Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Аршалынского района
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 15 марта 2011 года № 36/3. Зарегистрировано Управлением юстиции Аршалынского района Акмолинской области 12 апреля 2011 года № 1-4-189. Утратило силу - решением Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 27 марта 2012 года № 3/2
Сноска. Утратило силу - решением Аршалынского районного  маслихата Акмолинской области от 27.03.2012 № 3/2 (вводится в действие со дня официального опубликования)
В соответствии со статьей 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан Аршалынского района:
1) к государственному празднику Дню Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и приравненным к ним лицам в размере 10 000 тенге на каждого получателя;
воинам-интернационалистам, участникам ликвидации последствий катастрофы Чернобыльской атомной электростанции в период с 1986-1989 годы, бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, бывшим жителям блокадного Ленинграда, женам (мужьям) умерших инвалидов Великой Отечественной войны, которые не вступили в повторный брак в размере 5 000 тысяч тенге;
2) к праздничным датам:
ко дню защиты детей - детям-инвалидам до 18 лет в размере 1 месячного расчетного показателя;
ко дню пожилых и инвалидов – пенсионерам и инвалидам в размере 1,5 месячного расчетного показателя;
3) гражданам района, попавшим в жизненно трудные обстоятельства, постоянно проживающим в районе при наличии акта обследования материально – бытовых условий и лицам, нуждающимся в стационарном лечении или обследовании в медицинских учреждениях при наличии медицинского заключения по заявлению от 1 до 50 месячных расчетных показателей, единовременно;
4) семьям, пострадавшим в результате чрезвычайных обстоятельств и стихийных бедствий, по заявлению от 1 до 50 месячных расчетных показателей, единовременно;
5) малообеспеченным гражданам ежемесячно в размере 1 месячного расчетного показателя, в связи с удорожанием цен на основные продукты питания;
6) гражданам, находящимся на длительном лечении онкологических заболеваний, инвалидам 1, 2, 3 группы, детям-инвалидам до 16 лет, на лечение и обследование в медицинских учреждениях в размере от 1 месячного расчетного показателя, не превышающую 50 месячных расчетных показателей, на основании медицинского заключения государственного коммунального казенного предприятия «Аршалынская центральная районная больница», единовременно;

Аршалы ауданының мұқтаж азаматтарының жекеленген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2011 жылғы 15 наурыздағы № 36/3 шешімі. Ақмола облысы Аршалы ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 12 сәуірде № 1-4-189 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2012 жылғы 27 наурыздағы № 3/2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Аршалы аудандық  мәслихатының 2012.03.27 № 3/2 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына сәйкес, Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Аршалы ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) Жеңіс Күні мемлекеттік мерекесіне:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға әр алушыға 10 000 мың теңге мөлшерінде;
жауынгер-интернационалистерге, 1986-1989 жылдары Чернобыль апаттары атомдық электростанция зардабын жоюға қатысқандарға, бұрынғы кәмелетке толмаған концлагерь тұтқындары болғандарға, бұрынғы Ленинград блокадасы тұрғындары болғандарға, қайтыс болған Ұлы Отан соғысының мүгедектерінің қайта некеге тұрмаған әйеліне (күйеуіне),
5 000 мың теңге мөлшерінде;
2) мерекелік күндерге:
балаларды қорғау күніне - 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
қарттар мен мүгедектер күніне-зейнеткерлер мен мүгедектерге 1, 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) өмірдің қиын жағдайларына тап болған, ауданда тұрақты тұратын нақты материалдық-тұрмыстық жағдайының тексеру актісі болған азаматтарға және медициналық мекемелерде стационарлық емделуге немесе зерттелуге мұқтаж медициналық қорытындысы қолында бар тұлғаларға 1 айлық есептік көрсеткіштен 50 айлық есептік көрсеткіштен өтініш бойынша, бір жолғы;
4) төтенше жағдайлар мен табиғи апаттар нәтижесінде зардап шеккен отбасыларға, өтініш бойынша 1 айлық есептік көрсеткіштен 50 айлық есептік көрсеткішке дейін, бір жолғы;
5) аз қамтылған азаматтарға, ай сайын 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, негізгі азық-түліктің бағаларының қымбаттауына байланысты;
6) онкологиялық аурулардан ұзақ уақыт емделудегі азаматтарға, 1, 2, 3 топтағы мүгедектерге, 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға «Аршалы аудандық орталық аурухана» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорынынан берілген медициналық қорытынды негізінде, 1 айлық есептік көрсеткіштен 50 айлық есептік көрсеткіштен аспайтын мөлшерінде, бір жолғы;

