Об утверждении границ зон и поправочных коэффициентов на базовые ставки платы за земельные участки по городу Тараз
Решение Жамбылского областного маслихата от 15 марта 2011 года № 32-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 22 апреля 2011 года за номером 1775
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей-11 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и статьей-6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить границы зон города Тараз согласно приложения 1 и поправочные коэффициенты на базовые ставки платы за земельные участки по городу Тараз согласно приложения 2.
2. Признать утратившими силу:
1) Решение Жамбылского областного маслихата от 28 октября 2005 года № 11-7 "Об утверждении поправочных коэффициентов к базовым ставкам платы за земельные участки и границы зон города Тараз" (Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1627, опубликовано 26 ноября 2005 года в областных газетах "Ақ жол" № 173 и "Знамя труда" № 157-158);
2) Решение Жамбылского областного маслихата от 18 декабря 2008 года № 10-7 "О внесении изменений в решение Жамбылского областного маслихата "Об утверждении поправочных коэффициентов к базовым ставкам платы за земельные участки и границы зон города Тараз" от 28 октября 2005 года № 11-7" (Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1718, опубликовано 24 января 2009 года в областных газетах "Ақ жол" № 12-14 и "Знамя труда" № 14-15).
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах Юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Секретарь областного
областного маслихата маслихата
С. Сейдазимов А. Асильбеков
Приложение № 1
к решению Жамбылского
областного маслихата
от 15 марта 2011 года № 32-6
Границы зон города Тараз
Номер зон
Граница зон
1
За начальную точку описания 1-ой оценочной зоны принята точка пересечения проспекта Толе би и проспекта Жамбыла. Начальная точка границы проходит по проспекту Жамбыла в северо-восточном направлении до пересечения с улицей Сыпатай батыра далее поворачивает на юг по улице Сыпатай батыра до пересечения с улицей Балуан Шолака; в юго-западном направлении по улице Балуан Шолака вдоль железной дороги Алматы-Ташкент до пересечения с улицей Комратова; в северо- западном направлении по улице Комратова до пересечения с улицей Конаева; в западном направлении по улице Конаева до пересечения с речкой "1-я Карасу" и вдоль речки до пересечения с проспектом Толе би; по проспекту Толе би в восточном направлении до пересечения с проспектом Жамбыла (исходная точка).
2
2-я оценочная зона расположена на северной и западной части
1-ой оценочной зоны.
За начальную точку 2-ой оценочной зоны принято пересечение улицы Балуан Шолака и привокзальной площади; далее граница идет в юго-западном направлении по улице Балуан Шолака вдоль железной дороги Алматы-Шымкент до пересечения с улицей Санырак батыра; в северо-западном направлении по улице Санырак батыра до пересечения с проспектом Тауке хана; по проспекту Тауке хана в западном направлении до границы городского кладбища, далее западной стороны городской могилы в северном направлении до 5 оценочной промышленной зоны. Далее по проспекту Толе би с южной части промышленных и жилых объектов по линии оврага до улицы Исатая. В северном направлении вдоль улицы Исатая до пересечении улицы Ниеткалиева далее в сторону востока в северном направлении по границе промышленных зон в северо-западном направлении до восточной границы супер-фосфатного завода до улицы Сулейменова, далее по улице Сулейменова, Саманты Смит, Крупской (расширение города Тараз участок 1-362,0 гектаров) и обойдя жилой массив "Бурыл" по каналу Капал, улицы Ушакова (3 оценочная зона) и по улице Жылысбаева расположенного вдоль железной дороги Каратау до пересечения улицы Сыпатай батыра. Далее по улице Сыпатай батыра до пересечения проспекта Жамбыла.

Тараз қаласындағы аймақтардың шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттерін бекіту туралы
Жамбыл облыстық мәслихатының 2011 жылғы 15 наурыздағы № 32-6 Шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 22 сәуірде № 1775 тіркелді
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 11-бабына және «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Жамбыл облысының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1.Тараз қаласындағы аймақтардың шекаралары 1 қосымшаға сәйкес және Тараз қаласының жер учакелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2.Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1)«Тараз қаласының жер учаскелерi үшiн төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттерi мен аймақтардың шекараларын бекiту туралы» Жамбыл облыстық мәслихатының 2005 жылғы 28 қарашадағы № 11-7 шешiмi (Нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу тiзiлiмiнде № 1627 болып тiркелдi, 2005 жылдың 23 қарашасында облыстық «Ақ жол» № 173 және «Знамя труда» № 157-158 облыстық газеттерiнде жарияланған);
2)«Тараз қаласының жер учаскелерi үшiн төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттерi мен аймақтардың шекараларын бекiту туралы» Жамбыл облыстық мәслихатының 2005 жылғы 28 қарашадағы № 11-7 шешiмiне өзгерiстер енгiзу туралы» Жамбыл облыстық мәслихатының 2008 жылғы 18 желтоқсандағы № 10-7 шешiмі (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 1718 болып тiркелдi, 2009 жылғы 24 қаңтарда облыстық «Ақ жол» № 12-14 және «Знамя труда» № 14-15 газеттерiнде жарияланған).
