Об организации общественных оплачиваемых работ в 2011 году
Постановление акимата Бескарагайского района Восточно-Казахстанской области от 3 марта 2011 года N 73. Зарегистрировано Управлением юстиции Бескарагайского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 28 марта 2011 года за N 5-7-93. Утратило силу постановлением акимата Бескарагайского района Восточно-Казахстанской области от 10 января 2012 года N 3
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Бескарагайского района Восточно-Казахстанской области от 10.01.2012 N 3.
На основании подпункта 13) пункта 1) статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпункта 5) статьи 7, статьи 20 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 149 «О занятости населения», статьи 2 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года № 1788-XII «О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытании на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне»,Правилами организации и финансирования общественных работ, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836, в целях расширения системы государственных гарантий и для поддержки различных групп населения, испытывающих затруднения в трудоустройстве, акимат Бескарагайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень организаций, в которых будут проводиться общественные оплачиваемые работы в 2011 году, виды, объемы, источники финансирования и конкретные условия общественных работ (приложение).
2. Размер оплаты труда участников утвердить в размере не менее минимальной заработной платы, установленной на 2011 год, с дополнительной оплатой за проживание на территории радиационного риска.
3. Рекомендовать руководителям организаций (по согласованию) предоставлять отдельным категориям работников (женщинам, имеющим несовершеннолетних детей, многодетным матерям, инвалидам, работникам, не достигшим 18 летнего возраста) возможность работать неполный рабочий день, а также применять гибкие формы организации рабочего времени с учетам особенностей условий труда соответствующей категории и в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
4. Ответственность за реализацию норм постановления возложить на отдел занятости и социальных работ Бескарагайского отдела (Туктыбаеву А. Т.)
5. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Мирашева К. К.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечению 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                       Т. ЖЕКСЕМБАЕВ
Приложение к
постановлению акимата
Бескарагайского района

2011 жылы ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық әкімдігінің 2011 жылғы 3 наурыздағы N 73 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бесқарағай аудандық Әділет басқармасында 2011 жылғы 28 наурызда N 5-7-93 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 10 қаңтардағы N 3 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бесқарағай аудандық әкімдігінің 2012.01.10 N 3 қаулысымен.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 31-бабының 1-тармағы 13) тармақшасының, «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 Заңының 7-бабы 5) тармақшасының20–бабының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысымен бекітілген қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру және қаржыландыру Ережесінің, «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы № 1788-XII Заңының 2-бабының негізінде, жұмысқа орналасуда қиыншылық көріп отырған халықтың әр түрлі топтарын қолдау және мемлекеттік кепілдіктер жүйесін кеңейту мақсатында, Бесқарағай аудандық әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2011 жылы ақылы қоғамдық жұмыстар жүргізілетін ұйымдардың тізімі, қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемі, қаржыландыру көздері және нақты жағдайлары бекітілсін (қосымша).
2. Қатысушылардың еңбек ақысының мөлшері радиациялық қауіпті аймақта тұрғаны үшін қосымша төлеммен 2011 жылға берілген ең төменгі жалақыдан кем емес мөлшерде бекітілсін.
3. Ұйым басшыларына (келісім бойынша) жұмыскерлердің жекелеген санатына (кәмелетке толмаған балалары бар әйелдерге, көп балалы аналарға, мүгедектергеон сегіз жасқа толмаған жұмыскерлерге) жұмысты толық емес жұмыс күні жағдайында жасау мүмкіндігін беру сонымен қатар тиісті санаттың еңбек жағдайы ерекшеліктерін есепке алу арқылы және Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақытын ұйымдастырудың икемді нысандарын қолдану ұсынылсын.
4. Қаулының нормаларын жүзеге асыру жауаптылығы Бесқарғай аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарлама бөліміне (Туктыбаев А. Т.) жүктелсін.
5. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары К. К. Мирашевқа жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа еңгізіледі.
Аудан әкімі                                       Т. ЖЕКСЕМБАЕВ
Бесқарағай аудандық әкімдігінің

