О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 647 "Об утверждении Правил сбора, обобщения и анализа отчетности с учетом информации об объемах казахстанского содержания при закупках товаров, работ, услуг"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 февраля 2012 года № 105. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2012 года № 7464. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 77
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра финансов РК от 26.02.2014 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 9 января 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 647 «Об утверждении Правил сбора, обобщения и анализа отчетности с учетом информации об объемах казахстанского содержания при закупках товаров, работ, услуг» (далее - Приказ) (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5480, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 4, 2009 года) следующие изменения:
наименование Приказа изложить в следующей редакции:
«Об утверждении Правил сбора, обобщения и анализа отчетности с учетом информации об объемах местного содержания при закупках товаров, работ, услуг»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить прилагаемые Правила сбора, обобщения и анализа отчетности с учетом информации об объемах местного содержания при закупках товаров, работ, услуг.»;
Правила сбора, обобщения и анализа отчетности с учетом информации об объемах казахстанского содержания при закупках товаров, работ, услуг изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан (Амрина Г.А.) в установленном порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Жамишев
Приложение
к Приказу Министра финасов
Республики Казахстан
от 22 февраля 2012 года № 105
Правила
сбора, обобщения и анализа отчетности с учетом информации
об объемах местного содержания при закупках
товаров, работ, услуг

"Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде қазақстандық мазмұнның көлемі туралы ақпаратты ескере отырып, есептілікті жинау, қорыту және талдау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 647 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 22 ақпандағы № 105 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 15 наурызда № 7464 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 26 ақпандағы № 77 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 26.02.2014 № 77 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасы заңын жүзеге асыру мақсатында,БҰЙЫРАМЫН:
1. «Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде қазақстандық мазмұнның көлемі туралы ақпаратты ескере отырып, есептілікті жинау, қорыту және талдау ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылдың 30 желтоқсанындағы № 647 (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімде № 5480 тіркелген, Қазақстан Республикасы 2009 жылғы № 4 Орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік орталық органдардың актілерінің жинағында жарияланған) бұйрығына (бұдан әрі - Бұйрық) мынандай өзгерістер енгізілсін:
Бұйрық атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде жергілікті мазмұнның көлемі туралы ақпаратты ескере отырып, есептілікті жинау, қорыту және талдау қағидасын бекіту туралы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қоса беріліп отырған Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде жергілікті мазмұнның көлемі туралы ақпаратты ескере отырып, есептілікті жинау, қорыту және талдау қағидасы бекітілсін.»;
Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде жергілікті мазмұнның көлемі туралы ақпаратты ескере отырып, есептілікті жинау, қорыту және талдау ережесі осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес, жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік сатып алу әдіснамасы департаменті (Әмрина Г.Ә.) белгіленген тәртіп бойынша осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оны бірінші ресми жариялаған күннен кейін 10 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Министр                                     Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 22 ақпандағы
№ 105 бұйрығына
қосымша
Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу
кезінде жергілікті мазмұнның көлемі туралы ақпаратты
ескере отырып, есептілікті жинау, қорыту және талдау
қағидасы

1. Общие положения
1. Настоящие Правила сбора, обобщения и анализа отчетности с учетом информации об объемах местного содержания при закупках товаров, работ, услуг (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 6) статьи 14 Закона Республики Казахстан «О государственных закупках» (далее – Закон).
2. Правила определяют порядок сбора, обобщения и анализа отчетности с учетом информации об объемах местного содержания при закупках товаров, работ, услуг уполномоченным органом по государственным закупкам посредством веб-портала государственных закупок.
3. В Правилах используются следующие понятия:
1) местное содержание - процентное содержание стоимости оплаты труда граждан Республики Казахстан, задействованных в исполнении договора о государственных закупках от общего фонда оплаты труда по данному договору, и (или) стоимости доли (долей) казахстанского происхождения, установленной в товаре (товарах) в соответствии с критериями достаточной переработки или полного производства резидентами Республики Казахстан от общей стоимости товара (товаров) по договору о государственных закупках;
2) веб–портал государственных закупок – государственная информационная система, предоставляющая единую точку доступа к электронным услугам электронных государственных закупок;
3) уполномоченный орган по государственным закупкам – государственный орган, осуществляющий регулирование системы государственных закупок;
4) субъекты системы государственных закупок – физические и юридические лица, осуществляющие деятельность в сфере государственных закупок;
5) единый оператор в сфере электронных государственных закупок - юридическое лицо, создаваемое по решению Правительства Республики Казахстан, единственным собственником акций (долей участия в уставном капитале) которого является государство или национальный холдинг, осуществляющее реализацию единой технической политики в сфере электронных государственных закупок.
