О внесении изменений в решение от 27 декабря 2010 года № 26-2 "О районном бюджете на 2011-2013 годы"
Решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 16 июня 2011 года N 29-5. Зарегистрировано управлением юстиции Тарбагатайского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 24 июня 2011 года за N 5-16-113. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Тарбагатайского районного маслихата от 30 декабря 2011 года № 105)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Тарбагатайского районного маслихата от 30.12.2011 № 105).
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением областного маслихата от 8 июня 2011 года № 30/353-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 24 декабря 2010 года «Об областном бюджете на 2011-2013 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 14 июня 2011 года за номером 2546) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата «О районном бюджете на 2011-2013 годы» от 27 декабря 2010 года № 26-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за 5-16-105, опубликовано в газете «Тарбағатай» от 13 января 2011 года № 4, от 17 января 2011 года № 5) следующие изменения:
1) в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«доходы - 4175504,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 396023,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2819,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1051,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3775611,4 тысяч тенге;»;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«затраты - 4121796,9 тысяч тенге;»;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«чистое бюджетное кредитование - 12004,1 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 12657,1 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 653,0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами - 63488,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 63488,0 тысяч тенге;»;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«дефицит (профицит) бюджета - -8873,0 тысяч тенге;»;
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
«финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 8873,0 тысяч тенге.»;

"2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2010 жылғы 27 желтоқсандағы № 26-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай ауданы мәслихатының 2011 жылғы 16 маусымдағы № 29-5 шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Тарбағатай аудандық әділет басқармасында 2011 жылғы 24 маусымда № 5-16-113 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Тарбағатай аудандық мәслихатының 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 105 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Тарбағатай аудандық мәслихатының 2011.12.30 № 105 хаты).
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 109-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6–бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 26/310-IV шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" IV шақырылған Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2011 жылғы 8 маусымдағы ХXХ сессиясының № 30/353-IV шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің Тізіліміне 2546 нөмірімен 2011 жылдың 14 маусымында тіркелді) сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2010 жылғы 27 желтоқсандағы № 26-2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде тіркелген нөмірі 5-16-105, "Тарбағатай" газетінің 2011 жылғы 13 қаңтардағы № 4, 2011 жылғы 17 қаңтардағы № 5 сандарында жарияланды) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) 1 тармақта:
1) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"кірістер - 4175504,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 396023,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 2819,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1051,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша - 3775611,4 мың теңге;";
2) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"шығындар - 4121796,9 мың теңге;";
3) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"таза бюджеттік кредит беру - 12004,1 мың теңге;
бюджеттік кредит - 12657,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 653,0 мың теңге;
қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 63488,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 63488,0 мың теңге;";
4) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"бюджет тапшылығы (профициті) - -8873,0 мың теңге;";
5) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 8873,0 мың теңге.";

2) пункт 3) изложить в следующей редакции:
«Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2011 год в сумме 4645,9 тысяч тенге, в том числе:
предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения) - 2445,0 тысяч тенге;
чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района (города областного значения) – 2000,9 тысяч тенге;
резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) на исполнение обязательств по решениям судов - 200,0 тысяч тенге.»;
3) пункт 7) изложить в следующей редакции:
«Предусмотреть в районном бюджете трансферты из областного бюджета в сумме 229787,4 тысяч тенге, в том числе:
на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих) - 6140,0 тысяч тенге;
на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед Республикой Казахстан - 24,0 тысяч тенге;
на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед областью - 200,0 тысяч тенге;
для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях - 23526,0 тысяч тенге;
на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившие ранее звание «Мать-героиня» и награжденные орденом «Материнская слава» І и ІІ степени - 21375,0 тысяч тенге;
на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей - 10185,0 тысяч тенге;
на реконструкцию сетей водоснабжения в. Киндикты - 20539,0 тысяч тенге;
капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров - 13322,0 тысяч тенге;
финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров - 29481,0 тысяч тенге, в том числе: капитальный, текущий ремонт объектов культуры - 24230,0 тысяч тенге, освещение улиц - 3330,0 тысяч тенге, благоустройство - 1921,0 тысяч тенге;
ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров - 8778,0 тысяч тенге;
ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров - 23435,0 тысяч тенге;

2) 3 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2011 жылға ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві – 4645,9 мың теңге болып бекітілсін, оның ішінде:
төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөніндегі іс-шаралар - 2445,0 мың теңге;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағындағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органның төтенше резерві – 2000,9 мың теңге;
соттардың шешімдері бойынша міндеттемелерді орындауға арналған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органның резерві - 200,0 мың теңге.";
3) 7 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"Аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай мөлшерде - 229787,4 мың теңге трансферт көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге (ҰОС қатысушылар, ҰОС мүгедектері және оларға теңестірілгендерге, қайтыс болған әскерилердің жанұясына) - 6140,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасына еңбегі сіңген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге - 24,0 мың теңге;
облысқа еңбегі сіңген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге - 200,0 мың теңге;
аз қамтылған отбасылары балаларын жоғарғы оқу орындарында оқытуға - 23526,0 мың теңге;
"Алтын алқамен", "Күміс алқамен" марапатталған немесе бұрын "Ардақты ана" атағын алған, сондай-ақ І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен марапатталған көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмекке - 21375,0 мың теңге;
бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан да көп балалары бар көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмекке - 10185,0 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға - 20539,0 мың теңге (Кіндікті ауылындағы су құбырының қайта жаңғырту жұмыстарына);
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеуге - 13322,0 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға - 29481,0 мың теңге, оның ішінде: Мәдениет саласының нысандарын ағымдағы және күрделі жөндеуге - 24230,0 мың теңге, жарықтандыруға - 3330,0 мың теңге, абаттандыруға - 1921,0 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеу және елді-мекендерді көркейтуге - 8778,0 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеу және ұстау - 23435,0 мың теңге;

на размещение государственного заказа во вновь открываемых дошкольных организациях - 14944,4 тысяч тенге;
на организацию полной телефонизации общеобразовательных школ - 716,0 тысяч тенге;
на реконструкцию водопроводных сетей и водозаборных сооружений в. Аксуат - 4899,0 тысяч тенге;
на проведение марафона-эстафеты «Расцвет села – расцвет Казахстана» - 2223,0 тысяч тенге;
на текущий ремонт дорог - 50000,0 тысяч тенге.»;
4) приложения 1, 4, 7, 8, 9 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии                        Н. Акылжанов
Секретарь Тарбагатайского
районного маслихата                        М. Магжаев
Приложение 1
к решению Тарбагатайского
районного маслихата

қайта ашылатын мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға - 14944,4 мың теңге;
жалпы білім беру мектептерінің толық телефонизациясын ұйымдастыруға - 716,0 мың теңге;
Ақсуат ауылындағы су құбырлары мен су тоғаны имараттарын қайта жаңартуға - 4899,0 мың теңге;
"Ауылдың гүлденуі – Қазақстанның гүлденуі" марафон-эстафетасын өткізуге - 2223,0 мың теңге;
жолдарды ағымдағы жөндеуге - 50000,0 мың теңге.";
4) аталған шешімнің 1, 4, 7, 8, 9 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Н. Ақылжанов
Тарбағатай аудандық
мәслихатының хатшысы М. Мағжаев
Тарбағатай аудандық мәслихатының

13 284,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
10 252,0
003
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
3 032,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
7 208,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
7 208,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
121 278,1
1
Сельское хозяйство
7 906,1
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
1 843,1
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевого трансферта из республиканского бюджета
1 843,1
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
6 063,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
6 063,0
6
Земельные отношения
16 699,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
16 699,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
7 650,0
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
6 712,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков аулов (сел), аульных (сельских) округов
1 937,0
007
Капитальные расходы государственных органов
400,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
96 673,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
48 374,0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
48 374,0
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
48 299,0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
48 299,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 916,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 916,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
10 916,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

13 284,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 252,0
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды iске асыру
3 032,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) Дене шынықтыру және спорт бөлімі
7 208,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 208,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
121 278,1
1
Ауыл шаруашылығы
7 906,1
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
1 843,1
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
1 843,1
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
6 063,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 063,0
6
Жер қатынастары
16 699,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
16 699,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 650,0
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
6 712,0
006
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1 937,0
007
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
400,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
96 673,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
48 374,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
48 374,0
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
48 299,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
48 299,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 916,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 916,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
10 916,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер