Об утверждении регламента государственной услуги "Прием документов на проведение государственной научно-технической экспертизы"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 21 сентября 2012 года № 434. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 октября 2012 года № 7994. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 марта 2014 года № 69
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 04.03.2014 № 69 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Прием документов на проведение государственной научно – технической экспертизы».
2. Комитету науки (Ыбырайым Н.М.):
1) обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации опубликовать настоящий приказ в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства образования и науки Республики Казахстан Галимову А. К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Жумагулов
Утвержден
приказом Министра образования
науки Республики Казахстан
от 21 сентября 2012 года № 434
Регламент государственной услуги
«Прием документов на проведение государственной
научно–технической экспертизы»
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги: «Прием документов на проведение государственной научно-технической экспертизы» (далее – государственная услуга) разработан в соответствии со статьей 21 Закона Республики Казахстан от 18 февраля 2011 года «О науке», Правил организации и проведения государственной научно-технической экспертизы, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 августа 2011 года № 891 и Стандарта государственной услуги «Прием документов на проведение государственной научно-технической экспертизы» (далее - Стандарт) утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119.
2. Государственная услуга предоставляется подведомственной организацией государственного учреждения «Комитет науки Министерства образования и науки Республики Казахстан» акционерным обществом «Национальный центр государственной научно-технической экспертизы» (далее – Центр).

"Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы өткізуге арналған құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 21 қыркүйектегі № 434 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 12 қазанда № 7994 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 4 наурыздағы № 69 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 04.03.2014 № 69 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы өткізуге арналған құжаттарды қабылдау» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Ғылым комитеті (Н.М. Ыбырайым):
1) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жауапты хатшысы Ә.Қ. Ғалымоваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                            Б. Жұмағұлов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2012 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 434 бұйрығымен бекітілген
«Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама өткізуге арналған құжаттарды қабылдау» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама өткізуге арналған құжаттарды қабылдау» (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мемлекеттік қызмет регламенті "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 18 ақпандағы Заңының 21-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 тамыздағы № 891 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы ұйымдастыру және жүргізу қағидаларына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119  қаулысымен бекітілген «Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама өткізуге арналған құжаттарды қабылдау» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің «Ғылым комитеті» мемлекеттік мекемесіне ведомстволық бағынысты «Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама ұлттық орталығы» акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Орталық) көрсетеді.

3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Результатом оказываемой государственной услуги является расписка о приеме документов либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
5. В настоящем регламенте государственной услуги «Прием документов на проведение государственной научно-технической экспертизы» используются следующие основные понятия:
1) получатели государственных услуг–уполномоченный орган в области науки, отраслевые уполномоченные органы, физические или юридические лица;
2) ГНТЭ – государственная научно-техническая экспертиза;
3) прием документов на проведение ГНТЭ – прием необходимых документов от получателей государственной услуги, определенных законодательством Республики Казахстан, конкурсной документацией и пунктом 13 настоящего Регламента для оказания государственной услуги;
4) проведение ГНТЭ – совокупность действий, включающих проведение научно-технической экспертизы по существу.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
5. Центр находится по адресу: города Астана, улица Иманова, дом 13, Бизнес-центр «Нур-Саулет-2», 7 этаж, кабинет 712, график работы: ежедневно с 09.00 до 18.30. часов, с перерывом на обед с 13.00. до 14.30. часов, за исключением праздничных и выходных дней. Предварительная запись не предусмотрена.
6. Информация по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги, размещается на интернет- ресурсах Министерства образования и науки Республики Казахстан (электронный адрес www.edu.gov.kz) и Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (электронный адрес www.scedu.kz).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателями государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 Стандарта - не более 30 минут;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – не более 30 минут, при сдаче большого количества объектов ГНТЭ время обслуживания может быть увеличено.
8. Основанием отказа в оказании государственной услуги являются непредставление документов, указанных в пункте 11 Стандарта, и несоответствие получателя государственной услуги и документов требованиям законодательства Республики Казахстан.
9. Государственная услуга осуществляется в один этап с момента передачи документов, указанных в пункте 11 Стандарта, уполномоченным государственным органом в области науки и отраслевыми уполномоченными органами в Центр.

3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат немесе қағаз тасымылдағышта мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
5. Осы «Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама өткізуге арналған құжаттарды қабылдау» мемлекеттік қызмет регламентінде келесі ұғымдар қолданылады:
1) мемлекеттік қызмет алушы – ғылым саласындағы уәкілетті орган, салалық уәкілетті органдар, жеке немесе заңды тұлғалар;
2) МҒТС - мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама;
3) МҒТС өткізуге арналған құжаттарды қабылдау - мемлекеттік қызметті алушыдан мемлекеттік қызмет көрсету үшін Қазақстан Республикасының заңына, конкурстық құжаттамаға және осы Регламенттің 13-тармағымен белгіленген қажетті құжаттарды қабылдау;
4) МҒТС өткізу - мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама өткізуге арналған әрекеттер жиынтығы.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
5. Орталық мына мекен-жайда Астана қаласы, Иманов көшесі, 13-үй, «Нұр-сәулет-2» бизнес орталығының 7-қабатында, 712-кабинетте орналасқан. Жұмыс кестесі: мереке және демалыс күндерінен басқа күндері сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, 13.00-ден 14.30-ге дейін түскі ас уақыты. Алдын ала жазылу қарастырылмаған.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері және мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет ресурстарында және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің www.scedu.kz сайтында орналастырылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) Стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды мемлекеттік қызметті алушы тапсырған сәттен бастап – 30 минутты құрайды;
2) қажетті құжаттарды тапсырғанға дейін күту уақытының барынша ұзақтығы – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру кезінде мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсету уақытының барынша ұзақтығы – 30 минуттан аспайды, МҒТС объектілерін көп мөлшерде тапсырған кезінде – қызмет көрсету уақыты ұзартылуы мүмкін.
8. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбау және мемлекеттік қызметті алушыныңі және құжаттарының Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келмеуі мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
9. Мемлекеттік қызмет ғылым саласындағы уәкілетті орган және салалық уәкілетті органдар Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды Орталыққа тапсырған сәттен бастап бір кезеңде жүзеге асырылады.

10. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, не менее двух сотрудников Центра.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Прием документов на проведение ГНТЭ осуществляется в Центре по адресу, указанному в пункте 6 настоящего Регламента.
12. Требования к информационной безопасности:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации).
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее– СФЕ):
1) сотрудники Управления ГНТЭ Центра;
2) начальник Управления ГНТЭ Центра;
3) административное управление Центра.
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 (таблица 123) к настоящему Регламенту.
15. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
16. Формы, шаблоны бланков и других документов, в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания государственной услуги, включая формы уведомлений, различных писем и напоминаний не предусмотрены.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Прием документов на проведение
государственной научно-технической экспертизы»
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Прием документов на проведение ГНТЭ
Действия данного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Сотрудники Управления ГНТЭ Центра, ответственные за прием документов на проведение ГНТЭ, начальник управления ГНТЭ Центра
Административное управление Центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Проверка наличия всех требуемых документов. Проверка соответствия подаваемых документов требованиям конкурсной документации.
Регистрация заявок. Внесение соответствующей записи в книгу учета входящих документов.
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Прием пакета представленных получателем государственной услуги документов с присвоением номера заявки, либо подготовка мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги.
Выдача расписки о приеме документов либо мотивированного ответа об отказе в представлении государственной услуги. Направление документов руководству для наложения резолюции.
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут, при сдаче большого количества объектов ГНТЭ время обслуживания может быть увеличено
30 минут, при сдаче большого количества объектов ГНТЭ время обслуживания может быть увеличено
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс – этап приема документов на проведение ГНТЭ
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудники Центра, ответственные за прием документов на проведение ГНТЭ
Начальник Управления ГНТЭ Центра, ответственные за прием документов на проведение ГНТЭ

10. Мемелекеттік қызмет көрсетуге құжаттарды қабылдайтын Орталық қызметкерлерінің саны екі адамнан кем емес.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі қарым-қатынас тәртібінің сипаттамасы
11. МҒТС өткізуге құжаттарды қабылдау осы Регламенттің 6-тармағында мекен-жайы көрсетілген Орталықта жүзеге асырылады.
13. Ақпараттық қауіпсіздік талаптары:
1) құпиялық (рұқсат етілмеген әдіспен ақпарат алудан қорғау);
2) тұтастық (рұқсат етілмеген әдіспен ақпаратты өзгертуден қорғау).
14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) Орталық МҒТС басқармасы қызметкерлері;
2) Орталық МҒТС басқармасының бастығы;
3) Орталықтың әкімшілік басқармасы.
15. Әр ҚФБ-нің іс әрекетінің (рәсімдерінің) нақты орындалу мерзімі және әкімшілік қарым-қатынастары (рәсімдері) мен мәтіндік кестелік сипаттар тізбегі осы Регламенттің 1-қосымшасындағы 12,  3-кестелерде келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық тізбегі мен ҚФБ-нің арасындағы өзара қарым-қатынастарды бейнелейтін сызбалар осы Регламеттің 2-қосымшасында келтірілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде ұсынылатын хабарлама, әртүрлі хаттар, ескертпелер сияқты нысандар, бланк шаблондары қарастырылмаған.
«Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама
өткізуге арналған құжаттарды қабылдау»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы. МҒТС өткізуге арналған құжаттарды қабылдау
Негiзгi процестің iс-әрекетi (барысы, жұмыс ағыны)
1
Iс-әрекеттiң (барысының, жұмыс ағынының) №
1
2
2
ҚФБ атауы
Сараптама өткізуге арналған құжаттарды қабылдауға жауапты Орталықтың МҒТС басқармасының бастығы, қызметкерлері
Орталықтың әкімшілік басқармасы
3
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Талап етілген барлық құжаттардың болуын тексеру. Тапсырылған құжаттардың конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкестілігін тексеру
Өтінімдерді тіркеу. Келіп түскен құжаттарды есепке алу кiтабына тиiстi енгiзу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмге рлiк шешiм)
Мемлекеттік қызметті алушы ұсынған пакеттерін қабылдап, өнімідерді нөмірлеу немесе мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы жауап әзiрлеу
Құжаттарды қабылдау туралы қолхат немесе мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру. Бұрыштама қою үшін Басшыларға құжаттар жолдау
5
Орындау мерзiмдерi
30 минуттан кем емес, егер тапсырылатын МҒТС объектілерінің саны көп болған жағдайда қызмет көрсету уақыты ұзартылуы мүмкін.
30 минут, егер тапсырылатын МҒТС объектілерінің саны көп болған жағдайда қызмет көрсету уақыты ұзартылуы мүмкін.
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi процесс – МҒТС өткізуге құжат қабылдау кезеңі
Негiзгi процестің iс-әрекетi (барысы, жұмыс ағыны)
Сараптама өткізуге арналған құжаттарды қабылдауға жауапты Орталықтың МҒТС басқармасының қызметкерлері
Сараптама өткізуге арналған құжаттарды қабылдауға жауапты Орталықтың МҒТС басқармасының бастығы

1. Прием пакета представленных получателями государственной услуги документов с присвоением номера заявки.
2. Проверка наличия всех требуемых документов.
3. Проверка соответствия подаваемых документов требованиям конкурсной документации.
Выдача расписки о приеме документов либо мотивированного ответа об отказе в представлении государственной услуги.  Направление документов руководству для наложения резолюции
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс – этап отказа в приеме документов
на проведение ГНТЭ
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудники Управления ГНТЭ Центра, ответственные за прием документов на проведение ГНТЭ
Начальник Управления ГНТЭ Центра, ответственные за прием документов на проведение ГНТЭ
1. Рассмотрение представленных конкурсных заявок на соответствие требованиям конкурсной документации.
2. Проверка наличия всех требуемых документов.
3. Проверка соответствия подаваемых документов требованиям конкурсной документации.
Выдача мотивированного ответа об отказе в представлении государственной услуги
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Прием документов на проведение
государственной научно-технической экспертизы»
Процесс по приему документов на проведение ГНТЭ

1. Мемлекеттік қызмет алушылар ұсынған нөмірленген өтінім құжаттарын қабылдап, өтінімдерді нөмірлеу.
2. Талап етілген барлық құжаттардың болуын тексеру.
3. Тапсырылатын құжаттардың конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкестілігін тексеру.
Құжаттарды қабылдау туралы қолхат немесе мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру. Бұрыштама қою үшін Басшыларға құжаттар жолдау
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы процесс - МҒТС өткізуге құжат қабылдаудан бас тарту кезеңі
Негiзгi үдерiс (барысы, жұмыс ағыны)
Сараптама өткізуге арналған құжаттарды қабылдауға жауапты Орталықтың МҒТС басқармасының қызметкерлері
Сараптама өткізуге арналған құжаттарды қабылдауға жауапты Орталықтың МҒТС басқармасының бастығы
1. Ұсынылған конкурстық өтінімдердің конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкестілігін қарастыру.
2. Талап етілген барлық құжаттардың болуын тексеру.
3. Тапсырылған құжаттардың конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкестілігін тексеру.
Мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру
«Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама
өткізуге арналған құжаттарды қабылдау»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
2-қосымша
МҒТС өткізуге арналған құжаттарды қабылдау процесі