Об утверждении форм документов для получения субсидий на поддержку племенного животноводства
Решение акимата Южно-Казахстанской области N 53 от 26 мая 2011 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 20 июня 2011 года N 2048. Утратило силу решением акима Южно-Казахстанской области от 4 июня 2012 года № 28
Сноска. Утратило силу решением акима Южно-Казахстанской области от 04.06.2012 № 28.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Правилами использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2011 года областными бюджетами на поддержку племенного животноводства, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2011 года № 242, аким Южно-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить:
1) типовую форму договора купли-продажи племенной продукции (материала) (за исключением договора лизинга) согласно приложению 1 к настоящему решению;
2) формы заявок на получение субсидий за приобретенную племенную продукцию (материал) согласно приложениям 2, 3, 4 к настоящему решению;
3) форму акта осеменения коров и телок согласно приложению 5 к настоящему решению;
4) форму сводного акта о приобретении племенной продукции и использования племенного материала и сумме причитающихся субсидий по области согласно приложению 6 к настоящему решению;
5) форму отчета (информация) по освоению бюджетных средств по области согласно приложению 7 к настоящему решению;
6) форму отчета (информация) по объемам приобретения племенной продукции (материала) за квартал по области согласно приложению 8 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на первого заместителя акима области Оспанов Б.С.
Аким области                               А.Мырзахметов
СОГЛАСОВАНО:
И.о.Министр
сельского хозяйства
Республики Казахстан
______________ Аман Е.И.
«______» ________________2011 год
Первый заместитель акима области           Б.Оспанов
Руководитель аппарата акима области        Б.Жилкишиев
Начальник областного управления сельского
хозяйства, исполнитель                     К.Оспанбеков
Заведующий отделом мониторинга развития
сельского хозяйства, природопользования
и предпринимательства                      К.Идрисов
Заведующая юридическим отделом
аппарата акима области                     Р.Джексембаева
Приложение 1
к решению акима области

Асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға субсидия алуға құжаттардың нысандарын бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімінің 2011 жылғы 26 мамырдағы N 53 Шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2011 жылғы 20 маусымда N 2048 тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімінің 2012 жылғы 4 маусымдағы № 28 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімінің  2012.06.04 № 28 Шешімімен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 10 наурыздағы № 242 қаулысымен бекітілген Облыстық бюджеттердің асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасына сәйкес, Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі ШЕШТІ:
1. Бекітілсін:
1) осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес асыл тұқымды өнімді (материалды) сатып алу-сату шартының (лизинг шартын қоспағанда) үлгілік нысаны;
2) осы шешімнің 2, 3, 4-қосымшаларына сәйкес сатып алынған асыл тұқымды өнімге (материалға) субсидия алуға өтінім нысаны;
3) осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес сиыр мен қашарларды ұрықтандыру актісінің нысаны;
4) осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес асыл тұқымды өнім сатып алу мен асыл тұқымды материалды қолдану және облыс бойынша тиесілі субсидия сомасы туралы жиынтық акт нысаны;
5) осы шешімнің 7-қосымшасына сәйкес облыс бойынша бюджеттік қаражатты игеру жөніндегі есеп (ақпарат) нысаны;
6) осы шешімнің 8-қосымшасына сәйкес облыс бойынша асыл тұқымды өнімді (материалды) сатып алу көлемі жөніндегі тоқсандық есеп (ақпарат) нысаны.
2. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Б.С. Оспановқа жүктелсін.
Облыс әкімі                                А.Мырзахметов
КЕЛІСЕМІН:
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінін міндетін атқарушы
_____________Е.И. Аман
2011 жыл «____»______________
Облыс әкімінің бірінші орынбасары          Б.Оспанов
Облыс әкімі аппаратының басшысы            Б.Жылқышиев
Облыстық ауыл шаруашылығы
басқармасының бастығы, орындаушы           Қ.Оспанбеков
Ауыл шаруашылығын дамыту,
табиғатты пайдалану және кәсіпкерлік
мониторингі бөлімінің меңгерушісі          Қ.Ыдырысов
Облыс әкімі аппараты
заң бөлімінің меңгерушісі                  Р.Жексембаева
Облыс әкімінің

от «26» мая 2011 года
№ 53
Договор купли-продажи
племенной продукции (материала) №___
(рекомендуемый)
г._________________ «___»_________ 2011 г. (населенный пункт)
Субъект племенного животноводства__________________________, в (полное наименование) лице______________________, действующего на основании Устава и (должность, Ф.И.О. полностью)
Аттестата (свидетельства) выданного Уполномоченным органом в области племенного животноводства (местным исполнительным органом) от «__» ____ 20___ года № ___, именуемый в дальнейшем Продавец, с одной стороны, Покупатель__________________________________________________ (указать нужное – полное наименование
_____________________________________________________________________ сельхозтоваропроизводителя)
в лице руководителя________________________,действующего на основании (Ф.И.О. полностью)
Устава с другой стороны, заключили настоящий Договор о купле-продаже племенной продукции (материала).
1. Предмет договора
1. Продавец производит и поставляет, Покупатель оплачивает и приобретает _________________________________________________________
(заполнить в соответствии с примечанием)
2. Количество племенной продукции (материала)
1. Количество реализуемой Продавцом и приобретаемой Покупателем племенной продукции (материала), предусмотренной по настоящему Договору, составляет (указать нужное):
1 _____ голов, общей живой массой ____ кг;
2 _____ доз семени быков-производителей;
2 _____ штук племенного яйца;
3 _____ голов суточных цыплят.
