О бюджете города Лисаковска на 2012-2014 годы
Решение маслихата города Лисаковска Костанайской области от 21 декабря 2011 года № 475. Зарегистрировано Управлением юстиции города Лисаковска Костанайской области 28 декабря 2011 года № 9-4-196
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 2, статьями 7375 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, согласно решению Костанайского областного маслихата от 8 декабря 2011 года № 450 "Об областном бюджете Костанайской области на 2012-2014 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3788) Лисаковский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Лисаковска на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 2538363,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1863806,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 15507,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 12656,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 646394,8 тысяч тенге;
2) затраты – 2647029,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 12000,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -120665,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 120665,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 06.12.2012 № 68 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету города Лисаковска, составляет 0.
3. Учесть, что на 2012 год объем бюджетных изъятий из бюджета города в областной бюджет установлен в сумме 271118,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что резерв акимата города Лисаковска на 2012 год составляет 0.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 24.10.2012 № 59 (вводится в действие с 01.01.2012).
5. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе:
на укрепление материально-технической базы организаций образования в сумме 4200,0 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 5500,0 тысяч тенге;

Лисаков қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 475 шешімі. Қостанай облысы Лисаков қаласының Әділет басқармасында 2011 жылғы 28 желтоқсанда № 9-4-196 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 2-бабының 4-тармағына7375-баптарына сәйкес, "Қостанай облысының 2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" Қостанай облыстық мәслихатының 2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 450 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 3788 нөмірімен тіркелген) сәйкес Лисаков қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Лисаков қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2538363,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1863806,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 15507,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 12656,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 646394,8 мың теңге;
2) шығындар – 2647029,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 12000,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -120665,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 120665,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2012.12.06 № 68 (2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Лисаков қаласының бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 0 құрайтыны ескерілсін.
3. 2012 жылға арналған қаланың бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алулардың көлемі 271118,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
4. 2012 жылға арналған Лисаков қаласы әкімдігінің резерві 0 болып құрылғаны ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2012.10.24 № 59 (2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілді) шешімімен.
5. 2012 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға 4200,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 5500,0 мың теңге сомасында;

на изготовление технических паспортов на объекты кондоминиума в сумме 490,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 15.05.2012 № 37 (вводится в действие с 01.01.2012).
6. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2012 год предусмотрены трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 12226,0 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы в сумме 14446,0 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 47159,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 06.12.2012 № 68 (вводится в действие с 01.01.2012).
7. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в сумме 8938,0 тысяч тенге, в том числе:
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 8188,0 тысяч тенге, обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому, в сумме 750,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 4390,0 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей - сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, в сумме 11766,0 тысяч тенге;
на развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях в сумме 3863,0 тысячи тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 884,0 тысячи тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 14544,0 тысячи тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы", в сумме 771,0 тысяча тенге;
на реализацию Программы занятости 2020 в сумме 22116,0 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение деятельности центров занятости населения в сумме 8992,0 тысячи тенге, на частичное субсидирование заработной платы в сумме 7749,0 тысяч тенге, на молодежную практику в сумме 5375,0 тысяч тенге;
на решение вопросов обустройства моногородов в сумме 159409,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 06.12.2012 № 68 (вводится в действие с 01.01.2012).

кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындауға 490,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2012.05.15 № 37 (2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2012 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен дамуға трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 12226,0 мың теңге сомасында;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға 14446,0 мың теңге сомасында;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 47159,8 мың теңге сомасында.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2012.12.06 № 68 (2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2012 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 8938,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
негiзгi орта және жалпы орта бiлiм беретін мемлекеттiк мекемелердегi физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдығымен жарақтандыруға 8188,0 мың теңге сомасында, үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге 750,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 4390,0 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне 11766,0 мың теңге сомасында;
медициналық-әлеуметтік мекемелеріндегі күндізгі болу бөлімшесінің желісін дамытуға 3863,0 мың теңге сомасында;
эпизоотияға қарсы iс-шараларды жүргiзуге 884,0 мың теңге сомасында;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға 14544,0 мың теңге сомасында;
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға 771,0 мың теңге сомасында;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын іске асыруға 22116,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге 8992,0 мың теңге сомасында, жалақыны ішінара субсидиялауға 7749,0 мың теңге сомасында, жастар практикасына 5375,0 мың теңге сомасында;
моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешуге 159409,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2012.12.06 № 68 (2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

8. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2012 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 149604,0 тысячи тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 118617,0 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 67471,0 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 06.12.2012 № 68 (вводится в действие с 01.01.2012).
9. исключен - решением маслихата города Лисаковска Костанайской области от 06.12.2012 № 68 (вводится в действие с 01.01.2012).
10. Учесть в бюджете города Лисаковска на 2012 год трансферты в областной бюджет в связи с упразднением ревизионных комиссий и их аппаратов районов (городов областного значения) и созданием государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Костанайской области" в общей сумме 2149,0 тысяч тенге.
10-1. Учесть, что в бюджете города Лисаковска предусмотрен возврат целевых трансфертов в республиканский и областной бюджеты в сумме 6893,8 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением маслихата города Лисаковска Костанайской области от 14.02.2012 № 11 (вводится в действие с 01.01.2012).
11. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Лисаковска на 2012 год, согласно приложению 4.
12. Утвердить перечень бюджетных программ аппаратов акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа на 2012 год согласно приложению 5.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель ХХV сессии маслихата          Н. Желтяков
Секретарь городского маслихата             Т. Кривошея
СОГЛАСОВАНО:
Исполняющий обязанности начальника
государственного учреждения "Отдел
экономики и бюджетного планирования
акимата города Лисаковска"
________________ В. Денисенко
Приложение 1
к решению маслихата

8. 2012 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 149604,0 мың теңге сомасында;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға 118617,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға 67471,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2012.12.06 № 68 (2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. алынып тасталды - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2012.12.06 № 68 (2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2012 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде тексеру комиссиялары мен олардың ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аппараттарын тарату және "Қостанай облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесі құрылғанына байланысты жалпы сомасы 2149,0 мың теңге облыстық бюджетке трансферттер ескерілсін.
10-1. Лисаков қаласының бюджетінде республикалық және облыстық бюджеттеріне 6893,8 мың теңге сомасында нысаналы трансферттерді қайтару көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2012.02.14 № 11 (2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2012 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2012 жылға арналған кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихаттың ХХV сессиясының төрағасы       Н. Желтяков
Қалалық мәслихатының хатшысы               Т. Кривошея
КЕЛІСІЛДІ:
"Лисаков қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік жоспарлау
бөлімі" мемлекеттік мекемесі
бастығының міндетін атқарушы
______________ В. Денисенко
Мәслихаттың

458
Отдел жилищно-коммунального
хозяйства, пассажирского
транспорта и автомобильных дорог
района (города областного
значения)
20000,0
065
Формирование или увеличение
уставного капитала юридических
лиц
20000,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
0,0
VI. Финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета
0,0
Приложение 4
к решению маслихата
от 21 декабря 2011 года
№ 475
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру
в процессе исполнения бюджета города Лисаковска на 2012 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных
людей до ближайшей организации здравоохранения,
оказывающей врачебную помощь
Приложение 5
к решению маслихата
от 21 декабря 2011 года
№ 475
Приложение 2
к решению маслихата
от 24 октября 2012 года
№ 59
Перечень бюджетных программ аппаратов акима поселка, аула
(села), аульного (сельского) округа на 2012 год
Сноска. Приложение 5 в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 24.10.2012 № 59 (вводится в действие с 01.01.2012).
Функциональная группа
Сумма,
тысяч
тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Государственное учреждение "Аппарат акима
поселка Октябрьский"

458
Ауданның (облыстық маңызы бар
қаланың) тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылығы, жолаушылар көлігі
және автомобиль жолдары бөлімі
20000,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық
капиталын қалыптастыру немесе
ұлғайту
20000,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
0,0
VІ. Бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитті пайдалану)
0,0
Мәслихаттың
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 475 шешіміне 4-қосымша
2012 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік
көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына
жеткізуді ұйымдастыру
Мәслихаттың
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 475 шешіміне 5-қосымша
Мәслихаттың
2012 жылғы 24 қазандағы
№ 59 шешіміне 2-қосымша
2012 жылға арналған кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2012.10.24 № 59 (2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Сомасы,
мың
теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
"Октябрь кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік
мекемесі