О предоставлении бесплатного и льготного проезда жителям города Алматы за пределы города на лечение за счет бюджетных средств
Решение XXХXХ-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 7 декабря 2011 года N 494. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 13 января 2012 года за N 919. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 12 сентября 2022 года N 156
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 12.09.2022 N 156 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", маслихат города Алматы IV–го созыва РЕШИЛ:
1. Предоставить бесплатный и льготный проезд за пределы города Алматы по Республике Казахстан на лечение за счет бюджетных средств жителям города Алматы, направленных на лечение в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
2. Оплата стоимости проезда больного на лечение за пределы города Алматы по Республике Казахстан и лица, его сопровождающего производится из средств местного бюджета на железнодорожном и воздушном транспортах – в размере, не превышающего стоимости билета купейного вагона железнодорожного транспорта, на междугородном автомобильном транспорте – в размере стоимости проезда.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя председателя постоянной комиссии по экологии, здравоохранению и вопросам чрезвычайных ситуаций маслихата города Алматы С.Калакова и заместителя акима города Алматы С.Сейдуманова.
4. Маслихату города Алматы (Мукашев Т.Т.) произвести государственную регистрацию нормативного правового акта в Департаменте юстиции города Алматы.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель XXXXХ-й cессии Маслихата города Алматы IV-го созыва Д.Петрухин
Секретарь маслихата города Алматы IV-го созыва Т. Мукашев

Алматы қаласы тұрғындарының қала шегiнен тысқары жерлерде емделуі үшiн бюджет қаражаты есебiнен тегiн және жеңiлдiкпен жол жүрудi ұсыну туралы
IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХХХХ сессиясының 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 494 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2012 жылғы 13 қаңтарда N 919 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2022 жылғы 12 қыркүйектегі № 156 шешiмiмен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 12.09.2022 № 156 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
Қазақстан Республикасының "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексінің 9 бабы 1 тармағының 4) тармақшасына сәйкес ІV сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте емделуге жолданған Алматы қаласы тұрғындарына Қазақстан Республикасы бойынша Алматы қаласы шегiнен тысқары жерлерде емделуі үшiн бюджет қаражаты есебiнен тегiн және жеңiлдiкпен жол жүру ұсынылсын.
2. Науқастың және онымен бiрге жүретiн тұлғаның Қазақстан Республикасы бойынша Алматы қаласының шегiнен тысқары жерлерде емделуге жол жүру ақысының төлемі темір жол және әуе көлiгiнде – темір жол көлiгiнің купелік вагон билетінің құнынан аспайтын мөлшерде, қала аралық автомобиль көлiгiнде – жол жүру құны мөлшерінде жергілікті бюджет қаражатынан жүргізілсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының экология, денсаулық сақтау мен төтенше жағдайлар мәселелері жөніндегі тұрақты депутаттық комиссиясы төрағасының орынбасары С. Қалақовқа және Алматы қаласы әкімінің орынбасары С. Сейдумановқа жүктелсін.
4. Алматы қаласының мәслихаты (Т.Т.Мұқашев) нормативтік құқықтық актіні Алматы қаласы Әділет Департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткізсін.
5. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихаты XXXXХ сессиясының
төрағасы IV сайланған
Д. Петрухин
Алматы қаласы мәслихатының
хатшысы
Т. Мұқашев