Об утверждении Регламента оказания государственной услуги "Выдача дубликатов документов об образовании"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 сентября 2012 года № 445. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 октября 2012 года № 8040. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 июня 2014 года № 227
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 17.06.2014 № 227 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент оказания государственной услуги «Выдача дубликатов документов об образовании».
2. Департаменту высшего и послевузовского образования (Жакыпова Ф.Н.):
1) обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после прохождения государственной регистрации опубликовать настоящий приказ в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра М. Орунханова.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                          Б. Жумагулов
Утвержден приказом
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 28 сентября 2012 года № 445
Регламент оказания государственной услуги
«Выдача дубликатов документов об образовании»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент оказания государственной услуги «Выдача дубликатов документов об образовании» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и со Стандартом государственной услуги «Выдача дубликатов документов об образовании» (далее - Стандарт), утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
2. Государственная услуга оказывается организациями образования.
3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется в соответствии с подпунктом 9) статьи 4 Закона Республики Казахстан «Об образовании».
5. Заявитель - граждане Республики Казахстан, лица без гражданства, постоянно проживающие в Республике Казахстан, и лица казахской национальности, не являющиеся гражданами Республики Казахстан.

Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 28 қыркүйектегі № 445 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 29 қазанда № 8040 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 17 маусымдағы № 227 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 17.06.2014 № 227 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (Ф.Н. Жақыпова):
1) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өтуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр М.К. Орынхановқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы рет ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Б. Жұмағұлов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2012 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 445 бұйрығымен бекітілген
«Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру» мемлекеттік
қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына және «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 Үкіметінің қаулысымен бекітілген «Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес әзірленген.
2. Мемлекеттік қызметті білім беру ұйымдары көрсетеді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету түрі: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 4-бабының 9) тармақшасына сәйкес көрсетіледі.
5. Өтінім беруші – Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғалар және Қазақстан Республикасының азаматы болып есептелмейтін ұлты қазақ тұлғалар.

6. Структурно-функциональные единицы - ответственные лица организации образования, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее - СФЕ).
7. Формой завершения оказываемой государственной услуги является дубликат документа об образовании, выдаваемый организациями образования на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Государственная услуга предоставляется: пять дней в неделю, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди. Предварительная запись и ускоренное обслуживание не предусмотрены.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсах организаций образования.
10. Выдача дубликатов документов об образовании в организациях образования включает в себя:
1) рассмотрение заявления по приему документов;
2) рассмотрение документов руководством организаций образования и направление в уполномоченный орган в области образования материалов для осуществления выдачи дубликатов документов об образовании или подготовка мотивированного ответа в письменном виде о причинах отказа.
11. Отказ в приеме документов, поступающих на рассмотрение, не допускается.
12. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 11 Стандарта, - не более 20 минут;
2) с момента обращения для получения государственной услуги - не более десяти календарных дней.
13. Основанием для отказа в предоставлении данной государственной услуги является непредставление перечня документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
При отказе в предоставлении дубликатов документов об образовании организации образования направляют заявителю письмо с указанием причин отказа.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
14. Документы, необходимые для получения государственной услуги, сдаются в учебную часть организаций образования.
15. Заведующий (специалист) учебной части:
1) принимает документы;
2) выдает получателю расписку о получении всех документов, указанных в пункте 11 Стандарта с указанием: номера, даты и времени приема заявления; фамилии, имени, отчества работника учебной части, принявшего заявление на оформление документов;
3) передает принятые документы руководству организаций образования для осуществления выдачи дубликатов документов об образовании или мотивированного письма об отказе заявителю нарочно.

6. Құрылымдық-функционалдық бірліктер – мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысушы білім беру ұйымының жауапты тұлғасы (бұдан әрі - ҚФБ).
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу білім туралы құжаттың телнұсқасы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қағаз түрінде берілген жолдамасы болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет мынадай тәртіппен көрсетіледі: демалыс және мерекелік күндерді қоспағанда, аптасына бес күн сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс уақыты: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Қабылдау кезек бойынша жүзеге асырылады. Алдын ала жазылу мен жедел қабылдау мәселелері қарастырылмаған.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат білім беру ұйымдарындағы интернет-ресурстарында орналастырылады.
10. ЖОО-да білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру төмендегілерді қамтиды:
1) өтінішті қарастыру құжаттарды қабылдау;
2) білім беру ұйымдарының басшылығымен ұсынылған материалдарды тексеруді жүзеге асыру және білім беру саласындағы уәкілетті органға материалдарды жіберу немесе бас тарту себептері туралы жазбаша түрдегі дәлелді жауапты дайындау.
11. Қарастыруға келіп түсетін құжаттарды қабылдамауға жол берілмейді.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы Стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 20 минуттан аспайды;
2) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш берген сәттен бастап күнтізбелік 10 күн ішінде.
13. Аталған мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту Стандарттың 11-тармағында қарастырылған құжаттардың толық тізбесін ұсынбау.
Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру бас тарту жағдайда білім беру ұйымдары өтініш берушіге себептері көрсетілген хат жібереді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимыл тәртібінің
(өзара іс-қимыл) сипаттамасы
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті білім беру ұйымдарының оқу бөліміне тапсырылады.
15. Оқу бөлімінің маманы:
1) құжаттарды қабылдайды;
2) өтініш берушіге Стандарттың 11-тармағында көрсетілген барлық құжаттарды алғаны туралы өтінішті қабылдау нөмірі, күні және уақыты, құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдап алған оқу бөлімі қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген қолхат болып табылатын өтініштің көшірмесін береді;
3) білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру үшін қабылданған құжаттарды білім беру ұйымдарының басшылығына тапсырады немесе бас тарту жөніндегі дәлелді хатты өтініш берушіге қолма-қол тапсыруды жүзеге асырады.

16. Государственная услуга оказывается бесплатно.
17. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) прием и выдача документов - специалист учебной части;
2) рассмотрение заявления и исполнение - руководство организаций образования.
18. Текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия приводится в приложениях 12 к настоящему Регламенту.
Приложение 1 к Регламенту оказания
государственной услуги «Выдача
дубликатов документов об образовании»
Регламент государственной услуги
«Выдача дубликатов документов об образовании»
Таблица. Описание действий структурно-функциональных единиц
(СФЕ) при обращении в организацию образования
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Специалист учебной
части организации
образования
Специалист учебной
части организации
образования
3
Наименование действия
(процесса, процедуры
операции) и их описание
Проверка и прием
представленных
потребителем
документов, указанных
в п. 11 Стандарта
государственной
услуги. Расписка о
приеме документов
либо мотивированный
ответ об отказе
Проверка полноты
поступивших
документов,
изучение данных
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Данные
Дубликат документа
об образовании
5
Сроки исполнения
2 календарных дня
2 календарных дня
6
Номер следующего
действия
2 колонка
Передача
документов
руководству-
организации
образования
7
Наименование действия
(процесса, процедуры
операции) и их описание
при обращении в орган,
дающий разрешение
Организации
образования, выдающие
дубликаты документов
об образовании
Организации
образования,
выдающие дубликаты
документов об
образовании
8
Наименование действия
(процесса, процедуры
операции) и их описание
Проверка и прием
представленных
потребителем
документов, указанных
в п. 11 Стандарта
государственной
услуги.
Проверка полноты
поступивших
документов,
изучение данных
9
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Дубликат документа об
образовании
Дубликат документа
об образовании
10
Сроки исполнения
3 календарных дня
3 календарных дня
Приложение 2 к Регламенту оказания
государственной услуги «Выдача
дубликатов документов об образовании»

16. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысты ҚФБ:
1) оқу бөлімінің маманы - құжаттарды қабылдау және беру;
2) білім беру ұйымдарының басшылары - өтініштерді қарастыру және орындау.
18. Әрбір ҚФБ-ның жүйелілік қарапайым іс-қимылының (рәсімдер, функциялар, операциялар) әрбір іс-қимылды орындау мерзімі көрсетілген мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 12-қосымшаларға келтірілген.
«Білім туралы құжаттардың
телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне
1-қосымша
Білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
(мемлекеттік қызмет көрсету регламентінің атауы)
Кесте. ЖОО-да айналымға түсу кезінде құрылымдық-функционалдық
бірлігі (ҚФБ) әрекетінің сипаттамасы
Негізгі процесс әрекеті (жұмыстың барысы, легі)
1
Әрекет № (жұмыстың барысы, легі)
1
2
2
ҚФБ атауы
Білім беру ұйымдарының оқу бөлімінің маманы
Білім беру ұйымдарының оқу бөлімінің маманы
3
Әрекеттің атауы (процестің операция рәсімдерінің) және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 11-тармағында көрсетілген құжаттарды өтініш берушіден қабылдап алу және тексеру. Құжаттарды қабылдап алу туралы қолхат.
Келіп түскен құжаттардың толықтығын тексеру, деректерді зерделеу.
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-басқарушылық шешімдер)
Деректер
Білім туралы құжаттардың телнұсқалары
5
Орындау мерзімі
Кемінде 2 күнтізбелік күн
Кемінде 2 күнтізбелік күн
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2 бағана
Білім беру ұйымдарының басшылығына құжаттарды тапсыру
7
Әрекеттің атауы (процестің операция рәсімдерінің) және рұқсат беретін органдарда айналымға түсу кезіндегі олардың сипаттамасы
Білім туралы құжаттардың телнұсқалар беру білім беру ұйымдары
Білім туралы құжаттардың телнұсқалар беру білім беру ұйымдары
8
Әрекеттің атауы (процестің, операция рәсімдерінің) және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 11-тармағында көрсетілген құжаттарды өтініш берушіден қабылдап алу және тексеру.
Келіп түскен құжаттардың толықтығын тексеру, деректерді зерделеу.
9
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-басқарушылық шешімдер)
Білім туралы құжаттардың телнұсқалары
Білім туралы құжаттардың телнұсқалары
10
Орындау мерзімі
Кемінде 3 күнтізбелік күн
Кемінде 3 күнтізбелік күн
«Білім туралы құжаттардың
телнұсқаларын беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне
2-қосымша
ЖОО-да айналымға түсу кезінде функционалдық өзара іс-әрекет
диаграммасы