7) больным туберкулезом единовременная выплата в размере 15 000 тысяч тенге на каждого получателя;
8) бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей ежемесячно на возмещение расходов по оплате коммунальных услуг в размере 1 месячного расчетного показателя на основании списков, предоставленных Аршалынским районным отделением Акмолинского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий»;
9) студентам из многодетных и малообеспеченных семей из сельской местности, обучающимся на очном отделении в колледжах на основании договора с учебным заведением и справки с места учебы, единовременно.
2. Социальная помощь гражданам, попавшим в жизненно трудные обстоятельства, нуждающимся в стационарном обследовании, семьям, пострадавшим в результате чрезвычайных обстоятельств, гражданам, находящимся на длительном лечении онкологических заболеваний, инвалидам 1, 2, 3 группы, детям – инвалидам до 18 лет выплачивается на основании решения районной комиссии по оказанию социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан.
3. Определить что:
1) единовременная помощь назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытием за пределы Аршалынского района. Выплаты прекращаются с месяца следующего за месяцем, в котором наступили указанные события;
2) социальные выплаты из бюджета района осуществляются путем перечисления денежных средств на лицевые счета получателей социальной помощи через банки второго уровня согласно спискам, предоставленным государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Аршалынского района».
4. Признать утратившими силу решения Аршалынского районного маслихата «Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан» от 15 апреля 2010 года № 26/8 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-4-169, опубликовано 28 мая 2010 года в районной газете «Аршалы айнасы», 1 июня 2010 года в районной газете «Вперед»), «О внесении дополнения в решение Аршалынского районного маслихата от 15 апреля 2010 года № 26/8 «Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Аршалынского района» от 28 июля 2010 года № 29/7 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-4-175, опубликовано 10 сентября 2010 года в районной газете «Аршалы айнасы», 14 сентября 2010 года в районной газете «Вперед»).
5. Данное решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Аршалынского района и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата                        А. Гусев
Секретарь районного
маслихата                                  Ю. Сериков
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Аршалынского
района                                     Е. Маржикпаев
Начальник государственного
учреждения «Отдел экономики
и финансов Аршалынского
района»                                    Е. Андрух
Начальник государственного
учреждения «Отдел
занятости и социальных
программ Аршалынского района»              Т. Чернова

7) туберкулезбен ауыратындарға әр алушыға 15000 мың теңге мөлшерінде біржолғы төлем;
8) бұрынғы кәмелетке толмаған концлагерь тұтқындарына «Зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттік орталық» Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Ақмола облыстық филиалының Аршалы аудандық бөлімшесі берген тізімдердің негізінде коммуналдық төлем жөніндегі шығындардың орнын толтыру үшін 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.
9) ауылдық жердегі көп балалы және аз қамтылған отбасылардан шыққан колледждердің күндізгі бөлімдерінде оқитын студенттерге, оқу орнымен жасалған келісім-шарттың және оқу орны берген анықтаманың негізінде, бір жолғы.
2. Мұқтаж азаматтардың жекеленген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі аудандық комиссияның шешімі негізінде 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға, 1, 2, 3 топтағы мүгедектерге, онкологиялық аурулармен ұзақ мерзімді емделетін азаматтарға, төтенше жағдайлардың нәтижесінде зардап шеккен отбасыларға тұрақты тексеруді қажет ететін, қиын жағдайға душар болған азаматтарға әлеуметтік көмек төленеді.
3. Белгіленеді:
1) бір жолғы көмек өтініш берген айдан тағайындалады және өтініш беруші қайтыс болғанда немесе Аршалы ауданының шегінен шығып кетуіне байланысты тоқтатылады;
2) аудандық бюджеттен әлеуметтік төлемақы «Аршалы ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалары бөлімі» мемлекеттік мекемесінің берген тізіміне сәйкес, екінші деңгейдегі банктер арқылы әлеуметтік көмек алушының есеп шотына ақша қаражатында аударылу жолымен жүргізіледі.
4. Аршалы аудандық мәслихаттың «Аршалы ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы» 2010 жылғы 15 сәуірдегі № 26/8 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1-4-169 тіркелген, 2010 жылдың 28 мамырда аудандық «Аршалы айнасы» газетінде, 2010 жылғы 1 маусымда аудандық «Вперед» газетінде жарияланған), «Аршалы аудандық мәслихатының 2010 жылғы 15 сәуірдегі № 26/8 «Аршалы ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы» шешіміне толықтыру енгізу туралы» 2010 жылғы 28 шілдесіндегі № 29/7 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде
№ 1-4-175 тіркелген, 2010 жылдың 10 қыркүйегінде аудандық «Аршалы айнасы» газетінде, 2010 жылғы 14 қыркүйегінде аудандық «Вперед» газетінде жарияланған) шешімдерінің күштері жойылды деп танылсын.
5. Осы шешім Аршалы ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       А.Гусев
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Ю.Сериков
«КЕЛІСІЛДІ»
Аршалы ауданының әкімі                     Е.Маржықпаев
Аршалы ауданының «Экономика
және қаржы бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        Е.Андрух
Аршалы ауданының «Жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Т.Чернова