2. Правила сбора отчетности по вопросам государственных закупок
4. Отчет 1-ГЗ о проведенных государственных закупках товаров, работ и услуг, отчет о государственных закупках товаров, работ и услуг у субъектов малого предпринимательства, отчет о государственных закупках товаров, работ и услуг у субъектов среднего предпринимательства, информация об объемах местного содержания при государственных закупках товаров, работ и услуг, формируются ежедневно в автоматическом режиме на веб-портале государственных закупок по форме, согласно приложениям 122-13 соответственно к настоящим Правилам.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде жергілікті мазмұнның көлемі туралы ақпаратты ескере отырып, есептілікті жинау, қорыту және талдау қағидасы (бұдан әрі – Қағида) «Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасы заңының 14-бабының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Қағида мемлекеттік сатып алу жөніндегі уәкілетті органның мемлекеттік сатып алудың веб-порталы арқылы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде жергілікті мазмұнның көлемі туралы ақпаратты ескере отырып, есептілікті жинау, қорыту және талдау тәртібін айқындайды.
3. Қағидада мынадай ұғымдар қолданылады:
1) жергілікті мазмұн – мемлекеттік сатып алу туралы шартты орындау үшін тартылған Қазақстан Республикасының азаматтарының еңбегіне ақы төлеу құнының осы шарт бойынша еңбекке ақы төлеудің жалпы қорындағы және (немесе) Қазақстан Республикасы резиденттерінің жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу немесе толық өндіру критерийлеріне сәйкес тауарда (тауарларда) белгіленген қазақстандық шығарылым үлесі (үлестері) құнының мемлекеттік сатып алу туралы шарт бойынша тауардың (тауарлардың) жалпы құнындағы пайыздық қамтылуы;
2) мемлекеттік сатып алу веб-порталы - электрондық мемлекеттік сатып алудың электрондық қызметтерге қол жеткізудің бірыңғай нүктесін білдіретін мемлекеттік ақпараттық жүйе;
3) мемлекеттік сатып алу жөніндегі уәкілетті орган - мемлекеттік сатып алу жүйесін реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
4) мемлекеттік сатып алу жүйесінің субъектілері - мемлекеттік сатып алу саласындағы қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар;
5) электрондық мемлекеттік сатып алу саласындағы бірыңғай оператор – Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылатын, акциялардың (жарғылық капиталдағы қатысу үлестерінің) жалғыз меншік иесі мемлекет немесе ұлттық холдинг болып табылатын, электрондық мемлекеттік сатып алу саласында бірыңғай техникалық саясатты іске асыруды жүзеге асыратын заңды тұлға.
2. Мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша
есептілікті жинау ережесі
4. Тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алу туралы 1-ГЗ есеп, шағын кәсіпкерлік субъектілерінен тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алу туралы ақпарат, орта кәсіпкерлік субъектілерінен тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алу туралы есеп, тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алу кезінде жергілікті мазмұн көлемдері туралы есеп осы Қағидаға тиісінше 122-13-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік сатып алу веб-порталында автоматты режимде күн сайын қалыптастырылады.

5. Информация об объемах местного содержания представляется по исполненным договорам о государственных закупках без нарастающего итога.
Информация об объемах местного содержания, направленная на реализацию бюджетных инвестиционных проектов, а также предусмотренная пунктами 6 и 7 статьи 37 Закона в части производимой оплаты в соответствующем году предоставляется по итогам каждого года.
6. Не представляется на веб–портал информация об объемах местного содержания при закупках товаров, работ, услуг, содержащая сведения, составляющие государственные секреты, а также информация, предусмотренная подпунктами 3)23) и 32) пункта 1 статьи 4 Закона.
3. Обобщение отчетности по вопросам государственных закупок
7. Уполномоченный орган посредством веб-портала государственных закупок осуществляет обобщение отчетности, которая формируется на веб-портале государственных закупок.
8. Представленные отчетные данные субъектами системы государственных закупок, обобщаются в автоматическом режиме и формируются в виде сводной отчетности согласно приложениям 122-1 и 3 к настоящим Правилам на веб-портале государственных закупок.
9. Оказание услуг по техническому сопровождению осуществляются единым оператором в сфере государственных закупок посредством веб–портала и определяются Правилами проведения электронных государственных закупок, утвержденными Постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года № 281.