3. Осы Шешім Әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат                          Облыстық мәслихаттың
сессиясының төрағасы                       хатшысы
С. Сейдазимов                              Ә. Әсілбеков
Жамбыл облыстық мәслихатының
2011 жылғы 15 наурыздағы
№ 32- 6 шешіміне 1 қосымша
Тараз қаласындағы аймақтардың шекаралары
Аймақ-тардың
нөмірі
Аймақтардың шекаралары
1
1 бағалау аймағының бастапқы нүктесі Жамбыл даңғылы мен Төле би даңғылының қиылысу нүктесі болып қабылданған.
Шекараның бастапқы нүктелері Жамбыл даңғылы бойынша солтүстік-шығыс бағытымен Сыпатай батыр көшесінің қиылысуына дейін; бұдан ары оңтүстікке қарай Сыпатай батыр көшесі бойынша Балуан Шолақ көшесімен қиылысуына дейін; оңтүстік-батыс бағытымен Балуан Шолақ көшесімен Алматы-Ташкент теміржолын бойлай Комратов көшесімен қиылысуына дейін; Комратов көшесі бойымен солтүстік-батыс бағытта Қонаев көшесінің қиылысуына дейін; Қонаев көшесінің қиылысуындағы «1-Қарасу» шағын өзені бойымен Төле би даңғылына дейін, Төле би даңғылының шығыс бағытымен Жамбыл даңғылымен қиылысуына дейін (бастапқы нүкте).
2
2 бағалау аймағы 1 бағалау аймағының солтүстік және батыс жағында орналасқан.
2 бағалау аймағының бастапқы нүктесіне Балуан Шолақ көшесі мен теміржол бекеті алаңының қиылысындағы нүкте қабылданған; бұдан ары шекара оңтүстік-батыс бағытымен Балуан Шолақ көшесі бойынша Алматы-Шымкент теміржолын бойлай, Саңырақ батыр көшесінің қиылысына дейін барады; солтүстік-батыс бағытымен Саңырақ батыр көшесі бойымен Тәуке хан даңғылының қиылысуына дейін; Тәуке хан даңғылы бойынша батыс бағытта қала зиратының шекарасына дейін, бұдан ары қала зиратының батыс беті арқылы солтүстікке қарай өндірістік бағалау аймағына дейін. Ары қарай Төле би даңғылының оңтүстіккте орналасқан өндірістік және тұрғын нысандармен жыралар бойымен Исатай көшесіне дейін. Исатай көшесімен солтүстік бағытта Ниетқалиев көшесінің қиылысына дейін, ары шығысқа қарай солтүстік бағытта өндіріс аймақтарының шекарасымен солтүстік-шығыс бағытта суперфосфат зауытының шығыстағы шекарасымен Сүлейменов көшесіне дейін, одан ары Сүлейменов, Саматна Смит, Крупская көшелерімен (Тараз қаласын кеңейту учаскесі 1-362,0 гектар); «Бұрыл» тұрғын үй алқабын айналып, Қапал каналы, Ушаков көшесі бойымен (3 бағалау аймағы) және Қаратау темір жолының бойында орналасқан Жылысбаев көшесімен Сыпатай батыр көшесінің қиылысына дейін. Бұдан ары Сыпатай батыр көшесі бойымен Жамбыл даңғылының қиылысуына дейін.

Во 2 оценочную зону вошли с 1 по 12 микрорайоны и жилой массив "Зеленый ковер".
3
3-ая оценочная зона расположена восточнее и южнее части 1-й оценочной зоны и южной, западной части 2-й оценочной зоны.
В 3 оценочную зону города входит северо-восточная, восточная, южная, западная сторона и северная часть массива "Бурыл" и промышленные объекты расположенные в конце улицы Бурыл. Граница проходит по улице Жылысбаева, Сенкебай расположенные вдоль железной дороги Каратау, до железно-дорожной станции "Бурыл", далее по улице Сыпатай батыра и вдоль улицы Балуан Шолака в юго-западном направлении и далее по железной дороге Алматы-Шымкент до пересечения улицы Санырак батыра. Далее вдоль улицы Санырак батыра до пересечения проспекта Тауке хана и по проспекту Тауке хана в западном направлении охватывая цветочную оранжерею, массив "Дорожник", через западную сторону границы Аэропорта и обойдя границы Аэропорта, микрорайон "Байтерек", массив "Арай" до асфальтной дороги массива "Кызыл абад" в восточном направлении, вдоль асфальтной дороги в южном и восточном направлении по железной дороге гидро районной электро станции и южной границы города по улице Таласская проходит через реку Талас, массив "Тектурмас" до восточной части массива "Акбулым" и в направлении по железной дороге Тараз-Алматы до восточной стороны массива "Сахарный завод", по трассе Тараз-Алматы в западном направлении до восточной части массива "Карасай" и вдоль массива "Карасай" в северном направлении по объездной дороге Шымкент-Алматы до реки Талас. В южном направлении вдоль западного побережья реки Талас по границе восточной части жилых массивов "Проектировщик", "Рассвет", "Жигер" и промышленной зоны расположенные в восточной части города включая автостанцию и через северо-восточную границу городских полей фильтрации до объездной дороги Шымкент-Алматы в западном направлении через границы отделения поселка Кызыл Жулдыз до железной дороги Каратау. Далее по железной дороге элеватора "Акбидай" расположенная вдоль железной дороги Каратау и обходя зоны элеватора входит в массив "Бурыл" расположенный вдоль железной дороге Каратау.
В эту оценочную зону входят 13 микрорайон "Байтерек", жилые массивы "Бурыл", "Дорожник", "Арай", "Коктем", "Барысхан", поселки "Карасай", "Сахарный завод", "Аэропорт". Объекты расположенные на трассе Алматы-Ташкент и жилые районы южной части города, а так же массив "Тектурмас", "Акбулым", железные дороги Каратау, Тараз-Алматы.
4
4-ая оценочная зона включает в себя земельные участки № 1-6, намечаемые под расширение города Тараз, общей площадью 5954,0 гектаров, а также поселки Солнечный, Дальная Карасу, жилые зоны по реке Талас и гидрорайонную электростанцию.

2 бағалау аймағына 1-12 мөлтек аудандар аралығы және «Жасыл кілем» алқабы кіреді.
3
3 бағалау аймағы 1 бағалау аймағының шығысы мен оңтүстігіне жақын және 2 бағалау аймағының оңтүстік және батысында орналасқан.
3 бағалау аймағына қаланың солтүстік-шығыс, шығыс, оңтүстік, батыс жағы және «Бұрыл» алқабының солтүстік жағы және Бұрыл көшесінің соңында орналасқан өнеркәсіп нысандары кіреді. Шекарасы Қаратау темір жолы бойында орналасқан Жылысбаев, Сеңкібай көшелерінен «Бұрыл» темір жол бекетіне дейін, ары қарай
Сыпатай батыр көшесімен және Балуан Шолақ көшесінің бойыменен
оңтүстік-батысқа қарай Алматы-Шымкент теміржолымен Саңырақ батыр көшесінің қиылысына дейін. Ары қарай Саңырақ батыр көшесінің бойымен Тәуке хан даңғылының қиылысына дейін және Тәуке хан даңғылының бойымен батыс бағытта әйнекті гүл-жай мен «Дорожник» алқабын қамтий отырып, Әуежай шекарасының батыс беті арқылы және Әуежай шекарасын, «Бәйтерек» мөлтек ауданын, «Арай» алқабын айналып өтіп «Қызыл абад» алқабындағы асфальтты жолға дейін шығыс бағытта, асфальтты жолдың бойымен оңтүстік және шығыс бағытта гидро аудандық электр бекетінің теміржол бойымен және қаланың оңтүстік шекарасымен Талас көшесімен Талас өзені, «Тектұрмас» алқабы арқылы өтіп, «Ақбұлым» алқабының шығыс бетіне дейін және Тараз-Алматы темір жолы бағытымен «Қант зауыты» алқабының шығыс бетіне дейін, Тараз-Алматы трассасымен батыс бағытта «Қарасай» алқабының шығыс бөлігіне дейін және «Қарасай» алқабы бойымен солтүстік бағытта Шымкент-Алматы айналма жолымен Талас өзеніне дейін. Оңтүстік бағытта Талас өзенінің батыс жақ жағалауымен «Проектировщик», «Рассвет», «Жігер» тұрғын алқабтарының шығыс беті шекарасымен және қаланың батыс бөлігінде орналасқан өнеркәсіп аймағымен автобекетті қоса және тұнба жазықтығын солтүстік-шығыстағы шекарасымен айналып Шымкент-Алматы айналма жолына дейін батыс жаққа қарай Қызыл Жұлдыз ауылы бөлімшесінің шекарасы арқылы Қаратау темір жолына дейін. Ары қарай Қаратау теміржолының бойында орналасқан «Ақбидай» элеваторының теміржолы бойымен және элеватор аймағын айналып өтіп Қаратау теміржолының бойында орналасқан «Бұрыл» алқабына кіреді.