383976
местный
бюджет
6
2
Государственное учреждение «Аппарат маслихата Бескарагайского района» (по согласованию)
доставка корреспонденции, помощь в работе с архивными, текущими документами и оформлении протоколов сессий и постоянных комиссий.
40 документов ежедневно
1
1
95994
местный
бюджет
6
3
Государственные учреждения аппаратов акимов 10 сельских округов:
Баскольский,
Бегенский,
Бескарагайский,
Глуховский,
Долонский,
Канонерский,
М-Владимировский,
Семеновский,
Семиярский,
Сосновский
Участие в опросах по уточнению похозяйственных книг, работе с архивными документами; уборка территории, экологическое оздоровление региона (озеленение и благоустройство); работы по ремонту и обслуживанию помещений, сезонно-отопительные работы;
участие в ветеринарных санитарно-профилактических мероприятиях; помощь 7 участковым полиции в охране правопорядка; помощь в организации масштабных мероприятий культурного назначения

383976
жергілікті
бюджеттен
6
2
«Бесқарағай аудандық мәслихатының аппараты» мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
Хат-хабарларды жеткізу, мұрағат және ағымдағы құжаттармен, сессия және тұрақты комиссиялардың хаттамаларын дайындауға көмектесу.
күніне 40 құжат
1
1
95994
жергілікті
бюджеттен
6
3
10 ауылдық округ әкімдері аппаратының мемлекеттік мекемелері:
Баскөл ауылдық округі,
Беген ауылдық округі,
Бесқарағай ауылдық округі,
Глуховка ауылдық округі,
Долон ауылдық округі,
Канонерка ауылдық округі,
Малая-Владимировка ауылдық округі,
Семеновка ауылдық округі,
Семияр ауылдық округі,
Сосновка ауылдық округі
Шаруашылық кітаптарды анықтау, мұрағат құжаттарымен жұмыс істеу бойынша сұрауларға қатысу; аумақты жинау, өңірдің экологиялық жағдайын жақсарту, (көгалдандыру және көркейту); ғимараттарды жөндеу және қызмет көрсету жұмыстары, маусымдық от жағу жұмыстары; мал емдейтін санитарлық алдын алудың шараларына қатысу; құқықтық тәртіпті сақтайтын 9 учаскелік полицияға көмек; мәдениеттік маңызы бар ауқымды шараларды ұйымдастыруға көмек

Продолжительность рабочей недели составляет 5 дней с двумя выходными, восьми часовой рабочий день, обеденный перерыв 1 час, исходя из условий работ применяются гибкие формы организации рабочего времени, в том числе для инвалидов. Оплата труда осуществляется за фактически отработанное время, отраженное в табеле учета рабочего времени, зависит от количества, качества и сложности выполняемой работы, путем перечисления на лицевые счета безработных; инструктаж по охране труда и технике безопасностиобеспечение специальной одеждой, инструментом и оборудованиемвыплата социального пособия по временной нетрудоспособностивозмещение вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровья; пенсионные и социальные отчисления производятся в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Условия общественных работ для отдельных категорий работников (женщины, имеющим несовершеннолетних детей, многодетным матерям и другие лица с семейными обязанностями, инвалиды, лица, не достигшие восемнадцатилетнего возраста) определяются с учетом особенностей условий труда соответствующей категории и предусматриваются трудовыми договорами, заключаемыми между работниками и работодателями в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.

Жұмыс аптасының ұзақтығы 5 күнді, сегіз сағаттық жұмыс күнін құрайды, екі демалыс күні беріледі, түскі үзіліс 1 сағат, жұмыс шарттардың негізінде жұмыс уақыты ұйымының, сонымен қатар мүгедектер үшін икемді нысандары қолданылады. Еңбекақы төлемі жұмыс уақытын есептеу табелінде көрсетілген нақты жұмыс істеген уақыты арқылы, атқарылған жұмыстың мөлшеріне, сапасына және күрделігіне байланысты,  жұмыссыздардың дербес шоттарына аудару жолымен жүзеге асырылады; еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқаулықарнайы киіммен, құрал-жабдықтармен қамтамасыз етууақытша жұмысқа жарамсыздық бойынша әлеуметтік жәрдемақы төлеуденсаулыққа жарақат немесе басқа зақымдану салдарынан келтірілген зияндарды өтеу; зейнетақы және әлеуметтік ақша аударымдары Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес жүргізіледі. Жұмысшылардың жеке санаттары үшін (кәмелетке толмаған балалары бар әйелдер, көп балалы аналарға және отбасылық міндеттері бар өзге тұлғалар, мүгедектерон сегіз жасқа толмаған тұлғалар) қоғамдық жұмыстардың шарттары сәйкес санаттың еңбек жағдайы ерекшеліктерін есепке алу арқылы анықталып, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмысшылар мен жұмыс берушілер арасында жасалатын еңбек келісім шарттарымен қарастырылады.