О внесении изменений и дополнения в решение от 28 декабря 2010 года № 26-3 "О бюджете района на 2011-2013 годы"
Решение маслихата Абайского района Восточно-Казахстанской области от 25 марта 2011 года N 27-4. Зарегистрировано Управлением юстиции Абайского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 29 марта 2011 года за N 5-5-124. Утратило силу решением маслихата Абайского района Восточно-Казахстанской области от 17 февраля 2012 года N 2-3
Сноска. Утратило силу решением маслихата Абайского района Восточно-Казахстанской области от 17.02.2012 N 2-3.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-ІV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 11 марта 2011 года № 27/336-ІV «О внесении изменений и дополнений в решение от 24 декабря 2010 года № 26/310-IV «Об областном бюджете на 2011-2013 годы»» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2543 от 17 марта 2011 года) Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Абайского районного маслихата «О районном бюджете на 2011-2013 годы» от 28 декабря 2010 года № 26-3 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 31 декабря 2010 года за № 5-5-120, опубликовано в газете «Абай ели» от 1-7 января 2011 года в номере № 1) следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
подпункта 1):
цифры «1696074,0» заменить цифрами «1739917,1»;
цифры «137382,0» заменить цифрами «138867»;
цифры «3254,0» заменить цифрами «1769,0»;
цифры «1550438,0» заменить цифрами «1588007,0»;
используемые остатки бюджетных средств – 6274,1 тыс. тенге;
в подпункте 2)
цифры «1696074,0» заменить цифрами «1739917,1»;
2) в приложении 1:
По функциональной группе 01 «Государственные услуги общего характера» цифры «177407,0» заменить цифрами «177550,9».
По функциональной группе 04 «Образование» цифры «852834,0» заменить цифрами «869054,5». В том числе на основании решения областного маслихата предусмотрены целевые текущие трансферты:
- на приобретение электронных учебников в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования  – 850,0 тыс. тенге;
- на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей инвалидов, обучающихся на дому – 7200,0 тыс. тенге;
- на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 3327,0 тыс. тенге;

"2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2010 жылғы 28 желтоқсандағы № 26-3 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 2011 жылғы 25 наурыздағы N 27-4 шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Абай ауданындағы Әділет басқармасында 2011 жылғы 29 наурызда N 5-5-124 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 2012 жылғы 17 ақпандағы N 2-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 2012.02.17 N 2-3 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-ІV Бюджет кодексінің 109-бабы, “Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы” Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабы, 1-тармағының 1) тармақшасына, “2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы” Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 11 наурыз 2011 жылғы 27-ші сессиясының № 27/336-ІV (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізіліміне № 2543 болып 2011 жылы 17 наурызда тіркелген) шешімін басшылыққа ала отырып аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. “2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы” 2010 жылғы № 26-3 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5-5-120 болып 2010 жылы 31 желтоқсанда тіркелген “Абай елі” газетінің 2011 жылғы 1-7 қаңтардағы № 1 санында жарияланған) шешіміне мынандай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) тармақта:
1) тармақшада
«1696074,0» саны «1739917,1» санымен ауыстырылсын.
«137382,0» саны «138867» санымен ауыстырылсын;
«3254,0» саны «1769,0» санымен ауыстырылсын;
«1550438,0» саны «1588007» санымен ауыстырылсын;
бюджет қаражатының бос қалдықтары – 6274,1 мың теңге;
2) тармақшада
«1696074,0» саны «1739917,1» санымен ауыстырылсын;
2) 1 қосымшадағы «Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер» 01 функционалдық тобындағы «177407» саны «177550,9 санымен ауыстырылсын.
«Білім беру» 04 функционалдық тобындағы «852834» саны «869054,5» санымен ауыстырылсын. Оның ішінде:
2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсуі ескерілсін:
- электронды оқулықтар сатып алуға – 850,0 мың теңге.
2011 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері құрамында республикалық бюджеттен мынадай мөлшердегі нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
- үйде оқитын мүгедек балаларды құрал-жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге – 7200,0 мың теңге;
- жетім сәбиді (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған сәбиді (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге – 3327,0 мың теңге;

- на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 4488,0 тыс. тенге;
По функциональной группе 06 «Социальная помощь и социальное обеспечение» цифры «139186,0» заменить цифрами «148341,0». В том числе на основании решения областного маслихата предусмотрены целевые текущие трансферты:
- на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов – 30936,0 тыс. тенге;
- на обеспечение деятельности центров занятости – 9179,0 тыс. тенге;
По функциональной группе 07 «Жилищно-коммунальное хозяйство» цифры «278882,0» заменить цифрами «286146,0». В том числе на основании решения областного маслихата предусмотрены целевые текущие трансферты:
- на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020 – 10000,0 тыс. тенге;
По функциональной группе 08 «Культура, спорт, туризм и информационное пространство» цифры «108220,0» заменить цифрами «111842,0». В том числе на основании решения областного маслихата предусмотрены целевые текущие трансферты:
- на реализацию региональных программ в сфере молодежной политики – 2222,0 тыс. тенге;
По функциональной группе 10 «Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения» цифры «57869,0» заменить цифрами «68030,0». В том числе на основании решения областного маслихата предусмотрены целевые текущие трансферты:
- на проведение противоэпизоотических мероприятий – 61190,0 тыс. тенге;
- на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета – 2069,0 тыс. тенге;
По функциональной группе 12 «Транспорт и коммуникация» цифры «16264,0» заменить цифрами «17264,0».
По функциональной группе 13 «Прочие» цифры «40623,0» заменить цифрами «34309,0».
По функциональной группе 15 «Трансферты» дополнить программой 006 «Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов» - 2590,5 тыс.тенге;
2. Настоящее решение вводиться в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии:                              Б. Карибаев
Секретарь Абайского
районного маслихата:                              Т. Амангазы
Приложение № 1
к решению Абайского районного маслихата
от 25 марта 2011 года № 27-4
Районный бюджет на 2011 год
Кате
го
рия
Класс
Под
класс
Специ
фика
Наименование
Всего доходы
(тыс. тенге)
1 2 3 4 5 6
І. ДОХОДЫ

- мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға 4488,0 мың теңге;
«Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру» 06 функционалдық тобындағы «139186» саны «148341» санымен ауыстырылсын. Оның ішінде:
2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсуі ескерілсін:
- мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекке – 30936 мың теңге;
2011 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері құрамында республикалық бюджеттен мынадай мөлшердегі нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
- аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне жалақыны ішінара субсидиялауға, қоныс аударуға субсидиялар беруге, жұмыспен қамту орталықтарын құруға 9179,0 мың теңге;
«Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық» 07 функционалдық тобындағы «278882» саны «286146» санымен ауыстырылсын. Оның ішінде:
2011 жылға арналған бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға республикалық бюджеттен 10000,0 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферті қарастырылғаны ескерілсін.
«Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік» 08 функционалдық тобындағы «108220» саны «111842» санымен ауыстырылсын. Оның ішінде:
2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсуі ескерілсін, соның ішінде:
- жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды іске асыруға – 2222,0 мың теңге.
«Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары 10 функционалдық тобындағы «57869» саны «68030» санымен ауыстырылсын. Оның ішінде:
2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсуі ескерілсін, соның ішінде:
- эпизоотияға қарсы шараларды жүргізуге – 61190,0 мың теңге;
- ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 2069,0 мың теңге;
«Көлік және коммуникация» 12 функционалдық тобындағы «16264» саны «17264» санымен ауыстырылсын.
«Басқалар» 13 функционалдық тобындағы «40623» саны «34309,2» санымен ауыстырылсын.
«Трансферттер» 15 функционалдық тобы
«Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару» - 2590,5 мың теңге 006 бағдарламасымен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы:                                   Б. Кәрібаев
Абай аудандық
мәслихатының хатшысы:                              Т. Аманғазы
Шығыс Қазақстан облысы
Абай аудандық мәслихатының
2011 жылғы 25 наурыздағы
№ 27-4 шешіміне № 1 қосымша
2011 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сыныбы
Ішкі
сыныбы
Ерек
шелігі
Кіріс түрлері
Барлық кірістер
(мың теңге)
1
2
3
4
5
6
І. ТҮСІМДЕР

250,0
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
7,0
5
Налог на игорный бизнес
0,0
02
Фиксированный налог
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
1 623,0
1
Государственная пошлина
1 623,0
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, с заявлений (жалоб) по делам особого производства, с апелляционных жалоб, с частных жалоб на определение суда по вопросу о выдаче дубликата исполнительного листа, с заявлений о вынесении судебного приказа, а также за выдачу судом исполнительных листов по решениям иностранных судов и арбитражей, копий (дубликатов) документов
730,0
03
Государственная пошлина, взимаемая за совершение нотариальных действий нотариусами государственных нотариальных контор
0,0
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию акта гражданского состояния, выдачу гражданам повторных свидетельств о регистрации акта гражданского состояния, а также свидетельств в связи с изменением, дополнением, исправлением и восстановлением записи актов о рождении, браке, расторжении брака, смерти
570,0
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
0,0
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
0,0
08
Государственная пошлина за регистрацию место жительства
138,0
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу разрешений на право охоты
0,0
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией  не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
15,0
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
140,0
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверение машиниста-тракториста

250,0
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
7,0
5
Ойын бизнесіне салық
0,0
02
Тіркелген салық
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
1 623,0
1
Мемлекеттік баж
1 623,0
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
730,0
03
Нотариаттық іс-қимылдар жасағаны үшін, мемлекеттік баж
0,0
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені үшін, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтіруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттік баж
570,0
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
0,0
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін мемлекеттік баж
0,0
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін мемлекеттік баж
138,0
09
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж
0,0
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
15,0
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
140,0
21
Тракторшы-машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж

2 900,0
100
Чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района (города областного значения)
2 900,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8 582,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
8 582,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
11 488,2
001
Услуги по обеспечению деятельности отдела образования, физической культуры и спорта
9 288,2
018
Капитальные расходы государственных органов
2 200,0
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
10 877,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, сельского хозяйства и ветеринарии
10 877,0
15
Трансферты
2 590,5
1
Трансферты
2 590,5
452
Отдел финансов района (города областного значения)
2 590,5
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
2 590,5
III. Чистое бюджетное кредитование
12 463,0
Бюджетные кредиты
12 463,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
12 463,0
1
Сельское хозяйство
12 463,0

2 900,0
100
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағындағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының төтенше резерві
2 900,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8 582,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 582,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
11 488,2
001
Білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі қызметін қамтамасыз ету
9 288,2
018
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
2 200,0
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
10 877,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 877,0
15
Трансферттер
2 590,5
1
Трансферттер
2 590,5
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
2 590,5
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
2 590,5
ІІІ. Таза бюджеттік кредит беру
12 463,0
Бюджеттік кредиттер
12 463,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
12 463,0
1
Ауыл шаруашылығы
12 463,0

453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
12 463,0
006
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов
12 463,0
Начальник отдела экономики
и бюджетного планирования:                        Б. Таттибеков
Перечень бюджетных программ Абайского района не подлежащих
секвестрированию в 2011 году
Функ
цио
наль
ная группа
Функ
цио
наль
ная
под
группа
Адми
нис
тра
тор
бюджет
ных
прог
рамм
Прог
рамма
Под
прог
рамма
НАИМЕНОВАНИЕ
ІІ. ЗАТРАТЫ
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование

453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
12 463,0
006
Ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
12 463,0
Абай ауданының
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімінің бастығы                      Б. Тәттібеков
2011 жылға арналған Абай ауданының бюджеті бойынша
секвестрлеуге жатпайтын бағдарламалары тізімі
Функ
цио
нал
дық
топ
Кіші
функ
ция
Бюджет
тік
бағдар
лама
лардың
әкiм
шiсi
Бағдар
лама
Кіші
бағдар
лама
II.ШЫҒЫСТАР ЖӘНЕ НЕСИЕЛЕУ.
ШЫҒЫСТАР.
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беру

471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
004
Общеобразовательное обучение
Начальник отдела экономики
и бюджетного планирования:                Б. Таттибеков

471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
004
Жалпы білім беру
Абай ауданының
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімінің бастығы                     Б. Тәттібеков