Бұл бағалау аймағына «Бәйтерек» 13-шағын ауданы, «Бұрыл», «Дорожник», «Арай», «Көктем», «Барысхан» тұрғын алқаптар, «Қарасай», «Қант зауыты» кенттері, «Әуежай» кіреді. Алматы- Ташкент
трассасында орналасқан нысандар және қаланың оңтүстік бетінде орналасқан тұрғын алқаптар, сонымен қатар, «Тектұрмас» алқабы, «Ақбұлым», Қаратау, Тараз-Алматы темір жолдары кіреді.
4
4 бағалау аймағына Тараз қаласының аумағын кеңейтуге арналған 5954,0 гектар болатын № 1-6 жер учаскелері сонымен қатар, «Солнечный», «Шалғай Қарасу» алқаптары, Талас өзінінің бойындағы тұрғын аймақтар және аудандық гидро электр бекеті кіреді.

Участок № 1 - за начальную точку описания взята точка пересечения канала Талас-Аса и железной дороги в город Каратау. Далее граница идет в восточном направлении по каналу Талас-Аса до пересечения с каналом Тюйте, поворачивает на юго-восток по каналу Тюйте до пересечения 3 и 2 оценочных зон. Южная и юго-восточная граница проходит по улице Чернышова, Крупской, Саманты Смит и Сулейменова до 5 оценочной зоны (промышленная зона).
Участок № 2 - за начальную точку взята точка поворота западной границы от отстойников. Далее идет в южном направлении вдоль отстойников до объездной дороги, поворачивает на запад по объездной дороге до пересечения с арыком, далее по арыку в южном направлении обойдя отделения поселка Кызыл Жулдыз до пересечения с железной дорогой. В юго-западном направлении вдоль железной дороги элеватора, затем поворачивает на северо-запад по границе с элеватором.
Участок № 3 - за начальную точку взята точка пересечения автомобильной дороги в село Сарыкемер с лотковым каналом. Затем граница идет в юго-западном направлении обходя земли производственного кооператива "Нурбаев", село Костобе, затем поворачивает на юго-восток, в северном направлении в сторону отстойников, далее в южном направлении проходя через восточную часть промышленной зоны и массивов "Проектировщик", "Рассвет" и "Жигер" проходит границу поселка Кызыл Жулдыз в юго-западном направлении до коллективного садоводства около автомобильной дороги после в северном направлении в начальную границу города.
Участок № 4 - за начальную точку принята точка пересечения объездной дороги и арыка. Граница идет в восточном направлении по объездной дороге, поворачивает в юго- западном направлении по коллектору, далее в юго-западном направлении вдоль автодороги Алматы-Ташкент, поворачивает на северо-восток по границе с поселком "Карасай" (Казпоселок).
Участок № 5 - за начальную точку взята точка пересечения улицы Таласская с улицей Тектурмас в юго-восточном направлении по улице Тектурмас далее охватывая южную границу жилых домов, расположенных на пойме реки Талас охватывая массив "Солнечный" и гидрорайонную электростанцию, обойдя юго-восточную границу гидро районной электро станции в северо-западном направлении через Тектурмас до массива "Акбулым", далее от массива "Акбулым" в южном направлении через Тектурмас до реки Талас, в северо-западном направлении верхней стороны реки Талас через Тектурмас до начальной точки.

№ 1 жер учаскесінің бейнеленуінің бастапқы нүктесі ретінде Талас-Аса каналымен Қаратау қаласы бағытындағы темір жол қиылысы алынған. Одан ары шекара шығыс бағытымен Талас-Аса каналының бойымен Түйте каналының қилысына дейін барып, оңтүстік шығысқа бұрылып Түйте каналы бойымен 3 және 2 бағалау аймағына дейін барады. Оңтүстік және оңтүстік-шығыстағы шекарасы Чернышов, Крупская, Саманта Смит және Сүлейменов көшелері арқылы өтіп 5 бағалау аймағына дейін (өндіріс аймағы).
№ 2 жер учаскесінің бейнелеуіне бастапқы нүктесі ретінде тұндырғының батыс жақ шекарасы алынған. Одан ары тұндырғыны жағалай оңтүстік бағытта айналмалы жолға дейін, айналмалы жолдан батыс бағытқа бұрылып арықтың қилысына дейін барады, одан ары арық бойымен оңтүстік бағытта Қызыл Жұлдыз ауылының бөлімшесін айналып өтіп темір жол қилысына дейін барады. Оңтүстік-батыс бағытта Элеватордың темір жолының бойымен жүріп, элеватор шекарасымен солтүстік-батыс бағытқа бұрылады.
№ 3 жер учаскесінің бейнелеуінің бастапқы нүктесі Сарыкемер ауылына баратын автожолмен науалы каналдың қиылысқан жері алынған. Ары қарай шекара «Нурбаев» өндірістік кооперативі, Қостобе ауылын айналып өтіп, содан оңтүстік-шығысқа бұрылып, солтүстік бағытта тұнбаға қарай, ары қарай оңтүстік бағытта өндіріс аймағын және «Проектировщик», «Рассвет» және «Жігер» алқаптарының шығыс жағынан өтіп Қызыл Жұлдыз ауылының шекарасынан онтүстік-батыс бағытында автомобиль жолы жанындағы ұжымдық бау баққа дейін және одан кейін солтүстік бағытта қаланың бастапқы шекарасына дейін.
№ 4 жер учаскесінің бейнелеуінің бастапқы нүктесі ретінде айналмалы жолмен арықтың қилысқан жері алынған. Шекара айналмалы жол бойымен шығыс бағытта жүреді, содан соң коллектор бойымен оңтүстік батысқа бұрылып, одан кейін Алматы-Ташкент автомобиль жолының бойымен оңтүстік батыс бағытта жүреді, ары қарай солтүстік-шығыс бағытта «Қарасай» кентінің шекарасымен өтеді.
№ 5 жер учаскесінің бейнелеуінің бастапқы нүктесі ретінде Талас көшесі мен Тектұрмас көшесінің қиылысынан оңтүстік-шығыс бағытта Тектұрмас көшесімен Талас өзенінің арнасында орналасқан тұрғын үйлердің оңтістік шекараларын «Солнечный» алқабын және аудандық гидро электр бекетін қамтий отырып, аудандық гидро электр бекетінің оңтүстік-шығыстағы шекарасымен солтүстік-батыс бағытта Тектүрмас арқылы «Ақбұлым» алқабына дейін, ары қарай «Ақбұлым» алқабынан оңтүстік бағытта Тектұрмас арқылы Талас өзеніне дейін, солтүстік–батыс бағытта Талас өзенінің жоғарғы жағынан Тектұрмас арқылы бастапқы нүктеге дейін.

Участок № 6 - расположен в юго-западной части города Тараз. За начальную точку принята точка пересечения железной дороги гидро районной электро станции с конечной улицы Жолшы Сыздыкова. По железной дороге гидрорайонной электростанции в направлении северо-запада охватывая массив "Дальная Карасу" до асфальтной дороги массива "Кызылабад" в сторону запада до пересечения массива "Арай", далее в северо-западном направлении вдоль массива Арай и вдоль южной границы микрорайона "Байтерек" обходя внутреннюю границу Аэропорта до пересечения дачных массивов, далее по северной границе дачных массивов в направлении на запад, вдоль массивов "Кумшагал", "Казарма", "Чолдала" до пересечения с железной дорогой Алматы-Шымкет, где является самой западной и южной точкой участка № 6. Далее по железной дороге в восточном направлении до пересечения городской точки железной дороги. Начиная с этой точки в восточном направлении прямо до внешней границы массива "Колтоган" и обойдя внешние границы массивов "Жидели", "Карой" и южную границу массива "Дальная Карасу" до железной дороги.