3. Общая стоимость договора
1. Общая стоимость настоящего договора составляет без учета причитающейся субсидии________________________________________ тенге. (цифрами и прописью)
2. Цена за единицу племенной продукции (материала), без учета субсидии (указать нужное):
1) за 1 голову крупного рогатого скота _____ тенге;
2) за 1 кг живой массы _____ тенге;
3) за 1 дозу семени быков-производителей ______ тенге;
4) за 1 штуку племенного яйца ______ тенге;
5) за 1 голову суточного цыпленка ______ тенге.
3. Размер причитающейся Покупателю субсидии составляет __________________________ тенге, в том числе (указать нужное): (цифрами и прописью)
1) за 1 голову крупного рогатого скота _____ тенге;
2) за 1 кг живой массы _____ тенге;
3) за 1 дозу семени быков-производителей ______ тенге;
4) за 1 штуку племенного яйца ______ тенге;
5) за 1 голову суточного цыпленка ______ тенге.
4. Условия расчета
1. Форма оплаты: ______________________________________________ (наличный или безналичный расчет, №, дата и _____________________________________________________________________ наименование платежного документа)

«26» мамырдағы 2011 жылғы
№ 53 шешіміне 1 қосымша
Асыл тұқымды өнімді (материалды) сатып алу – сату № ____ шарты
(ұсынылып отырған)
__________қала 2011 ж. «___»_____»
(елді мекен)
Асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектісі______________________________
____________________________________________________________ атынан ( толық атауы)
______________________________________________іс-әрекеттегі Жарғының
(қызметі, толық аты-жөні)
және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның (жергілікті атқарушы органның) ________жылғы берген № ____Аттестаттың (куәліктің) негізінде жүргізуші, бұдан әрі Сатушы аталатын, бір жағынан, Сатып алушы_________________________________________________
_____________________________________________________________________ (ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің толық атауы–керегін көрсету)
басшысы атынан ______________________, іс-әрекеттегі Жарғы негізінде
(толық аты-жөні)
жүргізуші, екінші жағынан, асыл тұқымды өнімді (материалды) сатып алу – сату жөнінде осы шартты жасап, келістік.
1. Шарттың мән – мағынасы
1. Сатушы өндіріп, жеткізетіні, сатып алушы құнын төлеп және сатып алатыны_______________________________________________________.
(ескертуге сәйкес толтыру)
2. Асыл тұқымды өнімнің (материалдың) саны
1. Осы шарт бойынша қарастырылған Сатушының сататын және Сатып алушының сатып алатын асыл тұқымды өнімнің (материалдың) саны (керегін көрсету):
1 ______ бас, жалпы тірілей салмағы ______ кг;
2 ______ доза тұқымдық бұқа ұрығы;
3______ дана асыл тұқымды жұмыртқа;
4 ______ бас тәуліктік балапан құрайды.
3. Шарттың жалпы кұны
1. Осы шарттың жалпы құны тиесілі субсидияны есептемегенде
________________________________________________________________теңге (цифрлармен және жазбаша)
2. Асыл тұқымды өнімнің (материалдың) бірлігінің бағасы, субсидияны есептемегенде (керегін көрсету):
1) МІҚ 1 басына ____ теңге;
2) 1 кг тірілей салмағына ____ теңге;
3) тұқымдық бұқа ұрығының 1 дозасына ____ теңге;
4) асыл тұқымды жұмыртқаның 1 данасына ____ теңге;
5) тәуліктік балапанның 1 басына ____ теңге.
3. Сатып алушыға тиесілі субсидияның мөлшері ____________теңге, (цифлармен және жазбаша)
оның ішінде (керегін көрсету):
1) МІҚ 1 басына ____ теңге;
2) 1 кг тірілей салмағына ____ теңге;
3) тұқымдық бұқа ұрығының 1 дозасына ____ теңге;
4) асыл тұқымды жұмыртқаның 1 данасына ____ теңге;
5) тәуліктік балапанның 1 басына ____ теңге.
4. Есеп айырысу шарты
1. Төлем нысаны:_______________________________________________
(қолма-қол және есеп шоттық есеп айырысу,
_____________________________________________________________________ №, күні және төлем құжатының атауы)

5. Обязанности сторон
1. Продавец обязуется:
поставить Покупателю качественную племенную продукцию (материал) в объеме, указанном в пункте 2.1. настоящего договора;
выдать Покупателю племенное и ветеринарное свидетельства на весь объем реализованной племенной продукции (материала).
2. Покупатель обязуется:
в течение недели со дня оплаты за приобретенную племенную продукцию (за исключением карантинных мероприятий на территории продавца) обеспечить их вывоз на свою территорию;
по прибытию на место уведомить инспектора по племенному животноводству района об объемах приобретенной племенной продукции;
использовать племенную продукцию (материал) только для племенных целей;
1) племенной молодняк для воспроизводства стада:
племенных ярок, свинок, телок, кобыл и верблюдиц до получения двух окотов (опоросов, отелов, выжеребки);
племенных бычков, жеребцов и верблюдов не менее двух случных сезонов (случной сезон май-октябрь месяцы);
2) семя племенных быков-производителей - на искусственное осеменение коров (телок);
3) племенное яйцо - на инкубацию;
4) суточных цыплят для формирования родительского стада (в мясном птицеводстве) и промышленного стада (в яичном птицеводстве).
В случае выбытия племенных животных раньше установленных сроков владелец совместно с ветеринарным врачом округа и государственного ветеринарного инспектора составляется акт о выбытии с указанием причин.
6. Особые условия
1. Настоящий договор составляется в 3-х экземплярах и вступает в силу со дня подписания Продавцом и Покупателем.
7. Юридические адреса и реквизиты сторон
«Продавец» «Покупатель»
___________________________ _______________________
(почтовый адрес) (почтовый адрес)
___________________________ _______________________
(банковские реквизиты) (банковские реквизиты)
___________________________ _______________________
(Ф.И.О. подпись руководителя) (Ф.И.О, подпись)
МП МП
Примечание:
при приобретении племенного молодняка в обязательном порядке указать вид, породу, половозрастную группу и их возраст;
при приобретении семени быков-производителей в обязательном порядке указать породу, кличку и линейную принадлежность быка (семя быков-производителей должно соответствовать плану закрепления и ротации быков-производителей);
при приобретении племенного яйца и (или) суточных цыплят в обязательном порядке указать кросс и направление продуктивности племенной птицы.

5. Тараптардың міндеттері
1. Сатушы міндеттенеді:
осы шарттың 2.1 тармағында көрсетілгендей Сатып алушыға сапалы асыл тұқымды өнім (материал) көлемін сату;
сатылған асыл тұқымды өнімнің (материалдың) барлық көлеміне асыл тұқымдық және ветеринарлық куәліктерді Сатып алушыға беру.
2. Сатып алушы міндеттенеді:
сатып алынған асыл тұқымды өнімге төленгеннен кейін бір апта ішінде (сатушының аумағында карантиндік шараларды есептемегенде) оларды өз аумағына шығаруды қамтамасыз ету:
сатып алынған асыл тұқымды өнімнің көлемі туралы асыл тұқымды мал шаруашылығы бойынша аудандық инспекторды келген жері бойынша хабардар ету;
асыл тұқымды өнімді (материалды) тек қана асылдандыру мақсатында пайдалану (керегін қалдыру);
1) табынның өз төлінен өсірудегі асыл тұқымды төлдер:
асыл тұқымды тоқтыларды, мегежіндерді, қашарларды, байталдарды және інгендерді екі рет төлдегенге дейін (торайлау, бұзаулау, құлындау);
асыл тұқымды бұқаларды, айғырларды және бураларды екі рет шағылыстыру маусымынан кем емес (шағылыстыру маусымы мамыр-қазан айлары);
2) асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығын - сиырларды қолдан ұрықтандыруға;
3) асыл тұқымды жұмыртқаларды - инкубациялауға;
Асыл тұқымды малдардың белгіленген мерзімнен ерте шығарылған жағдайда иесі округтің ветеринар дәрігерімен және мемлекеттік ветеринариялық инспекторымен себебін көрсетіп шығарылу туралы акті толтырады;
4) тәуліктік балапандарды ата-аналық табынды (етті құс шаруашылығында) және өндірістік табынды (жұмыртқа құс шаруашылығында) құрамдауға.
6. Ерекше шарттар
1. Осы шарт 3 дана болып жасалады және Сатушы мен Сатып алушы қол қойған күннен бастап күшіне енеді.
7. Тараптардың заңды мекен – жайы мен реквизиттері
«Сатушы» «Сатып алушы»
___________________________ _______________________
___________________________ _______________________
(пошталық мекен–жайы) (пошталық мекен–жайы)
___________________________ _______________________
___________________________ _______________________
(банкілік реквизиттері) (банкілік реквизиттері)
___________________________ _______________________
(аты-жөні, басшының қолы) (аты – жөні, қолы)
М.О М.О.
Ескерту: асыл тұқымды төлдерді сатып алғанда міндетті түрде олардың тұқымын, жыныстық жастық тобы және жасы көрсетіледі;
асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығын сатып алғанда міндетті түрде бұқаның тұқымы, лақап аты және қандай тұқымдық тармаққа жататыны көрсетіледі (тұқымдық бұқалардың ұрығы тұқымдық бұқаларды бекіту және алмастыру жоспарына сәйкес болуы керек);
асыл тұқымды жұмыртқаны және (немесе) тәуліктік балапандарды сатып алғанда міндетті түрде асыл тұқымды құстың кросы және өнімдік бағыты көрсетіледі.

Государственные инспекторы по племенному животноводству территориальных подразделений в пределах своей компетенции осуществляют свою деятельность в соответствии с пунктом 2 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года «О племенном животноводстве».
Возраст приобретаемых племенных животных должен быть не старше: Крупного рогатого скота
Телки (нетели) до 24 месяцев;
Бычки до 24 месяцев.
Овцы.
Ярки до 6 - 18 месяцев;
Баранчики до 6-18 месяцев.
Лошади.
Кобылки до 3 лет;
Жеребчики до 5 лет.
Верблюды.
Самки до 3 лет;
Самцы до 5 лет.
Свиньи.
Свинки до 12 месяцев;
Хрячки до 14 месяцев.
Приложение 2
к решению акима области
от «26» мая 2011 года
№ 53
ЗАЯВКА
на получение субсидий за приобретенное племенное поголовье на 2011 год
1. Товаропроизводитель________________________________________.      (наименование товаропроизводителя - покупатель)
2. Имеется в наличии___________________________________ голов, (указать вид животных, породу, направление продуктивности) в том числе маточного поголовья (старше 2-х лет) ____ голов на 1 января 2011 года (заполнить в случае наличия животных).
3. Планируется приобрести в 2011 году ____ голов, общей живой массой ____ кг, в том числе маток ___ голов, общей живой массой ___ кг (указать вид животных, породу и направление продуктивности).
4. Имеется договор намерение на приобретение ___ голов, общей живой массой ___ кг, в том числе маток ___ голов, общей живой массой ___ кг (указать в случае наличия).
5. Продавец _______________________________племенных животных.       (наименование племенного хозяйства - продавца)
6. Наличие регистрации в единой информационной базе селекционной и племенной работы ___ да/ ____ нет.
7. Наличие земельных угодий, всего _______ га., в том числе пашни _____ га., пастбищных угодий ________________ га.
8. Наличие кормов по состоянию на 1 января 2011 год:
1) сочных кормов ____________________ тонн;
2) грубых кормов ____________________ тонн;
3) комбикормов ____________________ тонн;
4) зернофуража ______________________ тонн.
9. Будет заготовлено в 2011 году:
1) сочных кормов ____________________ тонн;
2) грубых кормов ____________________ тонн;
3) комбикормов ____________________ тонн;
4) зернофуража ______________________ тонн.
10. Будет приобретено в 2011 году:
1) сочных кормов ____________________ тонн;
2) грубых кормов ____________________ тонн;
3) комбикормов ____________________ тонн;
4) зернофуража ______________________ тонн.
11. Адрес (полный) Товаропроизводителя:_______________________.
12. К заявке прилагаются следующие документы:

Қазақстан Республикасы "Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" 1998 жылғы 9 шілдедегі Заңының 11 бабы 2-тармағына сәйкес асыл тұқымды мал шаруашылығы бойынша аумақтық бөлімшенің мемлекеттік инспекторлары өз құзіреттілігі шегінде өз қызметтерін жүзеге асырады. Сатып алынатын асыл тұқымды малдардың жасы артық болмауы:
Ірі қара мал (сиыр малы)
қашарлар
24 айға дейін
бұқашықтар
24 айға дейін
Қойлар
ұрғашы тоқтылар
6-18 айға дейін
тоқты қошқарлар
6-18 айға дейін
Жылқылар
байталдар
3 жасқа дейін
құнан, дөнен айғырлар
5 жасқа дейін
Түйелер
ұрғашылары
3 жасқа дейін
еркектері
5 жасқа дейін
Шошқалар
жас ұрғашы шошқалар
12 айға дейін
жас еркек қабандар
14 айға дейін
Облыс әкімінің
«26» мамырдағы 2011 жылғы
№ 53 шешіміне 2 қосымша
Сатып алынған асыл тұқымды мал басына 2011 жылы субсидия алуға ӨТІНІМ
1. Тауар өндіруші_____________________________________________.
(тауар өндірушінің атауы – сатып алушы)
2. 2011 жылғы 1 қаңтарға қолда бары___________________________,
(малдың түрі, тұқымы, өнімділік бағыты көрсету)
оның ішінде аналық мал (2 жастан асқан)_______бас (мал бар болған жағдайда толтырылсын).
3. 2011 жылы ______бас, жалпы тірі салмақта _____ кг, сатып алу жоспарланды, оның ішінде аналықтар______бас, жалпы тірі салмақта _____ кг (малдың түрі, тұқымы және өнімділік бағыты көрсетілсін).
4. _____бас сатып алуға ниетті шарты бар, жалпы тірі салмақта _____ кг, оның ішінде аналық _____ бас, жалпы тірі салмақта _____ кг, (бар болған жағдайда көрсету).
5. Асыл тұқымды малдарды сатушы________________________________
(асыл тұқымды мал шаруашылығының атауы - сатушы)
6. Селекциялық және асыл тұқымды жұмыстың бірыңғай ақпараттық базасында тіркелуінің болуы ____ ия/_____жоқ.
7. Пайдаланылатын жердің болуы, барлығы______га., оның ішінде егістік жер______га., жайылым жер______га.
8. 2011 жылғы 1 қаңтарға кезінде азықтың қоры:
1) шырынды азықтар________________тонна;
2) сояулы азықтар ________________тонна;
3) құрама жем ________________тонна;
4) дәнді жем ________________тонна.
9. 2011 жылы өндіріледі:
1) шырынды азықтар ________________тонна;
2) сояулы азықтар ________________тонна;
3) құрама жем ________________тонна;
4) дәнді жем ________________тонна.
10. 2011 жылы сатып алынады:
1) шырынды азықтар________________тонна;
2) сояулы азықтар ________________тонна;
3) құрама жем ________________тонна;
4) дәнді жем ________________тонна.
11. Тауар өндірушінің мекен-жайы (толық) _____________________.
12. Өтінімге келесі құжаттар қосылады:

1) справка о ветеринарном благополучии;
2) копия свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица или физического лица (крестьянское, фермерское) хозяйства;
3) копия документа, выданного налоговым органом, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
4) справка банка о наличии банковского счета с указанием его номера;
5) обязательство об использовании:
приобретенного племенного молодняка для воспроизводственных целей не менее 2-х лет;
приобретенных племенных телок для чистопородного разведения или скрещивания родственных групп;
импортных племенных телок (нетелей) в воспроизводственных целях путем чистопородного разведения или скрещивания родственных групп;
импортных племенных быков-производителей, оцененных по качеству потомства – в воспроизводительных целях;
6) обязательство по введению ветеринарного и зоотехнического учета с последующим подключением в информационно-аналитическую систему по установленной форме.
Руководитель предприятия _______ (Ф.И.О., подпись, печать) «_» ___ 20__ год
«Подтверждаю»
Начальник Отдела сельского хозяйства_________района__________области
«__» _________ 20 __ г. ____________________ (Ф.И.О, подпись, печать)
Примечание:
Руководитель Отдела сельского хозяйства района вправе в порядке, установленном законодательством, создавать комиссию для проверки достоверности данных указанных в заявке, а также проверку наличия приобретенного племенного поголовья после представления товаропроизводителем соответствующих подтверждающих документов.
