О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 21 декабря 2011 года N 54-355-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции Мактааральского района Южно-Казахстанской области 28 декабря 2011 года N 14-7-157. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 04 февраля 2013 года № 13)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 04.02.2013 № 13).
В соответствии c пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2011 года № 47/450-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2065, Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Мактааральского района на 2012-2014 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 22443568 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1280624 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 9469 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 14567 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 21138908 тысяч тенге;
2) затраты – 22569117 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52048 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 63102 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11054 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -177597 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 177597 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 63102 тысячи тенге:
погашение займов – 10205 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 124700 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 04.12 2012 № 11-53-V (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме 22900 тысяч тенге.
3. Утвердить на 2012 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в объеме 12369332 тысяч тенге.

2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 54-355-IV шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал ауданы Әділет басқармасында 2011 жылғы 28 желтоқсанда N 14-7-157 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2013 жылғы 04 ақпандағы № 13 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 04.02.2013 № 13 хатымен).
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-бабы 2 тармағына, 75-бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 47/450-IV «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2065 тіркелген шешіміне сәйкес, Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мақтаарал ауданының 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2, және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 22443568 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1280624 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9469 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 14567 мың теңге;
трансферттер түсімі – 21138908 мың теңге;
2) шығындар – 22569117 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 52048 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 63102 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11054 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -177597 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 177597 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 63102 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10205 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 124700 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2012.12.04 № 11-53-V (2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледі) Шешімімен.
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2012 жылға арналған резерві 22900 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2012 жылы облыстық бюджеттен ауданның бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 12369332 мың теңге болып белгіленсін.

4. В соответствии с пунктом 2 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года установить в 2012 году за счет бюджетных средств повышенные на 25 процентов должностные оклады и тарифные ставки гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

4. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 238-бабының 2 тармағына сәйкес, 2012 жылға ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, аудандық бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда 25 процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

5. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2012 год, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень местных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2012 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить список администраторов бюджетных программ районного бюджета на 2012 год, согласно приложению 6.

5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, 2012 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2012 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2012 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларына әкімшілік етушілердің тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

27 588
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27 588
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
27 468
015
Капитальные расходы государственных органов
120
02
Оборона
16 881
1
Военные нужды
16 881
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16 881
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16 881
04
Образование
15 787 743
1
Дошкольное воспитание и обучение
1 892 074
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
1 491 929
025
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
2 350
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
1 489 579
464
Отдел образования района (города областного значения)
400 145
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
21 824
040
Реализация государственного образовательного заказа
в дошкольных организациях образования
378 321
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
10 378 431
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
11 100
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
11 100
464
Отдел образования района (города областного значения)
10 367 331
003
Общеобразовательное обучение
10 094 122
006
Дополнительное образование для детей
54 620
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
2 287
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
216 302
4
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
34 194
464
Отдел образования района (города областного значения)

27 588
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27 588
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың, қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 468
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
120
02
Қорғаныс
16 881
1
Әскери мұқтаждықтар
16 881
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16 881
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16 881
04
Бiлiм беру
15 787 743
1
Мектепке дейiнгi тәрбиелеу және оқыту
1 892 074
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
1 491 929
025
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
2 350
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
1 489 579
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
400 145
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
21 824
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
378 321
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беру
10 378 431
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
11 100
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
11 100
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
10 367 331
003
Жалпы білім беру
10 094 122
006
Балаларға қосымша білім беру
54 620
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
2 287
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
216 302
4
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
34 194
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі

6 450
Услуги по проведению государственной информационной политики через телерадиовещание
4 300
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
39 587
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
9 498
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
9 498
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
23 685
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
13 376
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
10 309
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
6 404
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
6 404
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
570 372
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
570 372
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
198 046
Развитие теплоэнергетической системы
198 046
467
Отдел строительства района (города областного значения)
372 326
Развитие теплоэнергетической системы
372 326
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
90 133
1
Сельское хозяйство
46 855
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
16 205
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
16 205
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
30 650
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
8 400
Организация санитарного убоя больных животных
849
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
10 978
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
1 387
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
8 310
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
726
6
Земельные отношения
43 278
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
43 278
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
27 153
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
16 125
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
25 357
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
25 357

6 450
Телерадио хабарларын тарату арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтер
4 300
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
39 587
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
9 498
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 498
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
23 685
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 376
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
10 309
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
6 404
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 404
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
570 372
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
570 372
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
198 046
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
198 046
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
372 326
467
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
372 326
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
90 133
1
Ауыл шаруашылығы
46 855
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
16 205
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 205
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
30 650
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 400
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
849
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
10 978
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 387
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
8 310
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
726
6
Жер қатынастары
43 278
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
43 278
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 153
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
16 125
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
25 357
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
25 357

