Об утверждении Правил выдачи разрешений на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов растительного мира, их частей и дериватов, в том числе видов растений, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 марта 2012 года № 25-02/86. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 апреля 2012 года № 7562. Утратил силу приказом Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 15 июля 2014 года № 268-Ө
Сноска. Утратил силу приказом Министра окружающей среды и водных ресурсов РК от 15.07.2014 № 268-Ө (порядок введения в действия см. п. 3).
В соответствии с подпунктом 18-4) пункта 1 статьи 13 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешений на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов растительного мира, их частей и дериватов, в том числе видов растений, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения.
2. Комитету лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра                             Е. Аман
Утверждены
приказом и.о. Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 2 марта 2012 года № 25-02/86
Правила
выдачи разрешений на ввоз в Республику Казахстан и вывоз
за ее пределы объектов растительного мира, их частей и
дериватов, в том числе видов растений, отнесенных к категории
редких и находящихся под угрозой исчезновения
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешений на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов растительного мира, их частей и дериватов, в том числе видов растений, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения (далее - Правила) разработаны в соответствии с Лесным кодексом Республики Казахстан от 8 июля 2003 года и определяют порядок выдачи разрешений на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов растительного мира, их частей и дериватов, в том числе видов растений, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения.

Өсімдіктер дүниесінің объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын, оның ішінде сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген санатқа жатқызылған өсімдіктер түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсаттар беру қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2012 жылғы 2 наурыздағы № 25-02/86 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 12 сәуірде № 7562 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 2014 жылғы 15 шілдедегі № 268-Ө бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 15.07.2014 № 268-Ө бұйрығымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз).
Қазақстан Республикасының 2003 жылдың 8 шілдедегі Орман кодексінің 13-бабының 1-тармағының 18-4) тармақшасына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Өсімдіктер дүниесінің объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын, оның ішінде сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген санатқа жатқызылған өсімдіктер түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсаттар беру қағидасы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық бірінші рет ресми жарияланғаннан бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а.                               Е. Аман
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің м.а.
2012 жылғы 2 наурыздағы
№ 25-02/86 бұйрығымен
бекітілген
Өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен
дериваттарын, оның ішінде сирек кездесетін және құрып кету
қаупі төнгендер санатына жатқызылған өсімдіктер түрлерін
Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге
әкетуге рұқсаттар беру
қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын, оның ішінде сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнгендер санатына жатқызылған өсімдіктер түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсаттар беру Қағидасы (бұдан әрі – Қағида) 2003 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Орман кодексіне сәйкес әзірленді және өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын, оның ішінде сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнгендер санатына жатқызылған өсімдіктер түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсаттар беру тәртібін реттейді.

2. Настоящие Правила не распространяются на лекарственное сырье растительного происхождения, включенные в Перечень товаров, экспорт и импорт которых подлежат лицензированию, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июня 2008 года № 578.
3. Приобретенное заявителем разрешение не подлежит отчуждению иным физическим и юридическим лицам, за исключением случаев реорганизации юридического лица.
4. Выданное в соответствии с настоящими Правилами разрешение действительно в течение шести месяцев со дня их выдачи.
5. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) дериват - производное растения и продукция, произведенная из него и его производного;
2) растения - сосудистые и мохообразные растения, водоросли, лишайники и грибы;
3) объекты растительного мира - дикорастущие растения, произрастающие в естественной среде, или выращенные в искусственных условиях.
2. Порядок выдачи разрешений на ввоз в Республику Казахстан
и вывоз за ее пределы объектов растительного мира,
их частей и дериватов
6. Заявитель, для получения разрешения на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов растительного мира, их частей и дериватов, направляют по месту ввоза или вывоза в территориальное подразделение Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – территориальное подразделение) Заявку на получение разрешения на ввоз Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов растительного мира, их частей и дериватов по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
7. К Заявке на получение разрешения на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов растительного мира, их частей и дериватов прилагаются копии следующих документов:
1) для юридических лиц - свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации); для индивидуального предпринимателя - свидетельство о государственной регистрации; для физического лица – документ, удостоверяющий личность;
2) документы, подтверждающие происхождение, законность заготовки и приобретения объектов растительного мира, их частей и дериватов (изъято из природы, выращено в искусственных условиях, импортировано из другой страны, куплено, получено в качестве дара или наследства);
3) документ, подтверждающий соответствие ввозимых и вывозимых объектов растительного мира, их частей и дериватов требованиям фитосанитарной безопасности.
8. Территориальное подразделение рассматривает Заявку на получение разрешения на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов растительного мира, их частей и дериватов и прилагаемые к ней документы в течение 3 (трех) рабочих дней со дня ее поступления, после чего производит выдачу Разрешения на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов растительного мира, их частей и дериватов, которое оформляется по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – разрешение территориального подразделения) заявителю на ввоз и вывоз, либо выдает письменный мотивированный отказ.

2. Осы Қағида экпорты мен импорты Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 12 маусымдағы № 578 қаулысымен бекітілген лицензиялауға жататын Тауарлар тізбесіне енгізілген өсімдіктерден жасалған дәрілік шикізатқа қолданылмайды.
3. Өтінім беруші сатып алған рұқсат, заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру жағдайларын қоспағанда, өзге жеке және заңды тұлғаларға беруге жатпайды.
4. Осы Қағидаға сәйкес берілген рұқсат ол берілген күннен бастап алты ай бойы жарамды.
5. Осы Қағидада мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) өсімдіктер – күре тамырлы және мүк тәрізді өсімдіктер, балдырлар, қыналар және саңырауқұлақтар;
2) дериват - өсімдіктің туынды түрі мен одан және оның туынды түрінен өндірілген өнім;
3) өсімдіктер дүниесінің объектілері – табиғи ортада өсетін немесе қолдан өсірілген жабайы өсімдіктер.
2. Өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен
дериваттарын Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары
жерлерге әкетуге рұқсаттар беру тәртібі
6. Өтінім беруші өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат алу үшін әкелу немесе әкету орны бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшесіне (бұдан әрі – аумақтық бөлімше) осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат алуға өтінім жібереді.
7. Өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат алуға өтінімге мынадай құжаттардың көшірмелері қоса тіркеледі:
1) заңды тұлғалар үшін – құрылтай құжат және мемлекеттік тіркелу (қайта тіркелу) туралы куәлік; жеке кәсіпкер үшін – мемлекеттік тіркелу туралы куәлік; жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжат;
2) өсімдіктер дүниесі объектілерінің, олардың бөліктері мен дериваттарының шығу тегін, дайындалуы мен сатып алынуының заңдылығын растайтын құжаттар (табиғаттан алынған, қолдан өсірілген, басқа елден әкелінген, сатып алынған, тарту немесе мұра ретінде алынған);
3) әкелінетін және әкетілетін өсімдіктер дүниесі объектілерінің, олардың бөліктері мен дериваттарының фитосанитариялық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігін растайтын құжат.
8. Аумақтық бөлімше өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат алуға өтінімді және оған қоса тіркелген құжаттарды олар келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде қарайды, содан кейін өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат береді, ол осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді (бұдан әрі – аумақтық бөлімшенің рұқсаты), не жазбаша дәлелді бас тарту береді.

9. Основанием для отказа в выдаче разрешения является предоставление неполного пакета документов, прилагаемых к заявке и несоответствие их требованиям, установленным настоящими Правилами.
10. Разрешение территориального подразделения заполняется в двух экземплярах, из них первый выдается заявителю, а второй остается в территориальном подразделении.
11. Разрешение территориального подразделения регистрируется в журнале регистрации разрешений на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за пределы объектов растительного мира, их частей и дериватов, по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам и выдается заявителю, под роспись в указанном журнале или другому лицу по нотариально заверенной доверенности заявителя, либо по доверенности подписанной руководителем организации и заверенной печатью этой организации.
3. Порядок выдачи разрешений на ввоз в Республику Казахстан
и вывоз за ее пределы видов растений, отнесенных к категории
редких и находящихся под угрозой исчезновения
12. Заявитель, для получения разрешения на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы видов растений, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения, направляет в Комитет лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет) Заявку на получение разрешения на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы видов растений, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
13. Комитет в течение трех рабочих дней со дня получения Заявки на получение разрешения на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы видов растений, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения рассматривает ее и производит выдачу Разрешения на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы видов растений, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – разрешение Комитета), либо направляет письменный мотивированный отказ в случаях несоответствия представленной заявки требованиям пункта 7 настоящих Правил.
14. Разрешение Комитета заполняется в двух экземплярах, из них первый выдается заявителю, а второй остается в Комитете.
15. Разрешение Комитета регистрируется в журнале учета и регистрации разрешений на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за пределы видов растений, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения, по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам и выдается заявителю под роспись в указанном журнале или другому лицу по нотариально заверенной доверенности заявителя, либо по доверенности, подписанной руководителем организации и заверенной печатью этой организации.
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешений на ввоз
в Республику Казахстан и вывоз за ее
пределы объектов растительного мира
их частей и дериватов, в том числе
видов растений, отнесенных к категории редких
и находящихся под угрозой исчезновения
Форма
В______________________________________________________________
(полное наименование территориального подразделения уполномоченного органа)
от______________________________________________________________
(наименование юридического лица, либо фамилия,
_______________________________________________________________
имя, отчество (при наличии) физического лица)
Заявка
на получение разрешения на ввоз в Республику Казахстан и
вывоз за ее пределы объектов растительного мира, их частей и
дериватов
Прошу выдать разрешение на ввоз в Республику Казахстан, вывоз из
Республики Казахстан (нужное подчеркнуть):
Объекты растительного мира, их части и
дериваты
Вид
Вес (кг/тн)
1.
2.
Итого
Общий объем заявленной к ввозу, вывозу растений, их частей и
дериватов (кг/тонн)
_________________________________________________________
Подпись _______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место печати (для юридического лица)
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешений на ввоз
в Республику Казахстан и вывоз за ее
пределы объектов растительного мира
их частей и дериватов, в том числе
видов растений, отнесенных к категории редких
и находящихся под угрозой исчезновения
Форма
_________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения)
Комитета лесного и охотничьего хозяйства
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Разрешение № _____
на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы
объектов растительного мира, их частей и дериватов
(нужное подчеркнуть)
1.
Выдано (наименование юридического лица, фамилия, имя,
отчество (при наличии) физического лица, индивидуального
предпринимателя)
2.
Цель ввоза или вывоза
3.
Разрешается ввоз или вывоз (наименование объектов
растительного мира, их частей и дериватов (вес, кг/тонн)
4.
Срок действия
5.
Особые условия (наличие удостоверяющих и других документов)
Примечание: Разрешение действительно в течение шести месяцев со дня его выдачи.
Дата выдачи «____» _______________ 20 ___ г.
Подпись ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) должностного лица)
Место печати
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешений на ввоз
в Республику Казахстан и вывоз за ее
пределы объектов растительного мира
их частей и дериватов, в том числе
видов растений, отнесенных к категории редких
и находящихся под угрозой исчезновения
Форма
Журнал
регистрации выдачи разрешений на ввоз в Республику Казахстан и
вывоз за ее пределы объектов растительного мира, их частей и
дериватов
разре-
шения
Вид объекта
раститель-
ного мира,
их частей и
дериватов
Кому выдано
(физические
или
юридические
лица, в том
числе и по
доверенности
заявителя)
Данные получателя
(фамилия, имя,
отчество (при
наличии),
№ документа,
удостоверяющего
личность)
Дата выдачи
и вид
разрешения
(ввоз или
вывоз)
Подпись
получателя
1
2
3
4
5
6
В данном журнале пронумеровано,
прошнуровано и скреплено печатью
____ страниц.
___________________________________
(дата и подпись ответственного лица)
Приложение 4
к Правилам выдачи разрешений на ввоз
в Республику Казахстан и вывоз за ее
пределы объектов растительного мира
их частей и дериватов, в том числе
видов растений, отнесенных к категории редких
и находящихся под угрозой исчезновения
Форма
Комитет лесного и охотничьего хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
____________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица,
____________________________________________________________________
индивидуального предпринимателя),
____________________________________________________________________
(адрес, номер телефона и факса)
ЗАЯВКА
на получение разрешения на ввоз в Республику Казахстан и вывоз
за ее пределы видов растений, отнесенных к категории редких
и находящихся под угрозой исчезновения
Прошу выдать разрешение на ввоз в Республику Казахстан, вывоз из Республики Казахстан (нужное подчеркнуть) видов растений, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения
_________________________________________________________________
(наименование видов растений, отнесенных к категории редких
__________________________________________________________________
и находящихся под угрозой исчезновения)
Фамилия, имя, отчество (при наличии) лица, которое будет
ввозить и/или вывозить образцы или наименование юридического лица
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________
Цель ввоза и/или вывоза ______________________________________
Вид______________________________________________________________
Количество или вес __________________________________________________
Количество или вес частей и дериватов _______________________,
планируемые сроки и пункт таможенного оформления ввоза, (или вывоза)
__________________________________________________________________
средства транспорта и схема маршрута ________________________________
юридический адрес экспортера и импортера ____________________________
_____________________________________________________________________
(на русском и английском языках, их телефоны или факсы)
«_____»__________20__ г.
(дата подачи заявки)
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии)
Место печати (для юридического лица)
Приложение 5
к Правилам выдачи разрешений на ввоз
в Республику Казахстан и вывоз за ее
пределы объектов растительного мира
их частей и дериватов, в том числе
видов растений, отнесенных к категории редких
и находящихся под угрозой исчезновения
Форма
Комитет лесного и охотничьего хозяйства
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Разрешение № _____
на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы
видов растений, отнесенных к категории редких и находящихся
под угрозой исчезновения
(нужное подчеркнуть)
1.
Выдано (наименование юридического лица, фамилия, имя,
отчество (при наличии) физического лица, индивидуального
предпринимателя)
2.
Цель ввоза или вывоза
3.
Разрешается ввоз или вывоз (наименование видов растений, их
частей и дериватов (вес, кг/тонн)
4.
Срок действия
5.
Особые условия (наличие удостоверяющих и других документов)
Примечание: Разрешение действительно в течение шести месяцев со дня его выдачи.
Дата выдачи «____» _______________ 20 ___ г.
Подпись ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) должностного лица)
Место печати
Приложение 6
к Правилам выдачи разрешений на ввоз
в Республику Казахстан и вывоз за ее
пределы объектов растительного мира
их частей и дериватов, в том числе
видов растений, отнесенных к категории редких
и находящихся под угрозой исчезновения
Форма
Журнал
регистрации выдачи разрешений на ввоз в Республику Казахстан и
вывоз за ее пределы видов растений, отнесенных к категории
редких и находящихся под угрозой исчезновения
разре-
шения
Вид объекта
растительного
мира, их
частей и
дериватов
Кому выдано
(физические или
юридические
лица, в том
числе и по
доверенности
заявителя)
Данные
получателя
(фамилия, имя,
отчество (при
наличии),
№ документа
удостоверяющего
личность)
Дата выдачи
и вид
разрешения
(ввоз или
вывоз)
Подпись
получа-
теля
1
2
3
4
5
6
В данном журнале пронумеровано,
прошнуровано и скреплено печатью
____ страниц.
___________________________________
(дата и подпись ответственного лица)

9. Өтінімге қоса тіркелетін құжаттардың толық топтамасының берілмеуі және олардың осы Қағида белгілеген талаптарға сәйкес келмеуі рұқсат беруден бас тартуға негіз болып табылады.
10. Аумақтық бөлімшенің рұқсаты екі данада толтырылады, олардың біріншісі өтінім берушіге тапсырылады, ал екіншісі аумақтық бөлімшеде қалады.
11. Аумақтық бөлімшенің рұқсаты осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсаттарды тіркеу журналында тіркеледі және өтінім берушіге немесе өтінім берушінің нотариалды куәландырылған сенімхаты бойынша не ұйым басшысы қол қойған және осы ұйымның мөрімен куәландырылған сенімхат бойынша қол қойдырып басқа тұлғаға беріледі.
3. Сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнгендер санатына
жатқызылған өсімдіктер түрлерін Қазақстан Республикасына
әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсаттар беру
тәртібі
12. Өтінім беруші сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнгендер санатына жатқызылған өсімдіктер түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат алу үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетіне (бұдан әрі – Комитет) осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнгендер санатына жатқызылған өсімдіктер түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат алуға өтінім жібереді.
13. Комитет сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнгендер санатына жатқызылған өсімдіктер түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат алуға өтінімді және оған қоса тіркелген құжаттарды олар келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қарап, осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнгендер санатына жатқызылған өсімдіктер түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат береді (бұдан әрі – Комитеттің рұқсаты), не берілген өтінім осы Қағиданың 7-тармағының талаптарына сәйкес келмеген жағдайларда жазбаша дәлелді бас тарту жібереді.
14. Комитеттің рұқсаты екі данада толтырылады, олардың біріншісі өтінім берушіге тапсырылады, ал екіншісі Комитетте қалады.
15. Комитеттің рұқсаты осы Қағидаға 6-қосымшаға сәйкес сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнгендер санатына жатқызылған өсімдіктер түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсаттарды тіркеу журналында тіркеледі және өтінім берушіге немесе өтінім берушінің нотариалды куәландырылған сенімхаты бойынша не ұйым басшысы қол қойған және осы ұйымның мөрімен куәландырылған сенімхат бойынша қол қойдырып басқа тұлғаға беріледі.
Өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың
бөліктері мен дериваттарын, оның ішінде
сирек кездетесін және құрып кету қаупі
төнгендер санатына жатқызылған өсімдіктер
түрлерін Қазақстан Республикасына
әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге
рұқсаттар беру қағидасына
1-қосымша
Нысан
_______________________________________________________________
(уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің толық атауы)
_______________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы не жеке тұлғаның тегі,
_______________________________________________________________
аты, әкесінің аты (болса)
Өсімдіктер дүниесінің объектілерін, олардың бөліктері мен
дериваттарын Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары
жерлерге әкетуге рұқсат алуға
өтінім
Қазақстан Республикасына әкелуге, Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат беруіңізді сұраймын (керегі сызып қойылсын):
Өсімдіктер, олардың бөліктері мен дериваттары
Түрі
Салмағы (кг/тн)
1.
2.
Жиыны
Әкелуге, әкетуге өтінім жасалған өсімдіктердің, олардың бөліктері мен дериваттарының жалпы көлемі (кг/тонна)_________________
Қолы ________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болса)
Мөр орны (заңды тұлғалар үшін)
Өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың
бөліктері мен дериваттарын, оның ішінде
сирек кездетесін және құрып кету қаупі
төнгендер санатына жатқызылған өсімдіктер
түрлерін Қазақстан Республикасына
әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге
рұқсаттар беру қағидасына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің
_______________________________________________________
(аумақтық бөлімшенің атауы)
Өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен
дериваттарын Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары
жерлерге әкетуге
рұқсат № ____
(керегі сызып қойылсын)
1.
Берілді (заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның, жеке кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (болса)
2.
Әкелу немесе әкету мақсаты
3.
Әкелуге немесе әкетуге рұқсат етіледі (өсімдіктер дүниесі объектілерінің, олардың бөліктері мен дериваттарының атауы (салмағы, кг/тонна)
4.
Қолданылу мерзімі
5.
Ерекше шарттар (куәландыратын және басқа да құжаттардың болуы)
Ескертпе: Рұқсат ол берілген күннен бастап алты ай бойы жарамды.
Берілген күні 20__ ж. «__» _______________
Қолы _____________________________________________________
(лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болса)
Мөр орны
Өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың
бөліктері мен дериваттарын, оның ішінде
сирек кездетесін және құрып кету қаупі
төнгендер санатына жатқызылған өсімдіктер
түрлерін Қазақстан Республикасына
әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге
рұқсаттар беру қағидасына
3-қосымша
Нысан
Өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен
дериваттарын Қазақстан Республикасына әкелуге және одан
тысқары жерлерге әкетуге рұқсаттар беруді тіркеу
журналы
рұқсат
Өсімдіктер дүниесі объектісінің, олардың бөліктері мен дериваттары-
ның түрі
Кімге берілді (заңды немесе жеке тұлға, оның ішінде өтінім берушінің сенімхаты бойынша)
Алушының деректері (тегі, аты, әкесінің аты, жеке басын куәландыратын құжаттың №)
Рұқсат берілген күн және түрі (әкелу немесе әкету)
Алушының қолы
1
2
3
4
5
6
Бұл журналда ______ бет нөмірленді,
тігілді және мөр басылды
__________________________________
(күні және жауапты тұлғаның қолы)
Өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың
бөліктері мен дериваттарын, оның ішінде
сирек кездетесін және құрып кету қаупі
төнгендер санатына жатқызылған өсімдіктер
түрлерін Қазақстан Республикасына
әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге
рұқсаттар беру қағидасына
4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігінің
Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті
_____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
_____________________________________________________________
(жеке тұлғаның, жеке кәсіпкердің
____________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (болса)
____________________________________________________________
(мекенжайы, телефон және факс нөмірлері)
Сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнгендер санатына
жатқызылған өсімдіктер түрлерін Қазақстан Республикасына
әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат алуға
ӨТІНІМ
Сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнгендер санатына жатқызылған өсімдіктер түрлерін (керегі сызып қойылсын) Қазақстан Республикасына әкелуге, Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат беруіңізді сұраймын________________________________________________
___________________________________________________________________
(cирек кездесетін және құрып кету қаупі төнгендер санатына
___________________________________________________________________
жатқызылған өсімдіктер түрлерінің атауы)
Үлгілерді әкелетін және/немесе әкететін адамның тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның атауы __________________________
___________________________________________________________________
Әкелу және/немесе әкету мақсаты ___________________________________
Түрі ______________________________________________________________
Саны немесе салмағы________________________________________________
Бөліктері мен дериваттарының саны немесе салмағы __________________
Әкелуді, (немесе әкетуді) жоспарлап отырған мерзім және оны кедендік ресімдеу бекеті ___________________________________________________
Көлік құралы мен маршрут сызбасы___________________________________
Экспорттаушы мен импорттаушының заңдық мекенжайы___________________
___________________________________________________________________
(орыс және ағылшын тілдерінде, олардың телефондары немесе факстары)
20__ жыл «__» ____________
(өтінім берілген күн)
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болса)
Мөр орны (заңды тұлғалар үшін)
Өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың
бөліктері мен дериваттарын, оның ішінде
сирек кездетесін және құрып кету қаупі
төнгендер санатына жатқызылған өсімдіктер
түрлерін Қазақстан Республикасына
әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге
рұқсаттар беру қағидасына
5-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті
Сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнгендер санатына
жатқызылған өсімдіктер түрлерін Қазақстан Республикасына
әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге
рұқсат № ____
(керегі сызып қойылсын)
1.
Берілді (заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның, жеке кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (болса)
2.
Әкелу немесе әкету мақсаты
3.
Әкелуге немесе әкетуге рұқсат етіледі (өсімдіктер дүниесі объектілерінің, олардың бөліктері мен дериваттарының атауы (салмағы, кг/тонна)
4.
Қолданылу мерзімі
5.
Ерекше шарттар (куәландыратын және басқа да құжаттардың болуы)
Ескертпе: Рұқсат ол берілген күннен бастап алты ай бойы жарамды.
Берілген күні 20__ ж. «__» _______________
Қолы ____________________________________________________
(лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болса)
Мөр орны
Өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың
бөліктері мен дериваттарын, оның ішінде
сирек кездетесін және құрып кету қаупі
төнгендер санатына жатқызылған өсімдіктер
түрлерін Қазақстан Республикасына
әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге
рұқсаттар беру қағидасына
6-қосымша
Нысан
Сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнгендер санатына
жатқызылған өсімдіктер түрлерін Қазақстан Республикасына
әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсаттар беруді тіркеу
журналы
рұқсат№
Өсімдіктер дүниесі объектісінің, олардың бөліктері мен дериваттары-
ның түрі
Кімге берілді (заңды немесе жеке тұлға, оның ішінде өтінім берушінің сенімхаты бойынша)
Алушының деректері (тегі, аты, әкесінің аты, жеке басын куәландыратын құжаттың №)
Рұқсат берілген күн және түрі (әкелу немесе әкету)
Алушының қолы
1
2
3
4
5
6
Бұл журналда ______ бет нөмірленді,
тігілді және мөр басылды
__________________________________
(күні және жауапты тұлғаның қолы)