О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение маслихата Темирского района Актюбинской области от 21 декабря 2011 года № 292. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 13 января 2012 года № 3-10-154. Утратило силу в связи с истечением срока применения - решением маслихата Темирского района Актюбинской области от 2 мая 2013 года № 99.
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - решением маслихата Темирского района Актюбинской области от 02.05.2013 № 99
В соответствии с пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95 районный маслихат РЕШАЕТ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы 4 392 117 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям 2 249 045 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 3 439,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного
капитала 6 689 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 2 132 943,5 тысяч тенге;
2) затраты 4 408 324 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 29 784 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты 32 716 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 2 932 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с
финансовыми активами 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - 45 991 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета 45 991 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Темирского района Актюбинской области от 06.02.2012 № 11; от 10.05.2012 № 39; от 17.08.2012 № 57; от 06.11.2012 № 66; от 30.11.2012 № 69 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Установить на 2012 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджет района в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 71 процент;
2) по социальному налогу 71 процент;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в бюджет района.
3. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
налог на транспортные средства с физических и юридических лиц;
единый земельный налог;
акцизы на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения и в населенных пунктах;
фиксированный налог;
другие налоговые поступления в местный бюджет;
государственная пошлина;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
административные штрафы, пени, санкций взимаемые местными государственными органами;
другие неналоговые поступления в бюджет района.
поступления от продажи основного капитала.

2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 292 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 13 қаңтарда № 3-10-154 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2013 жылғы 2 мамырдағы № 99 шешімімен.
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 02.05.2013 № 99 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95 Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер 4 392 117 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдері бойынша 2 249 045 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша 3 439,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін
түсімдер 6 689 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 2 132 943,5 мың теңге;
2) шығындар 4 408 324 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру 29 784 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 32 716 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 2 932 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын
операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - 45 991 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру 45 991 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2012.02.06 № 11; 2012.05.10 № 39; 2012.08.17 № 57; 2012.11.06 № 66; 2012.11.30 № 69 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2012 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу ауданның бюджетіне мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша: 71 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша:
71 пайыз;
3) төлем көзінде салық салынатын кірістерге жеке табыс салығы бойынша, қызметін бір жолғы талон бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер аудандық бюджетте толығымен есептеледі.
3. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
заңды және жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
бензин (авиациялықты қоспағанда) мен дизель отынын сатудан тусетін акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алынатын лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені үшін филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені үшін алынатын алым;
жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені үшін алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларда қайта тіркегені үшін алым;
жылжымайтын мүлікке және олармен мәмле жасау құқығына мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолығында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін төлем;
белгіленген салық;
жергілікті бюджетке түсетін басқа да салықтық түсімдер;
мемлекеттік баж;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар;
аудандық бюджетке түсетін салыққа жатпайтын басқа түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер.

4. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012 -2014 годы" установлено:
с 1 января 2012 года:
1) минимальный размер заработной платы - 17 439 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 618 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 17 439 тенге.
6. Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности исчисляется в размере 5 месячных расчетных показателей.
7. В соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы" предусмотрена на 2012 год субвенция, передаваемая из областного бюджета в районный бюджет в сумме 399 037 тысяч тенге.
8. Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
на проведение противоэпизоотических мероприятий 31 894 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования 47 223 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования 8 188 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому 1 119 тысяч тенге;
на выплату ежемесячных денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей 7 952 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата Темирского района Актюбинской области от 30.11.2012 № 69 (вводится в действие с 01.01.2012).

4. Қазақстан Республикасының "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
5. Қазақстан Республикасының "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес:
2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 17 439 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 1 618 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 17 439 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
6. Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет саласы мамандарына отын сатып алу үшін әлеуметтік көмек көрсетуге 5 айлық есептік көрсеткіш көлемінде жәрдем ақы төленсін.
7. Қазақстан Республикасының "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 12 бабына сәйкес 2012 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция 399 037 мың теңге сомасында көзделді.
8. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге 31 894 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 47 223 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға 8 188 мың теңге;
үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге 1 119 мың теңге;
ата-анасының қарауынсыз қалған баланы (балаларды) және жетім баланы (жетім балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге 7 952 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2012.11.30 № 69 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.

9. Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования 21 198 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев интеллектуальные школы" 955 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением маслихата Темирского района Актюбинской области от 30.11.2012 № 69 (вводится в действие с 01.01.2012).
10. Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости-2020 в общей сумме 27 901 тысяч тенге, в том числе:
на частичное субсидирование заработной платы 20 020 тысяч тенге,
на обеспечение деятельности центров занятости населения 11 228 тысяч тенге;
на молодежную практику 6 723 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата Темирского района Актюбинской области от 10.05.2012 № 39; от 17.08.2012 № 57; от 06.11.2012 № 66 (вводится в действие с 01.01.2012).
11. Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление трансфертов на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" 2 534 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением маслихата Темирского района Актюбинской области от 06.02.2012 № 11 (вводится в действие с 01.01.2012).
12. Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление из республиканского бюджета на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов в сумме 7 942,7 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 32 716 в соответствии с условиями, определяемыми Правительством Республики Казахстан.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением маслихата Темирского района Актюбинской области от 06.11.2012 № 66 (вводится в действие с 01.01.2012).

9. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға 21 198 мың теңге;
"Назарбаев зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға 955 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2012.11.30 № 69 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
10. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға жалпы сомасы 27 901 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға 20 020 мың теңге;
жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге 11 228 мың теңге;
жастар практикасына 6 723 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2012.05.10 № 39; 2012.08.17 № 57; 2012.11.06 № 66 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
11. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде нысаналы даму трансферттер түскені ескерілсін:
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыруға 2 534 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 11 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2012.02.06 № 11 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
12. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыруға сомасы 7 942,7 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін 32 716 мың мың теңге сомасында Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын талаптарға сәйкес бюджеттік кредиттер түскені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 12 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2012.11.06 № 66 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.

13. Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 42 387 тысяч тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья и развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости-2020 0 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования 654 320 тысяч тенге.
4 000 тысяча тенге – на развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Программы занятости 2020;
203 253 тысяча тенге – на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями маслихата Темирского района Актюбинской области от 10.05.2012 № 39; 17.08.2012 № 57; от 06.11.2012 № 66; от 30.11.2012 № 69 (вводится в действие с 01.01.2012).
13-1. Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020 в общей сумме 40 759 тысяча тенге. Распределение указанной суммы целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района;
учесть в районном бюджете на 2012 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие системы водоснабжения в общей сумме 141 308 тысяча тенге. Распределение указанной суммы целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района;
учесть в районном бюджете на 2012 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме 108 623 тысяч тенге. Распределение указанной суммы целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района".
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с решением маслихата Темирского района Актюбинской области от 10.05.2012 № 39 (вводится в действие с 01.01.2012).
14. Учесть, в районном бюджете на 2012 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
на капитальный ремонт объектов образования 95 623,2 тысяч тенге;
на организацию работы по выдаче разовых талонов 2 488 тысяч тенге;

13. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделсін, оның ішінде:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға 42 387 мың теңге;
Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту және тұрғын-үй салу және (немесе) сатып алуға 0 мың теңге;
білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға 654 320 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға мен жайластыруға – 4 000 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 203 253 мың теңге;
Нысаналы даму трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 13 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2012.05.10 № 39; 2012.08.17 № 57; 2012.11.06 № 66; 2012.11.30 № 69 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
13-1. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге сомасы 40 759 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін. Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады;
2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 141 308 мың теңге нысаналы даму трансферттер түскені ескерілсін. Аталған нысаналы даму трансферттердің сомасын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады;
2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамытуға 108 623 мың теңге нысаналы даму трансферттер түскені ескерілсін. Аталған нысаналы даму трансферттердің сомасын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 13-1 тармағымен толықтырылды - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2012.05.10 № 39 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
14. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және нысаналы даму трансферттері көзделсін, оның ішінде:
білім беру объектілеріне күрделі жөндеу жүргізуге 95 623,2 мың теңге;
бір жолғы талондарды беру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыруға 2 488 мың теңге;

на строительство и реконструкцию объектов образования 210 195 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 6 000 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда (на разработку ПСД) 1 505 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры 4 047 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства 16 409 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения 7 241 тысяч тенге;
на подготовку к отопительному сезону - 28 691,6 тысяча тенге;
80 тысяча тенге - на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решениями маслихата Темирского района Актюбинской области от 06.02.2012 № 11; от 10.05.2012 № 39; от 17.08.2012 № 57; от 06.11.2012 № 66 (вводится в действие с 01.01.2012).
15. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год, согласно приложению 4.
16. Утвердить перечень районных бюджетных программ городских, поселковых, сельских округов в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год, согласно приложению 5.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии
Секретарь
районного маслихата
районного маслихата
В. ЕРНАЗАРОВ
Н. УТЕПОВ
Приложение № 1
к решению районного Маслихата
№ 292 от 21 декабря 2011 года
Бюджет Темирского района на 2012 год

бiлiм беру объектiлерiн салуға және реконструкциялауға 210 195 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға 6 000 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға (ЖСҚ жасауға) 1 505 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға 4 047 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға 16 409 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 7 241 мың теңге;
Жылыту кезеңіне дайындық жүргізуге – 28 691,6 мың теңге;
Ұлы Отан соғысы мүгедектері мен қатысушыларына бір жолғы материалдық көмек төлеуге – 80 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің және нысаналы даму трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 14 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2012.02.06 № 11; 2012.05.10 № 39; 2012.08.17 № 57; 2012.11.06 № 66 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
15. 2012 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
16. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте қалалық, кенттік, селолық округтері бағдарламасының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
17. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
Аудандық мәслихаттың
сессиясының төрағасы:
хатшысы:
В. ЕРНАЗАРОВ
Н. ӨТЕПОВ
Аудандық мәслихаттың
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 292 шешіміне № 1 қосымша
Темір ауданының 2012 жылға арналған бюджеті