5
5 оценочная зона расположена в северо-западной части города Тараз. Начальной точкой принята асфальтная дорога Тараз-Аса в конце улицы Сулейменова и далее пройдя в северо-западном направлении дороги обойдя отстойники акционерного общества "Химпром" в направлении по западной границе акционерного общества "Химпром" и проходя через наружные границы плодоносного сада акционерного общества "Химпром" в юго-восточном направлении с внешней стороны санитарно-защитной зоны по асфальтной дороге акционерного общества "Химпром" до проспекта Толе би, пройдя южные границы промышленных объектов и жилых массивов по оврагу до улицы Исатая. Далее в северо-восточном направлении улицы Исатая до пересечении улицы Ниеткалиева. Далее в восточном направлении по улице Ниеткалиева пройдя небольшую часть улицы в направлении северо-запада обходя промышленные объекты до конца улицы Сулейменова начальная точка.
В 5 оценочную зону входят все промышленные объекты расположенные в западной части города.
Приложение № 2
к решению Жамбылского
областного маслихата от
15 марта 2011 года № 32-6
Поправочные коэффициенты на базовые ставки платы за земельные участки по городу Тараз
Порядковый номер
Номер зоны
Поправочные коэффициенты
1
1
2.0
2
2
1.5
3
3
1
4
4
0.6
5
5
0.5

№ 6 жер учаскесін Тараз қаласының оңтүстік-батыс бөлігінде орналасқан. Бастапқы нүктесі ретінде аудандық гидро электр стансасына баратын темір жол мен Жолшы Сыздықов көшесінің соңғы қиылысы алынған. Аудандық гидро электр бекетіне баратын темір жолмен солтүстік-батыс бағытта «Шалғай Қарасу» алқабын қамтий отырып Қызыл абад асфальтты жолымен батыс жаққа «Арай» алқабымен қиылысына дейін, ары қарай солтүстік-батыс багытта «Арай» алқабының боймен және «Бәйтерек» мөлтек ауданының оңтүстік шекарасымен Аэропорттың ішкі шекарасын айналып өтіп саяжай алқаптарымен қиылысына дейін, одан саяжай алқаптарының солтүстік шекарасымен батыс бағытта, «Құмшағал», «Казарма», Шөлдала алқабтарының Алматы-Шымкент темір жолымен қиылысына дейін, № 6 учаскесінің ең батыс және оңтүстік нүктесі болып табылады. Ары қарай, темір жол бойымен шығыс бағытта темір жолдың қалаға қосылған нүктесіне дейін. Осы нүктеден бастап шығыс бағытта «Көлтоған» алқабының сыртқы шекарасына дейін және «Жиделі», «Қарой» алқабтарының сыртқы шекарасын айналып өтіп және Шалғай Қарасу алқабының оңтүстік шекарасымен темір жолға дейін.
5
5 бағалау аймағы Тараз қаласының солтүстік-батыс бөлігінде орналасқан. Бастапқы нүкте ретінде Сулейменов көшесінің соңындағы Тараз-Аса асфальтты жолы алынған және жолдың солтүстік-батыс бағытымен «Химпром» акционерлік қоғамының тұндырмасын айлып өтіп «Химпром» акционерлік қоғамының шекарасымен батыс бағытта және «Химпром» акционерлік қоғамы бау-бақшасының сыртқы шекарасы арқылы өтіп оңтүстік-шығысқа қарай санитарлық қорғаныс зонасының сыртқы шекарасының бойымен «Химпром» акционерлік қоғамының асфальтты жолының бойымен Төле би көшесіне дейін, өндірістік нысаналар мен тұрғын үйлердің оңтүстігіндегі шекарасынан өтіп, жыраулар арқылы Исатай көшесіне дейін. Ары қарай, Исатай көшісімен солтүстік-шығыс бағытымен Ниетқалиев көшесіне дейін. Ары қарай, Ниетқалиев көшесімен шығыс бағытта көшенің азғана кесіндісін өтіп солтүстік-батыс бағытта өндірістік кәсіпорындарды айнала өтіп Сүлейменов көшесінің соңына дейін (бастапқы нүкте).
5 бағалау аумаққа қаланың батыс жағында орналасқан барлық өндірістік кәсіпорындар кіреді.
Жамбыл облыстық мәслихатының
2011 жылғы 15 наурыздағы
№ 32 - 6 шешіміне 2-қосымша
Тараз қаласының жер учаскелері үшін төлемақының базалық-ставкаларына түзету коэффициенттері
Реттік нөмір
Бағалау аймағының нөмірі
Жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері
1
1
2,0
2
2
1,5
3
3
1,0
4
4
0,6
5
5
0,5