Приложение 3
к решению акима области
от «26» мая 2011 года
№ 53
«Утверждаю»
Аким __________________ района
_______________ (Ф.И.О., подпись, печать)
«___» ________________ 2011 год
ЗАЯВКА
на получение субсидий за приобретенное семя быков-производителей на 2011 год
1. Товаропроизводитель________________________________________.      (наименование товаропроизводителя - покупатель)
2. Имеется в наличии крупный рогатый скот________________ голов,      (указать породу и направление продуктивности)
в том числе коров и телок _____ голов, из них планируется искусственно осеменить в течение 2011 года _______ голов.
3. Планируется приобрести в 2011 году ______ доз семени быков-производителей оцененных по качеству потомства.
4. Имеется договор намерение на приобретение ______ доз семени быков-производителей оцененных по качеству потомства (указать в случае наличия).
5. Продавец__________________________________________________.      (наименование племенного и (или) дистрибьютерного центра)
6. К заявке прилагаются следующие документы:

1) ветеринариялық қолайлылық туралы анықтама;
2) заңды тұлғаның немесе жеке тұлғаның (шаруа (фермерлік) қожалық) тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы куәліктің көшірмесі;
3) Клиенттің салық есебінде тұрғанын растайтын, салық органымен берілген құжаттың көшірмесі;
4) банктегі есеп шоттың болуы туралы, оның нөмірі көрсетілген банктің анықтамасы;
5) пайдалану туралы міндеттемелер:
сатып алынған мал басын кемінде 2 жыл ары қарай өз төлінен өсіру үшін қолдануға;
сатып алынған асыл тұқымды қашарларды таза тұқымдық көбейтуге немесе туыстас топтарды шағылыстыруға;
шет елден алынған асыл тұқымды қашарларды (құнажындарды) асыл тұқымды малды көбейту мақсатында таза тұқымдық көбейтуге немесе туыстас топтарды шағылыстыруға;
Кәсіпорынның басшысы______________________(аты жөні, қолы, мөрі) «__»________ 2011 жыл.
«Растаймын»
Оңтүстік Қазақстан облысы, __________ауданы (қаласы) ауыл шаруашылығы (және кәсіпкерлік) бөлімінің бастығы ___________________(аты жөні, қолы, мөрі) «__»________ 2011 жыл.
Ескерту: Ауданның ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы заңнамалық белгіленген тәртіпте өнімінде көрсетілген ақпараттың дұрыстығын тексеру және критерийлерге сәйкестігін анықтау, және де сатып алынған мал басының болуын тауар өндіруші оны растайтын сәйкес құжаттары ұсынғаннан кейін тексеру үшін комиссия құруға құқығы бар.
Облыс әкімінің
«26» мамырдағы 2011 жылғы
№ 53 шешіміне 3 қосымша
Сатып алынған тұқымдық бұқа ұрығына 2011 жылы субсидия алуға ӨТІНІМ
1. Тауар өндіруші_____________________________________________.
(тауар өндірушінің атауы – сатып алушы)
2. Қолда бар ІҚМ__________________________________________ бас,
(тұқымын және өнімділік бағытын көрсету)
оның ішінде сиырлар мен қашарлар_______бас, оның ішінде 2011 жылы қолдан ұрықтандыру жоспарланған_______бас.
3. 2011 жылы ______доза тұқымдық бұқа ұрығын сатып алу жоспарлануда.
4. _____доза ұрпағының сапасы бойынша бағаланған тұқымдық бұқа ұрығын сатып алуға ниетті шарты бар (бар болған жағдайда көрсету).
5. Сатушы_____________________________________________________.
(асыл тұқымды және (немесе) дистрибьютерлік орталықтың атауы)
6. Өтінімге келесі құжаттар қосылады:

1) справка о ветеринарном благополучии;
2) копия свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица;
3) копия документа, выданного налоговым органом, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
4) справку банка о наличии банковского счета с указанием его номера;
5) копия договора намерения на поставку семени быков-производителей оцененных по качеству потомства (в случае наличия).
Руководитель хозяйства ________ (Ф.И.О., подпись, печать) «__» ___ 20 __ год
«Подтверждаю»
Начальник Отдела сельского хозяйства_________района__________области
«__» ____ 20 __ г. _______________ (Ф.И.О., подпись, печать)
Примечание:
Руководитель Отдела сельского хозяйства района вправе в порядке, установленном законодательством, создавать комиссию для проверки достоверности данных указанных в заявке (наличия маточного поголовья, подлежащего искусственному осеменению), а также использования семени быков-производителей после представления товаропроизводителем соответствующих подтверждающих документов.
Приложение 4
к решению акима области
от «26» мая 2011 года
№ 53
ЗАЯВКА
на получение субсидий за приобретенное племенное яйцо и (или) суточных цыплят на 2011 год
1. Товаропроизводитель________________________________________.      (наименование птицефабрики - покупатель)
2. Наличие поголовья кур несушек (уток) _______ голов на 1 января 2011 года __________________________(указать кросс и направление продуктивности).
3. Планируется приобрести в 2011 году _______ голов суточных цыплят, _____ штук племенного яйца ____________ (указать кросс и направление продуктивности).
4. Имеется договор намерение на поставку суточных цыплят и (или) племенного яйца (указать в случае наличия).
5. Продавец _________________________________суточных цыплят и (или)      (наименование птицефабрики)
племенного яйца (указать нужное).
6. Имеется технологическое оборудование, в том числе клеточное (напольное) оборудование для содержания птицы (подчеркнуть нужное).
7. Адрес Товаропроизводителя (полный): ______________________.
8. К заявке прилагаются следующие документы:
1) справка о ветеринарном благополучии;
2) копия свидетельства о регистрации (перерегистрации) юридического лица;
3) копия документа, выданного налоговым органом, подтверждающего факт постановки клиента на налоговый учет;
4) справка банка о наличии банковского счета с указанием его номера;
5) копию договора намерения на поставку суточных цыплят и (или) племенного яйца (в случае наличия).
Руководитель птицефабрики ___________ (Ф.И.О., подпись, печать)
«__» ____ 20 __ год
«Подтверждаю»
Начальник Отдела сельского хозяйства_________района__________области «__» ____ 20 __ г. _______________ (Ф.И.О, подпись, печать)
Примечание:
Руководитель Отдела сельского хозяйства района вправе в порядке, установленном законодательством, создавать комиссию для проверки наличия приобретенного поголовья суточных цыплят или количество племенного яйца после представления птицефабрикой соответствующих подтверждающих документов.
Приложение 5
к решению акима области
от «26» мая 2011 года
№ 53
Акт
осеменения маток
от «____» ___________ 2011 года № ___
Мы, нижеподписавшиеся, специалист отдела сельского хозяйства и земельных отношений Акима ________________________района, Покупатель (Ф.И.О., наименование района) племенного материала _______________________________________________________, (наименование товаропроизводителя, Ф.И.О. руководителя) техник осеменатор ________________________________________, составили (Ф.И.О. техника-осеменатора) настоящий акт о том, что Покупателем было приобретено семени быков-производителей ______ доз, из них использовано ____ доз на искусственное осеменение ______ голов коров (телок), расход семени на искусственное осеменение 1 головы составил ____ доз.
Специалист отдела сельского хозяйства
____________________ района _________________________________ (Ф.И.О., подпись) Руководитель сельхозформирования
___________________________ _________________________________ (наименование) (Ф.И.О., подпись, печать)
Техник-осеменатор
____________________ ________________________________________ (наименование) (Ф.И.О., подпись)
Приложение 6
к решению акима области
от «26» мая 2011 года
№ 53
«Утверждаю»
Аким района  (Ф.И.О., подпись)
«__» ___________2011 год
М.П.
СВОДНЫЙ АКТ (ежемесячный)
о приобретении племенной продукции и использования племенного материала ______________________________________________________________
(наименование: племенной молодняк, семя быков-производителей, суточные цыплята, племенное яйцо – нужное оставить)
за ____________ 2011 года по _________району____________области
(месяц)
Наименование
покупателя,
его
реквизиты
Вид
племенной
продукции
(материала)
Наименование,
дата и №
платежного
документа
Количество
Наименование
продавца
голов (племмолодняк, суточные цыплята), доз
(нужное оставить)
кг живой массы, штук использовано доз
(нужное оставить)
ИТОГО
Сводный акт составляется отдельно на каждый вид приобретенной племенной продукции;
обязательно следует указывать половозрастную группу приобретенных племенных животных.
Начальник отдела сельского хозяйства
_________________ района ______________ (Ф.И.О., подпись, печать)
Специалист отдела сельского хозяйства
_________________ района ________________ (Ф.И.О., подпись)
Племинспектор
__________________ района ________________ (Ф.И.О., подпись)
Приложение 7
к решению акима области
от «26» мая 2011 года
№ 53
«Утверждаю»
Начальник Управления сельского хозяйства_________________ области _________________ (Ф.И.О. подпись, печать)
«____» ____________ 2011 год
Сводный акт
о приобретении племенной продукции и использовании племенного материала ____________________________________________________________________
и сумме причитающейся субсидии за_______2011 года по________ области (месяц)
№ п/п
Наименование
Вид племенной продукции (материала)
Годовая квота
Фактически приобретено
(кг, штук, голов) использовано (доз)
Норматив субсидий на 1 кг живой массы,
шт, 1 голов,1 штук, 1 дозу, тенге
Причитающаяся сумма субсидии, тенге
района
покупателя племеннойпродукции (материала)
на приобретение племенного молодняка (голов) общей живой массой (кг), суточных цыплят (голов), племенного яйца
(штук), семени (доз)
тенге
с начала
года
за отчетный месяц
Сводный акт составляется отдельно на каждый вид приобретенной племенной продукции.
В сводном акте необходимо указать половозрастную группу племенного молодняка.
Начальник отдела животноводства (ответственный исполнитель) ___________области _______ (Ф.И.О., подпись)
Приложение 8
к решению акима области
от «26» мая 2011 года
№ 53
«Утверждаю»
Начальник Управления сельского хозяйства _________________
области_________________ (Ф.И.О. подпись, печать)
«____» ____________ 2011 год
Информация (отчет)
по освоению средств на «____» ____________ 2011 года
по ________________________ области
п/п
Наименование племенной продукции (материала)
Доведенная квота
Доведенный план финансирования,тыс. тенге
Фактически приобретено, использовано
Находится на обработке в управлении с/х области
Фактически оплачено за приобретенную племенную продукцию и использованный племенной материал
голов
кг. живой массы, тыс. штук, доз
сумма, тыс. тенге
голов
кг. живой массы, тыс. штук, доз
сумма, тыс. тенге
голов
кг. живой массы, тыс. штук, доз
сумма, тыс. тенге
голов
кг. живой массы, тыс. штук, доз
сумма, тыс. тенге
Информация (отчет) представляется ежемесячно не позднее 5 числа следующим за отчетным месяцем.
В графе «Доведенный план финансирования тыс. тенге» указывается на отчетную дату с начала года.
В графе «Фактически приобретено, использовано» указывается весь объем приобретенной племенной продукции и использования племенного материала.