4. Анализ отчетности по вопросам государственных закупок
10. Анализ отчетности осуществляется уполномоченным органом посредством веб-портала государственных закупок и включает в себя:
сопоставление представленных отчетных данных с планируемыми государственными закупками, указанными в годовом плане государственных закупок;
сопоставление отчетных данных с реестрами в сфере государственных закупок на веб-портале государственных закупок;
сопоставление информации об объемах местного содержания, при государственных закупках товаров, работ и услуг со сведениями, содержащиеся в договорах о государственных закупках.
11. Уполномоченный орган путем сбора, обобщения и анализа формирует сводные данные отчета 1-ГЗ, отчета о государственных закупках товаров, работ и услуг у субъектов малого предпринимательства, отчета о государственных закупках товаров, работ и услуг у субъектов среднего предпринимательства и информации об объемах местного содержания, с целью дальнейшего представления заинтересованным органам и публикации в статистическом бюллетене Министерства финансов Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам сбора, обобщения и анализа
отчетности с учетом информации
об объемах местного содержания при
закупках товаров, работ, услуг
Форма
Отчет 1-ГЗ о проведенных государственных закупках
товаров, работ и услуг за ___ квартал _____ года
______________________________________________________
(наименование заказчика)
Способ
закупок
Код
строки
Количество
Сумма
выделен-
ная для
закупки
(тенге)
Общий
объем
заку-
пок(тенге)
в
том
числе у
зару-
бежных
пос-
тав-
щиков
Услов-
ная
эконо-
мия
от
прове-
денных
закупок
(тенге)
прове-
денных
закупок
постав-
щиков-
победите-
лей
в том
числе
зарубежных
постав-
щиков
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
Государствен-
ные закупки,
проведенные
способом
конкурса.
Всего
01
в т.ч. с
использова-
нием
двухэтапных
процедур
02
Государствен-
ные закупки,
проведенные
способом
запроса
ценовых
предложений
04
Государствен-
ные закупки,
проведенные
способом
из одного
источника.
Всего
06
В т.ч. по
государствен-
ным
закупкам
способом
конкурса,
признанных
несостоявши-
мися
08
В т.ч. по
государствен-
ным закупкам
способом
запроса
ценовых
предложений,
признанных
несостоявши-
мися
09
Государствен-
ные закупки,
осуществлен-
ные без
применения
норм Закона
10
Государствен-
ные закупки,
проведенные
на организо-
ванных
электронных
торгах
11
Государствен-
ные закупки,
проведенные
через
товарные
биржи
12
Итого
проведено
закупок:
13
Приложение 2
к Правилам сбора, обобщения и анализа
отчетности с учетом информации
об объемах местного содержания при
закупках товаров, работ, услуг
форма
Отчет о государственных закупках товаров, работ
и услуг у субъектов малого предпринимательства за ___ год
___________________________________________________________
(наименование заказчика)
N
п/п
Всего
(тенге)
в том числе
Товары,
всего
в том
числе
товары по
импорту
Работы,
всего
в том
числе
работы,
выполня-
емые
нерезиден-
тами
Услуги,
всего
в том
числе
услуги,
оказы-
ваемые
нерези-
дентами
РК
1
2
3
4
5
6
7
8
01
Общий объем
закупок
товаров, работ
и услуг
02
в том числе
у субъектов
малого
предприни-
мательства

5. Жергілікті мазмұнның көлемі туралы ақпарат өспелі қорытындысыз мемлекеттік сатып алу туралы атқарушы шарттар бойынша беріледі.
Бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған, сондай-ақ Заңның 37-бабының 6 және 7-тармақтарында тиісті жылы жүргізілетін төлеу бөлігінде көзделген жергілікті мазмұнның көлемі туралы ақпарат әрбір жылдың қорытындысы бойынша беріледі.
6. Мемлекеттік құпия болып табылатын мәліметтерді қамтитын тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде жергілікті мазмұнның көлемі туралы ақпарат, сондай-ақ Заңның 4-бабының 1-тармағының 3)23) және 32) тармақшаларында көзделген ақпарат веб-порталға ұсынылмайды.
3. Мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша
есептілікті қорыту
7. Уәкілетті орган мемлекеттік сатып алу веб-порталы арқылы мемлекеттік сатып алу веб-порталында қалыптастырылатын есептілікті қорытындылауды жүзеге асырады.
8. Мемлекеттік сатып алу жүйесінің субъектілері ұсынған есептік деректер автоматты режимде қорытындыланады және мемлекеттік сатып алудың веб-порталында осы Қағидаға 122-1 және 3-қосымшаларға сәйкес жиынтық есеп түрінде қалыптастырылады.
9. Техникалық сүйемелдеу бойынша қызметтер көрсетуді веб-портал арқылы мемлекеттік сатып алу саласындағы бірыңғай оператор жүзеге асырады және 2010 жылғы 2 сәуірдегі № 281 Қазақстан Республикасы қаулысымен бекітілген электрондық мемлекеттік сатып алу қағидасымен анықтайды.
4. Мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша
есептілікті талдау
10. Есептілікті талдауды мемлекеттік сатып алудың веб-порталы арқылы уәкілетті орган жүзеге асырады және:
ұсынылған есептік деректерді мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарында көрсетілген жоспарланып отырған мемлекеттік сатып алумен салыстыруды;
мемлекеттік сатып алудың веб-порталында есептік деректерді мемлекеттік сатып алу саласындағы тізілімдермен салыстыруды;
тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу кезінде жергілікті мазмұн көлемі туралы ақпаратты мемлекеттік сатып алу туралы шарттарда қамтылған мәліметтермен салыстыруды қамтиды.
11. Уәкілетті орган жинау, қорыту және талдау жолымен мүдделі органдарға одан әрі ұсыну және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің статистикалық бюллетенінде жариялау мақсатында 1-ГЗ есептің, шағын кәсіпкерлік субъектілерінен тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алу туралы ақпараттың, орта кәсіпкерлік субъектілерінен тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алу туралы есептің және жергілікті мазмұн көлемдері туралы ақпараттың жиынтық деректерін қалыптастырады.
Тауарларды, жұмыстарды,
көрсетілетін қызметтерді
сатып алу кезінде жергілікті
мазмұнның көлемі туралы
ақпаратты ескере отырып,
есептілікті жинау, қорыту
және талдау қағидасына
1-қосымша
нысаны
_____________________________________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
_____ жылғы ___ тоқсандағы жүргізілген тауарларды,
жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік
сатып алу туралы 1-ГЗ есеп
Сатып алу тәсілі
Жол коды
Саны
Сатып алуға бөлінген сома
(теңге)
Сатып алудың жалпы көлемі
(теңге)
оның ішінде шетелдік өнім берушіде
Жүргізілген сатып алудан шартты үнемдеу
(теңге)
жүргізілген сатып алулар
жеңімпаз өнім берушілер
оның ішінде шетелдік өнім берушілер
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
Конкурс тәсілімен жүргізілген мемлекеттік сатып алу.
Барлығы
01
оның ішінде
екі сатылы рәсімдерді пайдалана отырып
02
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен жүргізілген мемлекеттік сатып алу
04
Бір көзден алу тәсілімен жүргізілген мемлекеттік сатып алу.
Барлығы
06
Оның ішінде дәрменсіз деп танылған конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алу бойынша
08
Оның ішінде дәрменсіз деп танылған баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен мемлекеттік сатып алу бойынша
09
Заң нормаларын қолданбай жүзеге асырылған мемлекеттік сатып алу
10
Ұйымдасқан электрондық сауда-саттықта жүргізілген мемлекеттік сатып алу
11
Тауар биржасы арқылы өткізілген мемлекеттік сатып алу
12
Жүргізілген сатып алулардың жиыны:
13
Тауарларды, жұмыстарды,
көрсетілетін қызметтерді
сатып алу кезінде жергілікті
мазмұнның көлемі туралы
ақпаратты ескере отырып,
есептілікті жинау, қорыту
және талдау қағидасына
2-қосымша
нысаны
_____________________________________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
___ жылғы шағын кәсіпкерлік субъектілерінен тауарларды,
жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік
сатып алу туралы есеп
N
р/с
Барлығы
(теңге)
оның ішінде
Тауарлар, барлығы
оның ішінде импорт бойынша тауарлар
Жұмыстар, барлығы
оның ішінде резидент еместер орындаған жұмыс
Қызметтер, барлығы
оның ішінде ҚР резидент еместері көрсеткен қызметтер
1
2
3
4
5
6
7
8
01
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жалпы көлемі
02
оның ішінде шағын кәсіпкерлік субъектілерінен
Тауарларды, жұмыстарды,
көрсетілетін қызметтерді
сатып алу кезінде жергілікті
мазмұнның көлемі туралы
ақпаратты ескере отырып,
есептілікті жинау, қорыту
және талдау қағидасына

Приложение 2-1
к Правилам сбора, обобщения и анализа
отчетности с учетом информации
об объемах местного содержания
при закупках товаров, работ, услуг
форма
Отчет о государственных закупках товаров,
работ и услуг у субъектов среднего предпринимательства
за ___ полугодие ___ года
____________________________________________
(наименование заказчика)
п/п
Всего
(тенге)
в том числе
Товары,
всего
в том
числе
товары
по импорту
Работы,
всего
в том числе
работы,
выполняемые
нерезидентами
Услуги,
всего
в том
числе
услуги,
оказывамые
нерезиден-
тами РК
1
2
3
4
5
6
7
8
01
Общий объем
закупок товаров,
работ и услуг
03
в том числе у
субъектов
среднего
предпринима-
тельства
Приложение 3
к Правилам сбора, обобщения и анализа
отчетности с учетом информации
об объемах местного содержания при
закупках товаров, работ, услуг
форма
Информация об объемах местного содержания при
государственных закупках товарах, работ и услуг
за _____ месяц ____ год
_____________________________________________
(наименования заказчика)
п/п
Наименование
заказчика
Способ
закупки
Договор
номер записи
в реестре
договоров
Предмет договора
дата
Номер
Наименование
товара
Наименование работы
Наимено-
вание
работы
Наименова-
ние товара
1
2
3
4
5
6
7
8
9
итого
продолжение таблицы
Предмет договора
Наименование
услуги
Цена за
единицу,
тенге
Количество
Сумма, тенге
сумма
товара,
тенге
сумма
работы,
тенге
сумма
услуги,
тенге
общая сумма,
тенге
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы
Местное содержание
Сертификат СТ-KZ
Общая
стоимость
доли
(-ей)
местного
содержа-
ния
в товаре
(-ах),
тенге
Стоимость
оплаты
труда
постав-
щика
Стоимость
оплаты
труда
субпод-
рядчика,
соиспол-
нителя
Общая
стоимость
труда,
тенге
Местное
содер-
жание
при
госу-
дарст-
венных
в
закуп-
ках,
тенге
Местное
содер-
жание
при
госу-
дарствен-
ных
закупках,
%
Доля
местного
содержа-
ния в
товаре,
указан-
ная в
сертифи-
кате
СТ-KZ
Местное
содержа-
ние,
тенге
серия
Дата
выдачи
17

2-1-қосымша
нысаны
____ жылғы _____ жарты жылдықта орташа кәсіпкерлік
субъектілерінен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін
қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы есеп
_______________________________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
N
р/с
Барлығы
(теңге)
оның ішінде
Тауарлар, барлығы
оның ішінде импорт бойынша
Жұмыстар, барлығы
оның ішінде резидент еместер орындайтын жұмыс
Қызметтер, барлығы
оның ішінде ҚР резидент еместер көрсететін қызметтер
1
2
3
4
5
6
7
8
01
Тауарларды, жұмыстарды көрсетілетін қызметтерді сатып алудың жалпы көлемі
02
оның ішінде орта кәсіпкерлік субъектілерінен
Тауарларды, жұмыстарды,
көрсетілетін қызметтерді
сатып алу кезінде жергілікті
мазмұнның көлемі туралы
ақпаратты ескере отырып,
есептілікті жинау, қорыту
және талдау қағидасына
3-қосымша
нысаны
_______________________________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы)
_____ жылғы ___ айында тауарларды, жұмыстарды
және көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу
кезіндегі жергілікті мазмұнның көлемі туралы ақпарат
р/р
Тапсырыс берушінің атауы
Сатып алу тәсілі
Шарт
Шарт тізіліміндегі жазбаның нөмірі
шарттың мәні
күні
нөмірі
Тауардың атауы
жұмыстың атауы
жұмыстың атауы
тауардың атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны:
кестенің жалғасы
шарттың мәні
көрсетілетін қызметтің атауы
бірлік үшін бағасы, теңге
саны
сома, теңге
тауар сомасы, теңге
жұмыс сомасы, теңге
көрсетілетін қызметтің сомасы, теңге
жалпы сома, теңге
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы
жергілікті мазмұн
СТ-KZ сертификаты
Тауар (лар) дағы жергілікті мазмұн үлес (тер)інің жалпы құны, теңге
өнім берушінің еңбекақысын төлеу құны
Қосалқы мердігердің, бірлесіп атқарушының еңбекақысын төлеу құны
Еңбектің жалпы құны, теңге
Мемлекеттік сатып алу кезіндегі жергілікті мазмұн, теңге
Мемлекеттік сатып алу кезіндегі жергілікті мазмұн, %
СТ-KZ сертификатында көрсетілген тауардағы жергілікті мазмұнның үлесі
жергілікті мазмұн, теңге
серия
берілген күні
17

В графах 4-5 «Договор» указывается дата заключения договора в формате «день, месяц, год» (00.00.0000) и номер, присвоенный договору.
В графе 6 «Номер записи в реестре договоров» указывается номер записи в реестре договоров о государственных закупках.
В графе 7 «Наименование товара» указывается полное наименование товара, закупаемых заказчиком, в соответствии с договором.
В графах 8-9 «Наименование работы» указывается наименование работ и товара, закупаемых заказчиком в соответствии с договором о государственных Закупках работ.
В графе 10 «Наименование услуги» указывается наименование услуг, закупаемых заказчиком, в соответствии с договором.
В графе 11 «Цена за единицу» указывается цена в тенге (с точностью до второго десятичного знака после точки) за единицу товара, как при закупках товаров, так и при закупках работ при их наличии.
В графе 12 «Количество» указывается количество товаров в соответствии с единицей изменения товаров, поименованной в графе 11.
В графах 13, 14, 15, 16 «Сумма, тенге» указывается сумма приобретаемых товаров, работ, услуг в соответствии с договором в тенге (с точностью до второго десятичного знака после точки).
В случае приобретения работ, указывается сумма работы (графа 14), товара (графа 13) и общая сумма.
В графе 17 «Доля местного содержания в товаре, указанная в сертификате СТ-KZ» указывается доля местного содержания в товаре.
В графе 17-1 «Местное содержание, тенге» указывается местное содержание приобретаемого товара в тенге, сумма товара (графа 13) деленная на долю местного содержания в товаре, указанная в Сертификате СТ-KZ (графа 17).
В графах 17-2, 17-3, 17-4 «Сертификат СТ-KZ» указывается номер, серия, дата сертификата СТ-KZ. Дата указывается в формате «день, месяц, год» (00.00.0000).
В графе 18 «Общая стоимость доли (-ей) местное содержания в товаре (-ах), тенге» указывается суммарное значение товаров приобретаемых у отечественных товаропроизводителей для исполнения договора о государственных закупках.
В графе 19 «Стоимость оплаты труда поставщика» указывается стоимость оплаты труда физических лиц - резидентов Республики Казахстан, нанятых поставщиком для исполнения договора о государственных закупках работ, услуг.
В графе 20 «Стоимость оплаты труда субподрядчика, соисполнителя» указывается стоимость оплаты труда физических лиц - резидентов Республики Казахстан, нанятых субподрядчиком для исполнения договора о государственных Закупках работ, услуг.
В графе 21 «Общая стоимость труда» указывается общая сумма оплаты труда (с точностью до второго десятичного знака после точки).
В графе 22 «Местное содержание при государственных закупках» указывается местное содержание, при государственных закупках товаров, работ, услуг которое определяет стоимость товара и оплата труда.
В графе 23 «Местное содержание при государственных закупках» указывается местное содержание, при государственных закупках работ, услуг которое определяется как процентное содержание стоимости товара и оплаты труда от общей стоимости договора о государственных закупках. Местное содержание при государственных закупках товаров определяется как процентное содержание стоимости товара приобретаемых поставщиком у отечественных товаропроизводителей для исполнения договора о государственных закупках от общей стоимости договора.
В графе 24 «Наименование юридического лица (ф.и.о. физического лица)» указывается полное наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество физического лица - поставщика товаров, работ, услуг в соответствии с договором.
В графе 25 «РНН» указывается регистрационный номер налогоплательщика - Поставщика(РНН).
В графе 26 «БИН, ИИН» указывается бизнес-идентификационный номер (БИН) - для юридических лиц, индивидуальный идентификационный номер (ИИН) - для Физических лиц.
В графе 27 «Статус» указывается код статуса поставщика, исходя из следующего соответствия текстовой части и значения кодовой зоны:
отечественные Товаропроизводители- 1;
отечественный поставщик - 2;
нерезидент - 3.
В графе 28 «Наименование юридического лица (ф.и.о. физического лица)» указывается полное наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество физического лица - субподрядчика товаров, работ, услуг в соответствии с договором.
В графе 29 «РНН» указывается регистрационный номер налогоплательщика – Субподрядчика (РНН).
В графе 30 «БИН, ИИН» указывается бизнес-идентификационный номер (БИН) - для юридических лиц, индивидуальный идентификационный номер (ИИН) - для индивидуальных предпринимателей.
В графе 31 «Статус» указывается код статуса поставщика, исходя из следующего соответствия текстовой части и значения кодовой зоны:
отечественные товаропроизводители - 1;
отечественный поставщик - 2;
нерезидент - 3.
В графе 32 «Наименование юридического лица, (ф.и.о. физического лица)» указывается полное наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество физического лица - товаропроизводителя в соответствии с договором.
В графе 33 «РНН» указывается регистрационный номер налогоплательщика – товаропроизводителя (РНН).
В графе 34 «БИН, ИИН» указывается бизнес-идентификационный номер (БИН) - для юридических лиц, индивидуальный идентификационный номер (ИИН) - для индивидуальных предпринимателей.
В графе 35 «Страна нахождения» указывается страна нахождения товаропроизводителя.
В графе 36 «Статус» указывается код статуса поставщика, исходя из следующего соответствия текстовой части и значения кодовой зоны:
отечественные Товаропроизводители - 1;
нерезидент - 2.
В графе 37 «Стоимость товара по импорту» указывается стоимость товаров в тенге, ввозимых в Республику Казахстан для исполнения договора (с точностью до второго десятичного знака после точки).
В графе 38 «Общая стоимость товара по импорту» указывается общая стоимость товаров в тенге, ввозимых в Республику Казахстан для исполнения договора (с точностью до второго десятичного знака после точки).

4 - 5 «Шарт» бағандарында «күні, айы, жылы» форматында шарт жасасу күні (00.00.0000) және шартқа берілген нөмір көрсетіледі.
6 «Шарт тізілімінде жазба нөмірі» бағанында мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың тізіліміндегі жазба нөмірі көрсетіледі.
7 «Тауардың атауы» бағынында шартқа сәйкес тапсырыс беруші сатып алатын тауардың толық атауы көрсетіледі.
8 - 9 «Жұмыстың атауы» бағандарында жұмыстарды мемлекеттік сатып алу туралы шартқа сәйкес тапсырыс беруші сатып алатын жұмыстардың және тауардың атауы көрсетіледі.
10 «Көрсетілетін қызметтердің атауы» бағанында тапсырыс беруші шартқа сәйкес сатып алатын көрсетілетін қызметтердің атауы көрсетіледі.
11 «Бірлік үшін бағасы» бағанында тауарларды сатып алған кезде де, жұмыстарды сатып алған кезде де тауардың бірлігі үшін бағасы теңгемен көрсетіледі (нүктеден кейін екінші он сандық белгі дәлдігімен).
12 «Саны» бағанында 11-бағанда аты берілген тауарлардың өлшем бірлігіне сәйкес тауарлардың саны көрсетіледі.
13, 14, 15, 16 «Сомасы, теңге» бағандарында шартқа сәйкес теңгемен сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің сомасы көрсетіледі (нүктеден кейін екінші он сандық белгі дәлдігімен).
Жұмыстарды сатып алған кезде жұмыстың (14-баған), тауардың (13-баған) сомасы және жалпы сома көрсетіледі.
17 «СТ-KZ сертификатында көрсетілген тауардағы жергілікті мазмұнның үлесі» бағанында көрсетілген тауардағы жергілікті мазмұнның үлесі көрсетіледі.
17-1 «Жергілікті мазмұн, теңге» бағанында теңгемен сатып алынатын тауардың жергілікті мазмұны, тауардың, СТ-KZ сертификатында (17-баған) көрсетілген, тауардағы қазақстандық мазмұнның үлесіне бөлінген сомасы (13-баған).
17-2, 17-3, 17-4 «СТ-KZ сертификаты» бағандарында СТ-KZ сертификатының нөмірі, сериясы, күні көрсетіледі. Күні «күн, ай, жыл» (00.00.0000) пішімінде көрсетіледі.
18 «Отандық тауардың жалпы құны» бағанында мемлекеттік сатып алу туралы шартты орындау үшін отандық тауар өндірушілерден сатып алынатын тауарлардың жиынтық мәні көрсетіледі.
19 «Өнім берушінің еңбекақысын төлеу құны» бағанында өнім беруші жұмыстарды, қызметтерді сатып алу туралы шартты орындау үшін жалдаған жеке тұлғалардың - Қазақстан Республикасының резиденттерінің еңбектеріне ақы төлеу құны көрсетіледі.
