О районном бюджете Костанайского района на 2012-2014 годы
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 20 декабря 2011 года № 498. Зарегистрировано Управлением юстиции Костанайского района Костанайской области 29 декабря 2011 года № 9-14-165
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Костанайского района на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы - 4662546,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 2012882,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 7064,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 32333,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 2610267,6 тысяч тенге;
2) затраты - 4805886,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 77270,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 82196,8 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 4926,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 5600,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 5600,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -226210,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 226210,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 13.02.2012 № 14; с изменениями, внесенными решениями маслихата Костанайского района Костанайской области от 10.04.2012 № 25; от 22.05.2012 № 37 (вводится в действие с 01.01.2012); от 02.08.2012 № 56 (вводится в действие с 01.01.2012); от 23.10.2012 № 60 (вводится в действие с 01.01.2012); от 04.12.2012 № 65 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Принять к сведению, что объем субвенции передаваемых из областного бюджета районному бюджету на 2012 год определен в сумме 1032563,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что в 2012 году бюджетные изъятия из бюджета района в областной бюджет не предусмотрены.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайского района на 2012 год в сумме 5000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 23.10.2012 № 60 (вводится в действие с 01.01.2012).
5. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 19873,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 13.02.2012 № 14 (вводится в действие с 01.01.2012).

Қостанай ауданының 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2011 жылғы 20 желтоқсандағы № 498 шешімі. Қостанай облысы Қостанай ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 29 желтоқсанда № 9-14-165 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының, 1-тармағының, 1) тармақшасына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай ауданының 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісті 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 4662546,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 2012882,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 7064,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 32333,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 2610267,6 мың теңге;
2) шығындар - 4805886,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 77270,8 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 82196,8 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 4926,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операция бойынша сальдо - 5600,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 5600,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -226210,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 226210,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.02.13 № 14; өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.04.10 № 25; 2012.05.22 № 37; 2012.08.02 № 56 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.10.23 № 60 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.04 № 65 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2012 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 1032563,0 мың теңге сомасында белгіленгені назарға алынсын.
3. 2012 жылы аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қою көзделмегені ескерілсін.
4. 2012 жылға арналған Қостанай ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 5000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.10.23 № 60 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде эпизоотияға қарсы шараларды өткізуге республикалық бюджеттен 19873,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.02.13 № 14 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

6. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 11505,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 04.12.2012 № 65 (вводится в действие с 01.01.2012).
7. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 65529,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 10.04.2012 № 25 (вводится в действие с 01.01.2012).
8. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 65354,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 04.12.2012 № 65 (вводится в действие с 01.01.2012).
9. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в сумме 9787,0 тысяч тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 8188,0 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей- инвалидов, обучающихся на дому в сумме 1599,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 04.12.2012 № 65 (вводится в действие с 01.01.2012).
10. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей) оставшегося без попечения родителей в сумме 26810,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 04.12.2012 № 65 (вводится в действие с 01.01.2012).
11. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 36502,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 10.04.2012 № 25 (вводится в действие с 01.01.2012).

6. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде мамандардың әлеуметтік қолдау көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыруға республикалық бюджеттен 11505,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.12.04 № 65 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау жөніндегі шараларды іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер сомаларының түсімі республикалық бюджеттен 65529,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.04.10 № 25 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға 65354,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.12.04 № 65 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде Қазақстан Республикасындағы 2011-2020 жылдарға арналған білім беруді дамыту мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен 9787,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы білім беру мемлекеттік мекемелеріндегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға 8188,0 мың теңге сомасында;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге 1599,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.12.04 № 65 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне республикалық бюджеттен 26810,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.12.04 № 65 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға 36502,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.04.10 № 25 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

12. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" в сумме 998,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 04.12.2012 № 65 (вводится в действие с 01.01.2012).
13. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме 10119,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 13.02.2012 № 14 (вводится в действие с 01.01.2012).
14. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию мероприятий Программы занятости 2020 в сумме 20545,0 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение деятельности центров занятости населения в сумме 12914,0 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы в сумме 4843,0 тысячи тенге;
на молодежную практику в сумме 2788,0 тысяч тенге.
15. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на укрепление материально-технической базы организаций образования в сумме 4200,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 22.05.2012 № 37 (вводится в действие с 01.01.2012).
16. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 8800,0 тысяч тенге.
17. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на покрытие разницы в цене природного газа государственным коммунальным теплоснабжающим предприятиям в сумме 1337,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 13.02.2012 № 14 (вводится в действие с 01.01.2012).
18. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на содержание Заречной средней школы в сумме 48323,0 тысячи тенге.

12. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға 998,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.12.04 № 65 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешуге 10119,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.02.13 № 14 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды жүзеге асыруға 20545,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге 12914,0 мың теңге;
еңбекақыны ішінара субсидиялауға 4843,0 мың теңге сомасында;
жастар практикасына 2788,0 мың теңге сомасында.
15. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға 4200,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.05.22 № 37 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 8800,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
17. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде мемлекеттік коммуналдық жылумен қамтамасыз ету кәсіпорындарының табиғи газ бағасының айырымын төлеуге 1337,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.02.13 № 14 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде Заречный орта мектебін ұстауға 48323,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.

19. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на установку автоматической пожарной сигнализации в школах в сумме 910,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 19 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 02.08.2012 № 56 (вводится в действие с 01.01.2012).
20. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на развитие массового спорта и национальных видов спорта в сумме 34584,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 20 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 22.05.2012 № 37 (вводится в действие с 01.01.2012).
21. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 254145,0 тысяч тенге, в том числе:
на строительство газовой котельной для теплоснабжения многоэтажных домов микрорайона "Нурай" поселка Затобольск в сумме 51478,0 тысяч тенге;
на инженерные коммуникации микрорайона малоэтажной застройки села Заречное (в конце улицы Юбилейная) в сумме 14935,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 21 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 04.12.2012 № 65 (вводится в действие с  01.01.2012).
22. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 40477,0 тысяч тенге, в том числе:
на водоснабжение села Заречное в границах улицы Набережная - улица Юбилейная - улица Абая в сумме 40477,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 22 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 04.12.2012 № 65 (вводится в действие с 01.01.2012).
23. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах в сумме 337137,0 тысяч тенге, в том числе:
на реконструкцию системы водоснабжения села Жамбыл в сумме 101226,0 тысяч тенге;
на реконструкцию разводящих сетей водопровода села Жамбыл в сумме 106801,0 тысяча тенге;
на строительство систем водоснабжения села Семеновка. Корректировка-2 в сумме 129110,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 23 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 04.12.2012 № 65 (вводится в действие с 01.01.2012).

19. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде мектептерде автоматтық өрт сөндіруге қарсы дабыл қағуды орнатуға 910,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.08.02 № 56 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
20. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен ұлттық спортты және бұқаралық спорт түрлерiн дамытуға ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері 34584,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.05.22 № 37 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
21. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде инженерлік- коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен дамытуға 254145,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Затобол кентіндегі "Нұрай" шағын ауданының көп қабатты үйлерін жылумен қамтамасыз ету үшін газдық қазандықтың құрылысына 51478,0 мың теңге сомасында;
Заречный селосының (Юбилейная көшесінің соңында) аз қабатты құрылысты шағын ауданының инженерлік коммуникацияларына 14935,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.12.04 № 65 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
22. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 40477,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен дамуға нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Заречный селосындағы Набережный көшесінің, Юбилейный көшесінің, Абай көшесінің шекараларын сумен жабдықтауға 40477,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.12.04 № 65 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
23. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 337137,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Жамбыл селосындағы сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға 101226,0 мың теңге сомасында;
Жамбыл селосындағы су құбырының тарату желілерін қайта құруға 106801,0 мың теңге сомасында;
Семенов селосының Түзету-2 сумен жабдықтау жүйесінің құрылысына 129110,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.12.04 № 65 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

24. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах в сумме 7025,0 тысяч тенге, в том числе:
на реконструкцию системы водоснабжения в селе Жамбыл в сумме 7025,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 24 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 22.05.2012 № 37 (вводится в действие с 01.01.2012).
25. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 28517,0 тысяч тенге, в том числе:
на реконструкцию насосной станции на узле водопроводных сооружений "Центральный" поселка Затобольск в сумме 28517,0 тысяч тенге.
26. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 303560,6 тысяч тенге, в том числе:
на реконструкцию улицы Обручева от улицы Терешковой до микрорайона "Водник" с выездом на автомобильную дорогу "Костанай - Мамлютка" А-21 поселка Затобольск, примыкание от улицы Калабаева в сумме 9750,0 тысяч тенге;
на реконструкцию улицы Терешковой в границах Костанайского сельскохозяйственного колледжа и улицы Обручева поселка Затобольск в сумме 57680,4 тысяч тенге;
на реконструкцию улицы Юбилейная с твердым покрытием села Заречное в сумме 89681,6 тысяч тенге;
на проезд к малоэтажной застройке от улицы Юбилейная до улицы Ипподромная села Заречное в сумме 39349,9 тысяч тенге;
на реконструкцию улицы Обручева поселка Затобольск в сумме 96092,7 тысяч тенге;
на строительство водопропускного сооружения по улице Анисимовых села Александровка (проектно-изыскательские работы) в сумме 1000,0 тысяч тенге;
на реконструкцию улицы 25 лет Целины в границах улицы Калабаева - улица Терешковой поселка Затобольск (проектно-изыскательские работы) в сумме 5706,0 тысяч тенге;
на реконструкцию улицы 25 лет Целины в границах улицы Поповича до улицы Терешковой поселка Затобольск в сумме 4300,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 26 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 04.12.2012 № 65 (вводится в действие с 01.01.2012).
27. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрен возврат текущих трансфертов в вышестоящие бюджеты, в связи с упразднением ревизионных комиссий и их аппаратов, в сумме 2131,0 тысяча тенге.
27-1. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в республиканский и областной бюджеты в сумме 44973,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 27-1 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 02.08.2012 № 56 (вводится в действие с 01.01.2012).

24. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде селолық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 7025,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен дамытуға ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Жамбыл селосындағы сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңғыртуға 7025,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.05.22 № 37 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
25. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су тарту жүйелерін дамытуға 28517,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Затобол кентінің "Центральный" су құбыры торабындағы сорғыш станциясын қайта жаңғыртуға 28517,0 мың теңге сомасында.
26. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде көлік инфрақұрылымын дамытуға 303560,6 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен дамуға нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Затобол кентінің Қалабаев көшесімен жанасатын А-21 "Қостанай - Мамлютка" автокөлік жолына шығатын Терешкова көшесінен "Водник" шағын ауданына дейін Обручев көшесін қайта құруға 9750,0 мың теңге сомасында;
Затобол кентінің Қостанай ауыл шаруашылық колледжі шекарасындағы Терешкова көшесі мен Обручев көшесін қайта құруға 57680,4 мың теңге сомасында;
Заречный селосының Юбилейный көшесін қатты жабындымен қайта құруға 89681,6 мың теңге сомасында;
Заречный селосының Юбилейный көшесінен Ипподромный көшесіне дейін аз қабатты құрылысқа өтетін жолға 39349,9 мың теңге сомасында;
Затобол кентінің Обручев көшесін қайта құруға 96092,7 мың теңге сомасында;
Александров селосының Анисимовтар көшесі бойынша су құбыры өтетін ғимараттың құрылысына (жобалау-іздену жұмыстары) 1000,0 мың теңге сомасында;
Затобол кентінің Терешкова және Қалабаев көшелерінің шекарасында 25 лет Целина көшесін қайта құруға (жобалау-іздену жұмыстары) 5706,0 мың теңге сомасында;
Затобол кентінің Попович көшесінен Терешкова көшесіне дейін шекарасындағы 25 лет Целина көшесін қайта құруға 4300,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.12.04 № 65 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
27. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде тексеру комиссияларын және олардың аппараттарын таратумен байланысты жоғары тұрған бюджеттерге 2131,0 мың теңге сомасында ағымдағы трансферттерді қайтару ескерілсін.
27-1. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде 44973,4 мың теңге сомасында республикалық және облыстық бюджеттерге нысаналы трансферттерді қайтару көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 27-1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.08.02 № 56 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

27-2. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 276033,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 27-2 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 10.04.2012 № 25 (вводится в действие с 01.01.2012).
27-3. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета на переутверждение запасов подземных вод для водоснабжения села Озерное в сумме 4500,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 27-3 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 02.08.2012 № 56 (вводится в действие с 01.01.2012).
27-4. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрен возврат использованных не по целевому назначению целевых трансфертов в сумме 290,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 27-4 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 23.10.2012 № 60 (вводится в действие с 01.01.2012).
27-5. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 9,3 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 27-5 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 23.10.2012 № 60 (вводится в действие с 01.01.2012).
27-6. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на текущий ремонт Владимировской средней школы в сумме 30000,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 27-6 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 04.12.2012 № 65 (вводится в действие с 01.01.2012).
27-7. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на оказание жилищной помощи в сумме 2000,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 27-7 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 04.12.2012 № 65 (вводится в действие с 01.01.2012).
28. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год, согласно приложению 4.
29. Утвердить свод бюджетных программ по аппаратам акимов поселка, аулов (сел), аульных (сельских) округов на 2012 год, согласно приложению 5.

27-2. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға 276033,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен дамытуға ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 27-2-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.04.10 № 25 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
27-3. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде 4500,0 мың теңге сомасында Озерный селосын сумен қамтамасыз ету үшін жер асты су қорларын қайта бекітуге облыстық бюджеттен дамуға нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 27-3-тармақпен толықтырылды -Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.08.02 № 56 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
27-4. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде 290,0 мың теңге сомасында мақсатына сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 27-4-тармақпен толықтырылды -Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.10.23 № 60 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
27-5. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде 9,3 мың теңге сомасында жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 27-5-тармақпен толықтырылды -Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.10.23 № 60 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
27-6. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде 30000,0 мың теңге сомасында Владимиров орта мектебін ағымдағы жөндеуге облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 27-6-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.12.04 № 65 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
27-7. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде 2000,0 мың теңге сомасында тұрғын үй көмегін көрсетуге облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 27-7-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.12.04 № 65 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
28. 2012 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
29. 2012 жылға арналған кент, ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округ әкімдерінің аппараттары бойынша бюджеттік бағдарламалар жиынтығы 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

458
Отдел жилищно-коммунального
хозяйства, пассажирского
транспорта и автомобильных дорог
района (города областного
значения)
7712,0
065
Формирование или увеличение
уставного капитала юридических лиц
21400,0
V. Дефицит (-), профицит (+)
4926,0
VI. Финансирование дефицита
(использование профицита)
-4926,0
Приложение 4
к решению маслихата
от 20 декабря 2011 года
№ 498
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру
в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
4
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее
образование
464
Отдел образования района (города областного
значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5
к решению маслихата
от 20 декабря 2011 года № 498
Приложение 2
к решению маслихата
от 23 октября 2012 года № 60
Свод бюджетных программ по аппаратам акимов
поселка, аулов (сел), аульных (сельских)
округов на 2012 год
Сноска. Приложение 5 в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 23.10.2012 № 60 (вводится в действие с 01.01.2012).
Администратор
программы
123001000
"Услуги по
обеспечению
деятельности
акима района в
городе, города
районного
значения,
поселка, аула,
(села), аульного
(сельского)
округа"

458
Ауданның (облыстық маңызы бар
қаланың) тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылығы, жолаушылар көлігі
және автомобиль жолдары бөлімі
21400,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық
капиталын қалыптастыру немесе
ұлғайту
21400,0
V. Тапшылық (-), профицит (+)
4926,0
VI. Бюджет тапшылығын
қаржыландыру (артығын пайдалану)
-4926,0
Мәслихаттың
2011 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 498 шешіміне
4-қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың
Функционалдық топ
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
4
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім
беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім
бөлімі
003
Жалпы білім беру
Мәслихаттың
2011 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 498 шешіміне 5-қосымша
Мәслихаттың
2012 жылғы 2 тамыздағы
№ 56 шешіміне 2-қосымша
2012 жылға арналған кент, ауылдар (селолар),
ауылдық (селолық) округ әкімдерінің аппараттары
бойынша бюджеттік бағдарламалар жиынтығы
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2012.10.23 № 60 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Бағдарлама
әкімшісі
123001000
"Қаладағы аудан,
аудандық маңызы бар
қаланың, кент, ауыл
(село), ауылдық
(селолық) округ
әкімінің қызметін
қамтамасыз ету
жөніндегі
қызметтер"