Об утверждении Правил содержании кошек и собак в населенных пунктах Мойынкумского района
Решение районного маслихата Мойынкумского района Жамбылской области от 28 марта 2011 года № 36-9. Зарегистрировано Мойынкумским Управлением юстиции 29 апреля 2011 года за № 6-7-69. Утратило силу решением маслихата Мойынкумского района Жамбылской области от 23 июля 2012 года № 6-5
Утратило силу решением маслихата Мойынкумского района Жамбылской области от 11 декабря 2012 года № 108
В соответствии с пунктом 2 статьи-3 и статьей-311 Кодекса Республики Казахстан от 30 января 2001 года «Об административных правонарушениях», подпунктом 8) пункта 1 статьи-6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», маслихат Мойынкумского района РЕШИЛ:
1.Утвердить прилагаемые Правила содержания собак и кошек в населенных пунктах Мойынкумского района.
2.Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах Юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                        Секретарь маслихата
маслихата                                  Ш. Исабеков
Е. Ошакбаев
Утвеждены решением
Мойынкумского районного маслихата
за № 36-9 от 28 марта 2011 года
Правила содержания собак и кошек в населенных пунктах Мойынкумского района.
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в целях установления содержания собак и кошек в населенных пунктах Мойынкумского района.
2. Правила распространяются на всех физических и юридических лиц, содержащих собак и кошек, независимо от форм собственности.
3.Настоящие Правила разработаны в соответствии c пунктом 2 статьи 3 и статьей-311 Кодекса Республики Казахстан от 30 января 2001 года "Об административных правонарушениях", подпунктом 8) пункта 1 статьи-6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан".
Глава 2. Порядок содержания собак и кошек
4. Собаки и кошки идентифицируются путем выдачи индивидуальных ветеринарных паспортов.
5. Передача, продажа, купля, а также вывоз, ввоз собак и кошек за пределы города, области и республики разрешается при наличии ветеринарного паспорта с отметкой «сделана прививка против бешенства».
6. Не допускается следующее:
1) выгуливать собак и кошек на детских площадках, во дворах многоквартирных жилых домов;

Мойынқұм ауданы елді мекендерінде мысықтар мен иттер ұстау ережелерін бекіту туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2011 жылғы 28 наурыздағы N 36-9 Шешімі. Жамбыл облысы Мойынқұм ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 29 сәуірде 6-7-69 нөмірімен тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы Мойынқұм ауданы мәслихатының 2012 жылғы 23 шілдедегі № 6-5 шешімімен
Күші жойылды - Жамбыл облысы Мойынқұм ауданы мәслихатының 2012 жылғы 23 шілдедегі № 6-5 шешімімен
«Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы Кодексiнiң 3-бабының 2 тармағына және 311- бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1 тармағының 8) тармақшасына сәйкес, Мойынқұм аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса берiлiп отырған Мойынқұм ауданы елді мекендерінде мысықтар мен иттерді ұстау ережелерi бекiтiлсiн.
2. Осы Шешiм Әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және алғаш ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихаттың                       Аудандық мәслихаттың
сессиясының төрағасы                       хатшысы
Е.Ошақбаев                                 Ш. Исабеков
Мойынқұм аудандық мәслихаттың
2011 жылғы 28 наурыздағы
№ 36-9 шешімімен бекітілген
Мойынқұм аудан елді мекендерінде мысықтар мен иттерді ұстау
Ережелерi 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер Мойынқұм ауданы елді мекендерінде мысықтар мен иттердi ұстауды белгiлеу мақсатында әзiрленген.
2. Ережелер меншiк түрiне қарамастан иттер мен мысықтарды ұстайтын барлық жеке және заңды тұлғаларға тарайды.
3. Осы Ережелер "Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы Кодексiнiң 3-бабының 2-тармағына және 311-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1 тармағының 8) тармақшасына сәйкес әзiрленген.
2-тарау. Иттердi және мысықтарды ұстау тәртiбi
4. Иттер және мысықтар жеке ветеринарлық төлқұжатын беру жолымен сәйкестендiрiледi.
5. Иттер мен мысықтарды беру, сату, сатып алу, сонымен қатар қала, облыс және республикадан тысқары, шығару, кiргiзу, олардың «құтыруға қарсы егiлген» белгiсi бар ветеринариялық төлқұжаты болған жағдайда рұқсат етiледi.
6. Келесiлерге жол берiлмейдi:
1) иттер мен мысықтарды көп пәтерлi тұрғын үйлердiң аулаларында, балалар ойнайтын алаңдарында серуендетуге;

2) выгул собак без намордника и на длинном поводке;
3) выгуливать собак лицам, находящимся в нетрезвом состоянии и детям до 14 лет;
4) купать собак и кошек в местах, предназначенных для купания людей, в фонтанах и водозаборах;
5) организация приютов и питомников в квартирах жилого фонда и в индивидуальных жилых домах для любых видов собак и кошек;
6) содержание незарегистрированных (не состоящих на учете) и невакцинированных собак и кошек;
7) разведение и отлов собак и кошек с целью использования их шкур и мяса для потребления, переработки и реализации;
8) организация и проведение собачьих боев и других мероприятий на территории Мойынкумского района, допускающих жестокость по отношению к животным (исключением является проверка рабочих качеств собак по специальным правилам, которые исключают увечье животного и позволяют провести правильный племенной отбор для разведения собак-охранников).
9) содержание собак и кошек в местах общего пользования многоквартирных жилых домов и общежитиях.
7. Собаки и кошки, укусившие людей либо животных, немедленно доставляются в ближайшее лечебное ветеринарное учреждение для изоляции и наблюдения.
8. Содержание собак и кошек осуществляется в соответствии с ветеринарными (ветеринарно-санитарными) правилами и нормативами, а также их биологическими потребностями и при гуманном обращении.
9. Разрешается, при условии соблюдения санитарно-гигиенических, зоогигиенических требований и настоящих Правил:
1) содержание одной семьей в квартире многоквартирного жилого дома не более двух собак крупных и средних пород и двух кошек, включая приплод до трехмесячного возраста. (Щенки и котята старше трехмесячного возраста, должны быть переданы новым владельцам или в специальную службу, занимающуюся отловом и содержанием бродячих животных. Передача щенков и котят новым владельцам осуществляется с предоставлением ветеринарного паспорта на животное.);
2) содержание двух кошек и собак в жилых помещениях (коммунальная квартира), занятых несколькими семьями, лишь на своей жилой площади с письменного согласия всех проживающих в квартире, при отсутствии у соседей медицинских противопоказаний (аллергия).
Глава 3. Заключительные положения
10. За нарушение настоящих правил ответственность определяется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

2) иттердi тұмылдырықсыз және ұзын шылбырда серуендетуге;
3) мас күйiндегi тұлғалар мен 14 жасқа толмаған балаларға иттердi серуендетуге;
4) адамдардың шомылуына арналған орындарда, су бұрқақтарда және су алу орындарында иттер мен мысықтарды шомылдыруға;
5) тұрғын үй қоры пәтерлерiнде және жеке тұрғын үйлерде қандай да болмасын иттер мен мысықтардың түрлерi үшiн паналау баспанасы мен питомниктер ұйымдастыруға;
6) тiркелмеген (есепке алынбаған) және егуден өтпеген иттер мен мысықтарды ұстауға;
7) иттер мен мысықтарды оның терiсiн пайдалануға, етiн тұтынуға, өңдеу және сату үшiн оларды ұстауға немесе аулауға;
8) Мойынқұм ауданы аумағында иттердi таластыру және басқада жануарларға қатысты қатыгез iс-шаралар ұйымдастыру мен өткiзуге, (жануарларға зақым келтiрмейтiн және күзетшi иттердi өсiру үшiн дұрыс тұқымдық сұрыптау жүргiзуге мүмкiндiк беретiн, арнайы ережелермен иттердiң жұмыс сапаларын тексерудi көздейтiн iс шаралардан басқа).
9) иттердi және мысықтарды көп пәтерлi тұрғын үйлердiң ортақ пайдаланатын орындарында және жатақханаларында ұстауға.
7. Адамдарды немесе жануарларды тiстеген иттер және мысықтар тез арада оқшаулау және бақылау үшiн жақын маңдағы ветеринариялық емдеу мекемесiне жеткiзiледi.
8. Иттердi және мысықтарды ұстау ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) ережелер мен нормативтерге, сондай-ақ олардың биологиялық қажеттiлiктерiне сәйкес және iзгiлiктi қарауда жүзеге асырылады.
9. Санитарлық-гигиеналық, зоогигиеналық талаптар мен осы Ереженiң талаптарын орындаған жағдайда мыналарға рұқсат берiледi:
1) көппәтерлi тұрғын үйдегi бiр отбасы пәтерiнде iрi және орта тұқымды екi иттi және екi мысықты үш айға дейiнгi ұрпақтарын қоса ұстауға. (Жасы үш айдан асқан күшiктер мен мысықтар жаңа иелерiне немесе қаңғыбас жануарларды аулау және ұстаумен шұғылданатын арнайы мекемеге беруiлуi тиiс. Күшiктер мен мысықтарды жаңа иелерiне беру жануардың ветеринариялық төлқұжатымен қоса жүзеге асырылады.);
2) бiрнеше жанұялар тұратын тұрғын жайда (коммуналдық пәтер), тек өзiнiң жанұясы тұратын тұрғын жайында барлық пәтерде тұрушылардың жазбаша келiсiмi бойынша көршiлердiң дәрiгерлiк керi көрсеткiшi (ұшыну) болмаса екi ит пен мысықтарды тек өзi тұратын тұрғын жайда ұстауға.
3-тарау. Қорытынды ережелер
10. Осы Ереженi бұзғаны үшiн жауапкершiлiк Қазақстан Республикасының Заңнамаларына сәйкес белгiленедi.