Об утверждении статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет о ценах и объемах закупа и реализации социально-значимых продовольственных товаров стабилизационных фондов" (код 2031101, индекс 1-СФ, периодичность месячная) и инструкции по ее заполнению
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 12 июля 2012 года № 181. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 августа 2012 года № 7884. Утратил силу приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 22 июля 2013 года № 158
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Председателя Агентства РК по статистике от 22.07.2013 № 158 (вводится в действие с 01.01.2014).
В соответствии с подпунктами 2) и 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года «О государственной статистике», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о ценах и объемах закупа и реализации социально-значимых продовольственных товаров стабилизационных фондов» (код 2031101, индекс 1-СФ, периодичность месячная) согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о ценах и объемах закупа и реализации социально-значимых продовольственных товаров стабилизационных фондов» (код 2031101, индекс 1-СФ, периодичность месячная) согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту правового и организационного обеспечения совместно с Департаментом стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направить на официальное опубликование в средства массовой информации настоящий приказ в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) обеспечить обязательную публикацию настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по статистике.
3. Департаменту стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике довести настоящий приказ до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по статистике.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Агентства Республики Казахстан по статистике.
5. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель                               А. Смаилов
«СОГЛАСОВАН»
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
_______________ Е. Аман

"Тұрақтандыру қорларының әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларын сатып алу және өткізу бағасы мен көлемі туралы есеп" (коды 2031101, индексі 1-ТҚ, кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын және оны толтыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2012 жылғы 12 шілдедегі № 181 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 28 тамызда № 7884 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының м.а. 2013 жылғы 22 шілдедегі № 158 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Статистика агенттігі төрағасының м.а. 22.07.2013 № 158 бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Қолданушылардың назарына!
Осы Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз.
«Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабының 2) және 7) тармақшаларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) «Тұрақтандыру қорларының әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларын сатып алу және өткізу бағасы мен көлемі туралы есеп» (коды 2031101, индексі 1-ТҚ, кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) «Тұрақтандыру қорларының әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларын сатып алу және өткізу бағасы мен көлемі туралы есеп» (коды 2031101, индексі 1-ТҚ, кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Құқықтық және ұйымдық қамтамасыз ету департаменті Стратегиялық даму департаментімен бірге заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінде мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн күнтiзбелiк он күн iшiнде бұқаралық ақпарат құралдарына ресми жариялауға жіберсін;
3) Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің интернет-ресурсында міндетті түрде жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Стратегиялық даму департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі құрылымдық бөлімшелерінің және аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жариялауға жатады және 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                      Ә. Смайылов
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
Е. Аман ______________

2. Тауарды сақтау қоймаларының саны және сақтау құнын көрсетіңіз
Укажите количество пунктов хранения и стоимость хранения товара
Тауардың
коды*
Код
товара
Тауардың
атауы
Наимено-
вание
товара
Тауарды
сатып
алған
(өткізген)
күні
Дата закупа
(реализации)
товара
Сақтау қоймаларының
саны, бірлік
Количество пунктов
хранения, единиц
1 айға сақтау
қызметінің құны,
1 тонна/теңгемен
Стоимость услуг
хранения за месяц,
тенге/1 тонна
әлеуметтік-
әсіпкерлік
корпорация
социально-
предприни-
мательской
корпорации
коммуналдық
меншіктегі
коммунальной
собственности
әлеуметтік-
кәсіпкерлік
корпорация
социально-
предприни-
мательской
корпорации
коммуналдық
меншік
тегі
коммунальной собственности
А
Б
В
1
2
3
4
Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз.
При необходимости продолжите на дополнительных листах.
Атауы
Наименование __________________________
_______________________________________
Мекенжайы
Адреc _______________________
Электрондық мекенжайы
Электронный адрес _____________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя
_______________________________________
Телефон ____________________
Басшы
Руководитель __________________________
(Т.А.Ә., қолы)
(Ф.И.О., подпись) __________
Бас бухгалтер
Главный
бухгалтер __________________________
(Т.А.Ә., қолы)
(Ф.И.О., подпись) __________
М.О.
М.П.
Приложение к статистической форме
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о ценах и объемах закупа и реализации
социально-значимых продовольственных товаров

2. Тауарды сақтау қоймаларының саны және сақтау құнын көрсетіңіз
Укажите количество пунктов хранения и стоимость хранения товара
Тауардың коды*
Код товара
Тауардың атауы
Наименование товара
Тауарды сатып алған (өткізген) күні
Дата закупа (реализации) товара
Сақтау қоймаларының саны, бірлік
Количество пунктов хранения, единиц
1 айға сақтау қызметінің құны, 1 тонна/теңгемен
Стоимость услуг хранения за месяц, тенге/1 тонна
әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорация
социально-предпринимательской корпорации
коммуналдық меншіктегі
коммунальной собственности
әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорация
социально-предпринимательской корпорации
коммуналдық меншіктегі
коммунальной собственности
А
Б
В
1
2
3
4
Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз.
При необходимости продолжите на дополнительных листах.
Атауы                                         Мекенжайы
Наименование __________________________       Адрес ________________
_______________________________________       ______________________
Электрондық мекенжайы
Электронный адрес _____________________
Орындаушының аты-жөні және телефоны
Фамилия и телефон исполнителя _________       Телефон ______________
Басшы                                         (Т.А.Ә., қолы)
Руководитель __________________________       (Ф.И.О., подпись)
Бас бухгалтер                                 (Т.А.Ә., қолы)
Главный бухгалтер _____________________       (Ф.И.О., подпись)
М.О.
М.П.
«Тұрақтандыру қорларының әлеуметтік маңызы бар
азық-түлік тауарларын сатып алу және өткізу бағасы

01171003
килограмм
31
Сахар-песок
01181001
килограмм
32
Соль
01199001
килограмм
33
Чай черный байховый
01212001
килограмм
__________________
* Номенклатура товарных позиций к классификатору индивидуального
потребления по целям.
Приложение 2
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 12 июля 2012 года № 181
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения
«Отчет о ценах и объемах закупа и реализации социально-значимых
продовольственных товаров стабилизационных фондов»
(код 2031101, индекс 1-СФ, периодичность месячная)
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о ценах и объемах закупа и реализации социально-значимых продовольственных товаров стабилизационных фондов» (код 2031101, индекс 1-СФ, периодичность месячная).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) оператор – Социально-предпринимательская корпорация (далее - СПК) и (или) аффилированное ей лицо, осуществляющее реализацию продовольственных товаров стабилизационного фонда населению;
2) цена реализации – цена конкретного товара, проданного населению с оговоренной надбавкой;
3) цена закупа – цена конкретного товара отечественного и (или) импортного производства с учетом налога на добавленную стоимость и транспортных расходов;
4) объем закупа (реализации) – количество закупленных (реализованных) продовольственных товаров в натуральном выражении.
3. Графы А, Б в разделах 1, 2, и графа В в разделе 1 заполняются согласно Приложению «Перечень социально-значимых продовольственных товаров, выпускаемых из стабилизационного фонда» к статистической форме общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о ценах и объемах закупа и реализации социально-значимых продовольственных товаров стабилизационных фондов» (код, индекс 1-СФ, периодичность месячная).
В разделе 1 в графе А указывается код закупленных (реализованных) социально-значимых продовольственных товаров Стабилизационного фонда.
В графе Б записывается наименование закупленных (реализованных) продовольственных товаров.
В графе В указывается единица измерения закупленных (реализованных) продовольственных товаров.
В графе Г указывается дата каждого закупа либо реализации продовольственных товаров.
4. Если один и тот же вид продовольственных товаров приобретается несколько раз, то дата каждого закупа записывается в отдельные строки. Если реализация производилась несколько раз, то даты реализации также записываются по отдельным строкам;

01171003
килограмм
31
Құмшекер
01181001
килограмм
32
Тұз
01199001
килограмм
33
Түйiршiктелген қара шай
01212001
килограмм
______________________________________________
* Мақсаттар бойынша жеке тұтыну жіктеуішіне тауар айқындамасының номенклатурасы.
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 12 шілдеде
№ 181 бұйрығына
2-қосымша
«Тұрақтандыру қорларының әлеуметтік маңызы бар азық-түлік
тауарларын сатып алу және өткізу бағасы мен көлемі
туралы есеп» (коды 2031101, индексі 1-ТҚ, кезеңділігі
айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың
статистикалық нысанын толтыру бойынша нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Тұрақтандыру қорларының әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларын сатып алу және өткізу бағасы мен көлемі туралы есеп» (коды 2031101, индексі 1-ТҚ, кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында келесі анықтамалар қолданылады:
1) оператор – Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорация (бұдан әрі – ӘКК) және (немесе) тұрақтандыру қорының азық-түлік тауарларын халыққа өткізуді жүзеге асыратын оның аффилирлі тұлғасы;
2) өткізу бағасы – бекітілген үстемесімен халыққа сатылған нақты тауардың бағасы;
3) сатып алу бағасы – отандық және (немесе) импорттық өндірілген нақты тауардың қосымша құн салығын және көлік шығыстарын қоса алғандағы бағасы;
4) сатып алу (өткізу) көлемі – сатып алынған (өткізілген) азық-түлік тауарларының натурал өлшемдегі саны.
3. 1, 2 - бөлімдердегі А, Б бағандары және 1-бөлімдегі В бағаны «Тұрақтандыру қорларының әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларын сатып алу және өткізу бағасы мен көлемі туралы есеп» (коды, индексі 1-ТҚ, кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанының «Тұрақтандыру қорынан шығарылатын әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларының тізімі» қосымшасына сәйкес толтырылады.
1 - бөлімдегі А бағанында Тұрақтандыру қорына сатып алынған (өткізілген) әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларының коды көрсетіледі.
Б бағанында сатып алынған (өткізілген) азық-түлік тауарларының атауы жазылады.
В бағанында сатып алынған (өткізілген) азық-түлік тауарларының өлшем бірлігі көрсетіледі.
Г бағанында азық-түлік тауарларын сатып алған немесе өткізген күні көрсетіледі.
4. Егер азық-түлік тауарларының бір түрі бірнеше рет сатып алынса, онда әрбір сатып алу күндері бөлек жолға жазылады. Егер тауарды бірнеше рет өткізсе, онда өткізген күндері де бөлек жолға жазылады.

5. В графах 1, 2, 6 раздела 1 по указывается объем закупа (реализации) товаров за единицу измерения.
По графам 3, 4 указывается цена закупа конкретного товара отечественного и (или) импорного производства с учетом налога на добавленную стоимость и транспортных расходов.
В графе 5 указывается код СПК и (или) аффилированного ей лица, осуществляющего реализацию продовольственных товаров стабилизационного фонда населению.
Код оператора присваивается в следующем порядке:
1) если реализация товара осуществлена самим СПК - ставится код «0»;
2) если СПК имеет несколько операторов, реализующих продовольственные товары, то они кодируются в порядке начиная с единицы;
3) кодировка операторов остается неизменной в течение отчетного года. Если в отчетном месяце появился новый оператор – ему дается последний порядковый номер.
В графе 7 указывается фактическая цена товара проданного населению, с учетом утвержденных надбавок. При изменении цены реализации, данные указываются в отдельной строке.
6. В графах 1, 2 раздела 2 указывается количество пунктов хранения СПК или коммунальной собственности. При изменении числа пунктов хранения, данные по ним показываются по новой строке с указанием даты.
В графах 3, 4 указывается стоимость услуг хранения одной тонны продовольственных товаров за один месяц, закупленных в Стабилизационный фонд.
7. Цена закупа (реализации) указывается с точностью до целого числа.
8. Арифметико-логический контроль:
1) если заполнена графа Г, то заполнение в разделе 1 граф 1, 3 и 2, 4 или 5, 6, 7 обязательно;
если в разделе 1 графа 10, то и графа 30;
если в разделе 1 графа 20, то и графа 40;
если в разделе 1 графа 60, то и графа 50 и графа 70;
2) если в разделе 2 заполнена графа В, то заполнение граф 1, и 2 обязательно.

5. 1 - бөлімде 1, 2, 6 - бағандары бойынша сатып алынған (өткізілген) азық-түлік тауарларының көлемі бір өлшем бірлігімен көрсетіледі.
3, 4 - бағандары бойынша отандық және (немесе) импорттық өндірілген нақты тауардың қосымша құн салығын және көлік шығыстарын қоса алғандағы сатып алу бағасы көрсетіледі.
5 - бағанда ӘКК және (немесе) тұрақтандыру қорының азық-түлік тауарларын халыққа өткізуді жүзеге асыратын оның аффилирлі тұлғасының коды көрсетіледі.
Оператордың коды келесі тәртіпте беріледі:
1) егер тауарды өткізуді ӘКК өзі жүзеге асырса - «0» коды беріледі;
2) егер ӘКК-нің азық-түлік тауарларын өткізетін бірнеше операторлары болса, онда олар бір санынан басталатын ретпен кодталады;
3) операторлардың коды есепті жыл бойы өзгеріссіз қалады. Егер есепті айда жаңа оператор пайда болса, онда оған соңғы реттік нөмірі беріледі.
7 - бағанда халыққа сатылған тауардың нақты бағасы бекітілген үстемесімен қоса көрсетіледі. Сату бағасы өзгерген жағдайда деректер жеке жолда көрсетіледі.
6. 2 - бөлімдегі 1, 2 - бағандарда ӘКК немесе коммуналдық меншіктегі сақтау қоймаларының саны көрсетіледі. Сақтау қоймаларының саны өзгерген жағдайда, олар туралы деректерді күнін жазып, жаңа жолда көрсетеді.
3, 4 - бағандарда Тұрақтандыру қорына сатып алынған азық-түлік тауарларын бір айға, бір тоннасын сақтау қызметінің құны көрсетіледі.
7. Сатып алу (өткізу) бағасы бүтін санға дейiнгі дәлдікпен көрсетiледi.
8. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) егер 1 - бөлімдегі Г бағаны толтырылса, онда 1, 3 және 2, 4, 5, 6, 7 - бағандарын толтыру міндетті;
егер 1 - бөлімдегі баған 10, онда баған 30;
егер 1 - бөлімдегі баған 20, онда баған 40;
егер 1 - бөлімдегі баған 60, онда бағандар 50 және 70;
2) егер 2 - бөлімдегі В бағаны толтырылса, онда 1 және 2 бағандарын толтыру міндетті.