Об утверждении регламентов государственных услуг отдела образования Железинского района
Постановление акимата Железинского района Павлодарской области от 27 октября 2011 года N 353/10. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 30 ноября 2011 года N 12-6-126. Утратило силу постановлением акимата Железинского района Павлодарской области от 22 мая 2012 года N 194/5
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Железинского района Павлодарской области от 22.05.2012 N 194/5.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему";
2) регламент государственной услуги "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан";
3) регламент государственной услуги "Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям";
4) регламент государственной услуги "Выдача справок  в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям";
5) регламент государственной услуги "Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища";
6) регламент государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству";
7) регламент государственной услуги "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района по социальным вопросам (Кималиденов К.Б.).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                Ж. Шугаев
Утвержден
постановлением акимата
Железинского района
Павлодарской области
от 27 октября 2011 года N 353/10
РЕГЛАМЕНТ государственной услуги "Выдача разрешений
в банки для оформления ссуды под залог жилья,
принадлежащего несовершеннолетнему"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему" (далее – государственная услуга) оказывается:
при обращении в государственное учреждение "Отдел образования Железинского района" (далее – уполномоченный орган) по адресу: Павлодарская область, Железинский район, село Железинка, улица Квиткова, 7. График работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00-14.00 часов, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней;
при обращении через Железинский филиал государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" (далее – Центр) на альтернативной основе по адресу: Павлодарская область, Железинский район, село Железинка, улица Торайгырова, 58. График работы с 9.00 часов до 19.00 часов, с одночасовым перерывом на обед, выходной день: воскресенье.

Железин ауданы білім бөлімінің мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Павлодар облысы Железин аудандық әкімдігінің 2011 жылғы 27 қазандағы N 353/10 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 30 қарашада N 12-6-126 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Железин аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 22 мамырдағы N 194/5 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Железин аудандық әкімдігінің 2012.05.22 N 194/5 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" қаулысына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген:
1) "Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет регламенті;
2) "Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу" мемлекеттік қызмет регламенті;
3) "Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет регламенті;
4) "Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет регламенті;
5) "Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беруі" мемлекеттік қызмет регламенті;
6) "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет регламенті;
7) "Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің әлеуметтік мәселелер жөніндегі орынбасарына (Қ.Б.Қималиденов) жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі
Ж. Шугаев
Павлодар облысы
Железин ауданы әкімдігінің
2011 жылғы 27 қазандағы
N 353/10 қаулысымен
бекітілді
"Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй
кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге
рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет РЕГЛАМЕНТІ
1. Жалпы ережелер
1. "Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) көрсетіледі:
Павлодар облысы Железин ауданы Железинка селосы, Квитков көшесі, 7 мекен-жайы бойынша орналасқан "Железин ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі - уәкілетті орган) жүгінгенде. Жұмыс кестесі сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, бір сағаттық үзіліспен, сенбі, жексенбі және мерекелік күндерді қоспағанда;
баламалы негізде Павлодар облысы Железин ауданы Железинка селосы, Квитков көшесі, 7 мекен-жайы бойынша орналасқан "Павлодар облысы халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінің Железин филиалы арқылы (бұдан әрі – Орталық) жүгінгенде. Жұмыс кестесі сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, бір сағаттық түскі үзіліспен, демалыс күні: жексенбі.

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании стандарта "Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года N 140 (далее – Стандарт).
4.Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача разрешения в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему (далее – справка), согласно приложению 4 Стандарта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
5. Полная информация о порядке государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе уполномоченного органа  и Центра, а также на интернет-ресурсе акимата Железинского района http://zhelezinka.gov.kz.
6. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) составляют пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.
7. Основанием для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) при обращении в уполномоченный орган - предоставление потребителем неполного пакета документов;
2) при обращении через Центр – уполномоченный орган при предоставлении неполного пакета документов, в течение одного рабочего дня после получения пакета документов возвращает их в Центр с письменным обоснованием причин отказа.
8. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
при обращении в уполномоченный орган:
специалист уполномоченного органа осуществляет прием документов, регистрирует, выдает расписку о получении всех документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги, направляет принятые документы начальнику уполномоченного органа на рассмотрение;
начальник уполномоченного органа рассматривает предоставленные документы, ставит резолюцию;
специалист уполномоченного органа проверяет данные, готовит справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги;
начальник уполномоченного органа подписывает справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги;
специалист уполномоченного органа выдает справку  либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги потребителю при его личном обращении.
при обращении через Центр:
инспектор Центра осуществляет прием документов, выдает расписку о приеме соответствующих документов, с указанием:

