О районном бюджете Тимирязевского района на 2012-2014 годы
Решение маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2011 года N 40/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 16 января 2012 года N 13-12-141. Утратило силу решением маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 29 марта 2013 года N 11/4
Сноска. Утратило силу решением маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 29.03.2013 N 11/4
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 763 083 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 184 741 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 5 503,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 22 060 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 550 778,3 тысячи тенге;
2) затраты – 1 752 031,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 21 912,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 23 821 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1908,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 18 889 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 18 889 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 29 749,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 29 949,9 тысяч тенге, в том числе:
погашение займов - 1 908,5 тысяч тенге,
используемые остатки бюджетных средств - 7 837,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 05.12.2012 N 8/2 (вводится в действие с 01.01.2012)
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2012 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам и социального налога в размере 100 процентов;
налога на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизы;
государственной пошлины;
поступления за использование природных ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 6 марта 2012 года N 2/4 (вводится в действие с 01.01.2012)

2012-2014 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 40/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 16 қаңтарда N 13-12-141 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2013 жылғы 29 наурыздағы N 11/4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 29.03.2013 N 11/4 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-ІV Бюджет кодексінің 75-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті 12, және 3-қосымшаларға сай, оның ішінде 2012 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 1 763 083 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 184 741 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 503,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсім – 22 060 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 550778,3 мың теңге;
2) шығындар – 1 752 031,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 21 912,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелеу – 23 821 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 1 908,5 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операция бойынша сальдо – 18 889 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алудан – 18 889 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (дефицит) – - 29 749,9 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (дефицитті пайдалану) – 29 749,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздарды өтеу – 1 908,5 мың теңге;
пайдаланатын бюджет қаражатының қалдықтары – 7 837,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2012.12.05 N 8/2 Шешімімен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)
2. 2012 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
біржолғы талондар және әлеуметтік салық мөлшері 100 пайыз бойынша қызметін жүзеге асыратын жеке тұлғалардан жеке табыс салығының түсуін қоспағанда жеке табыс салығы;
мүлік салығы;
жер салығы;
көлік қаражатына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздерге;
мемлекеттік баж;
табиғи ресурстарды пайдаланғаны үшін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіптік қызметтерді жүргізгені үшін алымдар.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2012.03.06 N 2/4 Шешімімен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности, являющихся собственностью акимата района;
вознаграждений по кредитам, выданным из государственного бюджета;
прочих неналоговых поступлений.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 16.04.2012 N 3/1 (вводится в действие с 01.01.2012)
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет продажи земли и нематериальных активов;
продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями.
5. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет:
поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета физическим лицам.
6. Учесть, что в районном бюджете предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета на 2012 год в сумме 1 159 502 тысячи тенге.
7. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4.
8. Учесть в районном бюджете на 2012 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 336 749,3 тысячи тенге в следующих размерах:
1) 5 350 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2) 4 519 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов;
3) 8 188 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
4) 5 146 тысяч тенге – на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
5) 11 402 тысячи тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
6) 151 тысяча тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы";
7) 14 175 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования по Тимирязевскому району на 2012 год;
8) 621 тысяча тенге – на предоставление специальных социальных услуг нуждающимся гражданам на дому;
9) 18 544 тысячи тенге – на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 316 в том числе:
частичное субсидирование заработной платы – 3 778 тысяч тенге;
предоставление субсидий на переезд – 809 тысяч тенге;

3. Аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
аудан әкімдігінің меншігі болып табылатын, коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден, түскен кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
басқа салықтық емес түсімдер.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2012.04.16 N 3/1 Шешімімен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)
4. Аудандық бюджеттің кірісі қалыптасқаны белгіленсін:
жерді және материалдық емес активтерді сату есебінен;
мемлекеттік мекемеге бекітілген, мемлекеттік мүлікті сатудан.
5. Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген, бюджеттік несиелерді жабудан түскен түсімдер есебінен аудандық бюджеттің кірісі белгіленсін.
6. Аудандық бюджетте 2012 жылға облыстық бюджеттен берілген, бюджеттік субвенция 1 159 502 мың теңге сомасында қарастырылған есептелсін.
7. 2012 жылға аудандық бюджеттің орындалу барысы, 4-қосымшаға сәйкес, жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрға жатпайтындығы белгіленсін.
8. Аудандық бюджетте келесі мөлшерлерде, республикалық бюджеттен 2012 жылғы ағымдағы нысаналы трансферттер 336 749,3 мың теңге сомасы есепке алынсын:
1) 5 350 мың теңге – эпизоотикаға қарсы іс-шараларын өткізуге;
2) 4 519 мың теңге – ауылдық елді мекендердің мамандарға әлеуметтік қолдау көрсетуге;
3) 8 188 мың теңге – негізі орта білім беру және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға;
4) 5 146 мың теңге – жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларына ақшалай қаражат төлемдері;
5) 11 402 мың теңге – мектепке дейінгі білім ұйымдарында мектептің мұғалімдері мен тәрбиешілердің біліктілік санатына ай сайынғы қосарма қаржы құралдарын төлеуге;
6) 151 мың теңге – «Назарбаев Зияткерлік мектептері» АҚҚ оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті жоғарылатудан өткен, мұғалімдердің еңбектеріне төлемді жоғарылатуға;
7) 14 175 мың теңге – 2012 жылға Тимирязев ауданы бойынша мектепке дейінгі ұйымдарға мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға;
8) 621 мың теңге – мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік мамандардың қызметтерін ұсынуға;
9) 18 544 мың теңге – 2011 жылдың 31 наурызындағы № 316 Қазақстан Республикасы Үкіметінің бекітілген қаулысына сәйкес, Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының шегінде іс-шараларды жүзеге асыру, оның ішінде:
3 778 мың теңге - жалақы төлемдерін жеке ақшалай қаражат төлемдерін субсидиялау;
809 мың теңге – басқа елді мекенге көшуге субсидияларды ұсыну;

обеспечение деятельности центров занятости населения – 11 169 тысяч тенге;
молодежная практика – 2 788 тысяч тенге;
10) 35 241 тысяча тенге – на развитие и реконструкцию водопроводных сетей село Тимирязево (2 очередь);
11) 79 358 тысяч тенге – на реконструкцию отвода магистрального водовода на село Жаркен Тимирязевского района;
12) 1 761 тысяча тенге – на решение вопросов обустройства сельских округов в рамках Программы «Развитие регионов», утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862;
13) 103 762 тысячи тенге – на строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие или приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 316;
14) 8 531,3 тысячи тенге – на капитальный ремонт лагеря «Счастливое детство» в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 316;
15) 40 000 тысяч тенге – на строительство 12-квартирного жилого дома в село Тимирязево.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 05.12.2012 N 8/2 (вводится в действие с 01.01.2012)
9. Учесть в районном бюджете на 2012 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 23 821 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 05.12.2012 N 8/2 (вводится в действие с 01.01.2012)
10. Предусмотреть в районном бюджете на 2012 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 54 527 тыс. тенге в следующих размерах:
1) 500 тыс.тенге - на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения, услуг по обработке деревянных покрытий (конструкций) для объектов образования;
2) 299 тыс.тенге – на приобретение и установку аппаратуры для видеонаблюдения в организациях образования;
3) 5 739 тыс.тенге - на заработную плату с отчислениями для вновь созданного государственного предприятия «Детско-юношеский клуб физической подготовки»;
4) 3 366 тыс.тенге - на выплату социальной помощи в рамках Программы по стимулированию рождаемости «Фонд поколений»;
5) 21 947 тыс.тенге – на реконструкцию отвода магистрального водовода на с.Жаркен Тимирязевского района;
6) 5 696 тыс.тенге – на развитие и реконструкцию водопроводных сетей с.Тимирязево (2 очередь);
7) 6 500 тыс.тенге – на строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие или приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020;

11 169 мың теңге - елді мекен орталықтарының қызметтерін қамтамасыз етуге;
2 788 мың теңге - жастар тәжірбиесі;
10) 35 241 мың теңге – Тимирязево селосында су құбырларын қайта құруға және дамытуға (2 кезек);
11) 79 358 мың теңге – Тимирязев ауданының Жарқын селосындағы таратушы су құбырлар торабын қайта құруға;
12) 1 761 мың теңге – 2011 жылдың 26 шілдесіндегі № 862 Қазақстан Республикасы Үкіметінің бекітілген қаулысына сәйкес, «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде селолық округтерді жайластыру мәселелерін шешуге;
13) 103 762 мың теңге – 2011 жылдың 31 наурызындағы № 316 Қазақстан Республикасы Үкіметінің бекітілген қаулысына сәйкес, Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының шегінде тұрғын жай салу немесе сатып алу және инженерлік-коммуникациялық инфраструктураның дамытуға;
14) 8 531,3 мың теңге – 2011 жылдың 31 наурызындағы № 316 Қазақстан Республикасы Үкіметінің бекітілген қаулысына сәйкес, 2020 Жұмыспен қамту бағдарламасы бойынша селолық елді мекендерді дамыту шегінде «Бақытты балалық» лагерінің күрделі жөндеу жұмыстарына.»;
15) 40 000 мың теңге – Тимирязев селосындағы 12 пәтерлі тұрғын үй салуға.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2012.12.05 N 8/2 Шешімімен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)
9. 2012 жылғы аудандық бюджетке мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер саны 23 821 мың.теңгеге есепке алынсын.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2012.12.05 N 8/2 Шешімімен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)
10. 2012 жылғы аудандық бюджетке облыстық бюджеттен қаржысы 54527 мың.теңге келесі мөлшерде нысаналы трансферттер алдын ала қарастырылсын:
1) 500 мың теңге – білім объектілеріне арналған ағаш жабынын өңдеу бойынша қызметтер, өрт сөндіру құралдарын сатып алуға, өртке қарсы дабыл бергішті орнатуға;
2) 299 мың теңге – білім беру ұйымдарына видео қондырғыларына арналған аппаратураны сатып алуға және қоюға;
3) 5 739 мың теңге – «Дене шынықтыру дайындығы бойынша балалар- жасөспірімдер клубы» қайта құрылған мемлекеттік кәсіпорындарына аударылымдармен жалақыға;
4) 3 366 мың теңге – «Ұрпақ қоры» тууды ынталандыру бойынша Бағдарлама шеңберінде әлеуметтік көмек төлемі;
5) 21 947 мың теңге – Тимирязев ауданының Жарқын селосында таратушы су құбырлар торабын қайта құруға;
6) 5 696 мың теңге - Тимирязево селосында су құбырларын қайта құруға және дамытуға (2 кезек);
7) 6 500 мың теңге – 2020 жұмыспен қамту Бағдарламасының шегінде тұрғын жай салу немесе сатып алу және инженерлік-коммуникациялық инфраструктураның дамытуға;

8) 718 тыс.тенге – на земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов;
9) 730 тыс.тенге – на установление границ населенных пунктов;
10) 8 000 тыс.тенге–на формирование уставного капитала государственного коммунального предприятия «Ветеринарная станция»;
11) 87 тыс.тенге- на подключение к ID-Phone;
12) 945 тыс.тенге – на приобретение учебных пособий организациям образования.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 07.11.2012 N 7/1 (вводится в действие с 01.01.2012)
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме 27,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 07.11.2012 N 7/1 (вводится в действие с 01.01.2012)
12. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
13. Установить повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности.
14. Установить, что в расходах бюджета района на 2012-2014 годы предусмотрены бюджетные программы по каждому сельскому округу согласно приложениям 56 и 7.
15.Утвердить перечень выплат отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов на 2012 год согласно приложению 8.
16. Установить, что на 2012 год в составе районного бюджета предусмотрены ассигнования на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида согласно приложению 9.
17. Установить лимит долга местного исполнительного органа на 2012 год 1908,5 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 17 в редакции решения маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 07.11.2012 N 7/1 (вводится в действие с 01.01.2012)
17-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата целевых трансфертов республиканского и местного бюджетов, неиспользованных в 2011 году, согласно приложению 3.
Сноска. Решение дополнено пунктом 17-1 в соответствии с решением маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 6 марта 2012 года N 2/4 (вводится в действие с 01.01.2012)

8) 718 мың теңге – елді мекендердің жер–шаруашылық қондырғыларына;
9) 730 мың теңге – елді мекендерге шекараны белгілеуге;
10) 8 000 мың теңге – «Ветеринарлық станция» мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынның жарғылық капиталын қалыптастыру;
11) 87 мың теңге – ID-Phone қосылуға;
12) 945 мың теңге – білім беру ұйымдарына оқу құралдарын сатып алуға.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2012.11.07 N 7/1 Шешімімен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)
11. 2012 жылға ауданның жергілікті атқарушы органның қоры 27,5 мың теңге сомасында белгіленсін.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2012.11.07 N 7/1 Шешімімен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)
12. Бюджеттік саладағы қызметкерлердің жалақы төлемі толық көлемде қамтамасыз етілсін.
13. Ауылдық (селолық) жергілікті жұмыс істеуші әлеуметтік қамсыздандыру, білім, мәдениет және спорттың азаматтық қызметкерлерінің, осы қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын, азаматтық қызметкерлердің жалақылары мен тарифтік ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкаларын жиырма бес пайыздан артық көтермелеу белгіленсін.
14. 2012-2014 жылдарға арналған ауданның бюджет шығындарында 5, 6 және 7-қосымшаларға сай, әрбір селолық округ бойынша бюджеттік бағдарламалар қарастырылғаны белгіленсін.
15. 8-қосымшаға сай, 2012 жылға жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша, бөлек санаттағы мұқтаж азаматтарға төлемдер тізімі бекітілсін.
16. 2012 жылға аудандық бюджеттің құрамында 9-қосымшаға сай, мүгедектерді жеке сауықтыру бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тіл мамандарының, жеке көмекшілердің қызметтерін ұсынуға ассигнования қарастырылғаны белгіленсін.
17. 2012 жылға жергілікті атқарушы орган қарызының лимиті 1 908,5 мың теңгеде орнатылсын.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2012.11.07 N 7/1 Шешімімен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)
17-1. 3-қосымшаға сәйкес, қаржылық жыл басында қалыптасқан, бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары және 2011 жылы пайдаланылмаған республикалық және жергілікті бюджеттерден нысаналы трансферттерді қайтару есебінен аудандық бюджет шығыстары қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 17-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2012.03.06 N 2/4 Шешімімен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)

18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель XXXX сессии                  Секретарь
районного маслихата                 районного маслихата
Е. Коканов                              Г. Шаяхметов
СОГЛАСОВАНО 20 декабря 2011 года
Начальник государственного
учреждения «Отдел экономики
и бюджетного планирования
Тимирязевского района»                     Г. Кожахметова
Приложение 1
к решению сессии районного маслихата
от 21 декабря 2011 года № 40/1
Бюджет Тимирязевского района на 2012 год

18. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың              Аудандық мәслихаттың
ХХХХ сессия төрағасы                    хатшысы
Е. Коканов                        Ғ. Шаяхметов
КЕЛІСІЛГЕН 2011 жылға 20 желтоқсан
«Экономика және бюджетті
жоспарлау бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                   Г.Кожахметова
Аудандық мәслихат сессиясының
2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 40/1 шешіміне
1-қосымша
2012 жылға арналған Тимирязев ауданының бюджеті

2 427
452
Отдел финансов района (города областного значения)
11 354
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета района (города областного значения) и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
10 147
003
Проведение оценки имущества в целях налогооблажения
121
004
Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
532
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
160
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
354
018
Капитальные расходы государственного органа
40
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
7 147
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления района (города областного значения)
7 090
004
Капитальные расходы государственного органа
57
2
Оборона
3 845
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 845
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3 525
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
320
4
Образование
1 031 023
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
340
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
340
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 030 683
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
6 234
003
Общеобразовательное обучение
913 928
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города районного значения)
7 901
006
Дополнительное образование для детей
25 633
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
26 748
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
5 146
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета

2 427
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
11 354
001
Аудандық бюджетті орындау және коммуналдық меншікті (облыстық маңызы бар қала) саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 147
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
121
004
Біржолғы талондарды беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру және біржолғы талондарды сатудан түскен сомаларды толық алынуын қамтамасыз ету
532
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
160
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
354
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
40
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
7 147
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту және ауданды (облыстық маңызы бар қаланы) басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 090
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
57
2
Қорғаныс
3 845
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 845
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3525
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
320
4
Бiлiм беру
1 031 023
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
340
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
340
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
1 030 683
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 234
003
Жалпы білім беру
913 928
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
7 901
006
Балалар үшін қосымша білім беру
25633
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
26748
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
5146
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту

776
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
14 175
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
151
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
10 626
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
19 365
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
78 698
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
78 698
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
18 772
002
Программа занятости
18 629
005
Государственная адресная социальная помощь
2 103
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
11 415
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
446
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
216
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
8 903
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
5 602
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 179
021
Капитальные расходы государственного органа
264
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
11 169
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
310 891,3
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
3 887
008
Освещение улиц населенных пунктов
3 114
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
450
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
323
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
325
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
325
464
Отдел образования района (города областного значения)
8 531,3
026
Ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020

776
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
14175
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
151
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету);жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар):мектептердің мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
10626
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
19365
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
78 698
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
78 698
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 772
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
18 629
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 103
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
11415
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
446
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
216
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
8 903
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
5 602
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
1179
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
264
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
11169
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
310 891,3
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
3 887
008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
3114
011
Елді мекендерді көркейту және жасылдандыру
450
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
323
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
325
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
325
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
8531,3
026
Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу

8 531,3
467
Отдел строительства района (города областного значения)
298 148
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
42 936
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-
коммуникационной инфраструктуры
1 216
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
142 333
072
Строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020
111 663
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
65 994
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
11 411
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
11 411
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
40 617
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
7 185
003
Поддержка культурно-досуговой работы
12 407
006
Функционирование районных (городских) библиотек
20 402
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
623
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
11 086
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
5 586
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
5 200
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
300
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
2 880
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
471
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
250
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2 159
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
33 467,5
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
9 157,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
5 268,5
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
1 567
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков аулов (сел), аульных (сельских) округов

8531,3
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
298148
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
42936
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
1216
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
142333
072
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту (немесе) сатып алу
111663
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
65 994
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
11 411
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
11 411
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
40 617
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 185
003
Мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
12 407
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
20 402
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілді дамыту
623
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
11 086
001
Ақпарат, мемлекеттікті нығайту және әлеуметтік белсенді азаматты қалыптастыру облысында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
5 586
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
5 200
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды iске асыру
300
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) Дене шынықтыру және спорт бөлімі
2 880
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
471
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
250
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2 159
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
33 467,5
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
9 157,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 268,5
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
1 567
006
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру

3635
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
97
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
572
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
66 590
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
25 926
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
25926
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
11 619
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
5 690
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
5 929
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
29 045
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
5 713
003
Поддержка культурно-досуговой работы
13055
006
Функционирование районных (городских) библиотек
7820
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
619
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
122
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
1716
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
20 660
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
5 035
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
5035
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
15 625
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
15 254
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
371
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
5 215
467
Отдел строительства района (города областного значения)
5 215
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
5215
12
Транспорт и коммуникации
4 607
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
600
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
600
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

3635
010
Жерлеу орындарын күтіп-ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеу
97
011
Елді мекендерді көркейту және жасылдандыру
572
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
66 590
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
25 926
006
Жергілікті деңгейде мәдени-
демалыс жұмыстарын қолдау
25926
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
11 619
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 690
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
5 929
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
29 045
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 713
003
Мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
13 055
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
7 820
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілді дамыту
619
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
122
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
1716
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
20 660
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
5 035
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5035
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық және ветеринария бөлімі
15 625
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылық және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 254
007
Қаңғырып жүрген иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
371
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
5 215
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5 215
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5215
12
Көлiк және коммуникация
4 607
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
600
013
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтеріндегі автомобильдік жолдардың қызмет етуін қамтамасыз ету
600
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
2 400
13
Прочие
1761
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
1761
040
Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета

013
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтеріндегі автомобильдік жолдардың қызмет етуін қамтамасыз ету
2400
13
Басқалар
1761
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
1761
040
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер ретінде «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыру