О районном бюджете Карасуского района на 2012-2014 годы
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 21 декабря 2011 года № 407. Зарегистрировано Управлением юстиции Карасуского района Костанайской области 30 декабря 2011 года № 9-13-142. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Карасуского района Костанайской области от 23 июня 2014 года № 02-4-128)
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Карасуского района Костанайской области от 23.06.2014 № 02-4-128).
Рассмотрев постановление акимата Карасуского района, в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Карасуского района на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 2830094,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 590250,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 4633,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4280,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2230931,0 тысяч тенге;
2) затраты – 2854323,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23007,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 25521,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2514,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 47236,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 47236,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 04.12.2012 № 63 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1459529,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
1) на укрепление материально-технической базы организаций образования в сумме 8400,0 тысяч тенге;
2) на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 14490,0 тысяч тенге;
3) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 9127,0 тысяч тенге;

Қарасу ауданының 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 407 шешімі. Қостанай облысы Қарасу ауданының Әділет департаментінде 2011 жылғы 30 желтоқсанда № 9-13-142 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2014 жылғы 23 маусымдағы № 02-4-128 хатымен)
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 23.06.2014 № 02-4-128 хатымен).
Қарасу ауданы әкімдігінің қаулысын қарап, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарасу ауданының 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2830094,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 590250,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4633,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 4280,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2230931,0 мың теңге;
2) шығындар – 2854323,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 23007,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 25521,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 2514,0 мың теңге;
4) қаржы активтермен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -47236,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 47236,5 мың теңге .
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2012.12.04 № 63 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 1459529,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы ағымдағы трансферттер және облыстық бюджеттен дамуына трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 8400,0 мың теңге сомасында;
2) коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 14490,0 мың теңге сомасында;
3) мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға 9127,0 мың теңге сомасында;

4) на возмещение потерь сельскохозяйственного производства по объекту "Реконструкция участка Ишимского группового водопровода в Карасуском районе Костанайской области от распределительного эксплуатационного участка - 6 до села Карасу" в сумме 15000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 14.05.2012 № 24 (вводится в действие с 01.01.2012); от 04.12.2012 № 63 (вводится в действие с 01.01.2012).
4. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 14778,0 тысяч тенге;
2) для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 5671,0 тысяч тенге;
3) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 62554,0 тысячи тенге;
4) на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в сумме 8868,0 тысяч тенге;
5) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 12135,0 тысяч тенге;
6) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 10937,0 тысяч тенге;
7) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" в сумме 431,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями маслихата Карасуского района Костанайской области от 12.04.2012 № 16 (вводится в действие с 01.01.2012); от 14.05.2012 № 24 (вводится в действие с 01.01.2012); от 27.07.2012 № 37 (вводится в действие с 01.01.2012); от 04.12.2012 № 63 (вводится в действие с 01.01.2012).
5. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, реализуемых по следующим направлениям:
реализация проектов, а также государственная поддержка местного самоуправления в рамках программы "Развитие регионов" в сумме 3649,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета на реализацию Программы занятости 2020, в том числе целевых текущих трансфертов:
на частичное субсидирование заработной платы в сумме 1937,0 тысяч тенге;
на обеспечение деятельности центров занятости населения в сумме 8667,0 тысяч тенге;

4) "Қостанай облысы Қарасу ауданында бөліп тұратын пайдалану 6 - учаскесінен Қарасу ауылына дейін Есіл топтық су құбырының учаскесін қайта жаңарту" объектісі бойынша ауыл шаруашылығы өндірісінің шығындарының орнын толтыруға 15000,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2012.05.14 № 24 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілді); 2012.12.04 № 63 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) 14778,0 мың теңге сомасында эпизоотикаға қарсы іс-шараларды өткізуге ;
2) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 5671,0 мың теңге сомасында;
3) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім тапсырысын іске асыруға 62554,0 мың теңге сомасында;
4) Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 8868,0 мың теңге сомасында;
5) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне 12135,0 мың теңге сомасында;
6) мектеп мұғалімдері мен білім берудің мектепке дейінгі мекемелер тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша төлем мөлшерін ұлғайтуға 10937,0 мың теңге сомасында;
7) "Назарбаев зияткерлік мектептері" дербес білім ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 431,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2012.04.12 № 16; 2012.05.14 № 24 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілді); 2012.07.27 № 37 (2012 жылдың  1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.04 № 63 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен мынадай бағыттар бойынша іске асырылатын қаражаттар түсімінің қарастырылғаны ескерілсін:
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде жобаларды іске асыру, сондай-ақ жергілікті өзін-өзі басқаруды мемлекеттік қолдау 3649,0 мың теңге сомасында.
6. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде Жұмыспен қамту 2020  бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен қаражаттар, оның ішінде нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін:
жалақыны ішінара субсидиялауға 1937,0 мың теңге сомасында;
халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге 8667,0 мың теңге сомасында;

на молодежную практику в сумме 1858,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 04.12.2012 № 63 (вводится в действие с 01.01.2012).
7. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе:
целевого трансферта на развитие на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 24408,0 тысяч тенге;
бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 25521,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах в сумме 392227,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 60033,0 тысяч тенге;
целевого текущего трансферта на развитие сельских населенных пунктов в рамках Программы занятости 2020 в сумме 116232,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 16.04.2012 № 16 (вводится в действие с 01.01.2012); с изменениями, внесенными решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 04.12.2012 № 63 (вводится в действие с 01.01.2012).
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа Карасуского района на 2012 год в сумме 4800 тысяч тенге, в том числе:
на неотложные затраты в сумме 4800 тысяч тенге.
9.Утвердить перечень бюджетных программ сел и сельских округов на 2012 - 2014 годы, согласно приложению 4.
10.Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год, согласно приложению 5.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель восемнадцатой сессии,
секретарь Карасуского
районного маслихата                        С. Казиев
СОГЛАСОВАНО:
Исполняющая обязанности
начальника государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата Карасуского района"
_______________ Е.Биркель
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата Карасуского района"
_______________ И.Горлова
Приложение 1
к решению маслихата

жастар практикасына 1858,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2012.12.04 № 63 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджет қаражатынан түсімі ескерілсін, оның ішінде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға нысаналы трансферт 24408,0 мың теңге сомасында;
жергілікті атқарушы органдарға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер 25521,0 мың теңге сомасында;
селолық елді мекендерінде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға нысаналы трансферт 392227,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйді жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға нысаналы трансферт 60033,0 мың теңге сомасында;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға ағымдағы нысаналы трансферті 116232,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2012.04.12 № 16 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілді); өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2012.12.04 № 63 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2012 жылға арналған Қарасу ауданы жергілікті атқарушы органының резерві 4800 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
жедел шығындарға – 4800 мың теңге сомасында.
9. 2012-2014 жылдарға арналған селолар мен селолық округтердің бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4–қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2012 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасу аудандық мәслихатының
он сегізінші сессиясының
төрағасы, аудандық
мәслихатының хатшысы                       С. Қазиев
КЕЛІСІЛДІ:
"Қарасу ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесі бастығының
міндетін атқарушысы
_________________ Е.Биркель
"Қарасу ауданы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
________________ И.Горлова