Об утверждении Правил приемки результатов по завершенным проектам в области космической деятельности
Приказ и.о. Председателя Национального космического агентства Республики Казахстан от 3 апреля 2012 года № 40/НК. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 мая 2012 года № 7612.
В соответствии с подпунктом 25) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 января 2012 года "О космической деятельности" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила приемки результатов по завершенным проектам в области космической деятельности.
2. Департаменту стратегического планирования и технического регулирования Национального космического агентства Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в органах юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Казкосмоса Молдабекова М.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
И.о. Председателя М. Молдабеков
Утверждены
приказом исполняющего
обязанности Председателя
Национального космического
агентства Республики Казахстан
от 3 апреля 2012 года № 40/НК
Правила
приемки результатов по завершенным проектам
в области космической деятельности
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 03.10.2019 № 255/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила приемки результатов по завершенным проектам в области космической деятельности (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 января 2012 года "О космической деятельности" и устанавливают порядок приемки результатов по завершенным проектам в области космической деятельности, за исключением проектов двойного и военного назначений в области космической деятельности.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 03.10.2019 № 255/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) заказчик – физическое или юридическое лицо, осуществляющее финансирование проектов в области космической деятельности;
2) завершенный проект в области космической деятельности – проект в области космической деятельности по которому получены конечные результаты, соответствующие договору (контракту) и (или) бюджетной программе (далее – завершенный проект);

Ғарыш қызметі саласындағы аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі төрағасы м.а. 2012 жылғы 3 сәуірдегі № 40-НҚ Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 2 мамырда № 7612 тіркелді.
"Ғарыш қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 9-бабы 1-тармағының 25) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Ғарыш қызметі саласындағы аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігінің Стратегиялық жоспарлау және техникалық реттеу департаменті осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының әділет органдарында заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазғарыш төрағасының орынбасары М.М.Молдабековке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төрағаның міндетін атқарушы М. Молдабеков
Қазақстан Республикасының
Ұлттық ғарыш агенттігі
төрағасының
міндетін атқарушының
2012 жылғы 3 сәуірдегі
№ 40-НҚ бұйрығымен
бекітілген
Ғарыш қызметі саласындағы аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді
қабылдау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 03.10.2019 № 255/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Ғарыш қызметі саласындағы аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ғарыш қызметі туралы" 2012 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және ғарыш қызметі саласындағы қосарланған және әскери мақсаттағы жобаларды қоспағанда, ғарыш қызметі саласындағы аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдау тәртібін белгілейді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 03.10.2019 № 255/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тапсырыс беруші – ғарыш қызметі саласындағы жобаларды қаржыландыруды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
2) ғарыш қызметі саласындағы аяқталған жоба – шарт (келісімшарт) және (немесе) бюджеттік бағдарламаға сәйкес келетін, ол бойынша түпкі нәтижелері алынған ғарыш қызметі саласындағы жоба (бұдан әрі – аяқталған жоба);

3) исполнитель – юридическое лицо, выполняющее завершенный проект;
4) приемочная комиссия – консультативно-совещательный орган, проводящий комплексную проверку и оценку результатов по завершенным проектам.
3. Приемка результатов по завершенным проектам проводится с целью оценки результатов выполнения завершенных проектов на соответствие их утвержденным показателям документов системы государственного планирования и (или) техническим заданиям.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 30.12.2014 № 362 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
4. Приемке результатов по завершенным проектам подлежат:
1) космические объекты, космические системы, космические ракетные комплексы, средства производства космической техники и космических ракетных комплексов, иные объекты космической отрасли после завершения строительства или прошедшие реконструкцию, капитальный ремонт, модернизацию;
2) составные части опытных образцов космических объектов, если принято решение об их дальнейшем использовании по назначению и серийном производстве;
3) научные исследования в области космической деятельности;
4) опытно-конструкторские работы в области космической деятельности.
5. Для приемки результатов по завершенным проектам приказом Аэрокосмического комитета Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) создается приемочная комиссия.
Приемочная комиссия принимает результаты по следующим завершенным проектам:
1) космические объекты и (или) его составные части;
2) космические системы;
3) космические ракетные комплексы;
4) объекты космодрома.
В состав приемочной комиссии входят:
председатель комиссии – руководитель уполномоченного органа или его заместитель;
заместитель председателя комиссии;
секретарь комиссии (без права голоса);
члены приемочной комиссии в зависимости от специфики проекта: представители уполномоченного органа, заказчика, исполнителя, эксплуатационных организаций, заинтересованных государственных органов (по согласованию).
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 30.12.2014 № 362 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 03.10.2019 № 255/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3) орындаушы – аяқталған жобаны орындайтын заңды тұлға;
4) қабылдау комиссиясы – аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді кешенді тексеруді және бағалауды жүргізетін консультативті-кеңестік орган.
3. Аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдау аяқталған жобаларды орындау нәтижелерін оларды мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының және (немесе) техникалық тапсырмалардың бекітілген көрсеткіштеріне сәйкестігіне бағалау мақсатында жүргізіледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.12.2014 № 362 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдауға мыналар:
1) ғарыш объектілері, ғарыш жүйелері, ғарыш зымыран кешендері, ғарыш техникасы және ғарыш зымыран кешендері өндірісінің құралдары, құрылыс аяқталғаннан кейін немесе қайта жаңарту, күрделі жөндеу, жаңғыртудан өткен ғарыш саласының өзге де объектілері;
2) егер оларды мақсаты бойынша одан әрі пайдалану және сериялық өндірісі туралы шешім қабылданса, ғарыш объектілерінің тәжірибелі үлгілерінің құрамдас бөліктері;
3) ғарыш қызметі саласындағы ғылыми зерттеулер;
4) ғарыш қызметі саласындағы тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар жатады.
5. Аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдау үшін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Аэроғарыш комитетінің (бұдан әрі – уәкілетті орган) бұйрығымен қабылдау комиссиясы құрылады.
Қабылдау комиссиясы мынадай аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдайды:
1) ғарыш объектілері және (немесе) оның құрамдас бөліктері;
2) ғарыш жүйелері;
3) ғарыш зымыран кешендері;
4) ғарыш айлағы объектілері.
Қабылдау комиссиясының құрамына:
комиссия төрағасы – уәкілетті органның басшысы немесе оның орынбасары;
комиссия төрағасының орынбасары;
комиссия хатшысы (дауыс беру құқығынсыз);
қабылдау комиссиясының мүшелері жобаның ерекшелігіне байланысты: уәкілетті органның, тапсырыс берушінің, орындаушының, пайдаланушы ұйымдардың, мүдделі мемлекеттік органдардың өкілдері (келісім бойынша) кіреді.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.12.2014 № 362 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 03.10.2019 № 255/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

6. В задачи приемочной комиссии входят:
1) проверка и оценка полноты и качества выполненных работ (услуг);
2) проверка и оценка соответствия фактических характеристик результатов завершенных проектов, указанных в пункте 5 настоящих Правил, запланированным конечным результатам, установленным в договоре (контракте) и (или) бюджетной программе;
3) проверка устранения недостатков, отклонений от технического задания, проекта, нормативной технической документации, выявленных на всех этапах работ;
4) оценка готовности результатов завершенных проектов, указанных в пункте 5 настоящих Правил, к эксплуатации.
Глава 2. Порядок приемки результатов по завершенным проектам
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 03.10.2019 № 255/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Приемка построенных (прошедших реконструкцию, капитальный ремонт, модернизацию) объектов космической отрасли по завершенным проектам, осуществляется в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
8. Приемка результатов по завершенным проектам производится уполномоченным органом самостоятельно (без создания приемочной комиссии) по следующим завершенным проектам:
1) по научным исследованиям в области космической деятельности в соответствии с законодательством Республики Казахстан о науке;
2) по опытно-конструкторским работам в области космической деятельности в соответствии с действующими нормативными документами Республики Казахстан в области технического регулирования и метрологии.
9. После выполнения всех работ по завершенным проектам, указанным в пункте 8 настоящих Правил, исполнитель представляет для утверждения в уполномоченный орган акт приемки результатов по завершенным проектам согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
К акту приемки результатов по завершенным проектам прилагаются следующие документы:
1) по научным исследованиям в области космической деятельности:
аннотационный отчет о научно-исследовательских работах;
рецензия к научно-исследовательским работам;
2) по опытно-конструкторским работам в области космической деятельности:
отчет о конструкторских работах;
отчет об испытаниях опытного образца (при наличии).
10. Решение о приемке результатов по завершенным проектам, указанным в пункте 8 настоящих Правил принимается первым руководителем уполномоченного органа или лицом его замещающим, в срок не позднее пяти рабочих дней со дня представления исполнителем акта приемки результатов по завершенным проектам и сопутствующих документов.

6. Қабылдау комиссиясы міндеттеріне:
1) орындалған жұмыстардың (қызметтердің) толықтығы мен сапасын тексеру және бағалау;
2) осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген аяқталған жобалар нәтижелерінің нақты сипаттамаларының шартта (келісімшартта) және (немесе) бюджеттік бағдарламада бекітілген жоспарланған түпкі нәтижелеріне сәйкестігін тексеру және бағалау;
3) жұмыстардың барлық кезеңдерінде анықталған техникалық тапсырмадан, жобадан, нормативтік техникалық құжаттамадан жетіспеушіліктерді, ауытқушылықтарды жоюды қадағалау;
4) осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген аяқталған жобалар нәтижелерінің пайдалануға дайындығын бағалау кіреді.
2-тарау. Аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдау тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 03.10.2019 № 255/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Аяқталған жобалар бойынша салынған (қайта жаңартудан, күрделі жөндеуден, жаңғыртудан өткен) ғарыш саласы объектілерін қабылдау Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы заңнамада белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
8. Аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдауды уәкілетті орган мынадай аяқталған жобалар бойынша:
1) Қазақстан Республикасының ғылым туралы заңнамасына сәйкес ғарыш қызметі саласындағы ғылыми зерттеулер бойынша;
2) Қазақстан Республикасының техникалық реттеу және метрология саласындағы қолданыстағы нормативтік құжаттарға сәйкес ғарыш қызметі саласындағы тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар бойынша дербес (қабылдау комиссиясын құрмай-ақ) жүргізеді.
9. Осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген аяқталған жобалар бойынша барлық жұмыстарды орындағаннан кейін орындаушы осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдау актісін уәкілетті органға бекіту үшін ұсынады.
Аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдау актісіне мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) ғарыш қызметі саласындағы ғылыми зерттеулер бойынша:
ғылыми-зерттеу жұмыстары туралы аннотациялық есеп;
ғылыми-зерттеу жұмыстарына рецензия;
2) ғарыш қызметі саласындағы тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар бойынша:
конструкторлық жұмыстар туралы есеп;
тәжірибелік үлгі сынаулары туралы есеп (бар болған кезде).
10. Осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдау туралы шешімді уәкілетті органның бірінші басшысы немесе оны алмастыратын адам орындаушы аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдау актісін және ілеспе құжаттарды ұсынған күннен бастап, бес жұмыс күннен кешіктірмей қабылдайды.

11. Отдельные этапы завершенного проекта, имеющие возможность самостоятельного действия, вводятся в эксплуатацию приказом уполномоченного органа.
12. После выполнения всех работ по завершенным проектам, указанным в пункте 5 настоящих Правил, исполнитель письменно извещает уполномоченный орган о готовности к сдаче результатов завершенного проекта, с указанием наименования завершенного проекта и (или) бюджетной программы.
13. Уполномоченный орган в течение десяти рабочих дней после получения письменного извещения от исполнителя завершенного проекта о готовности к сдаче результатов завершенного проекта создает приемочную комиссию. При этом устанавливается дата начала и окончания работы комиссии по данному проекту. Общая продолжительность процедуры приемки результатов по завершенным проектам устанавливается уполномоченным органом в зависимости от сложности и функциональной предназначенности завершенного проекта, его технологических и эксплуатационных характеристик и параметров и не должна превышать тридцать рабочих дней.
Уполномоченный орган не позднее пяти рабочих дней до начала приемочных процедур письменно извещает всех членов приемочной комиссии о дате начала ее работы.
14. По итогам работ приемочной комиссии в течение пяти рабочих дней составляется протокол, являющийся основанием для принятия результатов по завершенным проектам.
При наличии у члена (членов) приемочной комиссии особого мнения, возникшие возражения указываются в протоколе.
15. При выявлении замечаний по завершенному проекту приемочная комиссия направляет протокол в уполномоченный орган для направления в адрес заказчика и исполнителя.
После устранения замечаний исполнитель предоставляет уполномоченному органу информацию по результатам устранения с направлением копии заказчику.
Уполномоченный орган не позднее пяти рабочих дней со дня получения от исполнителя информации по результатам устранения замечаний в письменном виде направляет всем членам приемочной комиссии указанную информацию.
16. После подписания членами приемочной комиссии протокола о завершенности проекта секретарем приемочной комиссии готовится проект акта приемочной комиссии. Проект акта приемочной комиссии с приложением протокола представляется руководству уполномоченного органа в трех экземплярах в срок не позднее пяти рабочих дней со дня поступления протокола или информации по результатам устранения замечаний.
Решение о приемке результатов по завершенным проектам принимается первым руководителем уполномоченного органа или лицом, его замещающим, в срок не позднее пяти рабочих дней, путем утверждения акта приемочной комиссии по приемке результатов по завершенному проекту.

11. Дербес әрекет ету мүмкіндігі бар аяқталған жобаның жекелеген кезеңдері уәкілетті органның бұйрығымен пайдалануға енгізіледі.
12. Осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген аяқталған жобалар бойынша барлық жұмыстарды орындағаннан кейін орындаушы аяқталған жоба және (немесе) бюджеттік бағдарлама атауын көрсетіп, аяқталған жоба нәтижелерін тапсыруға дайын екендігі туралы уәкілетті органға жазбаша хабарлайды.
13. Уәкілетті орган аяқталған жоба нәтижелерін тапсыруға дайындығы туралы аяқталған жоба орындаушысынан жазбаша хабарламаны алғаннан кейін он жұмыс күні ішінде қабылдау комиссиясын құрады. Бұл ретте аталған жоба бойынша комиссия жұмысының басталу және аяқталу күні белгіленеді. Аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдау рәсімінің жалпы ұзақтығын уәкілетті орган аяқталған жобаның күрделілігі мен функционалдық тиесілігіне, оның технологиялық және пайдаланушылық сипаттамалары мен өлшемдеріне байланысты белгілейді және отыз жұмыс күннен аспауы тиіс.
Уәкілетті орган қабылдау комиссиясының барлық мүшелерін оның жұмысының басталу күні туралы қабылдау рәсімдерінің басталуына дейін бес жұмыс күннен кешіктірмей хабарлайды.
14. Қабылдау комиссиясы жұмыстарының нәтижелері бойынша бес жұмыс күні ішінде аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдау үшін негіз болып табылатын хаттама жасалады.
Қабылдау комиссиясы мүшесінің (мүшелерінің) ерекше пікірі болған кезде туындаған қарсылықтар хаттамада көрсетіледі.
15. Аяқталған жобалар бойынша ескертулер анықталған кезде қабылдау комиссиясы тапсырыс беруші мен орындаушының атына жолдау үшін уәкілетті органға хаттаманы жолдайды.
Ескертулерді жойғаннан кейін орындаушы тапсырыс берушіге көшірмесін жолдай отырып, уәкілетті органға жою нәтижелері бойынша ақпарат ұсынады.
Ескертулерді жою нәтижелері бойынша ақпаратты уәкілетті орган орындаушыдан алған күнінен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей аталған ақпаратты қабылдау комиссиясының барлық мүшелеріне жазбаша түрде жолдайды.
16. Қабылдау комиссиясының мүшелері жобаның аяқталғаны туралы хаттамаға қол қойғаннан кейін қабылдау комиссиясының хатшысы қабылдау актісін дайындайды. Хаттамасы қоса берілген қабылдау комиссия актісінің жобасы уәкілетті органның басшысына ескертулерді жою нәтижелері бойынша ақпарат немесе хаттама түскен күнінен бастап үш данада бес жұмыс күннен кешіктірмей ұсынылады.
Аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдау туралы шешімді уәкілетті органның бірінші басшысы немесе оны алмастыратын адам бес жұмыс күннен кешіктірмей аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдау туралы қабылдау комиссиясының актісін бекіту арқылы қабылдайды.

Акт приемочной комиссии по приемке результатов по завершенным проектам, указанным в пункте 5 настоящих Правил, оформляется согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
17. Для осуществления приемки результатов по завершенным проектам исполнитель завершенного проекта представляет приемочной комиссии следующие документы:
1) отчет о полной завершенности работ в соответствии с техническим заданием к завершенному проекту;
2) договор (контракт) на выполнение работ и (или) договоры с поставщиками на проведение работ, оказание услуг всех этапов завершенного проекта;
3) информация о полученных результатах по завершенному проекту;
4) информация о наличии эксплуатационной и разрешительной документации;
5) акты проведенных испытаний (автономные, комплексные, летные), программы и методики их проведения;
6) результаты приемки промежуточных этапов работ завершенного проекта;
7) паспорта (формуляры) космического объекта, космической системы, космического ракетного комплекса, объекта космодрома, составных частей и систем, в них входящих (при наличии);
8) перечень организаций, участвовавших в разработке, проектировании и производстве космического объекта, космической системы, космического ракетного комплекса, объекта космодрома, составных частей и систем, в них входящих;
9) документы об отводе земельных участков для охранных зон (при наличии);
10) акт соответствующей приемочной комиссии о приемке построенных объектов в эксплуатацию (объектов космической отрасли и средств производства космической техники) (при наличии);
11) документы о разрешении на выброс, сброс, захоронение, размещение загрязняющих окружающую среду веществ (при наличии);
12) акт приемки космического объекта в рамках договора (контракта) между заказчиком и поставщиком (при наличии).
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 30.12.2014 № 362 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
18. После приемки завершенного проекта оригиналы документов, указанных в пункте 17 настоящих Правил хранятся у заказчика, копии документов остаются в уполномоченном органе.
Приложение 1
к Правилам приемки результатов
по завершенным проектам
в области космической деятельности
Форма
Утвержден
приказом Национального
космического агентства
Республики Казахстан
от 3 апреля 2012 года № 40/НК
Акт
приемки результатов по завершенному проекту
по договору № ___ от "___" _________ 20__ года
Мы, нижеподписавшиеся, представитель Заказчика ___________
с одной стороны и представитель Исполнителя ____________________,
с другой стороны, составили настоящий акт о том, что результаты по
завершенному проекту удовлетворяют условиям договора и в надлежащем
порядке оформлены.
Виды работ (услуг):
По пункту 1 Календарного плана ____________________ (сумма, тенге)
По пункту 2 Календарного плана ____________________ (сумма, тенге)
Общая сумма договора _______________ (прописью) тенге.
Сумма аванса в размере ___ % от общей суммы договора,
перечисленная Исполнителю согласно договору, составляет –
_________________ (прописью) тенге.
Ранее заактированные суммы по оказанным услугам –
_________________ (прописью) тенге.
Объем работ (оказанных услуг) за ______ месяцев 20___ года
согласно Календарному плану составляет - ________ (прописью) тенге.
Сумма, требуемая к перечислению Исполнителюcf1 –
__________________ (прописью) тенге.
От Заказчика:
__________________
__________________
__________________
__________________
___________
(подпись)
М.п.
От Исполнителя:
_________________
_________________
_________________
_________________
____________
(подпись)
М.п.
Приложение 2
к Правилам приемки результатов
по завершенным проектам
в области космической деятельности
Форма
Утвержден
приказом Национального
космического агентства
Республики Казахстан
от 3 апреля 2012 года № 40/НК
Акт
приемочной комиссии по приемке результатов
по завершенному проекту
от "___" ____________ 20___ года

Осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген аяқталған жоба бойынша нәтижелерді қабылдау жөніндегі қабылдау комиссиясының актісі осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес ресімделеді.
17. Аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдауды жүзеге асыру үшін аяқталған жоба орындаушысы қабылдау комиссиясына мынадай құжаттарды:
1) аяқталған жобаның техникалық тапсырмасына сәйкес жұмыстың толық аяқталғаны туралы есепті;
2) жұмыстарды орындауға арналған шартты (келісімшартты) және (немесе) аяқталған жобаның барлық кезеңдерінде жұмыстар жүргізуге, қызметтер көрсетуге жеткізіп берушілермен жасалған шарттарды;
3) аяқталған жоба бойынша алынған нәтижелер туралы ақпаратты;
4) пайдаланушы және рұқсат беру құжаттаманың болуы туралы ақпаратты;
5) жүргізілген сынаулар (автономды, кешенді, ұшу) актілерін, оларды өткізу бағдарламалары мен әдістемелерін;
6) аяқталған жоба жұмыстарының аралық кезеңдерін қабылдау нәтижелерін;
7) ғарыш объектісінің, ғарыш жүйесінің, ғарыш зымыран кешенінің, ғарыш айлағының объектісі, оларға кіретін (бар болған кезде) құрамдас бөліктерінің және жүйелерінің төлқұжаттарын (формулярларын);
8) ғарыш объектісін, ғарыш жүйесін, ғарыш зымыран кешенін, ғарыш айлағының объектісін, оларға кіретін құрамдас бөліктері мен жүйелерін әзірлеуге, жобалауға және өндіруге қатысатын ұйымдар тізбесін;
9) қорғалатын аймақтар үшін жер телімін бөлу туралы құжаттарды (бар болған кезде);
10) пайдалануға берілген (ғарыш саласының объектілері және ғарыш техникасы өндірісінің құралдары) (бар болған кезде) салынған объектілерді қабылдау туралы тиісті қабылдау комиссиясының актісін;
11) қоршаған ортаны ластайтын заттарды тастауға, ығыстыруға, көмуге арналған рұқсат беру туралы құжаттарды (бар болған кезде) ұсынады;
12) тапсырыс беруші мен өнім беруші арасындағы шарт (келісімшарт) шеңберінде ғарыш объектісін қабылдау актісі (бар болған кезде).
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.12.2014 № 362 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Аяқталған жобаны қабылдағаннан кейін осы Қағидалардың 17-тармағында көрсетілген құжаттардың түпнұсқалары тапсырыс берушіде сақталады, ал көшірмелері уәкілетті органда қалады.
Ғарыш қызметі саласындағы
аяқталған жобалар бойынша
нәтижелерді қабылдау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық ғарыш агенттігінің
20__ жылғы "__"__________
№ _____ бұйрығымен
бекітілген
Аяқталған жоба бойынша нәтижелерді
қабылдау актісі
Біз, төменде қол қойғандар, Тапсырыс берушінің өкілі ______ бір тараптан, және Орындаушының өкілі _______________________, екінші тараптан, аяқталған жоба бойынша нәтижелерге шарт талаптарын қанағаттандыратындығы туралы осы актіге қол қойды және тиісті тәртіппен ресімделді.
Жұмыстардың (қызметтердің) түрлері:
Күнтізбелік жоспардың 1-тармағы бойынша _________ (сома, теңге)
Күнтізбелік жоспардың 2-тармағы бойынша _________ (сома, теңге)
Шарттың жалпы сомасы _________________________ (жазбаша) теңге.
Орындаушыға шартқа сәйкес аударылған шарттың жалпы сомасынан ___ % мөлшеріндегі аванс сомасы – _________________ (жазбаша) теңгені құрайды.
Көрсетілген қызметтер бойынша ертеректе актіленген сомалар – _____________ (жазбаша) теңге.
Күнтізбелік жоспарға сәйкес 20___ жылғы ______________ айларға көрсетілген қызметтер көлемі - ________________ (жазбаша) теңге.
Орындаушының атына аударуға талап етілетін сома – _____________ (жазбаша) теңге.
Тапсырыс берушінің атынан: Орындаушының атынан:
_____________________________ __________________________
_____________________________ __________________________
_____________________________ __________________________
_____________________________ __________________________
(қолы) (қолы)
М.О. М.О.
Ғарыш қызметі саласындағы
аяқталған жобалар бойынша
нәтижелерді қабылдау қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық ғарыш агенттігінің
20__ жылғы "___"_________
№ _____ бұйрығымен
бекітілген
Аяқталған жоба бойынша нәтижелерді қабылдау жөніндегі
қабылдау комиссиясының
актісі

Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 30.12.2014 № 362 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Приемочная комиссия, созданная приказом уполномоченного органа от "__" ____ 20__ года № ____ (далее - Комиссия) в составе:
Председатель Комиссии ____________________________
Заместитель председателя _________________________
Представитель ____________ (наименование государственного
органа /учреждения /предприятия)
…
Представитель ____________ (наименование организации)
…
Комиссия рассмотрела материалы, представленные
____________________________ (наименование организации)
по завершенному проекту ________________________________
(наименование проекта)
Комиссия установила:
________________________ (информация о проведенной комиссией работе)
Комиссия решила:
________________________________ (заключение комиссии)
Подписи членов комиссии:
От Заказчика:
____________________________
____________________________
____________________________
_______________
_______________
(подпись)
м.п.
От Исполнителя:
____________________________
____________________________
____________________________
______________
____________
(подпись)
м.п.

Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.12.2014 № 362 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Уәкілетті органның 20___ жылғы "___" _________ № ____ бұйрығымен құрылған қабылдау комиссиясы (бұдан әрi – Комиссия) мынадай құрамда:
Комиссия төрағасы _____________________________________________
Төраға орынбасары _____________________________________________
Өкілі ___________(мемлекеттік органның/мекеменің/кәсіпорынның атауы)
Өкілі ___________(ұйым атауы)
Комиссия ____________ (жоба атауы) аяқталған жоба бойынша __________________ (ұйым атауы) ұсынылған материалдарды қарады.
Комиссия бекітті:
________________ (комиссиямен жүргізілген жұмыс туралы ақпарат)
Комиссия шешті:
________________________________________ (комиссия қорытындысы)
Комиссия мүшелерінің қолдары:
Тапсырыс берушінің атынан: Орындаушының атынан:
_____________________________ __________________________
_____________________________ __________________________
_____________________________ __________________________
_____________________________ __________________________
(қолы) (қолы)
М.о. М.о.