О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13 декабря 2011 года № 32-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 30 декабря 2011 года № 7-3-121. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 8 февраля 2013 года № 9-6
Сноска. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 08.02.2013 № 9-6 (вводится в действие с 01.01.2013)
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно  приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 770 783 тыс. тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 615 564 тыс. тенге;
неналоговые поступления – 35 916 тыс. тенге;
поступления от продажи основного капитала – 86 865 тыс. тенге;
поступления трансфертов – 3 032 438 тыс. тенге;
2) затраты – 6 727 460 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 524 тыс. тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 23 279 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов – 18 755 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 52 360 тыс. тенге, в том числе приобретение финансовых активов – 0 тыс. тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 52 360 тыс. тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13 561 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 561 тыс. тенге:
поступление займов – 14 562 тыс. тенге;
погашение займов – 4 154 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 3 153 тыс. тенге.
Сноска. 1 пункт с изменениями, внесенными Решениями Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.04.2012 № 3-4, 14.12.2012 № 8-1 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Поступления в районный бюджет на 2012 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы" и согласно пункту 3 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 9 и 13 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы".
1) Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 1 756 227 тыс. тенге, в том числе:

2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 13 желтоқсандағы № 32-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2011 жылғы 30 желтоқсанда № 7-3-121 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 8 ақпандағы № 9-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихаттың 08.02.2013 № 9-6 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 770 783 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 615 564 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 35 916 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 86 865 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 032 438 мың теңге;
2) шығындар – 6 727 460 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 524 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 23 279 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 18 755 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 52 360 мың теңге, оның ішінде қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 52 360 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 561 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 561 мың теңге:
қарыздар түсімі – 14 562 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 154 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 3 153 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихаттың 2012.04.18 № 3-4, 2012.12.14 № 8-1 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2012 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешімнің 3 тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 913 баптары қатерге және басшылыққа алынсын.
1) 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 756 227 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:

на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 43 132 тыс. тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 8 188 тыс. тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 7 300 тыс. тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 8 504 тыс. тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 35 553 тыс. тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" – 708 тыс. тенге;
на предоставление специальных социальных услуг – 3 164 тыс. тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 12 655 тыс. тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов – 5 879 тыс. тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 80 000 тыс. тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 258 034 тыс. тенге;
на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах – 340 195 тыс. тенге;
на развитие коммунального хозяйства - 88 285 тыс. тенге;
на развитие объектов образования - 195 714 тыс. тенге;
на реализацию Программы занятости 2020 – 46 041 тыс. тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 23 279 тыс. тенге;
на молодежную практику - 2 099 тыс. тенге;
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" - 2 777 тыс. тенге;
на реконструкцию канализационных сетей в центральной части города Аксай. Устройство головной насосной станции № 1 с напорными коллекторами и переносом канализационной накопительной системы № 1 за черту города - 270 004 тыс. тенге;
на реконструкцию канализационных сетей в центральной части города Аксай. Устройство самотечных сетей с напорным коллектором по улице Советская - 202 105 тыс. тенге;
на решение вопросов обустройства моногородов - 132 140 тыс. тенге.
Сноска. 1 подпункт 3 пункта с изменениями, внесенными Решениями Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.04.2012 № 3-4, 14.12.2012 № 8-1 (вводится в действие с 01.01.2012).

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 43 132 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 8 188 мың теңге;
үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалармен қамтамасыз етуге – 7 300 мың теңге;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге – 8 504 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға – 35 553 мың теңге;
"Назарбаев Зияткерлік мектептер" дербес білім беру ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 708 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтерді беруге – 3 164 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 12 655 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 5 879 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 80 000 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға – 258 034 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 340 195 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 88 285 мың теңге;
білім беру нысандарын дамытуға – 195 714 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын іске асыруға – 46 041 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттер – 23 279 мың теңге;
жастар практикасына - 2 099 мың теңге;
"Өңiрлердi дамыту" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуына жәрдемдесу жөнiндегi шараларды iске асыру үшін - 2 777 мың теңге;
Ақсай қаласының орталық бөлігіндегі кәріздік желілерін қайта құру. № 1 кәріз жинақтаушы желісін қала сыртына көшіру және арынды коллектормен № 1 басты сорғы стансасын орнату - 270 004 мың теңге;
Ақсай қаласының орталық бөлігіндегі кәріздік желілерін қайта құру. Советская көшесіне қысым коллекторы бар өздігімен ағатын желілерді орнату - 202 105 мың теңге;
моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешуге - 132 140 мың теңге.
Ескерту. 3 тармақтың 1 тармақшасына өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихаттың 2012.04.18 № 3-4, 2012.12.14 № 8-1 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.

2) Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 1 276 211 тыс. тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты на обеспечение компенсации потерь и экономической стабильности региона - 1 226 050 тыс. тенге;
награждение победителей областного конкурса "Лучший населенный пункт области 2011 года" - 2 000 тыс. тенге;
на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах - 27 431 тыс. тенге;
газификация социальных объектов села Александровка - 20 130 тыс. тенге;
на обеспечения санаторно-курортного лечения ветеранов - 600 тыс. тенге.
Сноска. 3 пункт дополнен 2 подпунктом в соответствии с Решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.04.2012 № 3-4 (вводится в действие с 01.01.2012).

2) 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 1 276 211 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:
өңiрдiң шығындарының орнын өтеуге және экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге - 1 226 050 мың теңге;
"2011 жылғы облыстағы үздік елді мекен" облыстық конкурсының жеңімпаздарын марапаттауға - 2 000 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйесін дамытуға - 27 431 мың теңге;
Александровка ауылындағы әлеуметтік нысандарды газдандыруға - 20 130 мың теңге;
ардагерлердің санаторлық-курорттық емделуін қамтамасыз етуге - 600 мың теңге.
Ескерту. 3 тармақ 2 тармақшамен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихаттың 2012.04.18 № 3-4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.

4. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в размере 14 070 тыс. тенге.
6. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2012 года.

4. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
5. 2012 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 14 070 мың теңге көлемінде бекітілсін.
6. 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық (селолық) жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.

7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения местного бюджета на 2012 год, согласно приложению 4.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии              С. Карачурин
Секретарь районного маслихата    И. Измагамбетов
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 13 декабря 2011 года № 32-1
Районный бюджет на 2012 год

7. 2012 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  С. Карачурин
Аудандық мәслихат хатшысы        И. Измагамбетов
Аудандық мәслихатының
2011 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 32-1 шешімге 1 қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджет

3 358 059
1
Дошкольное воспитание и обучение
457 666
464
Отдел образования района (города областного значения)
457 666
9
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
453 857
21
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных),
специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних
за счет трансфертов из республиканского бюджета категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
3 809
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
2 641 811
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 641 811
3
Общеобразовательное обучение
2 473 356
6
Дополнительное образование для детей
136003
63
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета
708
64
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
31 744
9
Прочие услуги в области образования
258 582
464
Отдел образования района (города областного значения)
58 368
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
12 946
5
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
29 000
15
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
9 122
20
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
7 300
467
Отдел строительства района (города областного значения)
200 214
37
Строительство и реконструкция объектов образования
200 214
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
205 035
2
Социальная помощь
175 949
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
175 949
2
Программа занятости
80 151
4
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

3 358 059
1
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
457 666
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) білім бөлімі
457 666
9
Мектепке дейiнгi тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
453 857
21
Республикалық бюджеттен берiлетiн нысаналы трансферттер есебiнен жалпы үлгiдегi, арнайы (түзету), дарынды балалар үшiн мамандандырылған, жетiм балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшiн балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттiк жасқа толмағандарды бейiмдеу орталықтары тәрбиешiлерiне бiлiктiлiк санаты үшiн қосымша ақының мөлшерiн ұлғайту
3 809
40
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
2 641 811
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) білім бөлімі
2 641 811
3
Жалпы білім беру
2 473 356
6
Балаларға қосымша білім беру
136003
63
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен "Назарбаев зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
708
64
Бастауыш, негiзгi орта, жалпыға бiрдей орта бiлiм беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгiдегi, арнайы (түзету); жетiм балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердiң, мектеп-интернаттарының мұғалiмдерiне бiлiктiлiк санаты үшiн қосымша ақы мөлшерiн республикалық бюджеттен берiлетiн трансферттер есебiнен ұлғайту
31 744
9
Білім беру саласында өзге де қызметтер
258 582
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) білім бөлімі
58 368
1
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 946
5
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
29 000
15
Республикалық бюджеттен берiлетiн трансферттер есебiнен жетiм баланы (жетiм балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтiп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдерi
9 122
20
Республикалық бюджеттен берiлетiн трансферттер есебiнен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
7 300
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) құрылыс бөлімі
200 214
37
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
200 214
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету
205 035
2
Әлеуметтік көмек
175 949
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
175 949
2
Еңбекпен қамту бағдарламасы
80 151
4
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтiк көмек көрсету