Об установлении размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда
Постановление акимата города Жанаозен Мангистауской области от 20 июня 2011 года № 307. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 04 августа 2011 года № 11-2-168. Утратило силу постановлением акимата города Жанаозен Мангистауской области от 8 декабря 2011 года № 737.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Жанаозен Мангистауской области от 08.12.2011 № 737 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
На основании Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года № 94 "О жилищных отношениях" и Методики расчета арендной платы, взимаемой в государственных арендных домах, утвержденной приказом Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 30 сентября 2008 года № 395, акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда согласно приложению.
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Ж.Айсабаева.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города
О. Сарбопеев
Согласовано:
Ж.Айсабаев
С. Туяков
И.о. начальника
ГУ "Жанаозенский городской
отдел жилищно - коммунального
хозяйства, пассажирского транспорта
и автомобильных дорог"
Р. Джантлеуова
Начальник ГУ "Жанаозенский городской
отдел финансов"
Приложение
к постановлению акимата города Жанаозен
от 20 июня 2011 года № 307
Размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда (200 квартирный жилой дом, расположенный по адресу: мкр. 6)
При размере платы, за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, применяется следующие показатели:
А – размер платы, за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, тенге за 1 кв. метр в месяц;
Ц – стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища;
Т – расчетный срок службы зданий, лет;
Ап – общая стоимость платы, за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, тенге;
П – общая площадь жилищ в жилом здании кв. метров;
Размер платы на 1 кв. метр площади, за пользование жилищем из государственного жилищного фонда рассчитывается по формуле:
Ц = 1 572 540 460 тенге (стоимость строительства) / 19 162 м2 (общая площадь жилищ в жилом здании кв. метров) = 82 065, 57 тенге
Т= 140 лет
А = Ц / Т / 12 месяцев

Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдалану төлем мөлшерін белгілеу туралы
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қаласы әкімдігінің 2011 жылғы 20 шілдедегі № 307 қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 04 тамызда № 11-2-168 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қаласы әкімдігінің 8 желтоқсандағы 2011 жылғы № 737 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Жаңаөзен қаласы әкімдігінің 08.12.2011 № 737 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі № 94 Заңына және Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрінің 2008 жылғы 30 қыркүйектегі № 395 бұйрығымен бекітілген мемлекеттік жалгерлік үйлерден өндіріп алынатын жалгерлік төлем есебі әдістемесінің негізінде, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдалануға төлем мөлшері белгіленсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Ж.Айсабаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі
О. Сарбөпеев
Келісілді:
Ж.Айсабаев
С.Тұяқов
"Жаңаөзен қалалық тұрғын-үй
коммуналдық шаруашылығы,
жолаушылар көлігі және автомобиль
жолдары бөлімі" мемлекеттік
мекемесі бастығының міндетін атқарушы
Р.Жантілеуова
"Жаңаөзен қалалық қаржылар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
Жаңаөзен қаласы әкімдігінің
2011 жылғы 20 маусымдағы
№ 307 қаулысына қосымша
Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдалану төлем мөлшері(200 пәтерлік тұрғын үйі, орналасқан мекен-жайы: 6 шағынауданы)
Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдалану төлем мөлшерін есептеу үшін келесі көрсеткіштер қажет:
А – мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді пайдалану төлем мөлшері айына 1 шаршы метр үшін теңгемен;
Ц – тұрғын үй жалпы көлемінің бір шаршы метр құрылысының (сатып алу) бағасы;
Т – ғимараттың қызметінің есептік мерзімі, жыл;
Ап – мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдалану төлем мөлшері теңгемен;
П – тұрғын үй ғимаратындағы тұрғын үйдің жалпы ауданы, шаршы метр;
Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдалану төлем мөлшері 1 шаршы метрге төмендегідей формула бойынша есептелінеді:
Ц = 1 572 540 460 теңге (құрылыстың құны) / 19 162 ш.м. (тұрғын үй ғимаратындағы тұрғын үйдің жалпы ауданы) = 82 065,57 теңге
Т = 140 жыл
А=Ц / Т / 12 ай

А = 82 065,57 / 140 / 12 = 48,85 тенге
Размер платы за 1 месяц, за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, определяется по формуле:
Ап. = А * П
Например: Общая площадь 1 комнатной квартиры 60,6 кв.м.
Ап.=48,85*60,6=2960,31 тенге в месяц

А= 82 065,57/140/12=48,85 теңге
Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдалану төлем мөлшері 1 айға төмендегідей формула бойынша белгіленеді:
Ап.=А * П
Мысалы: 1 бөлмелі пәтердің жалпы ауданы 60,6 шаршы метр.
Ап.=48,85*60,6=2960,31 теңге 1 айға