О бюджете Житикаринского района на 2012-2014 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 22 декабря 2011 года № 407. Зарегистрировано Управлением юстиции Житикаринского района Костанайской области 30 декабря 2011 года № 9-10-174
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Рассмотрев постановление акимата Житикаринского района, в соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год, в следующих объемах:
1) доходы – 2 680 827,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 226 575 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4 373,6 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 20 651 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 1 429 228,2 тысячи тенге;
2) затраты – 2 667 730,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 205 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 2 205 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 36637 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 36637 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – – 25 744,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 25 744,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 09.04.2012 № 29; от 22.05.2012 № 46; от 31.07.2012 № 60 (вводится в действие с 01.01.2012); от 05.11.2012 № 73 (вводится в действие с 01.01.2012); от 06.12.2012 № 80 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Учесть, что объем субвенции, передаваемой из областного бюджета бюджету района на 2012 год, установлен в сумме 960525 тысяч тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет составляет 0.
4. Утвердить резерв акимата Житикаринского района на 2012 год в сумме 2758 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
1) 8400 тысяч тенге – на укрепление материально-технической базы организаций образования;
2) 2 000 тысяч тенге – на установку автоматической пожарной сигнализации в школах;
3) 8 925 тысяч тенге – на укрепление материально-технической базы государственного коммунального предприятия "Житикаракоммунэнерго" государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Житикаринского района" акимата Житикаринского района;

Жітіқара ауданының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2011 жылғы 22 желтоқсандағы № 407 шешімі. Қостанай облысы Жітіқара ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 30 желтоқсанда № 9-10-174 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Жітіқара ауданы әкімдігінің қаулысын қарап, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнiң 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға, мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 680 827,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 226 575 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4 373,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 20 651 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1 429 228,2 мың теңге;
2) шығындар – 2 667 730,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 205 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 2 205 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 36637 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 36637 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – – 25 744,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 25 744,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2012.04.09 № 29; 2012.05.22 № 46; 2012.07.31 № 60 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.05 № 73 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.06 № 80 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудан бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін 2012 жылға арналған субвенцияның көлемі, 960525 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
3. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алулар көлемі 0 құрайтыны ескерілсін.
4. 2012 жылға арналған Жітіқара ауданы әкімдігінің резерві 2758 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте ағымдағы нысаналы трансферттер және облыстық бюджеттен дамытуға арналған трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) 8400 мың теңге – білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға;
2) 2 000 мың теңге - мектептерде автоматтық өрт дабылын орнатуға;
3) 8 925 мың теңге - Жітіқара ауданы әкімдігінің "Жітіқара ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Житикаракоммунэнерго" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының материалдық – техникалық базасын нығайтуға;

4) исключен - Решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 22.05.2012 № 46 (вводится в действие с 01.01.2012).;
5) 1500 тысяч тенге – на реконструкцию тепловой сети по улице Ленина от тепловой камеры-23 до тепловой камеры-31 в городе Житикаре;
6) 700 тысяч тенге – на реконструкцию тепловой сети 5 микрорайона от дома № 8 до дома № 12 в городе Житикаре;
7) 17160 тысяч тенге – на реконструкцию воздушной линии – 0,4 киловольт с заменой провода, деревянных опор на железобетонные от трансформаторной подстанции - 21 до 5 микрорайона, от трансформаторной подстанции-37 до 12 микрорайона, от трансформаторной подстанции-41 до жилых домов по улицам Партизанская, Новая, от трансформаторной подстанции-17 до 1 микрорайона, от трансформаторной подстанции-20 до 3, 3а микрорайонов, от трансформаторной подстанции-91 до 5 а микрорайона в городе Житикаре;
8) 44228 тысяч тенге – на реконструкцию улиц микрорайона Желтоксан в границах от улицы Жибек-Жолы и до въезда в садоводческое общество "Строитель" (въезд в микрорайон) и трех улиц микрорайона Желтоксан города Житикары;
9) 7044 тысячи тенге – на изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов;
10) 34683 тысячи тенге – на приобретение насосов для центральной городской котельной;
11) 17 100 тысяч тенге – на ремонт кровли коммунального государственного учреждения "Милютинская средняя школа" государственного учреждения "Отдел образования акимата Житикаринского района;
12) 5204 тысячи тенге – на разработку проектно-сметной документации на капитальный ремонт затворов плотины Нижне-Шортандинского и Верхне-Шортандинского водохранилищ города Житикара;
13) 58 000 тысяч тенге – на компенсацию потерь доходов.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 10.02.2012 № 12; от 22.05.2012 № 46; от 31.07.2012 № 60 (вводится в действие с 01.01.2012); от 06.12.2012 № 80 (вводится в действие с 01.01.2012).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
1) 9 732 тысячи тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2) 1 878,2 тысячи тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов;
3) 9 633 тысячи тенге – на развитие сети дневного пребывания в медико-социальных учреждениях;
4) 26 699 тысяч тенге – на реализацию государственного общеобразовательного заказа в дошкольных организациях образования;

4) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2012.05.22 № 46 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
5) 1500 мың теңге – Жітіқара қаласындағы 23 - жылу камерасынан 31 - жылу камерасына дейін Ленин көшесі бойынша жылу торабын реконструкциялауға;
6) 700 мың теңге – Жітіқара қаласындағы № 8 үйден № 12 үйге дейін 5 шағын ауданының жылу торабын реконструкциялауға;
7) 17160 мың теңге – Жітіқара қаласындағы 21 - трансформаторлық қосалқы станциясынан 5 шағын ауданға дейін, 37- трансформаторлық қосалқы станциясынан 12 шағын ауданға дейін, 41 - трансформаторлық қосалқы станциясынан Партизанская, Новая көшелеріндегі тұрғын үйлерге дейін, 17 - трансформаторлық қосалқы станциясынан 1 шағын ауданға дейін, 20 - трансформаторлық қосалқы станциясынан 3, 3а шағын аудандарға дейін, 91 - трансформаторлық қосалқы станциясынан 5а шағын ауданға дейін өткізгішті, ағаш тіректерін темір-бетонға ауыстырумен 0,4 киловольт – әуе жолдарын реконструкциялауға;
8) 44228 мың теңге – Жібек-Жолы көшесінен "Строитель" бақ шаруашылығы қоғамына кіруге дейін (шағын ауданға кіру) және Жітіқара қаласы Желтоқсан шағын ауданының үш көшесі шегінде Желтоқсан шағын ауданының көшелерін реконструкциялауға;
9) 7044 мың теңге – кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындауға;
10) 34683 мың теңге – орталық қалалық қазан үшін сорғыштарды сатып алуға;
11) 17 100 мың теңге – "Жітіқара ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Милютин орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің жабынын жөндеуге;
12) 5204 мың теңге – Жітіқара қаласындағы Төменгі - Шортанды және Жоғарғы–Шортанды су қоймалары бөгетінің қақпақтарын күрделі жөндеуге жобалы-сметалық құжаттаманы әзірлеуге;
13) 58 000 мың теңге – кірістер ысыраптарын өтеуге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2012.02.10 № 12; 2012.05.22 № 46; 2012.07.31 № 60 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.06 № 80 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте ағымдағы нысаналы трансферттер және республикалық бюджеттен дамытуға арналған трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) 9 732 мың теңге – эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
2) 1 878,2 мың теңге - мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
3) 9 633 мың теңге - медициналық - әлеуметтік мекемелерде күндізгі болу желісін дамытуға;
4) 26 699 мың теңге - мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;

5) 8 188 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
6) 16 332 тысячи тенге – на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
7) 24018 тысяч тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
8) 535 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы;
9) 75 тысяч тенге – на оказание жилищной помощи;
10) 1582 тысячи тенге – на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов";
11) 9475 тысяч тенге – обеспечение деятельности центра занятости населения;
12) 5812 тысяч тенге – на частичное субсидирование заработной платы;
13) 2788 тысяч тенге – на молодежную практику.
14) 11000 тысяч тенге – на строительство сетей канализации к малоэтажной застройке микрорайона "Айнабулак" города Житикары;
15) 136012 тысяч тенге – на решение вопросов обустройства моногородов.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 10.02.2012 № 12; от 09.04.2012 № 29; от 31.07.2012 № 60 (вводится в действие с 01.01.2012); от 06.12.2012 № 80 (вводится в действие с 01.01.2012).
6-1. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в сумме 17 419,6 тысяч тенге, в том числе возврат в республиканский бюджет – 17 004,7 тысяч тенге, в областной бюджет – 414,9 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 10.02.2012 № 12; в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 06.12.2012 № 80 (вводится в действие с 01.01.2012).
6-2. исключен - Решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 06.12.2012 № 80 (вводится в действие с 01.01.2012).
6-3. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрен возврат бюджетных кредитов в республиканский бюджет в сумме 9 792 тысячи тенге и обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 1,3 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-3 в соответствии с решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 31.07.2012 № 60 (вводится в действие с  01.01.2012); в редакции решения маслихата Житикаринского  района Костанайской области от 06.12.2012 № 80 (вводится в действие с 01.01.2012).

5) 8 188 мың теңге - негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға;
6) 16 332 мың теңге - жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне;
7) 24018 мың теңге - мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға;
8) 535 мың теңге - "Назарбаев зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымдарының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға;
9) 75 мың теңге - тұрғын үй көмегін көрсетуге;
10) 1582 мың теңге – "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешуге;
11) 9475 мың теңге – жұмыспен қамту орталығының қызметін қамтамасыз етуге;
12) 5812 мың теңге – жалақыны ішінара субсидиялауға;
13) 2788 мың теңге – жастар тәжірибесіне.
14) 11000 мың теңге – Жітіқара қаласындағы "Айнабулак" шағын ауданының аз қабатты құрылыс салуына канализация тораптарының құрылысына;
15) 136012 мың теңге - моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешуге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2012.02.10 № 12; 2012.04.09 № 29; 2012.07.31 № 60 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.06 № 80 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6-1. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте нысаналы трансферттердің қайтарылуы 17 419,6 мың теңге, оның ішінде республикалық бюджетке – 17 004,7 мың теңге, облыстық бюджетке – 414,9 мың теңге сомасында қайтарылуы қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2012.02.10 № 12; жаңа редакцияда -  Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2012.12.06 № 80 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6-2. алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2012.12.06 № 80 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6-3. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджетке бюджеттік кредиттердің қайтарылуы 9 792 мың теңге сомасында және жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету 1,3 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-3 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2012.07.31 № 60 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2012.12.06 № 80 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

7. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление бюджетного кредита из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистам в сумме 2 205 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата Житикаринского  района Костанайской области от 06.12.2012 № 80 (вводится в действие с 01.01.2012).
8. исключен - Решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 06.12.2012 № 80 (вводится в действие с 01.01.2012).
9. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрен целевой текущий трансферт в областной бюджет на компенсацию потерь в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий в сумме 2131 тысяча тенге.
10. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год, согласно приложению 4.
11. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов аулов, сел, сельских округов Житикаринского района, согласно приложению 5.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель
восемнадцатой сессии                       Г. Таликбаева
Секретарь Житикаринского
районного маслихата                        М. Кененбаева
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
Житикаринского района"
___________________ Г. Жидебаева
Приложение 1
к решению маслихата
от 22 декабря 2011 года № 407
Приложение 1
к решению маслихата
от 6 декабря 2012 года № 80
Бюджет Житикаринского района на 2012 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 06.12.2012 № 80 (вводится в действие с 01.01.2012).
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
НАИМЕНОВАНИЕ
I. Доходы

7. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен 2 205 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттің түсімі қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2012.12.06 № 80 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2012.12.06 № 80 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейінен жоғарғы деңгейіне беруге байланысты шығындардың орын толтыруға облыстық бюджетке 2131 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт қарастырылғаны ескерілсін.
10. 2012 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымша сәйкес бекітілсін.
11. Жітіқара ауданының ауылдар, селолар, селолық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Он сегізінші
сессиясының төрайымы Г. Таликбаева
Жітіқара аудандық
мәслихатының хатшысы М. Кененбаева
КЕЛІСІЛГЕН:
"Жітіқара ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_________________ Г. Жидебаева
2011 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 407 мәслихат шешіміне
1 қосымша
2012 жылғы 5 қарашадағы
№ 73 мәслихат шешіміне
1-қосымша
Жітіқара ауданының 2012 жылға
арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2012.12.06 № 80 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сома,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
АТАУЫ
І. Кірістер