Начальник отдела животноводства ______________(Ф.И.О., подпись)
Главный бухгалтер __________________________(Ф.И.О., подпись)

1) ветеринариялық қолайлылық туралы анықтама;
2) заңды тұлғаның тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы куәліктің көшірмесі;
3) Клиенттің салық есебінде тұрғанын растайтын, салық органымен берілген құжаттың көшірмесі;
4) банктегі есеп шоттың болуы туралы, оның нөмірі көрсетілген банктің анықтамасы;
5) ұрпағының сапасы бойынша бағаланған тұқымдық бұқа ұрығын жеткізуге ниетті шарттың көшірмесі (болған жағдайда).
Шаруашылық басшысы ______________________(аты жөні, қолы, мөрі) «__»________ 2011 жыл.
Оңтүстік Қазақстан облысы, __________ауданы (қаласы) ауыл шаруашылығы (және кәсіпкерлік) бөлімінің бастығы ______________________(аты жөні, қолы, мөрі) «__»________ 2011 жыл.
Ескерту: Ауданның ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы заңнамалық белгіленген тәртіпте өнімінде көрсетілген ақпараттың дұрыстығын тексеру (қолдан ұрықтандырылуы қажет аналық мал басының болуы) және де тұқымдық бұқа ұрығын қолданылуын тауар өндіруші оны растайтын сәйкес құжаттары ұсынғаннан кейін тексеру үшін комиссия құруға құқығы бар.
Облыс әкімінің
«26» мамырдағы 2011 жылғы
№ 53 шешіміне 4 қосымша
Сатып алынған асыл тұқымды жұмыртқа және (немесе) тәуліктік балапанға 2011 жылы субсидия алуға ӨТІНІМ
1. Тауар өндіруші_____________________________________________.
(құс фабрикасының атауы – сатып алушы)
2. 2011 жығы 1 қаңтарда қолда бар жұмыртқалағыштық тауық (үйрек) ______ басы. (кросы және өнімділік бағыты көрсету).
3. 2011 жылы ______бас тәуліктік балапан, ______ дана асыл тұқымды жұмыртқа сатып алу жоспарланды (кросы және өнімділік бағыты көрсету).
4. Тәуліктік балапан және (немесе) асыл тұқымды жұмыртқа жеткізуге ниетті шарты бар (бар болған жағдайда көрсету).
5. Тәуліктік балапанды және (немесе) асыл тұқымды жұмыртқаны (керегін көрсету) сатушы____________________________________________.
(құс фабрикасының атауы)
6. Технологиялық жабдықтар, оның ішінде құстарды ұстау үшін торлы (еденді) жабдықтар бар (керегін көрсету).
7. Тауар өндірушінің мекен-жайы (толық)_______________________.
8. Өтінімге келесі құжаттар қосылады:
1) ветеринариялық қолайлылық туралы анықтама;
2) заңды тұлғаның тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы куәліктің көшірмесі;
3) Клиенттің салық есебінде тұрғанын растайтын, салық органымен берілген құжаттың көшірмесі;
4) банктегі есеп шоттың болуы туралы, оның нөмірі көрсетілген банктің анықтамасы;
5) тәуліктік балапандарды және (немесе) асыл тұқымды алды (болған жағдайда) жеткізуге ниетті шарттың көшірмесі.
Шаруашылық басшысы ________________________________________(аты жөні, қолы, мөрі) «__»________ 2011 жыл.
Оңтүстік Қазақстан облысы, __________ауданы (қаласы) ауыл шаруашылығы (және кәсіпкерлік) бөлімінің бастығы ______________________(аты жөні, қолы, мөрі) «__»________ 2011 жыл.
Ескерту: Ауданның ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы сатып алынған тәуліктік балапанның болуын немесе асыл тұқымды жұмыртқа санын растайтын сәйкес құжаттарды құс фабрикасы ұсынғаннан кейін тексеру үшін комиссия құруға құқығы бар.
Облыс әкімінің
«26» мамырдағы 2011 жылғы
№ 53 шешіміне 5 қосымша
«Бекітемін»
__________________ауданы (қаласы)
ауыл шаруашылығы (және кәсіпкерлік)
бөлімінің бастығы_________________
(аты – жөні, қолы, мөрі)
2011 жылғы «___»___________________
Аналықтарды ұрықтандыру туралы
2011 жылғы «___» ___________ № ____ акті
Біздер, төмендегі қол қойғандар, _________________ ауданы ауыл
(аты-жөні, ауданның атауы)
шаруашылығы (және кәсіпкерлік) бөлімінің маманы, асыл тұқымды материалды Сатып алушы ____________________________________________,
(тауар өндірушінің атауы, басшысының аты-жөні)
малды қолдан ұрықтандырушы _____________________________ Сатып алушы
(техниктің аты- жөні)
____________ доза тұқымдық бұқа ұрығын сатып алғаны, онын ішінде ____ дозамен ____бас сиыр (қашар) қолдан ұрықтандырылған, 1 басты қолдан ұрықтандыруға ұрық шығыны ________ доза құрағаны жөнінде осы актіні жасадық.
____________________ ауданы
ауыл шаруашылығы (және
кәсіпкерлік) бөлімінің маманы _____________ _____________
(аты-жөні) (қолы)
__________________________
(атауы)
ауыл шаруашылығы құрылымының
басшысы _______________ ___________ (аты-жөні) (қолы, мөрі)
____________________________
(атауы)
малды қолдан ұрықтандырғыш технигі _________________ ___________
(аты-жөні) (қолы)
Облыс әкімінің
«26» мамырдағы 2011 жылғы
№ 53 шешіміне 6 қосымша
«Бекітемін»
__________________ауданы (қаласы)
ауыл шаруашылығы (және кәсіпкерлік)
бөлімінің бастығы_________________
(аты – жөні, қолы, мөрі)
2011 жылғы «___»___________________
Асыл тұқымды өнімнің (материалдың)_____________________________________________________________________ (асыл тұқымды төлдердің, бұқалар ұрығының, асыл тұқымды тәуліктік балапандардың, асыл тұқымды жұмыртқаның атауы - қажеттісі қалдырылсын)
2011 жылдың ___________________ Оңтүстік Қазақстан облысының
(айындағы)
__________________________ ауданы (қаласы) бойынша сатылуы жөніндегі
ЖИЫНТЫҚ АКТІ (ай сайын жасалады)
Сатып алушының атауы, оның реквизиттері
Асыл тұқымды өнімнің (материалдың) түрі
Өнімнің сатылуы жөніндегі төлем құжатының атауы, күні және №
Саны
Сатушының атауы
бас (асыл тұқымды төлдер, тәуліктік балапандар), доза (қажеттісін қалдырсын)
тірі салмағы кг, дана доза қолданылды, (қажеттісін қалдырсын)
Барлығы
Жиынтық акт сатылған тұқымды өнімнің (материалдың) әрбір түріне жеке жасалады.
Міндетті түрде сатылып алынған асыл тұқымды малдың жыныстық, жастық тобын көрсету қажет.
_______________ ауданы (қаласы)
ауыл шаруашылығы (және кәсіпкерлік)
бөлімінің бастығы _______________________________ (Т.А.Ә., қолы)
_______________ ауданы (қаласы)
ауыл шаруашылығы (және кәсіпкерлік)
бөлімінің маманы _______________________________ (Т.А.Ә., қолы)
________________ ауданының
асыл тұқымды инспекторы ______________________ (Т.А.Ә., қолы)
Облыс әкімінің
«26» мамырдағы 2011 жылғы
№ 53 шешіміне 7 қосымша
«Бекітемін»
Оңтүстік Қазақстан облысы ауыл шаруашылығы
басқармасының бастығы___________________ (аты-жөні, қолы, мөрі)
2011 жылғы «____» ____________
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша асыл тұқымды өнімнің (материалдың) ____________________________________________________________________ (асыл тұқымды төлдердің, тұқымдық бұқалардың ұрығының, асыл тұқымды жұмыртқаның атауы - керегін қалдыру) сатылуы және 2011 жылғы ____________________ тиесілі субсидияның сомасы жөніндегі
(айы)
ЖИЫНТЫҚ АКТІ
Р/с
Атауы
Асыл тұқымды өнімнің (материалдың) түрі
Жылдық квота
Нақты сатып алынғаны (кг, дана, бас) қолданылды (доза)
1 кг. тірілей салмағына, 1 данаға, 1 басқа, 1 дозаға субсидия нормативі, теңге
Тиесілі субсидияның сомасы, теңге
ауданның
асыл тұқымды өнімді (материалды) сатып алушы
асыл тұқымды төлді сатып алуға жалпы тірідей салмағы кг, тәуліктік балапан (бас), асыл тұқымды жұмыртқа (дана), асыл тұқымды ұрық (доза)
теңге
жылдың басынан
есеп беру айдың ішінде
Жиынтық акт сатып алынған асыл тұқымды өнімнің әрбір түріне жеке жасалады.
Асыл тұқымды төлдің жыныстық - жастық тобын көрсету қажет.
Мал шаруашылығы және мал тұқымын асылдандыру
бөлімінің бастығы (жауапты орындаушы)_________ (аты-жөні, қолы)
Бас бухгалтер ________________________________ (аты-жөні, қолы)
Облыс әкімінің
«26» мамырдағы 2011 жылғы
№ 53 шешіміне 8 қосымша
«Бекітемін»
Оңтүстік Қазақстан облысы ауыл шаруашылығы
басқармасының бастығы___________________ (аты-жөні, қолы, мөрі)
2011 жылғы «____» ____________
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша 2011 жылдың ____________ айына игерілген қаражат бойынша ақпарат (есеп)
Р/с
Асыл тұқымды өнімнің (материалдың) атаулары
Жеткізілген квота
Жеткізілген қаржыландыру жоспары мың. теңге
Нақты сатып алынғаны, қолданылғаны
Облыстық ауыл шаруашылығы басқармасында өңдеуде жатыр
Сатып алынған асыл тұқымды өнімге және қолданылған асыл тұқымды өнімге нақты төленгені
бас
кг. тірілей салмағына, мың дана, доза
сомасы, мың теңге
бас
кг. тірілей салмағына, мың дана, доза
сомасы, мың тенге
бас
кг. тірілей салмағына, мың дана, доза
сомасы, мың тенге
бас
кг. тірілей салмағына, мың дана, доза
сомасы, мың. теңге
Игерілген қаражат бойынша ақпарат есепті айдан кейінгі айдың 5-нен қалдырмай ай сайын ұсыну.
Бағанадағы "Жеткізілген қаржыландыру жоспары мың теңге" жылдың басынан есептеу күніне.
Бағанадағы "Нақты сатып алынғаны, қолданылғаны" барлық сатып алынған асыл тұқымды өнім және қолданылған асыл тұқымды материал көлемі.
Мал шаруашылығы және мал тұқымын асылдандыру
бөлімінің бастығы (жауапты орындаушы)__________(аты-жөні, қолы)
Бас бухгалтер _________________________________(аты-жөні, қолы)