустимое место.
В случае непринятия необходимых мер к владельцу применяются административное воздействие, а транспортное средство подлежит принудительной эвакуации.
118-9. В случае невозможности выявления владельца транспортного средства, после принятия всех необходимых мер, специализированное предприятие составляет акт о нахождении транспортного средства в брошенном и/или разукомплектованном состоянии и необходимости его принудительной эвакуации. В данный акт заносятся определяемые визуально сведения о техническом состоянии транспортного средства и его комплектности, а также имеющиеся в наличии идентификационные данные: номер кузова, шасси, двигателя, номер государственного регистрационного знака и их количество.
Данный акт подписывается комиссией в составе:
инспектора департамента внутренних дел города Астаны;
представителя компетентного уполномоченного органа;
представителя аппарата акима района.
118-10. На основании актов специализированное предприятие составляет общее задание на выполнение работ по эвакуации бесхозяйных, брошенных и/или разукомплектованных транспортных средств, которое согласовывается в компетентных уполномоченных органах и является заданием на выполнение указанных работ.
118-11. После эвакуации транспортного средства на специальную коммунальную охраняемую стоянку специализированное предприятие организует оценку его стоимости.
Владельцу транспортного средства (в случае его выявления) специализированным предприятием направляется повторное уведомление о произведенной принудительной эвакуации принадлежащего ему транспортного средства с указанием:
обоснования причин эвакуации;
местонахождения транспортного средства в настоящий момент;
предупреждения о возможности утилизации транспортного средства по окончании указанного срока.
Срок хранения транспортного средства на специальной коммунальной стоянке до начала процедуры признания его бесхозяйным составляет не менее 30 календарных дней.

118-6. Жол қозғалысы (өзен кеме қатынасы) салаларындағы құзыретті уәкілетті органдар көлік құралын үш санатқа бөлінген картотекасы есепке алып, құрастырады:
сөзсіз көшірілуге жататын көлік құралын;
иегері анықталуы мүмкін көлік құралын;
30 күн бойы қозғалыссыз тұрған көлік құралын.
118-7. Аудан аумағында тасталған және/немесе шашылған көлік құралдарының табылуы туралы ақпарат алынғаннан кейін аудандар әкімдерінің аппараттарының сұранымдары бойынша Астана қаласы Ішкі істері департаменті органдары және жол қозғалысы (ауыл шаруашылығы немесе өзен кеме қатынасы) саласындағы құзіретті уәкілетті органдармен оларды идентификациялау, олардың меншік иелеріне оларды тіркеу және тұру орындарын белгілеу шаралары қабылданады.
118-8. Көлік құралының иегері анықталған жағдайда құзіретті уәкілетті орган оған 5 күнтізбелік күн ішінде өз күшімен және өз қаражаты есебінен көлік құралын қайта өңдеу орнына немесе басқа да жол берілетін орынға көшіру қажеттігі туралы жазбаша хабарламаны жібереді.
Қажетті шараларды қабылдамаған жағдайда меншік иесіне әкімшілік әсер ету қолданылады, ал көлік құралы мәжбүрлі көшірілуге жатады.
118-9. Көлік құралын иегерін анықтау мүмкін болмаған жағдайда, барлық қажетті шаралар қабылдағаннан соң мамандандырылған кәсіпорын көлік құралын тасталған және/немесе шашылған күйде тауып алғандығы және мәжбүрлі көшіру қажетті туралы акт құрастырады. Аталған актіге көлік құралын техникалық жағдай туралы визуалды анықталған мәлімет және оның жиынтығы, сондай-ақ қолда идентификациялық мәліметтердің: шанақ, шасси, қозғалтқыш нөмірлері, мемлекеттік тіркеу белгісінің нөмірі және олардың саны енгізіледі.
Бұл акт құрамына Астана қаласы ішкі істер департаментінің инспекторы;
құзыретті уәкілетті органның өкілі;
аудан әкімі аппаратының өкілі кіретін комиссиямен қол қойылады.
118-10. Құрастырлыған акт негізінде мамандандырылған кәсіпорын құзыретті уәкілетті органдармен келісілетін және аталған жұмыстарды орындауға арналған тапсырма болып табылатын иесіз, тасталған, және/немесе шашылған көлік құралын көшіру жөніндегі жұмыстарды орындауға жалпы тапсырма құрастырады.
118-11. Көлік құралын арнайы коммуналдық қорғалатын тұраққа көшірілгеннен кейін мамандандырылған кәсіпорын оның құнын бағалауды ұйымдастырады.
Көлік құралын иегеріне (ол анықталған жағдайда) оған тиесілі көлік құралын өндірістік мәжбүрлі бас тарта туралы қайталама хабарлама жіберіледі:
көшіру себебінің негіздемесі;
көлік құралын қазіргі сәттегі орналасқан жері;
көрсетілген мерзім өткеннен кейін көлік құралын қайта өңдеу мүмкіндігі туралы ескерту.
Арнайы коммуналдық қорғалатын тұрақта оны иесіз деп тану рәсіміне дейін көлік құралын сақтау мерзімі 30 күнтізбелік күнді құрайды.

118-12. Аппараты акимов районов осуществляют ежемесячную публикацию в местных печатных и электронных изданиях сведений об эвакуированных транспортных средствах.
118-13. Учет принудительно эвакуированных транспортных средств ведется специализированным предприятием на основании актов осмотра.
118-14. В случае предъявления прав собственности на эвакуированное транспортное средство правообладателем (его собственником) транспортное средство возвращается после компенсации полной стоимости расходов на эвакуацию и хранение, включая расходы, связанные с подготовительными работами согласно утвержденным уполномоченным органом тарифам и расценкам, или на других условиях по решению суда.
118-15. Специализированное предприятие после вступления в законную силу решения суда о признании транспортного средства бесхозяйным принимает решение о его реализации или утилизации.
118-16. Об обращении транспортных средств в собственность государства и принятом решении (реализации или утилизации) специализированное предприятие информирует:
аппараты районных акимов;
компетентные уполномоченные органы в области дорожного движения (речного судоходства) для снятия транспортных средств с учета по решению судебных органов.
118-17. Расходы предприятиям, выполняющим работы по эвакуации, утилизации и содержанию стоянок, возмещаются за счет доходов от реализации брошенных транспортных средств и бюджетных средств, выделяемых на содержание коммунальных стоянок.";
в главе 10:
в пунктах 125, 125-5 слова "государственного архитектурно-строительного контроля" заменить словами "архитектуры и градостроительства города Астаны";
пункт 125 после слов "в Правилах застройки на территории города Астаны" дополнить словами "от 3 марта 2011 года № 432/58-IV (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 15 апреля 2011 года за № 671);
пункт 125-2 изложить в следующей редакции:
"125-2. Разрешение на вскрытие городской территории согласно форме Приложения 2 к настоящим Правилам, оформляется и выдается в течение трех рабочих дней после предоставления заявления по форме Приложение 1 к настоящим Правилам";
в главе 11:
пункт 132 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) ограничение движения по внутриквартальным проездам и дорогам, тротуарам путем установки шлагбаумов (металлических ограждений, бетонных блоков и иными предметами).";
в главе 12:
в пункте 135 слова "государственного архитектурно-строительного контроля" заменить словами "архитектуры и градостроительства города Астаны";
в главе 13:

118-12. Аудандар әкімдерінің аппараттары жергілікті баспа және электронды басылымдарда көшірілген көлік құралдары туралы ай сайын жариялауды жүзеге асырады.
118-13. Мәжбүрлі көшірілген көлік құралдарын есепке алу тексеру актілері негізінде арнайы мекемемен жүргізіледі.
118-14. Көшірілген көлік құралдарына меншік құқығын талап еткен жағдайда көлік құралы құқық белгілеушіге (оның меншік иесіне) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы уәкілетті органның белгіленген тарифі мен бағалауына немесе сот шешімі бойынша басқа да талаптарға сәйкес дайындау жұмыстарына байланысты шығындарды қосқанда, көшірілу және сақтау шығындарының құны толық төленгеннен соң қайтарылады.
118-15. Мамандандырылған кәсіпорын соттың көшірілген көлік құралын иесіз деп тану туралы шешімі заңды күшіне енгеннен кейін оны іске асыру немесе жою туралы шешім қабылдайды.
118-16. Көлік құралдарын мемлекет меншігіне айналдыру және мамандандырылған кәсіпорын қабылдаған шешім (іске асыру немесе жою) туралы ақпарат береді:
аудандар әкімдерінің аппараттарына;
сот органдарының шешімдерін ескеріп көлік құралдарын шығару үшін жол қозғалысы (өзен кеме қатынасы) саласындағы құзіретті уәкілетті органдарға.
118-17. Тұрақтарды көшіру, қайта өңдеу және жабдықтау жөніндегі жұмыстарды орындаушы кәсіпорындардың шығындары тасталған көлік құралдарын іске асыру және коммуналдық тұрақтарды ұстауға бөлінетін бюджет қаражаты есебінен өтеледі.";
10-тарауда:
125, 125-5-тармақтарда "мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" сөздері "Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы" деген сөздермен ауыстырылсын;
125-тармақ "Астана қаласының аумағында құрылыс салу Қағидалары туралы" сөздерінен кейін 2011 жылғы 3 наурыздағы № 432/58-IV Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 15 сәуірдегі № 671 тіркелген)" сөздерімен толықтырылсын;
125-2–тармақ төмендегі редакцияда жазылсын:
"125-2. Қала аумағын ашуға рұқсат осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес ресімделеді және өтініш берілгеннен кейін үш жұмыс күн аралығында осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес беріледі";
11-тарауда:
132-тармағы мынадай мазмұндағы 4-тармақшамен толықтырылсын:
"4) орамішілік өту жолдарына және жолдарға, жиекжолдарға шлагбаумдар (металл қоршаулары, бетон блоктарымен және басқа да заттармен) орнату арқылы қозғалысты шектеуге тыйым салынады.";
12-тарауда:
135-тармақта "мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау" сөздері "Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы" деген сөздермен ауыстырылсын;
13-тарауда:

дополнить пунктами 145-1, 145-2, 145-3, 145-4, 145-5 следующего содержания:
"145-1. На территории города Астаны не допускается установка рекламно-информационных объектов (билборды, плакаты, стенды, световые табло, транспаранты, афиши, указатели и другие объекты наружной (визуальной) рекламы) без разрешения уполномоченных органов на их установку, без согласования с владельцем земельного участка, строения, здания, на котором размещается рекламно–информационный объект.
145-2. Собственник рекламно-информационного объекта обеспечивает постоянный контроль за техническим содержанием, эксплуатацией и исправностью световой иллюминации рекламных объектов, заменой цветной печати при выявлении дефектов. По окончании срока действия вышеуказанных разрешений рекламно-информационные объекты необходимо демонтировать в течение 10 календарных дней.
145-3. При демонтаже рекламно-информационных объектов их владельцу необходимо в течение 10 календарных дней восстановить благоустройство территории, ремонт фасада здания, заделку отверстий и другие дефекты, возникшие в процессе эксплуатации рекламно-информационных объектов.
145-4. Не допускается наклеивать, развешивать и размещать иным способом на зданиях, сооружениях, ограждениях, деревьях, опорах электроснабжения, остановочных павильонах и других не приспособленных для этих целей объектах какие-либо объявления и иную информацию.
145-5. Руководителям предприятий и организаций, в ведение которых находятся здания и сооружения, собственникам зданий и сооружений, независимо от форм собственности необходимо оформлять объекты к государственным праздникам Республики Казахстан и мероприятиям государственного значения, согласно утвержденной акиматом города Астаны концепции.";
дополнить пунктом 148-1 следующего содержания:
"148-1. Содержание памятников истории и культуры, находящихся в коммунальной собственности города Астаны, осуществляется в пределах средств, утвержденных по соответствующей бюджетной программе аппаратами акимов районов города Астаны.";
дополнить пунктами 151-1, 151-2, 151-3 следующего содержания:
"151-1. Здания и сооружения, жилые дома оборудуются архитектурной подсветкой, согласованной с главным дизайнером города Астаны и управлением архитектуры и градостроительства. Содержание архитектурной подсветки производится в рамках выделяемых бюджетных средств аппаратов акимов районов, в остальных случаях балансодержателями зданий.
151-2. Балансодержатель здания заключает договор на обслуживание архитектурной подсветки. Световые приборы, а также кронштейны и опоры необходимо содержать в чистоте. Не допускается превышение процента негорения элементов архитектурной подсветки более 5 процентов. Вышедшие из строя элементы архитектурной подсветки подлежат замене эксплуатирующей организацией в течение 24 часов.

мынадай мазмұндағы 145-1, 145-2, 145-3, 145-4, 145-5 тармақтармен толықтырылсын:
"145-1. Астана қаласының аумағында жарнамалық-ақпараттық объектілерді орнатуға берілген рұқсатынсыз, олар орналастырылатын жер учаскесінің, құрылымның, ғимараттың иегерінің келісімінсіз жарнамалық-ақпараттық объектілерді (билбордтар, плакаттар, стендтер, түсті таблодар, транспаранттар, афишалар, сілтемелер және басқа да сыртқы (визуалды) жарнамалық объектілер) орнатуға тыйым салынады.
145-2. Жарнамалық-ақпараттық объектілердің меншік иесі жарнама объектісінің техникалық жабдықталуын, пайдаланылуын және түстер иллюминацияның дұрыстығын қамтамасыз етуге, ақаулар анықталған кезде үсті мөрді ауыстыруға міндетті. Жоғарыда аталған рұқсаттың әрекет ету мерзімі аяқталғаннан соң жарнамалық-ақпараттық объектілер 10 күнтізбелік күннің ішінде алынып тасталуы керек.
145-3. Жарнамалық-ақпараттық объектілерді алып тастау кезінде олардың иегерлері 10 күнтізбелік күннің ішінде аумақты абаттандыруды қалпына келтіру, ғимарат қасбеттерін жөндеу, жарнамалық-ақпараттық объектілерді пайдалану барысында туындаған ақауларды қалпына келтіру, бұрандаларды бұрауға міндетті.
145-4. Ғимараттарда, орын-жайларда, қоршауларда, ағаштарда, электрмен жабдықтау тіреулерінде, аялдама павильондарында және басқа да осы мақсаттарға бейім объектілерде қандай да бір жарнамалар және басқа да ақпараттар жапсыруға, ілуге және өзгеше тәсілдермен орналастыруға рұқсат етілмейді.
145-5. Жүргізуінде ғимарат мен орын-жайлары бар кәсіпорындар мен ұйымдардың басшылары, ғимараттар мен орын-жайлардың иелері меншік нысанына қарамастан Қазақстан Республикасының мемлекеттік мерекелеріне және Астана қаласының әкімі бекіткен тұжырымдамаға сәйкес мемлекеттік маңызы бар іс-шараларға орай объектілерді рәсімдеу қажет.";
мынадай мазмұнды 148-1-тармағымен толықтырылсын:
"148-1. Астана қаласының коммуналдық меншігінде болып табылатын тарихи және мәдени ескерткіштерді күтіп ұстау Астана қаласы аудандары әкімдерінің тиісті бюджеттік бағдарламалары бойынша бекітілген қаражат шегінде жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 151-1, 151-2, 151-3 тармақтармен толықтырылсын:
"151-1. Ғимараттар мен орын-жайлар, тұрғын үйлер Астана қаласының бас сәулетшісімен және Сәулет және қала құрылысы басқармасымен келісілген сәулетті шамдармен жабдықталады. Сәулетті шамды жабдықтау аудандар әкімдерінің аппараттары бөлген бюджет қаражатты шеңберінде жүргізіледі, ал қалған жағдайларда ғимараттың теңгерім ұстаушысы жүргізеді.
151-2. Ғимараттың теңгерім ұстаушысы сәулетті шамға қызмет көрсетуге шарт жасасады. Жарықтандыру құралдары, сондай-ақ кронштейндер мен тіректер таза болуы керек. Сәулетті шамдардың күймеу пайызы 5 пайыздан асып кетуі рұқсат етілмейді. Сәулетті шамдардың қатардан шыққан элементтері пайдаланушы ұйымдармен 24 сағаттың ішінде ауыстырылуға жатады.

151-3. Включение и отключение архитектурной подсветки производится автономно, каждый объект самостоятельно, в соответствии с графиком наружного освещения с шагом не более 30 минут. Архитектурная подсветка оборудуется приборами учета электроэнергии, зарегистрированном в установленном порядке. Каждый объект укомплектовывается щитом управления.";
в главе 14:
пункт 158 дополнить предложениями следующего содержания:
"Мойка и дезинфекция чаш фонтанов проводится ежемесячно. Не допускается купание людей и животных, стирка в чашах фонтанов.";
приложения 1, 2, 3 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3 к настоящему решению;
правила благоустройства, санитарного содержания, организации уборки и обеспечения чистоты на территории города Астаны, утвержденных указанным решением дополнить приложением 4 согласно приложению 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны
С. Хамхоев
Секретарь маслихата
города Астаны
В. Редкокашин
СОГЛАСОВАНО:
Начальник ГУ
"Управление архитектуры и
градостроительства города
Астаны" (УА и Г)
С. Жунусов
Начальник ГУ
"Управление строительства
города Астаны" (УС)
В. Лютов
Приложение 1 к решению
маслихата города Астаны
от 29 июня 2011 года № 463/65-IV
Приложение 1 к Правилам
благоустройства, санитарного
содержания, организации уборки
и обеспечения чистоты на территории
города Астана от 30 марта 2004 года
№ 28/6-III
ЗАЯВЛЕНИЕ
в орган архитектуры и градостроительства города Астаны
на получение разрешения на производство работ,
связанных со вскрытием городской территории и благоустройства
_________________________________________________________________
(получатель разрешения)
адрес_______________________________________ телефон ______________
РНН_______________ расчетный счет _____________ банк ______________
МФО ______________________________
Прошу разрешить производство работ по
___________________________________________________________________
Виды работ, объем _________________________________________________
Род вскрываемого покрытия и площадь _______________________________
Проезжая часть (кв.м.) ____________________________________________
Тротуар (кв.м.) ___________________________________________________
Газон (кв.м.) _____________________________________________________
Участок работ находится ___________________________________________
Восстановление участка после производства работ гарантируется.
Вызовы на место производства работ представителей владельцев
инженерных сетей с определением прохождения коммуникаций до начала
работ произведены.
Срок ведения работ:
Начало ____________________________________________________________
Окончание _________________________________________________________
Сведения о заказчике, подрядчике:
___________________________________________________________________
Адрес_______________________________________ телефон ______________
РНН _______________ расчетный счет ____________ банк ______________
МФО _______________________
"____" _______________ 20___ года
К заявлению прилагается:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Разрешение на производство работ либо отказ прошу (нужное подчеркнуть)
- выдать представителю, согласно прилагаемой доверенности
- отправить по почте
М.П. Руководитель _________________________
Согласования на закрытие улиц, частичное ограничение движения,
вскрытие благоустроенных территорий, проведение работ в районе
прохождения инженерных сетей смотреть на обороте
СОГЛАСОВАНИЯ НА ПРОИЗВОДСТВО РАБОТ (заверяется печатью, штампом
должностного лица):
1. Участок работ обследован главным специалистом органа архитектуры
и градостроительства города Астаны
___________________________________________ "__" _______ 20___ года

151-3. Сәулетті шамдарды қосу мен сөндіру автономды түрде, жүргізіледі, әрбір объект жеке, қажетті жарықтандыру кестесіне сәйкес 30 минуттан аспайтын қадаммен жарықтандырылады. Сәулетті шам белгіленген тәртіпте тіркелген, электр энергиясын есептеу құралымен жабдықталады. Әрбір объект басқару қалқанымен жинақталады.";
14-тарауда:
158-тармақ мынадай мазмұндағы сөйлемдермен толықтырылсын:
"Субұрқақтардың тостағандарын жуу және дезинфикциялау ай сайын жүргізіледі. Субұрқақтардың тостағандарында адамдар шомылып, жануарлар мен кір жууға рұқсат етілмейді.";
Қағидалардың 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
аталған шешіммен бекітілген Абаттандыру, санитарлық жабдықтау, жинау жұмыстарын ұйымдастыру және Астана қаласының аумағында тазалықты қамтамасыз ету қағидалары осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес 4-қосымшамен толықтырылсын.
Осы шешім оны алғашқы рет ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы
мәслихатының төрағасы
С. Хамхоев
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы
В. Редкокашин
КЕЛІСІЛДІ
"Астана қаласының Сәулет
және қала құрылысы басқармасы" ММ
(СжҚҚБ) бастығы
С. Жүнісов
"Астана қаласының
Құрылыс басқармасы" ММ
(ҚБ) бастығы
В. Лютов
Астана қаласы мәслихатының
2011 жылғы 29 маусымдағы
№ 463/65-IV шешіміне
1-қосымша
Абаттандыру, санитарлық жабдықтау,
жинау жұмыстарын ұйымдастыру және
Астана қаласының аумағында
тазалықты қамтамасыз ету қағидаларына
2004 жылғы 30 наурыздағы
№ 28/6-III
1-қосымша
Астана қаласының сәулет және қала құрылысы органына қала
аумағына ашуға және абаттандыруға байланысты жұмыстарды
жүргізуге рұқсат алуға арналған
ӨТІНІШ
________________________________________________________
(рұқсат қағазын алушы)
Мекенжайы__________________________телефоны____________________
СТН__________есеп-шоты_______________банк______________________
ФАМ____________________________________________________________
_______________________________________________________________
____________________жұмыс жүргізуге рұқсат беруіңізді сұраймын.
Жұмыс түрі, көлемі_____________________________________________
_______________________________________________________________
Қазылған жапсардың түрі және алаңы_____________________________
Көлік жолдары (ш.м)__________________________________________________
Жаяу жүргіншілер жолы (ш.м)____________________________________
Көгал алаңы(ш.м)_____________________________________________________
Жұмыс учаскесі_________________________________________________
____________________________________________________орналасқан.
Жұмыс жүргізілгеннен кейін учаскені қалпына келтіруге кепілдік беріледі.
Жұмыс басталғанға дейін коммуникациялардың өтуін анықтау бойынша жұмыс жүргізу орнына инженерлік желілердің иелері шақырылды.
Жұмыс жүргізу мерзімі:
Басталуы_______________________________________________________
Аяқталуы_______________________________________________________
Тапсырыс беруші, мердігер туралы мәліметтер:
_______________________________________________________________
Мекенжайы___________________________телефон____________________
СТН____________________есеп-шот _______ банк___________________
ФАМ_____________________________
"____"_________________20___ жыл
Өтінішке қоса беріледі:
______________________________
______________________________
______________________________
Жұмыс жүргізу рұқсатты беруді немесе бас тартуды сұраймын (керегін астын сызу қажет)
- ұсынылған сенім хатқа сәйкес өкілге беру
- поштамен жіберу
М.О. Басшы ______________________
Көшелерді жабуға, қозғалысты жартылай шектеуге, абаттандырылған аумақты ашуға, инженерлік желілердің өту орны ауданында жұмыс жүргізуге келісімді келесі бетінен қараңыз
ЖҰМЫС ЖҮРГІЗУГЕ КЕЛІСІМ (лауазымды тұлғаның мөрімен бекітіледі):
1.Жұмыс учаскесі Астана қаласының сәулет және қала құрылысы органының бас маманымен тексерілді_______________________________
___________________________________"___" _________20____жыл

2. Управление дорожной полиции Департамента внутренних дел города
Астаны (при работах на проезжей части)
___________________________________________________________________
___________________________________________ "__" _______ 20___ года
3. Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города
Астаны (при работах на проезжей части улиц)
___________________________________________________________________
___________________________________________ "__" _______ 20___ года
4. Отметка об уведомлении кооператива собственников квартир,
производственного кооператива, прочих юридических, либо физических
лиц, в чьем ведении находится данная территория ___________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
________________________________________ "__" _________ 20 ___ года
5. Предприятия, в ведении которых находятся инженерные сети:
5.1. ______________________________________________________________
_________________________________________ "__" _________ 20___ года
5.2. ______________________________________________________________
___________________________________________ "__" _______ 20___ года
5.3. ______________________________________________________________
__________________________________________ "__" ________ 20___ года
5.4. ______________________________________________________________
__________________________________________ "__" ________ 20___ года
5.5. ______________________________________________________________
__________________________________________ "__" ________ 20___ года
Заявку выдал главный специалист органа архитектуры и
градостроительства города Астаны
________________________________________ "___" _________ 20___ года
Заявку принял главный специалист органа архитектуры и
градостроительства города Астаны
_____________________________________________ "___" ____ 20___ года
Отказано в выдаче разрешения по следующим причинам: _________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Приложение 2 к решению
маслихата города Астаны
от 29 июня 2011 года № 463/65-IV
Приложение 2 к Правилам
благоустройства, санитарного
содержания, организации уборки
и обеспечения чистоты на территории
города Астана от 30 марта 2004 года
№ 28/6-III
Орган архитектуры и градостроительства города Астаны
РАЗРЕШЕНИЕ НА ВСКРЫТИЕ ГОРОДСКОЙ ТЕРРИТОРИИ № ______
___________________________________________________________________
(получатель разрешения)
Разрешается производство работ ____________________________________
___________________________________________________________________
на участке ________________________________________________________
___________________________________________________________________
с разрытием траншеи или закрытым способом (проколом).
Работы производить с выполнением следующих условий:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Настоящее разрешение и проект необходимо всегда иметь на месте работ.
С условиями, оговоренными в разрешении, с о г л а с е н.
Получатель разрешения (представитель)
Подпись _________________________ "____" ___________ 20 ___года
Адрес получателя разрешения _________________________ тел. ________
Производство работ разрешено с _________________________ 20___ года
по_________________________ 20___ года
Начальник органа архитектуры
и градостроительства города Астаны __________________________
Разрешение выдал __________________________________________________
Разрешение оформил ________________________________________________
"____" ______________ 20____ года
Приложение 3 к решению
маслихата города Астаны
от 29 июня 2011 года № 463/65-IV
Приложение 3 к Правилам
благоустройства, санитарного
содержания, организации уборки
и обеспечения чистоты на территории
города Астана от 30 марта 2004 года
№ 28/6-III
ВОЗВРАТНЫЙ ТАЛОН
к разрешению №______
Срок ведения работ

2. Астана қаласы Ішкі істер департаментінің Жол полициясы басқармасы (көлік жолындағы жұмыстар барысында)
___________________________________________________________
___________________________________"___" _________20____жыл
3. Астана қаласының Жолаушылар көлігі мен автомобиль жолдары басқармасы (көшенің көлік жүру бөлігінде жұмыс жүргізу барысында)
___________________________________________________________
___________________________________"___" _________20____жыл
4. Аталған аумақ қарамағындағы пәтерлер иелерінің кооративін, өндірістік кооперативін, басқа заңды немесе жеке тұлғаларды ескерту туралы белгі
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________"___" _________20____жыл
Инженерлік желілер қарамағындағы кәсіпорындар:
5.1________________________________________________________
___________________________________"___" _________20____жыл
5.2._______________________________________________________
___________________________________"___" _________20____жыл
5.3._______________________________________________________
___________________________________"___" _________20____жыл
5.4._______________________________________________________
___________________________________"___" _________20____жыл
5.5._______________________________________________________
___________________________________"___" _________20____жыл
Өтінімді Астана қаласының сәулет және қала құрылысы органының бас маманы берді ________________________"___" _________20____жыл
Өтінімді Астана қаласының сәулет және қала құрылысы органының бас маманы қабылдады
___________________________________"___" _________20____жыл
Рұқсат қағазы келесі себептермен берілмеді:_______________________________________________________
___________________________________________________________
Астана қаласы мәслихатының
2011 жылғы 29 маусымдағы
№ 463/65-IV шешіміне
2-қосымша
Абаттандыру, санитарлық жабдықтау,
жинау жұмыстарын ұйымдастыру және
Астана қаласының аумағында
тазалықты қамтамасыз ету қағидаларына
2004 жылғы 30 наурыздағы
№ 28/6-III
2-қосымша
Астана қаласының сәулет және қала құрылысы органы
ҚАЛА АУМАҒЫН АШУҒА БЕРІЛГЕН РҰҚСАТ ҚАҒАЗЫ №____
______________________________________________________ (рұқсат қағазын алушы)
жұмыс жүргізуге рұқсат етіледі
___________________________________________________________
учаскеде___________________________________________________
___________________________________________________________
жабық тәсілмен (тесумен) немесе траншея қазу арқылы жүргізіледі.
Жұмыстар мына шарттарды орындаумен жүргізіледі:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Осы рұқсат қағазын және жобаны жұмыс орнында әрқашан ұстау қажет.
Рұқсат қағазда айтылған шарттармен, к е л і с е м і н.
Рұқсат қағазды алушы (өкілі)
Қолы _____________________ "_____" _____________20____жыл
Рұқсат қағазды алушының мекен-жайы_______ телефон _________
Жұмыс жүргізуге рұқсат етілді 20 ____ жыл ___________бастап
20 ____ жыл _______аралығында
Астана қаласының сәулет және қала
құрылысы органының бастығы __________________________
Рұқсат қағазды берген ____________________________________
Рұқсат қағазды ресімдеген _________________________________
"___" _____________ 20____ жыл
Астана қаласы мәслихатының
2011 жылғы 29 маусымдағы
№ 463/65-IV шешіміне
3-қосымша
Абаттандыру, санитарлық жабдықтау,
жинау жұмыстарын ұйымдастыру және
Астана қаласының аумағында
тазалықты қамтамасыз ету қағидаларына
2004 жылғы 30 наурыздағы
№ 28/6-III
3-қосымша
№ рұқсат қағазына
ҚАЙТАРУ ТАЛОНЫ
Жұмысты жүргізу мерзімі

с ____________________ 20 ___ года по __________________ 20___ года
Участок восстановлен и принят:
_____________________________________________________________________
(уполномоченным специалистом акимата района: Алматы, Сарыарка, Есиль
(нужное подчеркнуть) ______________________________________________
(при работах на проезжей части улиц – уполномоченным специалистом
Управления пассажирского транспорта и автомобильных дорог города
Астаны)
Возвратный талон принят главным специалистом органа архитектуры и
градостроительства города Астаны __________________________________
Подпись ______________________ "_____" _________________ 20___ года
Возвратный талон принят с временным восстановлением благоустройства
под зиму главным специалистом органа архитектуры и градостроительства
города Астаны
___________________________________________________________________
Подпись ______________________ "_____" __________________20___ года
Записи заверяются печатью. Талон сдается в орган архитектуры и
градостроительства города Астаны для закрытия взятого разрешения и
снятия с контроля.
Приложение 4 к решению
маслихата города Астаны
от 29 июня 2011 года № 463/65-IV
Приложение 4 к Правилам
благоустройства, санитарного
содержания, организации уборки
и обеспечения чистоты на территории
города Астана от 30 марта 2004 года
№ 28/6-III
Паспорт
благоустройства, уборки и содержания территории
___________________________________________
(наименование юридического лица)
___________________________________________
(юридический адрес, телефон)
1. Ф.И.О. руководителя (телефон, РНН) _______________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
2. Договор на вывоз твердо-бытовых отходов (№, дата, срок
заключения) _______________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Площадь твердого покрытия, м2 ____________________________
4. Площадь газонов, м2 ______________________________________
5. Количество деревьев, кустарников, шт. ____________________
___________________________________________________________________
6. Количество малых архитектурных форм, шт. _________________
___________________________________________________________________
7. Количество дворников или договор на уборку территории
(наименование организации, телефон, № договора, дата, срок) _______
___________________________________________________________________
В случае изменения данных, указанных в настоящем паспорте,
руководитель юридического лица должен известить государственное
учреждение "Аппарат акима района "______________" города Астаны" и
получить обновленный паспорт благоустройства, уборки и содержания в
десятидневный срок.
Приложение: схема закрепленной территории.
М.П. _______________________________
(ФИО, подпись руководителя)
Выдано "___" ____________ 20__ года
Аким района ______________ _____________ М.П.
(подпись)

20___ жыл ___________ бастап 20___ жыл _________ аралығында
Учаске қалпына келтірілді және қабылданды:
___________________________________________________________
(аудан әкімдігінің уәкілетті маманы: Алматы, Сарыарқа, Есіл/ керегін астын сызыңыз /)
___________________________________________________________
(көшенің көлік жүру бөлігіндегі жұмыс барысында – Астана қаласының Жолаушылар көлігі мен автомобиль жолдары басқармасының уәкілетті маманы)
Қайтару талоны Астана қаласының сәулет және қала құрылысы органының бас маманымен қабылданды ______________________________
Қолы _________________________ " " ___________20___жыл
Қайтару талоны қысқы абаттандыруды уақытша қалпына келтіру арқылы Астана қаласының сәулет және қала құрылысы органының бас маманымен қабылданды_____________________________________________
Қолы _________________________ " " __________20___жыл
Жазба мөрмен расталады. Талон Астана қаласының сәулет және қала құрылысы органына рұқсат қағаз беру бөліміне бақылаудан алу және алынған рұқсат қағазын жабу үшін тапсырылады.
Астана қаласы мәслихатының
2011 жылғы 29 маусымдағы
№ 463/65-IV шешіміне
4-қосымша
Абаттандыру, санитарлық жабдықтау,
жинау жұмыстарын ұйымдастыру және
Астана қаласының аумағында
тазалықты қамтамасыз ету қағидаларына
2004 жылғы 30 наурыздағы
№ 28/6-III
4-қосымша
Аумақты көріктендіру, жинау және ұстау
ТӨЛҚҰЖАТЫ _______________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
_______________________________________
(заңды орналасқан мекенжайы, телефоны)
1. Басқарушының аты-жөні (телефон, СТН) ____________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
2. ҚТҚ шығаруға шарт (№, күні) _____________________________
____________________________________________________________
3. Қатты жабынның көлемі, м2 _______________________________
4. Көгал алаңдардың көлемі, м2 _____________________________
5. Ағаштар, тал-шіліктер саны, бр. _________________________
____________________________________________________________
6. Кіші сәулет нысандарының саны, дана______________________
7. Аула тазалаушылар (саны) немесе аймақты тазалауға шарт
№ __________________________________________________________
Бұл паспортта көрсетілген ақпараттар өзгерген жағдайда, заңды тұлғаның жетекшісі ___________ ауданы әкімі аппаратын хабардар етуге және аймақты абаттандыру, жинау және таза ұстау туралы жаңартылған төлқұжат алуы тиіс.
Қосымша: бекітілген аумақтың кестесі.
М.О. __________________________
(басшысы қолы, аты-жөні)
"___" ____________ 20___жылы берілген.
______________ аудан әкімі __________ М.О.
(қолы)