20 «Қосалқы мердігердің, бірлесіп атқарушының еңбекақысын төлеу құны» бағанында қосалқы мердігер жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шартты орындау үшін жалдаған жеке тұлғалардың – Қазақстан Республикасы резиденттерінің еңбектеріне ақы төлеу құны көрсетіледі.
21 «Еңбектің жалпы құны» бағанында еңбекақының жалпы сомасы көрсетіледі (нүктеден кейін екінші он мәндік белгіге дейінгі дәлдікпен).
22 «Мемлекеттік сатып алу кезіндегі жергілікті мазмұн» бағанында тауардың және еңбекке ақы төлеу құнын анықтайтын тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу кезіндегі жергілікті мазмұн көрсетіледі.
23 «Мемлекеттік сатып алу кезіндегі жергілікті мазмұн» бағанында жұмыстарды, қызметтерді мемлекеттік сатып алу кезінде мемлекеттік сатып алу туралы шарттың жалпы құнынан тауар мен еңбекақы құнының пайыздық мазмұны ретінде анықталатын жергілікті мазмұн көрсетіледі. Тауарларды мемлекеттік сатып алу кезінде жергілікті мазмұн мемлекеттік сатып алу туралы шартты орындау үшін шарттың жалпы құнынан өнім беруші отандық тауар өндірушілерден сатып алатын тауар құнының пайыздық мазмұны ретінде анықталады.
24 «Заңды тұлғаның атауы (жеке тұлғаның аты-жөні)» бағанында заңды тұлғаның толық атауы немесе шартқа сәйкес жеке тұлғаның – тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өнім берушінің аты-жөні көрсетіледі.
25 «СТН» бағанында салық төлеушінің – өнім берушінің тіркеу нөмірі (СТН) көрсетіледі.
26 «БСН, ЖСН» бағанында бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) – заңды тұлғалар үшін, жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) – жеке тұлғалар үшін көрсетіледі.
27 «Мәртебе» бағанында мынадай мәтін бөлігінің сәйкестігі және код аймағының мәні негізге алына отырып, толтырылады:
Отандық тауар өндірушілер – 1;
отандық өнім беруші – 2;
резидент емес – 3.
28 «Заңды тұлғаның атауы (жеке тұлғаның аты-жөні)» бағанында заңды тұлғаның толық атауы немесе шартқа сәйкес жеке тұлғаның – тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қосалқы мердігерінің аты-жөні көрсетіледі.
29 «СТН» бағанында салық төлеушінің – қосалқы мердігердің тіркеу нөмірі (СТН) көрсетіледі.
30 «БСН, ЖСН» бағанында бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) – заңды тұлғалар үшін, жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) – жеке кәсіпкерлер үшін көрсетіледі.
31 «Мәртебе» бағанында мынадай мәтін бөлігінің сәйкестігі және код аймағының мәніне сүйене отырып, толтырылады:
отандық тауар өндірушілер – 1;
отандық өнім беруші – 2;
резидент емес – 3.
32 «Заңды тұлғаның атауы (жеке тұлғаның аты-жөні)» бағанында заңды тұлғаның толық атауы немесе шартқа сәйкес жеке тұлғаның – тауар өндірушінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетіледі.
33 «СТН» бағанында салық төлеушінің – тауар өндірушінің тіркеу нөмірі (СТН) көрсетіледі.
34 «БСН, ЖСН» бағанында бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) – заңды тұлғалар үшін, жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) – жеке кәсіпкерлер үшін көрсетіледі.
35 «Орналасқан елі» бағанында тауар өндірушінің орналасқан елі көрсетіледі.
36 «Мәртебе» бағанында мынадай мәтін бөлігінің сәйкестігі және код аймағының мәніне сүйене отырып, толтырылады;
отандық тауар өндірушілер – 1;
резидент емес - 2.
37 «Импорт бойынша тауар құны» бағанында шартты орындау үшін Қазақстан Республикасына әкелінетін теңгемен тауарлардың құны көрсетіледі (нүктеден кейін екінші он мәндік белгіге дейінгі дәлдікпен).
38 «Импорт бойынша тауар құны» бағанында шартты орындау үшін Қазақстан Республикасына әкелінетін тауарлардың жалпы құны көрсетіледі (нүктеден кейін екінші он мәндік белгіге дейінгі дәлдікпен).