О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 20 декабря 2010 года № 33/198 "О районном бюджете на 2011 - 2013 годы"
Решение Тупкараганского районного маслихата от 11 апреля 2011 года № 36/214. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 27 апреля 2011 года № 11-6-132
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2010 года № 1350 «О реализации Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2011 - 2013 годы» и решением Мангистауского областного маслихата от 6 апреля 2011 года № 31/371 «О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 13 декабря 2010 года № 29/331 «Об областном бюджете на 2011-2013 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2097 от 11 апреля 2011 года), районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 20 декабря 2010 года № 33/198 «О районном бюджете на 2011 - 2013 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11-6-128 от 13 января 2011 года, опубликовано в газете «Аккетик арайы» от 21 января 2011 года № 05-06 (433-434)) следующие изменения и дополнения:
Утвердить районный бюджет на 2011 год согласно приложению 1 в  следующих объемах, в том числе:
1) доходы – 4 725 470 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 276 842 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 13 877 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 137 752 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 1 296 999 тысяч тенге;
2) затраты – 5 335 402 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 81 139 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 81 139 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе: приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства -0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 691 071 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -691 071 тысяч тенге.
в пункте 2:
в подпункте 1):
цифры «17,9» заменить цифрами «10,3»;
в подпункте 4):
цифры «100» заменить цифрами «0»;
в подпункте 5):
цифры «16,4» заменить цифрами «10,3»
пункт 3 - 1 дополнить абзацами следующего содержания:
«на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
на частичное субсидирование  заработной платы в рамках Программы занятости - 2020;
на обеспечение деятельности центров занятости в рамках  Программы занятости - 2020»
в пункте 4:
в подпункте 1):
слова «ежеквартальную социальную помощь в размере 1,5 месячных расчетных показателей» заменить словами «ежемесячную социальную помощь в размере 1 месячного расчетного показателя»;
в подпункте 2):
слова «ежеквартальную социальную помощь в размере 1,5 месячных расчетных показателей - получателям государственных социальных пособий по потере кормильца» заменить словами «ежемесячную социальную помощь в размере 1 месячного расчетного показателя – детям получателей государственных пособий по потере кормильца»;
в подпункте 3):
второй абзац заменить абзацем следующего содержания « ежемесячно по вычислению на основании постановления Правительства Республики Казахстан № 2314 от 30.12.2009 года « Об утверждении правил оказания жилищной помощи ».
в подпункте 5):
в четвертом абзаце после слов «лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны» дополнить словами «в том числе военнослужащим, ставшим инвалидами вследствие контузии получившим при исполнении воинской обязанности в Афганистане, лицам ставшим инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС »;
в пятом абзаце после слов «лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны » дополнить словами «участникам ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС, военнослужащие, принимавшие участие в боевых действиях на территории других государств, в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР»;
седьмой абзац заменить абзацем следующего содержания:
«награжденных орденами и медалями за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны - 10000 тенге, за самоотверженный труд в тылу - 10000 тенге»;
в десятом абзаце слово «получателям» заменить словами «детям получателей»;
дополнить шестнадцатым абзацем следующего содержания:
«Почетным гражданам города и района – в размере 10-ти месячного  расчетного показателя».

"2011 - 2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 20 желтоқсандағы № 33/198 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Түпқараған аудандық мәслихатының 2011 жылғы 11 сәуірдегі № 36/214 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 27 сәуірде № 11-6-132 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы» Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 1350 «2011 - 2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы» Қаулысына және Маңғыстау облыстық мәслихатының «2011 - 2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 29/331 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 6 сәуірдегі № 31/371 шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2011 жылғы 11 сәуірде № 2097 болып тіркелген) сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. «2011 - 2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 20 желтоқсандағы № 33/198 шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 11-6-128 болып тіркелген, «Ақкетік арайы» газетінің 2011 жылғы 21 қаңтардағы № 05-06 (433-434) санында жарияланған) мына өзгерістер мен толықтырулар еңгізілсін:
2011 жылға арналған аудандық бюджет 1 - қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін, оның ішінде 2011 жылға келесі көлемде:
1) кірістер - 4 725 470 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3 276 842 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 13 877 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 137 752 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша - 1 296 999 мың теңге;
2) шығындар - 5 335 402 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 81 139 мың теңге;
бюджеттік кредиттер - 81 139 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде;
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 691 071 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 691 071 мың теңге.
2- тармақта:
1 тармақшада:
«17,9» сандары «10,3» сандарына ауыстырылсын;
4) тармақшада:
«100» саны «0» санына ауыстырылсын;
5) тармақшада:
«16,4» сандары «10,3» сандарына ауыстырылсын.
3 - 1 тармақ келесі абзацтармен толықтырылсын:
«мектеп мұғалімдері мен мектепке дейінгі ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаттарына қосымша төлем ақының өсіміне;
жұмыспен қамту - 2020 бағдарламасы аясында еңбек ақыны ішінара субсидиялауға;
жұмыспен қамту - 2020 бағдарламасы аясында жұмыспен қамту орталықтарының қызметін камтамасыз етуге».
4 – тармақта:
1) тармақшасында:
«әлеуметтік көмек тоқсан сайын 1,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде» деген сөздер «әлеуметтік көмек - ай сайын 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде» деген сөзбен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
«асыраушысынан айырылу жағдайына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға әлеуметтік көмек – тоқсан сайын 1,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде» деген сөздері «асыраушысынан айырылу жағдайына байланысты мемлекеттік жәрдемақы алушылардың балаларына әлеуметтік көмек – ай сайын 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде» деген сөздермен ауыстырылсын
3) тармақшасында:
2 абзац «Қазақстан Республикасы Үкіметінің № 2314 30.12.2009 жылғы «Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы» қаулысына сәйкес, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы ай сайын есептеу жолымен » деген абзацпен ауыстырылсын;
5) тармақшасында:
4 абзацтағы «жеңілдіктер мен кепілдіктері жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдарға» сөзінен кейін «оның ішінде Ауғанстанда әскери міндетін өтеу кезінде ауруға шалдығу салдарынан мүгедек болған әскери қызметшілерге, Чернобыль АЭС-індегі апаттың салдарынан мүгедек болған адамдарға» деген сөздермен толықтырылсын;
5 - абзацтағы «жеңілдіктер мен кепілдіктері жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдарға» сөзінен кейін «оның ішінде Чернобыль АЭС - індегі апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға, бұрынғы КСР Одағы үкімет органдарының шешімдеріне сәйкес ұрыс қимылдары жүріп жатқан кезде Ауғанстанға жіберілген әскери міндеттілерге» деген сөздермен толықтырылсын;
7 - абзац «Ұлы Отан соғысы жылдары жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін орден, медальдарімен марапатталған адамдарға - 10000 теңге, тылдағы жанқиярлық еңбегі үшін - 10000 теңге» деген абзацпен ауыстырылсын;
10 абзацтағы «алушыларға» деген сөз «алушылардың балаларына» деген сөзбен ауыстырылсын;
16 абзацпен толықтырылсын:
« Аудан мен қаланың Құрметті азаматтарына - 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде».