О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 637 "Об утверждении Правил назначения и отстранения реабилитационного и конкурсного управляющих, администратора внешнего наблюдения"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 апреля 2012 года № 198. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 мая 2012 года № 7651. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 28 апреля 2014 года № 189
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра финансов РК от 28.04.2014 № 189 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 24) статьи 10-2 Закона Республики Казахстан от 21 января 1997 года «О банкротстве», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 637 «Об утверждении Правил назначения и отстранения реабилитационного и конкурсного управляющих, администратора внешнего наблюдения» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7374) следующие изменения и дополнения:
в Правилах назначения и отстранения реабилитационного и конкурсного управляющих, администратора внешнего наблюдения, утвержденных указанным приказом:
пункты 456 и 7 изложить в следующей редакции:
«4. Территориальные подразделения Комитета издают приказ, которым назначают работника, ответственного за полноту, достоверность и своевременность вносимых в Реестр сведений, а также за его сохранность и ведение архива Реестра в соответствии с Типовыми правилами документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2011 года № 1570 (далее - Правила документирования).
5. Назначение конкурсного управляющего, администратора внешнего наблюдения осуществляется согласно очередности регистрации судебных актов в регистрационной учетной форме в территориальном подразделении Комитета в соответствии с Правилами документирования.
6. Назначение в качестве конкурсного управляющего, администратора внешнего наблюдения осуществляется территориальным подразделением Комитета в порядке очередности согласно соответствующему Реестру.
Территориальное подразделение Комитета назначает реабилитационным управляющим кандидатуру, представленную собранием кредиторов.
7. В день назначения в качестве конкурсного управляющего администратора внешнего наблюдения сведения о нем переносятся в конец Реестра.»;
часть первую пункта 9 изложить в следующей редакции:

"Оңалтушы және конкурстық басқарушыларды, сырттай байқау әкімшісін тағайындау және шеттету қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 637 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 9 сәуірдегі № 198 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 14 мамырда № 7651 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 28 сәуірдегі № 189 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің Орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 28.04.2014 № 189 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Банкроттық туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы Заңының 10-2-бабының 24) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Оңалтушы және конкурстық басқарушыларды, сырттай байқау әкімшісін тағайындау және шеттету қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 637бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7374 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Оңалтушы және конкурстық басқарушыларды, сырттай байқау әкімшісін тағайындау және шеттетуқағидасында:
456 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Комитеттің аумақтық бөлімшелері Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 1570 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларына (бұдан әрі - Құжаттама жасау қағидалары) сәйкес Тізілімге енгізілетін мәліметтердің толықтығына, дұрыстығына және уақтылығына, сондай-ақ оның сақталуына және Тізілімнің мұрағатын жүргізуге жауапты қызметкерді тағайындайтын бұйрық шығарады.
5. Конкурстық басқарушыны, сырттай байқау әкімшісін тағайындау Комитеттің аумақтық бөлімшесінде тіркеудің есепке алу нысанында Құжаттамалау ережесіне сәйкес сот актілерін есепке тіркеудің кезектілігіне сәйкес жүзеге асырылады.
6. Конкурстық басқарушы, сырттай байқау әкімшісі ретінде тағайындауды Комитеттің аумақтық бөлімшесі тиісті Тізілімге сәйкес кезектілік тәртібінде жүзеге асырады.
Комитеттің аумақтық бөлімшесі кредиторлар жиналысы ұсынған кандидатураны оңалтушы басқарушы етіп тағайындайды.
7. Конкурстық басқарушыны сырттай байқау әкімшісі ретінде тағайындалған күн, ол туралы мәліметтер Тізілімнің соңына көшіріледі.»;
9-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

«9. Назначение реабилитационного и конкурсного управляющих, администратора внешнего наблюдения производится приказом территориального подразделения Комитета в течение пяти рабочих дней после вступления в силу определения суда об утверждении плана реабилитации, определения суда об отстранении от управления имуществом и делами должника собственника имущества должника, учредителя (участников), решения суда о признании должника банкротом, определения суда о введении внешнего наблюдения, а также после представления протокола собрания кредиторов при отстранении реабилитационного управляющего, соответственно по формам согласно приложениям 4-6 к настоящим Правилам, который подписывается руководителем территориального подразделения Комитета, либо лицом его замещающим и заверяется печатью.»;
дополнить пунктами 10-1 и 10-2 следующего содержания:
«10-1. С момента вынесения судом определения о приостановлении реабилитационной процедуры реабилитационный управляющий отстраняется от управления имуществом и делами должника.
10-2. При выявлении в ходе процедуры реабилитации случаев, указанных в пунктах 10 и 10-1 настоящих Правил, территориальное подразделение Комитета уведомляет об этом кредиторов.
Собрание кредиторов в течение трех рабочих дней представляет в территориальное подразделение Комитета кандидатуру реабилитационного управляющего из числа лиц, зарегистрированных в уполномоченном органе.
Территориальное подразделение Комитета в течение пяти рабочих дней после представления кредиторами кандидатуры назначает реабилитационного управляющего.»;
часть первую пункта 13 изложить в следующей редакции:
«13. В случае отстранения или освобождения конкурсного управляющего, администратора внешнего наблюдения от выполнения возложенных полномочий, сведения о них переносятся в конец соответствующего Реестра.»;
приложения 1 и 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Комитету по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан (Усеновой Н.Д.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Жамишев
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 9 апреля 2012 года № 198
Приложение 1
к Правилам назначения и отстранения
реабилитационного и конкурсного управляющих,
администратора внешнего наблюдения
Форма
Реестр назначения реабилитационных управляющих на __________
(дата)
п/п
Фамилия,
имя,
отчество
(при
наличии)
реабилита-
ционного
управляю-
щего
Регист-
рационный
номер
налого-
плательщика
(индиви-
дуальный
идентифика-
ционный
номер)
реабилита-
ционного
управляю-
щего
Наименова-
ние
Фамилия,
имя,
отчество
(при
наличии)
должника
Регист-
рационный
номер
налого-
плательщика
(бизнес-
идентифика-
ционный
номер,
индивидуа-
льный
идентифика-
ционный
номер)
должника
Дата и номер
определения об
утверждении
плана
реабилитации
(об
отстранении от
управления
имуществом
и делами
должника
собственника
имущества
должника,
учредителя
(участников)/
протокола
собрания
кредиторов)
Дата
приказа
о
назначении
Примеча-
ние
1
2
3
4
5
6
7
8
Фамилия, имя, отчество (при наличии) должностного лица, составившего реестр
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 9 апреля 2012 года № 198
Приложение 4
к Правилам назначения и отстранения
реабилитационного и конкурсного управляющих,
администратора внешнего наблюдения
Форма
ПРИКАЗ
о назначении реабилитационного управляющего

«9. Оңалту жоспарын бекіту туралы сот ұйғарымы, борышкер мүлкінің меншік иесін, құрылтайшыларын (қатысушыларын) борышкердің мүлкі мен істерін басқарудан шеттету туралы сот ұйғарымы, борышкерді банкрот деп тану туралы сот шешімі, сырттай байқауды енгізу туралы сот ұйғарымы күшіне енгеннен кейін, сондай-ақ оңалтушы басқарушыны шеттеткен кезде кредиторлар жиналысы хаттамасын ұсынғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде, оңалтушы, конкурстық басқарушыларды және сырттай байқау әкімшісін тағайындау тиісінше осы Қағиданың 4-6-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша Комитеттің аумақтық бөлімшесінің бұйрығымен жүргізіледі, оған Комитеттің аумақтық бөлімшесінің басшысы не оның орнын басатын тұлға қол қояды және мөртаңбамен расталады.»;
мынадай мазмұндағы 10-1 және 10-2-тармақтармен толықтырылсын:
«10-1. Сот оңалту рәсімін тоқтата тұру туралы ұйғарым шығарған сәттен бастап оңалтушы басқарушы борышкердің мүлкі мен істерін басқарудан шеттетіледі.
10-2. Оңалту рәсімі барысында осы Қағиданың 10 және 10-1-тармақтарында көрсетілген жағдайлар анықталған кезде Комитеттің аумақтық бөлімшесі ол туралы кредиторларды хабардар етеді.
Кредиторлар жиналысы уәкілетті органда тіркелген тұлғалар арасынан оңалтушы басқарушының кандидатурасын үш жұмыс күн ішінде Комитеттің аумақтық бөлімшесіне ұсынады.
Комитеттің аумақтық бөлімшесі кредиторлармен кандидатура ұсынылғаннан кейін бес жұмыс күн ішінде оңалтушы басқарушыны тағайындайды.»;
13-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«13. Конкурстық басқарушы, сырттай байқау әкімшісі жүктелген өкілеттіктерін орындаудан шеттетілген немесе босатылған жағдайда, олар туралы мәліметтер тиісті Тізілімнің соңына енгізіледі.»;
көрсетілген Қағидаға 1 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және  2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті (Н.Д. Үсенова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және кейіннен оның заңнамамен белгіленген тәртіппен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен  кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                       Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 9 сәуірдегі
№ 198 бұйрығына
1-қосымша
Оңалтушы және конкурстық
басқарушыны, сырттай байқау әкімшісін
тағайындау және шеттету қағидасына
1-қосымша
Нысан
______________ оңалтушы басқарушыны тағайындау тізілімі
(күні)
р/с
Оңалтушы басқарушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Оңалтушы басқарушының салық төлеушінің тіркеу нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі)
Борышкердің атауы/ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Борышкердің салық төлеушінің тіркеу нөмірі (бизнес-сәйкестендіру нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі)
Оңалту жоспарын бекіту туралы (борышкер мүлкінің меншік иесінің, құрылтайшылардың (қатысушылардың) борышкер мүлкі мен істерін басқару құқығының күшін жою туралы) ұйғарымның/кредиторлар жиналысы хаттамасының күні және нөмірі
Тағайындау туралы бұйрықтың күні
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
Тізілімді жасаған лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 9 сәуірдегі
№ 198 бұйрығына
2-қосымша
Оңалтушы және конкурстық
басқарушыны, сырттай байқау әкімшісін
тағайындау және шеттету қағидасына
4-қосымша
Нысан
Оңалтушы басқарушыны тағайындау туралы
БҰЙРЫҚ

В соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 января 1997
года «О банкротстве» и на основании определения _________________
суда _______________ области (города) от «___» _________ 201 __ года
об утверждении плана реабилитации (отстранении от управления
имуществом и делами должника собственника имущества должника,
учредителя (участников) протокола собрания кредиторов) _____________,
(наименование должника)
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Назначить реабилитационным управляющим _____________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии) полностью)
на __________________________________________________________________
(наименование/ фамилия, имя, отчество (при наличии) должника,
бизнес-идентификационный номер (индивидуальный идентификационный
номер)
2. Возложить на _______________________ исполнение обязанностей
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
реабилитационного управляющего в соответствии с требованиями
законодательства о банкротстве.
3. Реабилитационному управляющему _____________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
обеспечить выполнение требований законодательства о банкротстве.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность должностного лица)
Руководитель территориального подразделения
Комитета по работе с несостоятельными должниками
Министерства финансов Республики Казахстан __________________ _______
(фамилия, имя, отчество (при наличии) (подпись)

«Банкроттық туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 21 қаңтардағы Заңына сәйкес және ____________________ оңалту жоспарын бекіту туралы (борышкер        (борышкердің атауы)
мүлкінің меншік иесінің, құрылтайшылардың (қатысушылардың) борышкер мүлкі мен істерін басқару құқығының күшін жою туралы) ______________ облысы (қаласы) ____________ сотының 201 ___ жылғы « » _____________ ұйғарымының/кредиторлар жиналысы хаттамасының негізінде,
БҰЙЫРАМЫН:
1. _________________________________ оңалтушы басқарушысы болып
(борышкердің атауы/ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), бизнес-сәйкестендіру нөмірі, (жеке сәйкестендіру нөмірі)
______________________________________________________ тағайындалсын.
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) толық)
2. Қазақстан Республикасының банкроттық туралы заңнамасы талаптарына сәйкес оңалтушы басқарушының міндеттерін атқару __________________________________________________________ жүктелсін.
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)толық)
3. Оңалтушы басқарушысы _______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)толық)
Қазақстан Республикасының банкроттық туралы заңнамасы талаптарының орындалуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау ___________________________
(лауазымды тұлғаның (тегі,
_____________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса) (толық), лауазымы)
жүктелсін.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитеті
аумақтық бөлімшесінің басшысы ________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)    (қолы)