467
Отдел строительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства
Приложение 5 к решению
Мактааральского районного
маслихата от 21 декабря
2011 года № 54-355-IV
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру  в процессе исполнения местных бюджетов на 2012 год
Наименование
Образование
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
Отдел образования района (города областного значения)
Общеобразовательное обучение
Приложение 6 к решению
Мактааральского районного
маслихата от 21 декабря
2011 года № 54-355-IV
Список администраторов бюджетных программ районного бюджета на 2012 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
2
Администратор
Аппарат маслихата района
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции  государственного управления

467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
Мақтаарал аудандық мәслихатының
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 54-355-IV шешіміне 5 қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Бiлiм беру
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
Жалпы білім беру
Мақтаарал аудандық мәслихатының
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 54-355-IV шешіміне 6 қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларына әкімшілік етушілердің тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
1
2
Әкімшілік етуші
Аудан мәслихатының аппараты
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
9
Прочие государственные услуги общего характера
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
13
Прочие
9
Прочие
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
16
Погашение займов
1
Погашение займов
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
Администратор
Отдел образования района
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
006
Дополнительное образование для детей
4
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
018
Организация профессионального обучения
9
Прочие услуги в области образования
464
Отдел образования района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
Администратор
Отдел занятости и социальных программ района
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2
Социальная помощь
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
002
Программа занятости
004
Оказание социальной помощи на приобретение  топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
005
Государственная адресная социальная помощь
006
Жилищная помощь
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын, қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13
Өзгелер
9
Өзгелер
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
16
Қарыздарды өтеу
1
Қарыздарды өтеу
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
005
Жергілікті атқарушы органдарының жоғарғы тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
Әкімшілік етуші
Ауданның білім бөлімі
01
Білім беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім  бөлімі
003
Жалпы білім беру
006
Балаларға қосымша білім беру
4
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім  бөлімі
018
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдары үшiн оқулықтармен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткiзу
Әкімшілік етуші
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
2
Әлеуметтiк көмек
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
006
Тұрғын үй көмегі
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
016
18 жасқа дейіні балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету

023
Обеспечение деятельности центров занятости
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
Администратор
Отдел культуры и развития языков района
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в области культуры
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
003
Поддержка культурно-досуговой работы
3
Информационное пространство
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
006
Функционирование районных (городских) библиотек
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма  и информационного пространства
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
Администратор
Отдел внутренней политики района
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
3
Информационное пространство
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
005
Услуги по проведению государственной информационной политики через телерадиовещание
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма  и информационного пространства
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
003
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
Администратор
Отдел физической культуры и спорта района
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
2
Спорт
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
007
Подготовка и участие членов  сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма  и информационного пространства

023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011
Жәрдемақылар мен басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу және жеткізу жөніндегі қызмет көрсетулерге төлем жүргізу
Әкімшілік етуші
Ауданның мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1
Мәдениет саласындағы қызмет
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
3
Ақпараттық кеңiстiк
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының  басқа да тілдерін дамыту
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
Әкімшілік етуші
Ауданның ішкі саясат бөлімі
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
3
Ақпараттық кеңiстiк
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу
005
Телерадиохабарлары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды iске асыру
Әкімшілік етуші
Ауданның дене шынықтыру және спорт бөлімі
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
2
Спорт
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) спорт бөлімі
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық)  деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала)  құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер

467
Отдел строительства района (города областного значения)
010
Развитие объектов сельского хозяйства
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
467
Отдел строительства района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
Администратор
Отдел архитектуры и градостроительства района
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики  в области  архитектуры и градостроительства на местном уровне
003
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
Администратор
Отдел предпринимательства района
13
Прочие
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
Администратор
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2
Коммунальное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
028
Развитие коммунального хозяйства
3
Благоустройство населенных пунктов
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
015
Освещение улиц в населенных пунктах
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
017
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
13
Прочие
9
Прочие
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог

467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
Әкімшілік етуші
Ауданның сәулет және қала құрылысы бөлімі
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
003
Аудан аумағы қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
Әкімшілік етуші
Ауданның кәсіпкерлік бөлімі
13
Өзгелер
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
Әкімшілік етуші
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2
Коммуналдық шаруашылық
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
012
Сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуі
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
3
Елді-мекендерді абаттандыру
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
015
Елді мекендердің көшелерін жарықтандыру
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
017
Жерлеу орындарын күтіп-ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеу
018
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
12
Көлiк және коммуникация
1
Автомобиль көлiгi
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13
Өзгелер
9
Өзгелер
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер