О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2010 года № 141 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 21 августа 2012 года № 391. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 сентября 2012 года № 7892. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71
Сноска. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования РК от 13.03.2013 № 71 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2010 года № 141 «Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6148), следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному приказу:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 «Государственные услуги общего характера»:
в функциональной подгруппе 2 «Финансовая деятельность»:
по администратору бюджетных программ 257 «Управление финансов области»:
дополнить бюджетной программой 020 следующего содержания:
«020 Погашение кредиторской задолженности ликвидированного Управления государственного архитектурно-строительного контроля»;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие государственные услуги общего характера»:
дополнить бюджетными программами 045, 046 и 047 следующего содержания:
«045 Создание государственных баз данных
046 Создание электронного правительства
047 Строительство здания серверного центра для государственных органов в городе Астане»;
в функциональной группе 04 «Образование»:
в функциональной подгруппе 1 «Дошкольное воспитание и обучение»:
по администратору бюджетных программ 123 «Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа»:
дополнить бюджетной программой 041 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«041 Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
по администраторам бюджетных программ 464 «Отдел образования района (города областного значения)» и 471 «Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)»:

"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік cыныптамасының кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 1 сәуірдегі № 141 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 21 тамыздағы № 391 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 3 қыркүйекте № 7892 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 71 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 13.03.2013 № 71 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 1 сәуірдегі № 141 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6148 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшада:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 «Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер» функционалдық тобында:
2 «Қаржылық қызмет» функционалдық кіші тобында:
257 «Облыстың қаржы басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 020 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«020 Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасының таратылатын банктің кредиторлық берешегін өтеу»;
9 «Қаржылық қызмет» функционалдық кіші тобында:
215 «Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 045, 046 және 047 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
«045 Мемлекеттік деректер базасын құру
046 Электрондық үкімет құру
047 Астана қаласында мемлекеттік органдар үшін серверлік орталық ғимаратын салу»;
04 «Бiлiм беру» функционалдық тобында:
1 «Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту» функционалдық кіші тобында:
123 «Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 041 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
«041 Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
464 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі» және 471 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетной программой 040 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«040 Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной подгруппе 2 «Начальное, основное среднее и общее среднее образование»:
по администратору бюджетных программ 360 «Управление образования города республиканского значения, столицы»:
в наименовании бюджетной программы 039 «Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по администратору бюджетных программ 464 «Отдел образования района (города областного значения)»:
в наименовании бюджетной программы 064 «Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
по администратору бюджетных программ 471 «Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)»:
в наименовании бюджетной программы 064 «Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета» внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в области образования»:
дополнить администратором бюджетных программ 120 с бюджетной программой 068 следующего содержания:
«120 Аппарат акима области
068 Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения»;
по администраторам бюджетных программ 261 «Управление образования области», 360 «Управление образования города республиканского значения, столицы», 464 «Отдел образования района (города областного значения)» и 471 «Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)»:
дополнить бюджетной программой 068 следующего содержания:
«068 Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения»;
в функциональной группе 06 «Социальная помощь и социальное обеспечение»:
в функциональной подгруппе 2 «Социальная помощь»:
по администратору бюджетных программ 451 «Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)»:
бюджетную программу 004 «Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан» изложить в следующей редакции:
«004 Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан»;
в функциональной группе 07 «Жилищно-коммунальное хозяйство»:
в функциональной подгруппе 1 «Жилищное хозяйство»:

мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 040 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
«040 Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
2 «Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру» функционалдық кіші тобында:
360 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
039 «Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«039 Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту»;
464 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
064 «Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«064 Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту»;
471 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
064 «Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«064 Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту»;
9 «Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 068 бюджеттік бағдарламасы бар 120 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«120 Облыс әкімінің аппараты
068 Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету»;
261 «Облыстың білім басқармасы», 360 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы», 464 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі» және 471 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 068 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«068 Халықтың компьютерлік сауаттылығын көтеруді қамтамасыз ету»;
06 «Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру» функционалдық тобында:
2 «Әлеуметтiк көмек» функционалдық кіші тобында:
451 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
004 «Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«004 Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету»;
07 «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық» функционалдық тобында:
1 «Тұрғын үй шаруашылығы» функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 383 с бюджетными программами 001 и 002 следующего содержания:
«383 Управление жилья и жилищной инспекции города Алматы
001 Услуги по реализации государственной политики по вопросам жилья, в области жилищного фонда на местном уровне
002 Создание информационных систем»;
дополнить бюджетной программой 003 с бюджетными подпрограммами 011, 013 и 015 следующего содержания:
«003 Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
013 За счет кредитов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
дополнить бюджетными программами 004, 005, 006, 007, 008, 009, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 123 и 124 следующего содержания:
«004 Снос аварийного и ветхого жилья
005 Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
006 Организация сохранения государственного жилищного фонда
007 Капитальные расходы государственного органа
008 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
009 Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы, консультативное сопровождение концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы»;
в функциональной группе 8 «Культура, спорт, туризм и информационное пространство»:
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства»:

мынадай мазмұндағы 001 және 002 бюджеттік бағдарламасы бар 383 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«383 Алматы қаласының Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
001 Жергілікті деңгейде тұрғын үй мәселелері бойынша және тұрғын үй қоры саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
002 Ақпараттық жүйелер құру»;
мынадай мазмұндағы 011, 013 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 003 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
«003 Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
013 Республикалық бюджеттен берілетін кредиттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 004, 005, 006, 007, 008, 009, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 123 және 124 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
«004 Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
005 Мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерін, оның iшiнде төлемін өтеп сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иеліктен айыру
006 Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
007 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
008 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
009 Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
106 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету және сараптамасын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға арналған іс-шаралар жүргізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына арналған іс-шаралар жүргізу»;
08 «Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк» функционалдық тобында:
9 «Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 283 с бюджетными программами 001, 002, 003, 032, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 123 и 124 следующего содержания:
«283 Управление по вопросам молодежной политики области
001 Услуги по реализации молодежной политики на местном уровне
002 Создание информационных систем
003 Капитальные расходы государственного органа
032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы, консультативное сопровождение концессионных проектов
109 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы»;
наименование администратора бюджетных программ 377 «Управление по вопросам молодежной политики города Алматы» изложить в следующей редакции:
«377 Управление по вопросам молодежной политики города республиканского значения, столицы»;
в функциональной группе 10 «Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения»:
в функциональной подгруппе 1 «Сельское хозяйство»:
по администратору бюджетных программ 364 «Управление предпринимательства и промышленности города республиканского значения, столицы»:
дополнить бюджетной программой 021 следующего содержания:
«021 Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка)»;
в функциональной подгруппе 2 «Водное хозяйство»:
по администратору бюджетных программ 375 «Управление сельского хозяйства города республиканского значения, столицы»:
дополнить бюджетной программой 024 следующего содержания:
«024 Биологическая мелиорация на участке реки Есиль»;
в функциональной группе 13 «Прочие»:
в функциональной подгруппе 9 «Прочие»:
по администратору бюджетных программ 123 «Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа»:
бюджетную программу 040 «Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета» изложить в следующей редакции:
«040 Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета»;
по администратору бюджетных программ 258 «Управление экономики и бюджетного планирования области»:
бюджетную программу 020 «Целевые текущие трансферты бюджетам районов на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» изложить в следующей редакции:
«020 Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»;

мынадай мазмұндағы 001, 002, 003, 032, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 123 және 124 бюджеттік бағдарламасы бар 283 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«283 Облыстың жастар саясаты мәселелерi бойынша басқармасы
001 Жергілікті деңгейде жастар саясаты мәселелері жөніндегі қызметтер
002 Ақпараттық жүйелер құру
003 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
106 Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізу
108 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету және сараптамасын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға арналған іс-шаралар жүргізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына арналған іс-шаралар жүргізу»;
377 «Алматы қаласының жастар саясаты мәселелері басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«377 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жастар саясаты мәселелері басқармасы»;
10 «Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары» функционалдық тобында:
1 «Ауыл шаруашылығы» функционалдық кіші тобында:
364 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 021 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«021 Ауыл шаруашылығы жануарларын, жануарға ветеринариялық паспортты бiрдейлендiрудi жүргiзу үшiн ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды орталықтандырылған сатып алу және оларды тасымалдау (жеткізу)»;
2 «Су шаруашылығы» функционалдық кіші тобында:
375 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 024 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«024 Есіл өзенінің учаскесінде биологиялық мелиорациялау»;
13 «Өзгелер» функционалдық тобында:
9 «Өзгелер» функционалдық кіші тобында:
123 «Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
040 «Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен «Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық (селолық) округтерді жайғастыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыру» бюджеттiк бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«040 Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру»;
258 «Облыстың Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
020 «Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға аудандар бюджеттеріне республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер» бюджеттiк бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«020 «Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер»;

дополнить администратором бюджетных программ 383 с бюджетной программой 010 и бюджетными подпрограммами 013 и 015 следующего содержания:
«383 Управление жилья и жилищной инскпекции города Алматы
010 Бюджетные кредиты на проведение ремонта общего имущества объектов кондоминиум
013 За счет кредитов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
дополнить бюджетной программой 065 следующего содержания:
«065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц»;
по администратору бюджетных программ 462 «Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)»:
бюджетную программу 040 «Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета» изложить в следующей редакции:
«040 Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета»;
в приложении 2 к указанному приказу:
в структуре специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан:
в подклассе 110 «Заработная плата»:
по специфике 112 «Дополнительные денежные выплаты»:
графу «Перечень затрат» изложить в следующей редакции:
«Дополнительные денежные выплаты политических и административных государственных служащих, судей, Чрезвычайных и Полномочных Послов Республики Казахстан в странах дальнего и ближнего зарубежья, работников учреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан за границей, военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, государственной противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям и органов прокуратуры: надбавки к должностным окладам, установленные по решению руководителя государственного органа за счет экономии средств, предусмотренных на содержание соответствующего органа по плану финансирования; премия административных государственных служащих центральных аппаратов государственных органов, согласно абзацу 3 подпункта 5 пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан от 21 марта 2002 года № 825 «О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан и признании утратившим силу Указа Президента Республики Казахстан от 18 июня 1996 года № 3038». Премии, выплачиваемые по решению руководителя государственного органа, а также Председателей Палат Парламента Республики Казахстан за счет экономии средств, предусмотренных на содержание соответствующего органа по плану финансирования. Дополнительные денежные выплаты работников других государственных учреждений: стимулирующие надбавки к должностным окладам работников, премии, по решению руководителя государственного учреждения, за счет экономии средств, предусмотренных на содержание соответствующего государственного учреждения по плану финансирования; единовременные денежные вознаграждения гражданам, впервые поступившим на воинскую службу по контракту на должности солдат (матросов), сержантов (старшин) до 1 января 2013 года в зависимости от срока заключенного контракта.»;
в подклассе 120 «Взносы работодателей»:
по специфике 122 «Социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования»:
графу «Определение» изложить в следующей редакции:
«Социальные отчисления, уплачиваемые в Государственный фонд социального страхования и пеня за несвоевременную уплату социальных отчислений государственными учреждениями в соответствии с Законом Республики Казахстан «Об обязательном социальном страховании».

мынадай мазмұндағы 010 бюджеттік бағдарламасы және 013 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 383 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«383 Жастар саясаты мәселелерi бойынша басқармасы
010 Кондоминиум объектілерінің жалпы мүлкін жөндеу жүргізуге арналған бюджеттік кредиттер
013 Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
мынадай мазмұндағы 065 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту»;
462 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
040 «Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен «Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық (селолық) округтерді жайғастыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыру» бюджеттiк бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«040 Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру»;
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшада:
Қазақстан Республикасы бюджеті шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшелігі құрылымында:
110 «Еңбек ақы» кіші сыныбында
112 «Қосымша ақшалай төлемдер» ерекшелігі бойынша
«Шығындар тізбесі» бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Саяси және әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлердiң, судьялардың, алыс және таяу шет елдердегi Қазақстан Республикасының Төтенше және Өкiлеттi Елшiлерiнiң, Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң шет елдердегi мекемелерi қызметкерлерiнiң, әскери қызметшiлердiң, құқық қорғау органдары, Төтенше жағдайлар министрлiгiнiң мемлекеттiк өртке қарсы қызметi мен прокуратура органдары қызметкерлерiнiң қосымша ақшалай төлемдерi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң «Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу және Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 18 маусымдағы № 3038 Жарлығының күшi жойылды деп тану туралы» 2002 жылғы 21 наурыздағы № 825 Жарлығының 1-тармағы 5-тармақшасының 3-абзацына сәйкес мемлекеттік органдардың орталық аппараттарының әкімшілік мемлекеттік қызметшілерінің сыйлықақысы. Қаржыландыру жоспары бойынша тиiстi органды ұстауға көзделген қаражатты үнемдеу есебiнен мемлекеттiк орган басшысының, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Парламентінің Палаталары Төрағаларының шешiмiмен төленетін сыйлықақылар. Басқа мемлекеттік мекемелер қызметкерлеріне қосымша ақшалай төлемдер: қызметкерлердің лауазымдық жалақыларына ынталандыру үстемеақылар, қаржыландыру жоспары бойынша тиiстi органды ұстауға көзделген қаражатты үнемдеу есебiнен мемлекеттiк орган басшысының шешімімен берілетін сыйақылар, 2013 жылғы 1 қаңтарға дейін жасасқан келісімшарттың мерзіміне қарай солдат (матростар), сержант (старшиналар) лауазымында келісімшарт бойынша әскери қызметке бірінші рет келген азаматтарға біржолғы ақшалай сыйақылар.»;
120 «Жұмыс берушiлерлердiң жарналары» кіші сыныбында:
122 «Әлеуметтiк сақтандырудың мемлекеттiк қорына әлеуметтiк аударымдар» ерекшелігі бойынша:
«Анықтама» бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Мiндеттi әлеуметтiк сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Әлеуметтiк сақтандырудың мемлекеттiк қорына мемлекеттiк мекемелер төлейтiн әлеуметтік аударымдар және әлеуметтік аударымдарды уақтылы төлемегені үшін өсімақылар.».

2. Департаменту методологии бюджетных процедур (А. Калиева) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр                                          Б. Жамишев

2. Бюджеттік рәсімдер әдіснамасы департаменті (А. Қалиева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оны мемлекеттік тіркеген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Б. Жәмішев