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысымен бекітілген "Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру" стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – Стандарт).
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Стандарттың 4-қосымшасына сәйкес кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру (бұдан әрі - анықтама) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету реттілігіне қойылатын талаптар
5. Мемлекеттік қызметті ұсыну туралы толық ақпарат уәкілетті орган мен Орталықтың фойесінде орналасқан стендтерде, сондай-ақ Железин ауданы әкімдігінің http.zhelezinka.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің шектеу мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнін (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) құрайды;
2) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту негізі:
1) уәкілетті органға жүгінгенде – тұтынушының құжаттар пакетін толық ұсынбауы;
2) Орталық арқылы жүгінгенде – уәкілетті орган құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда, құжаттар пакетін алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде бас тарту себебінің жазбаша негіздемесімен бірге оларды Орталыққа қайтарады.
8. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет алу үшін өтініш түскен кезеңнен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін беру кезеңіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
уәкілетті органға жүгінгенде:
уәкілетті органның маманы құжаттарды жинауды жүзеге асырады, тіркейді, барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат береді, онда тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетіледі, қабылданған құжаттарды қарау үшін уәкілетті органның бастығына жібереді;
уәкілетті органның бастығы ұсынылған құжаттарды қарайды, бұрыштама қояды;
уәкілетті органның маманы деректерді тексереді, анықтама не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын дайындайды;
уәкілетті органның бастығы анықтамаға не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабына қол қояды;
уәкілетті органның маманы анықтаманы не қызметті ұсынудан бас тартудың дәлелді жауабын тұтынушы өзі барғанда береді;
Орталық арқылы жүгінгенде:
Орталық инспекторы құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, мыналар көрсетіліп, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді:

1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов, отправляет документы в уполномоченный орган;
уполномоченный орган рассматривает поступившие документы, готовит справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и направляет в Центр для выдачи потребителю;
инспектор Центра принимает исполненные документы и при личном посещении потребителя выдает ему справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
9. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется одним инспектором Центра и одним специалистом  уполномоченного органа.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет в Уполномоченный орган или Центр документы, определенные в пункте 11 Стандарта.
11. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
специалист уполномоченного органа;
начальник уполномоченного органа.
12. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
13. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
14. Должностные лица уполномоченного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешений в банки для
оформления ссуды под залог жилья,
принадлежащего несовершеннолетнему"
Таблица. Описание действий структурно-функциональных
единиц (далее – СФЕ):
N Действие основного процесса (хода, потока работ)
1 N действия (хода, потока работ) 1 2 3 4 5
2
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация представленных потребителем документов
Рассмотрение представленных потребителем документов
Проверка данных, подготовка проекта справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Подписание  проекта справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Выдача справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписка о получении всех документов
Резолюция
Проект справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Справка либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Справка либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
5
Сроки исполнения
не  более 30 минут
1 рабочий день
2 рабочих дня
2 рабочих дня
не более 30 минут
6
Номер следующего действия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
5 колонка
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешений в банки для
оформления ссуды под залог жилья,
принадлежащего несовершеннолетнему"
Схема процесса оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Железинского района
Павлодарской области
от 27 октября 2011 года N 353/10
РЕГЛАМЕНТ государственной услуги "Регистрация детей
дошкольного возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации Республики Казахстан"

1) сұрау салудың нөмірі мен қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты;
құжаттарды уәкілетті органға жібереді;
уәкілетті орган түскен құжаттарды қарайды, анықтама не қызметті ұсынудан бас тартудың дәлелді жауабын дайындайды және тұтынушыға беру үшін Орталыққа жібереді;
Орталық инспекторы орындалған құжаттарды қабылдайды және тұтынушы өзі барғанда анықтаманы не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын береді.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау Орталықтың бір инспекторымен және уәкілетті органның бір маманымен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекет
(өзара әрекеттілік) реттілігінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызметтерді алу үшін тұтынушы Уәкілетті органға немесе Орталыққа осы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
уәкілетті органның маманы;
уәкілетті органның бастығы.
12. Осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес әрбір іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттердің (үдерістердің) өзара әрекеттестігі мен реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы келтірілген.
13. Осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес ҚФБ мен мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігінің арасындағы өзара байланысты бейнелейтін сызба келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
14. Уәкілетті органның лауазымды тұлғалары Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген тәртіпте мемлекеттік қызмет көрсету кезінде шешімдері мен әрекет (әрекетсіздік) үшін жауапты.
"Кәмелетке толмаған балаға тиесілі
тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу
үшін банктерге рұқсаттар беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (процедуралардың)
арақатынасының және жүйелілігінің сипаттамасы
Кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктердің
(бұдан әрі – ҚФБ) іс-әрекеттер сипаттамасы
Негізгі үдерістің әрекеті (барысы, жұмысы)
1.
Әрекет N (барысы, жұмысы)
1
2
3
4
5
2.
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның маманы
3.
Әрекет атауы (үдерістің, процедураның, операцияның) және олардың сипаттамасы
Тұтынушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Тұтынушымен ұсынылған құжаттарды қарау
Деректерді тексереді, анықтама не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын дайындайды
Анықтаманың не қызмет көрсетуден бас тартудың туралы дәлелді жауабының жобасына қол қояды
Анықтама не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын беру
4.
Аяқталу формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешімі)
Барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат
Бұрыштама
Анықтаманың не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабының жобасы
Анықтама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Анықтама не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабы
5.
Орындау мерзімі
30 минуттан артық емес
1 жұмыс күні
2 жұмыс күні
2 жұмыс күні
30 минуттан артық емес
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
2 бағана
3 бағана
4 бағана
5 бағана
"Кәмелетке толмаған балаға тиесілі
тұрғын үй кепілдігімен несие
ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар
беру" мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сызбасы
Павлодар облысы
Железин ауданы әкімдігінің
2011 жылғы 27 қазандағы
N 353/10 қаулысымен
бекітілді
"Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына
дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу"
мемлекеттік қызмет РЕГЛАМЕНТІ

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) оказывается:
при обращении в государственное учреждение "Отдел образования Железинского района" (далее – уполномоченный орган) по адресу: Павлодарская область, Железинский район, село  Железинка, улица Квиткова, 7. График работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00-14.00 часов, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней;
при обращении через Железинский филиал государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" (далее – Центр) на альтернативной основе по адресу: Павлодарская область, Железинский район, село Железинка, улица Торайгырова, 58. График работы с 9.00 часов до 19.00 часов, с одночасовым перерывом на обед, выходной день: воскресенье.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании стандарта "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года N 140 (далее – Стандарт).
4. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача направлений в детские дошкольные организации или же уведомления о регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет) (далее – направление (уведомление)), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
5. Полная информация о порядке государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе уполномоченного органа  и Центра, а также на интернет-ресурсе акимата Железинского района http://zhelezinka.gov.kz.
6. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов в уполномоченный орган - составляет 60 минут;
2) сроки оказания государственной услуги при обращении через Центр:
с момента сдачи потребителем необходимых документов - составляет три дня (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
3) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет - не более 30 минут;
4) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.

1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) көрсетіледі:
Павлодар облысы Железин ауданы Железинка селосы, Квитков көшесі, 7 мекен-жайы бойынша орналасқан "Железин ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі - уәкілетті орган) жүгінгенде. Жұмыс кестесі сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, бір сағаттық үзіліспен, сенбі, жексенбі және мерекелік күндерді қоспағанда;
баламалы негізде Павлодар облысы Железин ауданы Железинка селосы, Квитков көшесі, 7 мекен-жайы бойынша орналасқан "Павлодар облысы халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінің Железин филиалы арқылы (бұдан әрі – Орталық) жүгінгенде. Жұмыс кестесі сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, бір сағаттық түскі үзіліспен, демалыс күні: жексенбі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу" стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – Стандарт).
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу (бұдан әрі – жолдама (хабарлама)) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету реттілігіне қойылатын талаптар
5. Мемлекеттік қызметті ұсыну туралы толық ақпарат уәкілетті орган мен Орталықтың фойесінде орналасқан стендтерде, сондай-ақ Железин ауданы әкімдігінің http.zhelezinka.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің шектеу мерзімдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға қажетті құжаттарды тапсырған кезден бастап - 60 минутты құрайды;
2) Орталық арқылы жүгінгенде мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап үш жұмыс күнін (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) құрайды;
3) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.

7. Оказание государственной услуги может быть приостановлено или отказано:
при обращении в уполномоченный орган:
1) предоставление неполного пакета документов;
2) превышение возраста ребенка 7 лет.
при обращении через Центр:
1) при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставлении неполного пакета документов;
2) превышение возраста ребенка 7 лет.
8. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
при обращении в уполномоченный орган:
специалист уполномоченного органа осуществляет прием документов, регистрирует, выдает расписку о получении всех документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги, направляет принятые документы начальнику уполномоченного органа на рассмотрение;
начальник уполномоченного органа рассматривает предоставленные документы, ставит резолюцию;
специалист уполномоченного органа готовит проект направления (уведомления) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги;
начальник уполномоченного органа подписывает направление (уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги;
специалист уполномоченного органа выдает направление (уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги потребителю при его личном обращении.
при обращении через Центр:
инспектор Центра осуществляет прием документов, выдает расписку о приеме соответствующих документов, с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов,
отправляет документы в уполномоченный орган;
уполномоченный орган рассматривает поступившие документы, готовит направление (уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и направляет в Центр для выдачи потребителю;
инспектор Центра принимает исполненные документы и при личном посещении потребителя выдает ему направление (уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
9. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется одним инспектором Центра и одним специалистом уполномоченного органа.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет в Уполномоченный орган или Центр документы, определенные в пункте 11 Стандарта.

7. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту негізі:
уәкілетті органға жүгінгенде:
1) тұтынушының құжаттар пакетін толық ұсынбауы;
2) баланың жасы 7-ден асып кетсе;
Орталық арқылы жүгінгенде:
1) құжаттарды ресімдеуде қателер анықталса, құжаттар пакеті толық ұсынылмаса;
2) баланың жасы 7-ден асып кетсе.
8. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет алу үшін өтініш түскен кезеңнен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін беру кезеңіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
уәкілетті органға жүгінгенде:
уәкілетті органның маманы құжаттарды жинауды жүзеге асырады, тіркейді, барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат береді, онда тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетіледі, қабылданған құжаттарды қарау үшін уәкілетті органның бастығына жібереді;
уәкілетті органның бастығы ұсынылған құжаттарды қарайды, бұрыштама қояды;
уәкілетті органның маманы деректерді тексереді, жолдама (хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабы жобасын дайындайды;
уәкілетті органның бастығы жолдамаға (хабарламаға) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабына қол қояды;
уәкілетті органның маманы жолдаманы (хабарламаны) не қызметті ұсынудан бас тартудың дәлелді жауабын тұтынушы өзі барғанда береді;
Орталық арқылы жүгінгенде:
Орталық инспекторы құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, мыналар көрсетіліп, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді:
1) сұрау салудың нөмірі мен қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты;
құжаттарды уәкілетті органға жібереді;
уәкілетті орган түскен құжаттарды қарайды, жолдаманы (хабарламаны) не қызметті ұсынудан бас тартудың дәлелді жауабын дайындайды және тұтынушыға беру үшін Орталыққа жібереді;
Орталық инспекторы орындалған құжаттарды қабылдайды және тұтынушы өзі барғанда жолдаманы (хабарламаны) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын береді.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау Орталықтың бір инспекторымен және уәкілетті органның бір маманымен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекет
(өзара әрекеттілік) реттілігінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызметтерді алу үшін тұтынушы Уәкілетті органға немесе Орталыққа осы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.

11. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
специалист уполномоченного органа;
начальник уполномоченного органа.
12. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
13. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
14. Должностные лица уполномоченного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в детские
дошкольные организации Республики Казахстан"
Таблица. Описание действий структурно-функциональных
единиц (далее – СФЕ):
N Действие основного процесса (хода, потока работ)
1 N действия (хода, потока работ) 1 2 3 4 5
2
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация представленных потребителем документов
Рассмотрение представленных потребителем документов
Подготовка проекта направления (уведомления) либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Подписание  направления (уведомления) справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Выдача направления (уведомления) либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписка о получении всех документов
Резолюция
Проект направления (уведомления) либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Направление (уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Направление (уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
5
Сроки исполнения
не  более 30 минут
15 минут
30 минут
15 минут
не более 30 минут
6
Номер следующего действия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
5 колонка
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в детские
дошкольные организации Республики Казахстан"
Схема процесса оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Железинского района
Павлодарской области
от 27 октября 2011 года N 353/10
РЕГЛАМЕНТ государственной услуги "Выдача справок
в нотариальную контору для разрешения обмена
или продажи жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям"

11. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
уәкілетті органның маманы;
уәкілетті органның бастығы.
12. Осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес әрбір іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттердің (үдерістердің) өзара әрекеттестігі мен реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы келтірілген.
13. Осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес ҚФБ мен мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігінің арасындағы өзара байланысты бейнелейтін сызба келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
14. Уәкілетті органның лауазымды тұлғалары Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген тәртіпте мемлекеттік қызмет көрсету кезінде шешімдері мен әрекет (әрекетсіздік) үшін жауапты.
"Қазақстан Республикасының мектепке
дейінгі балалар ұйымдарына жолдама
беру үшін мектеп жасына дейінгі
(7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу"
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (процедуралардың)
арақатынасының және жүйелілігінің сипаттамасы
Кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктердің (бұдан әрі – ҚФБ) іс-әрекеттер сипаттамасы
Негізгі үдерістің әрекеті (барысы, жұмысы)
1.
Әрекет N (барысы, жұмысы)
1
2
3
4
5
2.
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның маманы
3.
Әрекет атауы (үдерістің, процедураның, операцияның) және олардың сипаттамасы
Тұтынушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Тұтынушымен ұсынылған құжаттарды қарау
Деректерді тексереді, жолдама (хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын дайындайды
Жолдама (хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тартудың туралы дәлелді жауабының жобасына қол қояды
Жолдама (хабарлама)не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын беру
4.
Аяқталу формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешімі)
Барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат
Бұрыштама
Жолдаманың (хабарламаның) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабының жобасы
Жолдама (хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Жолдама (хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабы
5.
Орындау мерзімі
30 минуттан артық емес
15 мин
30 мин
15 мин
30 минуттан артық емес
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
2 бағана
3 бағана
4 бағана
5 бағана
"Қазақстан Республикасының мектепке
дейінгі балалар ұйымдарына жолдама
беру үшін мектеп жасына дейінгі
(7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сызбасы
Павлодар облысы
Железин ауданы әкімдігінің
2011 жылғы 27 қазандағы
N 353/10 қаулысымен
бекітілді
"Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй
алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру
үшін нотариалды кеңсеге анықтамалар беру"
мемлекеттік қызмет РЕГЛАМЕНТІ

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям" (далее – государственная услуга) оказывается:
при обращении в государственное учреждение "Отдел образования Железинского района" (далее – уполномоченный орган) по адресу: Павлодарская область, Железинский район, село Железинка, улица Квиткова, 7. График работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00-14.00 часов, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней;
при обращении через Железинский филиал государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" (далее – Центр) на альтернативной основе по адресу: Павлодарская область, Железинский район, село Железинка, улица Торайгырова, 58. График работы с 9.00 часов до 19.00 часов, с одночасовым перерывом на обед, выходной день: воскресенье.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании стандарта "Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года N 140 (далее – Стандарт).
4. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям (далее – справка), согласно приложению 4 Стандарта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
5. Полная информация о порядке государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе уполномоченного органа  и Центра, а также на интернет-ресурсе акимата Железинского района http://zhelezinka.gov.kz.
6. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) составляют пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.
7. Основанием для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги являются:

1. Жалпы ережелер
1. "Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтамалар беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) көрсетіледі:
Павлодар облысы Железин ауданы Железинка селосы, Квитков көшесі, 7 мекен-жайы бойынша орналасқан "Железин ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі - уәкілетті орган) жүгінгенде. Жұмыс кестесі сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, бір сағаттық үзіліспен, сенбі, жексенбі және мерекелік күндерді қоспағанда;
баламалы негізде Павлодар облысы Железин ауданы Железинка селосы, Квитков көшесі, 7 мекен-жайы бойынша орналасқан "Павлодар облысы халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінің Железин филиалы арқылы (бұдан әрі – Орталық) жүгінгенде. Жұмыс кестесі сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, бір сағаттық түскі үзіліспен, демалыс күні: жексенбі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысымен бекітілген "Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтамалар беру" стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – Стандарт).
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Стандарттың 4-қосымшасына сәйкес кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтамалар беру (бұдан әрі - анықтама) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету реттілігіне қойылатын талаптар
5. Мемлекеттік қызметті ұсыну туралы толық ақпарат уәкілетті орган мен Орталықтың фойесінде орналасқан стендтерде, сондай-ақ Железин ауданы әкімдігінің http.zhelezinka.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің шектеу мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнін (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) құрайды;
2) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту негізі:

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям" (далее – государственная услуга) оказывается:
при обращении в государственное учреждение "Отдел образования Железинского района" (далее – уполномоченный орган) по адресу: Павлодарская область, Железинский район, село Железинка, улица Квиткова, 7. График работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00-14.00 часов, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней;
при обращении через Железинский филиал государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" (далее – Центр) на альтернативной основе по адресу: Павлодарская область, Железинский район, село Железинка, улица Торайгырова, 58. График работы с 9.00 часов до 19.00 часов, с одночасовым перерывом на обед, выходной день: воскресенье.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании стандарта "Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года N 140 (далее – Стандарт).
4. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки на получение пенсионных накоплений, справки-согласия в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции МВД на осуществление действий с имуществом, принадлежащим несовершеннолетним (далее - справка), согласно приложениям 45 Стандарта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
5. Полная информация о порядке государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе уполномоченного органа  и Центра, а также на интернет-ресурсе акимата Железинского района http://zhelezinka.gov.kz.
6. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) составляют пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.

1. Жалпы ережелер
1. "Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) көрсетіледі:
Павлодар облысы Железин ауданы Железинка селосы, Квитков көшесі, 7 мекен-жайы бойынша орналасқан "Железин ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі - уәкілетті орган) жүгінгенде. Жұмыс кестесі сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, бір сағаттық үзіліспен, сенбі, жексенбі және мерекелік күндерді қоспағанда;
баламалы негізде Павлодар облысы Железин ауданы Железинка селосы, Квитков көшесі, 7 мекен-жайы бойынша орналасқан "Павлодар облысы халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінің Железин филиалы арқылы (бұдан әрі – Орталық) жүгінгенде. Жұмыс кестесі сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, бір сағаттық түскі үзіліспен, демалыс күні: жексенбі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысымен бекітілген "Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – Стандарт).
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Стандарттың 4, 5-қосымшаларына сәйкес зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы ІІМ Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру (бұдан әрі - анықтама) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету реттілігіне қойылатын талаптар
5. Мемлекеттік қызметті ұсыну туралы толық ақпарат уәкілетті орган мен Орталықтың фойесінде орналасқан стендтерде, сондай-ақ Железин ауданы әкімдігінің http.zhelezinka.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің шектеу мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнін (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) құрайды;
2) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища" (далее – государственная услуга) оказывается:
при обращении в государственное учреждение "Отдел образования Железинского района" (далее – уполномоченный орган) по адресу: Павлодарская область, Железинский район, село Железинка, улица Квиткова, 7. График работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00-14.00 часов, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней;
при обращении через Железинский филиал государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" (далее – Центр) на альтернативной основе по адресу: Павлодарская область, Железинский район, село Железинка, улица Торайгырова, 58. График работы с 9.00 часов до 19.00 часов, с одночасовым перерывом на обед, выходной день: воскресенье.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании стандарта "Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года N 140 (далее – Стандарт).
4. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища (далее - справка), согласно приложению 4 Стандарта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
5. Полная информация о порядке государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе уполномоченного органа  и Центра, а также на интернет-ресурсе акимата Железинского района http://zhelezinka.gov.kz.
6. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) составляют пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.

1. Жалпы ережелер
1. "Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беруі" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) көрсетіледі:
Павлодар облысы Железин ауданы Железинка селосы, Квитков көшесі, 7 мекен-жайы бойынша орналасқан "Железин ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі - уәкілетті орган) жүгінгенде. Жұмыс кестесі сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, бір сағаттық үзіліспен, сенбі, жексенбі және мерекелік күндерді қоспағанда;
баламалы негізде Павлодар облысы Железин ауданы Железинка селосы, Квитков көшесі, 7 мекен-жайы бойынша орналасқан "Павлодар облысы халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінің Железин филиалы арқылы (бұдан әрі – Орталық) жүгінгенде. Жұмыс кестесі сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, бір сағаттық түскі үзіліспен, демалыс күні: жексенбі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысымен бекітілген "Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беруі" стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – Стандарт).
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Стандарттың 4-қосымшасына сәйкес тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беруі (бұдан әрі - анықтама) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету реттілігіне қойылатын талаптар
5. Мемлекеттік қызметті ұсыну туралы толық ақпарат уәкілетті орган мен Орталықтың фойесінде орналасқан стендтерде, сондай-ақ Железин ауданы әкімдігінің http.zhelezinka.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің шектеу мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнін (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) құрайды;
2) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании стандарта "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года N 140 (далее – Стандарт).
4. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, согласно приложению 3 Стандарта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
5. Полная информация о порядке государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе уполномоченного органа, а также на интернет-ресурсе акимата Железинского района http://zhelezinka.gov.kz.
6. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) составляют тридцать рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.
7. Уполномоченным органом в предоставлении государственной услуги может быть отказано в случае непредставления потребителем одного из необходимых документов.
8. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
специалист уполномоченного органа осуществляет прием документов, регистрирует, выдает расписку о получении всех документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги, направляет принятые документы на рассмотрение Совету по опеке и попечительству;
совет по опеке и попечительству проводит обследование жилищно-бытовых условий жизни лица, претендующего на воспитание ребенка, выносит заключение об установлении опеки (попечительства) либо отказе в установлении опеки (попечительства);
специалист уполномоченного органа разрабатывает и согласовывает проект постановления акимата района об установлении опеки (попечительства);
акимат района принимает постановление об установлении опеки (попечительства);
специалист уполномоченного органа готовит проект выписки из постановления акимата района либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги;
начальник уполномоченного органа подписывает выписку из постановления акимата района либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги;
специалист уполномоченного органа выдает выписку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги потребителю при его личном посещении.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысымен бекітілген "Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу" стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – Стандарт).
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету реттілігіне қойылатын талаптар
5. Мемлекеттік қызметті ұсыну туралы толық ақпарат уәкілетті орган мен Орталықтың фойесінде орналасқан стендтерде, сондай-ақ Железин ауданы әкімдігінің http.zhelezinka.gov.kz. интернет-ресурсында орналастырылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің шектеу мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап отыз жұмыс күнін (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) құрайды;
2) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) өтініш беруші өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
7. Уәкілетті органмен мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға қажетті құжаттардың біреуін ұсынбауы негіз болады.
8. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет алу үшін өтініш түскен кезеңнен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін беру кезеңіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
уәкілетті органның маманы құжаттарды жинауды жүзеге асырады, тіркейді, барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат береді, онда тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетіледі, қабылданған құжаттарды қарау үшін қорғаншылық және қамқоршылық кеңесіне жібереді;
қорғаншылық және қамқоршылық кеңесі баланы тәрбиелеуге үміткер адамның тұрғын үй-тұрмыстық жағдайына тексеру жүргізеді, қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы не қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеуден бас тарту туралы қорытынды шығарады;
уәкілетті органның маманы аудан әкімдігінің қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы қаулысының жобасын әзірлейді және келіседі;
аудан әкімдігі қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы қаулы қабылдайды;
уәкілетті органның маманы аудан әкімдігі қаулысынан көшірме жобасын не қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды;
уәкілетті органның бастығы аудан әкімдігі қаулысынан көшірме жобасына не қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды;
уәкілетті органның маманы көшірмені не қызметті ұсынудан бас тартудың дәлелді жауабын тұтынушы өзі барғанда береді.

9. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется одним инспектором Центра и одним специалистом уполномоченного органа.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет в Уполномоченный орган документы, определенные в пункте 11 Стандарта.
11. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
специалист уполномоченного органа;
начальник уполномоченного органа;
акимат района.
12. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
13. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
14. Должностные лица уполномоченного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей"
Таблица. Описание действий структурно-функциональных
единиц (далее – СФЕ):
N Действие основного процесса (хода, потока работ)
1 N действия (хода, потока работ ) 1 2 3 4 5
2
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Совет по опеке и попечительству
Специалист уполномоченного органа
Акимат района
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация представленных потребителем документов
Проводит обследование жилищно-бытовых условий жизни лица, претендующего на воспитание ребенка, выносит заключение о необходимости установления опеки (попечительства) либо об отказе в установлении опеки (попечительства)
Разрабатывает и согласовывает проект постановления акимата района об установлении опеки (попечительства)
Принимает постановление об установлении опеки (попечительства)
Готовит проект выписки из постановления акимата района либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписка о получении всех документов
Заключение о необходимости установления опеки (попечительства) либо об отказе в установлении опеки (попечительства)
Проект постановления акимата района об установлении опеки (попечительства)
Постановление об установлении опеки (попечительства)
Проект выписки из постановления акимата района либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
5
Сроки исполнения
не более 30 минут
14 рабочих дней
7 рабочих дней
7 рабочих дней
1 рабочий   день
6
Номер следующего действия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
5 колонка
6  колонка
N Действие основного процесса (хода, потока работ )
1 N действия (хода, потока работ) 6 7
2
Наименование СФЕ
Начальник уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Подписывает выписку из постановления акимата района либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдает потребителю выписку из постановления акимата района  либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выписка из постановления акимата района либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выписка из постановления акимата района  либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
не более 30 минут
6
Номер следующего действия
7 колонка
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей"
Схема процесса оказания государственной услуги

9. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау Орталықтың бір инспекторымен және уәкілетті органның бір маманымен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
әрекет (өзара әрекеттілік) реттілігінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызметтерді алу үшін тұтынушы Уәкілетті органға немесе Орталыққа осы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
уәкілетті органның маманы;
уәкілетті органның бастығы.
12. Осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес әрбір іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттердің (үдерістердің) өзара әрекеттестігі мен реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы келтірілген.
13. Осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес ҚФБ мен мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігінің арасындағы өзара байланысты бейнелейтін сызба келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
14. Уәкілетті органның лауазымды тұлғалары Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген тәртіпте мемлекеттік қызмет көрсету кезінде шешімдері мен әрекет (әрекетсіздік) үшін жауапты.
"Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (процедуралардың)
арақатынасының және жүйелілігінің сипаттамасы
Кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктердің (бұдан әрі – ҚФБ) іс-әрекеттер сипаттамасы
Негізгі үдерістің әрекеті (барысы, жұмысы)
1.
Әрекет N (барысы, жұмысы)
1
2
3
4
5
2.
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы
Қорғаншылық және қамқоршылық жөніндегі кеңес
Уәкілетті органның маманы
Аудан әкімдігі
Уәкілетті органның маманы
3.
Әрекет атауы (үдерістің, процедураның, операцияның) және олардың сипаттамасы
Тұтынушымен ұсынылған құжаттарды қабылдайды және тіркейді
Баланы тәрбиелеуге үміткер адамның тұрғын үй-тұрмыстық жағдайына тексеру жүргізеді, қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы не қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеуден бас тарту туралы қорытынды шығарады
Аудан әкімдігінің қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы қаулысының жобасын әзірлейді және келіседі
Қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы қаулы қабылдайды
Аудан әкімдігі қаулысынан көшірме жобасын не қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды
4.
Аяқталу формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешімі)
Барлық құжаттарды қабылдау туралы қолхат
Қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы не қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеуден бас тарту туралы қорытынды шығарады
Аудан әкімдігінің қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы қаулысының жобасы
Қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеу туралы қаулы
Аудан әкімдігі қаулысынан көшірме жобасы не қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап
5.
Орындау мерзімі
30 минуттан артық емес
14 жұмыс күні
7 жұмыс күні
7 жұмыс күні
1 жұмыс күні
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
2 бағана
3 бағана
4 бағана
5 бағана
6 бағана
Негізгі үдерістің әрекеті (барысы, жұмысы)
1.
Әрекет N (барысы, жұмысы)
6
7
2.
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның маманы
3.
Әрекет атауы (үдерістің, процедураның, операцияның) және олардың сипаттамасы
Аудан әкімдігі қаулысынан көшірме жобасына не қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Тұтынушыға аудан әкімдігі қаулысынан көшірме жобасына не қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты береді
4.
Аяқталу формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешімі)
Аудан әкімдігі қаулысынан көшірме не қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап
Аудан әкімдігі қаулысынан көшірме не қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап
5.
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
30 минуттан спайды
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
7 бағана
"Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сызбасы