О внесении изменений и дополнения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 июня 2010 года № 367 "Об утверждении Правил формирования и ведения базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных"
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 марта 2012 года № 18-02/85. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 апреля 2012 года № 7499
В соответствии с подпунктом 39) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики  Казахстан от 2 июня 2010 года № 367 "Об утверждении Правил формирования и ведения  базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6321, опубликованный в газете "Казахстанская правда" 12 ноября 2010 года № 306-309 (26367-26370)) следующие изменения и дополнения:
заголовок приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил формирования и ведения базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных и выдачи выписки из нее";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила формирования и ведения  базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных и выдачи выписки из нее.";
в Правилах формирования и ведения  базы данных по идентификации  сельскохозяйственных животных, утвержденных указанным приказом:
в тексте на государственном языке внесены изменения, текст на русском языке не изменяется;
заголовок Правил изложить в следующей редакции:
"Правила формирования и ведения  базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных и выдачи выписки из нее";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила формирования и ведения  базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных и выдачи выписки из нее (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 39) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии" и устанавливают порядок формирования и ведения базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных и выдачи выписки из нее (далее - база данных).";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
1) база данных по идентификации сельскохозяйственных животных - часть ветеринарного учета, предусматривающая единую, многоуровневую систему регистрации данных об индивидуальном номере животного, о его ветеринарных обработках, включая результаты диагностических исследований, а также данных о владельце животного, осуществляемая подразделениями местных исполнительных органов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии, и используемая уполномоченным органом;

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2010 жылғы 2 маусымдағы № 367 "Ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру жөнiндегi деректер базасын қалыптастыру және жүргізу ережесiн бекіту туралы" бұйрығына өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2012 жылғы 2 наурыздағы № 18-02/85 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 2 сәуірде № 7499 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шiлдедегi «Ветеринария туралы» Заңының 8-бабының 39) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2010 жылғы 2 маусымдағы № 367 «Ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру жөнiндегi деректер базасын қалыптастыру және жүргізу ережесiн бекіту туралы» бұйрығына (Нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеудiң тiзiлiмiне № 6321 тіркелген, 2010 жылғы 12 қарашадағы «Казахстанская правда» газетінде № 306-309 (26367-26370) жарияланған), мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
бұйрықтың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру жөнiндегi деректер базасын қалыптастыру және жүргізу және одан үзінді көшірмелер беру қағидасын бекіту туралы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Ұсынылып отырған, Ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру жөнiндегi деректер базасын қалыптастыру және жүргізу және одан үзінді көшірмелер беру қағидасы бекітілсін.»;
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру жөнiндегi деректер базасын қалыптастыру және жүргізу ережесiндегі:
Бүкіл мәтінде мемлекеттік тілдегі «Ереже» сөзі «Қағида» сөзімен ауыстырылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді;
Ереженің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру жөнiндегi деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және одан үзінді көшірмелер беру қағидасы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Осы, Ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру жөнiндегi деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және одан үзінді көшірмелер беру қағидасы (одан әрі – Қағида) Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шiлдедегi «Ветеринария туралы» Заңының 8-бабының 39) тармақшасына сәйкес дайындалған және ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру жөнiндегi деректер базасын қалыптастыру, жүргізу және одан үзінді көшірмелер беру (одан әрі – Деректер базасы) тәртібін белгілейді.»;
2–тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1) ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру жөнiндегi деректер базасы – ветеринария саласындағы қызметтi жүзеге асыратын жергiлiктi атқарушы органдардың бөлiмшелерi жүзеге асыратын және уәкiлеттi орган пайдаланатын диагностикалық зерттеулер нәтижелерiн қоса алғанда, жануарлардың жеке нөмiрi туралы, оны ветеринариялық дауалау туралы деректердi, сондай-ақ жануардың иесi туралы деректердi тiркеудiң бiрiңғай, көп деңгейлi жүйесiн көздейтiн ветеринариялық есептiң бөлiгi;

2) консолидация - сбор, объединение и централизованное хранение сведений по идентификации сельскохозяйственных животных;
3) уполномоченный государственный орган в области ветеринарии (далее - уполномоченный орган) - центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и реализацию государственной политики в области ветеринарии, а также в пределах своих полномочий межотраслевую координацию;
4) ведомство уполномоченного государственного органа в области ветеринарии (далее - ведомство уполномоченного органа) - комитет уполномоченного государственного органа в области ветеринарии, осуществляющий государственный ветеринарно-санитарный контроль и надзор;
4-1) выписка из базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных - сведения о сроках и характере проведенных ветеринарных мероприятий, включая результаты диагностических исследований, извлекаемые из базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных  ветеринарным врачом подразделения местного исполнительного органа, осуществляющего деятельность в области ветеринарии соответствующей административно-территориальной единицы, по требованию владельцев животных;
5) ветеринарное подразделение - подразделение местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, городов районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, осуществляющее деятельность в области ветеринарии.";
дополнить пунктом 15 следующего содержания:
"15. По требованию владельца животного в течение одного рабочего дня со дня регистрации письменного заявления произвольной формы,  ветеринарным врачом подразделения местного исполнительного органа, осуществляющего деятельность в области ветеринарии, соответствующей административно-территориальной единицы выдается выписка из базы данных, которая распечатывается в одном экземпляре.
Форма выписки выписка из базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных, согласно приложению к настоящему приказу,  заверяется печатью организации, подписью ветеринарного врача с указанием должности";
дополнить приложением, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Жакупбаев Н.Х.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра                              Е. Аман
Приложение
к приказу И.о. Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 2 марта 2012 года № 18-02/85
Приложение
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 2 июня 2010 года № 367
Форма
Ауыл шаруашылығы жануарын бірдейлендіру жөніндегі
дерекқордан үзінді көшірме/
Выписка из базы данных по идентификации
сельскохозяйственных животных
Ветеринариялық паспорттың нөмірі/Номер ветеринарного паспорта:
_____________________________________________________________________
Жануар туралы деректер/Данные о животном:
Түрі/Вид ____________________________________________________________
Жынысы/Пол __________________________________________________________
Малдың тұқымы/Порода ________________________________________________
Аты/Кличка __________________________________________________________
Жасы/Возраст ________________________________________________________
Бірдейлендіру әдісі/Метод идентификации _____________________________
*Егер асыл тұқымды жануар болса/если племенное животное
Тұқым қанының деңгейі/Кровность _____________________________________
Тұқым класы/Класс породы ____________________________________________
Малдың тегі туралы деректер/Данные о родителях ______________________
Сведения о владельце/Иесі туралы деректер:
Ауыл шаруашылығы жануарлары тиесілі
иесінің Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның
атауы/Ф.И.О. владельца или наименование
юридического лица, которому принадлежит
сельскохозяйственные животные
Ауыл шаруашылығы жануарларының иесі
ауыстырылған күн/Дата смены владельца
сельскохозяйственных животных
Есепке қою себебі/Причина постановки на учет
Есептен шығару себебі/Причина выбытия
Ауыл шаруашылығы жануарлары иесінің
ауыстырылуын растайтын мемветсанинспектордың
қолы мен мөрі/Подпись и печать
госветсанинспектора, подтверждающего смену
владельца сельскохозяйственных животны
Ауыл шаруашылығы жануарларының тиісті ауруы бойынша ветеринариялық
іс-шаралардың (егу, өңдеу, манипуляциялар немесе диагностикалық
тесттер*) атауы/Наименование ветеринарных мероприятий (прививки,
обработки, манипуляции или диагностические тесты*) по
соответствующему заболеванию сельскохозяйственных животных

2) топтастыру - ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру жөнiндегi мағлұматтарды жинақтау, бiрiктiру және орталықтандырылған сақтау;
3) ветеринария саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – ветеринария саласында басшылықты және мемлекеттік саясатты іске асыруды, сондай-ақ өз өкілеттігі шегінде салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
4) ветеринария саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк органның ведомствасы (бұдан әрi - уәкілетті органның ведомствасы) – мемлекеттiк ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын ветеринария саласындағы уәкiлеттi мемлекеттiк органның комитеті;
4-1) ауыл шаруашылығы жануарын бірдейлендіру жөніндегі дерекқордан үзінді көшірме – мал иелерінің талап етуі бойынша тиісті аумақтық-әкімшілік бірлікте ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын жергілікті атқарушы орган бөлімшесінің ветеринариялық дәрігері ауыл шаруашылығы жануарын бірдейлендіру жөніндегі дерекқордан алатын диагностикалық зерттеулер нәтижелерін қоса алғанда, жүргізілген ветеринариялық іс-шаралардың мерзімдері мен сипаты туралы мәліметтер;
5) ветеринариялық бөлiмше – облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтiң ветеринария саласындағы қызметтi жүзеге асыратын жергiлiктi атқарушы органдарының бөлiмшелерi.»;
мынадай мазмұндағы 15-тармақпен толықтырылсын:
«15. Мал иесінің талабы бойынша еркін түрдегі жазбаша өтініші тіркелген күннен бастап бір жұмыс күні ішінде тиісті аумақтық-әкімшілік бірлікте ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын жергілікті атқарушы орган бөлімшесінің ветеринариялық дәрігері ауыл шаруашылығы жануарын бірдейлендіру жөніндегі дерекқордан үзінді көшірме шығарып береді. Дерекқордан алатын аталған үзінді көшірме бір данада басылып шығарылады.
Ауыл шаруашылығы жануарын бірдейлендіру жөніндегі дерекқордан үзінді көшірменің формасы, осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес ұйымның мөрімен, ветеринариялық дәрігердің лауазымының атауы көрсетіліп, қолымен расталады.».
Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетіне (Н.Х. Жақыпбаев) заңнамада белгiленген тәртiпте осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлуiн қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Министрдің
міндеттерін атқарушы                            Е. Аман
Қазақстан республикасы
Ауыл шаруашылығы Министрінің м.а.
2012 жылғы 2 наурыздағы
№ 18-02/85 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы Министрінің
2010 жылғы 2 маусымдағы
№ 367 бұйрығына қосымша
Үлгі
Ауыл шаруашылығы жануарын бірдейлендіру жөніндегі
дерекқордан үзінді көшірме/
Выписка из базы данных по идентификации
сельскохозяйственных животных
Ветеринариялық паспорттың нөмірі / Номер ветеринарного паспорта:
_____________________________________________________________________
Жануар туралы деректер / Данные о животном:
Түрі / Вид
_______________________________________________________________
Жынысы / Пол __________________________________________________
Малдың тұқымы / Порода ________________________________________
Аты / Кличка __________________________________________________
Жасы / Возраст
_______________________________________________________________
Бірдейлендіру әдісі / Метод идентификации Биркование (БР)
*Егер асыл тұқымды жануар болса / если племенное животное
Тұқым қанының деңгейі / Кровность _____________________________
Тұқым класы / Класс породы ____________________________________
Малдың тегі туралы деректер / Данные о родителях ______________ Сведения о владельце/Иесі туралы деректер:
Ауыл шаруашылығы жануарлары тиесілі иесінің
Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы/Ф.И.О. владельца
или наименование юридического лица,
которому принадлежит сельскохозяйственные животные
Ауыл шаруашылығы жануарларының иесі
ауыстырылған күн/Дата смены владельца
сельскохозяйственных животных
Есепке қою себебі/Причина постановки на учет
Есептен шығару себебі/Причина выбытия
Ауыл шаруашылығы жануарлары иесінің
ауыстырылуын растайтын мемветсанинспектордың
қолы мен мөрі/Подпись и печать госветсанинспектора,
подтверждающего смену владельца
сельскохозяйственных животны
Ауыл шаруашылығы жануарларының тиісті ауруы бойынша ветеринариялық іс-шаралардың (егу, өңдеу, манипуляциялар немесе диагностикалық тесттер*) атауы / Наименование ветеринарных мероприятий (прививки, обработки, манипуляции или диагностические тесты*) по соответствующему заболеванию сельскохозяйственных животных

1. Профилактические мероприятия
Мероприятия - ПРИВИВКИ (ВАКЦИНАЦИЯ)
Вид
иммунизации
Наименование
болезни
Код болезни
Дата иммунизации
Исход
заболевания
2. Диагностические исследования
Исследования – СЕРОЛОГИЧЕСКИЕ
Наименование болезни
Код болезни
Дата проведения исследования
Результат исследования
Берілген күні/Дата выдачи:
М.О./М.П.
(Үзінді көшірмесін берген
жергілікті атқарушы органның мөрі/
печать местного исполнительного _____________________________________
органа, выдавшего выписку)          (Т.А.Ә., қолы/Ф.И.О., подпись)

1. Профилактикалық іс-шаралар
Іс-шаралар - ЕГУ (ВАКЦИНАЦИЯ)
Иммунизацияның түрі
Аурулардың атауы
Аурулар коды
Иммунизация күні
Аурудың нәтижесі
2. Диагностикалық зерттеулер
Зерттеулер – СЕРОЛОГИЯЛЫҚ
Аурулардың атауы
Аурулар коды
Зерттеу жүргізілген күні
Зертеу нәтижесі
Берілген күні/ Дата выдачи:
М.О./М.П.
(Үзінді көшірмесін берген
жергілікті атқарушы органның
мөрі / печать местного исполнительного
органа, выдавшего выписку) _____________________________________
(Т.А.Ә., қолы / Ф.И.О., подпись